Čeká nás veselé léto?

Featured Image

Určitě si ještě vzpomeneme, jak Policie ČR a BIS pořádaly v Českých Budějovicích casting a prostřednictvím neonacistů ve služebním poměru provokovali různé konflikty, do kterých se zapojovali naivní občané, které unifomovaní kolegové fake extrímistů následně sebrali, zaevidovali a buzerovali.

Tento víkend se zase odehrála další policejní provokace, tentokrát spíše komorního charakteru. Myslel jsem, že se uchechtám, když jsem to sledoval, ochotnické divadlo hadr. Největší dojem na mě udělali policejní animátoři v hnědé a šedé bundě a volba skutečně extrémních zbraní extrémistů, jako gumové rohožky a nějaké klacky z měkké gumy. Hlavně aby se nikomu nic nestalo. Vyvrcholilo to molitanovou dlažební kostkou. Odehrály se tam i další zajímavé věci, nejméně jeden extrémista údajně vyšel z budovy, která patří Ministerstvu vnitra, policii vůbec nevadilo, že si účastníci demonstrace zakrývají obličej kuklami a korunu všemu nasadil tento článek.

Současně došlo k úmyslnému zapálení nějaké pravdoláskomilské dotační kanceláře (následně se ukázalo, že do okenního závěsu někdo vypálil světlici). Oba incidenty spojoval jeden výrazný vizuální prvek – bílá kukla přes ksichty domnělých útočníků.

Něco chystaj.

Něco velkýho.

Zaselo se a je třeba sklízet. Jako strejda Babiš, když sází řepku.

Co to melu?

Zasela se uprchlická psychóza a je třeba sklidit. Sklidit více moci pro stát, větší pravomoci pro policii, více odposlechů, monitorování pohybu, skenování ksichtů a cenzuru internetu. Více kamer, kontrol a dohledu. Bude to pro naše bezpečí, stejně jako posledně, předposledně a furt, fakt to pomáhá, vždyť vidíte.

Má to ohromnej potenciál. Podívejte se ve Francii. Olánt vytáhl péro z jeho osmdesáté sedmé milenky a prohlásil, že mimořádný stav zruší v máji, neřekl však letopočet a tak je to v háji. Domovní prohlídky, odposlechy a domácí vězení bez rozhodnutí soudu, policejní razie a kontroly, to je i pro české fízly rajská hudba. Naprosto must have záležitost, svoboda v Evropě bere za své tak jako tak a přece nezůstaneme stranou s nějakým ostrovním řešením. Nedávno česká vláda zaváděla něco jako stupně ohrožení. BISka se nechala slyšet, že nepostačuje prosté konstatování, že je tady nebezpečno, je třeba říci také b). Tím se rozumělo zejména umožnění odposlechů, zákazy shromažďování a další věci.

Něco udělaj.

Inside job.

Výstřel z francouzské Aurory proběhl a nemůžeme čekat, že se nám to bude vyhýbat.

Něco naznačují ty události z minulého týdne. Nemyslím, že to byl seriózní záměr, ale něco jako test mediální reakce. Celá akce byla vedena třemi směry. Jeden byl ta emulovaná rvačka mezi státními zaměstnanci, druhý útok na „autonomní sociální“ centrum Klinika (doporučuji pročíst tohle) a „pobodání“ muslimského aktivisty. Zajímavé bylo, že každá story se šířila jiným kanálem. Zatímco televize se zabývala rvačkou násilníků ve služebním poměru, tisk se zabýval tím „pobodáním“ a internetová média řešila Kliniku. Pokládal jsem to za celkem inovativní a účinný postup, který zabránil „zahlcení“ mediálního prostoru, který nastává, když je třeba během krátké doby „vykomunikovat“ více věcí. Takhle si každá provokace našla svoji cílovou skupinu a myslím, že to bylo navrženo dobře. Konzervativní čtenáře papírových tiskovin přece jen víc zasáhne fyzický útok a naopak mladší levicové konzumenty internetového zpravodajství nabudí útok na nějaké to komunitní alternativní multikulturní nízkoprahové atd. Kdyby ještě k tomu rozbili růžová kola z Rekoly, tak by vytáhli do ulic a za pomoci obuškosharingu zbili do němoty každého nácka, tedy kažždou osobu v bundě do pasu a s krátkými vlasy.

