Mladá, krásná, autentická - zpět na článek

Počet komentářů: 273

  1. Krom toho, že článek na hovinkách psal dement, JZH není autorem zmiňovaného článku. JZH pouze konstatovala, že v blogu obsažené informace jsou z jejího pohledu natolik závažné, že je třeba je ověřit.
   https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/pomozte-mi-se-nebat

   1. OMG, vdyt ta zenska je tak desive blba, ze sdili blabol o odpojovani elektromeru CEZem, pricemz toto v danem regionu dela EON – uplne jina firma.
    Ta zenska je zkratka blba jak tago.

    1. vasek:
     „…ta zenska je tak desive blba…“
     – – –
     To fuk, stejně jí tam hodíš, pokud bude v 2. kole kontra Babiš.
     Nemůžeš si dovolit ohrožení svobo-demo, jako správný sluníčkář…

     :OD

     1. Ehm, bába Zwyrteková na prezidenta nekandiduje.
      Ale jinak samozrejme, pokud bude v druhym kole proti buresovi stat prase, volim samozrejme prase.
      Nebo koste, to je jedno.

      Tezko bude nekdo horsi, nez devadesatkovy mafian s cestou lemovanou mrtvolami, co si vytvoril politickou zivnost fedrovanim tupe luzy.

      1. Bingo +1

       1. Když mluví o paní v superlativech vzpomenu si na výkřik hospodskéh u vřídla ve Vrchní prchni…. „kdo z Vás ho znááá“… :O)

      2. Jenom ne prase, to už tam je.
       http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

     2. OMG, nechci útočit na ničí kogitivní schopnosti, ale žádný E-ON ale EGD.

    2. vasek:

     Kde se vubec vzala ta informace, ze dotycny pan z CEZu odpojuje lidi na jizni Morave? Mne to z toho clanku nevyplyva, ale mozna neumim cist s porozumenim.

     1. Protože ti to nemyslí politicky.

      1. Brát vážně výpotky vidláka může jen osoba rozumu mdlého…

       1. To je v pohodě – takovým je to určeno.

        1. Brát vážně výpotky Cempera a hovinek může pouze osoba ducha mdlého.

         1. V originálním článku, je to formulováno takto přesně:

          „Odešel od nás před dvěma roky v té nejlepší době k ČEZu. Respektive k jejich distribuční firmě.

          Má se tam hodně dobře, jeho plat je možná dvojnásobný oproti tomu, co měl u nás, ale víc se
          nadře a když někde spadne vedení, tak se nikdo neptá, jestli prší, mrzne, nebo je svátek.
          Dali jsme se do řeči, ptám se ho, jak se mu vede.
          Narodilo se mu dítě, doma jsou všichni zdrávi. Ale celou dobu se mi zdálo, že je nějaký smutný. Prý uvažuje o tom, že tam u ČEZu skončí a jestli bych nevěděl o nějaké elektrikářské práci jinde. Ptám se ho, proč? Vždyť takové místo je sen každého dělníka. Velmi solidní plat, veškeré přesčasy a příplatky, zaplacené do poslední koruny, několikrát ročně bonusy, dovolená navíc, příspěvky na rekreaci.
          A teď přece dostal těch šedesát tisíc odměny, co prý ČEZ dával každému zaměstnanci.

          „Víš, proč nám to dali?“ ptá se. „Protože už měsíc nedělám skoro nic jiného, než chodím odpojovat elektroměry“.

          Prý to už přestává dávat psychicky. V noci prakticky nespí.

          Mně podle první uvozené věty přijde, že je řeč o jedné z distribučních firem ČEZu. Dál to sice vypadá, jako by psal o ČEZu samotném, ale kontext je dán tou první větou – řeč se vede o distribuční firmě ČEZu, což může být například E.ON, nebo firma ČEZ Distribuce.
          Ani jedno není ČEZ jako takový, každá z těch firem má vlastní IČO.

          1. řeč se vede o distribuční firmě ČEZu, což může být například E.ON, nebo firma ČEZ Distribuce.

           ČEZ Distribuce je distribuční společnost ČEZu.
           E.ON není distribuční společnost ČEZu.

          2. Ano, už to vytáhla Samková: vidlák použil „ČEZ“ jako generické označení distributora a ve skutečnosti určitě nemyslel ausgherechnet ČEZ. Ona je právník, takže jí to promineme – jedná reflexívně.
           Jinak je to klasický vývoj – nějaký pitomec někde vyvrhne dezinfo a následuje vlna vysvětlování a apologií, které nemají s realitou nic společného a ani autor je často vůbec nechápe.

          3. Ano, je komedie to sledovat.
           Ten sasek vidlak v tom svym blabolu sice pise o mimoradnych odmenach, co dostali lidi v CEZu, ale tim samozrejme nemyslel CEZ, ale nejaky mysticky genericky CEZ, ktery taky dostal premie.

          4. Není to pravda, ale mohla by bejt. Kdoví ten vý. ZĎÍLEJTE NEŠTO SMAŽOU!!!!!!!!!!

      2. vasek:
       Ten prvni link na obrazek obsah puvodniho clanku, nikoliv tvorba JZH.
       Ale fajn, mame obsah k rozboru a muzeme porovnat, jak kdo cteme s porozumenim, protoze tady bude asi zakopanej pes.

