Modré zóny (…dělám jen svoji práci)

Featured Image

Tak nějak jsem si zvykl, že lépe už bylo, a máloco mne zvedne ze židle, ale stalo se opět.

Co bylo tentokrát důvodem mého ranního refluxu při náhledu, co nám zase média nakakala? Tentokráte to bylo o modrých zónách a o tom, že mor se prý šíří. Nezaměňovat prosím s modrou“ směsí moče a menstruační krve v reklamách na vložky, i když jakás takás podobnost v tom, že obojí je na p*ču, by se určitě nabízela.

Cajzli se prý inspirovali zmrdismem zahraničním o tom jak více podojit ovčana, a instalovali si v Práglu modré lajny. A Pepíci jakože fajn. Pivo nezdražili, tak se hodili do pohody. Každé druhé Tesco na rohu má sice svoje grátis parkoviště, a není to problém, ale když jste z jiné části Prdele Stověžaté, nedejbože jste mimoprdelní, tak musíte teď solit, pokud nemáte tu správnou bumážku a chcete parkovat, nebo si ohlídat soudruhy orangutany v uniformě a odtahovku.

Kdo by řešil fakt, že auto je nutnost 21. století a že infrastruktura musí zohlednit existenci motorismu. Né, přesně naopak. Je to šance vydělat, tak proč stavět pro ovčany parkoviště. Jenže kdo vydělává a kdo je tady bit? Kapři si rybník nevypustí…skoro se mi spíše chce říct svině si ohradu neotevřou. Další města prý budou následovat.

V záblesku objektivity je dokonce i na Idnes připomenuto, že řemeslník, který vám přijde spravit kapajíci kohoutek bude muset solit za parkování. Kdo to nakonec zaplatí? No hádejte broučci? Teď si představte, že budete potřebovat více než kohoutek, třeba předělat elektriku. To už zaplatíte sakra cosi navrch za ten týden co vám to tam ten hošan bude drátovat. A ještě dále. Co když si nějaká větší stavební firma domluví skrze radnici vyjimku z parkování protože dělají v oblasti nějakou bohulibou činnost? Náš instalatér nebo elektrikář by také rádi, ale s tím parkováním, byli by dražší než firma s vyjimkou … Není toto příležitost pro lobbing jako prase?

Co s tím? Je to přece také příležitost zvýšit zaměstnanost, nabrat politické body. Těch opičáků v uniformách, těch dělníků co budou vyznačovat zóny, těch úředníků, kteři budou řešit pokuty, toho všeho na první pohled užitečného, ale na druhý zbytečného, ve jménu zla. Těch manažerů, strážmistrů a úředníků co si za takto vydělané peníze budou moci poležet v létě týden u Jadranu, že jo, mámo.

Už se vám někdy stalo, že vám městapák řekl, ze jen dělá svoji práci, když vás osolil za parkování a vy jste ho tam ješte stihli? Chtěli jste víc, než následovat stupidní legislativu se stupidním orgánem? Smůla. Smůla o to smůlovatějši, že tihle pěšáci jsou svým zpúsobem jedni z nás, a jenom si dělají svojí práci“ a nedocházi jim význam toho rčení, které řiká: “ Udělej čertovi dobře, ďábelsky se ti odmění“.

Je teď populární říkat, ze prezident Zeman rozděluje společnost. Blbost. Společnost si rozdělujeme sami a on to jen komentuje. To by možná bylo na celočlánkový komentář, ale o tom dnes ne.

Ptejte se svého lokálniho politika, jakou má vizi o parkování ve vašem městě, městečku, vesnici. Náš lokálni politik chodí občas do hospody mezi lidi. Kdyby u nás přišly modré lajny asi by v té hospodě dostal do držky.

Hlavně si nezapomínejte „dělat svoji práci“. Byť by byla sebeblbější, sebezbytečnější, sebetupější.

 


 

13.03.2016 Neznamý vojín

12345 (131x známkováno, průměr: 2,15 z 5)
9 182x přečteno
Updatováno: 13.3.2016 — 21:51

Reklama

D-FENS © 2017