Geopoltika ČR: Naše možnosti - zpět na článek

Počet komentářů: 418

Přidat komentář
 1. Jeste bych dodal, ze pristup ke zbranim je na Slovensku srovnatelny s CR. Narizeni EU jsou v tamnim novem zakone podobne „osvejkovana“ jako u nas :) Jediny vyznamnejsi rozdil je v tom, ze noseni si vyzaduje souhlas – povoleni, neni automaticky narokove, ale malokdy je problem ho dostat.

  1. to je ale rozdíl a problém zcela zásadní; aspoň trochu slušnej ovčan, co to už stvrdil splněním zákonnejch podmínek, to musí dostat nahned, ne podle toho, jak si nějakej opicejní ksindl usmyslí (nedejbože dyž se do toho začnou cpát nějaký názory starostů a jinejch pouličních výborů)

 2. Autor má v dílčích věcech pravdu ,ale jinak v podstatě zaspal dobu tak o 2é let. Je potřeba si uvědomit zásadní věc:
  ZÁPAD JE MRTVÝ – a jediná jeho budoucnost je v masové migraci, evropském chalifátu New green deal a The great reset.
  V neposlední řadě pak v Systému sociálního kreditu, bezhotovostní totalitě, viz:
  https://aeronet.news/csrq-sm-globaliste-chystaji-desivy-financni-reset-a-kazdy-clovek-bude-mit-urcenu-kvalitu-bezne-socialni-role-v-okamziku-kdy-dojde-k-prechodu-ze-systemu-swift-na-kryptograficky-blockchain/

  Autorem uvedené bloky a velmoci jsou už minulostí. Jediné co pro nás mělo smysl, bylo přidat se k rozrůstajícímu uskupení BRICS. Protože tam jsou levné suroviny, high-tech průmysl (Čína a JV asie) a v neposlední řadě právě ty banány a hromada kvalitních tropickýxh potravin, které se k nám teď dostávají přes západní překupníky a šejdíře v podřadné kvalitě za přemrštěnou cenu.
  Tam je budoucnost a prosperita. Na západě jsou jen WC pro 50 pohlaví, LGBT a feministická agenda, multikulturalizmus, islamizace, genderové kvóty, jinak vše vyrabováno a rozkradeno, zejména suroviny všeho druhu.

  Ovšem, máme těm zemím BRICS obchodně výměnou co nabídnout? Zlaté české ručičky odešly do důchodu z poslední generací. V produktivním věku tu zbyli tu jen mamlasové 40-50 let s mozky vymytými neoliberální ideologií, schopní tak maximálně točit volantem a kvedlat pákou. O nějakém řízení s směřování hospodářství pod jejich vedením nemůže být řeč.
  A jako nejhorší pak máme šmatlafounovou generaci z našeho debilizujícího školství, kde ještě přišla „morová rána“ ve formě lockdownů, což vytvořilo díru ve vzdělávání, která jen tak nepůjde zacelit.

  To jsou docela chmurné vyhlídky. A dělání si nereálných iluzí, jak to dělá autor článku, nás k ničemu smysluplnému neposune.

  1. Aha. Hrozí nám sociální kredit údajně ze Západu – takže se máme spřáhnout s Čínou, která sociální kredit (a grid policing, a totální kamerový dohled) vymyslela, plošně zavedla a odladila?

   To dává perfektní logiku.

   S tím high-tech průmyslem také opatrně, Čína jaksi není světoznámá ani pro letecké motory, ani pro AESA radary, ani pro silikonové wafery a mikročipy vlastní produkce, navzdory nejobrovitějšímu programu průmyslové špionáže a krádeží v historii světa.

   1. Proč by nedávalo? Číňanům je jedno, jaký sociální a ekonomický systém si tu zavedeme, když jim nebudeme dělat problémy a budeme spolupracovat a obchodovat.

   2. Já asi vážně začnu věřit že jsi ajťáka někde na obecním úřadě, jak tu o tobě někteří tvrdí. Jinak by ti nemohlo uniknout, že americké a západní IT firmy se doslova ṕředhání v tom, kdo vyvine víc orwellovskou a šmírující technologii, která si nezadá s tou čínskou. Ikdyž, kdoví jestli to v té Číně není obšlehnutá západní technologie digitálního koncentráku.

    Ostatně, pokud chceš zresetovat celou společnost dle Schwaba z WEF, nebo zavést green-deal, tak k tomu tak jako tak musíš zavést teh „čínský“ kreditový systém pro celou světovou populaci.
    Nebo aspoň pro západní svět, do kterého bohužel stále spadáme.
    Ostatně, po pádu dolaru a eura tu bude zaveden nový blockchainový systém, ale pod správou centrálních bankéřských šmejdů, který taky bude vyžadovat „digitální koncentrák“ a nějaký sociální kreditový systém.

    1. Totalitu ktera se rozmaha na Zapade je treba vnimat v kontextu toho co se deje.

     Zde Dennis Rencourt rika ze Zapad je ve valce s Cinou (https://www.youtube.com/watch?v=Rh68SFnfLTE). Je to tak? Tezko rict. Jiste je ze jsme ve valecnem respektive jakemsi nouzovem stavu. Financni system se de facto zhroutil. Probiha pokus transformovat svet. Do jake formy neni uplne jasne. Neni jasne what the end game is.

     Nicmene Zapad je inherentne svobodymilovny zatimco Cine je inherentne totalitarni.

     1. Do jaké formy se transformuje Západ, je jasné každému kdo není slepý nebo natvrdlý. Kupodivu to vidí dost přesně rozvojové a chudé země, do jakých sraček směřuje celý slavný Západ, a pozorují to s určitou škodolibou radostí, zatímco vyplňují přihlášku do BRICS a podobných aktivit Ruska, kde nebudou jen kolonie kterou rabuje Západ, ale členové s rovnými právy.

      Jenom blahobytem zdegenerovaný zápaďák s tukem obrostlým mozkem toto nevidí a myslí si že nějaký západ ještě existuje. Přitom netuší že je to jen klopýtání postřeleného koně, co udržuje iluzi že je kůň na živu a dokonce někam kráčí.

      I ti „přihlouplí ručníkáři“ v SA poslali nedávno Bideta do perdéle, že nezvýší produkci ropy kvůli sražení její ceny,a že už USA nebudou dělat šaška a slouhu, natož aby si to rozházeli s Ruskem – partnerem na poli energetických komodit.

      Jak říkám, tohle nevidí už jen zaslepení zápaďáci, a tuplem ne vygumovaní čecháčci co myšlením zamrzli někde před 20 lety. Podle Sysopovo vyprávění si už i ten zpovykaný germán leccos začíná uvědomovat. Zatímco český lokajíček štěká na tu stranu, kam mu poroučí jeho US/EU páníček.
      A tohle se nám opravdu šeredně vymstí.

      1. Ručníkáři odmítají snižovat cenu ropy a zvyšovat produkci bez ohledu na USA asi tak od roku 1973.

       BRICS je v alternativních kruzích prorokována zářná budoucnost, totál náhrada G21 a konec Západu už kolik, 15 let?

       Západ se každá lobbistická skupina snaží „transformovat“ svým směrem a přetahují se. Jak to dopadne ještě rozhodně není rozhodnuté. Oproti tomu Čína se transformuje befehlem Xiho Xindla bez jakéhokoli odporu.

    2. Kabrňáku, za 15 měsíců jsi mi ještě stále nedokázal ukázat, na které stránce Schwabeho Great Resetu se píše to, o čem tak zasvěceně mluvíš že tam je. Až mi to ukážeš, můžeme se bavit dál.

     Západní firmy nemohou z principu dohnat Čínu v digitálním koncentráku proto, že stále nejsou tak integrovanými a na vládu napojenými oligopoly, jako v Číně Tencent a Alibaba. Pro představu – to by byly teprve v situaci, kdy by Google kromě IT služeb provozoval vlastní banky, supermarkety a taxíky s dominantním tržním podílem.

     1. A ono bylo v Mein Kampfu explicitně uvedeno, že se budou zakládat koncentráky, vozit se do nich židé a komunisté hromadně v dobytčácích, a ven poletí komínem? Bylo tam uvedeno zřizování plynových komor? To že děti tam budou obětí zvrácených „lékařských“ experimentů?
      Ukaž mi, kde přesně v Mein Kampfu to Hitler uvedl.

      Taky miukaž kde tam přesně je uvedeno, že pošle všechny německé muže vykrvácet do Ruska či na západní frontu. A že po volbách podřídí chod celého státu vojenské mašinerii do které zapojí všechny němce.

      ps: takže když západní digitální koncentrák zařizují různé firmy na centrální pokyn globalistů na Bilderbergu, WEF v Davosu a podobných fórech, tak to vlastně není digitální koncentrák, protože ten je jen když ho zařídí centrálně čínská vláda?
      Takže se nemáme znepokojovat, že se do smartfounu na platformě Android slučují platby, covid očkovací pas, a dokonce ve švédsku už mají v mobilu i občanku? Stejně jako v Číně?
      A že je jen otázkou času kdy se to sjednotí vše do jednoho, spolu s uhlíkovou daní ?

      1. Odpověď otázkou, to je opravdu blbý i na kablbáka.

      2. Já netvrdím, že v MK něco je, takže na mě není důkazní břemeno.

       Oproti tomu ty říkáš, že „Schwalbe říká“ nebo „V great resetu se píše“. Takže důkazní břemeno je na tobě, abys doložil co tvrdíš.

       Jednoduché.

       1. Nevšiml jsem si, že by v této diskusi kabrnak uvedl, že v „great resetu se píše“.

        Kromě toho, nevšiml jsem si, že svět funguje tak, že KAŽDÁ událost se VŽDY pre nebo post objeví v nějakém dokumentu. Prosím, Jana Mrcasíka, aby mě opravil, pokud je tomu jinak.

        1. Kabrňáku, za 15 měsíců jsi mi ještě stále nedokázal ukázat, na které stránce Schwabeho Great Resetu se píše to, o čem tak zasvěceně mluvíš že tam je. Až mi to ukážeš, můžeme se bavit dál.

         Jesterka číst umíš? Bohužel místní lháři mají holt problém, protože hodně lidí tady má dobrou paměť.

