Jak z nás udělaly dvě poslední české vlády kolonii západních států - zpět na článek

Počet komentářů: 321

Přidat komentář
 1. No tak lidi toužili po stavu, jaký byl za první republiky. A už ho zčásti mají. Stát je nefunkční, zbankrotovaný, prolezlý korupcí odshora dolů. Jako za té první republiky. Do lidí se sice zatím nestřílí, ale četnictvo už je na neposlušné velmi „přísné“. Jak jsme viděli za vrcholu „koronakrise“ :) Ani plačící děti už je nezastaví. Ještě před pár lety by za to dotyční okamžitě skončili. I když …… Tak poslední co zbývá jsou kolonie „neúspěšných“ žijící ve vyřazených vagonech za městem, a ….. to se přece nemůže stát.

   1. Obávám se, že to nebude jako v daném článku ale spíš jako v Zázraku v Miláně :)

 2. OT: přijdtě dělat bordel k TK Zemana na ČTK: https://livestream.com/accounts/17590784/events/9893018

 3. teda já už si Smolíkovi z dětství nepamatuju. A nevěděl jsem jak byli už tehdy aktuální. teď jsem to zrovna viděl. To nemá chybu.

  https://www.youtube.com/watch?v=jBmSFTmg044

  1. https://www.youtube.com/watch?v=2ricXlc9ZQM A co teprva Simpsonovi? Proč měnit léty prověřené postupy? xD

   1. to znám :) dával jsem to sem před pár měsíci. Ale zrovna teď jsem se díval na TV a zrovna dávali Smolíky a zrovna tohle :o))) Jako, komedie dávno skončila, to o co se teď lidé přou, je důvod proč. Přitom mají odpověď přímo před sebou.

  2. Miazgovci sa to u nás volalo. nemá to náhodou niekto niekde v počítači po slovensky. By som si to pozrel.

 4. Tak Herr Vondracek se vrátil od prasidenta a sdělil „národům“ Milošovy citace germánských klasiků, před Reichstagem v noci pochodovali vojáci s fanglemi a pochodněmi. Řekl bych, že Říše už nám končí s předstíráním a pomalu si odstraňuje líčídla. Poslední „volby“ byly v Říši zajisté křišťálově čisté, jako při křišťálové noci :), a v Protektorátu už se asi hraje o všechno. Puč je na spadnutí, Říše nechce o Protektorat přijít. Bude ho potřebovat v boji proti, teď již moc moc zlé EU, ve které už Germánie hraje druhé housle.

  Tak snad již jen takový příhodný krátký klip k situaci :)

  https://www.youtube.com/watch?v=mzddAYYDZkk

  1. Hele, ten je nejakej sjetej. Nebo si se starym dali nejakou fajnou infuzi.

   1. —myslel jsem video s tim Vondrackem v bedne—

    1. Lhát v před kamerami, před milióny lidí, říkat lži, které už nepůjde vzít zpět, to je obrovská psychická, emocionální zátěž. A možná si opravdu dal něco na „zklidnění“.

 5. To se nedá číst. Taková bramboračka, páté přes deváté.

  Jenom stručně ke společnosti Vítkovice Power Engineering a.s. ( VPE ) – reálná zkušenost odborníka, který viděl pod pokličku téhle firmy:
  DOTAZ:Proč podle vás zkrachovala firma Vítkovice Power Engineering?
  INSOLVENĆNÍ SPRÁVCE: To nemohu analyzovat. Ale mohu vám říct, co jsme uvnitř viděli my. Například insolvenční správce musí do 30 dnů od vyhlášení konkurzu sdělit všem stranám, kde jsou smlouvy o vzájemném plnění, oznámit, zda hodlá či nehodlá tyto smlouvy splnit. A jestliže do 30 dnů nedojde toto sdělení, tak se má za to, že ta smlouva je odmítnuta a končí. A teď si vezměte, že my jsme o seznam běžících smluv žádali někdy na podzim 2016.

  Urgovali jsme to třikrát nebo čtyřikrát. Pak mi nakonec po několika měsících dodali 70 tisíc řádků v Excelu, kde bylo vše od nákupu toaletního papíru po mléko do kuchyňky. A když jsem si stěžoval, že chci normální seznam smluv o vzájemném plnění, a ne seznam toho, kolik firma koupila montérek, tak si na mne stěžovali, že je přetěžuji. Že to trvalo měsíc a půl a museli na to vyčlenit 30 zaměstnanců.

  Jak může existovat takhle velká firma, která nemá registr smluv a nemá takové smlouvy vyjeté na jedno kliknutí? Jak to tam bez toho mohli řídit? A nejhorší je, že i když jsme je na to upozorňovali od listopadu 2016, tak jsme pak v při konkurzu v létě 2017 zjistili, že registr pořád není.

