Kompletní taxonomie odpůrců a zastánců covidismu a covid-vakcín – škála je pestřejší, než vám tvrdí - zpět na článek

Počet komentářů: 327

 1. Tohle jsem ze článku vyškrtl, ale do diskuse to vrazím:

  Totalitářské tendence jsou mimoběžné
  Podotýkám, že taxonomie represí se týká výhradně epidemiologických represí. Paralelně s tím jsou to ovšem ještě zásadní společenské represe prosazované pod záminkou „boje proti COVID“, který však nemá nic společného s epidemiologickou empirií a naopak se týká výhradně nepodložených dogmat a násilného vynucování „konsensu“.

  Nejvýznamnější jsou volání různých „fanatických strážců akademického konsensu“ jako prof. Peter Šebo, který požaduje povinné covid-očkování od 5 let a paralelně s tím volá po umlčování, trestání a vyhazování kohokoli, kdo šíří „nesprávné názory“ na COVID a politiku řízení vládních opatření.

  Šebo se pochlubil, že zařídí z České televize vyhazov pozvaného hosta, advokáta Rajchla, a skutečně se mu povedlo zařídit jeho vyhazov.

  Mimo to by rád rozdával pokuty za nesprávné názory na COVID (takovou údajnou „dezinformací“ byly svého času i varování před covid-passy či vedlejší účinky AstraZenecy), weby by rád vypínal a splachoval do moře demonstrace.

  To jsou naprosto nepokrytě totalitářské, antidemokratické (resp. „lidově-demokratické“) a bolševické názory, za které dotyčný a jemu podobní politicky lobbují s použitím petic a zneužitím svého veřejného postavení.

  Nemá to ale nic společného s epidemiologií – jejich opatření se empiricky ukázala jako epidemiologicky nefunkční, viz grafy průběhu infekcí v maximálně cov-proočkovaných zemích. Právě proto nechal Šebo vyhodit z debaty v ČT Rajchla, aby tam nemohl ty grafy, na něž Šebo neměl racionální argumenty, ukázat. A ostatně Nitzan Horowitz vládní kolegyni výslovně řekl, že smysl není epidemiologický, nýbrž motivace k cov-vakcinaci.

  Takové názory souvisí výhradně s deformací charakteru dotyčných, kteří si internalizovali bolševické až stalinistické hodnoty. Tyto lidské typy však vnímají jakoukoli krizi jako záminku, proč nastolit diktaturu, umlčet všechny své odpůrce a kritiky a všem násilím vnutit své vysněné „JEdiné Správné TEoretické Řešení“. Covid, klima, povodně – cokoli. Proto jejich tažení za diktaturu, cenzuru a represi není součástí taxonomie CRV.

  Tyto totalitářské tendence „ve jménu společenského dobra“ nicméně spoustu lidí pošoupnou na taxonomii k V-7 (jako mě), a to dokonce i lidi, kteří se předtím nechali covid-očkovat a vnímají cov-vakcíny jako přínos. Osobně například znám zdravotnici, která se nechala očkovat ale do očí mi řekla, že dnes už by se kvůli tomu nátlaku nenechala.

  Rádoby-diktátoři totiž nechápou zpětnou vazbu, že čím brutálněji a nehorázněji tlačí a šikanují, tím více lidí poštvou proti sobě i svým myšlenkám.

  1. > Rádoby-diktátoři totiž nechápou zpětnou vazbu, že čím brutálněji a nehorázněji tlačí a šikanují, tím více lidí poštvou proti sobě i svým myšlenkám.

   A co když to radoby-diktátoři dělají schválně? Aby v lidech probudili touhu po svobodě :-) Prostě fanoušci Franka Herberta, Božský imperátor Duny, Golden Path.

   Ale vážně, super klasifikace. Nedáš to i v angličtině, kvůli sdílení?

   1. Šebo the Saboteur? Vtip dobrý, ale Apríl daleko :o)

    Do AJ bych to sice přeložit mohl, ale nechce se mi. Navíc štábní kulturu mají moje překlady z AJ do ČJ, v opačném směru je poznat, že mám sice načteno i z beletrie, ale nejsem rozený mluvčí a navíc je moje AJ výhradně technická s jinými techniky, co také mluví jako hotentoti a nikoli jako Shakespeare.