   3. Tu Cinu bych nepodcenoval. Otazkou je, kolik lidi potrebuje AESA radar a kolik lidi potrebuje treba boty. Resil jsem u nas v praci zastrik elektroniky do plastu. Pomerne bezna vec v automotive, zastrikava se do polyamidu. Jenze to ma urcite mouchy a narocnost na urcite typy elektronickych komponent. Cesky receno – musim se zamyslet, co chci zastriknout. Tady v Nemecku vyroba formy trva priblizne 3-4 mesice podle typu, cena 20-80t ojro podle typu. Domluvil jsem se s Cinanem, udelal to za 10 dni za $1600. Nase fabrika ma padesatilete zkusenosti se zpracovanim plastu a presto to, co nam vcera prislo od Cinana, zvedalo oboci i chlapum pred doochodem, co tady delaji technology. Naprosto precizni prace, teplotne i vlhkostne kompenzovany obal, popisovatelny laserem a za pusu.

    Plasty mame na prakticky kazdem vyrobku denni potreby. Ne AESA, ne letecke motory.

    1. Hezké. Jenže to není špičková high-tech, to je jen k dokonalosti iterativně odladěný standard. Japonci určitě zvládají totéž, akorát ne za čínské dumpingové ceny protože nemají takovou economy of scale, a hlavně nemají vládní subvence a lidské otroky.

     Čína ty AESA a motory mocinky moc chce, protože chce vojensky dotáhnout a předběhnout Rusko i USA. Jenže ruské motory neúspěšně kopírovali 30 let, než se jim povedlo konečně okopčit a vyrobit si vlastní low-end – a to měli k dispozici fyzické vzorky, které rozebrali „pro inspiraci“. AESA radary kopírovali taktéž 30 let prozměnu z Evropy a od USA, ukradli úplně všechno co kde bylo, kompletní výkresovou dokumentaci i chemické procesy, a stejně nic moc.

     1. S Japoncami opatrne – vladne dotacie zachranuju mnohe velke japonske korporacie (japonsky socializmus), takisto maju svojich otrokov a podludi, co im tam robia za par supov.. imigrantov z Filipin, Malajzie, ina vec je, nie je vobec pre nich lahke ziskat take pracovne povolenie.

      1. navíc žaponci mají Tajwan a, trošku, Koreu

     2. Pro Cinu 30 let neni zadnej cas. A ze Cina krade… inu, to je, jako s cikanama v Cesku. Kradou, my to vime a my s tim nic nedelame. Oni ziskavaji, my ztracime. Cikani, kteri kradou, jsou spatni, ale jim je to fuk a nam to konstatovani nepomuze.

      Jinak… technologie a napady kradou vsichni. Ostatne, nedilnou soucasti Lastenheft/Pflichtenheft je i pruzkum patentu a nasledny postup, jak je obejit. Takze zatimco my je obchazime, Cina jde hrde stredem a usetri cas. Patent v prumyslove vyrobe bud musi chranit neco, co obejit proste nejde a co v pripade kopirovani bude bojkotovano pri importu, nebo musi byt pouzito k vyrobe v takovych seriich, aby se zahltil trh a konkurenci se uz nevyplatilo kopirovat. Ono i to okopirovani jen usetri cas, ale ne vsechen. Urcita cast vyvoje tam vzdy zustane.

      Ano, Cina ma vladni subvence. Proc je nemame my?

      Ano, Cina ma lidske otroky. Bohuzel pro nas ale, te Cine to pomaha se dostat mnohem dal, nez byla pred tricety lety. Ostatne otrokarstvi vzdy urychli vyvoj, ty zdroje jsou sice nemoralni, ale ucinne. Ja jsem take otrok, platim nehorazne dane, napriklad. Otroctvi je jen o stanoveni miry toho zdaneni.

      1. To je velmi přenesená definice otroctví. Otroctví původně bylo vlastnictvím, tedy fyzickým i právním ovládnutím člověka, který byl pod totální kontrolou. Nemohl se např. rozhodnout, že bude bydlet jinde, atd. (tedy někde existovala možnost se z otroctví vyplatit, ale dokud k tomu nedošlo…)

       Takže jste poddaným, nikoliv otrokem, dokonce ani nevolníkem. Můžete se nemalé části zdanění celkem legálně vyhnout tím, že omezíte příjmy a vlastnictví. Já vím, že je to na prd cesta, ve výsledku se většině lidí subjektivně nevyplatí, ale právě pro možnost volby nejde o otroctví. Prvkem otroctví je povinnost platit zdravotní pojištění, ať máte příjmy či ne, ale pořád můžete legálně zmizet do Hubohubo, kde tato povinnost neplatí – otrok může pouze nelegálně uprchnout.

       1. Minimalni odvody platit musim, i kdybych mel prijmy nulove. Nicmene jde o technikalii. Ten muj posledni vyrok mohu i otocit – Zdaneni definuje miru nevolnictvi. Je celkem jedno, jak to nazvu. Podstata ovsem je, ze je mi nasilim neco vnucovano. Ze mohu opustit rodnou zemi, neni korektni. Ja nechci opustit zemi, chci, aby toto nevolnictvi opustilo mne. A tuto volbu nemam.

    2. Nepodceňuj Jasánka, eh totiž Mrcasíka. Třeba je pro něj radar a raketový motor věcí denní potřeby.
     A křemíkový waffer si ráno maže marmeládou místo waflí.

     1. Kabrňák: napsat „high-tech průmysl“ a pak argumentovat zbožím denní spotřeby – to je na úrovni notorika v deliriu. Zkus to znovu a lépe.

   4. A on bude Číňan zbytku BRIICS vnucovat zavádění sociálního kreditu, maoistické pojetí marxismu a přibalovat ke zboží poučky o toleranci a upřednostňování úchyláren? Nedomnívám se.
    Číňan dokáže komunikovat a obchodovat s tak rozdílnými partnery, jako jsou ajatolláhové v Iránu, nebo klan Cyrila Ramaphosy… Aniž by spolupráci podmiňoval vyznávání společných hodnot, nebo sdílení ideologií.

    1. Do jisté míry ano – empiricky. V Africe sice jen drancuje zdroje, udělá si stát ve státě se svými PMCčky a zmasakruje odpor, tam opravdu kulturu neexportuje. Ale v Asii právě exportuje i „Safe Cities“ a „policejní poradenství a výcvik“, tzn. svůj totalitní systém, kamery a perspektivně sociální kredit.

     Dokonce i v ČR Čína před pár lety docela významně propagovala „Safe cities“ = kamerovou technologickou totalitu přes místní technologické partnery – šmejdi odporní.

     Oni totiž podle dostupných zdrojů -polarbear by věděl lépe- jsou Číňané na svůj sociální kredit a kamerovou totalitu hrdí jako na ten největší civilizační výdobytek a přínos světu, a bez ní se cítí nejistí a v nebezpečí

     1. Princip Safe Cities zavádí ale i Západ, v Británii již zhruba dvacet let. Velmi daleko s ním jsou i v „demokratickém“ Singapuru, který osobně považuji za odporný policejní stát, který od Pekingu neopisuje.
      Policejní poradenství a výcvik poskytují všechny vyspělé Západní země, včetně ČR, včetně ideologie. V tom oět není Čína výjimkou.
      Není to spíš o tom, že o čínské technologie – funkční a vyzkoušené – mají tamní vlády přirozený zájem?

      1. Princip ne, jen kamery. To nejsou „Safe cities“, chybí tam ta integrace a kádrování. Safe cities jako koncept je starý tak 5, maximálně 10 let, a přišel právě z Číny od tamních gigakoncernů jako represivní konkurence a odpověď na západní „Smart cities“ – tj. vzít digitální páteř a propojenost smart cities, ale otočit ji a doplnit o totální technologický dohled a kádrování.

       1. Nevim, ciste spekuluju, ale je fakt otazka, kdo v tom ma vetsi zajem – jestli partaj a nebo producenti technologii. Pred deseti lety jedno velke mesto v Cesku resilo tendr na dodavatele tech velkych ceduli nad silnice, kde se informuje o picasi, hustote provozu, varovani a tak. Uplne okrajove jsem tam mel nejake kontakty (jen znamost) a Cinani se naprosto neskutecne angazovali. Pritom to slo mimo mne, nemel jsem s tim (a nechtel mit) nic spolecneho, ale ten tlak Cinanu byl naprosto brutalni. Pritom slo o dodavatele technologie. Protoze predpokladali, ze se chyti s cedulema a pak uz to jen poroste.

        Jako jo, zajmy v tom maji samozrejme jak politici, tak dodavatele, jen neumim poznat, kdo vic.

        1. Ona je IMHO chyba to rozlišovat. Zatímco na Západě platí, že gigakorporace jsou jako samostatné státy, v Číně platí že gigakorporace jsou stát. Protože KS Číny si všimla, že Twitter může zablokovat amerického prezidenta a řekla si, že takhle si to v žádném případě nenechá přerůst přes hlavu – a pic kozu do vazu, kde je Jack Ma z Alibaby?

         Navíc se tak jako tiše povídá, že ten čínský „kapitalismus“ ve skutečnosti znamená, že „podnikatelé“ řídící všechny významné firmy jsou v praxi nomenklaturní kádry zejména z Čínské Lidové Armády, kteří leckdy využívají armádní fondy ke „svému“ podnikání. Ale to je jen JPP, na pravou míru by to mohl uvést Polarbear?

         1. Polarbear urcite vi nejlip, jak to ted funguje. Kdyz jsem jeste do Ciny jezil, tak platil v podstate podobnej model, jako jsme meli v Ceskoslovensku pred komunistickou… eh… sametovou revoluci. Kdyz jsem tehdy zakladal druzstvo, muselo mit minimalne 5 clenu a alespon jeden musel bejt komunista. Cinane to maji take tak, plus na vsech dulezitych jednanich, kde je nekdo ze zahranici, musel byt alespon jeden komunista pritomen. Jestli to jeste dnes plati, nevim, ale nedivil bych se, kdyby ano.

          Jeden muj kolega v praci zil v Cine pet let, take to potvrdil, ale bohuzel to take bylo nekdy pred 10 lety.

