Kdo v Táboře vykoupil kondomy?

Featured Image

V tisku mám mám nejraději reportáže z různých koutů České Republiky. Zlí jazykové tvrdí, že značná část těchto regionálních reportáží vznikla, aniž by jejich autor zvedl prdel z pražské židle. Mnohé z těchto článků zní skutečně fantasticky.

Vzpomeňme na dobrodružnou výpravu mozkomrda Barocha do Českých Budějovic. Baroch během těch několika chvil zažil tolik, co řepák z Budějovic neprožije ani za tři životy: Potkal Danu Kuchtovou, pan Thoma mu uspořádal show u mapy a dál si počtěte zde.

Titulek v rubrice Události deníku MF Dnes minulý týden: Mladí lidé, kteří se dostavili na setkání křesťanské mláděže do Klokot u Tábora, vykoupili ve městě kondomy.

Nevěřil jsem této zprávě. Díky religiózní sestřenici jsem o komunitě mladých věřících poměrně dobře zpraven. Proto musím konstatovat, že:

a) Šesté přikázání konstatuje jednoznačně: Nesesmilníš. Zda bez kondomu, s jedním nebo vícero kondomy, církev vůbec nerozlišuje. Míra restrikce obsažená v této formulaci má ve světském prostředí analogii snad jen v zákazu antiradarů, kde se konstatuje – nikdo nesmí používat prostředky atd. Šesté přikázání se však nedodržuje od okamžiku, kdy bylo vysloveno (opět se nabízí analogie se zákonem 411/2005 sb.) a pokud není přímo porušováno (zpravidla za účelem výroby dalších křesťanů), masově se obchází v manuálním nebo orálním módu.

b) V Genesis, což sice není předpis takové síly jako desatero, ale přesto je to pořád ještě významný dokument, je popsán příběh jakéhosi Onana, který mrhal genetickým materiálem. Myslím si, že Onanův příběh byl zapracován do bible, dnešním slovníkem „best practise book“, jako pojistka proti obcházení §6. Kondom je přímo předurčen k takovému počínání a proto pochybuji, že by mezi křesťany nabyl nějaké zvláštní popularity, pokud ovšem nechtějí skončit jako Onan. Typickou kopulační aktivitu bohabojného erotomana si představuji jako krátký nepříliš zábavný akt provedený pro jistotu pod peřinou (k oklamání vševidoucího) s krátkou předehrou a dlouhou dohrou v podobě zpovědi, modlitby a pokání, přičemž ani při jedné z těchto fází nenacházím uplatnění pro takové množství kondomů, které vzápětí zmíníme.

c) Tábor je okresní město s rozvinutou obchodní infrastrukturou: jsou tam obchodní domy, supermarkety, drogerie a lékárny, benzínové pumpy. Kondomy dnes seženete všude. Kdyby bylo v celém Táboře 100 obchodů, kde se dají koupit kondomy, a každá provozovna jich měla na skladě 100 krabiček po třech kusech, hovoříme zde o nějakých 30.000 kondomech v celém městě. Na setkání křesťanské mládeže se dostavilo asi 6.000 lidí obou pohlaví. Kondom by prakticky upotřebila jen polovina z nich, máme zde potřebu 10 (slovy: deseti) kondomů na jednoho mladého křesťana. I když uvážíme, že muži mají tendenci svoje výkony na tomto poli nadhodocovat a tím vytvářet určitou nadzásobu, opět není reálné, že by mladí křesťané vykoupili v Táboře kondomy.

d) církev pojmenovala nedostatky kondomu, především pokud jde o spolehlivost. Viz tento rozhovor s Tomášem Řehákem.

Samozřejmě předpokládejme, že by kondomy byly použity v souladu s návodem. Jistě by nikoho nenapadlo jej používat jako stylové pouzdro na růženec pro outdoor podmínky nebo návlek na mikrofon, do kterého se zpívají nábožné písně.

=> zpráva Idnes byla zcela nepravdivá a to na první pohled.

Dokonce bych řekl, že její nepravdivost musí být zjevná naprosto každému, kdo ji četl, za věrohodnou ji může jen zcela nesoustředěný nebo pomatený čtenář. Tím více se divím redaktorovi, který ji vydal. Zpráva sleduje nepochybně denunciační nikoli informační cíl, někdo se zřejmě rozhodl mladé křesťany urazit a současně se nedopustit hanobení rasy, národa a přesvědčení. Asi těžko si lze představit, že by totéž periodikum stejně nadšeně informovalo o počtu ukradených autorádií během koncertu skupiny RomaKlepto.cz nebo spotřebě drog při událostech typu Fet-tek, protože tyto údaje narozdíl od dat o domnělé spotřebě kondomů katolíky požívají jistého vyššího stupně ochrany.

Asi proto nikoho nepřekvapí, že v MF Dnes zhruba čtyři dny poté vyšla následující dementnost, promiňte, dementi

která do celé věci vnesla ještě větší nejasnosti. Vypadá to totiž, že městská policie v Táboře místo vykonávání strážní činnosti počítá kondomy v obchodech.

Může mi tedy někdo říci, jak to ve skutečnosti bylo?


22.08.2007 D-FENS

12345 (9x známkováno, průměr: 1,00 z 5)
582x přečteno
Updatováno: 9.9.2018 — 23:07

Reklama

D-FENS © 2017