  DOTAZ: Takže ve firmě nikdo nevěděl, co přesně má firma za smlouvy?
  INSOLVENĆNÍ SPRÁVCE: Ne. Tak třeba v den, kdy se měly všechny smlouvy odesílat, přišel třeba člověk s krabicí smluv, že ji tam našli po Frantovi, který ale už ve firmě dva roky nedělal… Ty smlouvy ani nebyly fyzicky na jednom místě. Ta firma byla v podstatě neřízená.
  https://pravniradce.ekonom.cz/c1-66076570-insolvencni-spravce-vitkovice-power-engineering-odkladanim-konkurzu-jsme-projedli-pul-miliardy

  Vedoucím právního oddělení byl pan JUDr. Josef Babka, mj. vicehateman Moravskoslezského kraje za KSČM
  https://moravskoslezsky.denik.cz/z-regionu/den-josefa-babky-zacina-uz-radu-let-ctenim-novin-20160712.html
  (pokud někdo namítne, že pan Babka působil v mateřské firmě VÍTKOVICE a.s. , nikoliv přímo v dceřinné firmě VPE tak stačí si v Insolvenčním rejstříku přečíst detaily ze schůze věřitelského výboru = mateřská firma dodávala služby firemního právního oddělení svým dceřinným firmám. Tj. ten „bordel“ ve smlouvách je dílo týmu lidí, kterému šéfoval zasloužilý soudruh JUDr. Josef Babka… a šéfoval tomu pan Ing. Jan Světlík (státní vyznamenání od pana prezidenta na podzim 2013).

  Škoda, že nejsou k dispozici veřejné dokumenty o rozhodování v České exportní bance, ty desítky miliard z našich kapes, tento průser s elektrárnou v Turecku sice byl za nejvíc miliard, nicméně v součtu největší sekeru zhruba za ?25 až ?30 miliard způsobily jednotlivé exporty do Ruské federace (např. za elektrárnu na Sibiři – Jamalo-něnecký aut. okruh to dělalo kolem čtyř miliard)

  Škoda, že pan autor nedal podklady k těmto úvěrům do Ruské federace, které jsme nakonec platili, my daňoví poplatníci z ČR.

  1. a také by bylo zajímavé zjistit detaily o tom zpackaném exportu do Tuniska, který jsme taky nakonec platili my.

  2. Tak úvěry do Ruska to byl superkšeft, PSG postavila 2 elektrárny, obě fungují, za Krasavino se cukali zaplatit, za Kurgan taky, Poljarnaja ani nedostavěli,jen na těch 3 projektech 10 miliard Kč v piči.
   A to se vyplatí! :-(

 6. Pane Ildek, mile jste mě překvapil, vy jste si k tomu i něco našel na webu. U některých diskutérů mám pocit, že jsem sypal perly sviním. Tady si přečtěte propojení České exportní banky s VPE. Byl o tom pořad na TV Barrandov 2.5.2018 v Kauzách Jaromíra Soukupa a zde je přepis toho pořadu, ti lidé, co seděli v roce 2010 u schvalování tohoto úvěru na ČEB a EGAP pak seděli v roce 2016 ve Vítkovicích.
  https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Uz-me-stve-kolik-miliardaru-zbohatlo-diky-CEZu-Jaromir-Soukup-odpalil-dalsi-bombu-534482
  Všechny ty financované projekty za ministra Nalejlámy, tak tam byla všude malá domů, na tento projekt se nikdy úvěr neměl schválit. Já jsem nabídl tureckého investora, že půjde svědčit na policii, kolik že to po něm chtěli za to, že mu schválí ten úvěr, ale nechtěli. viz: Razie: Policie vyšetřuje 16 případů České exportní banky a pojišťovny EGAP https://www.lidovky.cz/byznys/statni-pokladna/policie-zasahuje-v-ceske-exportni-bance-a-ve-statni-pojistovaci-spolecnosti-egap.A140115_090222_ln_domov_ani
  Nic se nevyšetří, nikdo nepůjde do basy, ona jedna zlodějská parta kryje druhou. Kdo tu chce inteligentně diskutovat, já jsem připraven, ale urážky si nechte pro sebe.

 7. Babka za to nemohl, ten s tím neměl co dělat. On za to nemohl ani Světlík, jen do té míry, že si do podniku přitáhl partu zlodějů. Přitáhnout si jednoho zloděje a nechat ho, aby ten si přitáhl svého kumpána a nechal je, aby se oba kumpáni stali členy představenstva a dva podpisy stačily, aby mohli obejít třetího člena představenstva, a to majitele Světlíka, tak to byla ta zásadní chyba majitele Světlíka. Jak to řekl jeden generální ředitel VPE, Světlíkovi nemůžeme říci pravdu, on by nás tu všechny vyhodil.

 8. Nadpis neni uplne spravny. Kolonii z nas delaji vlady poslednich 30 let (viz prodeje defakto vseho do zahranici a jeste za zlomky trznich cen). Kazdy vi o Skodovce (kde to mozna davalo i smysl), ale byla to velka hromada dalsich firem, k tomu i banky (ktere dnes doslova zivi svoje matky), vodovodni sit (Praha) a pod. A to je realny duvod, proc se z tehle sracek nikdy nevyhrabeme, nasi roli je zivit zapad a neni z toho cesty ven. Paradoxne malokdo si uvedomuje, ze tento stav nam dava i jiste paky na zahranici, protoze pokud by kolonie stizila odvod penez do zahranici, zacnou jim krachovat velky firmy. Naopak oni by si nikdo nedovolili jakkoliv komplikovat obchod, protoze by tim hazeli klacky sami sobe pod nohy. Coz pak dava uplne jinou perspektivu na Czexit.