   5. Mrcasík je takovej gůglovej génius… prej „silikonový wafery“… silikon je polymer… i geniální mrcasík z něho udělá polovodičovej disk jen s velkým vypětím fantazie… místo cizích termitů, který nechápeš, zkus psát česky… třeba „křemíkový disk“… no ať nežeru, klidně křemíkový wafer… ať je vidět že seš zdělanej yntegligent

    1. vidíš, sem myslel, že to je nějaká supr-trup nová ťéchnika, a von jenom píše jak žak :D

 3. V kontextu textu durazne doporucuju nasledujici clanek.

  https://www.voltairenet.org/article217442.html

  Co se tyce analyzy, nebyl jsem schopny to cele precist. Prilis dlouhe na to kolik je tam obsahu. Text je potreba zrevidovat a zkratit.

  Jinak velmi silne nadprumerny text v kontextu toho co zde lidi pisi.

  1. ano těch témat je tam vice, různě se překrývají a jistě bych se k nim rad vyjádřil z pohledu mé zkušenosti, ale celkem chápu asi co chtěl autor říct. Je tam par dobrých postřehu, otázek, ne vše je dotažené, neboť asi ani nevíme jak ta dějinná událost nebo věc ve skutečnosti je nebo byla, každému se jeví jinak, dle jeho rozhledu, inteligence, zážitků, věku, zkušeností a podobně.
   Přiklad bych uved 70 leta, začátek normalizace, krize na západě, teď se o tom dost mluví a porovnává. Např. tátovi se vedlo celkem dobře, intelektuál, vedoucí místo v proj. ustavu, ne člen strany, střední kader, umel jazyky (z burž. rodiny), ve stř. veku, VŠ kterou si udělal při zaměstnaní (za vojny VŠ zavřené v Praze), východ SK velký industr. rozvoj, mix lidi, rozvoj města, nějaké jistoty, auto, sporty v rámci ČSTV a tak. No a přijeli na návštěvu známy z Francie, plně znepokojený situací u nich, ropná krize, nejistota, nezaměstnanost. Do teď si to pamatuji jak na to vzpomínal, že se cítil celkem pyšní jak se mu vede. Ale za 10-15 let se to otočilo, když se tam podíval asi v 87mem, to již eu udělala velký skok a mi mely pomalý utlum až stagnaci.

   1. Žili a žijí do korýtka šlichty od úžera. Nechápaví do živoříte. Poslušní zrůd školastik mamona bíd. Máte intelektuální nouzi a drezůry jejich sajrajtů se šperkem hovad a dobře vám tak.

    1. Nechces ten generator nahodnych slov zkusit postelovat? Driv se to jen nedalo pochopit, ted se to uz neda ani cist.

     1. Protože jsi idiot. Nejsi učitel? A drž hubu prase slyntavé hlavy.

      1. Sysop ve skutecnosti neni idiot.

       Je to pragmaticky zalozeny clovek ktery vypada jako velmi schopny v beznych zivotnich ulohach, s tim ze ma urcitou limitovanou schopnost zobecnovat jevy a videt je v sirsim kontextu (tahle schopnost neni nijak zasadni, nicmene urcite nadprumerna).

       Nejvestim negativem Sysopa je ze si periodicky nedokaze odpustit poznamky ohledne sve putrefakovane telesne schranky, jmenovite rozmery sveho schlipleho curaka ktery ma podle jeho vlastnich informaci prumer minmalne pul metru. Predpokladam ze obcasne podava informace i o velikosti sve prdelni diry a kolik hoven a jakym tempem dokaze vysrat ale ja jsem na report tohoto druhu jeste nenarazil.

       At je to jak chce, pokud bych chtel na pragmaticky nazor na nejakou konkretni vec vo ktery ten clovek neco vi, tak Sysop je asi nejlepsi volba.

       V tvym pripade sergeji, ty hovna ktery seres vole jsou tak naprosto inkoherentni a zmateny ze neni mozny urcit jestli jsi idiot nebo ne. Something tells me that you’re not, and I’m giving the benefit of the doubt and erring on the side that you just have a fried brain, but who the fuck knows. And who the fuck cares, eh?

       Hope this helps.

       1. Ě to bič boží .íča, sviňodebilí když nechápe a máš to vševjede popelnice sraček asi taky, „nádheř. .-) Jinak autisty řičící a rozbrečené vzteky se záchvaty s tím s čím se nesetkali by si měli hýčkat pedagogové ve školách do smrti. Kvalitní mazlíčci těch co si dokazují parazitací úžery.
        https://www.youtube.com/watch?v=UevpxMhmrV0

      2. Mas recht. Tahni do ingnore. Uz par mesicu jsem tam nikoho neposlal. Papa.

       1. kerej dement to je? vidím jich tady několik za sebou :D

        1. Myslim, ze ten Sergej, nebo jak si rikal. A po nem se jeste odporoucel Misaka. No taky mi to na displeji docela slusne proridlo. Pritom prvniho dementa jsem do ignore poslal nekdy pred dvema lety (Zrg1). A to tady taky uz smrdim peknejch par let. Posledni dobou sem nalezla fura podivnejch existenci.

     2. A na hejkale brutopýrace gramatika slabikáře jednoduchých stručných vět, slov a bosingostalkongového kádrováka zdebilizace bez hranic. :-)) blijore ctrl
      CZkotas
      😆 Ukrajinští nacisté zajatí na Donbase přemalovávají mosty ve městě na ruskou Trikolóru: https://rumble.com/v1dggjp-ukrajint-nacist-zajat-na-donbase-pemalovvaj-mosty-ve-mst-na-ruskou-trikolru.html

      🙄 Ukrajinský voják upravuje minometný granát ráže 82 mm pro střelbu z RPG-7: https://rumble.com/v1dgfxh-ukrajinsk-vojk-upravuje-minometn-grant-re-82-mm-pro-stelbu-z-rpg-7.html

      Výstava ukořistěných zbraní ukrajinských nacistů v Mariupolu: https://rumble.com/v1dghn5-vstava-ukoistnch-zbran-ukrajinskch-nacist-v-mariupolu.html

      Rozsáhlá akce ruské armády v Chersonu na likvidaci diverzních nacistikých skupin: https://rumble.com/v1dg8pr-rozshl-akce-rusk-armdy-v-chersonu-na-likvidaci-diverznch-nacistikch-skupin.html

      Ruské raketomety Uragán v akci u Nikolajeva: https://rumble.com/v1dg8ij-rusk-raketomety-uragn-v-akci-u-nikolajeva.html

      Nová čečenská vojenská vozidla určená pro boj na Donbas: https://rumble.com/v1dg659-nov-eensk-vojensk-vozidla-uren-pro-boj-na-donbas.html

      A tohle si zapamatujte, uložte mimo internet, trestu neunikne.. Fiala podporuje nacismus na Ukrajině: https://rumble.com/v1dg3q1-premir-r-petr-fiala-podporuje-nacismus-na-ukrajin.html

      27 OdpovězČvc 25, 2022 22:36

      1. Ěšťě :-) ctrl
       Jaris
       Tesi me, ze zidochazari si mezi sebou zacali jit po krku a planujou likvidovat jeden druheho. Neni nezajimave, ze na fotografiich dnesniho clanku figuruji sami zidochazari, co rozhoduji o budoucnosti Ukrajiny.

       “Když se bourají procesy řízení, jsou k práci povolání diletanti, kteří ale nejsou neschopní, oni jsou všehoschopní. To je třeba rozlišovat. Za druhé, při bourání procesů řízení se nehledí na zdravý rozum, ani na logiku. Nehledejte logiku v tom, že evropští politici ničí od roku 2020 vlastní ekonomiky, průmysly, trhy, finanční trhy, že nyní ničí svoji energetickou bezpečnost a sociální soudržnost kvůli mamutí inflaci.” (VK)

       Ano, je to plan, proc se dosadili k moci takovi politici, kteri jsou planum globalistu neskodni a jsou vlastne umyslni zradci svych vlastnich narodu.

       42 OdpovězČvc 26, 2022 2:04

       Návštěvník
       sergej
       Ten strojek funguje na zdrojový kód úžerů a ten systém nedovolí jinak. Ubožáci brutopýrace a řeší důsledky a ne příčiny.
       Je již v evropě jisté že to neplatí jen pro ukr. time 5:18
       https://www.youtube.com/watch?v=BooiVypT2m0
       https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ

       0OdpovězUpravČvc 26, 2022 11:39

   2. Komparace soucasneho spolecenskeho usporadani a tomu co tady existovalo v druhe polovine 20teho stoleti (at uz jedno nebo druhe nazve jakkoli) jsou naprosto nesmyslne. Jsou vicemene naprosto k hovnu pokud neni udelan nejaky pokus zobecnit vyhody/nevyhody kolektivistickeho planovani (komunismus) vis-a-vis individualistickeho pusobeni volneho trhu (kapitalismus), ale ani jedno neexistuje nebo neexistovalo v ciste forme. A dalsi aspekty konceptu ktere v historii byly praktikovane v Prvnim a Druhem Svete. Prinos je nicmene velmi maly – to jsou prezite koncepty.

    V soucasnosti je hlavne potreba porozumet tomu co se realne deje, coz neni vubec jednoduche. Jaky je duvod nebo duvody vsech tech sracek ktere se hrnou na svet? Co je ucel? Co lze ocekavat ze bude v blizke a stredni budoucnosti? Etc.

    Vicemene nicemu z toho co se zvani oficialnimi cestami se neda verit. Jsou to stejne lze jako COVID.

    Vsechny moznosti jsou na stole, od toho ze to co probiha je prirozeny rozpad civilizace az k tomu ze se ‚elity‘ snazi drasticky zadusit veskerou aktivitu s cilem ultimative masivne zredukovat populaci.

 4. TP: Rozzuřený dav Ceaușesca nerozstřílel samopaly. Byl to jakýsi krátký vojenský proces s ním a jeho ženou, mimořádný soud bez legitimity, snaha zbavit se nepohodlného svědka. Manžele „popravilo“ 8 parašutistů samopaly. Samotná poprava je někde na youtube.

