Řád a důstojnost. Už je to tady. - zpět na článek

Počet komentářů: 553

 1. Tak kdyby velitel nevypadnul z konceptu dostanou rozkaz bez odmluv přesně a včas. Tak o koho a co jde z plezíru a francímoru? Zájmovců čeho odkud a jak, no. Samá otázka, vtipní si zodpoví, úplné „de javu. :-))))))
  https://www.youtube.com/watch?v=HocfN2gvgto&list=PL46D2CC6DCF980E8A

  1. Píše pořád stejně. Jen se holt někteří se nemůžou vyrovnat s tím že to jde vše do kytek. Prostě to lidé nevidí. Pan domácí ano, má zkušenosti se státní zvůlí….

   1. Pan domácí je kokotko, který zastupuje asi 4 lidi. Prezident 3 500 000 :-)

  2. Mimoni, ani zbla vás nenapadlo že adresát může být jiný a jinde? No nic, teda. Tedy nejmenoval jsem „zase iluzionisti. :-)
   https://www.youtube.com/watch?v=opmMUgFHZ8k

 2. To je stejně sranda sledovat jak nám tu pan domácí pěkně zblbnul.
  Skoukněte jeho články dva tři roky zpátky a neuvěříte, že je mohl psát stejný člověk.
  Pravda otázka, že je to opravdu stejná idendita…

  1. Kdo se blbý narodil i takový umře, co. :-))))))))))))))

  2. Píše pořád stejně. Jen se holt někteří nemůžou vyrovnat s tím,že došlo na jejich barvy a tak taky každou chvili někdo bulí jako malá děvka.

   1. Jen se vyplač, třeba ti někdo bude i soucítít. Ale spíš nebude.

    1. spíš sem začali táhnout noví lidé, kteří ponižují úroveň na úroveň státních médií(přímo či nepřímo). Namísto reálných námitek plkají ad hominem a jen se snaží diskreditovat médium, aby to vypadalo, že jsou zde stejně jen samí blbci. Upřímně doufám, že je píše strážmistr maják úkolem, a ne někdo, kdo tomu opravdu věří.

   2. Ko-za 17.3.2023 v 1:59

    Přesně.

   3. Ronald Reagan, ikona konzervativců, byl v mládí demokratem a stoupencem Rooseveltova New Dealu. Když se ho ptali, proč přešel k republikánům odpověděl něco ve smyslu, že si pořád myslí totéž, věří stejným ideálům, a že neopustil on demokraty, ale demokraté opustili jeho.

    Asi jako Elon Musk se svým slavným tvítem:
    https://twitter.com/elonmusk/status/1519735033950470144/photo/1

    1. Jo tak to je trefný.

  3. Na našeho hrdinu, co vybojoval zpět zneuctěnou zástavu, raději nesahejte, umí zabít holýma rukama. Dokáže i víc, zabít hlavou vlastní zodpovědnost a zamaskovat ji přitom tak, že splyne s terénem. Taky jen holýma rukama. Tedy ještě s pomocí smrdutého lejna. To po ní rozmazal poté, co strachy exkrementoval při prvním rozhodování. Nebo že by mu někdo s tím postupem, hodným erudovaného kariérního bolševického politruka, radil?

   1. dyk to bylo jasný už tři roky, že to je další nastrčená loutka

    1. Tak dej člověka, který splňuje tvoje představy o lepším prezidentovi….
     Anebo to jsou zase jen debilní kecy???

     1. tak třeba z těch co kandidovali (nebo zkoušeli), Turánek je celkem rozumnej člověk

  4. Docela bych souhlasil s článkem. Jen nesouhlasím s premisou že modla našich lepšolidí a lev v boji za pravdu je Pavel a je to ještě větší loser, než by kdokoli čekal. Byli dva kandidáti, oba komouši a převlékači kabátů. Koho modla mimo lepšolidí je tedy agent Bureš a poctivě zbohatnuvší miliardář, lhář a podvodník co nedá souvislou větu a miluje svojí rodinu ( hlavně syna Andyho )?
   Ta nejostřejší tužka v penálu je docela trapná a provařená hláška. Něco podobného jako ta 100°C voda co se na každého lumpa vaří a nebo plky o karmě zdarma. Hlavně že Bureš by byla ta správně naostřená tužka…Nebylo jednoznačně dobré volby. Nejsem osobně také nadšen ale jsem rád že tam alespoň není ten Slovenský poctivec co to s plebsem myslel tak dobře :o)

   1. Pávek se prezentoval jako lev, klid, řád,….

    1. Pávkův lev na billboardech mně připomněl ukrajinské občanské sdružení, které se zabývá (převážně) monitoringem kriminality romské menšiny. Říkají si Л.О.В.Ц.І. Kdyby se čistě náhodou chtěli angažovat i v české kotlině…asi by měl vykulený soudruh z Kolína dost velký problém.
     https://www.facebook.com/groups/2092767147613075/

   2. Hele, tak jak to vlastně je? Bureš podle některých není nejostřejší tužka v penálu, ale je to dolarový miliardář.
    Tak jak je to pak s tou ostrostí tužek, co?

    1. Opravdu věříš, že na krádež potřebuješ IQ?? :-) :-) :-)

     1. Na krádež právě ne. To byl případ třeba Krejčíře.
      Šmelit například s DPH zvládne kdekdo i dneska, ale pro drtivou většinu z nich si přijede zásahovka.

    2. @servisdok
     Až i vám jednou docvakne, že na získání majetku v řádu miliard stačí být echt kurva s mafiánskými praktikami a nemít žádné svědomí, tak to bude u servisdoků sláva a ohňostroje. To se konečně budeme moct pobavit o příslovečné ostrosti tužek…

      1. @corona
       Chápu, že jako místní Keliška bys měl rád přehled o všech, ale sorry, to si musíš řádně odmakat, ne jen do zblbnutí točit stupidní dotazy. Víc se snaž, páprdo!

       1. Glabra:
        Je mi celkem putna, co odpovíš – že hraješ něco, co nejsi, už vím delší dobu.
        Ale mám legraci z různých pitomců, co do toho opravdu sypou…

        :OD

    3. Zažil jsem Babiše osobně ještě jako elév ve firmě, kterou koupil. A blbej nebyl. Co určitě byl tak:
     Opatrný – nenechal se jen tak přečůrat šmejdama typu Chvalovský
     Vyčůraný – přemýšlel několik tahů dopředu, jako v šachách, zejména ve vztahu k ostatním šmejdům, přečůral ty, co ho chtěli vojebat
     cholerik – porady byly pověstné, vše si psal do ADK nebo do klasického kalendáře. „Se to zařídí“ neexistovalo, vždy určil odpovědnou osobu. Nechápu, jak tenhle člověk mohl vydržet v poslanecký lavici.
     pomstychtivý – brutálně! Dokázal položit pro něj super kšeft i jen proto, že by z toho třeba jenom špetku měl někdo, kdo se ho v minulosti byť jen pokusil napálit.
     nedůvěřivý – i zkušeného šéfa, který tam byl od začátku, raději vyměnil, jednou to neudělal, ale natvrdo mu přidělil „asistenta“, který rozhodně neasistoval
     štědrý – kdo se osvědčil, byl zaplacen, dobře zaplacen

     1. Panek 20.3.2023 v 13:41:
      To všechno považuju za celkem dobré metody.
      A škodlivost toho podnikatele pro sebe samotného vidím jako nesrovnatelně nižší, než současnou pakáž 5K s bělofousatým šmejdem.

      .

      1. Jenže ta pomstychtivost toho Báby je taková, že jako politik už nemůže fungovat. Vždyť on už se teď nemůže domluvit s nikým. I ten jeho návrh, aby ANO utvořilo vládní koalici s ODS byla jen póza, vyčuraná póza s určitým záměrem, možná alibismem.
       Ostatně všichni mu vyčítají, že jeho vláda byla založená na toleranci od KOMUNISTŮ. Jenže já říkám a co? Co ti komouši za to od něj dostali? Nic! Neprosadili si nic a on jim ještě vyžral voliče. Antikomunisti by mu měli děkovat místo toho, aby jím strašili.

       1. Ostatně, i ty komunisty podrazil, když jim slíbil, že sníží výdaje na armádu na polovinu a pak se na to vykašlal.
        Ale osobně si myslím, že on opravdu nechce přebírat voliče svým partnerům. Jenže jeho populismus a rozhazování ho prostě tlačí čím dál víc do leva a odrazuje tu pravicovější část voličů. IMHO můžeme v příštích volbách čekat zmrtvýchvstání ČSSD, pokud to teda Šmarda s Venezuelou moc neposerou.

        1. Poserou. Ti loví ve vodách, kde mají nahozeno Piráti a TOP09.

         1. Jo a ne. Tam se právě pere takový to klasický levičácký křídlo à la KSČ light a moderní levice à la Piráti. Čímž spoustu lidí odradí. Což byl koneckonců i případ Pirátů v minulých volbách, ti jsou taky takovej kočkopes. Od relativně rozumnejch jako Bartoš až po šílený eko woke pošuky.

          1. Piráti jsou zářným příkladem toho, že i politika je řemeslo jako každé jiné a musíš ho umět.
           Bartoš to vede jak hokejista hospodu.

          2. S tím ansámblem co tam má… Bartoš je to jediný, co tu sebranku dostalo na výsluní a do sněmovny. Bez něj by byli dávno v hajzlu.

          3. Hm, já bych řekl, že se mu to celý rozpadlo.
           Když jsem viděl, s jakou nabubřelou arogancí už plánovali premiéra, europarlament, deset ministrů a ještě si to chtěli okořenit tím starostenským ksindlem, který je dokonale využil a vykopnul nad ránem z bytu s natrženou prdelí a bez kalhotek.
           Ta strana se rozpadla vevnitř.
           Poměrně poučné je podívat se na to jejich fórum.
           Jsou to nafoukaní poučovači, kteří si myslí že musí mít moc, protože se zaštítili záchranou planety a propagací buzerantů.
           Dokonce si byli tak jistí, že rezignovali na i to základní maskování a předvedli se před volbami v pravém světle. Vyděsili s tím průměrného voliče tak, že projeli co mohli.

