Komunistickou mlátičku teda fakt nechceme

Featured Image

Co třeba soudruh Ondráček. Takový perspektivní soudruh. Lid mu svého času svěřil do ruky jeden ze svých nejdůležitějších politických nástrojů, tedy obušek na mlácení lidí. A teď ho demokratická žumpa nechce coby předsedu komise pro kontrolu GIBS.

A v čem je kurva problém?

Soudruh Ondráček řezal studenty klackem. A co má být? To je přece evropský standard aplikované pravdy a lásky. Stačí sledovat záběry z demonstrací v Katalánsku, kde policie dokonce zkusila rozprášit referendum. Do Německa, kde se můžete dostat do kontaktu s obuškem, když se přinachomýtnete k nevhodné demonstraci proti hostům paní Adolfíny. A možná ani nemusíme pátrat tak daleko, stačí si připomenout legendárního fízla v hnědé bundě nebo příslušníka, který si pletl lidi s boxovacím pytlem. Ani jeden nebyl za nic potrestán. Je proto třeba uvést to na správnou míru. Soudruh Ondráček byl vzorný policista a ochránce systému, blbý je jen to, že to dělal za špatný klub. V dnešní době by dostal medaili.

Denně čteme různé příběhy o tom, jak strážníci nebo policajti někoho bezdůvodně zmlátili, odvezli v noci do lesa, omylem jim vystřelila pistole, omylem jim zase vystřelila pistole, někoho srazili autem při tom jejich debilním honění nebo motorovým člunem, když si hrají na Gaywatch,  nic se nestane. Možná se to dostane k soudu, pokud se to nezapatlá ještě dávno předtím, tam dostanou podmínku, když hodně, nebo 5% srážku z platu, a jede se dál.

Co je větší problém? Že před třiceti lety mlátil uvědomělý soudruh Ondráček studenty klackem, nebo že se děje teď něco podobného a v mnohem větším rozsahu?

Soudruh Zdeněk Ondráček přece jen dělal svoji práci. Sloužil státu a studenti porušovali zákon, účastnili se nepovoleného shromáždění a neuposlechli výzvy Veřejné bezpečnosti. Nebo ne? Normálně bych řekl, že ne, ale jak že to říkají představitelé veřejné moci vždy, když jim občané vytýkají ty jejich buzerační praktiky, kontroly lékárniček, výběr daně z tachometru za marginální překročení rychlosti v obecních rychlostních pastech? Říkají, že jsme všichni povinni dodržovat zákony bez ohledu na to, jaké jsou, protože byly řádně schváleny a úředníci že jen dělají svoji práci. Vlastně to takhle platí už mnoho let. Adolf Eichmann taky dělal svoji práci, když zcela podle zákona vozil Židy do Polska a ne zpátky. Takový Reinhard Tristan Heydrich, který byl generál policie, ten také dělal jen svoji práci, a teroristi ho kvůli tomu dokonce zabili, což je pořád horší, než kdyby ho nezvolili do čela nějaké komise. Všichni vzorně a oddaně sloužili svým vládám, a kdyby se jim nestaly nějaké hrozné věci, sloužili by jim dodnes, a proč to teda má soudruh Ondráček tak ošklivě slíznout?

Že to mám nějaké popletené a že to byli zločinci, protože prosazovali nespravedlivé zákony? To snad né, ty zákony musely být spravedlivé, vždyť byly řádně schváleny. Nebo snad chce někdo naznačit, že ty zákony byly sice řádně schváleny, ale byly výsledkem rozsáhlého zneužívání moci státem a jeho institucemi? No tak to pozor, to je útok na samý základ evropských hluboce demokratických hodnot, jak jsem říkal, v Německu, v Katalánsku…

Tohle je totiž autoritativní stát at its best. Komouš, fašista, nebo nějaký jiný takový, je to úplně jedno. Je to všechno taková hra, kamufláž, abychom si neuvědomili jiné podstatné věci.

Hodně soudruhů soudruha Ondráčka, co si spolu v Údolí dutých hlav na Lhotce leštili tyče, by se dnes podivilo, jak se Veřejná bezpečnost, pardon, nyní policie za těch třicet let demokracie vyvinula a jaké možnosti dnes má. Soudruhům se tehdy ani nesnilo, že budou moci třeba zaznamenávat espézetky všech aut, sledovat kamerami pohyb osob a automaticky je ztotožňovat, hrabat se jim v telefonech a analyzovat jejich hovory.

Fakt nikomu nevadí, že v čele orgánu, který má dozorovat silové složky a zejména pak policii má stanout člověk, který je původním povoláním dělník v papírnách a je profesně velmi úzce spjat s policií? Jak ten bude reagovat v případě, že policie bude zneužívat svoje pravomoci, jak se velmi často děje?

Fakt si nikdo nedá dohromady, že soudruh Ondráček mlátil studenty v době, kdy předseda vlády v demisi a volební hvězda 30% národa perspektivní soudruh Andrej Babiš dělal kariéru v PZO a makal zase pro jiné bezpečnostní složky?

Fakt je třeba zabránit návratu esenbáků a estébáků k moci? V tom případě doporučuji začít o volbách. Skutečně mnoho mnoho poslanců, odhaduji tak něco kolem třetiny, má nějaké vazby na silové složky. Projděte si jejich životopisy, fascinující čtení.

Nebo takové Slovensko. ´Ndrangheta, evropské dotace, korupce, vražda novináře. Myslím, že několik vlivných lidí tady v Čechách je teď hodně šťastných, že mediální kanály v celé jejich šíři vyplňuje nějaký esenbák, protože jinak by se mohlo začít psát o nich a jejich italských přátelích, kteří svou každodenní prací velebí evropské hodnoty nebo alespoň jejich materiální stránku.

Jo a neuniklo nám, že v Itálii byly volby a proevropská levice je prosrala na celé čáře?

 


10.03.2018 D-FENS

12345 (443x hodnoceno, průměr: 1,44 z 5)
37 419x přečteno
Updatováno: 11.3.2018 — 0:11

Reklama

D-FENS © 2017