 5. Téměř vše během 10 let zkrachovalo. Přežilo jen to, co bylo konkurenceschopné, tedy opravdu dobré (v praxi skoro nic) a i to málo bylo rozprodáno.

  To myslíte vážně? V roce 1999 zde tedy nebyly fakticky žádné komerční aktivity kromě Vámi uváděných Škodovek a spol?

  1. Říkali to v televizi tak to musí být pravda. Byla tady jen Škodovka a pak step s pár pasáčky koz. Populace se živila sběrem kořínků.
   Chudáci naši miliardáři a mafiáni, že ty nekonkurenceschopné firmy dodneška vlastní či je rozkradli.

 6. Tak tento clanek je geopiliticky rozbor asi ve stylu stryce Pepina, proc ne.

  Je v nem ale jeden pomerne vazny nesmysl a to dichotomie Zapad vs Ceske zeme.
  V realu jsou Ceske zeme clenem Zapadu od roku 1004, kdyz se staly jednim ze zakladajicich clenu Svate rise rimske, jeden ze tri nejvyznamejsich zemi tohoto spolku spolu s Braniborskem a Saskem.
  A to s dedicnym pravem Kurfirta, kterych bylo 7, 3 cirkevni a 4 svetsti (Cesko, Braniborsko, Sasko, Falc)
  Ceske zeme jsou pres 1000 let clenem Zapadu s vyjimkou ostudneho 40 let intermezza okupace rusackou verbezi

  A ta indukovana dichotomie Zapad vs. Cesko je majstrstyk bolsevicke propagandy, pohuzel sakra podlozene magorenim Nemecka za Hitlera.

  1. to ale lakujete historii na růžovo. Čechy svatou říši rozhodně nezakládaly, to jen polský opilec Vladivoj vyškemral na Jindřichovi, aby mu dal Čechy v léno, čímž poprvé zvrátil místní volební poměry. Tím taky svatá říše začala považovat České knížectví za své. Češi si tady naštěstí dělali věci nadále po svém. Bohužel už tehdy se ukázalo, že později nespokojenci chodili žalovat a škemrat k císaři nebo papeži (dnes do brusele).
   Mimochodem České řazení na západ bylo vynuceno vazalstvím k vychododfrancké říši. Morava to měla jinak.

  2. a český kurfiřt rozhodně nevznikl z toho, že by Češi zakládali svatou říši. ty důvody byly naprosto odlišné.

  3. vasek 26.7.2022 v 9:23

   České země jsou členem Západu?
   Západ je světová strana, na níž se nalézá podle potřeby tuzemské vlády přítel, nebo nepřítel, a její členové jsou leda tak Jihozápad a Severozápad.

   1. ygorek:
    „…České země jsou členem Západu?…“
    – – –
    Rétorika libtard-kavárny.
    Ukrajina = štít Evropy, morální ztělesnění světa = V. Havel, nebo euroatlantické hodnoty (asi např. v podobě pětimetrových zdí v Belfastu).

    .

    1. Když jsme my měli zeď v Matiční, obě strany ulice si to pochvalovaly, co se tak tiše říkalo. Vadilo to jen zahraničním intošům.

     Stejně tak Egypťani si na hranicích s Palestinci postavili také zeď po vzoru Izraele, a velmi si ji pochvalují. A to nemluvím o Orbánovi s jeho zdí proti migráčkům, kterou určitě nekritizuje ani Corona.

     Já bych zdi nekritizoval za dvou podmínek:
     1) nevadí starousedlíkům, na jejichž území někdo furt camral
     2) nedrží starousedlíky uvnitř, ale problematické cizáky venku

     1. Jan Mrcasik:
      Ty jsi v Matiční nikdy nebyl, že…?

      :OD

      1. Nikdy jsem to netvrdil, viz výslovné „co se tak tiše říkalo“. To bylo v počátcích řádění Romey. Četl jsem tehdy článek, že údajně očití svědci z Ústí tvrdili, že zeď si prý pochvalovali jak bílí, tak ovšem i na druhé straně cigáni a vadila jen aktivistům.

       1. Místním Cikánům natolik nevadila, že ji pouze opakovaně zdemolovali, slavnostně, finálně a definitivně za přítomnosti Kocába, Šabatové, a spol.
        Jakpak se o ní ti aktivisté asi dozvěděli?

        1. dante003:
         Kocáb v tom měl také prsty, viděl možnost se zviditelnit, šmejd.
         Později se na severu proslavil znečištěním Labe výzdobou z pohřbu V. Havla…

       2. Jan Mrcasik:
        Já tam byl, v roce 1999. Viděl jsem situaci. Dvě dvoučlenné hlídky MP střežily připravený materiál na paletách, aby jej c-bandos neničily.
        Skutečným důvodem stavby byl odpad, valící se na chodník z původně travnaté plochy přiléhající k dvouvchodovému bytovému domu. Klepačky na koberce, lavičky, sušáky na prádlo a další vybavení již bylo z plochy fuč.

        Nápad s výstavbou plotu pocházel od někoho z ústecké ODS (v tom nezapomínám na malé „+“ této partaji).
        Z USA tehdy přijel škodlivý performer Kohout, který tam tehdy umístil plastiku české vlajky procházející plotem.
        Zeman se tehdy nechal zbankat svým okolím a nepatřičně se vyjádřil k „oddělování zdmi“; toto „-“ jsem mu také nikdy nezapomněl.

        1. Zajímavé. Je možné, že zeď vadila jen části c. rodin, kdežto jiné byly rády, že mají klid?

         1. Jan Mrcasik:
          Ta zeď byla pro c-bandos pouze mínus, nechtěli ji. Jaký druh klidu si myslíš, že by jim přinesla?

          1. V tom článku tehdy se psalo, že údajně ty slušnější c. rodiny byly rády, že si jich zase nikdo nevšímá a můžou si žít po svém jako ve svém vlastním miniaturním světě…

           Je to zajímavé. Nečekal bych, že zrovna tohle bude mít někdo zapotřebí falšovat a vymýšlet si. Asi nějací zarytí apologeti Zdi.

          2. Jan Mrcasik:
           „…údajně ty slušnější c. rodiny byly rády, že si jich zase nikdo nevšímá a můžou si žít po svém jako ve svém vlastním miniaturním světě…“
           – – –
           Silně nepravděpodobný.
           Znám mentalitu. Odpad se hází kolem baráku, když to přepadává na chodník, technické služby uklidí. Někdy zřejmě i bývalý travnatý prostor mezi chodníkem a barákem. A můžou pokračovat znovu.
           Tam v Matiční nebylo dost těch civilizovanějších, aby si to sami srovnali.

           Mám s nimi zkušenosti. Pracoval jsem kdysi u podniku, kde jich bylo hodně na pozicích kopáč až strojník.
           Ti civilizovaní mi někdy i řekli sami – „…ooo, nova stavba? Česka Lipa, tam…? Nený dobrý, moc cigánů pokopě. Party se zkurvi, nebudou dělat, večer v taboře bude bordel. Zažiď, ať jde naše parta jinam, tšeba HavlBrod, Nymburk…“

          3. Tak v Usti to po revoluci hlavne bylo o konfliktu starejch mistnich indosu a pristehovalcu… Co si tak pamatuju, tak v Maticni (a v prilehlych ulicich smerem k pristavu) bylo hnedo vzdycky, v tech bytovkach (u kterych mela byt zed, smerem k Severu) byly pritehovalci mimo Usti, ktery srali mistni nezavisle na barve. Tahle banda kocovniku se casem dost rozrustala a putovala nejen po Usti, ale ruzne po celym severu. V Usti je par pamatnych mist na tohle tema, treba ulice Na Nivach, na Strekove bejval takovej peknej koutek v Zukovce a svyho casu kolem Rejzovny aj. No, bytovky v Maticni jsou prazdny, Na Nivach baraky uz ani nejsou a koho to dneska vlastne zajima? :-)

          4. Problém je, že v lokalitě se slušné C. rodiny jaksi nevyskytovaly. Město do Matiční sestěhovalo problematické klany z celého Ústí – zejména ty, kteří dlužili na nájmech, neměli platné nájemní smlouvy. Na ně se nabalila subkultura kriminálníků a migrantů ze Slovenska. Slušným C. rodinám se ulevilo, ale pouze v původních lokalitách, jako jsou Mojžíř, Nový Svět, Nové Předlice a Střekov.

  4. Debaty na tohle tema jsou naprosto vo hovne. Hlavne hadky o minulosti 1000 let zpatky.

   Je potreba se soustredit na pritomnost a predikovat a planovat budoucnost. Na nejakej Zapad nebo Vychod mrda pes.

   1. společnost jako taková se mění, člověk ve své povaze nikoliv. takže z minulosti se dají usuzovat události příští. neříkám předvídat.
    například s tím Vladivojem a dalšími zhrzenými Přemyslovci. čím častěji budeme žalovat v bruseli, tím více jsme pod jeho vlivem a zbavujeme se vlivu ve vlastním státě. (viz nesmyslná žaloba na polsko kvůli Turowu

    1. Podle empirickych pokusu provedenych Karlem Popperem, z minulosti nelze pro budoucnost extrapolovat vubec nic. Je sice pravda ze urcite patterns se nejakym zpusobem opakuji, ale je extremne tezke takove extrapolace delat a aplikovat.

     Svet je momentalne v takovem bodu historie ze se muz stat cokoli. Misto hledani odpovedi v minulosti je spis potreba se podivat na premisy ktere existuji v soucasnosti. Demografie, i.e. velikost populace vs. energie/zdroje, geopoliticke usporadani sveta, to co se ve skutecnosti deje – tedy zadusovani vsech cinnosti, totalizace, etc.

     At se na to divam jak se na to divam, tak nejlogictejsi vysvetleni je ze skutecne nastal peak oil (a je celkem jedno jestli je to fakt nebo jestli je to tak vnimane a jestli fosilnich paliv je dost nebo se obnovuji nebo jestli to je vyfabrikovane) coz zpusobi-zpusobuje kolaps ekonomickeho modelu. Proto jsou lidi zavirani kvuli udajnemu COVIDU etc. aby nemohli rebelovat az pujde vo drzku, coz bude celkem brzo.

