Jaký je plán, soudruzi válečníci?

Featured Image

Máme tady výročí prvního roku války na Ukrajině a já se musím zeptat našich válečných roztleskávaček, jaký je další plán?

Zajímavého shrnutí situace se nedávno dopustil bývalý izraelský premíer Naftali Benett, když popsal, že existovala solidní šance ukončit konflikt dohodou, ale sešlo z toho, protože další jednání „zablokoval západ“, který chtěl válčit. Benett se po tomto zjištění z dalšího zprostředkovávání jednání stáhl. Jednání ještě nějakou dobu probíhala, ale bylo zjevné, že o dohodu není zájem, přičemž obě strany tvrdily, že kvůli nim to není.

OK, tak chceme válčit. Já tedy s nikým válčit nechci, ale elity chtějí válčit. Velké části elit válka šmakuje, vyhovuje také panu Fialovi, paní Černochové, o soudruhu generálovi ani nemluvě. Sice to není početná skupina, ale bude vlivná. Putin vlastně EU hodně pomohl s její agendou, protože se programy deindustrializace, depopulace a řízeného zchudnutí obyvatelstva dají maskovat za válečné ekonomické škody, a tak motivace tuto zvláštní synergii ukončit zřejmě nebude velká. Nicméně válka probíhá a já se nemohu ubránit dojmu, že se tahle taktika brzy spotřebuje. Dlouhá válka totiž Rusku vadí méně než Západu a lidi to taky pomalu ale jistě přestává bavit.

Asi neexistuje nějaká kuchařka, ze které by vypadl recept, jak vyhrát válku. Že se do virtuálního hrnce naháže ten správný poměr tanků, letadel, válečné propagandy, cenzury, strašení obyvatelstva a z toho vypadne vítězství. Jestli je nějaké povolání v poslední době na vzestupu, tak je to bezpečnostní expert. Máme tady velmi mnoho bezpečnostních expertů, nejspíš už přečíslili datové vědce z minulého kola hry. A ti nám sdělují různé teorie. Jeden expert říká, že válku vyhraje ten, kdo má nejlépe vycvičené vojáky. Další že ten, kdo má nejlepší logistiku. Já mám nejraději bezpečnostního experta Visingra, který je geniální v tom, že události, které předpovídá, se nikdy nestanou. Nicméně si myslím, že věci jako tanky, pistole nebo rakety jsou až druhořadé, protože válku vyhrává ten, kdo má nejlepší plán.

Jaké plány jsme doposud měli? Nejprve se „šily roušky“. Hlavní je obyvatelstvo něčím zaměstnat v rámci ideologické přípravy a namotivovat užitečné idioty. Tak vznikl válečný plán, že nebudeme doma topit, abychom „neplatili Putinovi za plyn“. Putin pak „nebude mít peníze na válku“. Tento plán zjevně nevyšel, protože nyní kupujeme už jen ideologicky vyčištěný plyn a Putin zjevně „peníze na válku“ dále má. Dokonce jich má víc, protože v důsledku uměle vyvolané nejistoty suroviny zdražily. Plán zaútočit na Rusko svetrem tedy tak docela nevyšel, tedy pokud jde o jeho válečný rozměr. Naopak vyšel skvěle, pokud ho hodnotíme jako propagandistícké opatření, protože moderní metody ovlivňování myšlení rády pracují s vnášením prvků do osobní sféry. Ať tedy někomu dáte sníst koblihu, napasujete mu pod hrozbou trestu na ústa ochrannou pomůcku pro řemeslníky nebo ho necháte mrznout, vliv na jeho smýšlení bude určitě větší, než kdybyste mu jen něco říkali nebo promítali. Pokud se říká, že je lepší jednou vidět než pětkrát slyšet, pak je lepší jednou pocítit než pětkrát vidět.

Dále sankce. Ty určitě dostanou Putina na kolena! Myslím, že všichni dobře vidíme, jak zázračně se to povedlo. Zhruba před rokem jsme slyšeli, že sankce jsou tvrdé, historické a devastující. Média nás zásobovala historkami, jak běžný Rusák nebude mít coca-colu nebo Big Mac. Nechápal jsem, proč mám být rád, že běžný Rusák najednou nedostane něco, co měl on rád, protože ten běžný Rusák válku nevyvolal. Výsledky? Rusko se aktuálně ekonomicky hroutí s inflací 11,61 %. Po loňském „devastujícím“ poklesu HDP asi o 2% se letos očekává růst ruské ekonomiky v řádu desetin procenta. Což jsou parametry, o kterých si většina zemí ekonomicky pajdavé socialistické EU může nechat jen zdát. Takže se to sice nepovedlo, ale zafungovalo to. Sankce byly skutečně pro ekonomiku zdrcující, ale nikoli pro tu ruskou. Myslím, že aktuálně byl vyhlášen v pořadí desátý balík sankcí, což naznačuje, že předchozích balíků devět bylo velice úspěšných.