          4. Díky Bohu (a voličům – kroužkovačům) za to.

          5. Rozpadla. A navíc nejsou nikde vidět. Ale s tím kroužkováním si to posrali sami. Svou nenažraností. Tím, že na první volitelná místa nacpali svoje kandidáty způsobili, že jejich voliči kroužkovat nemuseli, zatímco stanařům nic jinýho nezbylo. Takže díky tomu piráty chtě nechtě vykroužkovali. Kdyby tu kandidátku sestavili vyváženě, tak by se jim to nestalo. Nebo v mnohem menší míře.

          6. Jinak ano, pustit do debat k někoho jiného byla zásadní chyba, protože se ukázalo, co za hnůj tam je. Podobnou chybu udělala Nerudová v prezidentských volbách. I když té asi nic jiného nezbývalo.

          7. Někoho jiného než Bartoše

     2. Zvláštní. Téměř hollywoodsky dokonalý kapitalistický žralok a takovou čočku dostává na tomhle webu. Já zase zažil jiné žraloka, ten zase rád lyžoval. Moc se ale nelišil.
      To je za mě jeden s největších podvodů na politicky naivním národu po revoluci, že se kapitalismus a demokracie silně spojovala s etikou a morálkou resp. měly být dokonce jejich produktem.

  5. Souhlas, je to naprostej bizár co se s tímto webem stalo. Teď už se sem chodí jen jako do zoo na opičky..

   1. Ale alespoň je tu sranda, když obsah stojí za viližprdel….

  6. „jen idiot nemění názor“ (M.Zeman, onoho času)

 3. Řád a důstojnost se již aplikují. To je dobře soudruzi.
  Ještě by to chtělo ten klid a nahnat na Václavák děla. Pro začátek aspoň ty vodní.

 4. No co? Vždyť v Osvětimi taky panoval perfektní řád a pořádek. Nenarušovaný nějakými právy člověka, zákony, demokracii. Pokud vím, tak tam ani nebylo žádné oddělení stížností, kde by kverulanti mohli tu skvěle a hladce jdoucí mašinerii nějak narušovat.
  Všude čisto a uklizeno, tam nehrozilo, že by se u pecí jen tak povalovaly ostatky a kosti. Vše jelo hladce a spořádaně. Tamhle kufry, tamhle šaty a boty, a tuhle pak běžte do sprch. Ne, mýdlo potřebovat nebudete.

  1. Ačkoliv nechápu, že je tady Dfens hýká nadšením z VYPNUTÍ valorizačního automatu ODSSáky (salámovou metodou). Což je jejich tradice vždy po volbách, přestat doochodcům dorovnávat doochody. Takže tu máme řadu let zvláštní fenomén východoevropského bordelistánu, který je typický pro Ukrajinu, většinu postsovětských repuzblik a z malé části i pro Rusko.
   Čili že bábušky přes 70 či 80 let jsou ekonomicky stále aktivní pokud nbechtějí chcípnout, čili třeba na ulici prodávají květiny, či potřeby z vlastní domácnosti, nebo leští boty, a to i v třeskutých mrazech.

   Já nevím jestli je on ekonomicky v pohodě a utáhne ze svého platu finančně manželku, děti a ještě i své staré rodiče. Zvlášť pokud krachne i jeho firma do konce letošního roku, kdy přijde vlna ekonomických krachů kvůli drahým energiím a platební neschopnosti většiny obyvatel a lidí.

   1. Myslím, že v tom má DF pravdu. V rozpočtu (naštěstí) není ani valorizační automat na zvyšování platů státních zaměstnanců, minimální mzdy apod., i když si matně vzpomínám že nějaké takové snahy ohledně platů učitelů a pár dalších skupin, které měly režimu zajistit popularitu, tu už byly.
    Proč by tedy měly důchody být, bez ohledu na reálnou ekonomickou situaci, výjimkou?

    1. Tak to by bylo takové inflační perpetuum mobile. To je ukazuje na absolutní nepochopení, co to je inflace.
     Asi by ses neměl pouštět do diskuze, když nerozumíš rozdílu mezi platem a důchodem resp. pojistným plněním.

     1. starter 525 a jeho svět definic..

      1. Tos trefil naprosto přesně. Pojďme radši plácat nesmysly.

    2. Protože se tady ROZKRÁDAJÍ STOVKY MILIARD ročně, bez ohledu na ekonomickou situaci.
     Zrovna teď se utrácí peníze které ještě ani nemáme za budoucí válku v Evropě a masivně podporujeme americké zbrojovky.
     Fialovo rozpočet skončil dírou bezmála PŮL BILIONU a další výdaje a dluhy se plánují zhruba na 3/4 BILIONU.

     Nicméně stačí vypustit do éteru zprávu, že „chlebíčka ujídají dedeček a babička“ a vymaštěný vohnout se toho hned chytne. Bez ohledu na věk a bez ohledu na množství titulů a vzdělání. Vlastně to vypadá že čím víc titulů, tím je to horší.

     Co s národem debilů, který má ekonomické znalosti na úrovni mateřeké školky a nejvíc letí na infantilní urzotariánské teorie, taky někde na pomezí jesle/školka ?

     1. Proč do toho taháš nesouvisející věci? Průběžný systém je jednoduchý – tolik se vybere a tolik se má vyplatit. Pokud to nesouhlasí o drobné, to je v pořádku pořešit přes ostatní rozpočet. Ale pokud to jde jasně do prdele, je potřeba pořešit výběr/výplata. Rozkrádání rozpočtu a válka, to je mimo tuhle rovnici.

      Co se týká čistě důchodů, líbila by se mi praktická motivace pro narovnání rovnice, tedy, že by výše důchodu záležela i na množství ekonomicky aktivních dětí. Máš, kdo by na tebe přispíval? Dostaneš víc. Máš všechny děti na dávkách? Sorry. To by byla velmi pozitivní motivace pro vychování ekonomicky přínosných potomků.

      A co se týká biologicky postižených, tam je argument jednoduchý – výchova dítěte stojí velké peníze. Bezdětný je ušetřil, měl tedy lepší možnost si zajistit stáří.

      1. A čím je ušetřil? Tím že platil větší daně? Tím že nepobíral všechny ty přídavky na děti, slevy na daních, porodné a další tři prdele dávek, jako standardní „samoživitelky“ které ojebávaji stát, aniž by to kdokoli kontroloval?

       1. Taky tomuto sociálnímu inženýrství nerozumím. Někdo investuje do dětí někdo do jiných investic, ale jaksi je zvláštní, proč když státu odvedou řekněme stejné důchodové pojistné by měli dostávat jiných důchod.

       2. ty evidentně děti nemáš

       3. Daně se už dlouhou dobu platí stejné. Přídavky na děti jsou jen pokud máš malý plat a cca 1 tisíc. Sleva na dani jsou cca 2-3 tisíce na jedno dítě. To nepokryje ani jídlo. Porodné jsou kolik, malé desítky tisíc? Vychování dítěte 0-18 stojí miliony. To na dávkách nevysosáš ani náhodou.

       4. Tak sleva na dani na dítě je v rozmezí necelých 1300,- Kč na první až 2320,- Kč na třetí a další. Ne, že by to nemohlo při více dětí hodit ročně desítky tisíc, ale fakt to neuhradí náklady. Přídavek na děti dá jen nízkopříjmová rodina, nebo rodina s hodně dětmi, nejčastěji pokud je matka zrovna na rodičovské dovolené. Je to na starší děti asi 1,5 tis., (pokud si pamatuji) a to je proti nákladům docela málo.

        Porodné je také silně omezené příjmem, navíc pouze na první dítě (13 tis.) a na druhé (10 tis.), což samozřejmě není úplně málo peněz, ale mít dítě kvůli takovému příjmu je ekonomický nesmysl

        1. to je ale jenom začátek, cigny to mají vobšláplý dobře a desítky tisíc měsíčně nejsou problém, ale poslat děcko čistý do školy, to už problém je…

         1. Ano, ale pokud ti skončí dítě v dospělosti na dávkách, není ekonomicky aktivní a nebude dotovat důchodce. Když to velmi zhruba střelím v číslech, 10 tisíc je základ pro všechny, 5 tisíc udělá zásluhovost, 5 tisíc udělají ekonomicky přínosné děti. Díky tomu by důchodce, který byl celý život přítěží systému dostal 10 tisíc. Rodič 2 dětí a jako zaměstnanec slušně vydělávající by dostal 20 tisíc (min/max čísla si uprav, stejně jako by se daly lehce posunout poměry jednotlivých vah).

          1. Ano, dává to smysl, motivuje to příjmovou stranu důchodového systému… a přesně proto to nikdy nebude mít šanci. Zvedl by se obrovský řev a neexistuje síla, která by něco takového byla schopná prosadit.

      2. A takové teorie realizuješ i na domácích financích?
       Slyšel jsi někdy o životním cyklu třeba obyčejné firmy? Nebo o hypotéce? Ty by v tvém světě existovat zjevně nemohly.

       1. Bavím se o důchodovém systému. S tím naprostě těsně souvisí životní cyklus firmy. Ještě jsi zapomněl, že je s tím úzce spjato stěhování lumíků, střevní problémy důchodců a hledání života ve vesmíru.

      3. Rozkrádání a rozhazování rozpočtu na cizí konflikt by mělo být trestné. Ať si tam válčí, když nehodlají přijít k rozumu, ale za své.
       Sračkomet včera otevřeně napsal, že ten zbytek lidí, co „sveřepě setrvává ve zcela zničeném Bachmutu“, čeká na příchod Rusů. A pak vidíte na AK večerní fotku z 13.3.2023, kde svítí celý činžák.
       Nevím, jestli měli v redakci šotka, byli sjetí, nebo jestli to přes sjetého editora protáhl někdo, komu zbyl nějaký rozum, ale takhle to tam fakt bylo. Ti lidi tam čekají na Rusy. Asi aby ty Rusy postříleli za to, jak jim rozbili město? Možná, že by nerozbili, kdyby ti zmrdi neschovávali houfnice z zahradách civilů.

