Geopoltika ČR: Naše možnosti - zpět na článek

Počet komentářů: 418

Přidat komentář
 1. Jo a děti – zelenina. :-) ctrl
  Re: Re: Globální mafie a pro ní pracující šarlatáni neopomenou žádnou příležitost, jak posilovat svou moc, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusexxxxaver, 26.7.2022 12:13:21
  2004: Z Británie bude Sibiř do r. 2024 2005: Manhattan bude pod vodou do 2015 2006: Super hurikány 2008: Severní a Jižní pól bude bez ledu do 2018 2008: Klimatický genius Al Gore předpovídá severní a jižní pól bez ledu do r. 2013 2009: Klimatický genius Prince Charles říká, že máme 96 měsíců na záchranu planety 2009: Britský premiér říká, že máme 50 dní na zachránu planety před katastrofou 2009: Klimatický genius Al Gore posouvá předpověď na severní a jižní pól bez ledu na 2014 2013: Severní a jižní pól bez ledu do r. 2015 2014: Už jen 500 dní než začne klimatický chaos 2019: Greta musí všechny přesvědčit, že se to tak opravdu stane
  Reagovat | Přezkoumat příspěvek

 2. To muselo dát práce. A přitom taková blbost, co?

 3. OT – https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/lesy-pozar-ceske-svycarsko-hrensko-czech-forest.A220726_155545_ekonomika_drh

  Holt se příroda rozhodla si kůrovce vyřešit sama. Fascinuje mě ten šok lidí všude na sítích a kolem… les tam bude za dva roky novej a aspoň se konečně zlikviduje to kůrovcový dřevo.

  Hlavní důvod toho, že jsou ty požáry tak masivní, je jednání zkurvenejch ekologů, ale očekávám shitstorm o klimazměně a o nutnosti změny společnosti atd…

  1. Stačí si přečíst něco o velkém požáru v Yellowstonu 1988.

   1. Když už sme u těch USA… tak na každoročních požárech jsou tam závislí všichni sběrači a žrouti smržů, páč ty rostou ve velkém právě na požářištích.

  2. Takovýhle požár je pro klimaalarmisty jako dar z nebes!

   1. Chci vidět, kde NP ČSŠ sežene peníze na emisní povolenky…

    1. Ojcheche, pane magistře, a on tam hoří nějaký fosilní uhlík?

     1. A ony nizozemské krávy vypouštějí nějaký fosilní metan?

     2. podotek 27.7.2022 v 22:47

      Potenciálně fosilní rozhodně.

     3. No minimálně ty hasící vrtulníky mají nějaké emise, hasiči, a tak. Krom toho, uhlík jako uhlík, uhlíku je na světě jako sraček, není třeba to moc rozlišovat…

    2. Treba se obrati na MZP, ktere tvrdilo, ze ty suche kurovcove stromy nehori. MZP se zastydi, ze kdyby to drevo bylo vytezeno a nenechano napospas prirode nastojato, treba by se ten ohen nesiril tak rychle a prispecha s placenim emisnich povolenek.

     A zazvonil zvonec a…

   2. To je ano počasím a nahromaděním hořlavé dřevní hmoty která se v bezzásahovkách neodklízí. A prostě třeba pod alpami bylo známo že když foukal od štítů teplý suchý vzduch který když klesá se otepluje a ten jev nazvali fén tak dříve dřevěná zástavba hořela jako troud i přes veškerou ostražitost majitelů kteří samozřejmě hořet nechtěli a když je půdní vlhkost prostá nula je to simulace na ony podmínky a že tam suché stromy nastojato hoří jako svíce a i ty popadané tak je jisté že to, no ano že to zase zelení fanatici podělali. Protože jinak se hasí udržované prostředí a jinak skládky v tisících m3 vyschlého dřeva. Jestli se situací s mentální nouzí nevidí spojitost tak už je to o tom že vyloženě škodí a ohrožují prostředí a společnost se životy a logicky by za stav měli být nikov vydržováni pro péči ale skousnutí za škody které jdou jen za nimi a nikým jiným.

    1. Ať si klidně nechají vyhořet bezzásahovku, v původních pralesích se také neodklízelo dřevo, požár k přírodě patří (krom toho ve skalnatém terénu bude každé hašení náročné). Problém nastává ve chvíli, kdy tomuto není přizpůsobena požární ochrana obcí, takové sitauci by nejlépe odpovídal nějaký nehořalavý pás, jako byly okolo dráhy (ovšem širší), který sice není samospasitelný, ale sníží rychlost a intenzitu průniku požáru a dá čas pro nástup hasičů a zjednoduší hašení samotné.

    2. Ha – majiteľ vypatlátorového bota zabudol prepnúť účet a napísal niečo sám osobne. Teraz už len podľa štýlu textu zistiť, kto to je…

  3. Esli oni si to nepodpálili v rámci podpory klima agendy nakonec sami – pošahaní jsou na to dost… :-)

 4. :-) Tak není to jednou větou což dráždí postižené k nepříčetným zkřečovaním z nemožnosti pojmout sdělené, ale za přečtení to jistě stojí.
  https://www.youtube.com/watch?v=C5IJ1uXxywA

  https://pravyprostor.net/tak-uz-dost/#comments 26.7.2022 17:43:39

 5. K tem „pratelskym Anglosasum“ : Málo je známá esej „My – Anglosasové“, ve které se Twain čestně a upřímně snažil odpovědět na otázku, kdo jsou Anglosasové ve skutečnosti.

  Ve své tvorbě Mark Twain popisuje elitní banket, a situaci, které se stal osobním svědkem. V hale – jeho slovy – byla celá americká elita – bankéři, průmyslníci, finančníci, vojáci a další mocní lidé. Klub byl také nazýván velmi symbolicky – „Daleko na konci Země“. Zatímco Mark Twain chodil po sále a pozoroval všechny přítomné, na scénu přichází předsedající klubu, udeřil pěstí do stolu a vykřikl:
  „Jsme Anglosasové, a když Anglosas něco potřebuje, jde a vezme si to!“
  Vyhlášení, které tento večer zahájilo, vyvolalo v hale bouři potlesku a právě tento okamžik vzbudil v mysli Marka Twaina touhu objasnit tuto otázku. Spisovatel ve své eseji později napíše: „Na banketu bylo nejméně sedmdesát pět civilistů a dvacet pět důstojníků armády a námořnictva. Trvalo to nejméně dvě minuty, než vyčerpali svůj obdiv k tomuto prohlášení. Sám inspirující „prorok“, který ho vytrhl ze svého nitra, stál a zářil úsměvem. A já se na to díval a pomyslel si, vždyť jestli to co bylo řečeno, přeložíme do jednoduchého jazyka, pak se ukáže, že my Britové a Američané jsme zloději, lupiči a piráti, a ještě jsme na to pyšní.“ V následujících částech eseje si spisovatel stěžuje, že se neodvážil na sebe převzít oponentní funkci. Twain si pomyslel, že by byl v roli spravedlivého na této schůzce směšný.