Rusko a jeho vedení vůbec prokázalo velkou flexibilitu, pokud jde o vzdorování sankcím, a to je taky signál, který není úplně šikovné podceňovat. Kromě toho jako vedlejší produkt obdržela Indie a Čína ekonomický doping ve formě levných surovin a tak si Západ vstřelil vlastní gól. Tenhle plán tedy s ohledem na svůj deklarovaný účel taky selhal, ale zase napomohl Green deal agendě, takže s ním elity mohou být spokojené.

Samozřejmě zbraně. Zkusili jsme Putina uzbrojit. Rusko vynakládá na armádu pouhých 8% GDP a sklady někde támhle za zkurveným Uralem jsou narvané vintage technikou, která sice není nejmodernější a nemá skvělé elektronické systémy, ale jejich primitivní mechanika je pořád dostačující na to, aby ji zvládl obsluhovat dementní mobilizovaný mužik a aby dělala, na co ji stvořili, tedy zabíjela lidi. Plán byl vysoce realistický od samotného počátku. Jedno období to vypadalo, že některým lidem úplně hráblo. Ještě docela nedávno chtěli zakazovat běžným občanům držení zbraní pro sebeobranu, takových těch malých pistolek a flintiček. Pušky vůbec, protože pušky jsou útočné! K čemu může slušný člověk potřebovat pušku? Viděli v nich příčinu násilí a smrti. Pak hrdličky dostaly bojovnou náladu a začali se skládat na tank, typicky obrannou zbraň, která přináší mír.

Další plán byl takový, že věnujeme Ukrajině naše staré vrtulníky a tanky, které nám v 70. letech minulého století dodal východní bratr, protože je nahradí ojeté Leopardy ze 70. let od našeho západního bratra. Málem jsem se uchechtal, když jsem viděl v televizi ten první, vlastně tedy první a nejspíš poslední narychlo přetřený český Leopard, protože to byl ten starý typ s hranatou věží a vypadalo to spíše trailer na další řadu seriálu Ocelová srdce. Chyběl už jen Günther, co všechno lakuje na zeleno. I přítomní vojáci těžko skrývali rozpaky nad tou vykopávkou. Nicméně i tento plán se pravděpodobně zhroutil, protože naši němečtí přátelé údajně hodlají svoje Leopardy dodat na Ukrajinu přímo.

Nejnovější „mírový“ plán je postavený právě na Leopardech. Ty jsou vypodobňovány jako wunderwafffe, která se pošle tam na Ukrajinu a tam… vlastně já nevím, co se má stát, až tam Leopardy dorazí a kolik jich tam dorazí. Po létech péče německých soudruhů Ursuly von der Lejno v pozici tehdejší ministryně obrany jsou ve stejném stavu, jako ten šrot ve skladech za Uralem. Asi to dopadne jako všechno.

Lidé se už ani neptají, když se rozjíždí nějaký ten další plán, co se stalo s tím minulým plánem. Média intenzivně používají osvědčenou taktiku neustále nás něčím zaměstnávat a udržovat nás v běhu, abychom si nestačili uvědomit, kam se tedy poděly všechny ty tanky a vrtulníky nebo odkud vlastně Putin financuje tu válku, když nedostává peníze za plyn a za ropu.

Kam až se podívám, vidím jen pozvolnou eskalaci celého konfliktu provázenou postupným překračováním předem položených „červených linií“ a posouvající celý „boj s Putinem“ směrem k totální válce NATO s Ruskem, ve které budou fungovat jako kannonenfutter nejdříve Ukrajinci a pak občané zemí východní Evropy. Nevím, jestli tohle je přesně to, co naše válečné roztleskávačky chtějí, pokud ano, měly by to na férovku říct, aby každý věděl, co ho nebo jeho děti čeká a zařídil se podle toho. Válečné roztleskávačky si samozřejmě mohou dovolit trochu přimhouřit nad následky oko, protože jich se eventuální eskalace konfliktu nejspíš týkat nebude, najdou nějakou cestu, jak se ulejvat někde v teple. Například už teď se podivuji tomu, proč třeba taková redakce Fórum 24 dávno nestojí s kalašnikovy u Bachmutu.

S vojenskou eskalací jde ruku v ruce eskalace ideologická. Jakékoli odchylky od Jediného Možného Postoje jsou čím dál méně tolerovány. Naposledy nám vyjevila karikatura ministra zahraničí Pirát Lipavský, že neutrální postoje jsou už také trestuhodné. To byla přesně moje pozice, protože já nemusím ani jednu ze stran konfliktu a konflikt dvou mocenských center na východě mě nevzrušuje. Naši zemi s nimi nic nespojuje, žádné kulturní ani společenské vazby, a jestli si chtějí zaválčit, ničit věci a zabíjet lidi, tak musí dělat sami na vlastní účet a vlastní riziko. Od pátku jsem tedy taky dezolát, ale když se podívám, jací skvělí lidé jsou mezi dezoláty, tak mě to ani trochu nemrzí.

Rád bych se proto zeptal našich válečných roztleskávaček, jaký je tedy další plán. Protože já žádný nevidím. Jak jsem říkal, kdo má lepší plán, ten vyhraje válku.

 


26.02.2023 D-FENS

12345 (836x známkováno, průměr: 1,90 z 5)
54 683x přečteno
Updatováno: 26.2.2023 — 21:06
D-FENS © 2017