       Zůstává tam údajně asi 3.000 lidí, ale prý podle počtu odebraných dávek potravin, z jakéhosi „centra nezlomnosti“, či jak to nazývají, je jich tam prý nejméně dvakrát až třikrát tolik. Mně to přijde pochopitelné – kam by lidi třeba 65+ chodili? Žijí tam celý svůj život, mají tam všechen svůj majetek, příbuzné, známé a třeba i hospodářství. To mají nechat všecko být, sebrat se a jít do jiné země, ve které nikdy nebyli, nemluví než rusky a uvědomují si, že po té předchozí mnohamiliónové invazi do východní Evropy, je nikdo nebude vítat s otevřenou náručí a účtem.
       Ti lidé evidentně ukravínské vládě nevěří ani pozdrav a mají s ní zřejmě zkušenosti takového rázu, že se jim vyplatí čekat na Rusy..

       A víte, proč už se vůbec nepíše o Mariupolu?

       1. Klidně tu logiku otočím. Nejvíc peněz nás stojí dvě věci – postarání se o Ukarjince a o zdražování všeho možnýho, které je v důsledku války nebo se to na ní svádí. Neboli, když to skončí, tak by se to mohlo zlepšit i v těchhle nákladech, ne?

       2. hádám proto, že v Mariupolu už stojí možná víc bytovek, než přetím? ostatně, kolik bytovek vzniklo za ukrošovskýho režimu, hádám, že jich víc zbourali, než postavili, zvlášť dyž se to vylidnilo vo 10+ milionů lidí

        1. Postsovětská Ukrajina se s investováním a výstavbou nikdy a nikde příliš nestrhala, ať už jde o Podkarpatskou Rus, Krym, nebo Luganskou / Doněckou oblast. Hlavonožci napucovali Kyjev, Kolomojskij si vypulíroval Dněpropetrovsk і це приблизно все.

         1. Tos neviděls ty podnikatelské hrady co se zuřivě staví z „podpory nebohým ukrajincům“ u Lvova, Kyjeva, Oděsy ?
          Jak v zámku a v podzámčí. Jen Babička a Barunka tam chybí k dokonalosti.

    3. to si děláš prdel? opitikounská, soudcovská a další zkurvysvoloč si zvedá platy o vysoký desítky procent NEUSTÁLE a návrh na zřízení inflačního automatu sami na sebe předložili už před půl rokem, doteď tam někde leží a dost pravděpodobně ho budou chtít proklačit, akorát teď se vo tom nehodí mluvit, když zrovna chcou holit doochoce

     ale doochoci, kterejm při poklesu koupěschnopnosti fakt hrozí existenční potíže (statisíce jich už v nich jsou), nemají nárok, zatímco soucovská a jiná opitická pakáž, co berou kilo, dvě, tři, tak ti chudáci nebudou mít na rohlik, dyž jim koupěschopnost klesne vo 10 %?

     seš blbej, nebo ano?

  2. A mýdla bylo přitom dost.

   1. Mýdlo se z Židů nedělalo. To je Urban legend, co se táhne až někam do první války, kdy britská propaganda tvrdila, že Němci dělají mejdlo z padlých německých vojáků (jistý základ v realitě to mělo, německá armáda takhle zužitkovávala mrtvé koně). Většina evropských Židů za druhý světový byla k výrobě mýdla zcela nepoužitelná, neb mýdlo se dělá z tuku.

    1. Tak hlavně za války bych z tuku nedělal mýdlo, ale výbušniny.

    1. Němci skutečně mýdlo ze Židů vyrobili, ale prý se to nedostalo do masové produkce. Hodně německých zločinů se nyní snaží různí darebáci bagatelizovat. Hlavně naši soudruzi z TOP0,9 s Landmanšaftem.
     https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/vysetrovani-mydlo-bylo-z-lidskych-ostatku.A020307_194746_zahranicni_nad

     1. Když si přečteš ty odkazy co jsem tam dával, tak zjistíš, že to vyvrátili sami Židé.

     2. (A zrovna tomu gdaňskému anatomickému ústavu se tam věnují dost podrobně)

    2. Další kreativní pole působnosti mrdií typu seznam. Se divím, že ještě nepřišli s tím, že rusáci nevyrábí mejdlo ze svých vojáků.

  3. Takže ruský bordel by byl určitě zárukou dokonalé prosperity….. Je to u nich vidět :-) :-) :-)

 5. To je obecně oblíbený omyl, že je „ministr financí“ elektrikář.
  Tipuju ho spíš na to, že je to jeden z těch, kteří nějak prolezli / proflákali školu (ano, bylo to možné i za nás, i když ne tak brutálně jako dnes), k oboru neměli sebemenší vztah a hlavní bylo „něco mít“.
  Pak během pár let zjistili, že je třeba něco umět a kecáním se neuživí, tak se někteří dali na politiku.

  Neurážejme elektrikáře a inženýry. Ve mně se vždy všechno naježí, pokud čtu, že je ta osoba elektrikář… :-)

  1. ono to jaksi funguje napříč obory; vysokoškolský titul znamená jen a pouze to, že ten člověk dokázal dotáhnout aspoň jeden dlouhodobý projekt do uspokojivě zdárného konce. na oboru studia prakticky nezáleží (jakkoli vnímáme rozdíl mezi povahou studia na medicíně, matfyzu, klasické technice a studiem sociální vědy) – princip je furt stejný, jakkoli mě obor zajímá a baví, musím překonat spoustu překážek a spoustukrát zatnout zuby a nezřídka dodělat něco, co mě nebaví a co považuji za pitomost. neexistence vysokoškolského titulu pak může znamenat cokoli a apriori z toho něco vyvozovat je pitomost – onen jedinec může být jak hlupák, lenoch, lempl, zásadový blb, tak ten, který v šestnácti rozjížděl vlastní byznys.

   v oborech mimo čisté finančnictví pak málo záleží na tom, jestli ten či onen manažer má vzdělání ekonomického směru; mezi praktickou kvalitou finančního ředitele firmy reálného sektoru a tím, zda je vzděláním ekonom nebo něco jiného (v optimálním případě odborník na tvorbu přidané hodnoty tou konkrétní firmou), je pak korelace velmi volná.

  2. Nastav si nižší citlivost na vstupu, pak se tím nebudeš trápit.

   1. Možností je víc – selektivní filtr, záporná zpětná vazba….vypnout.

  3. to mi poudej, za předchozí tři dny sem spal 10 hodin, pak 19hodinová šichta předělávání rozvaděčů (posledních 6 hodin kdy sem se divil, že vůbec stojím) pod živým; další noc znova a pokusit se dát dohromady ten bordel, co se nepovedlo uchodit

   to všecko primárně proto, že pan „eletrikár“ je dvojnásobnej kokot, poprvé dyž protažení kabelů do skříní s vyšším krytím řeší fleksou a udělá z IP65 asi tak IP20, podruhý dyž modrej, zelenožlutej, oktarínovej, na všecko naserem fáze a nuly, šak koho zajímajou nejaký barvičky!

   pakáž, teď eště zbejvá dořešit esli vůbec vede k těm světlům (naštěstí velmi vysoko, takže ochrana polohou) aktuálně ZŽ a chránič vybavuje, pže jedno fakt probíjí a proto je na nosným laně 100 V, nebo jak sou zprasený ty vodiče, tak tam fakticky teď nemám žádnou zem

 6. Dehonestující rudé trenýrky jsou odstraněny. Na hradě zůstala jen guma.

  1. Tohle uz jsem nekolikrat cetl a je to dost vystizne. Guma znacne flexibilni ohebna na vsechny strany.

  2. Dokonale výstižné.

    1. nějaké divné – druhý pokus

     https://wsnd.io/vYtXNgbH/voda_se_vari.mp4

     1. asi to nepoznalo pokračování vodkaza tou závorkou

      ale eště furt to můžeš votagovat sám, žere to základní HTML tagy

 7. S DF nemohu souhlasit ohledně těch valorizací. Pokud jsou peníze na píčoviny například jako dotace na OZE za bilion Kč tak prostě není nijak ospravedlnitelné sahat na důchody.
  Pokud chce důchodová pojišťovna jménem stát měnit svůj business model a pricing tak ať to udělá systematicky, smysluplně a hlavně legálně.
  Schizofrenní populismus rozvědčíka mě nepřekvapuje, ale to jeho ovcím nevadí. Právě naopak, umožňuje jim to aplikovat tu hloupou výmluvu, že rozvědčík přeci jako prezident nemůže vědět, jestli to co podepisuje není náhodou nelegální či protiústavní – tohle jsem slyšel už několikrát na vlastní uši. Jaksi se mi dere na mysl, že u plebsu neznalost zákona včetně výkladu neomlouvá, ale u prezidenta ano? Nemělo by to být když už naopak?

