Letní zprávy

Featured Image

Letní okurková sezóna je v plném proudu, vohnoutí půlka národa naložila lahváče a konzervy, nasedla do škodovek a přestěhovala se do Chorvatska.

Po cestě se nejprve uvaří v autě, na místě na sluníčku pořádně spálí, několikrát se přiotráví nafouklou a prošlou konzervou, několikrát alkoholem a pokud se neutopí, vrátí se zpět do práce, kde bude básnit o báječné dovolené.
U nás v Čechách je mezitím relativní klid, oni i politici jsou většinou na dovolené, byť nejspíše jinde než u Jadranu. Takže deníky píší o tom, která celebrita chce mít s kterou dítě, která ho již má a nechce ho, a podobné nesmírně důležité informace.
Vydavatelé tisku ovšem vědí velice dobře, že v létě se jim půlka čtenářů přesunuje na jih a proto jim rádi přivezou jejich oblíbené bulvárně-perverzní čtivo až na pláž. Představuji si, jak asi probíhají večerní hovory v chatkách na pobřeží:

„Tak vidíš, táto, Tereze Pergnerový vrátil soud syna a navíc se prý zamilovala do Boučka! Není to krása?“
„Která to je, ta Pergnerová?“
„To je ta, co si jí tak prohlížel, když jí vyfotili v tom Leu!“
„Aha, ta kurva. No, už tam měli vyfocený lepší kusy.“
„Ne, táto, to není kurva, to je moderátorka. A v tom heráku prý už taky nejede. Ty, táto, neměli bychom zítra zajet na ten ostrov, všichni říkali, že je tam krásně?“
„Na to seru, bude tam vedro a mají tam hrozně drahý pivo!“

Sem tam se ovšem i v tomto období objeví sdělení, které stojí za to, jako například v pondělí ve hlavním zpravodajském pořadu na ČT.
Všechno začalo zprávou o tom, že Chorche Paroubek chce svou buldozeří silou zrušit povinnost vystavování účtenek při nákupu nad 50 Kč, kterou jeho strana prosadila a zavedla od 1.7. do našeho života. Mám to brát jako drobné vítězství zdravého rozumu nebo jako příklad totální zmatečnosti vlády socanů?
Asi je jedno, jak to budu brát, ale na příkladu této causy jsem si znovu hořce uvědomil, kolik zákonů, nařízení, vyhlášek a regulací nám denně hází na hlavu naše dobrotivá vláda a ještě dobrotivější Evropská unie. Prakticky nemáte šanci se v nich vyznat, natož je všechny dodržovat. Tím dochází k situaci, kdy běžný občan, ledva vyleze na ulici, už poruší několik vrchnostenských předpisů.
Pro vrchnost je takovýto stav nesmírně výhodný, protože každý z nás má nějaké to máslo na hlavě („A co minulý týden, aha? Vyšel jste na slunce bez ochranného filtru 25, který je předepsán pro váš fototyp při vysoké sluneční aktivitě, podle nařízení Komise pro ochranu obyvatelstva před zářením číslo 23456/2005?
Tak vidíš, hajzle, že jsi gauner!“
).
Je-li 100% národa zločinců, musí všichni držet hubu a krok a předem souhlasit se vším, co na ně zezhora spadne.
Ale možná, že daný stav není záměrem, je pouze výsledkem toho, jak stále více a více obecních, státních a teď už i nadnárodních úředníků potřebuje prostě zdůvodnit svou nezbytnost a tak tvoří a tvoří. Není jiné cesty, než se jich zbavit způsobem, který jsem naznačil ve svém minulém článku, který se tolik nelíbil. Asi i sem chodí spousta parazitů, napojených na veřejné penězovody, přesvědčených o tom, že bez jejich moudrého vedení a přerozdělení našich peněz bychom nejpozději do roka bídně zahynuli.

Další úžasnou zprávou z právního Absurdistánu, ve kterém všichni žijeme (míním tím celou znovuvzkříšenou RVHP), bylo sdělení o tom, že německý ústavní soud zrušil na území Německa eurozatykač, protože tento prý odporuje místní ústavě. Já si to myslím také, podle mého musí odporovat libovolné ústavě, když umožňuje vydávat VLASTNÍ občany CIZÍMU státu, za trestný čin spáchaný na VLASTNÍM území. Ale jak je vidět, podobné souvislosti se nacházejí pod zorným úhlem vnímání nevolených bruselských úředníků.
Oni jen chtějí, aby se nám žilo bezpečně, pochopte to.

Na optimistickou notu nás měl zřejmě naladit další příspěvek ČT, který se týkal vytištění za naše daně několika set exemplářů Evropské ústavy (ano, té, kterou odmítli Francouzi a Holanďané, a která je tudíž zcela passé) a jejich rozdání občanům, projevivších o tuto tiskovinu zájem.
Zájem prý byl veliký. Není divu, Čech má rád věci zadarmo.
Dokonce mu ani nevadí, že je jeho exemplář mrtvé evropské ústavy sešit vzhůru nohama (zřejmě nám tvůrci chtěli jemně naznačit, jak to bude v EU odteď se vším), stejně jej ani neotevře.
A pokud otevře, nepřečte si.
A pokud přečte, nepochopí.
A pokud pochopí, nevyvodí důsledky.

To jsem ale hnidopich, nic mi není echt, že?
Co třeba zpráva o tom, že v českých lesích rostou houby jako šílené?
Tato informace pro mne znamená, že druhá půlka národa (ta, co se nesmaží v Chorvatsku) provede nájezd na lesy, vydrancuje je a co neodnese domů v košíku, alespoň podupe.
Položili jste si někdy otázku, proč je houbaření v českých zemích tak populární?
Protože je to ZADARMO!
Takže houby je potřeba nasbírat, i kdyby už lezly celé rodině krkem a později se měly vyhodit.

Přeji všem hezkou dovolenou a sám se na ní odebírám také.

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
142x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:07

Reklama

D-FENS © 2017