     Vidim to tak ze svet se zene do naprosto obrich nepredstavitelnych sracek z kterejch muze vyjit cokoli. Dobra doba si zkusit najit nejaky relativne bezpecny misto. Jestli to je zrovna v CR, to bych asi nerek.

     1. možná. těžko usuzovat. mě to zatím připadá, že je to emancipační pokus ruska a dalších států vymanit se z nadvlády USA a dolarových plateb, čemuž se USA vehementně brání. Takřka celej svět byl z Američanů podělanej, protože kdo se vzepřel, toho smetli. Teď se vzpírá posílené rusko a Čína a spol cítí šanci.

      1. To se urcite deje. Kazdej se z toho snazi profitovat jak muze.

       Nicmene cela tahle sranda byla odstartovana na podzim 2019 krachem na mezibankovnim trhu, ktery nasledoval po vic jak dekade totalniho dokurvovani financniho systemu (kterej uz tak visi na vlasku). Nasledoval hoax COVID atakdale.

       Rusaci se toho snazi vyuzit jako vsichni ostatni, o tom neni pochyb. Amerika urcite ztraci hegemonicky status, jestli to vsechno je jen snaha US si ten status udrzet je otazka. Dennis Rancourt rika ze jo – ze Zapad je ve valce s Cinou. https://www.youtube.com/watch?v=Rh68SFnfLTE

      2. Kdyby to byl emancipační pokus vymanit se z dolaru, tzn. ekonomický projekt, tak Rusové zabojují ekonomicky – např. zvýšením cen plynu/ropy pro platby v USD a slevou na platby v RUB, zavedením zlatého či plynového standardu pro RUB apod. Rozhodně by nezahajovali válku, kterou si ekonomiku naopak poškodí aniž by cokoli ekonomicky získali.

       Všechna ruská prohlášení za posledních 10 let se naprosto konsistentně nesou naopak v tom duchu, že jde o historický a územní revizionismus. Od Putinova prvotního „jestli Ukrajina vstoupí do NATO, tak bez Krymu a bez Donbasu“, přes fantazírování o „Malorusku“, „Novorusku“ atp. až po Putinův projev o neexistenci Ukrajiny.

       1. embarga na kde co, umělé snižování ceny ropy se snahou položit rusko ekonomicky, snaha dostat válečné lodě nato do černého moře při olympiádě, rozesírání sousedních nestabilních států… a do toho majdan a ohrožení Krymské základny, což by fakticky znamenalo konec nezávislého ruska. a spousta věcí se na veřejnost ani nedostane. ale ok… historický revizionismus s tím vším může jít ruku v ruce, ale v jádru jde o nové přeformátování světa. proč by se jinak Američani a eu tak casnovalo o ukroše? notabene evropa, pro kterou je to existenční riziko? jakože světská spravedlnost? fakt si to myslíte? :-)

        1. Njn. Za všechno můžou USA, bez nich by si nikdo v Evropě ani neuprdl a všichni by s jásotem přirozeně mávali ruskou trikolorou. A kdo se jakkoli vymezí proti Rusku nebo proruským politikům, naprosto bez ohledu na to, jaké prasárny tito provádějí, tak to je jen užitečný idiot USA. Rozhodně nemůže sledovat své vlastní zájmy.

         Teď už to chápu, qwertyz mi to vedle vysvětlil.

         1. Ale však ten americký vliv na události na Ukrajině byl klíčový. Evropa byla vyšachovaná ze hry („fuck the EU“) a Rusko bylo až do tohoto února spíše ve vleku událostí. Kšefty za odměnu tam také dělala parta kolem mladého Bidena a né nikdo z EU. Proč se to změnilo a Putin do toho vletěl zrovna tento rok zatím jasné není. Do té doby v podstatě udržoval status quo a to ještě ne vždycky úplně úspěšně, zatímco Amíci mu do toho šlapali ze stran.

          1. „..mu do toho šlapali ze VŠECH stran.“

          2. Ehm, něco si o tom zkuste načíst. Mladý Biden nedostal žádné kšefty za odměnu, naopak – US. vláda zarazila po Majdanu financování Ukrajině (!) a Hunter Biden se proto snažil přissát na korporátní penězovody spekulantů v USA a oligarchů na UA jako na náhradní zdroj příjmů.

           USA Majdan nevyvolaly ani neřídily – ostatně protože Euromajdan byl proti zájmům USA.

           Jestli něco, tak se USA mohlo povést přesměrovat pomajdanovou revoluci.

          3. Vůbec ne, jen čirou náhodou dostal v květnu 2014 (vyměna moci proběhla v únoru) skvěle placenou trafiku. Já vím byla to náhoda :). USA majdan spoluvyvolaly a spoluřídily. Samozřejmě že i mezi Ukrajinci existovali lidé, kteří měli zájem na prozápadním směřování, nebo měli odpor k Janukovyčovi (a přiznejme si, byl to parchant). Celý protest by ale nakonec šel do vytracena, jako jiné v té době – třeby Occupy nebo protisystémové bouře v Itálii a Španělsku. Jenomže tam nedostávali masivní zahraniční podporu – a důležitější byla spíše ta morální než materiální (dostávali ale oboje). Zmrdství vrcholilo ve chvíli, kdy Nulandová přinesla protestujícím proti legálně zvolenému prezidentovi ostentativně jídlo. Navíc byli celoevropsky aktivování různí zasloužilí užiteční idioti, kteří se pak na Majdanu střídali. Jen vzpomeňte – za nás tam byla esa jako Kocáb, Schwarzenberg, Procházková nebo Štětina, ale podobní tam byli posílání z celé Evropy. Na pokojné protesty třeba ve Španělsku, kde mohli podpořit mladé lidi, kterým režim nenabízel v jejich zemi budoucnost, nedorazil jediný z nich! No není to záhada? A dále – uniklé rozhovory Nulandové (už jsem je zmiňoval), jejichž pravost nebyla nikdy zpochybněna, a ve kterých se s US velvyslancem Nulandová dohaduje kdo (ne)bude v nové vládě…Také nevím kde jste přišel na to, že USA stoply po Majdanu pomoc Ukrajině. Jen za rok 2014 dostala Ukrajina půjčku minimálně miliardu USD – právě Nulandová ji pomajdanskému režimu vyběhala.

          4. Mkv: pokud USA vyvolaly a řídily majdan, tak jsou to pitomí masochisté, kteří chtějí prohrát a vygumovat se z geopolitiky.

           Proč, viz tento článek a viz můj první příspěvek na první stránce diskuse.

           Samozřejmě pokud nerozlišujete mezi „vyvoláním a řízením“ a „přesměrováním v damage control“…

          5. Jan Mrcasník. Samozřejmě že to dělali, dokonce do toho dlouhodobě investovali a připravovali si pro to podmínky. Zdá se že podobně to teď plánovali i Rusové, jenže když dva dělají totéž, není to totéž a prachy za které si Putin chtěl vytvořit svůj „Pravý sektor“ byly rozkradeny ještě dříve, než se na Ukrajinu dostaly. Hlavním cílem bylo dostat další zemi zpod ruského vlivu, jak se děje v podstatě od rozpadu SSSR. Svým způsobem se to vlastně dělo už předtím. Proč by kvůli tomu měli být „pitomí masochisté“? Silné Rusko nepotřebuje nikdo kromě samotných Rusů.

          6. Také bych rád věděl jak jste přišel na tu stopku financím Ukrajině. https://obamawhitehouse.archives.gov/the-press-office/2014/11/21/fact-sheet-us-assistance-ukraine

          7. UA zadnou stopku nedostala. A Nulandova samozrejme vedela, ze vstup do EU ma dlouhou fazi predehry, takze Majdan pochopitelne nebyl proti zajmum USA. USA mu daly (diky Nulandove) peknou financni injekci v nadeji, ze se UA vyda tim spravnym smerem a pripadne korekce se pak budou resit online. Takove Nemecko je taky v EU, respektive EU tvori a skace podle americkych not azaz.

          8. Metabiota působila na Ukrajině jako subdodavatel pro větší a známější firmu Black & Veatch.(…) Úkolem Metabioty bylo najímání a výcvik pracovníků laboratoří tak, aby jejich postupy odpovídaly světovým standardům. Přímo od ministerstva obrany Metabiota mezi lety 2014 a 2017 obdržela 18,4 milionu dolarů, ale pouze 307 091 dolarů šlo na „ukrajinské výzkumné projekty“.(…)

           Odkud tedy pocházejí e-maily v laptopu Huntera Bidena? Biden byl zapojen na pár měsíců v roce 2014. Ukrajinská revoluce a následný chaos v zemi vylekaly Američany a ti nařídili pauzu projektu. Metabiota začala hledat alternativní financovaní a Biden měl na Ukrajině kontakty, v té době byl členem správní rady plynařské ukrajinské firmy Burisma. Jeden z e-mailů se zmiňuje o Bidenově návrhu Burismě, jestli by neměla zájem o zapojení do „vědeckého projektu“ Metabioty. V té době se však Bidenovo působení v Rosemont Senece schylovalo ke konci. Jaksi zapomněl svým kolegům říct, že v únoru byl propuštěn z námořních záloh, když neprošel testem na kokain. Na začátku roku 2015 byl vyhozen.

           https://echoprime.cz/a/Sk6Nb/jeste-jednou-k-americkym-biolaboratorim-na-ukrajine

          9. „US. vláda zarazila po Majdanu financování Ukrajině (!)“ tam nevidím.

         2. Ale tak to je, státy v rámci možností sledují své vlastní zájmy, u velmocí to platí obzvlášť. Rusko na sousední blízké Ukrajině, USA, země tisíce kilometrů daleko zpoza Atlantiku, také, třeba budete chtít konečně napsat proč. Status quo na ruském dvorku byl v klidu a Putin několikrát jasně řekl, co ten druhý nemá dělat a co se může stát, nikdo nemůže tvrdit, že nebyl upozorněn.

          1. Ale o tom nemluvím, Mlho. Samozřejmě že každý stát sleduje své zájmy.

           Tady se ovšem bavíme o kreativní nové teorii, že kdokoli nechce být součástí/poddaným Ruska, to je automaticky užitečný idiot USA.