    1. Ahoj, já jsem profesionální překladatel a do slušné angliny bych to hodit mohl. Je to velmi povedený textík. Já sám nemám, kde to šířit, i když na Townhallu, UnHerdu nebo jiných slušných webech by se to líbit mohlo. Ale nemám ambice. Ale mám angličtinu :-)

     1. Unkemp – unkempt,
      unkempt – unkempt,
      un, un, un – un – un…!

      :O)

      1. Careful not to flaunt your linguistic prowess buddy lest you’ll be branded another incarnation of moi-meme by the dumbest of the dumb, the contributor corona, which, me is afraid, has just happened.

       Incidentally, the text is not worth translating. Resources in the English speaking world are much more voluminous, and analyses are much more pertinent. The truth is that classification as per the text is pretty much useless. What of it? Who gives a shit about the various ways in which people have ended up fucked up by the propaganda? Is it supposed to provide some guidance as to how to unfuck them up? Hardly.

     2. Unkempt: tak pokud chcete, přeložte a já to zkusím někde vyvěsit.

      moje jmeno.prijmeni na protonmail.com.

  2. Díky za fajn článek Jane.

   „ve jménu společenského dobra” nicméně spoustu lidí pošoupnou na taxonomii k V-7“ S tímhle musím souhlasit, kdykoliv slyším Kubka nebo Šeba tak bych se nejradši nechal od-očkovat.

   1. Já jsem taky zhruba u V57, drobnou tečku mám taky, ale to odočkování velice brzy zajistí zneplatnění čertifikátu s omezením na 9 měsíců :). Budu certifikovaný prodělavší antivaxer s bývalým ukončeným očkováním :-D.

    1. To bude nejake nedorozumeni. Vlada pred rokem jasne rekla, ze ockovani bude jen jedno a ne jak antivaxxeri tvrdili ty dezinformace, ze to bude nafurt a taky vlada jasne rekla, ze ockovanim se za kovitem udela tecka. Takze kdo je ockovany, udelal tecku za kovitem a tecka.

     1. Nejlepší je „na omikron nefunguje prodělání ani očkování, tudíž se nechte vopíchat“. Co na to Krylův neznámý vojín?

      1. Ja myslim, ze Pepa Helleru taky netusil ze to ‚XXII‘ bude i letopocet. Pristi rok se budou absurdity prekonavat navzajem.

  3. Kdyby pan Šebo žil v roce 1942, mohl se stát slavným, učili bychom se o něm v dějepise a v roce 1946 se mohl houpat na konci lana. Takhle se učíme o nějakém Moravcovi….patřím mezi c45r6v5

   1. Co vis, treba prave prozivame novy rok 39. I to lano za par let muze byt.

    1. Taková moje indicie pro vás, kam zaměřit své zraky :), zajímavá bude „jarní“ Francie.

     1. Jo, Frantiky sleduju celkem s napetim, tam je tech kotlu pred vybuchem nekolik.

     2. Zajímavé bude jedině, jestli Marine Le Penová dokáže překročit svůj stín, vzdát se kandidatury a podpořit toho škaredého Žida.

      1. Jo, to je pravda. Tristeni sil je to jedine, co jim brani vyhrat.

      2. Pravice je z principu individualistická a tudíž roztříštěná. Pro demokratické volby nevhodné. Ale zaplaťpámbu za to.

       1. Et vice versa. Lidi, kteri nechteji byt za sve ciny zodpovedni, je vetsina a levicovy system jim umoznuje hazet zodpovednost na druhe. Ergo, demokracie v soucasne spolecnosti neni vhodny system pro pravicove myslenky.

  4. Díky za super článek.

 2. 1. Hezké shrnutí. Předpokládám, že většina lidí se názorově posouvala, podle toho jaké byly v té době informace a kdy byly očkovací látky.
  2. Zase budou tapetovat. Občas mi to připomíná přečmárávání tagů gangy na předměstích.
  3. Snad nebude v álejích nablito.

 3. To muselo dát příšernou práci…. Přitom taková blbost, že? :)

  1. Naopak – práce skoro žádná, protože tohle je vycucané z prstu.

   Práci dá rešeršovat studie a dovzdělávat se v oborech, které jsou mi cizí, pro různé články o vakcínách nebo léčbě covid apod.