       Pro kontext – od Vidlaka z jeho zemedelskych clanku vim, ze nekde na jihu Moravy zije.
       Nicmene zpatky k citovanemu textu.

       Opravdu z toho uvedeneho textu clanku primo vyplyva, ze tenhle konkretni elektrikar jezdi a odpojuje lidi prave na jizni Morave?

       Vyplyva ze screenshotu facebookoveho postu Jany Zwyrtek Hamplove v refresheru, ze k odpojovani nekde nutne ve zvysene mire dochazi, nebo chce situaci jen proverit?

       1. Ehm, nasel jsem si ze zajmu puvodni zdroj

        https://www.litterate.cz/branibori-v-cechach/

        Pak jsem si nasel i reakci spolecnosti CEZ
        https://www.krajskelisty.cz/jihomoravsky-kraj/28146-pry-se-zvysene-odpojuji-elektromery-neodpojuji-komentar-stepana-chaba.htm

        Z te cituji tiskoveho mluzciho CEZu:
        —–
        Vždy se snažíme společně se zákazníkem nalézt řešení. Poskytujeme například splátkové kalendáře, které nemají vůbec žádný úrok. Zároveň zákazníkovi umíme poradit i s tím, kam se obrátit s žádostí o finanční pomoc od státu. Se zákazníkem se snažíme problém aktivně řešit hned od začátku: dostává od nás minimálně dvě písemné upomínky, že je v prodlení s platbou, pokud na něj máme i telefonický kontakt, tak mu voláme. Proces odpojování je dán legislativou, ale vždy se snažíme jít nad rámec toho, co musíme v rámci zákona a vždy se snažíme vyjít zákazníkovi vstříc. Odpojení je pro nás až tou nejzazší možností.
        Jen na okraj, pokud čerpáte z příspěvku, že ČEZ nadměrně odpojuje elekroměry (k přečtení například zde https://www.litterate.cz/branibori-v-cechach/). Je ještě třeba dodat, že společnost ČEZ Distribuce mimochodem ani nepůsobí na území jižní Moravy, a tudíž není možné, aby tam naši pracovníci odpojovali elektroměry. Na jižní Moravě a ani v Brně jsme tak neodpojili ani jeden elektroměr…“
        —-

        A jak vidno, stejne jako ja, pochopil to dezolatske blaboleni entity „Vidlak“ tak nejak kazdy…

        S omluvou uz nebudu nadale v tomto threadu pokracovat, mam zabavnejsi cinnosti na praci, nez se rypat ve vrabelovskych hovnech.

        1. Jinak asi nejlepsi zhodnoceni tohoto dezolatskeho srakance si napsal „Vidlak sam“, zahlidnuto v reakcich pod srakancem.

         ————-
         Kdybyste si přečetli kousek sousedního článku od Vidláka, mohli jste si ušetřit toto dementi i spravedlivé rozhořčení. Vidlák píše texty, nad kterými se můžete zamyslet, ale nikde netvrdí, že je vše do posledního písmenka pravda. Cituji odstavec Vidlákova textu:

         Fór je v tom, že když o někom takovém píšete, tak je vhodné o něm naznačit, čím je. To nemá zvyšovat mojí důvěryhodnost, na tu kašlu, nehraju si tady na nositele jediné pravdy, ale prostě vám dávám informaci, v jakém postavení je osoba, která mi to řekla. Abyste si sami mohli posoudit hodnotu této informace. Včerejší článek byl o elektrikáři. Takovém tom člověku, co jezdí hentou dodávkou s žebříkem na střeše a nářadím v kufru. Berte ale zároveň ohled na to, že takových lidí u nás není nekonečně. Nedělá to každý druhý. A tak je třeba jeho osobu zamaskovat, aby zveřejněné informace neukazovaly na konkrétního člověka. Chtěl bych, aby mi ještě něco řekl i příště.-
         ————–

         Mno, a ted uz opravdu prestanu rozmazavat dezolatsky hovno

    3. Prostě Martin Šmíd neumřel, takže se na Národní třídě nic nestalo, a kdo tvrdí něco jiného, tak je ztroskotanec a zaprodanec.

     1. Tak hlavne – siri dezinformace a to by se melo hlasit. Svobodu projevu samozrejme ano, ale jen pro schvalene nazory.

      1. EU si schválila hybridní toolbox a dala tak pracujícím do rukou mocnou zbraň proti imperiálismu:
       https://www.respekt.cz/komentare/neni-to-prizrak-eu-navrhla-zpusob-obrany-proti-nejvic-podcenovane-hrozbe

   2. Fakt jenom konstatovala a jenom tohle, jo? Aha, odkaz na Vidláka, abych nezapomněl, kde jsem.

   3. Vidlák je na terorizování od mediálních mrdek a státu zvyklej. V době covidového fašismu to i na chvíli zabalil. Teď už je asi o něco odolnější proti evropksým hodnotám.

    1. To téměř tříměsíční zabalení, tuším že bylo v souvislosti s ukravinou a po 24.2. To mám entitě „Vidlák“ dost za zlé.
     Zabalit web jen proto, že mu někdo dal před vrata tašku s Leninovými spisy a s jakýmsi vzkazem…no, nevím, jestli bych se posral až tak a zrovna z tohoto. I kdyby na vzkazu v tašce s Leninovými spisy stálo „přijdeme si pro tebe“.
     Spíš by mě asi zajímalo, kdo z vesnice do dnešních dnů přechovával Leninovy spisy jen proto, aby je pak mohl položit Vidlákovi k vratům.
     Jak se taková osoba zachová příště, až nepůjde jen o neškodný web typu „žvanírna“ a s poměrně omezeným dosahem, ale až půjde o něco mnohem důležitějšího, nebo dokonce tlusté do tenkých, to je ta zásadní otázka.