  1. Ano. Američané jsou jediní takoví zločinci na světě, o kterých tato esej jasně dokazuje, že mají lupičství v krvi, že je to přímo jejich identita.

   Oproti tomu Rusové, Číňané, němci ani Turci rozhodně nic takového nedělají, ba dokonce na to ani nemyslí. Jsou to počestné národy, které jen hájí své spoluobčany a svá historická práva.

   Nějak tak?

   1. Ne, to je k tomu, že Anglosasové se u nás považují za přátele, a zářný vzor, a Rusové za odpad společnosti, ale ve skutečnosti to jsou všechno úplně stejní zloději.
    To jste z toho nepochopil? ;-)

    1. Nepočítal jsem s tím, že někdo může vůbec uvažovat v mezinárodních vztazích o „přátelích“. To nedělají ani naši vládní politici snad. Hovoří se o „spojencích“ – a pak už je to jen o tom, zda si dotyčný uvědomuje či nikoli, že „spojenectví“ je jen záležitostí současného průniku zájmů, kterýžto průnik zájmů se nemusí dožít pozítřka.

    2. Pokiaľ sú Anglosasi rovnakí zlodeji ako Rusi, kedy Anglosasi naposledy vojensky napadli inú krajinu, dobyté územia prehlásili za oslobodené a pripojili k sebe? To bude pomerne dávna história. Ale kto nechce vidieť rozdiel medzi Anglosasmi a Rusmi, tak rozdiel nevidí.:-)

     1. Od ktereho daga je to ta historie? Abych vedel, jak se to teda rozdeluje. A pokud se uzemi jen rozmlati, ale neanektuje, pak je to cajk?

      1. …data… kurvadratdopici

      2. Rozděluje se to Helsinskou dohodou 1975, u které smluvní strany podepsaly, že státní hranice v Evropě si napříště nikdo nebude rozšiřovat násilnou cestou.

       1. Nojo, to jsme ale znovu u toho, kdepa nam na vychode konci ta Evropa. Mont Blanc nebo Elbrus? :-) Navic, UA Helsinskou dohodu zacala porusovat uz nekdy pred deseti lety, to je pak tezky zjistit, kdo dal a kdo vic.

        1. Kterou státní hranici UA měnila před deseti lety silou?

         1. Nebo v čem jiném dohodu porušila?

          1. Pokud vim (ale necetl jsem to slovo od slova), ta dohoda se tykala i jednani mocnosti/statu k vlastnim obyvatelum.

          2. Nasel jsem to. Clanek 7 a 8 prosim pekne.

          3. @Sysop
           Myslíte k obyvatelstvu, které obsadí polucejní stanice a vyhlásí nezávislost na pseudobanderovcích?
           A co obyvatelstvo Čečenska, taky to nějak šparně pochopili ty články 7. a 8?
           Katálánce, Kosovany , Chorvaty a Bosňáky necháme na příště, což?

          4. Re: Dachsmeister27.7.2022 v 21:38

           …a taky bijou cernochy. Jojo.

           Ja tady vubec neresim, kdo je vetsi hajzl. To jsem napsal uz nahore. Pisu, ze kdyz je ta HD tak zlomova, proc na ni ruznou merou ruzni ucastnici serou…?

          5. No, možná záleží na té míře.
           Ty budeš z principu vždy na té druhé straně, i do okamžiku kdy nerozeznáš, že jsi tam jenom z toho principu.
           Zrovna mávat tady HD je dost protiruské, jako advokáta bych tě hnedka vyměnil. Na tomto papíru je ze strany SSSR pravda jenom ten podpis.
           SSSR uvádím protože Vladimír řekl, že to je jeho cíl a asi taky bude.

          6. Ja jsem ale HD nevytahl. Jen podotykam, ze v ramci ukrajinskeho konfliktu si s ni Ukri vytreli prdel uz pred deseti lety. Nebo ne?

          7. A Rusáci si s ní nevytřeli prdel už v Gruzii? V Čečensku? Takhle bychom mohli hrát pinpong dlouho.
           Vlastně se mi jeví osamostatnění Pobaltských republik, Kazachstánu, Gruzie, Arménie či Ukrajiny z dlouhodobého hlediska jako malý zázrak, který se Vladimir snaží vrátit zpět poměrně usilovně.
           No zpět k HD – pokud se někdo chová nepatřičně, stěžuji si. Pokud ho chci obsadit, abych ho denacifikoval – udělal jsem vše pro to, aby nežádoucího chování nechal, nebo jsem jenom prostě agresor?
           Hlavně by mne zajímalo, co bys doporučoval. Asi zrušit sankce, uznat anexi Ukrajiny – mám pravdu? Dobře, jdu dál – co to přinese, dle tebe?

          8. Sankce nikam nevedly uz pri Majdanu, nebo pri Krymu. A nyni skodi vic nam, nez Rusovi. Ze ja se strelim do nohy a budu doufat, ze to boli Rusaka, je takove Palachovske reseni, rekl bych.

           Nakonec to stejne dopadne tak, ze proste Ukrajina obetuje kus vychodniho uzemi a bude po parade. Nebude to trvat ani rok, uvidis. Do te doby to Evropu bude stat ranec penez, spousty hospodarskych skod nadelanych vlastnimi sankcemi a na faktu, ze Ukrajina se rozpadne, to nezmeni stejne nic.

           Vubec nejde o to, ze Rus udelal svinarnu. Rus ma svoje zajmy. Kdyby se stejna situace odehrala na Kube, nebo v Mexiku, Amik by se s tim taky nesral. Uplne stejne by si hajil svoje zajmy. Nebo Cinan na Taiwanu. Proste to takhle mocni delaji a my muzeme jen soupat nohama.

          9. Wiki:
           1) svrchovaná rovnost, respektování práv vyplývajících ze svrchovanosti,
           2) zdržení se hrozby silou nebo použití síly,
           3) neporušitelnost hranic,
           4) územní celistvost států,
           5) pokojné urovnávání sporů,
           6) nevměšování do vnitřních záležitostí,
           7) respektování lidských práv a základních svobod včetně, svobody smýšlení, svědomí, náboženství nebo přesvědčení,
           8) rovná práva a sebeurčení národů,
           9) spolupráce mezi státy, a
           10) poctivé plnění závazků mezinárodního práva.

           Nenapadá mne ani jedna, kterou by Rusko dodrželo/dodržovalo. Ohledně 1 až 6 porušuje velmi markantně, od Adolfa asi neporovnatelně, 7 nikdy v moderní historii (ale Ukroši taky – tady někde vidím t tu páku, o kterou to každý může opřít, pokud bude ignorovat proporcionalitu reakce), 8 je je hodně tricky (ale lítají v tom oba), 9 je šíleně vágní (jak ji porušíš?) a v desítce – to je těžké – co Rusák uzná za vhodné, to neporuší, zbytek je cár papíru. Nicméně s ohledem na PR se snaží ty hlavní pilíře dodržovat, pokud se to netýká jeho speciálních operací. Ale třeba autorská práva, patenty či obchodní značky tam budou nyní spíše Harmasan.