 4. Já jsem doufal, že ta neplodnost je konspirační teorie, ale našel jsem si, že v roce 2019 potratilo ve stejné lokalitě 8.9 žen z 1000, po injektáži corminaty v té lokalitě z 238 žen potratilo 23 :(

  FDA-CBER-2021-5683-0000065
  statistika potratů v uk

  1. Toto téma mě zaujalo, tak jsem si našel Vámi zmiňovanou zprávu. Předpokládám, že jde o toto https://phmpt.org/wp-content/uploads/2021/11/5.3.6-postmarketing-experience.pdf. Bohužel se mi v reportu nepovedlo dohledat ani vstupní údaje pro Vámi zmiňovanou potratovost. Zmiňujete statistiku z UK, ale v tom reportu pocházelo z UK jen 64 případů ze 413 (270 z 413 jsou vakcíny v těhotenství, zbytek při kojení). Samovolné potraty už ale podle zemí rozdělené nejsou. Z těch čísel opravdu nelze spočítat, kolik z těch 23 potratů bylo v UK.
   Navíc podle českého statistického úřadu skončilo v roce 212 samovolným potratem 9 těhotenství ze 100. 23/238 je 9,6%, to je shodné procento. Navíc jste si asi popletl čísla, 23 potratů bylo z 270 žen, 238 byl počet žen bez nějakého hlášení. Tím to procento padá pod procento z Čech. Nevím odkud máte číslo 8,9 na 1000, možná to je na počet žen v populaci, ne na počet těhotných.

   1. To jsem nepochopil Abortion Statistics, England and Wales: 2019, že opravdu pišou o 1000 ženách, ne těhotenství, tak jsem si teda našel jak je to v usa a je to 5.7%, tzn. s pfizerem z jeho dat to může být o 4% víc, ale nemusí, protože to tají.

   2. Je to jak píšeš i s tím rozdělením podle států, lhal jsem, bohužel žádná novější data jsem nenašel, jen vždy PRko.

  2. Nastesti nas EMA chrani pred Sputnikem, ktery ma v Madarsku lepsi vysledky, nez Fajzr. Radeji placebo od samponare, nez pustit na trh ten bolsevickej preparat, ze…

   https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1198743X2100639X

 5. Nebavit se na covid tema je základ i bez CRV, z toho nic dobrého není, v tom s článkem souhlasím.

 6. Vzhledem kr tomu ze me Mrdka v jeho vyblitku citovala, musim bohuzel Mrdku upozornit ze men ascribovany vyrok jsem nikdy nevyrkl.

  Jinak podstatne na Mrdkove literarnim vykalu je to ze nebere v potaz to podstatne. Specificky to co se skutecne deje. Tedy krach svetoveho financniho systemu, monetarni kolaps. To co probiha je ekonomicka transformace, ne nejaka pandemie. Udajna pandemie je kourova clona pro debily Mrdkova razeni kteri donekonecna zvani a nejakehc virech (virophilni „Substrat“ Mrdka porad jeste neopovedela odkud se vzal virus a jak zalez do bunky).

  Lidi zjevne tahle masochisticka hra na virus bavi – budou mit co si zaslouzi.

  1. Nezapomněl jsi text proložit několik málo větami v angličtině na úrovni základní školy jako obvykle?
   Takhle jsi přece míň zajímavej.

   1. Happy to oblige, shithead. Even though you couldn’t tell the difference between elementary English and an advanced incarnation thereof to save your miserable life.

    Be that as it may, tovarish, the crux of the matter is as follows:

    Covidismus je nove nabozenstvi a lidi jako ty jsou novi verici. Podobne jako vasi predecesori nikdy nevideli zadneho boha nebo lucifera, tak vy jste nikdy nevideli zadny virus. Mate uplne stejny hovno – pouze konstrukt ktery vam knez/virophile vmrdal do psyche a bezmeznou viru ze to co knez/virophile tvrdi je pravda.

    Podobne jako „ucenci“ popsali tisice tun papiru zvasty o bohu, vire, a vsech ruznejch srackach okolo toho, tak „savants“ jako Mrdka pisou jednu snusku literanich hoven za druhou analyzujici ten konstrukt ve vasich vymrdanych tykvich from yet another angle.

    Meanwhile, the people who have unleashed this shit on your utterly stupid malleable selves are fucking you over in a truly unbridled fashion.