  1. Tak UA uz potřebovala 30 miliard Kč z rozpočtu.

   1. to je oficiálně napřímo? a co těch několik „puček“ a „garancí“ přes uhniju, což samozřejmě taky režimní pokladna nikdy neuvidí, za další vyšší desítky miliard?

    co ty vyšší miliardy za zdravotní turistiku? co ty zatraceně vysoký miliardy za speciální VIP slevy na elektrice, plynu, ubytování, příspěvky na ubytování, další všemožný dávky, dávkoví tůristi co v jednom člověku jsou schopní nahrabat miliony? co všecko to jejich nynější „podnikání“, kdy se nezdráhají na plnou hubu ti říct, u prodejů za statisíce, že papír fakt nedostaneš, pže to všecko de na ukravínu?

    sem to řikal už posledně, 100G minimálně, ani těch 300 není nereálnejch; si vy všichni idioti myslíte, že to tam jako něgdo sečte a předhodí plebsu, že, tady valte bulvy, jak sme vás vojebali vo stamiliardy a poslali to do černé díry? samozřejmě, že to ty kurvy budou všecko zatajovat a rozmazávat do posledních kapitoleček a vydávat za pomoc vlastním ovčanům, asi jak ty stamiliardy co dou do kapes energošmelinářů, a prej ZASTROPOVALI sme a takový kurvárny

 8. Teď to bude všechno opět na smradovi Rychetském. Už vidím to odůvodnění: věc jsem prošetřil a zjistil jsem, že se žádná chyba nestala. Vyližte si prdel.
  Jednu výhodu to má. Tupí vohnouti aspoň konečně budou mít šanci pochopit, k čemu ta zbytečná instituce je. ÚS požívání nezaslouží vážnosti..

   1. Benda bude ideální, nedeformován předchozí soudní praxí a s disidentskými kořeny, mávajícími nám ze sněmovny téměř 30 let, bude v ústavním soudu jistě též etalonem stability. Jeho nálezy budou jistě jasné a čitelné i pro nás důchodce, neboť umí psát velkým písmem, jak prokázal už v rigorózně-magisterské práci „Restituční proces v 90. letech https://cs.wikipedia.org/wiki/Marek_Benda…a ne že tu bude někdo prudit s požadavkem mravní čistoty.

    1. to je ta líná kurva, co v životě nešáhla na prácu a tyla akorát z pověsti svýho taty? tak jo…jako jo, jsou tam ještě mnohem, mnohem větší svině, který jsou zároveň naprosto vymaštěný svejma ideologickejma fantasmagoriema, ale kvalitnější lidi se snad taky najdou

     tvl třeba ai ten Sokol by nebylo úplný šlápnutí do hovna, má aspoň nějaký základní rozumný hodnotový nastavení, má hlavně bohatý zkušenosti se stádníma soudama atd. a dobrou teoretickou i praktickou představu, jak by ten bordel měl fungovat (a fakt nefunguje), čili jak to usměrňovat, to by byl aspoň kandidát

  1. Challenger: Tomu říkám optimismus, který zcela nesdílím. Odhaduji, že u subjektu, co prošel covidovou třídičkou, jsou cesty v mozku zasekané namnoženými spike proteiny tak, že do centra pochopení se potřebné informace proderou asi za stejnou dobu jako princ, co se prosekal trním a probudil Růženku Šípkovou. Těch 100 let bohužel přesahuje aktuální průměrnou dobu dožití, o vaxerské raději nemluvě.

 9. „S valorizačním automatem na důchody nesouhlasím principiálně bez ohledu na jeho nastavení. Pokud akceptujeme jako výchozí průběžný důchodový systém provozovaný státem, musíme také akceptovat fakt, že výše důchodů bude záviset na tom, v jaké kondici se právě státní důchodový systém nachází.“

  Ale pane domácí, doochodci rule!!!

  Tato země je pro starý.
  Tato země není pro mladý.

  Doochodci, a jejich sociální jistoty, jejich robustní healthcare, vlastnictví z dob zlatých komoušů, doba dožití ideálně 90+, infrastruktura domů pro seniory i infrastruktura jejich sociálního vyžití. Atd. atd. – protože oni se jednou napracovali, a ty hajzli mladý nevděčný, projevit úctu ke stáří.

  Zasraní mileniálové, zasraní zooměři, zasraná gen. alfa – ať si ryjou držkama v zemi (viz některá platová ohodnocení a plat. tabulky typu akademie, státní správa – dnes na úrovni (nad)průměrných důchodů (a přistřihněme jim křidýlka víc, hazjlům, zadotujme doochodce)), ale na doochodce ne a ne dopustit.

  Modelový příklad: nějaký mladý chudák, plat 25k čistého, se ženou, plat 20k čistého: 20k nájem + energie, 10k jídlo, 15k měsíčně se A) spoří na vl. bydlení, nebo se B) vydá na děcko.

  Ad A) průměrný domeček, 4M peněz. Děleno 180k ročně = 22 let. Ale to je dobrý, inflace to umlátí, a hypoška to jistí – na tu nedosáhnou.
  Ad B) tady už neušetřej vůbec nic.

  A kam jde jejich 20k nájem? K doochodcům, co tý mladý, zpovykovaný, rozmazalený sebrance pronajmou („hajzli mladí – chtěli by taky všechno hned – to za našich let jsme museli makat“). A doochodci rule!!!

  1. Fatso 17.3.2023 v 9:06

   Doba dožití 90+ je dobrý údaj.
   ČSÚ má jiné, ale vy jste prostě třída.
   Na paty vám dýchá MPA, která prohlásila, že není možné, aby se lidem vyplácely důchody 24 let.
   Je v tom háček. Ženy v penzi zůstávají průměrně 27 let a sedm měsíců, muži 19 let a měsíc. Délka pobírání důchodu je ovlivněna socialistickou praxí, kdy se ženám „započítávaly děti“. To bylo zrušeno, takže průměrná doby pobírání důchodu asi poklesne.
   Traktorista Jurečka situaci dorazil příplatkem 500 Kč za vychované dítě, takže pokud žvaní o důchodové reformě, může mít na mysli jedině absolutizaci stávajícího bordelu. Dokonce se hromadně sdělovacím rádiu nechal slyšet, že chápe, že ne všichni dělníci v lomu budou schopni lámat do sedmdeáti let, takže půjdou do důchodu v šedesáti, dělníci v menším lomu v dvaašedesáti, pískaři v pětašedesáti a vážní holt v sedmdesáti.

   V důchodové diskusi uniká naprosto všem (tedy kromě Topolánka, který v rádiu prohlásil, že žádné sociální dávky jako třeba důchody prostě nebudou a důchodci si mohou nasrat – cituji zpaměti a asi lehce nepřesně, nicméně za smysl ručím) politickým „mrdkám“, jak se zde píše, že starobní důchod je sociální dávka určená lidem, kteří již nemohou pracovat s potřebným výkonem. Důchodová reforma tedy musí vycházet z toho faktu, přestože pracovat mohou a často i chtějí.
   Lze navrhnout odchod do důchodu s postupným snižováním úvazku a postupným náběhem důchodu a podobné varianty. Dále je nutno vzít v úvahu, že věkem snížený pracovní výkon je vážnou překážkou v zaměstnávání starších osob na straně zaměstnavatelů – z toho důvodu je vhodný výše zmíněný náběh důchodu. Atd. (Jo, hodně stručné a nutně tedy trochu zmatené, je to jen odpověď na hloupý diskusní příspěvek.)

   1. přirozená a očekávatelná sešlost věkem (ani narození dětí) nenese žádné znaky pojistné události (snad v případě nějaké vzácné nemoci nebo selhání antikoncepce), a mluvit v této souvislosti o pojištění je velmi zavádějící. sociální dávka je správné slovo. o pojištění má smysl mluvit pouze u důchodu invalidního.

   2. „Doba dožití 90+ je dobrý údaj.
    ČSÚ má jiné, ale vy jste prostě třída.“

    Já vím. Můj komentář byl zamýšlený z recese, a trochu jako nadsázka — s nějakým, snad, racionálně zamýšleným jádrem, trefujícím se do místní žité reality.

    Jinak, díky za komentář, popis reality, čísla. S tím „absolutním bordelem“ bez řešení, jak říkáš, asi dobře uděláme, když se na stáří zajistíme sami. Protože, systémové řešení-neřešení vypadá bledě…

    1. Fatso 17.3.2023 v 11:47

     Přiznám se, že tu recesi a nadsázku jsem tam nenašel, možná jsem nečetl pozorně, nebo nemám kompatibilní smysl pro humor.

    2. Fatso17.3.2023 v 11:47

     jako dobrý, ale vysmívat se důchodcům, a pěstovat nenávist vůči nim není cesta. OK, mladí to maj blbý, ale nemaj to blbý kvůli důchodcům. Mají to blbý kvůli systému. Běžní lidé by měli hrát kooperativní hru, dosaď si libovolnou kooperativní deskovku. Většina to ale nechápe, řežou se navzájem pro nějaký marginální zisk, a systém hry je mele všechny bez rozdílu(ty chudé víc). Systému[a napojeným vůdcům] naprosto vyhovuje, když mladí začnou soupeřit s důchodcama a tito zase s mlaďochama, protože pak bude moci řešit sociální problémy, a tím jen upevní svou pozici i zdůvodní spoustu dalších sraček. Cesta vpřed je jedině skrze spolupráci a pochopení druhých, a podle toho jednat. A toto všichni ví. I systém, a proto každá strana nabízí nějaký bonus, kterým si podmnožina A namastí kapsu na úkor podmnožiny B, a naopak. A žádná z nich nikdy (v čechách) neřekne: kurva dobrý, toto by mi bodlo, ale já nemůžu brát bonus na úkor támhle toho. A kvůli tomuto myšlení se systém nikdy nezmění, dokud triumfálně neselže.

     Takže poučení pro tlouštíka: pokud začnete bojovat s důchodcama na jejich úkor, a nebudete se snažit chápat jejich problémy (jakože je většina fakt má), situace se jen zhorší, a to jak pro ně, tak i pro vás. Je třeba se skámošit s důchodcama a dalšíma skupinama, a společnou rukou zpráskat ty co momentálně rozhodují, ačkoli nesvedou řídit ani labutě na pouti.

     1. Dobře, že jsi to takto napsal – zaznělo, co zaznít mělo.

      Moje myšlenkový pochody občas trochu přeskakují, a smysly pro humory mám místy divný. S tím narážením na důchodce vs. mladý, vybavily se mi k tomu dva příběhy:

      1) snad Jurečka, nekompetentní idiot, který se vyjádřil ve stylu „všichni se mají blbě, ale důchodci se mají nejmíň blbě (podívejte se na mladý a malopodnikatele, atd.) – tak škrtneme i důchodcům“. Sami si páni posl(r)anci ovšem přidali.