          2. Ano, konečně. Takovou teorii řešíte vy a zdáte se být i jejím autorem, já odpovídal na ty zájmy atd.

          3. Nikoli, to je vaše teorie z 22.7.2022 v 1:24, ctěný qwertyz. A to zcela bez ohledu na kreativní logiku, podle které puč prosovětskými komunisty instruovanými v Moskvě, jejichž armáda byla z 90% vycvičena SSSR, kde probíhaly brutální represálie se systematickým hromadným mučením a popravami podle vzoru SSSR, a která uzavřela SSSR smlouvu o přátelství, není racionálním důvodem k protikomunistickému a protisovětskému odporu, protože vůči tomu je možné odporovat pouze poté, co proběhne oficiální invaze sovětských vojsk.

          4. Nikoli, „kdokoli nechce být součástí/poddaným Ruska, to je automaticky užitečný idiot USA“ jste napsal jen vy, vaše citace. Co jsem napsal je pod odkazem dole, k tomu Afghánistánu je to tam také, včetně nekolika upozornění, že řeč není o puči, ale o sovětské okupaci, začal to příspěvek Jimmyx 21.7.2022 v 22:12. Vy jste z pochopitelných důvodů pro ty své výmysly „zapomněl“ odkaz poskytnout. https://dfens-cz.com/ceny-stihacich-letounu-historie-metodiky-ucetni-triky-a-naklady-f-35-pro-cr/comment-page-3/?show=comments#comment-303962

          5. Přesně tak. Vy jste výslovně napsal, že pokud Afghánci povstali proti (brutální a se SSSR extrémně úzce propojené) komunistické vládě před oficiální sovětskou invazí, byli to „užiteční idioti USA“.

           Jinak řečeno, dle vaší teorie není sebehorší na SSSR napojený, vyzbrojený, organizovaný útlak a represálie legitimním důvodem ke vzpouře, nýbrž „užitečným idiotstvím USA“, protože správně si to všichni měli nechat líbit a pochvalovat si, jak je SSSR vyzbrojená a vycvičená armáda po tisících popravuje a mučí, protože vadit jim směla teprve oficiální SSSR invaze. Jinak by to byli „užiteční idioti USA“, tzn. jednoznačně zavrženíhodné chování.

          6. Nenapsal, ten výmysl mi podsouváte vy. Na otázku jsem napsal, že mudžahedíni byli v podstatě použiti jako užiteční idioti, protože jejich podpora dávno před invazí a okupací počítala s tím, že zvyšuje sázky na sovětskou intervenci, která by Sovětům pustila žilou. Dál se snažíte tlačit na emoce jako demagog, ale Pákistán podporoval islamisty proti vládě už min. v první polovině 70. let, v roce 1975 proběhlo povstání, které bylo tehdejším pučistou Daoud Khanem potlačeno. To je dávno před komunistickým pučem v roce 1978, na kterém se stále točíte, jako by se tam předtím nic nedělo. Historie má ale ráda ironii, takže si premiér Pákistánu Imran Khan postěžoval, že džihádu se teď říká teorirsmus a obrátilo se to proti nim.

          7. 1) nebavíme se o Pákistánu, ale o USA
           2) merit debaty je, zda je užitečný idiot někdo, kdo se brání proti mučení a popravám od sovětského satelitu a za tím účelem přijme zbraně od USA, i když to USA nedělají pro jeho hnědé oči nýbrž pro své vlastní zájmy.

          8. Meritem je, že kontextem byla sovětská okupace, ne puč 78 a odpor proti nové vládě.

       2. Ked si spomeniem, co vyvadzali USA pred viac ako 60 rokmi, ked Fidel zhodil Batistu a vyhnal demokratov z Kuby.. a nemali problem rozputat tretiu svetovu, ked sa preflakli ruske rakety na Kube (aj ked Rusi mali rozum a nedali odpalovacie kody ani kontrolu nad raketami Fidelovi, co velmi tazko znasal)!

        Ziadna velmoc nestrpi vo svojom bezprostrednom susedstve stat, ktory sa nepodriaduje zaujmom onej velmoci! USA zbabrali export demokracie na Kubu v Bay of Pigs, dalsich 60 rokov blokuju ekonomicky.. to je Kuba taka nebezpecna pre USA?

        Revizionizmus to je co? Kosovo, rozpad Juhoslavie, rozpadi CSFR (alebo co sme to vtedy boli)? Je pravda, ze zivotnost umelych zlepencov ako CSR, Juhoslavia a Ukrajina nemala, nema a nebude mat dlhe trvanie.

        1. Ano, v Jugoslávii byl přesně historický revizionismus Srbové versus Chorvati, z nichž jedni se snažili revidovat Říši krále Tomislava 925 a druzí Říši císaře Dušana 1346:

         Ve skutečnosti je bosenská válka, třebaže je vedená ve spletitém kotli balkánské historie, strašlivě jednoduchá. Je současným výsledkem oživení snů a historických snah velkých balkánských mocností, Srbska a Chorvatska, s kořeny ve středověku, a pokusem obnovit jejich dávné hranice s pomocí moderních zbraní. Je především válkou map a válkou o „narod“. Kde se hranice těchto dvou snů překrývají, nebo si vzájemně neodpovídají, tam nastupuje válka či kompromis.

         Ve válce o mapy a narod neexistuje žádná objektivní historie a neexistuje ani konsensus ohledně map, které by zvýrazňovaly právoplatné hranice toho kterého národa. S nudnou nebo odstrašující fádností se historie zmocňuje v bosenské válce každého rozhovoru. Odpověď na otázku týkající se včerejšího dělostřeleckého útoku začne rokem 925 a pravidelně bude dokládána mapami.(…)

         Srbské knížectví se ocitlo v područí Byzance, ale do 12. stol. se stalo nezávislým královstvím. Z území zvaného Raška začal král Nemanja budovat balkánskou mocnost, která svého zenitu dosáhla v polovině 14. stol za císaře Dušana, kteý se roku 1346 prohlásil „carem Srbů a Řeků“. Běhems toeltí byla tato říše rozvrácena náporem Turků, ale poslední léta Srbského království se vyznačovala výrazným kulturním nacionalismem, který od té doby nevymizel.

         Chorvatští Slované přijali začátkem 9. století vazalství císaře Karla Velikého, ale jeho Svatá říše Římská byla během jedné generace Bazancí zatlačena zpět. V roce 924 však chorvatský král Tomislav vedl pozoruhodné výboje (…) některé sporné chorvatské mapy, vytištěné v roce 1991, vyznačují sporné hranice Tomislavova království, které se rozprostíralo až k řece Zemun poblíž Bělehradu. Hranice království vydržely tři roky, než se Chorvatsko dostalo pod maďarskou vládu. (…)

         Nikde nebyly tyto nové mapy tak všudypřítomné, jako v bývalé Jugoslavii, a nikde nebyla otázka hranic tak nabitá historickými emocemi. Mapy bylo možné vidět na zdech kasáren, ve vojenských příručkách, připíchnuté na stěnách kaváren i zarámované nad krbem.

         (Pokračuje podrobné líčení, jak ze srbské strany velitel srbských deportací Milan Kovačevič a z chorvatské strany plk. Joko Šiljeg oba přesně stejně vytahují mapy, aby jimi ospravedlnili represálie a požadavek na totální zábor veškerého území s odůvodněním „ochranou před pronásledování“ jejich krajanů.)

         Vladimír Marek, Ed Vulliamy – Údolí pekla, očité svědectví z Bosny, SFOR a KFOR.

         Najdi 3 rozdíly oproti Rusko v. Ukrajina 2014-22…

         1. dobrej tip na knížku

          1. Je dost drsná. A pere to do Chorvatů i Srbů stejnou měrou. I do amerických a unijních politiků. A ukáže, odkud se vzaly komplexy a výčitky svědomí, které pak vedly v roce 1999 k chybám.

           Ale Vulliamy získal sympatie k Bosňákům kvůli tomu, že s nimi každý vy…podrazil a zmasakroval je hůře, než se Srbové s Bosňáky maskarovali navzájem – protože ti na středověkých mapách chyběli takže odstranit. Pro řadu lidí tím může být obtížně skousnutelný.

         2. Jan Mrcasik 27.7.2022 v 2:26

          Nepovažuji Ukrajinu a Ruskou federaci za paralalu „dvou velkých balkánských mocností s kořeny ve středověku“, takže rozdíly hledat netřeba.

          1. Jistě, sice jsou s kořeny ve středověku a sice je to také válka map, ale nejsou z balkánu, takže se to pochopitelně nedá srovnávat.

           Vaše superschopnost vytáhnout si nejméně relevantní slovíčko z textu a na něm bazírovat nikdy nezklame.

          2. Jan Mrcasik 27.7.2022 v 23:24

           Nikoli, hochu.
           Můj text obsahuje slovo „paralela“, jehož význam zjevně netušíte.
           Jinak byste si nesmyslná hodnocení diskutujícího odpustil, protože byste pochopil, že Ukrajina a Rusko nikdy nebyly dvě velké mocnosti s kořeny ve středověku.
           Rusko a Polsko, Rusko a Litva, to by bylo jinačí kafe.

          3. Ygorek: to platí pouze v případě, kdy zastáváte historologický výklad, že moskevské knížectví Ivana Kality a Kyjevská rus byly jedno a totéž, a nikoli konkurenční středověké státní útvary.

           Totéž platí pro Chmelnického – zastávat v tomto případě výslovně nepravdivý historologický výklad, že chtěl být součástí Ruského impéria a že se rozhodl k němu připojit, když ve skutečnosti se uchýlil pod protektorát ruských carů ovšem s výslovným slibem autonomie, který byl porušován od začátku a Kateřina Veliká jej dorazila úplně.

           Kdybych nechápal význam slova „paralela“ a sám tak nemyslel svůj úvodní příklad, muselo by to znamenat, že kladu rovnítko mezi Rusko/Ukrajinu a Srbsko/Chorvatsko, což je taková pitomost, že vaše přidrzlé invektivy nechám bez dalšího komentáře.