    A mrdky jako ty delate co? Serete hovna na tech par lidi ktery si nedali vymrdat mozky.

    Chez nous on dit, plus ca change, plus c’est la meme chose.

    1. Škoda, že ten tvuj krach, světová válka a další sračky kterejma tady ty a tobě podobný pořád strašíš furt tak nějak ne a ne přijít. Jak dlouho ještě budeme čekat, než se tvoje jasnovřivost projeví, bobánku?

     1. Hovnohlave, svetova valka prave probiha. Krach nastal na podzim roku 2019 ty idiote. Chapu ze to co em nepisou na tvym oblibenym informacnim zdroji, seznamzpravy, pro tebe neexistuje, ale realita je jina.

      Na to az se veci projevi ty bezmezny kretene nemusis cekat. Uz se projevily a projevuji. To ze jses tak blbej a nejses si schopnej toho vsimnout je tvuj problem.

      1. Krach a válka probíhá? To je vidět, že nemáš vůbec představu co to je.

       1. Hovnohlave, v jistym smyslu mas pravdu protoze on tu predstavu tak nejak nema nikdo.

        WWIII nebo global coup d’etat nebo jak to chces nazvat nema precedens. Nejbliz k tomu co se momentalne deje ma skutecne impozice krestanstvi, tedy rizeni sveta z jednoho centra, na svet. Ale to probehlo uplne jinak nez to jak je dnes svet hijackovan skrze WHO (o cemz ty zjevne nemas nejmensi potuchu).

        Financni system je v hajzlu. To ze mas hlavu zarazenou v prdeli aby sis toho nahodou nevsim na tom nic nezmeni.

        You’re in denial. Like droves of others, you’re scared shitless to admit that the world, y compris your pitiful self, is under attack. Instead, you jerk off about people who see through this shit.

       2. Pokud válku chápeš jen tak, že ze zákopů po sobě střílej průměrně inteligentní jedinci, kteří tam byli odvlečeni, tak OK.
        Sice mi Jackovo expresívní vyjadřování není moc po chuti, ale nemůžu s ním nesouhlasit, že svět jde opravdu do velký prdele. Já osobně se za nějakýho ajnštajna nepovažuju, ale tohle vidím.

        1. Svet je v prdeli minimalne nekolid poslednich dekad. Financni/monetarni system byl zkurveny beyond repair. Jsme na prahu energeticky krize. Etc. etc.

         A lidi resi co? Sezonni chripku. Virophilni nabozenstvi. Mrdka a dalsi poblouznenci vo tom pise jeden trachtat ze druhym.

         1. Na druhou stranu si přiznejme, že ideální svět asi neexistuje. Anebo jak kdo ten ideál vidí. Když sousední tlupa vybije kyjema naší tlupu, tak to není ideální svět. Když sousední tlupu vybijeme my, je to ideál :-). De facto jde svět do prdele kdykoli, když to není dotyčné skupině vhodné, no…

          1. Nevim co je to idealni svet. Nicmene ten svet – rekneme demokracie a rule of law a takove ty obecne svobody ktere si lidi v occidentu vydobili – aspon teoreticky tak spatny nebyl. A vsechny tyhle veci jsou v primym prenosu negovany. Jsme svedky toho jak se otaci historicky vyvoj kterej tak nejak pokracoval k vetsim a vetsim svobodam smerem k totalitni dystopii.

           A lidi blaboli o chripce.

          2. Ale tak to bylo vždy, když se otáčel historický vývoj, že se naservírovala nějaká sračka. Demokracie a zákon… Ty můžou být různé. A obecná svoboda pro někoho může znamenat to, že smí s rouškou do kauflandu. to je složitý.

        2. Ale tak jistě, jenže – kdy naposledy svobodný svět nešel do velký prdele?

         Ve 30. letech, kdy utužovali moc a expandovali Hitler, Stalin a sadističtí Japonci a nikdo nemohl vědět, zda se za pár let nebude schovávat před Gestapem/NKVD/Kempeitai?

         Ve 40. letech, kdy nejprve zuřila WW2 a vypadalo to, že i pokud by se svobodný svět náhodou udržel, půlka generace vymře a ekonomiky se zhroutí – a potom vzápětí vypukla Studená válka skrze expanzivní choutky SSSR a jeho instalaci loutkových vlád a okupaci Maďarska a Polska a pobaltských státečků?