      2) pan hoteliér, vitální 70-letý stařík (vlastník hotýlku na sudetetech, hodnotou cca 10mil) si u hotelu nabíjí svoji Teslu (2mil). Zeptal se jednoho z ubytovaných (30-letý bezzemek, státní zaměstnanec, který je rád že je rád, a tipuju, že víc jak 200tis. pohromadě neviděl), jestli ho ta Tesla přes noc nerušila – že prý při nabíjení píská.

      Jako, jo. Anekdotické příběhy, blablabla. Nereflektují realitu.

      Nejsem arcizmrd – doochodce mám v rodině a v rodinách kamarádů, mám k nim lidský vztah, někteří nás vychovali nebo nám v mládí pomohli. A sami taky jednou budeme doochodci (biologicky ano, fakticky, s vládou národní katastrofy, možná ne).

      „vysmívat se důchodcům, a pěstovat nenávist vůči nim není cesta“
      Tak jsem to nemyslel. Viz ty moje humory – napsal jsem to v recesi, jako nadsazené klišé.

      „OK, mladí to maj blbý, ale nemaj to blbý kvůli důchodcům. Mají to blbý kvůli systému.“
      Souhlas. Kdyby ty zisky šly k doochodcům, tak ti mohou dalším generacím poskytovat zázemí, a mladí jednou dědí – majetky zůstanou ve společnosti, a to je OK.

      Reálně ty majetky jdou kam? K úzké vrstvě sociopatů a k nadnárodním korporacím? To je špatně, jak se nám moc rozevřou nůžky sociální nerovnosti.
      Někdy, někde jsem napsal, že ač mám pravicový názory, nedovedu si představit, co bych dělal s majetky nad nějakých, řekněme 50mil – ono to moji kvalitu života už moc nezvedne, a spíš tím budu parazitovat na druhých a mařit jejich šance na slušný život.

      „Běžní lidé by měli hrát kooperativní hru, dosaď si libovolnou kooperativní deskovku.“
      Tyjo… to je ono. Tady tě pobavím: tu jsem zkusil říct, navrhnout několika mladým: „pojďme se posbírat, takto v cca 2-4 lidech, a pojďme kolektivně koupit velký, nevyužitý barák na rekonstrukci v regionu (parametrově něco na styl 500m2, 10mil, na hypo) – sílu na to to opravit máme, a je tu reálná šance, že za 5 let v tom budem krásně zařízený“. Řekl jsem takto asi pěti lidem… a nic, kecy do prázdna, výmluvy. Dotyční bezzemkují dále – přitom toto je dneska čistě racionálně rozumná výherní strategie – nějací lehce vyšinutí jedinci, viz Rakousko apod., to takto udělali.

      „Systému[a napojeným vůdcům] naprosto vyhovuje, když mladí začnou soupeřit s důchodcama a tito zase s mlaďochama, protože pak bude [sebranka u moci] moci řešit sociální problémy, a tím jen upevní svou pozici i zdůvodní spoustu dalších sraček.“
      Ano. Je to vo tom, kam tečou prachy. Teda s tím, že kam tečou prachy, se občas trochu maskuje, vrhá se na to mlha, a vytvářejí se zástupný problémy pro odvedení pozornosti. A takto se vládne…

      „Takže poučení pro tlouštíka: pokud začnete bojovat s důchodcama na jejich úkor, a nebudete se snažit chápat jejich problémy (jakože je většina fakt má), situace se jen zhorší, a to jak pro ně, tak i pro vás. Je třeba se skámošit s důchodcama a dalšíma skupinama, a společnou rukou zpráskat ty co momentálně rozhodují, ačkoli nesvedou řídit ani labutě na pouti.“
      Hezky řečeno, na ideový rovině souhlas.

      Můj problém spočívá v tom, že mý názory okolí nebere vážně (viz i výše, ten příklad s kolektivním bydlením v megabaráku). Oni si jedou dál svý mainstream názory, ze své situace se nevymaní, a mě mají za ichtyla. A přitom ten ichtyl… ještě tak cca pět let těchto nekonvenčních machinací, pár projektíků a investicí do vl. nezaávislosti, a ichtyl by mohl být docela dobře za vodou.

      Tak úplně nevím, co s tím, jak se přiblížit, skámošit…

      1. bohužel, todle je poněkud cesta do průseru, pokud se i papírově, i fakticky/fyzicky, jasně nerozdělí ten barák na čtvrtky, pže to pak dopadně s 200% pravděpodobností tak, že minimálně jeden by tam vodmakal půl života a zbytek se jenom vezl, pže bááááááááááááááááááááááááááá tolik moc důvodů

       lidi jsou prostě líný hovada nebo svině, najít někoho, kdo něčeho takovýho pude a fakt bude brát jako závazek, je naprostej zlomeček, tak 1 z tisíce

       aktuálně je k mání půlka stavebního pozemku (zatím je na tom barák, časem do demolice) ve velice dobré lokalitě v Pze, máš zájem? v 99 % to chcou akorát šmelináři co by to chceli přeprodat developerovi, kterej by chtěl i z druhýho vlastníka vypáčit jeho půlku a pak tady místo bytovky vo 4 vystřelit bytovku vo 12 partajích, a to už je solidní projekt za 100 mega…

       1. Behemot18.3.2023 v 22:10
        i když se to papírově, fakticky i fyzicky jasně rozdělí, průser bude. Spolu-cokoli je v dnešní době nekooperativní hra. Každej jedinec nehledí na zisk celku, ale na zisk vlastní; to by bylo asi ± ok, ale ono to je bohužel nikoli předně, ale výlučně. První průkopník sezná, že když se např. na úklid/opravy vysere, nic se nestane, protože výsledek daný prací (n-1)/N lidí bude pořád dost dobrý. Pro větší N neznatelný. Stejný nápad dříve či později dostanou všichni, sami či „z donucení“ (na nátlak jistého pana nashe). A najednou dělaj uklid 0/N, nějak záhadně je to znát, a všichni jsou nasraní na ty druhé. —— na tomto principu dnes funguje většina oficiálních věcí, zejména věci stran bezpečnosti, kdy N lidí má dělat nějakou bezpečnostní kontrolu, ale serou na ni, protože jejich ojeb zachytí zbylých N-1 lidí.

      2. Fatso18.3.2023 v 17:21

       jen dodám pár věcí.

       ad příklad: ‚pan hoteliér, vitální 70-letý stařík‘ nereprezentuje v kategorii důchodce, byť je členem i této skupiny. Je potřeba přemejšlet nad jinejma důchodcama. Ok, tomuto piští tesla, ale pak máte na opačné straně spektra třeba 30 slečnu s častejma migrénama, a ta, pokud budou fakt ostré mnohokrát týdně, a bude mít kliku a zdařile zabojuje se systémem, dostane maximálně první invalidní, a to je, když jsem se naposled koukal 11-15k/měs. Bez pomoci komunity nemá šanci a pokud by si potřebovala přilepšit, může maximálně dělat kurvu.

       ad zkus navrhnout spolupráci mezi lidmi: no to ani nezkoušejte, to je ztráta času a nervů. Je to vrcholně depresivní, ale sociální vazby a komunity prakticky přestaly existovat. Lidi jednají nejčastěji z nejčistšího oportunismu, a cíl jejich snažení je pidi domek, o kterej se budou moci starat a nedělit, být odděleni nějak hmatatelně od ostatních, a v místě bydliště často ani neexistují dále než 10m od baráku. Kamkoli se musí dopravovat károu. To je oč většina usiluje, ne o jakoukoli komunitu/interakci. Hrozně moc to připomíná výběh geparda v zoo. Má svůj vlastní, ale jen jeho!, kutloch, kde může být sám, a je-li vhodná doba, může se projít v hrubě omezeném výběhu, aby naplnil zájmy druhých. Takto prožije celý život, jen večer si nechává zdát, jak jednou ročně/k stáru zas běží savanou. Ale i když se to stane(spíš ne), pravděpodobně se ani nedokáže rozeběhnout. Výběh s bazénkem a iluze prosperity oslňuje tak, že není vidět otroctví, míjící čas, samota a marnost. –> pokud nějaké vazby máte a alespoň trochu stojí za to, je třeba je udržovat, jakkoli to nejčastěji jsou jen oportunistické vazby; přestanete-li dávat mléko, dobře se vám nepovede. Tak dávejte jak to jde, protože nové vazby (i ty oportunistické) se budují velmi špatně. Ale nejlépe je pustit si večer zprávy, i vícekrát, aby se člověk vesral do průměru. Pořídíte ještě výběh a samozřejmé příslušenství, a jste cajk. Nepřemejšlet, pivo, důkaz úspěchu v metalíze, all inclusive v turecku. Je po problémech, plot a ksichty za ním ani neuvidíte. Pokud chcete komunitu, máte na dnešní dobu blbej mindset. IIUC cesta je být pro druhé extrémně prospěšný a tito vám pak rádi polezou do prdele a budou k vám projevovat hyphryho vděčnost [cit.: vděčnost je dychtivé očkávání dalších, budoucích výhod] a oddanost. Pokud vás okolí nebere vážně a má vás za vocase, patrně jim v jejich zájmech nejste dost přínostný. Buď si je můžete koupit (pokud Vám za to stojí), nebo na to srát a hrát jim ichtyla(však ať si žvaní co chtějí), anebo změnit/zrušit okolí(ale to je myslím nejhorší varianta, pokud to nejsou úplný hovada).