  2. Ono je takové nepsané pravidlo, že pokud tu Dfens podpoří nějakého politika, je to šlápnutí když ne do hovna, tak aspoň do kaluže.

   Takže tu podporoval Matějku potažmo Svobodné, aby je později odepsal… pak Roberta Vašíčka, což je exot, populista a převlékač kabátů (prošel i SPD, odkud ho vyhodili), Okamuru potažmo SPD („hodím to komukoliv, kdo chce czexit“) a dokonce KSČM (resp. nezávislého kandidáta za KSČM).

   Takže pokud nevíte, koho volit, zeptejte se Dfense… a pak si vyberte někoho jiného.

   1. Pre človeka, ktorý si chce splniť občiansku povinnosť a ide hodiť lístok do urny (hoci by dal najradšej do urny niečo iné), a pritom sú mu všetky potenciálne zvoliteľné strany resp. potenciálne zvoliteľní kandidáti proti srsti, a tomu danému človeku sa nechce zdĺhavo hľadať nejakú nezvoliteľnú alternatívu tak proste pozrie pred voľbami na D-Fensa a je to – rýchlo, spoľahlivo a bez stresu.

    1. SatanOkkY: Z čeho pramení ta slavná „občanská povinnost“ házet lístky do urny? Není to spíše právo?

     1. Niekto to vníma ako právo, niekto ako povinnosť, niekto ako nutnosť, niekto ako……..dosaď si čo chceš.

    2. To můžeš rovnou vybrat volební lístek losem.

     1. Kľudne si vyber ten hlasovací lístok losovaním z klobúka. Komu to ako vyhovuje nech si tak urobí.

      1. Losovat z klobouku nebo se řídit tím, co napíše Dfens… to už je lepší ten klobouk.

   2. Já nevím, jestli je dobré zrovna takhle machrovat, když v politické realitě ČR je šlápnutím do hovna jakákoliv volba. Vypadá to potom jak když se dva křováci smějí jeden druhému, že mají pomazaný ksicht hovnem, přičemž nevidí, že oni sami ho mají pomazaný taky.

    1. Tak některé to hovno smrdí víc, některé míň.

     Nicméně, já nemachruju, jen poukazuju na schopnost Dfense spolehlivě doporučit politický subjekt, který je ještě blbější než ty ostatní. Jak se už několikrát prokázalo.

     1. Mezi hovnem sloním či koňským na jedné a lvím či psím na druhé straně je opravdu zásadní rozdíl.

   3. Ano, zřejmě máme štěstí, že to nevyšlo Zítkovi. kdyby ano, má tady předvolební promo zajištěné.

  3. Že tys zase četl jen nadpis?
   Navíc, dle logiky autora článku pak dezinformaci sdílí i samotné novinky.cz.
   Chápu, že psát o senátorce je jistě více bombastické než o původním autorovi, kterým je jakýsi blogger resp. anonymní přispěvatel.

  4. Selfpwn

 1. Normální Drahoš 2.0 Nezabraly šediny a falešné brýle profesora, tak přidáme sukni a snížíme věk. Znova se použít nedá, tak musí jít někdo další. Opět, kde se vzal tu se vzal kandidát, o kterém jsem rok předtím nevěděl, že existuje a najednou jsou toho plné noviny a dotahuje do finále. A ˇklinické studie prokázaly, že je o 36,5% účinnější než předchozí prezidentský kandidát.

  1. Ještě přesnější analogii vidím s citlivo vniemajuci Zuzanou „Ťapa“ Čaputovou.

   1. No tak autorka toho komentára čo seba samu zove DEVANA má ozaj „zaujímavé“ blogy na Pravda.sk.

  2. Ako na Slovači posledné prezidentské voľby – SMER (vtedy najsilnejšia politická strana celkovo) vytiahol toho zubatého ozembucha čo mu už ani na meno neviem prísť a „opozícia“ vytiahla Róberta Mistríka a potom ešte odniekiaľ Čaputovú (tú tam nasáčkovalo Progresívne slovensko či jak sa ta politická banda nazýva). A čuduj sa svete – z tých dvoch „opozičných“ kandidátov sa stali skokani predvolebných preferencií (tých oficiálnych ktorými nás masíroval mainstream) a po akcii „Spojme sa pre Slovensko“, kedy Mistrík dobrovoľne (akože sám od seba HAHAHA) po nejakom prieskume ohlásil odstúpenie z volebnej kampane a vyjadril plnú podporu Čaputovej sa slobodná matka z Pezinka dostala nielen do druhého kola prezidentských volieb, ale dokonca dotiahla ten boj až do víťazného konca. Ako z nejakej rozprávky s happy-endom.
   Inak ak by niekto chcel hovoriť o tom, že Čaputová je klasická pro-európska či pro-americká postavička resp. že prezentuje to očakávané a preferované EU smerovanie tak nieje prvá – pred ňou sme tu mali prezidenta menom Kiska Andrej a ten teda mal obdobnú rétoriku ako Čaputová, akurát že počas jeho volebného obdobia musel ešte „bojovať“ s vtedajšou vládou a hlavne s nasraným predsedom SMERu Róbertom Ficom, ktorý sa neúspešne pokúšal o prezidentské kreslo a prehral v druhom kole práve s Andrejom Kiskom. Takže to prezidentovo EU a USadnA nadšenie nebolo až tak viditeľné.