         V 50. letech, kdy se hroutilo britské impérium, v Řecku a Koreji se sápali k moci komunistit, v afrických koloniích docházelo k osvobozeneckým převratům a západní sféra se jednak hroutila a jednak (s výjimkou USA) ještě ekonomicky byla na kapačkách, zato Sajuz vypadal minimálně v PR, že se stane dominantní světovou mocností a všechny sebere KGB?

         V 60. letech, kdy na celém Západě zuřila bolševická destruktivní generace s požadavkem zlikvidovat kulturu, tradice, ekonomiku i rodinu a zavést pedofilní komunismus?

         V 70. letech, kdy to vypadalo na jadernou přestřelku mezi Izraelem a arabáši, která by snadno přerostla do celosvětové termonuklerání války, a kdy se po ropné krizi hroutily ekonomiky i životní úroveň – a co zůstalo, to dorazil import z Japonska?

         V 80. letech, kdy společnost ovládali ze třetiny šílení „osmašedesátníci“ a jiní bolševici, ze třetiny jestřábí neoconi a ze třetiny ideově a morálně naprosto vyprázdnění Yuppies?

         Ano, určité zlaté období byla 90. léta až do roku 2001. Ale třeba u nás spousta lidí úžasným 90kám nemůže přijít na jméno protože sice se zvyšovala průměrná masová životní úroveň naprosto neskutečně, bráno osobním blahobytem, jenže nestabilita pracovního trhu zároveň řadě lidí udělala ze života trosky a „strašná korupce“, žejo. A už před rokem 2000 jela naprosto naplno Dekarbonizační agitka Globaloteplovačů a eurofederalistů, která v GND až vyvrcholila.

         No a od září roku 2001 to jde do velký prdele fofrem a zkratkou.

         1. Zajimavej nazor, Mrdko. Svet jde vodjakziva do prdele, takze se vlastne nic nedeje.

          Takze to ze se stavej koncentraky, segregujou lidi, uveznujou se ve svejch domovech, zakazuje se cestovat z okresu do okresu, etc. etc. je uplne v norme. Dulezitej je substrat a virus, n’est ce pas.

         2. V devadesátých letech začínal bordel na Středním východě, prudil Saddám, řezalo se to na Balkáně a v Africe, v Latinský Americe byli ještě aktivní marxističtí teroristé a drogové kartely, a hlavně Západ měl docela bobky z destabilizace Ruska, protože kdyby se ruské atomovky vydaly do světa… jo a taky byly ty idylické doby 90. let zlatá doba organizovaného zločinu. A že ty nově vzniklé mafie z exRVHP patřily mezi ty nejkrutější.
          Idylka na Zemi nebyla nikdy. Zlatý věk je mýtus.

          1. Tak pro nasince se ty devadesatky berou z pohledu tuzemske hroudy. V celosvetovem meritku se furt nekde neco sere.

          2. Vono i u nás to bylo v devadesátých letech všelijaký. Pro někoho super, pro jiný dost na hovno. Transformace průmyslu nebyla jednoduchá. Když to vezmu u nás, teta se strejcem podnikali a měli se dobře, tenkrát umět anglicky bylo terno. Otec inženýr ve fabrice, máma ve zdravotnictví, dvě děti, žádná hitparáda. Jen o málo lepší než z ruky do huby. Jakmile se ekonomika stabilizovala, tak si v průběhu let dost polepšili. Ale to až tak od konce 90. let. Strejda s tetou naopak šli spíš dolů, anglicky už pak uměl kde kdo a dorostla konkurence.
           Si přečti starý noviny, nadávalo se snad hůř než dnes, akorát nebyl tolik Internet.

          3. Bingo…

          4. patřilo pod Sysop 28.12.2021 v 21:55

           jinak souhlas i s shanem. Prostě zpětnou optikou to tolik nevypadá, ale něco se sralo vždycky a všude. Ráj na zemi tady nikdy nikde nebyl, někdy to bylo lepší, někdy horší…

        3. Svět jde do prdele věky věků. Obávám se ale, že je to spíše životním nastavením některých jedinců, když se podívám třeba na nevolnictví či skutečnou válku a porovnám se současností. A to že věříš predikcím typu horoskop, které jsou vždy platné nebo lidem, kterým se vyplní jedna predikce za sta, vypovídá spíš něco o tobě.
         Já třeba na mém akciovém portfoliu z posledních dvou let eviduji procentuální zhodnocení, které má tři cifry a u některých titulů nezačíná jedničkou. Na to, že je finanční systém v hajzlu celkem dobrý

         1. Svet nejde do prdele veky vekuv. Naopak, az doted se vyvijel v vetsim a vetsim svobodam. Respektive aspon tak nekdy do konce millennbia. Precti si treba co si o tom myslel Fukuyama.