          10. Me je fuk, co dela Rusak. Rusak je spatnej, na tom jsme se prece vsichni usnesli. Rusak je svine prece, takze at uz udela cokoli dalsiho, bude jen svine. A muze nam to byt fuk, protoze s nim prece nechceme mit nic spolecneho, ani rouru na plyn.

           Ja se bavim o nasem evropskem partnerovi, bratrovi, Ukrajinci, do ktereho ted cpeme penize, posilame mu vojenskou pomoc a zanedlouho mozna budeme mit i ukrajinskou dan tak, jako jeste pred nedavnem byla ta povodnova (mmchdm… skoncila vubec?) a kvuli kteremu ted dobrovolne trpime dale rostouci ceny paliv.

          11. Jo, povodnova dan davno skoncila. Jen to melo nejaky mousky: https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/povodnova-dan-vynesla-dve-miliardy-penize-nelze-dohledat_207906.html

           Tak treba ta ukrajinska dan bude uplne jina…

          12. Jo, Rusák přepadne Ukrajinu a my trpíme kvůli Ukrajině.
           Ve zkratce tvoje sdělení.

          13. Nikoli. My trpime za hloupa rozhodnuti nami volenych zastupcu. Za to nemohou ani Rusaci, ani Ukrajinci.

          14. Navic, UA Helsinskou dohodu zacala porusovat uz nekdy pred deseti lety, to je pak tezky zjistit, kdo dal a kdo vic.
           V souladu s tvojí doktrínou „starám se jenom o rodinu a chovám se tak max přátelsky k přátelům“ jsme měli pravděpodobně zavřít diplomatické kanály a neříkat nic. Nevím, proč by si měl někdo chovat takového kamaráda, k čemu je?
           Jenom jeden jediný stát na světě tímto uspěl a to bylo Švýcarsko a to z rozličných důvodů.
           Když jsem byl na hřišti na sídlišti a někdo z jiného bloku mlátil kámoše, tak jsem se zapojil. Kdybych se nezapojil, no styděl bych se, to je to hlavní. To další by byla izolace. Ale to tys vše jistě zvážil.

          15. Chces rict, ze treba Madari take tak horlive jdou do bratreni s UA, jako my? Nebo chces rict, ze Madari nejsou nasi sousede? Nebo jak to teda napriklad s temi Madary je?

           Ja mam totiz dojem, ze Madari jsou v NATO, jsou dokonce i v EU a presto si do znacne miry jedou takovou politiku, ktera je vyhodna pro Madary. Nebo mi neco opravdu zasadniho uteklo? Ze Brusel na Madary nadava… no jasne, to nadava na Polaky taky. A?

          16. Že Orbán držkuje na EU, to je naprosto v pořádku, to mu i chválím. Přirozená opozice je v pořádku a koneckonců tady po ní voláme všichni, od zahnutí banánů po normy vozidel.
           To, že na jeho hranici se odehrává válka mezi těmi, které nemá rád, což chápu (UA) a mezi těmi, co mu vybombardovali hlavní město v 56´, to už chápu méně – asi to umí dobře prodat – lepší paralela je v tom, že jeho voliči jsou asi na úrovni bůhdejmupánbůhlehkouzemi Bártovi – prostě reagují na krátkodobé sliby a rychlý aplaus. Ten samý Bárta šel do voleb s omezením pravomocí Policie a jak to dopadlo.
           Maďarsko učinilo stopku tomu od počátku debilnímu projektu V4, byť to bylo hezké na papíře, bylo to asi tak životaschopné jako dát partu Itchimu a Scratchimu jako partnerům. Nejlepší způsob naší vzájemné srdečné návštěvy byl za posledních 100 let vpád pěchoty do týlu.

          17. Pozor na to, Madarsko neni jen Orban. Orban je jen hlasna trouba madarskych nacionalistu, kterych je v Madarsku pozehnane. A vzdy to tak bylo. Takze i kdyby odesel Orban, prijde jinej Paprikas. On ten ’56 mel taky svoje Orbany.

           Kazdopadne, Madari si hlidaji hlavne svoji prdel. To my teda fakt neumime. Pritom Madari s UA maji historicky horsi zkusenosti, nez my.

          18. Pokud nekdo na sidlisti mlatil kamose, ackoli ta bitka puvodne vznikla z ruznych zajmu ruznych lidi, kteri meli tveho kamose uplne u prdele a jako fackovaciho panaka, nechas si take rozbit hubu, i kdyz tim kamosovi nijak nepomuzes? Nebo do toho vlezes tak, aby ta bitka trvala jeste dele, pricemz na konci bude mit kamos i zlamanou furu kosti, zatimco na pocatku by mel treba jen vyrazene dva zuby? Takze pak mas rozmlacenyho kamose a jeste jsi sam okradeny, ale mas lepsi pocit?

           No… ja ti teda nevim, nevim. Ale kazdej jsme jinej, to je fakt.

          19. Sysop: „Nikoli. My trpime za hloupa rozhodnuti nami volenych zastupcu. Za to nemohou ani Rusaci, ani Ukrajinci“. Naši bohužel volení zástupci museli reagovat na něco, co si mezi sebou rozdalo Rusko a Ukrajina – je mi úplně jedno, kdo je momentálně „náš volený zástupce“, chápeš, že se tady bavíš o geopolitické krizi, na kterou má česká politická scéna minimální vliv?
           Tady se bavíme o vině či nevině Ruska a já pořád čekám na to, kdy uznáš, že Rusko si chce z toho koláče urvat to samé, co USA či GB před více lety, tj. zařadit se mezi supervelmoce. GB to prošustrovalo II.WW prodejem USA, čili tady máme jednu supervelmoc tradiční a druhou nastupující – Čínu. Tu mělo SSSR půlstoletí za spolehlivý, poněkud exotický přívažek na své východní noze, nyní s úžasem zjistilo, že jsou trojka, tak to dohání. Verbují svoje kádry z KGB (FSB atd.), dělají ramena trošku íránským stylem (pořád máme vesmír a nové stíhačky, možná tři) a anektují zdánlivě dostupná území. A UA, ať už si o ní myslím cokoliv, se tak nějak cukla a útok odrazila. Co s tím, advokáte? Dáme to na pokus, nikoliv dokonané?