   1. Tím vozembouchem myslíte Harabina nebo Šefčoviča?

    1. Ozaj Šefčovič sa volal ten SMER-ácky kandidát / ozembuch: https://www.zomri.online/2020/02/14/je-to-on/
     Harabín si v rámci prezidentských volieb robil v princípe predvolebnú kampaň do následujúcich parlamentných volieb kde sa snažil uspieť s projektom Vlasť: https://www.zomri.online/2019/11/14/brrr/
     No a takto si na tom Slovensku žijeme.

     1. No co jsem tak na ty vaše volby letmo koukal, tak Čaputová byla snad jedinej jakžtakž normální kandidát. Ste tam měli pěknou sbírku exotů.

  3. O to Drahoše aspoň lidi, kteří se trochu zajímají o vědu, znali. Alespoň podle jména, byť myšlenka „zasloužilý profesor egyptologie“ je správná. Danuše je paní nikdo.

   1. No třeba předsedu vsetínských včelařů znaj taky všichni v okrese, co od něj berou med…

   2. Vůbec jsem netušil, kdo je Drahoš, až jsem se podíval na jednu předpresidentskou debatu. To zas byl pan „nevím, zeptám se, mám na to lidi a internet“.
    Celkově to tady vypadá, jakoby jediným kvalifikačním předpokladem presidenta republiky bylo, že měl/má něco společného s vysokými školami.
    Nemusí mít ani žádné zkušenosti z politiky, dokonce ani krajské/obecní, ale má VŠ titul a určitě je teda chytrej.
    Když se jde do hloubky, tak se zjistí, že měl pazoury v nějakém grantovém podvodu a jako připisované publikování má dvě hromádky sračkového teoretizování, ale má titul.
    Tenhle stát je doslova posedlý tituly. I kdyby to měla být ta slavná kulturní antropologie a genderová studia, tak je to VŠ titul a to stačí. Jestli ten člověk reálně něco umí a měl v tom nějaké výsledky – třeba aspoň úspěšná organizace sobotního úklidu okolo paneláku, kde bydlí – to nikoho nezajímá.

    Což je mmch. dost zabíračka, co vyžaduje fakt koňskou dávku organizačního talentu:
    Přesvědčit aspoň jednoho člena, z například 32 rodin v paneláku, aby v sobotu dopoledne, na hodinku-dvě přišel s koštětem, lopatou, nebo aspoň tou lopatkou a pytlem.
    Na posbírání cca půl metráku směsi psích hoven, vajglů, krabiček od cigaret i sirek, vyházených a už nepostrádaných hraček, knedlíků, vařených brambor, asi tak miliardy kolíků na prádlo, 15-20 zpola plných plynových zapalovačů s došlým kamínkem, semtam nějaký ten starší mobil se taky našel, když někoho nasral. Jednou jsme sbírali do kolečka i trosky CRT televizoru, co musel letět až seshora ze sedmičky..
    Mám to vyzkoušené. Několik jar a podzimů, se mi to docela dařilo a to jsem nebyl žádný „domovník-správce“.
    Co jsem při tom slyšel za kreativní výmluvy, těm byste fakt neuvěřili. Ale tak 10-13 lidí, z těch 32 rodin, se vždycky nějak sešlo. Byly to docela úspěchy a děcka nějakou dobu nechodila zamazaná od hoven.
    Z vedlejšího paneláku, někdo léta vylejval z kuchyňského okna dokonce celé hrnce nudlové polévky i s játrovými knedlíčky. Nudle byly rozprášené na ploše tak 3x6m a řidčeji ještě i dál – roztahané zvířaty, kterým to asi vonělo po mase, ale nežrala to.

    1. servisdok:
     „..někdo léta vylejval..“
     – – –
     Zažito podobné, v hornických sídlištích 70.-80. let. Z osmipodlažek to lítalo jak o leteckým dnu – spolužák bydlící v domku starší zástavby dole míval po zahradě materiálu až běda. Jednou i kajak…

     :OD

    2. servisdok & corona: To bydlíte s cikány nebo aspoň s lidmi po cikánsku žijícími? Nechce se věřit, že by našinec něco vyhodil z okna. Snad nějakej frikulín vajgla, ale i tak. Jo, možná dítě nějakou drobnost, než se mu vysvětlí, že se to nedělá. Vylití polévky z okna však sedí k dnešku – bruslař 1 a bruslař 2 a tak. Ale to jistě není normálka, nemá to tak být a čím dřív to vyšumí, tím lépe.
     Jinak ta kulturní antropologie tady snad bývala etnografií? To byla seriózní kulturněhistorická věda a s gender studies by jako taková měla společného asi tolik jako Jiřík Poděbradský s fialovému profesorem. Ale jestli ji zparchantili na nějaký západní trendy způsob, tak jo.

    3. Ony ty potřehy z chování lidí v bytových domech jsou skvělým vzorkem k pochopení toho, proč je celá republika tam, kde je.

