Reportáž z demonstrací v Praze 6. 2. 2016

Featured Image

Mám vaši pozornost? Výborně. Následuje nezávislá reportáž z demonstrací v Praze v sobotu 6. 2. 2016. Nikdo nikoho zapalovat nebude. To dělá Islámský stát a nejsme jako oni.

Tak jsme si byli s kamarádem opět zademonstrovat. Nádherná oslava nového lunárního roku po česku. Bizár, šílenosti a hrotky zaručeny. Samozřejmě jako první volba padla na krásné Hradčanské náměstí, které bohužel trochu znesvětil před pár lety nepřítel lidské svobody Obama. Před branou Pražského hradu zde měl pódium Bloček proti islámu, který máme tuze rádi, protože prezentuje oficiálně nežádoucí názory. Ty je třeba zastávat a hýčkat, protože jinak hrozí, že nám tu z korektnosti vyroste cenzura a začne nová doba nesvobody. Pluralita názorů muss sein a kritika náboženství je přípustná! (Říká i Evropský soud pro lidská práva)

Konva a spol. vyslyšeli připomínky k 17. listopadu 2015 a pořídili kvalitní zvukovou aparaturu, takže na rozdíl od Albertova je bylo skvěle slyšet. Na místě byl i telemost, kterým jsme byli spojeni s demonstranty z dalších zemí. Supr. Atmosféra na místě připomínala pohodový festival, jen místo kapel vystupovali řečníci. K dokonalosti chyběl jen stánek pivo, limo, bratwurst. Přítomní lidé reprezentovali průřez společností. Byli zde důchodci, lidé středního věku, tak i mladí. Ženy i muži. Docela dost těch holohlavých, ale i ti se chovali nadmíru slušně. Pak samozřejmě tajní, kteří byli tak tajní, jako ten tajný v hospodě ve Švejkovi. Nepouštěli se ale do provokací ve stylu StB, jako to dělají jejich kolegové v Německu na shromážděních Pegidy, patrně v záměru, aby říšská policie mohla na ty hajzly, kteří si dovolili mít jiný názor než říšská kancléřka, konečně použít ostrou munici a umlčet je jednou pro vždy.

Vše bylo tak poklidné, že jsem dostal strach, že nebudu mít o čem psát. To spravil německy mluvící řečník ve Švýcarsku, jehož projev nám byl zprostředkován telemostem a přetlumočen. Hradčany neslyšely údernou němčinu přes 70 let a trochu zlovolně mi u toho poskakovala pravice. Ale chápu, že když do EU přicházejí lidé, zejména mladí muži, z  kultury, kde mají výraz pro údajně společensky přijatelné znásilňovací pogromy na ženy (taharrush), tak situace je vážná a vyžaduje si plamenné a uhrančivě úderné vysvětlení v němčině.demo_pha_06022016_3

Pak Konva přečetl svou epicky zběsile epesní angličtinou nějaký manifest o Pevnosti Evropa. Pár kusů tý big beutiful wall by EU vskutku neuškodilo. Nakonec nějaká paní zpěvačka moc pěkně zapěla českou hymnu a my jsme odpochodovali z Hradčan na Klárov. Vše zcela mírumilovně. Ghándí approves. Očitý svědek mě však upozornil, že viděl nějaké „fašisty“ kterak z Letné házejí kostky dolů směrem na policisty u Úřadu vlády. Taky jsem na Hradčanech neznamenal ten policejní trolling ČRo.

Cestou na Klárov jsme potkali auto idnes.cz, tak jsem se snažil rozeskandovat dav s heslem „Babiše do koše“, což ale bohužel nevyšlo. Tak snad jindy. Zajímavá situace nastala na Mánesově mostě, kde se nejdřív policie snažila nepustit „fašisty“ ke „sluníčkářům“ a antifě. Pak se na to vykvákla a jeden hrdinný vlajkonoš Bločku vešel vstříc krvelačným sluníčkářským hyenám, které ho začali bez zaváhání bít a řvát něco o zabíjení. Hrozilo, že toho nebožáka vtáhnou do davu a zlynčují. Policie se do toho ihned vložila a znesvářené tábory od sebe oddělila. Situaci to dost vyhrotilo. Začaly padat nějaké nadávky z obou stran, slunce hodili nějakou zapálenou pyčovinu na policajty a to bylo tak všechno. Policie poté nařídila „fašistům“ vyklidit most, což pod menším nátlakem udělali. Rozpálená Slunce si hromadně zahulila trávu a vychladli. (LEGALIZE IT už ale!) To byl vrchol boje o Klárov, policie nařídila rozpuštění a lidi se začali rozcházet. Pak už nás pobavil jen harmonikář z Bloku proti islámu, který bez nenávisti velmi lidsky pronesl krátký projev a zahrál a zapěl nějakou oldschool pecku.

demo_pha_06022016_2

Teď už jen jednotlivosti:

Nějaký přiopilý postarší pán v táboře „fašistů“ na Mánesově mostě zařval něco o pozabíjení anarchistickýho šmejdu, nebo tak nějak. Okolo stojící policisté na známku souhlasu uznale a s gustem pokývali hlavami. Dobrej bizár.

Co jsem na Klárově vůbec nepochopil, byla skupina agresivních feministek pro islám. Ať to beru, za jaký konec chci, přijde mi to jako sraní si do huby level milion a pošlapání všeho, o co se kdy ženské hnutí snažilo. Ultrabizár.

Závěrem bych řekl, že si snad všechny zúčastněné tábory nemají ve vyhrocenosti a hejtování co vyčítat.

PS1: Nelze vidět vše, ale lze plynule měnit tábory! Je možné být u „fašistů“, pak třeba chvíli dělat press a tím se dostat ke sluníčkářům. Žijeme ve světě neomezených možností!

PS2: Skupinu osob s bílými kuklami jsem zahlédl a divil se, že na rozdíl od všech ostatních nebyli PČR vyzváni, aby je sundali a vypadalo to jako záměr. Že se jednalo o policejní provokaci, mi nikdo nevymluví.

PS3: V táboře „fašistů“ mají nejhezčí holky. ;) (referenční skupina Hradčany)

PS4 nemám, ale moc bych je chtěl. Jsou na ně prý skvělý hry.

Pokud jste to dočetli až sem, děkuji za pozornost. Další demonstrace a reportáže budou následovat, dokud demonstrace nebo reportáže nezakážou. 1st May incoming! Take cover! Over.


14.02.2016 Shaman

12345 (159x známkováno, průměr: 1,48 z 5)
8 996x přečteno
Updatováno: 14.2.2016 — 21:34

Reklama

D-FENS © 2017