          20. Pokud’s na neco cekal, proc jsi se nezeptal drive? Samozrejme, ze Rusko chce mezi velmoci, samozrejme, ze je uplne stejne bezohledne, jako USA ci GB, samozrejme, ze dela veci, ktere nejsou v nasem zajmu, atd…

           …ale ja mam u prdele, co chce Rusak, chapes? Mam i u prdele, co chce Cinan, nebo Amik. UA tuhle valku projede, protoze zanedlouho to zapad uz nebude chtit dal financovat a nam zustane jen pravda a Cernej Petr.

          21. Viz otázka výše – ty ten postoj ČR – kde z nevím jakého důvodu pořád žiješ a máš jeho pas a máš tu drzost si říkat Čech, kterým už dlouho nejsi, alespoň mentálně – rozporuješ. Tak jim poraď, co bys ty dělal – být předsedou vlády a mít pod sebou 101 poslanců a ne úplně vypitýho prezidenta – jak by ses zachoval a co bys tím chtěl získat. To by mne fakt zajímalo. Zatím jenom meleš držkou, jak na to všichni dojedeme a jak by se to mělo dělat jinak. Tak se předveď.

          22. Ja nejsem placeny z dani lidi, abych ridil tuhle zemi. Naopak ja svymi danemi platim ty, kteri se do tech funkci hrnou. Takze mam pravo je kritizovat, a pritom mam pravo sam nemit reseni. Kdyz platim herce, taky to neznamena, ze musim umet herectvi. Kdyz v hospode reknu, ze to zradlo se neda zrat, nemusim byt kuchar.

           Jenze v tom divadle, nebo hospode, mam moznost volby tam vubec nelizt. Cesky stat se mne neptal, jestli ho chci, nebo ne. Automaticky jsem nafasoval ovcanku a dozvedel se, ze musim poslouchat a platit, jinak taky muzu skoncit v lochu. Takze uhlem tohoto nasilneho jednani take vyuzivam toho, ze kritizuju, co se mi nelibi, aniz bych musel mit zodpovednost to umet resit lip.

           Toliko k veci fakticky.

           A ted nejake to pindani – s Ruskem bych minimalizoval obchodni styky tak, aby zustaly jen ty vyhodne pro mne a stopnul bych ty vyhodne jen pro nej. Americky model. Vyredit ruske diplomaty na ceskem uzemi. Dale bych si kurva rozmyslel nejake financovani ukrajinskych oligarchu pres nekontrolovane penezovody. Pomoc vyhradne primou. Tedy konkretni material na konkretni vec, zadne penize. Prijem postizenych Ukrajincu samozrejme ano, ovsem vyhradne z postizenych oblasti, vysi pospory nastavit tak, aby museli tady pracovat treba i jako nekvalifikovane sily. Vojenska pomoc v zadnem pripade. Atd.

          23. Pracuješ v Německu.

          24. Ano. A DPH, spotrebni dan, dan z nemovitosti… platim v CR. Zatim jeste porad utracim v Cesku. Ovsem… otazka je, jako dlouho jeste, kdyz treba blba houska stoji v Nemecku 14 centu.

          25. Jsi živitel, hlavní daň platíš v rajchu, to samé nákupy, včetně DPH a SD – sám to tady uvádíš opakovaně. V CZ platí v krámu jenom tvoje stará a to jenom občas.
           Lidem jako ty je jedno kde žijí, držkovat budou všude. Ostatně já mám chalupu nedaleko od tebe, spousta místních jezdí do rajchu dělat nástrojaře či frézaře, prostě věci, které už nové Německo neumí, už nyní se těší na důchod jako ty, ten půjde z rajchu a valorizovaný….tak se neprs.
           Přestěhovaný Brňák, všude doma a doma nikde.

          26. Dobry no, a co se misto na mluvciho zamerit spise na obsah sdeleni… nebo uz ti dochazeji argumenty? Vsimni si, ze ja tebe neresim. Resim debatu.

          27. Btw, za tech 29 let podnikani jsem v Cesku zaplatil vic dani, nez tvoje rodina jako celek. To si uplne klidne troufnu tvrdit. Takze ja mam na pindani predplaceno, priteli.

          28. A ted nejake to pindani – s Ruskem bych minimalizoval obchodni styky tak, aby zustaly jen ty vyhodne pro mne a stopnul bych ty vyhodne jen pro nej (STALO SE – NEVÍM, JAK CHARAKTERIZOVAT TY VÝHODNÉ….). Americky model. Vyredit ruske diplomaty na ceskem uzemi (STALO SE). Dale bych si kurva rozmyslel nejake financovani ukrajinskych oligarchu pres nekontrolovane penezovody (SANKCE JSOU I NA UA OLIGARCHY – SEZNAM JE NA NETU – CHYBÍ NĚKDO? TOŽ OZNAČ…). Pomoc vyhradne primou. Tedy konkretni material na konkretni vec, zadne penize (AČR POSLALA TANKY, JE TO DOST KONKRÉTNÍ?). Prijem postizenych Ukrajincu samozrejme ano, ovsem vyhradne z postizenych oblasti, vysi pospory nastavit tak, aby museli tady pracovat treba i jako nekvalifikovane sily (300.000 PŘIPRCHLÍKŮ – KDE BEREŠ TU DRZOST CHTÍT PO PROFESOROVI MATEMATIKY HÁZET PŘÍKOPY JAKO ZÁKON?). Vojenska pomoc v zadnem pripade (TAKŽE JIM POŠLEŠ MINERÁLKY A PLENY, CHÁPU TO DOBŘE? TO TĚ JISTĚ POCHVÁLÍ…TANKY JSOU DOST KONRÉTNÍ NA SOUČASNOU VĚC?). Atd.

          29. – nestalo se, nesjednali jsme si napriklad smlouvy na plyn.
           – sankce na oligarchy, kterym svet celkove zabavil majetky cca 10 miliard USD, zatimco svet ted plati UA mesicne 6 miliard USD, Zelenskyj chce 9 miliard mesicne a hovori o potrebe 750 miliard USD na povalecnou obnovu? No, to mi nejak nevychazi. Prachy, ktere EU posila na UA, jdou pres oligarchy a nikdo nad nimi nema kontrolu – viz Scholzuv brekot v breznu, ze kde je tech 17 miliard Euro za poslednich 8 let, poslanych na UA.
           – tanky jsou zbrane. Ty bych na UA neposilal, to uz jsem napsal. Nejsou resenim, jsou jen oddalovanim a zvetsovanim problemu.
           – profesor matematiky muze docela dobre delat zadaka zakum ve skole, dnes je za to 25t Kc hrubeho, to neni hazeni prikopu, rekl bych. A jazykova bariera v pripade matematiky neni az takovy problem.
           – my si nemuzeme dovolit zivit 300000 priprchliku, aniz by z naprosto drtive vetsiny pracovali. Nase zeme na to proste nema, tim je to dane.

          30. Konkretni pomoc nemusi vypadat jako plneni clanku V smlouvy NATO, tedy treba ty pleny a mineralky. Staci posilat ty veci, na ktere chteji Ukrajinci penize. V nemale casti to jiste jde.