     Nezájem, neznalost, naivita, lhostejnost, pomluvy, sobectví, parazitismus na společném prostoru, atd. Vše v míře vrchovaté.

     Je naprosto vyjímečné, že na sběr toho marasu přišla aspoň třetina. U nás bych byl sám. Léty ověřeno.

     Dokonce ani větší, černá skládka založená přímo pod okny předsedy výboru ho nepřiměla ani k nejmenší aktivitě ohledně úklidu, natož postihu viníka. Ani místní, obecní úřad na to nereaguje. A krajský nereaguje na pasivitu obecního.
     A tak je to správné, tak to má být.

 2. Marne hleda onu pohlednou kocku, na kterou jeste Cesi nejsou pripraveni. Jestli tohle je ona CZ Caputova, pak teda diky, Rockefellere, Sorosi a dalsi kluci s top 1% party, to jsi teda se svejma lidma mohl vybrat lepsi maso. Ja vim, jsme jen stupidni mizerna provincie nekde fevrope, ale tak, kdyz uz neco delam, tak poradne.

  1. @Other_user2
   Nesmíte to přehnat, moc hezké serou baby i chlapy.
   A většinou jsou úplně blbé…

   1. Tak mohli postavit třeba Witowskou.

    1. To jo, má stejnýho vodiče jako Pávek :-)

   2. Chytre lidi 1% nechteji. Inteligence je brzda poslunosti. Idealni kandidatka dostane nejaky status (zaplatte ji, ale at kouka poslouchat).
    A jak pise D-Fens jeji hlavni uloha bude Overtonovo okno, relativizace soucasnych norem, to by zvladla i pohledna. A aspon by se na ni dalo koukat. S touhle tam muze byt klidne i Babis, i kdyz je pravda, ze on neni z nejposlusnejsich, obcas neco neudela podle planu a to je problem.
    Po tom extempore se Zemanem je potreba, aby tam tentokrat uz byl posluny drone. Ale jako ze uz fakt uplne jako.

    1. Volají z Pražského hradu do Moskvy:
     „Průůser! Miloš leze po zadním nádvoří, sbírá kameny a u toho píská! Musíme najít nového vhodného presidenta!“
     Moskva zprávu přijme a oznámí jim, že vše prověří. Večer proběhne telefon z Moskvy na Pražský hrad:
     „Haló to Moskva. S vashim prezidentom vse v poryadke. Kogda on prosnetsya utrom, on budet normal’nym. My omylem otpravili jemu instruktsii pro LUNOCHOD.“

     1. Lol 🤣
      Mysme si delali srandy jakej matros musi bejt Ty provazky a jaky actuatory to tahaj PID aby to presne reagovalo

     2. :-D :-D

      tak to pobavilo

     3. Šišmárjá… :-D))

 3. Hezký jak ti leží v žaludku. Co nadělat, když po Baštovi ani pes neštěkne, viď?

 4. Řekl bych, že všichni tři (Babiš, Pavel, Nerudová) mají nějaké poradce, kteří pro ně vymýšlí něco podobného (jaké fráze používat a pod.). Navíc Babiš má dost velké zkušenosti a osvědčený tým.
  D-Fens napsal: „ostatní dva kandidáti, tedy estébák a vojenský fízl“ To bude možná jádro pudla. Babiš estébak vadí a vadí i Pavel vojenský fízl. Nerudová tolik nevadí. Zatím byla tak trochu v ústraní a boj probíhal spíše mezi Babišem a Pavlem. Jenže teď „přidala“ (možná to byl efekt „když se dva perou, třetí se směje“) a řekl bych, že se na ni Babiš s Pavlem (a hlavně jejich týmy) zaměří. Třeba to bude ještě zajímavé.

  1. Berme jako hotovy fakt, ze na Hrade bude sedet proverenej kadr z Aspen Institutu, kde byli nebo jsou vsichni tri kandidati s realnou sanci na vyhru.

   Nicmene volby v Kocourkove budou dovedeny na novou uroven absurdity.

   Pulka libodemo bude podporovat prekabateneho komunistu, protoze vcasne prekabateni je znamka jasnych hodnot, ktere ten moralni majak ma predstavovat. (Ma vsak male bezvyznamne plus, ze ho nechytil hysterak po te rakete v Polsku, jak to predvedli nekteri jini.)
   Prorusti dezolati to hodi chartistovi, jenze ten da treba 10%.
   Andrejko si klasicky prijde na svych 30%, protoze trestne stihany STBak je pro zbytek lidi fuuuuj.
   A zbytek to hodi Capusi, protoze je to zenska.
   Hilser, Fischer jsou jenom predkapela pro nekoho ze dvou libodemo-kompatibilnich kandidatu.

   Jeden by si mohl myslet, ze tyhle volby jsou jen o tom, aby nase libodemo Narodni Fronta nemela absolutne volnou cestu k budovani eurosocialismu. Uz tedka maji PS i senat a taky to podle toho vypada, ne tak jeste, aby meli i tu uplne posledni pozici. Tedy, minimalne v druhem kole bych to hodil komukoliv mimo kandidata libodemo.

   Jenze, az se bojim na to pomyslet – pokud by nase Narodni Fronta nedejboze chtela taktizovat podobne jako loni na podzim a Capuse odstoupila ve prospech Pavka nebo naopak, to by teprv bylo dilo. Brrr.