  1. locke:
   Váš Makro/globální pohled Vám brání se dobrat poučení z minulých průšvihů….

   Lepší je mikropohled. Například z osudu energo-strojařů/exportérů Vítkovice Power Engineering nabízí možnost se poučit. Akorát ten příběh má víc dějových linek, přičemž některé jsou poloveřejné či rovnou neveřejné.

   Tj. ignoroval bych dějové linky, ke kterým bylo zveřejněno málo kompletních/nezaujatých informací:
   a) spor jednotlivých spoluvlastníků o celý koncern Vítkovice resp. o některé dceřinné firmy – tj. (abecedně): pan Beran, pan Beljajev, pan Komárek, pan Strnad, pan Světlík, pan Ulčák
   b) spor/nespolupráce s klíčovými subdodavateli/subodběrateli jako firmy z ČR Modřany Power, Chladící věže Praha, Pilsen Steel, Evraz Steel Vítkovice (české firmy obvykle s vlastníky ze zahraničí, zejména šlo o vlastníky z Ruské federace) nebo spor s klíčovými dodavateli ze zahraničí jako např. výrobci kotlů z rakouska či z francie
   c) neúčinné fungování zástupců zaměstnanců – tj. zaspali odboráři ve Vítkovicích
   d) nezaviněné problémy, které do energostrojírenství Vítkovice Power Engineering (VPE) přešly ze sesterských/sestřenických firem jako např. Vítkovice Heavy Machniery nebo od mateřských/dceřinných/vnučkových/pravnučkovských firem jako Vítkovice a.s.

   Nejvíc poučení lze získat z té části „života“ VPE, o které je nejvíc veřejně informací. Tj. poté co nastala insolvence VPE, kdy se retrospektivně odborníci probírali nedávnou minulostí VPE…

   Asi nejvíc veřejně dostupných informací je od největších věřitelů firmy VPE… Tj. informace o tom jak se domáhali svých peněz:
   – subdodavatelé, u kterýchfungovala samotná výrobní/obchodní spolupráce s VPE, tj. na firmy ZVVZ, Klement,… akorát těmto firmám nebylo zaplaceno z Vítkovic šlo o částky v řádech desítek či stovek milionů Kč
   – banky, kteří půjčily peníze do firmy VPE ale těmto věřitelům nebylo splaceno více než 2,5 miliardy Kč: Č.Spořitelna 851 949 054,30, HSBC 487 413 666,80 Komerční banka 1 267 652 302,59, Raiffeisenbank 64 596 016,97

   Asi nejvíc poučné je to smutné čtení o „kocourkovském/čepičkovském“ řízení resp. dlouhodobé neřízení samotné firmy Vítkovice Power Engineering, tak jak zjistili externisté (insolvenční správce) v roce 2016 – viz strany číslo 23 a 24 ze zprávy pro insolvenční soud … bacha – tahle zpráva se nachází v první části je součástí dokumentu, který má 1,8 tisíce stran. A samotný soubor má cca 150 MB. Je to veřejně dostupný dokument z 9.11.2016 v Insolvenčním rejstříku:
   https://isir.justice.cz/isir/doc/dokument.PDF?id=26192110

 9. Je jistě paradoxem, že prvním, za kým jsem ve Vítkovicích přišel, abych ho varoval, že na projektu Adularye je korupce jako prase, byl nějaký Lubomír Metnar, který tam v té době zastával funkci vedoucího odboru vnitřní ochrany. Ten mě vyslechl a požádal mě, abych své podezření napsal písemně. Po tři měsíce jsem mu posílal informace, proč si myslím, že na projektu vládne korupce. Po třech měsících mě i s tou mou korupcí Metnar vyprovodil ze dveří. Za rok na to byl ten samý Metnar ministrem vnitra první Babišovy vlády, která si říkala protikorupční. Tak tomu říkám, udělat kozla zahradníkem. O místo ministra vnitra se pak servali ČSSD a ANO, není těžké si domyslet, proč. Metnar pak o místo ministra vnitra ve druhé Babišově vládě přišel a stal se ministrem obrany, ale už ne protikorupčním, jen takovým tím obyčejným ministrem.

  1. Ve druhe Buresove vlade uz neni korupce. Bures ji vymytil. Ted je on ted Pan Dulezity, ktery rozhoduje o tom, co se udela jak, aby firmy, ktere mu nepatri, se mely dobre.

   1. Ve druhe Buresove vlade uz neni korupce. Bures ji vymytil.
    Nějak podobně si Tomio představuje přímou demokracii a odvolatelnost politiků:-)

Napsat komentář

D-FENS © 2017