Na podzim zas na Letný, ale beze mně

Featured Image

To je občanský konflikt jako z učebnice. Morálně vyspělá pokroková část obyvatelstva umí obsadit největší veřejné prostranství v zemi užitečnými idioty, ale nemá politickou reprezentaci. Politická reprezentace země je morálně prohnilá a není pokroková, ale má řepku, motýle a pod kontrolou parlament. Co z toho asi vzejde.

Mám zásadní problém pochopit ten masový akt. Prostá aritmetika mi říká, že při 40% volební účasti v parlamentních volbách, 30% zisku hnutí ANO a desetimilionovému elektorátu se současná estébákokracie opírá zhruba o milion a čtvrt legitimních hlasů. Je to sice odpad národa, ale taky pětkrát větší demokratická základna, než představují všichni účastníci akce. Vystupuje tak do popředí účelový přístup rádoby demokratů k jejich oblíbenému systému výkonu veřejné moci. Když drží delší konec provazu a musejí čelit nějaké kritice, například za jejich prznění zákonů a zneužívání státní moci, první argument zpravidla je „založte si stranu, nechte se zvolit do parlamentu a pak nám to můžete vytmavit“ a druhý je „v demokracii musí menšina respektovat názor většiny“. Tímhle utlučou naprosto každého. Když naopak delší konec provazu nedrží, tak se chovají, že jediný patent na demokracii mají oni.

Nakonec Babiš neudělal nic jiného, než že uposlechl těchto knížecích rad demokratů a založil ANO. Dá se tedy říci, že kromě estébákových ekonomických a mocenských zájmů ANO spoluvytvořila ODS a ČSSD v důsledku jejich drakonického chápaní demokracie.

Zajímala by mně už jen samotná motivace zhruba 250 tisíc účastníků akce. Jedním ze stěžejních bodů byla například situace v justici a odvolatelnost či neodvolatelnost vrchního státního zástupce Zemana, což byl současně highlight projevu samotného organizátora pana Mináře. Nevím, jak to vidíte vy, ale pro mně je vrchní státní zástupce osoba, pro kterou nejsem ochoten vykonat čehokoli bez ohledu na to, jak skvělý, morálně vyspělý a pokrokový je. Je mi šuma fuk, zda ho odvolají, povýší, vyhodí, zavřou nebo zda ho bude pět nahých leseb potírat husím sádlem po celém těle. Libovolného státního zástupce vnímám jako jednu z insitucionálních opor systému a proto bych s ním nešel na pivo, nepekl si s ním buřty a už vůbec nešel někam demonstrovat za jeho kariérní plánování. Od těchhle lidí se slušný člověk drží dál, jsou ve špatném klubu, podobně jako policajti, udavači, cenzoři a podobně. Jednou se dali do služeb státu a tak musejí počítat s tím, že s nimi bude podle toho nakládáno.

Moje pocity z demonstrace pokrokových elit výstižně shrnul ve svém proslovu výtvarník Krištof Kintera. Ten, co vytvořil pomník za pár set tisíc korun tím, že obalil kolo alobalem a přišrouboval ho na lampu. Na Letné pronesl: „Chci, aby ve vedení státu stáli filantropové, ekologové a humanisté“.

Doufejme, že toto přání zůstane přáním toliko pana Kintery, protože ve srovnání s umělcem vyjmenovanými vládními oporami je estébák a dotační podvodním v jedné osobě s trestním spisem spisem tlustým jak Zemanův chorobopis ještě docela dobrá alternativa.

Zaujal mě i proslov herečky Babčákové, která se přiznala, že měla „sen, jak tady stojím a říkám vám to, co právě říkám“, takže ji to inspirovalo. Myslím, že by měla raději dál hledat v Albertu ořechy.

Při vystoupení pokrokových umělců jsem si říkal, že Babiš nedělá dobře, když na komediantech šetří. Kdyby pustil chlup a zasponzoroval natočení nějakých hodnotných českých filmů pro nejširší vrstvy, například Slunce, seno, motýle, Chodov 13:30 o cestě busem Student Agency do Karlových Varů, detektivku Třicet případů majora Šlachty nebo oslavný opus na EET Žena za pultem 2017, neměl by ty problémy, co má teď. Takhle se od něj odvrátil i Richard Krajčo, takže Babiš nemůže vyrazit mezi lid s kufry plnými něhy a bude zas odkázaný na ty koblihy.

Temnější stránky kytičkokracie připomněl soudruh Kartous, který coby samozvaný führer ještě samozvanějších fízlů, kteří si říkají „elfové“. Takový elf pomáhá cenzurovat internet a skandalizovat jedince, kteří publikují nepohodlné názory. Pardon, špatně jsem se vymáčkl, on pomáhá očišťovat internet od fake news, lži a polopravd. Vystoupení pana Kartouse bylo definitivně okamžikem, kdy jsem nad Letnokracií zlomil virtuální hůl, protože fízlování a slídění jeho skupiny mladých fízlů organizované v systému jakýchsi služebních čísel je mi krajně odporné. Nedávno se někdo nechal slyšet, že stejný typ lidí během okupace udával svoje spoluobčany, že poslouchají zahraniční rozhlas. Nevím, kdo to řekl, ale je to velice výstižné a z pana Kartouse je mi blivno.

Jelikož pokroková kulturní fronta zjevně nedisponuje záměrem přetvořit svůj cirkus v nějaký politický směr, cesta je cílem a zaplnění Letné je pro ní něco jako pro bratry Nedvědy koncert na Strahově, je s celým multikulturně obrodným procesem pravděpodobně šlus. Jak sami organizátoři naznačili, nyní se blíží prázdniny, bude se cestovat a užívat dovolené, a další úkony v šíření pravdy a lásky jsou plánovány až na listopad. Instalace vlády ekologů, filantropů a humanistů tedy asi nebude urgentní a Babiš tak stráví ve funkci ještě další minimálně jednu řepkovou sklizeň.

Byl to rozhodně pozoruhodný moment. Uvědomil jsem si naprostou bezvýchodnost toho klinče, ve kterém společnost drží sebe sama. Lid nevidí skrz dno od půllitru žádný pozitivní program. Ne že by neexistoval, ale nechtějí ho vidět. Místo toho se pořád dokola nechávají zatahovat do her pojatých podle hesla „my proti nim“ a vůbec nepřemýšlí o tom, jak slabomyslné to je. Je to vlastně takový honeypot. Málokdo si asi vzpomene, že zkratka ANO znamená původně Akce Nespokojených Občanů a ta byla za vydatné pomoci amerických poradců zkonstruovaná jako protestní hnutí proti minulému establishmentu. Nyní se zrodí třeba AZU, Akce Znepokojených Umělců, která bude ukrutně protestovat proti ANO, aby po čase nastoupila třeba AZZ aneb Akce Zneuznaných Zemědělců. Ta se podle nezlomitelné kletby „my proti nim“ vrhne na Zneuznané Umělce a jejich vládu ekologů, filantropů a humanistů, aby je nahradila vládou managementu z továrny na buřty ze sójových prasat. A tak dál, pořád dokola, aby se ukázalo, že Orwellův koncept permanentních válek a boje s něčím nebylo scifi, ale návod na kurevsky efektivní politický marketing. A bude to tak a zůstane to tak, dokud nepřijde někdo, kdo bude dostatečně velký psychopat na to, aby vyvedl slabé z údolí temnoty.

 


29.06.2019 D-FENS

12345 (443x známkováno, průměr: 1,45 z 5)
20 696x přečteno
Updatováno: 29.6.2019 — 22:19

Reklama

D-FENS © 2017