Jenže se to celé nějak zmrvilo. Jako na potvoru spadla na Čechy v Rakousku lavina, což policejní divadlo mediálně upozadilo, a možná to tak bylo pro ně lepší, protože to bylo tak hrozně zfušované a okaté, že to prostě nešlo. Myslím, že s tím sami nejsou moc spokojeni.

Jiná věc se naopak podařila. Doladily se vizuály. Bílé masky pokládám za velmi povedené. To si každý zapamatuje a určitě o nich ještě uslyšíme. Zdá se také, že nejperspektivnější bude zase něco zapálit.

Mimochodem, určitě jste si všimli toho, že některé predikce, které jsme tady na D-F učinili, až překvapivě přesně vyšly. Týkalo se to všeho možného a většinou to bylo tak, že nám až delší čas dal za pravdu, zatímco krátkodobě jsme vypadali jako banda bláznů. Není to ovšem tím, že by autoři D-F měli skleněné koule nebo jakékoli jiné mimořádné koule, ale tím, že si uvědomili dvě prosté věci:

1. Pokud se něco může stát, tak se to také dříve nebo později stane.

2. Pokud se něco může stát a existují náznaky, že se to začíná dít, pak se to stane s jistotou a brzy.

Já k tomu ještě dodám třetí postulát, který jsem si vypůjčil od Davida Grubera a je znám jako VDP. Věci se dějí z příčin. Bohužel to funguje i opačně, pokud existují příčiny, stanou se věci. Tady je splněno úplně všechno. Tedy, mám za nepochybné, že státní moc a silové složky udělají něco, aby z nestabilní bezpečnostní situace těžily, jen není jasné co a kdy. Myslím, že to bude nějak takhle.

Zkusím spekulovat.

Timing: Poslední týden v červnu, první nebo druhý týden v červenci (lidi ještě nebývají na dovolené, ale je dostatečně příznivé počasí na to, abyste mohli blbnout na ulici celou noc), alternativně poslední týden v srpnu a první dva týdny v září. Nakonec i policejní provokatéři si musejí vybrat dovolenou. Budou to muset udělat letos a nebo až v ruce 2018, protože na příští rok vycházejí volby do parlamentu a kolem voleb se budou provádět jiné akce, takže by nastal konflikt. Kromě toho by volby mohly být událostmi ovlivněny a to je přece jen příliš riskantní.

Lokalita: Teplice (silná muslimská komunita), Brno (aktivní muslimská komunita) nebo nějaké jiné menší město. Do Prahy se jim moc chtít nebude, takže ji chápu spíše jako sekundární cíl, do kterého budou šířeny následné „nepokoje“.

Celá akce bude mít tři fáze.

Iniciační fáze: Některé z tradičních profi protiuprchlických a protiislámských „občanských hnutí“ svolá „demonstraci proti islamizaci“. Je jich příliš málo, takže se přileje oheň do ohně. Některý z představitelů „občanských hnutí“ bude během potyček, které v souvislosti s jejich pouličními akcemi lehce zraněn „islamisty“, berserkery z „kavárny“, pravdoláskaři mu přerazí čelist květinou nebo něco takového. Nezabijou ho ani vážně nezraní, bude to provedeno tak, že to bude hodně vidět. Nějaký monokly, obvazy, maximálně zlomenej rypák. Je třeba, aby mohl dále chodit do televize, mluvit a burcovat masy.

To vyvolá bouřlivou reakci mezi veřejností.

Alternativní scénáře: Zbijí ho jen tak bez demonstrace. Občas potkávám Konvičku v Kauflandu, tak třeba jeho a třeba tam. Zorganizuje se sexuální útok na ženy nach Muster aus Köln. Dítě zraněné při „muslimském útoku“, což je scénář osvědčený při organizování policejního špektáklu na síldlišti Máj v Českých Budějovicích.

Masová fáze: Vyhecovaná veřejnost něco rozmlátí a zapálí. Útok povedou muži v bílých maskách. Budou tam zranění, možná vážně. Ve scénáři preferuji popáleniny (trvalé následky, dá se to dlouho veřejnosti ukazovat), případně střelná a či bodná zranění. Střelná zranění jsou méně kalkulovatelná, snadno vedou k tomu, že někoho zastřelí do mrtva, ale zase by znamenala vynikající odrazovou rampu pro omezování soukromého držení zbraní. Myslím, že nikoho nezabijí, tedy alespoň ne záměrně, ale možná po nějakou dobu bude šířena zpráva, že někdo zařval (model student Šmíd).

