Martin Armstrong, finančník, kterého se vyplatí sledovat

Featured Image

Následující článek je upozorněním na hodnotný zdroj informací s vypíchnutím některých zajímavých bodů. Tvrzení v něm uvedená lze dohledat a ověřit.

Martin Armstrong se proslavil zejména svým predikčním systémem Sokrates. Už v dětství se zajímal o sběr historických mincí. Na základě historických dat, starých více než dva tisíce let až téměř do současnosti, vytvořil model finančních toků a různých cyklů. Významnou součástí těchto dat byla právě data o zaznamenaných nálezech mincí z různých vykopávek a podobně.

Služeb jeho firmy využívají zejména vlády, banky a korporace již třicet let. Ve většině případů tajně. Martin poukázal na neplatnost řady ekonomických teorií. Jeden z mála ekonomů, který naslouchal jeho kritice tehdejší ekonomické teorie, byl Milton Friedman. Ten považoval Martinovy ekonomické závěry na základě zkoumání historických finančních toků za velmi přínosné, přesto, že v některých případech rozporovaly jeho vlastní teorie monetární ekonomie.

Systém Sokrates předpověděl prakticky přesně vznik hypotéční krize v USA. On a jeho klienti díky tomu vydělali miliony dolarů. Protože bylo potřeba někoho odsoudit za manipulaci hypotéčního trhu, aby nebylo nutné soudit ty, co hypotéční krizi opravdu způsobili, byl odsouzen na pět let do vězení. K tomuto tématu doporučuji shlédnout film Big Short 2015 (Sázka na nejistotu) a dokument Inside Job 2010 (Finanční krize).

Už dříve byl odsouzen na sedm let. Zjednodušeně řečeno, to bylo za skrývání jeho zlatých mincí před Americkou vládou. Celkem si tedy poseděl v chládku 11 let. Byl o něm natočen film „The Forecaster“. Elity vyvíjí hodně úsilí, aby se tento film k veřejnosti moc nedostal.

Jeho blog je plný zajímavých a pro banky a vlády nepohodlných informací. Zajímavé jsou jeho predikce pro Euro a dolar. Dále predikce sociálních nepokojů a vůbec celkový „pohled pod pokličku“ finančních trhů, který je běžnému smrtelníkovi utajen.

Samozřejmě i Martin Armstrong se může mýlit. Jeho systém sice předpovídá poměrně přesně, to ale automaticky neznamená, že veškeré Martinovy závěry a teorie musí být nutně správné. Řada jeho čtenářů a posluchačů si všímala toho, že mu „cosi“ uniká. To se ale změnilo. Dost možná pod tíhou aktuální situace. Důkazem budiž jeho posty z poslední doby.

Jeho blog naleznete na adrese:

armstrongeconomics.com/blog/


28.06.2020 Petr Podobský

12345 (76x známkováno, průměr: 2,89 z 5)
13 881x přečteno
Updatováno: 28.6.2020 — 22:46
D-FENS © 2017