       Určitě by se lidé/kámoši mohli domluvit a společně provozovat něco společnými náklady a snahou, ale to se nestane, protože každej cítí, že je tam potenciál ojebat ty druhé. Takže by se ojebali všichni navzájem, a proto každej radši jede sám. Takže kupř. namísto společného bazénu pro čtvrť/městečko má každej vlastní, ve kterým se nemá čas koupat. Namísto společné wifi v baráku, kde je net kdekoli i na předzáhrádce / v garáži, má raději každej vlastní, dráž, a soupeří se sousedy o kanály v zarušeném prostředí. Nejste socka, abyste měl společnej net, to je jasný. Barák mít nebudete.

       Kámošení zase přijde. Až nám bude významně hůře.

       1. a kde se dají sehnat spolehliví lidi do té komunity, co by jenom nemleli držkou vzduch, ale reálně taky něco dělali? takovejch velkejch komunitníků, co by se chceli přiživovat na tom, na čem sem si udřel prdel (a to je to vlastně naprostý hovno, nic, půjčený cizí), mám na každým prstu pět, a už sem z těch ojebávačckejch zmrdů znechucenej na příští dekádu minimálně

        zlatý svoje malý, a všichni ti mamrdi ať přídou lízat prdel

        1. no nedají, nebo nevím kde.

         Když jedete krajinou, tak uvidíte různý sokoly, chatový oblasti či trempský osady, kde si lidi postavili beach volleybal hřiště, tenisový kurty. Pochopitelně sokol pomalu chátrá, chřiště je prorostlé trávou a zaházené v lepší případě vajglama, v trempské osadě je nejvíce udržovaný kus skály s cedulkama jako memento toho, co se zde kdysi dělo. Toto je dnes nemyslitelný. Četl jsem někde, že podle psychologů to souvisí se stavem společnosti. Budování pro skupinu je typické pro situace, kdy se máme relativně hůře, ale je vize, že se budeme mít brzy o dost lépe ≈ můžu dát, protože sám budu mít přehršel. Izolování se a hrabání pod sebe je typické pro období, kdy se lidi mají relativně dobře, ale většina si myslí, že se budou mít brzy významně hůře.

         IIUC, až na naprosté výjimky, dnes buď komunitu chcete, anebo nechcete. Pokud ji chcete, je třeba počítat předem, že se bude neustále rozpadat(víš, dnes nedorazím, manželka koupala dítě a ono má možná na prdeli tečku, a i já sám nějak …), budete to subvencovat a neustále tlačit své „kolegy“ do kopce. Snáze se vám bude udržovat skupina s vyšší iniciální entropií a nižšími nároky. A nejsnazší je to vybudovat kolem nějakého návyku(~chlast) či duševní poruchy/mýtu/miskoncepce(~náboženství). Já bych za komunitou i konvertoval k nějakému náboženství, ale nesnesu to věčné netalentované zpívání a repetitivní drmolení. Nadto je to riskantní podnik: ještě mě někdo z kdu-čsl ohne o masážní lehátko, anebo mi převor uřízne koule. Ne, tudy ne.

       2. alfonz19 18.3.2023 v 22:56

        radši bych ten alfonzův ^^ příspěvek mázl; trochu moc z toho jde puch gregerse werleho. On ten domek a ‚blahobyt‘ bude důležitá životní lež, slavný hjalmarův vynález.

        Mimochodem při hledání jména lékaře z knihy (divoká kachna) jsem se dostal vy výcucy na wiki i jinde, pro fejkování znalostí k maturitě, o čem ta kniha je. Velká legrace. Jak to někdo může přečíst, nepochopit zhola nic, nevšimnout si, že jeho myšlenky nedávají ucelený smysl, ale stejně někam kydne ‚rozbor‘ díla. Fí-ha. To jen kdyby někdo ten vynález neznal, tak odpověď jedině čtením celé knihy, avšak se zapnutým přijímačem.

   3. hlavně je naprosto evidentní rozložení, že ve venkovštějších a vzdálenějších (třeba od zdravotní péče) regionech je doba pobírání, i absolutní výše, podstatně kratší, resp. menší, než v takové prahe

    co by se kdo divil, když je to v Pze samej ouřadník a další kancelářskej flákač, zatímco jinde se musí hlavně makat (mnohdy těžce) a občas (tím spíš v pokročilejším věku) bez práce, takže ai mzdy jsou nižší a o to nižší doochody, kterejch si ani moc neužijou?

  2. Člověk v produktivním věku může svou situaci nějak aktivně změnit. Pomocnou ruku najde zpravidla na konci vlastní paže. A vzhledem k tomu, že ti zhýralí senioři mají nějaké děti a vnoučata, můžou přispět vlastním. Pohlídat či ubytovat vnoučata, půjčit na ledničku atd. Tabulkové platy státní správy mě nezajímají, protože ta sebranka je i zadarmo drahá. Státní správa je stejný náklad jako důchody, akorát, že důchodce si něco odpracoval a svou činností v důchodu zpravidla neškodí ostatním.

   1. Pokud nepracoval celej zivot taky ve statnim sektoru…

   2. @Ada
    Souhlas až na poslední větu za čárkou, to že si důchodce něco odpracoval, což mu zakládá nárok na důchod, ještě neznamená, že tento bude valorizován až do zhroucení veřejných financí. Taktéž je podivuhodné, jak i ti, kteří si nic nebo téměř nic neodpracovali, neodvedli do systému ani část toho co z něj čerpali a taky si nic nenašetřili, neinvestovali (např. do vlastní nemovitosti) pak různě fňukají, že mají důchod malý a vesele se houpou v sociální síti příspěvků na bydlení například.
    Zde mám na mysli rozličné hnědočechy a bílé cikány a černé pracovníky.
    Samostatnou podskupinou jsou legendární OSVČ kteří 30 let platili minimální odvody na sociální pojistné a nyní jsou pobouření nízkým důchodem…
    Dále si stále někteří neuvědomují, že financování důchodů je průběžné a mělo by být zcela odděleno od státního rozpočtu a to zejména v okamžiku odchodu do důchodu legendárních Husákových dětí.
    Prostě se balík toho co se vybere vydělí počtem důchodců, vynásobí se koeficientem údajné zásluhovosti, pokřivené redukčními hranicemi, a nazdar.
    Vůbec mě nedojímají HLP ubohých důchodců živořících v nájemním 3+1 nebo nezatepleném baráku 5+1.
    Celý život jste na to srali nebo měli smůlu, tak nasrat.
    Ohledně zaměstnanců státu navrhuji prostou decimaci, po dobu 4 let.
    A stejný princip, dostanete jen tolik, kolik se vybere, žádné valorizace.
    Ústavní činitelé pak jednoduše platy zastropovat, dokud neb🤣🙄😎ude rozpočet v přebytku, pak nárůst o 10% z přebytku.
    Ano včetně soudců.
    Zlikvidovat veškeré daňové výjimky a slevy

    1. Máme systém jaký máme. Valorizaci o inflaci beru jako pojistku k tomu, aby nemohoucí nepochcípali hlady, když systém generuje inflaci by default.
     Šetření nebo reforma je skvělá věc, akorát mě na tom celém sere, že je to vláda/vlády, které tu vyrobily inflaci, jásají nad válkou a embargama, podporují grýndýl, takže ceny všeho raketově rostou. K tomu máme mrtě státních zaměstnanců (a tomu odpovídající plevel zákonů). A do tohodle kotle sraček si politici přidají a seškrtají důchodce. V méně sluníčkové zemi už by taková vláda někde visela za nohy z mostu.

    2. Dachsmeister 17.3.2023 v 14:33

     Protože jste zjevně v problematice dobře zorientován, dovolím se položit vám otázku: Text uvedený níže je informace nebo dezinformace?
     Důchodový účet je zcela oddělen od státního rozpočtu a pouze průběžná salda je možno převádět z a do státního rozpočtu (po schválení ve Sněmovně). Tato salda byla většinou menší než 1 % rozpočtu (-60 až +17 mld. Kč). Navíc, na důchodový účet proudí průběžně prostředky z odvodů všech zaměstnanců, které jsou při vyšší inflaci také vyšší. Takže je předpoklad, že v roce 2023 by se mělo vybrat do státního rozpočtu díky vysoké inflaci (meziročně o 17+ %) minimálně o 100 mld. Kč více než v roce 2022 a také průměrné mzdy v roce 2022 vzrostly oproti roku 2021 o 7,9 %, takže i zde je zajištěn přísun vyšších částek než v roce 2022 na důchodový účet.

     Pokud je to informace, jak nastane zákonnou valorizací zhroucení veřejných financí?

     Zdroj: https://casopisargument.cz/?p=49160

     1. Ygorek:
      ehm, poměrně jednoduše. Pokud by se na ten důchodový automat nesahalo, byla by bilance důchodového pojištění plus mínus vyrovnaná.
      Pokud ovšem provedeš několikrát mimořádnou valorizaci, zvýšíš tím bázi pro další valorizace zákonné.
      Velmi zjednodušeno, omlouvám se.

      1. Childeater 17.3.2023 v 16:23

       Proč by ses omlouval?
       Mám takový dojem, že jsem na zhoubnost nesystémových zásahů ve zdejší diskusi poukázal.
       Já to vím, ty to víš, jen autor slibované důchodové reformy to neví.
       Měl radši zůstat v tom traktoru.