           Priklad. V Brne, kdyz jeste existoval stadion Komety, rodice deti, ktere tam chodily bruslit (krasobrusleni, hokej) platili krome ledu jeste ‚sponzoring stadionu‘. Prachy. V praxi to ovsem fungovalo tak, ze ta prachy tekly do kapsy spravci stadionu, kterej mel pred stadionem hospodu a pres tu ty prachy pral do vlastni kapsy. Kdyz pak hokejisti potrebovali blby rucniky, nebyly penize. Kdyz jsem se nasral a misto prachu jako sponzoring dal prave ty bavlneny rucniky, byl jsem vyvrhel. Protoze ‚pravidla mostarny‘ byly proste nastaveny jinak. A UA je ted to samy. Prachy tecou, ale nikdo nevi, kam presne.

          31. Ty vole, ty tady popisuješ tu stejnou šedou zónu, na kterou poukazuješ.
           Čili, pokud Slovensko pošle transparentně letadla, Polsko tanky, Česko tanky, tak je to podle tebe faul, protože otevřená vojenská podpora (podle mezinárodních úmluv, které to tvoje milované Rusko tak často překračovalo, to není prohřešek, viz argumentace Mrcasíka – tvoje Nemesis, páč má data, argumenty a není na žádný straně).
           Četls někdy Paula Johnsona? Tam to všechno je, co se stane, když to připustíš. Včetně čísel, počtu mrtvých a popisu metod, co takový fanatici jako VP jsou schopni.

          32. Rusko neni mnou milovane, necpi mi svoje pocity, nejsou moje.

           Ja se na vojenskou podporu nedivam ze strany nejakych smluv, ale ciste prgmaticky. Ukrajina tu valku projede. A cim dele to bude trvat, tim hure pro Ukrajince a take pro nas. Je to proste ta situace, kdy dva horolezci visej na jednom lane a jedne skobe, ktera proste dva neunese. Bud se ten dolni odrizne, nebo to proserou oba. A my delame presne to, ze prodluzujeme pobyt na tom lane, aniz bychom toho pod sebou proste odrizli. A to jsem vybral blbej priklad, protoze v pripade UA je to tak, ze cim drive ta valka skonci, tim lip pro UA. UA byla obetovana uz za Obamy. Ted uz to jen frci.

           Mrcasik uvazuje pragmaticky treba v otazce koupe F-35. Muzes to vyfutrovat faktama, ze F-35 je super ero jak chces, ale porad zustava pragmatickej pohled, ze CR na to proste nema a pro vlastni obranu potrebuje tyhle prachy narvat spis do neceho jinyho.

           S UA to samy. Kdybychom do nich ted nervali zbrane, drive se konflikt ukonci a vic zbyde penez treba na tu povalecnou obnovu. Takhle je konec v nedohlednu, nam zdroje postupne dojdou, nejprve ty zbrane, posleze i prachy a ve finale budeme v prdeli.

          33. 1) Mrcasík neproklamuje F-35, spíše naopak.
           2) nějak pomíjíš to, jak dopadne s UA (s těmi lidmi, kteří se tak cítí a žijí tam), pokud prohraje – a je ti to úplně jedno – a už to, že ti to je jedno, mi tě činí něčím naprosto odporným. Proporcionalita.

          34. Prave naopak, ne ze mi jsou lide na UA jedno. UA prohraje, to je uz ted jasne, precti si clanky na Bloombergu, nebo se mrkni na prvni vlastovky NYT, WP, nebo DT. Sice to jeste nejsou titulky, ale uz jsou tam seriozni clanky lidi, kteri proste vidi, ze zapad proste UA obetuje. Pred dvema mesici na tech stejnych mistech byly clanky oslavujici ukrajinsky postup. Proste, neco se lame.

           Kdyby Zelenskyj nebyl jen sfetovanej sasek Kolomojskeho, davno by pristoupil na mirovou dohodu s RF. Uvedom si, ze Zelenskyj je vlastne v podobne pozici (jen podobne, nechci srovvnavat vsechny detaily), jako Benes v roce 38 a potom. Benes nas ‚prodal‘, ale myslis si, ze kdyby se radeji Nemcum postavil, ze by tady zustalo Cechu vic? Ja si naopak myslim, ze Benes to udelal pro ceske lidi lip, Nemci by sli cestou spalene zeme. A to Rus si pocina podstatne ohleduplneji, nez by to byval u nas udelal nasranej Nemec.

           Takze – cim kratsi valka na UA, tim lepe pro Ukrajince, rikam ja.

           A nepsal jsem, ze Mrcasik proklamuje F-35. Psal jsem, ze vyfutrovanymi argumenty popsal, ze F-35 jsou dobra letadla, nicmene pragrmaticky usuzuje, ze to pro Cesko neni dobra volba.

           A podobne to rikam ja – prohra UA proste prijde. Tak je lepsi, pokud to bude drive a zemre mene Ukrajincu. O rozdeleni Ukrajiny se proste rozhodlo uz davno.

          35. Transparentně, jo? A kde teda Ruskák vzal dva raketomety Himars, co? Dodali mu je sami Amíci, nebo kdo asi? Rusák ho zkoumá, zkouší a nejspíš už má dávno vymyšlený/vyrobený protiopatření. A mezitím je dohodnutý, že nezanedbatelná část dronů Bayraktar se bude montovat v Rusku a zůstanou tam. Ale ukravíncům ty drony a raketomety bude platit zbytek světa. To ti přijde normální a transparentní?

          36. Jak by si bylo možné sjednat smlouvy na plyn s RF? Za jakých podmínek?

          37. Na tohle tema bylo na nastence DF par linku na skupinu, ktera se tim primo zabyva. Nemam ty linky, mozna by slo dohledat na YT. Nemam pamet na jmena, ale je to bejvalel reditel Prazske plynarenske, pak nejakej (tusim namestek?), co sjednaval smlouvy na plyn pro CR uz za komaru, pak nejakej chlap, co puvodne projektoval a nasledne ridil rozvodne site v CR, pak je mezi nimi Vitaskova a cert vi, kdo jeste. Tusim snad 6 lidi, co s tim opravdu maji zkusenosti a ne maly. Shodli se na tom, ze by to slo a nekolikrat davali navrh vlade, ze jednani s Gazpromem uskutecni.

           Neni vule ze strany vlady CR.

          38. Ivan Novesky, Vladimir Stepan,…

          39. Tak to je to poslední, co bych téhle vládě slepence vyčítal. S teroristy se nevyjednává. Ty tvoje teorie, že tady chcípneme, protože nebude plyn. Bude, vždy ten plyn bude. A je, a je možná horší přibrzdit jeho těžbu, než jeho koupi. Tak ať se ukáže, zatím jenom vyhrožuje, ale gas proudí. Bodejť by ne.
           A aby ses tady zase nestavěl do pozice toho všeználka z rajchu, jak jsme na něm závislí – i ti dojčmajstři ve svých korporacích si to uměli spočítat a mají už dost plynu nasmlouvaného odjinud – přece nezastaví výrobu.
           Jediné co VL ještě má jsou média a jejich výhrůžky – že nebude teplo. Se uvidí. Snad Německo (ne)zklame, to je jediná slabá stránka (Itálie taky – ale tam to vidím na teplou zimu). Pak zbude poslední strašák a to bude Sysop.

