Martin Armstrong, finančník, kterého se vyplatí sledovat - zpět na článek

Počet komentářů: 20

  1. A ja kokot som si myslel, že tu budú rozobraté nejaké jeho predpovede čo vyšli (nech sa zorientujeme) a nejaké predpovede do budúcna (nech sa naserieme). Ale houbeles.

  2. Taky jsem myslel, že se něco dozvím. A ona je to reklama na nějaký web v angličtině.

  3. To je hrube brutalni sracka totok :-D
    Neodsedel si 11let za skryvani zlatych minci. Sel do bane za to ze okradl investory – a zlaty mince (nakoupeny za prachy z fondu) si schovaval, protoze se mu nechtelo platit pokutu/odskodne.
    Co se tyce jeho predpovedi – kdyby umel predpovidat, nemel by ty problemy co mel.

    Dalsi sracka gruber level.

    1. Gruber je sice nudnej uspávač hadů, ale v base snad nebyl ne?

    2. Gruber má nulovou sebereflexi a neustále naříká, jak zneuznaný je jeho génius, čímž je k politování, takový loser talk. Ale jinak působí aspoň inteligentně.
      Totok je opravdu sračka se vším všudy, s nulovou přidanou hodnotou, není se čeho chytit.

  4. Z článku: „Na základě historických dat, starých více než dva tisíce let až téměř do současnosti, vytvořil model finančních toků a různých cyklů. Významnou součástí těchto dat byla právě data o zaznamenaných nálezech mincí z různých vykopávek a podobně.“

    Nehledě na hodně špatnou formulaci prozrazující autorovu neznalost jazyka mám technický dotaz: Nejsou údaje „o zaznamenaných nálezech mincí z různých vykopávek a podobně“ souborem náhodných dat se všemi důsledky?

    1. No tak třeba období pádu starověkkého Říma, které rozhodně nebylo způsobeno nějakými barbary, ale prohnilostí elit a zejména pak krachem ekonomickým který způsobili tito jmenovaní, je rozhodně 100x přínosnější než studium nějakých marxistických neoliberálních srágor jak to činí Urza.

      Potíž je v tom, že ty neoliberální bludy na vás vybafnou v libovolné části internetu, takže se už bojíte otevřít konzervu, natož prohlížeč. Zato tyto údaje z období inflace a státního penězokazectví při pádu římské říše jsou velmi obtížně dohledatelné, pokud vůbec na internetu jsou a neví o nich jen pavučinami obrostlý ichtyl trávící většinu života v univerzitní knihovně.
      Já sám nemůžu najít jeden skvělý článek popisující právě tohle období, které se až šokujícím způsobem shoduje s tím co se tu děje posledních 150 let.

  5. Tento příspěvek je nějakého přiblblého konspiratika, který si ani neumí ověřovat věci, které sám uvádí jako fakta?
    Uvádíš, že „Protože bylo potřeba někoho odsoudit za manipulaci hypotéčního trhu, aby nebylo nutné soudit ty, co hypotéční krizi opravdu způsobili, byl odsouzen na pět let do vězení. K tomuto tématu doporučuji shlédnout film Big Short 2015 (Sázka na nejistotu) a dokument Inside Job 2010 (Finanční krize).“ – Přitom ve filmu Big Short se na konci v titulkách uvádí, že byl odsouzen pouze jeden finančník – Kareem Serageldin z Credit Suisse.
    Uvádíš „Byl o něm natočen film „The Forecaster“. Elity vyvíjí hodně úsilí, aby se tento film k veřejnosti moc nedostal.“ – Přitom se normálně nabízí k zapůjčení či zakoupení na Apple TV. A také by mě zajímalo, že ty „elity“ mohou bránit v šíření filmu třeba po torrentech, kde je běžně ke stažení.
    Ten zbytek keců o „chudákovi“, který bojuje proti elitám, NWO, Sorosovi, atd. už tady rozebírají ostatní.
    A ty historická data, stará 2 tisíce let, by mne fakt zajímala. To ve starém Římě také znali hypoteční krizi, short selling, CPO, atd., že by to bylo k dnešní době nějak relevantní?