     2. @ygorek
      přes drobnou ironii Vám doporučuji tento odkaz https://www.mfcr.cz/cs/verejny-sektor/statni-rozpocet/hospodareni-systemu-duchodoveho-pojisten
      Projeďte si saldo od roku 2008 anebo klidně od 1993, tedy za necelých 30 let.
      Obávám se, že to vypadalo zhruba takto, nějaký excelentní úředník naházel pár čísel do excelu (analogie s tím pojišťovákem, co se vnutil k Babišovi na startu covidmánie) a přišel za skvěle připravenou vládou pětislibokoalice s propočtem někam do roku 2030.
      TVL už ve volební kampani 2025 budem(t)e v hajzlu a 150 miliard minus, neb na takovou inflaci ti kreténi přede mnou to Ponziho schéma nedesignovali.
      A vzhledem k tomu, že posbírat 150 miliard všem ostatním by bylo politicky definitivní sebevraždou, seberou to důchodcům, kteří z větší části volili opozici.
      Ten chaos, smrad, zmatek a last minute akce jsou jen průvodními jevy tohoto strategického rozhodnutí.
      Daň z příjmu fyzických osob se z5 nezvedne, právnické osoby co u nich daně stojí za povšimnutí umí optimalizovat a DPH a spotřební daně to nevytrhnou.
      O šetření se toho vždy hodně nakecá, ale pak se člověk doslechne o blbé miliardě na dřevosídlo lesních čuráků, desítkách miliard na předražené CV 90, stovkách miliard na zbytečné F 35 a cestou zpět o 50 miliardách za přesun nádraží v zatáčce před Vídní a 5 miliardách třeba za koncertní UFO v Baníkově.
      O VRT raději pomlčím, to je tak na levelu Zemanova DOL.
      Inu zdroje jsou jak pravil l.p. 2002 jistý Špidla a již za dva roky Standa Grossů co neuměl ani spočítat prachy na byt na Barandově seznal, že to zase není tak easy postupovat stylem feldkuráta Katze.
      A to ti dva byli ještě proti Babišovi s Fialou úplní šetřílci.

      1. Dachsmeister 17.3.2023 v 17:06

       No, na D-O-L mi nesahejte, já věřím Ing. Podzimkovi.
       (Tím nemyslím, že by se celé dílo mělo neprodleně postavit.)
       Dělat si legraci z Ing.Zemana, který pouze postupoval v duchu tuzemské a evropské legislativy, mi vždy připadalo hodně slaboduché. Zajímalo by mě, který ze současných poslanců má o problematice alespoň minimální ponětí, zatímco na argumenty developerů má uši řádně našpicovány velmi pravděpodobně.
       Co se týče VRT, občas nějakou práci na přípravě dostanu, ale jen detaily, takže celkový přehled nemám.
       Pro vnitrostátní dopravu nemá VRT smysl, ale v rámci střední Evropy je to jiné. Je možné, že po provedené elektrifikaci individuální osobní dopravy bude mít železnice napájená elektrickou energií po drátech smysl. Proto je dobré mít trasu minimálně pozemkově připravenou a průzkumně také – tunely a mosty mají své nároky.
       Babiš do covidové pandemie šetřílkem byl, nicméně jeho chování za je nepochopitelné.

       https://www.mfcr.cz/cs/verejny-sektor/rizeni-statniho-dluhu/statistiky/struktura-a-vyvoj-statniho-dluhu/

    3. Směs dílu pravdy, jednostranného vidění, zjednodušených řešení a bezcitné nabubřelosti.

     1. @Hupert
      Ano jistě je to zjednodušeno do diskusního příspěvku.
      Bezcitnost?
      Ano, třeba tyto reálné příklady.
      Kolegyně z finančního oddělení před 29 lety zavřeného dolu.
      Ing. ekonomie 80 let, lehce nadprůměrný důchod a vysoce nadprůměrné úspory utáhne sama nezateplenou kostku 5+1 na okraji Baníkova v ceně dejme tomu 7.5 mega.
      Poslední spolubydlící příbuzný zemřel před 28 roky a 3 roky před odchodem do důchodu.
      Její kolegyně 86 let téměř neutáhne nájemní 2+1 v centru Baníkova, zatímco její syn bydlí v 4+1 v golfovém resortu pod horami 40km od ní, nadprůměrně vydělával v zahranicí a nyní také v důchodu fňuká na jeho výši.
      Otec bílé cikánky a první manžel její bílé matky cikánského stylu života nájemní 3+1 z příspěvků na bydlení a dohody o provedení práce na úklid nebo rovnou načerno.
      Obě jedno nezletilé školou povinné dítě a jeden úřadům nepřiznaný pracující partner.
      Tatínek a bývalý manžel je chudák bezdomovec, bo robil 20 let načerno, ani důchod mu nedali a z dávek se nedá žít, zejména když se chlastá a neplatí nájem.
      Kolegyně 38 let, de facto dvě, obě samoživitelky s jedním potomkem, nadprůměrný příjem, ale nevyjdou, neb utratí vše za pičoviny a s žádným chlapem nevydrží…
      Jedno mají všichni společné, státe starej se.
      Přispěj mi na vytápění 5+1, dotuj 2+1 v centru, dej mi práci aspoň za 30 netto, bo jinak se to nevyplatí, dej tatínkovi důchod bo celý život robil a zvyšte nám dětské přídavky bo nevyjdem.
      S novými autyna splátky a dovolenými v Egyptě.
      Ano jsem bezcitný.
      Když vidím jak se jiní snaží, nefňukají a radují se z dovolené stylem čundru i se dvěma školáky.
      Nebo jsou i v 70+ aktivní, lyžují, pomáhají druhým a v pohodě s důchodem vyjdou.
      Nabubřelí jste tu tak leda vy, oportunisti za každou cenu, většina finančně zcela bez problémů, avšak neustále remcající.

      1. Ty příklady, co uvádíš, by krom toho bez nároku na důchod šly hned řešit, operativně. By se lidi sestěhovali společně do jednoho, vzali si podnájemníka, udělali si finanční rozpočet, či tak.

       Finanční negramotnost, lenost či neschopnost, to je radost. Tu „radost“ si pak tolikrát vyžerou zpravidla další generace.

       Já respektuji své praprarodiče a prarodiče, protože byli finančně gramotní, něco dali dohromady. Ne své rodiče – zatracené boomery, kteří se vezli, nechali to plavat, a nějaké rodinné majetky rozprodali (naštěstí jen vedlejší věci). Dávám to pomalu dohromady, ale nejde to úplně po másle. Po másle by to šlo, kdyby každá generace navazovala na kompetentní práci té předchozí – a pak by se dalo bydlet docela v blahobytu, na úrovni pasivního příjmu + spravování a prohlubování investic.

       Zateplení domu, podkroví, FVE, kotel na tuhá paliva, rekonstrukce sklepa na obytný, stavba chalupy a výsadba ovocného sadu, skleník, menší opravy okolo baráku (nechci žít v hnusným) – to vše je na mě. Protože předchozí generace se vezla, a po nás přijde potopa!

       Takže +1, a nasrat takovým.

       1. A ty si stěžuješ přesně na co ? Že ti to rodiče nezateplili a nevybavili ostrovním systémem FVE, rekuperací a hodinkami s vodotryskem ?

        Znám dost případů, kdy předválečná generace dříčů vybudovala první poslední pro svoje poválečné děti, které totálně zlenivěly v gulášovém socializmu a mama-tata hotelu co jim poskytli rodiče a socialistický stát.
        Takže nejen že nevybudovali nic, ale často prošustrovali i to co jim odkázali jejich rodiče-dříči.

        A jejich vnoučata tak jdou s holým zadkem do nejisté apokalyptické budoucnosti.

        Případně se dotyčný rozvedl a jeho nová manželka ho už zpracovala, aby jeho pravé biologické děti nedostaly nic a vše včetně bytu zdědili její děti, pro které byl dotyčný jen „oslíčku otřes se“.

        Takže fakt nechápu fňukání typu „zdědil jsem nezateplený nezrekonstruovaný barák po rodičích“.

        1. kaBrnak: „Takže fakt nechápu fňukání typu „zdědil jsem nezateplený nezrekonstruovaný barák po rodičích“.“

         Po prarodičích. A byly by i chaty a pozemky, kdyby je rodiče, kteří se vezli, nerozfofrovali.

         Chápu tvůj komentář: nemám to tak hrozný, jak někteří. Jak sám píšeš:

         „nevybudovali nic… často prošustrovali i to co jim odkázali jejich rodiče-dříči… A jejich vnoučata tak jdou s holým zadkem do nejisté apokalyptické budoucnosti.“

         Tím jsem chtěl říct, v principu, bavíme se o tom samým. Osobně, ve svým případě, pak snad ani nefňukám, ale vyjadřuju jistý sentiment – mohlo být líp. Jsem se párkrát tak vyjádřil, že rodina by v ideálním případě měla fungovat jako stabilní celek, jako mafie – akumulovat znalostní, sociální, investiční, nemovitostní aj. kapitál, a posouvat se tak do budoucnosti v pohodě (bankéřský rodiny co nám vládnou to tak jistě zařízený mají).

         Jo, moji finančně negramotní rodičové rozforovali jen chalupy a pozemky. Kolegovi rozfofrovali po dluzích barák k bydlení (a to se vyplatí…)

         Nic no. Je třeba držet hubu, makat, investovat, a jestli bude nějaký děcko, tak si jej pěkně pohlídat, a vychovat jej k finanční gramotnosti.

         1. Za své rodiče nikdo nemůže a nikdo si nevybírá, komu a do jaké doby se narodí.

          Ten tvůj gulášový socialismus, mnohým jiným rodičům umožnil postavit dvougenerační baráky a k tomu ještě po víkendech, po práci, třeba ještě zděnou podsklepenou chatu se zahradou.

          Každý normální rodič chce, aby se jeho děti měly líp, než se po válce měli oni.

         2. Zdá se mi to, nebo se tu někdo mermomocně snaží vrazit další klín – mezi dnešní pětatřicátníky a jejich rodiče, případně prarodiče?

          Uvědomte si prosím, že existovaly celé rodiny-manželství, která počátkem devadesátek přišly ze dne na den o práci, kterou dělali třeba 25 let. Protože někdo rozhodl, že daný podnik už je neperspektivní. A vůbec – ty baráky a pozemky, ve kterých fabrika fungovala a na kterých stála, se nám hodí k něčemu jinému.
          Takže vás 2.000 lidí – vypadněte a najděte si jinou práci.
          Ne každý se dokázal „přizpůsobit novým podmínkám“ a už vůbec ne tomu, opustit domov, přátele, rodinu a přestěhovat se třeba o 100km dál, za jinou prací.