       3. Jsem zvědavý, jestli vás ta naivita a všemožné zlověstné teorie někdy přejdou a konečně pochopíte, že velmoci ve svém okolí, především v tom bezprostředním a tak blízkém jako např. Ukrajina, politiku ohrožující jejich zájmy prostě trpět nebudou. Pokud se dělá povyk kolem tohohle a kolem jiných případů ne, tak o ušlechtilé principy a lásku k bližnímu očividně nejde.

        K tomu vašemu „prvotnímu“, při té samé příležitosti, při které měl říct to o vstupu Ukrajiny do NATO bez východu a Krymu, tak měl prohlásit i to, že Ukrajina ani není stát, takže nikoliv „po projev“, ale měl na ní pohlížet takto už tehdy a přesto připustil její členství v NATO bez těch území. Že to ostatní ignorovali je jejich blbost, věděli o tom.

        1. Mhm. Jak přesně pomůže vojenským, strategickým nebo politickým „zájmům Ruska“, pokud zabere plánovanou Oděskou, Mykolajivskou a Chersonskou ovlast -která nesousedí s Ruskem, nýbrž s Černým mořem -, k tomu Záporožskou, Luhanskou a Doněckou, které sice s Ruskem sousedí ale jsou z celé Ukrajiny nejdál od Moskvy…

         …A ponechá ponížený a vybrakovaný okleštěný vnitrozemský kus ukrajiny – který je však z celé Ukrajiny nejblíže na dostřel Moskvě a který by, jsa odříznut od moře i zemědělských oblastí, nemohl jinak, než veškerou svou naději a integraci upřít na Západ?

         Vůbec nikdo zdejší ještě nedokázal na tuto triviální otázku zodpovědět. Soudím že proto, že odpověď nemá – žádným racionálním vojenským či strategickým zájmům Ruska to totiž neprospěje, naopak to vyvolá trvalé ohrožení Moskvy a absolutní nekonečnou nenávist…

         …Ovšem perfektně vyhovuje iracionálním revizionistickým snům o historických mapách.

         1. Důležité není co si o tom myslíte vy, ale co si myslí oni, teorie, že by vědomě konali proti svým zájmům je logický nesmysl = to co dělají považují za prospěšné pro jejich zájmy a je lhostejné co si o tom myslíte vy, čas ukáže jak se rozhodli.

          Na tu triviální otázku si možná odpovídáte sám, ponížená a zdevastovaná Ukrajina chycená ve stále hrozím konfliktu s Ruskem a o kterou nebude na Západě zájem. To za předpokladu, že původní plán nepočítal s ovládnutím celé Ukrajiny například prostřednictvím dosazení loukové vlády, to by vaši námitku zcela vymazalo. Namísto podružností byste se radši měl ptát na konání účastníků, které předcházelo tomu tragickému vyústění.

          1. Mapičky, uražená ješitnost a pocit historické zájmy jsou také zájmy – akorát že emocionální, iracionální. Jenže o to silnější, jak už to s emocemi bývá.

           Vtip je v tom, že apologeti Ruska tu donekonečna křičí „je to kvůli NATO, je to pro zajištění strategických zájmů Ruska“ – ale navzdory své neochvějné sebejistotě a přesvědčení pak nejsou schopni ani pípnout, jak to má zabrání jihovýchodních oblastí pomoci „proti NATO“ ani anexe území proti nepřátelství a strategickému ohrožení.

           Co do vašeho nového argumentu – nezdá se, že by o Ukrajinu „chycenou ve stále hrozícím konfliktu s Ruskem“ nebyl na Západě zájem, ba naopak, že?

          2. *pocit historické křivdy

          3. Z těch zájmů ale oddělujete to, co se vám nehodí, souvislost s NATO, o které měl Putin mluvit při té samé příležitosti jako o tom Donbasu a Krymu, selektivní práce se zdrojem.

           „Vtip je v tom“, že pokud Putin chtěl rychle ovládnout Kyjev a tím i Ukrajinu, jak tvrdí i mainstream, tak to vaši námitku vyvrací a spekulujete o ničem. Z toho co píšete plyne, že pokud je jih a východ podle vás důkazem, že Putinovi jde o území a ne o NATO, tak by paradoxně ovládnutí celého území a tím kompletní zabránění členství mělo být pro vás důkazem, že jde o strategické zájmy-NATO a ne o území. Úsměvné.

           Nový sotva, když pominu jiné, tak nezájmem argumentovala ukrajinská strana slovy Arestovyče min v roce 2019, což dobře víte, ale stejně se ptáte na údajně nezodpovězenou otázku. Sice ještě nejsme v tom stavu o kterém je řeč, ale jistě, vidím ten ohromný zájem o členství Ukrajiny. Jak byste řekl vy, „vtip je v tom“, že i kdyby někdy nakonec v nějakém stavu Ukrajina skončila jako člen, nic to nezmění na motivech, které tomu předcházely a že odpověď na otázku máte.

          4. Co tak zatim sleduju, tak zajem zapadu o UA skutecne zacina chladnout a vic roste zajem o problemy vlastni a to i v souvislosti s tim, ze nebyt sankci, nektere problemy byly bud mensi, nebo vubec. Pokud se trend neotoci, tak napodzim uz bude UA zajimat zapad asi tak stejne, jako dnesni Afganistan.

          5. qwertyz: je to úplně jednoduché – cíle a) anexe území a b) zabránění vstupu do NATO se vzájemně vylučují. Jakákoli silová anexe území vždy naštve pozůstatek okleštěného státu tak brutálně, že to v něm vzbudí zapřísáhlou nenávist a chuť na revanš, tj. včetně spojenectví s Nepřítelem nepřítele-anektátora.

           Ještě by se dalo uznat, že s cílem zabránění vstupu do NATO mohla být podpora Opolčení, protože do NATO nemůže vstoupit nikdo, na jehož území se odehrává vnitřní konflikt. Ale nikoli anexe.

          6. Opakuju, vaše hodnocení není důležité, záleží na pohledu Putina, ten ve zdroji, na který jste sám odkázal, dal rozpad Ukrajiny a východní území s Krymem do souvislosti s členstvím v NATO, nemůžete si ze zdroje selektivně vybírat jak se vám zlíbí. Napište jak by měl Putin nadobro bez použití síly a bez mezinárodní reakce zajistit, že nepřijde například o pozici na Krymu.

          7. Nezáleží na pohledu Putina, protože ten je subjektivní. Oproti tomu zabránění vstupu do NATO je objektivní.

           Pokud nechci, aby někdo vstoupil do nepřátelského spolku, tak jej do toho spolku nesmím aktivně tlačit.

           Co měl dělat? Uplácet elity granty a plebs dotacemi, zařizovat si vlastní profesionální a moderní média vč. internetových, zjišťovat nálady obyvatel a operativně na ně šít propagandu – prostě přesně to samé, z čeho obviňuje USA.

           Jenže to by musel chápat, že otevřenou brutalitou, represí a násilným bezprávím nedosáhne svého, ale naopak poštve proti sobě. Což je pro někoho, kdo se veřejně hlásí k tomu, že jeho pohled na svět formoval gang, těžké.

          8. Samozřejmě že záleží, jde o jeho motivy pro to co dělá, ne o vás.

           To máte těžké, když se spolek navzdory varování rozšiřuje a nic neuděláte, máte problém, když něco uděláte, tak jste zase obviněn, že za rozšíření si můžete sám a stále máte problém.

           Uplácet režim na Ukrajině, sypat dotace, šířit propagandu, tím měl Putin nadobro zajistit pozici na Krymu bez použití síly a mez. reakce. Takže to buď nedělal (zrovna od vás je ta implikace úsměvná), nebo dělal, ale nefungovalo to nebo to někdo jiný dělal lépe a zase nic. Jako humor velmi dobré, příště byste mohl přijít třeba s tím, že měl začít uplácet, dotovat a propagandou tlačit na nálady v NATO, aby se nerozšiřovalo.

           To je fajn, že jste takhle pobouřen, ale takhle to na světě chodí odjakživa u všech, kteří mohou.

          9. Hřebíček na hlavičku. Takže pokud činy Putina na Ukrajině zela zjevně sabotují objektivní cíl zabránit Ukrajině u ruských hranic v NATO, jsou jen dva možné závěry:
           1) Putinovi ve skutečnosti nikdy nešlo o NATO u ruských hranic, ale má úplně jiný motiv
           2) Putin je neschopný idiot, který sám sabotoval svůj vlastní cíl

           Pravda, někteří lidé tu ještě předvádějí ultimátní mentální schizofrenii, když tvrdí, že
           3) někoho přepadnout, zmlátit, oloupit, vysmát se mu a vyhrožovat mu vyhlazením je ve skutečnosti skvělý způsob, jak si z něj udělat kamaráda
           4) ukrást někomu území u hranic na opačné straně, než hranice které chci bránit, a tím způsobit zbrojení právě u těch hranic, které chci zajistit, dává logiku

          10. Moc jste to nevyřešil, stejný metr můžete použít na kohokoliv včetně vás a prohlásit, že to co dělá je podle vás mimo, takže to je buď idiot nebo má jiný motiv. Kdo ví co by Putin řekl na ty vaše nápady, třeba to samé co vy jemu.

          11. Jak tedy podle qwertyzho funguje
           3) udělání si kamaráda tím, že někoho zmlátím, oloupím a pohrozím mu vyhlazením?
           4) ochrana a zajištění hranic se sousedem tím, že sousedovi ukradnu kus pozemku na opačné straně, aby tak u mého plotu zůstal ultimátně nasštvaný soused s touhou po vendettě?

          12. Takhle se můžete ptát všech včetně vás samotného.

           Stále tápu o co vám vlastně jde. Jednou jste ten spravedlivý co káže o dobru a zlém Rusku, jindy Putinovi v pohodě radíte ať de facto řídí Ukrajinu skrze věčné úplatky a propagandu a že podpora vnitřního konfliktu na Ukrajině je způsob bránění členství v NATO, který se narozdíl od anexe dá uznat. A to jste předtím tvrdil, že Ukrajina ve srabu nemá pro Rusko strategický význam a vaši triviální otázku nikdo nezodpověděl. Někdy si udělejte čas a vymyslete něco co drží pohromadě.