    1. Za hypotéční krizi v USA jsou přímo zodpovědní Husajn Obama a Bill Clinton.

      1. Ko-za: jak jste na to (proboha!) přišel?

      2. Ale hovno, CRA je uz z roku 1977 a nejvetsi bordel v tom udelal Clinton.
        Na Husajna to uz jenom spadlo.

        https://en.wikipedia.org/wiki/Community_Reinvestment_Act#Regulatory_changes_1995

    1. Radovan Vávra je bývalý bankéř a současný Hlídač státu a neovlivni.cz.
      Sponzor TOP 09 v 2015, hodnota daru 5 000 Kč.
      Angažoval se v 3 neziskových organizacích a 12 soukr.firmách. Tyto subjekty mají se státem od 2016 celkem 31 smluv v celkové výši 42 mil. Kč. To je s ohledem na některé odstavce jeho článku pozoruhodné.

      Slovy pana Nachera: Radovan Vávra je znalec, ví, o čem mluví. Co si pamatuji, tak je to ten bankéř, který byl obviněn z porušování povinností při správě cizího majetku? A teď tu bude moralizovat… https://t.co/7txj91hhZ7

      Zmínka je i zde:
      https://www.hlidacstatu.cz/data/Detail/stenozaznamy-psp/2006_51_00014?qs=(+OsobaId%3Aradovan-vavra+)+OR+(%22Radovan+V%C3%A1vra%22)

      Jinak je nutno podotknut, že s částí jeho ve vámi odkazovaném článku uvedených názorů souhlasím.

      1. No, zrovna ČEPS, ČEPRO nebo LOM Praha (a VOP025 stejně tak) by si stát zatraceně měl nechat, protože to vůbec není o „státním podnikání“ nýbrž o „státní kontrole nad kritickou infrastrukturou a válečnou výrobou“. Ditto majoritní podíl v ČEZ.

        Takže všechny tyto podniky stát potřebuje a musí je vlastnit, protože jinak ztratí kontrolu nad svou vlastní zemí a infrastrukturou ve prospěch cizích či zahraničních hráčů.

        A tak je to vždycky, když se anarchokapitalista nebo ultralibertarián, který žije v myšlenkové bublině „jsme jedna globální vesnice, všichni se máme rádi a jde nám v prvé řadě o efektivní alokaci zdrojů“, začne pouštět do úvah o obranyschopnosti, obranném průmyslu, kritické infrastruktuře (zejména produktovodech a vedení) apod.

        1. Přesně jste trefil tu část názorů (snad bych jen k těm vypíchnutým přidal MERO), v kterých s panem Vávrou zásadně nesouhlasím. Budvar, který zaké zmiňuje, mi je lhostejný.
          Ve svém druhém odstavci to specifikujete přesně. Vzpomněl jsem si na jedno jednání z konce minulého století, kdy si jeden z účastníků povzdechl:“Přehrady jsou postavené, trubky natažené, úpravny fungují. To bych uměl provozovat od minuty taky.“
          O problematice se jistý Kalousek vyjádřil přibližně takto:“…není žádný důvod, proč by měl stát provozovat vodovod.“
          Prohlásil to v době, kdy vodovod v jižních Čechách provozovala Rakouská republika…

      2. No proto jsem se ptal, kdo to je. Že se dotyčnému moc nehodí do krámu zmínit, kdo prodal českou vodu a dodnes z toho profituje. U Slonkové je za velkého bojovníka, ale zatraceně selektivně si vybírá protivníky.

  6. Dobré stránky, zdá se. I když pokud sledujete třeba GizaDeathStar nebo Solari Report, Corbett Report a podobně, tak už vás to zas tak moc nepřekvapí.
    Víc mě zajímá co kdo píše, než kdo co píše.

  7. Mě to zajímá obojím způsobem stejně. A proto si přečtu třeba i tohle:
    https://nationalinterest.org/feature/vladimir-putin-real-lessons-75th-anniversary-world-war-ii-162982

  8. Souhlasím s kritiky článku v tom, že místo aby autor napsal něco o tom jak adorovaný pán úspěšně predikoval třeba 2-3 věci a jak přesně a co predikuje nyní, tak je to jen takové: blik, je tu trpící génius..
    K osobě toho člověka nic nevím, tedy se nevyjadřuji.
    Odkazovaný web je alespoň na titulce plný článků hlavně o US tématech. Pravda, to co se za velikou louží ukluhní se zbytku světa týká často také, ale ne vždy v očekávaných směrech..

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017