          1. servisdok:
           To je pravda.Ale taky je pravda, že po únoru podobně dopadla spousta rodin, které fungovaly ne 25, ale třeba 200.

          2. Jenže po únoru 1948, nebyli ti lidi po 40 letech socialismu, ve kterých se téměř o všechno staral stát.
           Do února 1948 byla pracovně aktivní generace lidí naučená, postarat se o sebe sami – z první republiky i z války.
           A i přes to ožebračení mnohých rodin, které přišly o léta (často ta staletí) budovaný majetek jejich předky, se mnozí nedali a čelili tomu, jak dovedli.

           To ale nemá, se situací zaměstnaných lidí po roce 1989, srovnání.
           Ti lidé žili přes 40 let v nějakých, byť někdy dost problematických sociálních jistotách, ale s jistotou práce, výdělku a s tím spojenou jistotou, že pokud budou pracovat a zbytečně nevyjebávat do režimu, tak jim nikdo nesebere střechy nad hlavami, nebo 5x nezvýší nájem.

           Nějaká námitka, kolego?

          3. Ano, to nema skutecne srovnani.
           To co provedli komunisti bylo skutecne nesrovnatelne horsi.

          4. A aby nebyla „mýlka“ a případně to nezavdalo příčinu k nějakým dalším nálepkám:

           To bylo pouhé konstatování, nikoli obhajoba toho rozmezí let 1948-1989.

          5. Servisdok:
           V poho, zase jsem to přelít a reagoval jen na výtržek…Jsem v dílně a stejně mi to nedá po očku sledovat vývoj tady.
           Naše rodina dlouhou dobu moc jistot neměla, zlomilo se to až na začátku osmdesátek, kdy nám bylo i umožněno jít na školy.Chápu, spousta lidí během těch 40ti let zdegenerovala anebo pokud byli líní od přírody, tak je ta doba v tom podporovala.

          6. „někdo se tu mermomocně snaží vrazit další klín – mezi dnešní pětatřicátníky a jejich rodiče, případně prarodiče?“
           Ne, o to mi nejde. Jen tu vyjadřuji sentiment – třeba ty chaty, co moji rodičové rozfofrovali: jsem tam strávil kus dětství, mám k tomu místo citový vztah… a to místo… je pryč.

           To můžu, ne? Vyjádřit sentiment…

           „Ten tvůj gulášový socialismus, mnohým jiným rodičům umožnil postavit dvougenerační baráky a k tomu ještě po víkendech, po práci, třeba ještě zděnou podsklepenou chatu se zahradou.“
           Tak u nás se nestavělo.

           Akorát se pak někdo, r. 2010+, z vlastní shnilosti, neprozíravosti, případně z lobbování vzdálených příbuzných, majetků zbavil…
           Prachy ze rozfofrovaly za blbosti, nebo jsou na účtě, kde jim je dobře – starají se o ně přece odborníci (kde účtové prachy od dob Babiše ztratily 50% kupní síly).

           „Uvědomte si prosím, že existovaly celé rodiny-manželství, která počátkem devadesátek přišly ze dne na den o práci, kterou dělali třeba 25 let.“
           O tom moc netuším, protože to sem nezažil – ne střízlivým pohledem dospělého. Každopádně u nás doma žádné vyhazovy nebyly, podmínky zůstaly stabilní.

           Sakra, mi ani nejde o ty prachy. Je to jednak zmar nad situací (kde mě a moje názory nikdo v okolí nebere vážně, i když se ukazuje, že jsem ten, co se do vývoje ekonomiky a vlastních investic trefil), a pak ten sentiment…

          7. Fatso: Vidím, že máš těžký život, že by z té přemíry sentimentu? Co se soustředit na to, co potřebuješ vyřešit prioritně a nebabrat se v křivdách minulosti abys všechny prachy neprošustroval za kapesníky? Je štěstí, pokud dítě vyrůstá v kompletní funkční rodině. Vyšší hodnotu ale má, když dospělý ví, že jediný, kdo je zodpovědný za to, jak prožije život, je on sám.

          8. Fatso 19:25
           Nedávno jsi měl trošku hysterák, už nevím o co šlo, a zdá se to nebyla epizodka.Kašli na to co bylo a použij to co je teď.Sentiment a vzpomínky a tak jsou samo výborný věci, večer ke krbu.Přes den ale musíš fungovat tady a teď.Pokud to dramatizuju, tak soráč.Třeba jsi v klidu a je mejlka.

          9. Fatso
           22.3.2023 v 19:25

           spousta lidí je dneska zhnilá a místo udržování majetku jedou v módu je s tym prácááá a ta smrrrrdíííí peňáze na účťééé só bez prácééé

           to tím víc, čím se nekerejm blíží dědictví, tak všecko rozprodat a převést na hrachy na účtech, s tym se přece disponuje líp jak s chatama a spol.…

          10. Hupert + Forge + Behemot: pánové mají vesměs pravdu, a moudrosti k tomu. I trochu vtipnosti – třeba ta představa kupící se hromady uplakaných kapesníků (mohl bych házet na jednu hromadu – až by hromada vyrostla do cca půl metru, zaregistroval bych to, a začal bych si říkat, že mám problém).

           Sentiment, hysterák. No, dostává mě to, trochu. Slušných pár věcí v okolí se pohnojilo – ne nutně mojí vinou, mým vstupem. Nic, no… potřeba fungovat.

           Jestli jsem sentimentováním otravný, tak se vám trochu omlouvám…

           Jinak, nainstaloval jsem si teď Stable Diffusion, na generování obrázků pomocí umělé inteligence. Možná… možná na to budu kupovat novou profesionální grafiku, možná to zkusím zpeněžit.

           Nějaký vznešený, ryze umělecký manýry ignoruju. Začal jsem generovat fotorealistický nahotinky – např. Slovenky v postapo (Fallout) prostředí.

           https://postimg.cc/gallery/v8T5n6s

           Potěšilo mě to. Stejně jsou nejhezčí, Slovenky, Maďarky, a Pobalťanky. Ošklivý, tučný Češky s kulatými xichty… ať si přebere třeba David Novotný ze seriálu Místo činu České Budějice :)

          11. Fatso
           22.3.2023 v 23:15

           define: češka

           tady je genetickej materiál ukrutně pomíchanej, dycky to byla celkem obchodní cesta (pravda, asi ne tolik, jak tisíc let starý přístavy), za humnama spousta úplně jinejch jazykovejch národů a to nemluvě vo invazních vlnách ze široka daleka, co několikrát prošly, takže typickej slovanskej vzhled abys dneska pohledal (kór když se tak nejak každá druhá přebarvuje)

           stran grafiky nejlíp prondi fóra na konkrétní softwéry, co to dokáže skutečně využít, ať nenasypeš randál za neco, co dá 10 %; každopádně voptimální čas byl tak v listopadu, páč sis s tím mohl přes zimu přitápět a ušetřit to jinde, teď pomalu tu elektriku začneš větrat z vokna ven, doporučím aspoň rendrovat v noci, kdy je eště kosa :D

          12. Fatso
           22.3.2023 v 23:15

           každopádně to docela připomíná Rudou Sonju, vono čoveče zase tak moc netáhnou kulturistky, jako obráceně žencký ujíždí na kulturistech :D

      2. takže je lepčí se z 2/1 v centru, v původním stavu ze 70. let, přestěhovat (za co??) do novostavby 30 km od centra (všech doktorůch a tak) do 1kk za stejnej nájem?

       já vim, že řada diskutující sou vypatalaní kreténi, ale proč to dáváte tak moc najevo?

   3. jenže stále víc ty doochody táhnou právě ty nekamačenkovský přízivnický hovada, co pobíraly obskurní prachy za hovno, za 30 let už všech těch náměstků a dalších kurev do doochodu vodešlo dost a eště víc pude, co pak berou i k 50 litrům

    to křiví průměrný údaje jako svině, ale že pak v regionech jsou vdovy nebo vdovci co mají 15 klacků co nestačí skoro ani nájem, a děcka taky živoří po nájmech, to prostě je holá realita, a tudle stále větší skupinu pětidemolica holí jak kdyby nemělo byt zejtra

  3. Nesmyslný modelový příklad.
   20k nájem = Praha/Brno, nebo velký byt.
   45k čistého = prodavačka + skladník bez ještěrky a někde mimo Prahu/Brno.

   Když jsem dělňas, nepronajímám si 100m 4+1. Když jsem v Praze/Brně, nedělám za menší mzdu, než prodavačka.

   Nicméně pokud má tvůj doochodce 2 vlastní byty (aby mohl jeden pronajmout), pak to nebyl žádný choodáček a dost si naspořil. Tak se tu nesnaž předkládat představu, že většina doochodců jsou rentiéři. Nejsou.

   1. nesmysl, kde je dojezdová vzdálenost do hodiny od většího města, tam prakticky VŠUDE za poslední dekádu vyletěly ceny nemovitostí a tím přeneseně i nájmů

    v perníkářově od zprovoznění přímejch rychlíků co do centra Phy jezdí 50 minut, vzrostly nemovitosti tak o polovinu minimálně

    1. Docela zajimava myslenka…btw ja nemuzu v Dobrisi prodat byt uz ctvrt roku a to ho prodavam o milion a pul nize, nez bych ho byl byval prodal pred par lety….

     1. Lojza:
      A nepřistáli tam třeba noví sousedi?V Praze nedaleko nás byla k prodeji secesní vila za ranec.Bohužel to bylo v ulici, kde naproti byla bývalá Včela a tuhle provozovnu koupili Dagestánci a udělali z toho nonstophernu.Takže bordel a dokonce se tam střílelo.Majitel to prodal až za deset let, když ty filcky odtáhly…

      1. Nn, byt v nejvetsim panelaku tady….Byty se ted vubec nehybou, jako ze vubec. Neprodavaj se…nikde zadne (samozrejme nejake jo, ale oproti stavu pred lety to je trebas 20-30$ objemu, coz mam potvrzene i od znamych realitaku a tak)

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017