Paní Von der Leyen nás zachrání, ať to stojí co to stojí – shit happens

Featured Image
Předsedkyně EU-komise, paní VDL nám doporučuje, abychom řešili aktuální energetickou krizi tím, že nastavíme naše topení o dva stupně dolů a naši klimatizaci o dva stupně nahoru.

K tomu mně napadá: kolik českých domácností je vybaveno klimatizací? Tento problém paní VDL asi podcenila.  Zřejmě proto, že ona byty bez klimatizace prostě nezná. Ale určitě to s námi myslí dobře. Proto nám také doporučuje, v zájmu urychlené realizace ‚green dealu’, abychom všichni méně jezdili autem a  přepravovali se raději na kole anebo chodili pěšky. Jenom tak přispějeme k radikálnímu snížení CO2 v Česku, v Evropě a tudíž na celém světě. Když to budeme praktikovat důsledně a často. To, že paní VDL většinu jejích cest po Evropě, tedy z Bruselu do Paříže, nebo taky z Vídně do Bratislavy, absolvuje privátním letadlem, patří samozřejmě  do úplně jiné kategorie. Ale pravda, ona nikdy nelítá sama – vždycky s ní letí jeden nebo dva piloti, bezpečností personál a osobní asistent – ka, ky. Při pohodlném dvacetiminutovém letu z Bratislavy do Vídně se určitě lépe přemýšlí o nutné záchraně klimatu.

Paní VDL denně řeší i naše další životní problémy. Nejenom teď, v době, kdy nám Putin způsobil energetickou, finanční, klimatickou, kulturní i potravinovou krizi. Paní VDL se obětavě a s nadšením angažovala už poslední dva roky, během koronové krize. Hlavně tím, že bez zbytečného přemýšlení, suverénně a duchapřítomně vyjednala jménem celé EU smlouvy s výrobci vakcín proti covidu. Tam  pro záchranu našeho zdraví udělala maximum: dohodla gigantický nákup spousty vakcín, za spoustu miliard, na mnoho let. Těžko říct, kolik vakcín za kolik miliard  – protože to všechno proběhlo tak rychle a neformálně, defacto jen prostřednictvím  několika whatsapp – zpráv. Bohužel se ty zprávy pak nějak ztratily, nebo smazaly. Samy. Takže dnes nikdo nic přesnějšího neví. Například, co se stane v případě, když po tom píchanci někdo ochrne, oslepne nebo nedejbože umře. Ale s tím samozřejmě nikdo nepočítá – jde přece o nové, moderní super vakcíny, vyrobené převážně renomovanými americkými farmaceutickými firmami, jejichž cílem a posláním je ochrana našeho zdraví. Tyto vakcíny  sice dodnes nemají řádné schválení jako jiná klasická očkování, ale zdá se, že jsou přesto na celém světě velmi oblíbené – podle toho, jak vřele je kromě paní VDL doporučovala i velká většina politiků.

Přesto se z nějakých nepochopitelných důvodů před nedávnem ozvali zástupci několika zemí (Polsko, Bulharsko, Chorvatsko, Estonsko, Lotyšsko, Litva Maďarsko a Rumunsko) a požadovali zrušení  objednávky těchto vynikajicích vakcín. Což jim paní VDL zamítla – smlouva je smlouva, nevděčníci si budou muset půjčit další miliardy na další vakcíny. Shit happens.

Mně by ale přesto zajímaly bližší údaje  – například k chemickému složení vakcín, i  k těm vysoce nepravděpodobným vedlejším účinkům a tak. A nejsem sama. Celá řada poslanců EU postrádá  údaje o výrobních, nakupních a prodejních cenách, o zárukách v případě poškození zdraví. Na opětovné dotazy těchto  dotěrných poslanců poskytla paní VDL k nahlédnutí kupní smlouvy s farmaceutickými firmami. V nichž byly ale z nevysvětlitelných důvodů velké textové pasáže začerněny. Asi se tam vylil inkoust. V tom stresu a chaosu, během té strašné kovidové pandemie, která ohrožovala náš život. Co se dá dělat, shit happens.

Paní VDL má prostě sklon, některé nepodstatné údaje její obětavé pracovní činnosti občas někam založit. Nebo ztratit. Jako posledně, když ještě v Německu  vykonávala funkci jednoduché ministryně obrany. Tam došlo k podobné nepříjemnosti: paní VDL angažovala odborné poradenské firmy za několik set milionů Eur, oficiálně za účelem nákupu lepšího technického vybavení Bundeswehru. Výdaje ve výši 300 milionů Eur však motivovalo opět některé zvědavé poslance z řad německého Bundestagu, aby se jí zeptali na konkretní přínos a odůvodnění těchto poradenských orgií. Ukázalo se však, že všechny tyto konzultace existovaly pouze ve formě SMS na mobilu paní ministryně. Ale ten se bohužel ztratil. Shit happens.

Za její obětavou práci, vysokou kompetenci, spolehlivost  a angažovanost pak byla paní VDL doporučena na funkci předsedkyně Evropské komise. Shit…


29.6.2022 HS

Související články:


12345 (308x známkováno, průměr: 1,16 z 5)
17 597x přečteno
D-FENS © 2017