Mohla by teď ČT prosím podpořit Babiše?

Featured Image

Oznamuji, že bych rád vykonal své právo koncesionáře České televize a požádal o to, zda by veřejnoprávní zpravodajství mohlo příští volby nadržovat Andreji Babišovi.

Rok 2016. Česká televize investovala velmi mnoho úsilí do přesvědčování diváků, že volby vyhraje Clintonová. Byli jak na drogách. V jejich havlo-pravdo-lásko-enviro-levicovém opojení jim nějak uteklo, že drtivá většina diváků ČT v amerických prezidentských volbách hlasovat nebude. Kampaň vedli jako o život, ale mezi nesprávnými lidmi. Bohužel tahle sluníčkářská jízda musela někdy skončit, v tomto případě to bylo jednoho listopadového dne, kdy volby vyhrál ten fujky fujky Trump, co ho celou dobu vykreslovali jako excentrika s extrémními názory bez šance na vítězství. Dokonce i tak netečná instituce jako Rada pro rozhlasové a televizní vysílání si po několika měsících „všimla“, že ČT nadržovala Clintonové.

Rok 2019. ČT má plán ohledně britských mimořádných voleb. Průzkumy sice předpovídají, že to vyhraje Johnson, jehož hlavní a v podstatě jediné volební téma je dokonat Brexit a zahájit novou etapu rozvoje země již bez unijního dobrodiní, ale podle ČT je to ložený. Komunista a profesionální levičák Corbyn disponuje podle ČT tajnou zbraní, totiž mlčící většinou, která sedí doma za profukujícími okny, žere fish and chips a rozhodně si nepřeje Brexit, který si před pár lety odhlasovala, protože mezitím zjistila, že ta EU je vlastně skvělá a že si rádi nechají poroučet od Uršuly von Lejno. Takže na poslední chvíli vyrazí k volbám a prohlasuje toho komouše a celou jeho partu. Pak se bude konat nové referendum o brexitu a tam už si Britové vyberou správně, a kdyby ne, tak může být referendum třetí i čtvrté a tak pořád dál, dokud nepochopí, co je pro ně dobré. Tuhle smělou konstrukci doplňují záběry na jednotlivce protestující proti Brexitu před sídlem britské vlády nebo parlamentu snímané tak, aby to vypadalo, že jsou jich tam nejméně miliony. Eurobolševická centrála v ČT sice působí méně sebejistě než v minulém dílu, spíše to místy vypadá, že jen hrají divadlo pro svoje nadřízené, aby neměli kádrovou skvrnu, že jsou málo eurofilní. Nicméně stejně jako v předchozím případě musí přijít okamžik, kdy je třeba pohlédnout realitě do očí a připustit, že to nedopadlo:

Pracovně jsem to nazval Noc dlouhých ksichtů. 

Vypadá to, že polibek veřejnoprávního média je smrtící. Mohla by proto ČT prosím co nejdříve začít podporovat Andreje Babiše?


15.12.2019 D-FENS


Související články:


12345 (329x známkováno, průměr: 1,17 z 5)
15 120x přečteno
Updatováno: 15.12.2019 — 22:56

Reklama

D-FENS © 2017