          40. Je to uplne jednoduche – ja mam nazor, ty mas nazor. Ja osobne mam rad lidi, co maji svuj nazor, i kdyz je jiny, nez muj. Muzu se od nich neco naucit. Nemam patent na rozum.

           Jasne, ze nechcipneme a po ulicich nebudou mrazaky. Ale jak moc fajn to bude, to muze kazdy vnimat jinak.

           V tomto pripade je to celkem snadne – do letosnich vanoc budeme oba vedet, kdo mel pravdu :-)

          41. Jeste drobnost – ‚S teroristy se nevyjednává‘. Dovolim si pripomenout, ze naposledy letel za teroristy vyjednavat Biden a bylo mu tam diplomaticky naznaceno, at jde do prdele. S teroristy se totiz predevsim obchoduje. Tak to delali a delaji ti, co chteji mit vic, nez jen hrejivy pocit. Politika je jedna vec a obchody druha. Kdo to micha, prohrava.

          42. Ještě drobnost – popisuješ činnost prezidenta USA, zatímco já činnost vlády ČR – a nepokrytě do dáváš do roviny. Další chucpe advokáta Ruska, který vlastně nemá domov. Z pozice přistárlého znalce život, který všechno viděl a všechno zná se tadý hází do role, kdy příchozí vejde, okamžitě vidí: chalupníka, ze Šumavy, do které přivandroval, nemá k ní rodovou příslušnost a vlastně tam jenom jenom žije, zatímco dencoden přejíždí čáru do práce v rajchu, aby tady lokálně držkoval na kdeco (včetně zdravotní péče, školství jeho hitlejugend atd.).
           Jak v JH nemáš rodinný hrob, začínáš.

          43. Dobre, zkusil jsem s tebou normalni debatu, bez premoudrelych usudku o tvoji osobe. Za celou dobu jsem do tebe nerypal, neplacal nejaka sva moudra o tobe. Ty mas porad potrebu namisto faktu resit osobu toho druheho. Pritom uplne stejne bych tady mohl ventilovat, jaky jsi, jak mas potrebu cpat mi do huby svoje nazory, jak ti nektere veci musim psat stale dokola, protoze nejsi schopen je pojmout.

           Nechci ztracet cas s nekym, kdo nevi, jaky je rozdil mezi debatou k tematu a souzenim diskutera. Mrzi mne to, ale jdes do ignore. Mej se. Pis si dal o me, co chces, je mi to fuk.

          44. Tvoje osoba (resp. tvoje alter ego zde) je neoddělitelná od těch „názorů“, „postojů“ a tvých textů a tvých „zkušeností“.

           Sysop – všudybylvšudeznalodvšehoklíčemělvšudebráchučisnachučikámošemělcotozažilakdyžtonezažiltaktozažiljehobráchačibráchybráchačitunemocalespoňdostalačivavabráchyznámýsousedkysyn – to už tady léta vydáváš za originelní.

           K tomu ignoru nelze říci než „no konečně“.

           PS: Jihočech nikdy nebudeš, jsi jen větev (brňáka kór poznáme)

          45. Sysop má pravdu… :-P

          46. @Sysop
           ani nevím kdo to byl, neb už ho v ignore mám.
           Nicméně Ben Ešedu bych označil spíše za sráče než za vizionáře.
           Zalistoval (zašmatlofounoval) jsem na dovoleně Drnkovou utopickou ságou o alternativní historii let 1938-1943 a překvapila mě nadčasovost některých lostřehů a zajímavé paralely se současností..
           Co se Vašeho nechumelismu týče, až strýček Si usoudí, že ty pindy o jedné Číně uvede do praxe a neposlušné Tchajwance osvobodí i kdyby to 10% z nich mělo stát život, pak se to Vašeho byznysu rozhodně dotkne.
           Já vím, když se Tchajwanci vzdají hned, nic se jim nestane a budou spokojeně žít pod moudrým vedením KSČ…
           Neb silnější pes mrdá, dovolím si na závěr krátké shrnutí.

          47. Re: Dachsmeister28.7.2022 v 8:24

           Benes byl srac, to vubec nezpochybnuju, jen z dnesniho hlediska, kdyz uz vime, jak to bylo, si troufam tvrdit, ze kdybychom se Nemcum postavili, byli bychom byvali dopadli hure, co se poctu mrtvych tyce.

           Ja osobne Cinany nemam rad, vidim je jako velike nebezpeci, ktere i Amici podcenili a pokud Cina Taiwan napadne, tak nebudeme tady v Evrope daleko od male doby ledove. A to bez ohledu na to, jestli budou Taiwanci valcit tyden, nebo rok. Tam je to chloupek jina situace, protoze TSMC svet zatim plnohodnotne nahradit neumi. Sice bychom asi neresili imigranty, zato by nam fakt hodne chybely polovodice. Alespon ten cas, nez by to Amici stihli rozjet doma. V Evrope na to nemame, bohuzel. Sem-tam neco dame, ale TSMC nenahradime.

          48. Re: No 0ne28.7.2022 v 10:54

           Problem je ovsem v tom, ze at uz ma Cina cokoli, nemame to MY.

          49. Možná ano, ale nikoli dramaticky. Co by nám ale rozhodně zůstalo, by byly rovné páteře. V tomto kontextu by dosti pravděpodobně nikdy nedošlo k roku 1968. A kdyby náhodou ano, kdyby se semlelo cosi podobného, tak by z toho případný agresor nevyváznul tak snadno. A už vůbec ne tak, že by nás přes 20 roků okupoval a dělal si tady z toho „svoje“.

          50. Ze byl bolsan svine a svoje zajmy mel v pulce Evropy, o tom zadna. Na druhou stranu – bez podpory pate kolony u nas a prehlizeni na zapade, by to tak snadne nemel.

          51. Tanky proti betonu jsi četl? Drnek je borec.

          52. Sysop 28.7.2022 v 0:14

           +1

          53. misaka
           27.7.2022 v 22:43

           … co bys ty dělal – být předsedou vlády …

           – – –

           Ač ne na mě, povím co bych.

           Především už v roce 2014 bych nedělal blba Petříčka (ČSSD), abych při oficiální návštěvě jako ministr jezdil do oblasti bojů na východ a tam pokřikoval „Jsme na vaší straně“.
           Proč?
           Protože jsme ČR. A jako ministr bych hájil své země – nač se míchat do sporu, do kterého nám nic není…?

