Když dva dělají totéž

Featured Image

Když asi tak před deseti lety pan Roman Smetana namaloval tykadla na volební plakát se zobrazeným politickým šíbrem, známým v podsvětí jako Íčko, nedopadlo to s ním dobře.

Pan Smetana měl svůj názor na pana Íčka, a tak různě připisoval k plakátům svoje výroky, které sice možná odpovídaly kvalifikaci řidiče autobusu, ale mluvily mnohým z duše. Strana modrého ptáka si to nenechala líbit a milého autobusáka zažalovala. Ten se za výrazy jako Kurvy, Lháři či Zloději nehodlal omluvit, a tak ho soudkyně paní Íčková postupně odsuzovala k tvrdším a tvrdším trestům, a protože pan Smetana nezaplatil a neodvolal, šel nakonec na čtvrt roku bručet. Zde je třeba vyzdvihnout profesní konzistenci paní soudkyně: Rozhodla nestranně i přesto, že poškozeným v kauze byl její manžel. Prostě Padni komu padni. Mám podezření, že když paní Horynová před pár týdny tak nepříčetně řvala velmi podobné výrazy Babišovi do obličeje, nebude souzena ani náhodou. Přitom existuje mnoho indicií k tvrzení, že oba pánové jsou jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet. Ale nedělali jak pan Smetana, tak paní Horynová totéž?

Pan Lalik, potažmo pan Čermák odcházeli loni od soudu s podmíněným trestem, ačkoli jim nejprve hrozilo šest (!!!) let za příspěvky na sociálních sítích, které fandily atentátníkovi z městečka Christchurch na Novém Zélandu. Pro připomenutí – jakýsi magor střílel v mešitách po všem, co dýchalo, a ještě svůj čin streamoval. Když však naše paní ministryně války, další z řady kariérních jalovic v politice, jásavě oslavovala atentát na měkký cíl v Moskvě, při kterém zemřela objektivně nevinná třicetiletá žena, nespustil se žádný povyk médií, neobjevila se trestní oznámení a patrně ani neobjeví. Ale nedělali ti tři totéž?

V posledních dnech je velmi slyšet bývalá slavná hokejka Dominik Hašek. Vykládá světu, že je nepřípustné, aby český stát hostil hokejisty, jejichž domovinou je Ruská federace, státu, který nedávno napadl svého souseda. Že jsou peníze na prvním místě předvedla slavná NHL. Nějaký bezvýznamný šašek z kolonie nebude o ničem takovém rozhodovat. Dokonce i pan Lipavský musel sklapnout kufry a nezasahovat do kšeftů slavné NHL. To, že je pan Hašek papežštější než papež a mele cosi o propagaci války na českém území, je jeho výsostné právo. V té souvislosti bych se ale rád pana Haška zeptal, jestli v březnu 1999 nepřemýšlel o tom, že si vydělává nemalé peníze v zemi státu, který bezprecedentně začal ve velkém zabíjet srbské muže, ženy a děti. Možná mu stačilo vysvětlení starýho Veškrny, že bombardování má čistě humanitární účel. Škoda, že nebyl tak zásadový už tenkrát, mohl demonstrativně hodit lapačku s vyrážečkou šéfovi Buffala do ksichtu a předvádět své umění třeba v brance Pardubic. Pak bych mu jeho dnešní hýkání možná i věřil. Pominu-li morální hnus každé války, napadá mě otázka – nedělá náhodou Rus a Američan totéž?

Do Senátu se dostaly dvě odvážné dámy, které mají můj obdiv a respekt – jedna známá pod zkratkou JZH a druhá bývalá ministryně spravedlnosti. Pokud odmítneme myšlenku, že Senát je naprosto zbytečná miliardová díra ve státním rozpočtu, můžeme být za ony dámy velmi rádi. Bohužel z pohledu mnohých lepšolidí, jenž demokracii moc nerozumí, jsou nové senátorky zlem, které je třeba vymýtit, a urážky ze čtvrté cenové jsou pro tyto gutmensche běžným slovníkem. Vůbec poprvé jsem v této souvislosti slyšel jméno Adély Šípové, která, pokud vím, jen užívá prebendy, a ony dva roky, co v Senátu hnije, o ní nebylo ani vidu ani slechu. Ale urážet někoho, koho vlastně ani neznám, může jen hlupák. No vidíte, a přitom všechny tři dámy dělají to samé – zastupují své voliče.

Tím chci říct, že když dva dělají totéž, není to totéž. Nejste-li oblíbencem loutkovodičů, ani svatozář vás neochrání před nálepkou typu hajzl. Máte-li však mainstream na své straně, můžete udělat prakticky cokoli a bude vám ve veřejném prostoru odpuštěno. Třeba i podříznout svázaného policajta. Pamatujte na to, až vám zas bude nějaký presstitut z ČT či pornoherec z neziskovky vykládat o dobru a zlu.


09.10.2022 Pako

12345 (314x známkováno, průměr: 1,78 z 5)
13 824x přečteno
Updatováno: 9.10.2022 — 21:58
D-FENS © 2017