   1. Nezapomeňme, že estébák poctivě objel republiku. Nikde jsem nebyl a tak nevím, co všechno lidem zase nasliboval.
    Přeju si to úplně nejmíň a myslím, že patří do lochu, ale nebudu se divit, pokud bude presidentem.
    Tady je totiž možné už úplně všechno.

   2. Poslyš, amatérský ideologu jk_, co to je, ten proruský dezolátismus? To vymyslel nějaký absolvent speciální školy anebo je to kavárenské označení pragmatismu? Např. amerického „Amerika nemá trvalé přátele nebo nepřátele, jen zájmy.“, anebo probouzejícího se německého: https://rumble.com/v20go4i-nmeck-ekonom-prohlsil-e-vlda-v-berln-ubliuje-v-podru-usa-vlastnmu-lidu-a-ze.html?

  2. Na Nerudovou se zatím nedaří najít nic lepšího, než ty skrčky na Mendelu (a ty jsou ještě hodně přifukované, pokud jde o její osobní angažmá). Asi ještě něco přijde.
   Pavel už má to, co má, hlásí se k tomu a publokum se k tomu prostě musí nějak postavit. Když bude mít štěstí, nic horšího už nepřijde.
   Bureš asi zvolí taktiku rozeštvávání a zemanovskou kampaň. On už svině je, všichni to vědí, každý k tomu má nějaký postoj, u něj není moc s čím pracovat.

 5. Asi si jen vypůjčila ten komunikační manuál od Rakušana, který oslovuje leda tak pražské frapíčkáře z prosklených kancelářských paneláků.
  Babišovi poradci to vyhodnotili dobře, že tohle je ideální protivník do druhého kola. Plácalka pravdoláskařských prázdných frází, politická panna.

 6. Ty průsery na hnojárně byla jen pomluva, nebo za ně nemohla, nebo to tiše spí?

  1. Ti rychlostudenti byli v doktorantském studiu a byli to zahraniční studenti.
   – povolit studium zahraničnímu studentovi musel písemně rektor (toho času D.Nerudová)
   – D. Nerudová minimálně v jednom případě byla dokonce vedena jako vedoucí disertační práce jednoho takového studenta

  2. Ale jinak za ně asi nemohla. Prostě vlivní si to upekli a jí si dosadili na pozici užitečné ambiciózní krávy.

    1. Moc bych nejásal. Průser nebude Čapuše (která v tom jela, věděla – nevěděla – ale měla vědět). Průser bude pan manžel. To je pěkný ptáček (a jeho kumpačka). Není důvod nevěřit tomuto: https://www.youtube.com/watch?v=OCaODx8d95I

  3. Šušká se, že za vstřícnost vůči studentovi nějaké elitní rodinky v tropickém banánistánu, jeli pak příslušní potentáti univerzity na dovolenou ve velkém stylu i s celou rodinou, právě do tohoto banánistánu.
   Ale to je jistě jen náhoda.

   Jinak akademické prostředí univerzit je prohnilé, zkorumpované a zideologizované až hrůza. Od proděkana výš, je to už jen politika, kšeftíčky a obtížně dokazatelná nepřímá korupce.
   Jakože ty výhody přijdou nepřímo z jiné strany, žádná obálka z ruky do ruky.
   Asi jako když američtí státní zaměstnanci pendlují mezi kontrolním státním úřadem a korporacemi které ty úřady mají kontrolovat, a tam dostanou královský nadstandardní plat.
   Typické je to poslední dobou u farmaceutických firem apod.

   V celé akademické sféře pak těžký jánabráchizmus, dokud nebyly eurodotace, tak si většina vědců ani neškrtla. Rozdali si všechny miliardové granty mezi sebou „kluci co spolu mluví“ a co spolu mluvili už před rokem 1989, případně jejich potomci. Taková česká klasika
   Do které Nerudová zapadá podle mě opravdu dobře.
   Čili spíš bych se podíval na její vykutálenou rodinku, bo ona v roce 1986 teprve šla na základku.

  4. Ono je to celkem jedno. Bud jde o managerske selhani, arogani, nebo hloupost. Nicmene zajimave je, ze se po tom pruseru hlasi k rizeni MU jako k velkemu uspechu. Coz mi nejde do palice, pac bud to ridila se vsim vsudy – vcetne selhani na hnojarne, nebo o kolo toho bude naslapovat opatrne a bude drzet hubu. Protoze pak muze Prchal stravit den vysvetlovanim Buresovi, jak vlastne rektor funguje a co vsechno dela a ridi a on to pak vysvetli (byt blbe) narodu. Proste hlasit se k tomu, ze jsem dobrej manager, je jak pro Nerudovou tak pro Babise fail. Akorat pro Buresovy volice to nemusi byt tak zasadni jako pro ty Nerudove.