           V momentě vyeskalování konfliktu vstupem vojsk RF na UA bych nejvýše diplomaticky formálně odsoudil takovou akci, vyzval obě strany k ukončení konfliktu a např. nabídl zázemí pro jednání.
           Co se týká pomoci atd., jako limitní bych viděl dočasné ubytování a lékařskou péči civilistům z ohrožených oblastí.

           *
           Předpokládám, že reakce „misaka“ se asi konat nebude…

           :OD

          54. Co by nebyla, kriketacku. Ano, deset bodů HD jsem si stáhl z wiki, v hlavě je nenosím. Taky jsem zdroj transparentně uvedl. Zbytek diskuze mne už tak znechutil, že jsem nereagoval. To jenom tak na okraj.
           Vy máte tak jasno a já se tak mýlím.

          55. Proč se do to míchat…neni to naše věc…. Oni to vždy zařídí ti jiní, pak jim budeme říkat hrdinové, i pomníček se udělá, aby si naše děti neuvědomily, jací sráči jsme to byli.
           Však jo, já s tím nic neudělám. Jen je zajímavé to sledovat, jak se vybarvuje kde kdo a čte se zaujetím třeba knihy o cz letcich z bitvy o Británii.

          56. To je právě moc dobře, že se vybarvuje, kdo je kdo – i jak smýšlí.
           No jistěéé, určitě jsem estébácké děcko, nebo aspoň aplégr nějakého pomocníka pomocné stráže VB. Jak jinak..

          57. misaka:

           1.
           Ano, stáhl jsi z wiki a naivně uvedl. Asi nevíš, že na wikipedii si může kdejaké děcko psát co chce, stačí když ho jiný bambul nazve třeba správcem.

           2.
           Ano, nač se má ČR míchat do konfliktu dvou zemí bývalého SSSR? Nás musí zajímat kšeft a dobré vztahy s nimi tak, aby byl užitek pro vlastní zemi.

           3.
           Knihy o letcích z bitvy o GB mi zajímají stejně, jako třeba o revoluci v Rusku. Taky třeba o vzniku Izraele a vůbec dějinách 20. stol., O KTERÝCH JSEM SE NIKDY VE ŠKOLE NIC NEUČIL.

           4.
           Nepochopils, že onen konflikt si někdo vybrnkal, protože z něj má prospěch. Ty si jen pohodlně sežereš blafy z médií a to ti stačí, nač se hlouběji zajímat, že…

           :OD

          58. misaka
           27.7.2022 v 21:41

           Wiki:

           – – –

           :OD

          59. Vidim to stejne – Biden z hlediska svoji funkce v USA je blize Fialovi v CR, nez Zemanovi. Ostatne proto jsem zminil jeho vylet k Arabum. I kdyz tam diky dlouhodobe politice USA nemel sanci a Arabove mu to dali sezrat, aspon se snazil hajit zajmy vlastni zeme. Nikoho jineho. Fiala haji zajmy… vlastne ani nevim, koho presne. Mozna svoje. Petricek je totez na kvadrat.

           A presne u toho by se melo zacit.

          60. Corona:
           Vůbec na něj nereaguj. Tyhleti zkurvenci přežijou všecky převraty, neb zavčasu převlečou dresy a obrátí kabáty. Přežijou i atomový výbuch, jak potkani a myslím ještě luční koníci snesou šílené dávky. Mají neomylný čuch na to, kdy vystrčit rypáky a co při tom říkat.
           Možná je dobře, že to Vrábel všecko archivuje. Jednou mu to někdo sebere, jako to po norimberských zákonech sebrali Hollerithům – a pojede podle toho..

          61. servisdok:
           „…na něj nereaguj…“
           – – –
           „Y“ ječící o ZVS mi obvykle velmi upoutá. Plnou hubu, jak to chodilo před rokem 1990, agilní až běda. Dle projevu nemá moc přehled, ještě se naivně ohání wikipedií.
           Jeho výstup 27.7. večer považuje za boj, tím se už pochlubil. Pálí za Prahu aspoň tady, považuje to za osobní čest, asi se někde v kavárně pochlubí.

           .

       2. Závěrečný akt z Helsinek nemá charakter závazné dohody a o tom kdo co kdy porušil by se dalo debatovat věčně, přijde mi to zbytečné, jednou je to papír a tak s ním státy také v závisloti na potřebách zacházejí, to je reálná politika.

 6. … Podle Moskvy podlehl Berlín tlaku Washingtonu, který německé vládě Olafa Scholze čímsi vyhrožuje. Gazprom proto dostal z Kremlu příkaz neodkládat údržbu druhého servisní proudu NS1 a zahájit údržbu turbíny a odvézt ji do Kanady k servisu u firmy Siemens Canada. Ano, do té samé Kanady, ve které byla zadržována ta první turbína. V Kanadě je z toho šok a vláda neví, jestli vpustí turbínu do Kanady k opravě nebo ne.

  Pokud si myslíte, že jste svědky komedie, tak ano. Ale jen z pohledu Rusů, protože pro nás Evropany se jedná o hru ruské kočky s evropskou vyhládlou a brzy i mrznoucí myší. Je to důsledek vleku, ve kterém se nachází Evropská unie, tedy ve vleku americké zahraniční politiky ovládané vojensko-průmyslovým komplexem
  ……………………….
  Ukrajinská energetická společnost Naftogaz se stala prvním státním subjektem v zemi, který se od začátku války s Ruskem dostal do platební neschopnosti. Firma před úterním vypršením odkladného termínu neuhradila dlužné platby za mezinárodní dluhopisy, uvedla agentura Reuters.

  1. Hledal jsem to na CTK, tam prt(prestoze to snad vsechny zpravy prevzaly z tama), vetsi media mlci a na Reuters to spokojene je
   https://www.reuters.com/business/ukraines-naftogaz-stumbles-into-default-amid-new-debt-overhaul-push-2022-07-26/

   Asi se to nehodi propagande do kramu :D (no, realne jsou spis cesti „novinari“ pomali jako vzdy)

   1. Ty máš zaplacenej komerční servis ČTK?

    1. Samozrejme nemam :D Ale cekal bych, ze tohle bude jako dulezita zprava navrchu pro vsechny jako na Reuters :)

  2. I pres tech 5 miliard eurodotaci mesicne ma UA nejake trable s plynem?

    1. Fpoho, tak pekarny proste budou pict chleba pri nizsi teplote, ve vyrobe hnojiv se budou delat mensi kulicky a tak. Rozumnej plan. Jen blbec si s Rusem domluvil levnej plyn dopredu.

     1. Raw-bread! To se všichni hipstři a ezomatky budou tetelit.

      1. Nemci uz tady polehounku najizdeji na valecny rezim, co se topeni a teple vody tyce. No, tak jim navrhnu, at si pecivo kupuji v mrazenych polotovarech, to je jiste taky uspora energie.