Celá masová fáze proběhne víceméně spontánně, lidé se toho budou účastnit dobrovolně zhruba podle hesla „kdo neskáče, není Čech“ a uvnitř nepokojů bude autonomně jednat řídící tým specialistů z prostředí silových složek. Celkem jich bude pár desítek, což v pohodě postačuje, jak ukázaly události ze sídliště Máj v Budějovicích. Toto akční jádro bude mít tři týmy, jeden provede samotnou špinavou práci, druhý bude usměrňovat a eskalovat „nepokoje“ („bílé masky“) a třetí bude koordinovat mediální komunikaci, což je také praxe vyzkoušená z Budějovic. Policie jako taková bude provádět zatýkání a identifikaci účastníků nepokojů a katalogizovat je, což umožní paralyzovat národně orientovanou opozici.

Afterparty: Policie „nepokoje“, které budou zorganizovány a eskalovány v druhé fázi, potlačí silou. Proti vybraným osobám , které „organizovaly“ nepokoje, bude vyvozena trestněprávní odpovědnost. Samozřejmě jen policie bude vědět, kdo nepokoje „organizoval“.

Policie obsadí rozsáhlejší území v cílové lokalitě, pomocí systémů na skenování ksichtů instalovaných v dodávkách budou provádět identifikaci osob a jejich masové zatýkáni a zadržování, přičemž bude důsledně dodržovat lhůtu 48 hodin. Zprvu bude vše vypadat tak, že situaci „nelze dostupnými prostředky zvládnout“ a bílé masky budou mít navrch. Bude například docházet k ukrývání aktivistů a zbraní v soukromých bytech a koordinování akcí přes internet. Po zhruba týdnu „nepokojů“ zasedne na mimořádné schůzi parlament a ve zkráceném řízení přijme krizové zákony umožňující výjimečný stav. Jejich cílem bude umožnit:

– odposlechy mobilní a internetové komunikace bez soudu, včetně toho, co policie už dlouhou dobu požaduje, tedy na spojit sledovanou komunikaci s příjemcem. To by v podstatě umožnilo fízlovat celý národ, protože když budou potřebovat někoho fízkovat, prostě mu napřed pošlou mail.

– provést domovní prohlídku bez soudu

– na omezenou dobu internovat lidi bez soudního rozhodnutí

– provádět prohlídky vozidel a osobní prohlídky jen na základě podezření

– zakázat vstup na určitá území bez důvodu

– výrazné zpřísnění některých trestů

– zabavování vybraných věcí jen na základě rozhodnutí policisty (hotové peníze, vozidla, „zbraně“, datové nosiče)

– cenzurovat internet nebo nařídit vypnutí internetových stránek bez udání důvodu

v neposlední řadě samozřejmě také

– konfiskace legálně držených zbraní

– odzbrojení veřejnosti ve stylu západoevropských zemí, tedy zákaz zbraní jako slzných sprejů a paralyzérů

Kolik z požadovaných opatření se podaří zavést, je jen otázkou toho, jaká bude reakce veřejnosti a médií. Může se naapříklad stát, že to nikoho nebude ani pořádně zajímat, podobně jako události z minulého víkendu.

Pravděpodobně bude „mediální tým“ celou záležitost stavět tak, aby veřejnost nejen neodmítala stanné právo, tedy právo vykonávané policií na místě, ale naopak jej s radostí akceptovala. K tomu se použije již rozpracovaná komunikační strategie, která bude stát na tom, že soudy a obhajoba jsou nikoli zárukou, ale překážkou spravedlnosti.

Popsaná opatření, která budou veřejniosti předkládána jako dočasná, se následně stanou v podstatě perzistentními a vytvoří podmínky pro to, aby vláda mohla v podstatě kdykoli a bez námahy eliminovat názorovou opozici v programu likvidace národních států. Je třeba rozlišovat mezi účelem a prostředkem, a uprchlíci jsou pouze zbraní, kterou je veden boj za něco většího.

Samozřejmě kromě uvedených legislativních opatření samozřejmě lze očekávat pozitivní vliv na rozpočty policie a tajných služeb, navýšení jejich headcountu a investice do vybavení.

Co udělat, aby se tento scénář nestal? Pouze jedinou věc. Celé jim to bude k ničemu, když se do toho běžní občané nenechají zatáhnout.

V tomto smyslu přeju hezké léto.


14. 02. 2016 D-FENS

12345 (308x známkováno, průměr: 1,33 z 5)
20 456x přečteno
Updatováno: 14.2.2016 — 21:12
D-FENS © 2017