   1. typická pětidemoliční kurva, na co šáhne, to zlikviduje, ale eště se bude naparovat, jak to dělá skvjele

    dyk to fialkova současná banda kurev dělá úplně stejně, tudle je další statistika, tentokrát vod žabožroutů, jak tady klesají reálný příjmy nejníž v uhniji, přitom ale sou tady skoro nejvyšší ceny energií široko daleko, výpalný z toho jde do uhnije a ta to chudákům na západě, co mají dvojnásobný příjmy za mín práce, nakládá už bagrama, aby se náhodou neměli špatně

    současně fyjalová kurva rozhazuje prachy na všecky strany, tudle další zase záruky a úroky za ukrošovský úvěry (=sypání prachů do černé díry, ten rozkradenej bordel to v životě nezaplatí, určitě ne jinýmu východnímu untrmenšu), támdle zase stamiliony negrům do Afriky, aby je sem mohli dovážet oficiálně (poté, co vodevřou chorvatskech 1000 km nebo kolik nehlídané hranice pro negry neorganizovaně)

 7. Teď si nejsem jistý – už jsem tady říkal, že má DF s Rajchlem společné noty?
  Chlapi, jak nebývám zvědav, tak tady by mě zajímalo, co vás k tomuhle motivuje.

  1. Čekám kdy se postaví na jejich kandidátku. Tak nějak to zapadá do jeho politického vývoje. Jeden politický či ekonomický zkrachovalec vedle druhého.

   1. Berete mi to oba z úst.

 8. O existenci Čaputový nevěděl nikdo, dokud nebyla globalisty vybrána jako prezidentka. Jejím příznivcům stačí, že je to blondýna, co dobře vypadá a umí přečíst to, co jí napíšou na papír. Není to politička, není to ani člověk v pravém slova smyslu. Čaputová je projekt. Stejně jako Macron nebo Trudeau.

  1. Tak to potom ale poukazuje nielen na existenciu globalistov, ale aj na to akí sú to chlapci šikovní.

  2. Vždyť ani Babiš není politik (tedy podle sebe). Nebo už je?
   Babiš je taky projekt, Babišuv.

   1. Babiš je docela obyčejnej, charakterní, slovenskej zloděj.

    1. To se vzájemně nevylučuje.
     Malý dotaz – co je to charakterní zloděj?

     1. To znamená, že jeho charakter je celkem jasně viditelný a nic neskrývá. Tady konkrétně to znamená, že když po založení hnutí ANO Bureš vyrazil do prvních voleb, nepochyboval jsem o tom, co je to za čuráka. K mému překvapení se ale všude rojili lidi, mnohdy vysokoškolsky vzdělaní, kteří tvrdili, že je dobře, že je pan Babiš tady, protože už má dost a nebude krást a konečně tady udělá pořádek. A když jsem jim řek, že volit bejvalýho komunistu a fízla, co se po plyšáku prokrad až do časopisu Forbes je pro mě nepřijatelný, tak jsem byl mírně řečeno nepochopenej. Přitom jeho charakter už tehdy byl jasně viditelný a nezměnil se. Mohl to vidět každej.

      1. Ko-za: +1 a k tomu bych doplnil, že kromě toho, že „povede stát jako firmu“ (aniž by jednodušším občanům docházelo, že tedy bude maximalizovat zisk a na občany pohlížet než na zdroje) taky prý „zatočí s kmotry“. Že byl jedním z nich opět většina lidí nebyla schopná pobrat.

       1. Polepšený pytlák je prý nejlepší hajný.

        1. A bývalá kurva prý nejlepší manželka…

         1. Tak to díky, ojazdená, vyťahaná… nespoliehal by som sa ani na to, že vie variť.

         2. pokud dokáže byt fak bejvalá…vona jich spousta na tu vatu za nic přivykne a těžko kde jinde trhnou tolik, aniž by to byly nejaký advokátky a jiný dochtorky, že

        2. Jihočech Honza: to je klidně možný, ale on není polepšenej pytlák, jen přišel na to, jak pytlačit ve větším revíru.

        3. Jo, je bohatej, ten už nepotřebuje krást je asi stejně chytrý jako Je tlustej, ten už nepotřebuje jíst.
         Tohle platí jakžtakž u příslušníků bohatých rodů, co se do vaty narodili a berou to jako normální stav, ale ne u zbohatlíků a selfmademanů, co zbohatli díky touze a nutkání být bohatí. Ti prostě nebudou mít dost nikdy.

         1. ale prosimvás… :)

          „Nedokážu si představit europoslance či asistenta, který se nechá zkorumpovat, protože ty platy jsou nadstandardní, pokryjí všechny výlohy. Ti lidé tu práci nedělají kvůli platu, ale kvůli poslání, vidí v tom něco většího. Nedokážu si vysvětlil, proč by se nechali korumpovat, z mého pohledu to musí být nějaká nenažranost těch lidí,“ míní Zdechovský.
          https://www.novinky.cz/clanek/domaci-zdechovsky-o-kailiove-nebyla-zamerena-na-penize-mela-jich-dost-40417272

          1. Pobavilo: „Ti lidé tu práci nedělají kvůli platu, ale kvůli poslání, vidí v tom něco většího“.
           Pokud to, co v současnosti dělají, dělají „kvůli“ poslání, tak snad aby to začali dělat kvůli penězům. Třeba by ty výsledky byly lepší.

        4. A je Babiš polepšený?

         1. Tak určitě si polepšil, to zas jo.

          1. +1

      2. Tak to je trochu po bitvě generálství.
       I když jsem to viděl stejně jako ty tak si umím představit, proč si Bureš získal i část inteligentnějších lidí. U nich to hrál na podnikatelskou notu a pravičáctví z osobní zkušenosti, navíc tam měl i pár celkem obstojných osobností (které tam už dávno nejsou). Plno podnikatelů z té doby přiznalo, že mu to hodili. Protože kdo občas nekrátí daně nebo neudělá nějakou tu šmelinu, žejo. Prostě to byl jeden z nich a jeho chybám rozuměli nebo si je tak trochu omlouvali. Bylo to taky nadějné novum v porovnání s dosavadními politiky, kteří začínali v 15 letech v mladých sociálních demokratech a v životě nepracovali.