 7. Baťa že rezignoval?
  Viděl někdo zblízka a osobně Svit v bývalém Gottwaldově, dnes Zlíně? Třeba v 70. či 80.letech? Ten rozsah té fabriky, její možnosti i šíři záběru toho, co vše se tam vyrábělo, ten baťovský systém, který se ani bolševici neodvážili výrazněji „modifikovat“, protože byl plně funkční a vyhovující ještě tehdy?
  Mluvil někdo se starými Baťovci, absolventy Baťovy školy práce, nebo měl s nimi někdo přímou zkušenost, co to byli za lidi?
  Kdyby Baťa třeba jen hypoteticky počítal s tím, že tenhle stát bude mít jednou 40M lidí (jakože rozhodně s takovou píčovinou nepočítal), postavil by tu fabriku ještě mnohem velkoryseji a bolševikům by spadlo do klína mnohem víc, než spadlo i tak.
  Ví tady někdo, jakou účetní hodnotu měly zlínské Baťovy závody v roce 1948, nebo i těsně po válce? Je to úžasné číslo, schválně se někdo pokuste, cvičně si jej zjistit.
  Kdepak. Baťa kalkuloval jen s tím, co reálně měl k dispozici – ať už to byla dostupná pracovní síla (speciálními továrními linkami železnice i autobusovými, se sváželo z rádiusu až okolo 65km), zdejší i jemu dostupný světový trh.
  Pro Baťovy (Tomáše i Jana Antonína) pracovaly ty nejlepší dostupné mozky snad ze všech oborů. Jména jako Hugo Vavrečka, Josef Sousedík (shoda jmen s tím vsetínským) a další, se ještě v těch 80.letech mezi starými Baťovci vyslovovala s úctou, v některých budovách byly v některých etážích dokonce ponechány původní cedule z roku 1945 píšící, kdo je správcem budovy, kdo dílovedoucím etáže, kdo za co zodpovídá…bylo velmi poučné to vidět.
  V 80.letech byly v té fabrice v provozu vyšší tisíce zcela původních reproduktorů Philips, telefonních přístrojů Siemens a dispečerského systému Philips, dodaných Baťům en-bloc příslušnými firmami v letech 1932-1938. Stejně tak ve 21.b jezdily od roku 1938 až do „rekonstrukce“ zcela původní výtahy 4m/s, rychlovýtah 10m/s i páternoster firmy Otis.
  Fungovalo to všechno jen proto, že se o to pečlivě starali staří Baťovci a jejich potomci – skoro bez ohledu na úplně jiný režim okolo…
  Baťům do expanze do světa nezabránil ani nedostatek lidí (těch měli dost), dokonce ani válka ne. Zabránili tomu bolševici.

  1. Nic ve zlém ale s nadšením a entuziasmem pro korporát bys mohl stejně velebit elektroverky s prokázaným 7x horším envitomentálním vlivem na životní prostředí ale furt řvou že je to ekologický a výhodný asi tak jako baťa pro svět kapitálu. Víš jak pracují pro blaho třeba blekrok nebo fejksbůk? Nevěřil bys kolik lidí je adoruje. Tak baťa byl průkopník a to ti nikdo nebere a prezidenti průmyslu https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ se jistě blahem podělají.
   Time 2:00 https://www.youtube.com/watch?v=BVYncPJPtOo

   1. Kurva ale zamakali na tobě, všechna čest. Akorát jsou to zasraní vyjebaní levičáci a potom to tvoje „vyjadřování“ i tak vypadá…

    1. :-) Jsi jak třístopé vozidlo, nefungující motorcyklystýr a prdící dvě šlápoty vedle.

 8. https://www.youtube.com/watch?v=9tzHH2IZ3Sk

  Fakt nám ho musí svět závidět…

  :OD

 9. Automatičtí bubeníčci plechových bubínků pochodových maršů. :-) roboti
  https://www.michalapetr.com/mip-88-hrozba-ruskeho-jaderneho-preventivniho-utoku-na-cesko-i-slovensko-varovani-prislo-z-usa-i-francie/

  Tak foukat si z iluzionisty do polívčičky je určitě sport fachidiotikých sprintérů workoholismu zběsile pádivých titulantů a vidíme to od vztyčení vysílacího stožáru čt orwell s exhibicionisty jedno oborů – zdroje jsou soustružníků na 3 000% a jedno kterých činností ovládaných chytráky, prací druhými. A kontinent bez energií a surovin hodlá nabízet práci za kterou jim naplivou na palice a i dozorcům slabomyslných „nóblés.
  Tyjoretici
  https://www.youtube.com/watch?v=L5SIzgXcW5Y

  1. Ten článek je slátanina. Jaderné ponorky mají běžně naložené rakety a pořád se někde toulají. Jméno lodi, písmeno Z, to jsou čisté symboly. Pokud by mělo nastat odstrašení a vážná úvaha o jaderném úderu, tak moje představe je, že to nebude v televizi, ale přijde atašé pro věci zbytečné za náměstem ministra přiměrené obrany pro něco formálně nedůležitého a předá mu určité informace, včetně podmínek a (předpokládám) kromě biče nastíní i nějaký ten cukr. K tomu se ministrovi a vládě vyjádří tajné služby a jiní držitelé křišťálových koulí a odpoví, co budou chtít…

   1. LWG 28.7.2022 v 8:53

    Ten článek jsem nečetl (proč také, že), nicméně tvá reakce je obecně použitelná, je perfektní.

   2. Tak i možná, ale jsou falze flagisté schopni myslet? Nebo mají mantru když to nejde silou půjde to ještě větší.
    https://www.youtube.com/watch?v=LXrnprlMyB8
    // a $ je zachráněn … svět kapitálu je zcela odosobněn a žije podle pravidel která nejsou lidského rozměru a civilizace už naprosto ne.

   3. Jedny stožáry se vztyčujou, druhé zase odstřelujou. Vypnuli jeden z posledních DV vysílačů v Evropě a odstřelili stožár Topolné. Můžete 3x hádat, proč asi. Komu těch 50kW na 270kHz táák strašně vadilo. Jsem zvědav, kdo to trefí jako první – už tu o tom šla řeč.

    1. Nikomu to nevadilo ako také, ale vadilo, že na to nikto nechcel dať bubáky. Ak by si vycáloval 40 MKč za výmenu kotviacich lán, mohlo to zatiaľ zostať stáť.

     Ako technikovi je mi to tiež ľúto, ale z pragmatického pohľadu „hodnota za peniaze“ je mi to úplne jasné. Ľudí, čo to počúvali, bolo minimum (ja ani neviem, kam som zapotrošil posledný prenosný prijímač, čo DV rozsah mal), a pre krízové vysielanie to tiež nemá zmysel, lebo nikto nezačne zrazu stavať kryštálku, keď zistí, že je nejaký globálny prúser…

Napsat komentář

D-FENS © 2017