         2. A jeste by ses mohl taky zamyslet nad tim co presne budes s tema tvejma udajnema penezma delat kdyz ti vrchnost treba zakaze vychazet z baraku. Nebo chodit do obchodu. Nebo cokoliv.

          Akorat si s tim budes moct vytrit prdel ty myopicky blbecku.

          1. Zamyslel. Během dvou let s tím vytřu poslední hypotéku….místo let dvaceti.

          2. Co presne udelas pokud ti stat zkonfiskuje ty tvoje penize, dejme tomu nad nejakou castku, aby sanoval dluh, podobne jako treba v Recku?

           Jses si tak nejak ramcove vedomej ze hodnota tech papirku pripadne cislic v pocitaci je neco naprosto, naprosto, naprosto iluzorniho? Totalne mimo tvoji kontrolu? Podobne jako vlastnictvi ty kuci za kterou platis hypoteku jako ten hypotecni votrok kterej jsi? Vlastnictvi je nejakej udaj nekde na urade. Kdyz se nekomu zamane tak ti ho zrusi a budes mit akorat hovno.

           Nepredstavitelny? Asi jo? Nemozny. Urcite ne. Co si myslis ze nastane s tema gigantickejma verejnejma dluhama? Jak se ty vyresi tovarish starter? You think that the can can be kicked down the road some more tovarish? Ts ts …

          3. Jo votrok. Hypoteční peníze dosud byly jako rekordně nejlevnější zdroj cizích peněz. Třeba právě pro investice do něčeho výnosnějšího.
           To je přesně o čem jsem psal. Ty seš nula a asi i neschopná, pro kterou je všechno problém a všechno je špatně tak proč se o cokoliv snažit, když fňukat je tak snadné. Může se stát cokoliv. Tak až se to stane tak budu mít konečně to stejný hovno co ty. Pak se s tebou přijdu poradit, když jsi na to expert.
           Ale díky za horoskop.

          4. Implikovani vlastniho pecuniarniho bohatstvi a toho ze nekdo jiny ho nema je znama taktika internetovych baronu tvyho typu.

           Zeptal ses nekdy svyho nablblyho ja jestli neni nahodou neco spatne s tim ze penize jsou tak levny? Mas nejakou ramcovou predstavu o tom jak financni svet funguje a co nastane kdyz jsou interest rate na nule nebo zaporny? Pochybuju.

           Se mnou se radit neprides. Respektive pokud bys prisel poslal bych te do pici.

          5. Tak moje investice do mých vlastních dětí za bohatství považuji. Vůbec jsem se tě nechtěl nijak dotknout. Pokud hovno a negativismus je podle tebe bohatství tak ti ho přeji, protože ty budeš šťastnější. Každý si ceníme holt něčeho jiného…
           Jinak já moc nemám čas čekat na velkou konjunkci Jupiteru a Saturnu či až svět bude z tvého pohledu v ideálním bodě pro život. Jsem jaksi nucen žít ho tady a teď. Tak to dělám. Zkus to taky. S hovnem v kapse by ti to mělo jít lépe než mě…když nejsi ten votrok.

          6. Omlouvam se ti. Nechal jsem se unest a nepochopil jsem ze jsi prizemni kreten nechapajici rozdil mezi zalezitostmi systemickeho charakteru a tvymi osobnimi mindraky z toho ze se ti nekde podarilo neco vysomrovat.

           Votrok skutecne nejsem.

          7. Tys toho nepochopil víc… :-D

 7. Super, díky za článek. Mnohým to pomůže utříbit myšlenky :)

 8. Mě to těší číst, protože mi to jen potvrzuje, že jsem během posledních dvou let v záplavě právě těchto sraček od médií i odborníků neztratil svůj vlastní kompas.

  1. souhlasím…taky tak….

 9. Za mě je to C 4,5, R 4,6, V 5.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017