          13. qwertyz: máte potíže se selektivním čtením a podsouvání mi vašich teorií namísto toho, co skutečně píši, popř. si se mnou pletete jiné diskutéry. O „dobru a zlém Rusku“ jsem nekázal, stejně tak jsem nikdy neřekl, že Ukrajina nemá pro Rusko strategický význam. Já píši pořád konsistentně.

          14. Nikoliv. Není tam Ukrajina nemá pro Rusko strategický význam, ale Ukrajina ve srabu nemá…, odkaz na váš příspěvek nahoře z 27.7.2022 v 2:31 o bídném stavu Ukrajiny, možná jste zapomněl, snad selektivně četl a podsouval.

          15. qwertyz: jakou perverzní logikou jste dokázal v mém příspěvku 27.7.2022 v 2:31 najít thesi, že „Ukrajina ve svrabu nemá pro Rusko strategický význam“ ?

          16. Jan Mrcasik
           27.7.2022 v 23:28

           vořezanou prdel co nemá nic a je v totálním bankrotu a eště smrdí opakovaným konfliktem si nikdo do žádnýho vojenskýho holportu nevezme

           to je jak dyby tam měli vzít Haiti ty vole

     2. Nevyvolávejte jména mrtvých filozofů, aniž byste si je přečetl. Popper žádné empirické pokusy neprováděl, pouze tvrdil, že z minulosti nelze usuzovat na budoucnost, že ani velký počet empirických potvrzení teorie nemůže zajistit, že teorie nebude někdy později vyvrácena. A právě kapitola Empirická báze, pamatuji-li si dobře její jméno, z jeho Logiky vědeckého zkoumání je dalece nejslabším místem celého textu, kde se mu to celé sype jak domek z karet.

      Bývá vůbec dost silně přeceňován. Každému je z vlastní životní zkušenosti zřejmé, že omyly, špatné pochopení, nebo nové informace se prostě občas vyskytnou a změní náš pohled na určitý problém. Ale udělat z toho jádro teorie >>poznání<< a postulovat principiální neschopnost člověka proniknout k podstatě věci, k pravdě, to chce zvláště odolný žaludek. je to stejně nechutné jako filozofové, kteří teoretizují o morálce tím způsobem, že její objektivní existenci vyvracejí a více či méně explicitně hlásají "might is right". Nebo jako právníci, kteří huhlají, že neexistuje přirozené právo. Ekonomové, kteří se domnívají, že vlastnické nároky jsou mimo oblast jejich disciplíny, tedy že institucemi se ekonomie nemusí zabývat. A tak dále. Konečným cílem těchhle sráčů je vždy totéž, zcela zabránit člověku mít pravdu a být o něčem přesvědčen, neboli aby pěkně akceptoval každý nesmysl, který se zrovna někomu hodí. Například že má obětovat svou práci na oltář boje se sodovkovým plynem, covidem, nebo Rusákem, lze si sem dosadit cokoliv, co zrovna frčí. A to je dost v protikladu k tomu, co tady jinde píšete, tak si toho Poppera a jeho relevanci k vlastním názorům zrevidujte ;)

      1. V pohode. Popper je teda mrdka, kunda, pica, a zmrd a muze se jit vysrat. Serem ne nej.

       Nicmene to ze z minulosti budoucnost proste a jednoduse extrapolovat nelze je fakt. As I wrote, while it’s true that certain patterns repeat themselves, discerning them and interpreting them is no easy matter. Hence, looking for an answer to the future in the past is idiotic. If you want to predict the future, you have to look at current circumstances, premises, whatever is happening NOW and how it’s likely to develop. And in forecasting how it will develop, you can employ the aforementioned patterns. For sure. But just because something happened in the past under seemingly comparable circumstances doesn’t mean that it will go down the same way in the future.

       Proc do toho vseho vmrdavas naky filozofy a moralku dost dobre nechapu. A bit of a strawman, I guess. Nebo ses nechal unest spravedlivym rozhorcenim.

       1. Ano, nechal jsem se unést. Nemám rád, když někdo vytahuje jména a texty, které nezná a nečetl. To je celé, I guess.

        1. To tell you the truth, I don’t give a flying fuck about what you like or not. I’ve read Popper quite extensively when I was in university, particularly his work on past vs. future. I don’t give a shit about the man, but I happen to agree with his findings simply because they make pretty good sense. Incidentally, Popper advocates the study of history, and not vice versa, precisely for the reasons I mention.

         One of the reasons why I mention this, the past vis-a-vis the future predicament, is that – if you look carefully – people, especially the commenters on these pages, have a tragic tendency to forever examine and reexamine the past. To invoke past historical events with the implication that whatever is happening now or will in the future, will go down the same way. Nothing could be more fallacious.

         You’re not that much different, I’m afraid. You wanna argue about what some dead fuck said or how he meant it or if he was full of shit. Who gives a shit about Popper? Ever crossed your mind that you should worry about shit that actually matters …?

         1. Vy jste ale řádný vůl.

 7. Autor nezmínil nejdůležitější věc-to, že anglie a anglosasové vůbec NEjsou naši přátelé a díky Bohu nikdy nebudou…
  Kde je ve světě bordel a hniloba, má v tom prsty stará dobrá fujtajxl anglie a její otroci německo, francie a ssa…
  Jedno jim však nelze upřít-dokážou se sjednotit natolik, aby zdrtili ty, kteří jim překážejí v budování jejich ideálního panského světa..a pak se znovu i třeba bijí mezi sebou..
  A k naší armádě-vzhledem k naší rozloze NEní budoucnost v tom mít nějaké tanky, nějakou pěchotu nebo nějaké vrtulníky či letadla, to je kokotina pro úplné libidioty…

  1. Anglosionisti bohatli a prosperovali vždy jen na úkor kolonií a otrokářství. Jakmile kolonie vyrabovali a rozkradli, tak jim nezbylo nic než zaútočit na Rusko, kde se ještě nachází bohaté nerostné zdroje.
   Po staletích mořské nadvlády, rabování a devastaci všech pobřežních oblastí, jsou nerostné zdroje už jen ve vnitrozemí. ČIli na Urale, Sibiři a pak třeba v nedostupném Afghanistánu. A ještě se perou o Arktidu, kterou jim rusové taky jen tak nepřenechají.
   Pak v rámci BRICS stačí odtrhnout zbývající bohaté země jako Indie, Brazílie apod. A anglosionistický parazit zahyne.

   Ostatně, ten tak jako tak posledních 20 let přežíval jen díky rabování východní evropy a Ruska. Včetně ČR. A zdaleka nešlo jen o nerostné zdroje, ale i o ty lidské. Kdy západ měl kolonie jako ČR, kde se vyskytovali vysoce kvalifikovaní a vzdělaní „otroci“. Což už taky není pravda, protože s likvidací školství už nebudou ani kvalifikovaní pracovníci.

   1. To jsou ale řeči. Kde se ta jejich nadvláda vzala? Anglie byla dosti dlouho slabý stát s poměrně malou populací. To změnila až průmyslová revoluce, která jim dala možnosti a současně i apetit. Obdobně Spojené státy. Kde vzaly sílu převzít britskou hegemonii? Z ohromného bohatství vytvořeného vlastními lidmi.

    Je to vždy stejné. Nejprve svoboda a přičinlivost vytvoří bohatství, pak se toho zmocní oligarchie a využije to k zotročení dalších národů, postupem doby ale říše rozvrátí vlastní ekonomikou základnu (nelze ovládat jiné národy a zůstat svobodný, protože to ovládání předpokládá předání moci do rukou oligarchie, která si svou moc utuží také interně), až nakonec se to celé zhroutí jako domeček z karet, protože úpadek hospodářství podlomí financování armády. Kontext ovlivňuje způsob toho zhroucení a rychlost, ale princip je to stále stejný a příčinná souvislost vždy je od vnitřní svobody k prospěritě a od prosperity k moci. Neboli jestli teď americká říše čelí potížím, pak to není pro nedostatek zdrojů, ale protože hnije zevnitř.

    1. Nedávno jsem četl článek v Le Figaro, že za startem globálního úspěchu Anglie v 19. století stála Napoleonova blokáda (1807 – 1810), která díky přerušení tradičních obchodních vazeb mezi ostrovy a kontinentem Brity donutila přehodnotit vztah se Spojenými státy a zintenzivnit extrapolaci svých kolonií a zámořských území.
     https://www.lefigaro.fr/vox/histoire/sanctions-contre-la-russie-quelles-lecons-tirer-du-blocus-continental-de-1806-20220720

     1. Ca veut dire quoi? Projete sur le present? Que la Russie va se trouver des nouveaux marches et comme ca profiter des sanctions? Et puis l’Europe serait fuckee, la victime de sa propre stupidite? Ou que l’Europe va se debarrasser de sa dependence de l’energie et matieres premieres Russes? Ca peut etre l’un ou l’autre …

      1. A ono se to snad aktuálně neděje?

     2. No, to je asi úvaha na úrovni, že když někdo dostane do zubů, tak PRÁVĚ DÍKY TOMU se z něj stane těžký bijec. Taktně se pomlčí o létech dřiny, kterých je potřeba k nabytí té dovednosti, a že ta původní nakládačka byla jen spouštěč, nic víc. Taky se tím opomene, že kdyby dotyčný ze sebe nedělal mlátičku, třeba mohl dosáhnout jiných a zajímavějších cílů. Neboli hodnotí se jen to, co je vidět, a ještě špatně.

      Vcelku se tomu nedivím, v novinách se často píší takovéhle chytré úvahy, kde figurují „národy“, „zdroje“ a „bohatství“, ale jaksi chybí zmínka o tom, kdo ty zdroje vynašel a kdo je proměnil v něco užitečného. Většina Britů se hodně nadřela, než vytvořila bohatství, které pak jejich j-elita použila k ovládnutí světa. A zatímco červené kabáty krvácely na bojištích všech kontinentů, doma se všecko zregulovalo až tak, že už po první světové válce nad říší slunce zapadalo, a po druhé to znárodněním dorazili.

 8. A sankcioničtí bombastýři.
  MIP 85 Brusel se chytil do pasti svých vlastních čachrů! Saudská Arábie se stala největším dovozcem levné ruské ropy!
  https://www.michalapetr.com

Napsat komentář

D-FENS © 2017