       1. A jako správný politik se podnikatelům se pěkně odměnil. Zavedl jim EET a kontrolní hlášení.

        1. Asi tak.

        2. JJ Ted Vam vladnu a budete sypat me vcetne jeho excesu s fau a financakama

      3. Dá se tedy říci, že je to zloděj transparentní

       1. Ne to neni,protoze nikdo nevi kde vsude primo a neprimo cerpa a s jeho uprimnosti se to nikdo nikdy nedozvi

    2. Nezaměňovat prosím globalisty s americkými neocony. Většina kandidátů na prezidenta je dosazená americkými neocony, jejich rozvědkou v rámci CIA které zde působí a na toto navázanou sítí thinktanků a neziskovek, rovněž řízených americkou rozvědkou.
     Tito mají zájem na válce v celé evropě, zejmína ve střední evropě.

     Skuteční globalisté mají teď jediného kandidáta – Babiše – a tahají tak zrovna za kratší konec provazu. V jejich zájmu je naopak zabránit rozšíření války do zbytku Evropy. A chtějí tu vytvořit poměrně stabilní území, takové R-U 2.0 v rámci Viszegrádské čtyřky, s minimem islámu. Jinak jsou to samozřejmě stejní šmejdi. Jen je jejich varianta středoevropské budoucnosti pro naše přežití o dost příznivější, než celoevropská válka neoconů.

     Takže o tomto jsou zhruba prezidentské volby.

     1. Jasně, zlí Ušáci mají zájem na rozpoutání války ve střední Evropě, a proto Biden i tajné služby okamžitě vehementně dementovaly, že by na Polsko spadla ruská raketa – a dle konspirátorů k tomu jako loutku donutili i polskou vládu, kterou přeci taktéž řídí CIA.

      Stabilní mírové a samostatné území ve Střední Evropě coby cordon sanitaire mezi Německem a Ruskem na bázi dnešní V4, chtějí vytvořit všechny špičky americké a britské geopolitiky již od Mackindera. Výslovně Friedman ze Stratforu, což byl ještě včera učiněný ďábel, který „chtěl rozpoutat válku“. Tak dnes už je Friedman tedy menší zlo?

      Double-think jako víno. Hele, nebolí tě někdy hlava z toho, jak schizofrenně neslučitelné, vzájemně si odporující teorie zastáváš?

      1. Třeba to tady nechtěli mít do pár dnů nasračky. To tě nenapadlo? PS ty faktografe, máš tam chybu. „proto Biden i tajné služby okamžitě vehementně dementovaly, že by na Polsko spadla ruská raketa“ Ani hovno. Čekalo se až se Bidet vyspinká. Žádné okamžitě.

       1. No, interne se vedelo skoro okamzite, ze to byla Ukrajinska prskavka, jenom se cekalo, jak s tim vylezt na svetlo. To jenom nase pica na Obrane a Kokainsky trvali na Ruske rakete. Ostatni meli velmi opatrna prohlaseni ;)

       2. Mrcasík prostě nevídí věci dostatečně do hloubky a v souvislostech. Ona totiž ta struktura amerických státních elit není úplně homogenní. Ale je to takový slepenec klanově-korporativních skupin. Které mají trochu odlišné zájmy a názory. Třeba clintonovic klan, to je banda šílenců schopná rozpoutat jadernou válku. Naopak Musk patří ke klanu, který si je vědomý toho, že jaderná válka by byla konečná.

        Takže ti rozumnější zavčas zatáhli za záchrannou brzdu a když se Bidet probudil ze své narkolepsie, tak ho hned hnali vyžehlit ten průser „s raketou v Polsku“ kterou zorganizoval šílený clintonovic klan. Jinak svině jsou to všechno stejné, jen ti jedni mají víc pudu sebezáchovy.

        Legrace pak bude, až se začnou rozpadat USA, jak se ty klany pustí do sebe a každý si bude chtít urvat z USA co největší kus s co nejvíc zdroji pro sebe.
        Tou dobou bych na severoamerickém kontinentu pobývat nechtěl.
        Přesně z tohoto důvodu nechali globalisté postavit zeď na hranici s Mexikem. Aby se ta zombie apokalypsa z USA nepřelila i do střední a jižní ameriky, kterou by to taky mohlo destabilizovat .

      2. Domnívám se, že vážně míněný cordon sanitaire je pojem z dob, kdy se vzdálenost měřila počtem denních pochodů.

  3. Ona je idealni kandidat. Nepremysli, dostane noty a plni. Tezko bych si jako Globalista dokazal predstavil lepsiho kandidata.
   Pak se staci podivat jen pres hranice k nam, Klaus… Zeman. S takovym materialem riskujes, ze zacnes ztracet provincii.. nastesti to jisti NGO a skolstvi, ale je treba byt opatrny.

   1. Záleží na směru, odkud se přes hranice do ČR nahlíží. Zeman byl třeba do února kvalitní a spolehlivý materiál pro ovládání provincie. Teď ale riskují, že provincii ČR ztratí, to je pravda.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017