Máj independent source

Featured Image

Přináším menší výběr z nezávislých médií, týkající se událostí na sídlišti Máj a týkajících se činnosti policejních provokatérů a „extrémistů“ z povolání.

Analýza zveřejněná na Youtube p. Radkem Veličkou se zabývá analýzou policejního zásahu a akcí „extrémistů“ ve služebním poměru. Video se dotýká událostí při druhé demonstraci zde dne 6.7.2013, kdy se policie rozhodla „vytrhávat“ z řad demonstrujících aktivní kousky, mlátit je a zatýkat.
 

 
 
Na webu p. Veličky je k nalezení několik textů se stejnou tématikou. V jednom z článků se například můžete seznámit s příležitostným pisálkem Jiřím Formanem, který jinak zásobuje Novinky články o záslužné, neúnavné a hlavně naprosto nepostradatelné činnosti policie v boji se silničními piráty a násilníky. Zde všakl, zdá se, přešel na druhou stranu.

Blog vlastnihlavou.cz se vrací k zásahu z 6.7.2013, který byl ohledně zapojení provokatérů asi nejvýznamnější a komentuje zveřejněný údaj o 135 zadržených.

I druhou stranu je dobré si vyslechnout. Zapojilo se také policejní píárko – fízlí televize tisen.tv zaměřená na posilování píár silových složek. Takových serverů se v posledním roce objevilo několik, zřejmě se tedy jedná o součást nějaké kampaně. Titulky jako „Poděkování IZS za náročný den“ a reklama na taser vás jistě zaujmou. Zde je video, proti kterému je major Zeman ukrutná nuda. Za fízlím serverem stojí opět Forman.

Galerie hanby obsahující fotky policejních provokatérů a fízlů z 6.7.2013. Rozběhla se iniciativa směřující k rozkrytí identity jednotlivých fízlů. Například byl vyčenichán jistý fízl Marek Pluskal z Jeseníku a nejspíš i další. Ohledně Pluskala, musí to být skutečně policejní eso. U pořádkových jednotek mlátí lidi už mnoho let. Z tohoto článku vyplývá, že v roce 2001 svalila šestačtyřicetiletá rachitická reportérka Kučerová policistu Pluskala na stojící auto a ještě jej mlátila pěstmi. Soud o ničem nerozhodl a Pluskal o policie evidentně zůstal. Práce policisty je skutečně náročná… to jen aby těch posledních pár tzv. extrémistů, kdo na takové akce chodí a nejsou tam služebně, věděli, kdo, co jsou za lidi ti, kdo je mlátí.

Zde se potetovanýmu fízlovi podařilo chytnout radikála jako hrom:
 

 
A další video, opět s Pluskalem je zde. Policie evidentně nechápe, že v době sociálních médií začíná pojem „tajný policista“ pozbývat významu.
 
Vznikla facebooková skupina vyjadřující nesouhlas s policejním řáděním na Máji. Server radicalboys, jehož provozovatelům je (na základě nevím čeho) přisuzována zásluha za nepokoje a kteří jsou zřejmě jedním z hlavních cílů této policejní akce, zveřejnili na svém webu formulář pro trestní oznámení na zasahující policisty. Pokud vím, několik desítek trestních oznámení bylo podáno. Nemyslím, že by na základě nich začali někoho stíhat, ale proč ne, minimálně podle videí k porušení zákona docházelo opakovaně. Škoda, že je formuláíř v PDF, protože některé důležité věci v trestním oznámení chybějí.
 
Další postřeh dodal František Matějka, který se k tématu vrátil samostatným článkem. Zesilte si zvuk. V čase 1:04 uvidíte zajímavou scénu. Policajti mlátí člověka na zemi (nad tím se protentokrát nebudeme pozastavovat) a přijde nějaký sturmbannführer, který jim řekne „ten je náš“. Policajti „extrémistu“ pustí a ten se opět zapojuje do protestování.
 
 
 
Ohledně tohoto videa, které rozpoutalo vlnu nesouhlasu s policajtským násilím i v hlavních médiích, se objevil na serveru policie tento dodatek. Tomu nebudete věřit. Zejména poslední věta v policajtské slohovce vám vezme dech.

Další video – policajti třískají lidi, kteří nic neudělali, nějaké děvče hodí přes plot. Už to začíná být trochu nuda. Po shlédnutí tohoto klipu se vám nejspíš začne zdát neuvěřitelné, že se tohle vůbec může v právním státě přihodit, ale chce to klid. Nejsme právní stát, nacházíme se právě ve stadiu zrodu policejní republiky a tak si budeme muset zvyknout.

Zajímavé je také sledovat policejní operativu. Sledujte činnost civila, který se objeví na videu v čase 2:50. Přijde z vnitrobloku sídliště a navádí kordon těžkooděnců. Můžete se také seznámit s „body language“ – policajty řídí pomocí gest:
 

 Stejný fízlí führer na jiném videu v 0:13

 

Veřejná diskuse o situaci na Máji. Paní si tam nebere servítky. Na konci videa popisuje praktiky policie při vyvolávání protestů a použití provokatéra. Vedení města a policie je zcela v defenzívě:
 

 

Dorazilo i několik svědectví místních. Přináším dvě.

Čtenář P. se pokoušel dostat pěšky, ze ženou a dítětem na Máj, kde si právě policie honila klacky. Je na Máji doma. Bohužel narazil na problém. Jak sám píše: „Na odbočce z E. Rošického do ulice U Rozvodny pomáhaly a chránily dvě policejní hlídky a pouštěly jen po kontrole dokladů. Strážník se důležitě podíval na manželky občanku když přečetl M. Chlajna a zeptal se rozpačitě: „Tahle ulice tam je?“

Čtenář shodou okolností také P. už tolik štěstí neměl. Během protestu jej nenapadlo nic lepšího než zevlovat přes svým domem, místo co by na policii z okna vylil kýbl chcanek. SSák na něj začal ječet, aby se rozešel. To pan P. nehodlal a odpověděl mu, že se nemá kam rozejít, neb tam bydlí a ještě k tomu přidal „čuráku“. Za odměnu strávil pět hodin v poblitým antonu a musel z Mariánskýho pěšky.

Na závěr mi nezbývá než se znovu ptát, jak se ti extrémisté na Máji vlastně berou a kdo je tam pouští. Celá ta operace má totiž rysy řízené akce. Včera večer totiž policie Máj hermeticky uzavřela a pouštěla tam lidi až po předložení dokladů, ze kterých plynulo, že tam bydlí. Kdo neměl na Máji trvalé bydliště uvedené v občance, měl smůlu. Nabízí se otázka, proč tedy policie uzavře sídliště až potom, co tam radikálové přijdou a zda by nebylo vhodnější to dělat opačně. Pokud máme věřit tomu, že policie chrání pokojná shromáždění hodných cikánů před útokem zlých extrémistů, bylo by snad nejlepší udělat to obráceně a vůbec tam ty „radikály“ nepustit stejně jako tam nepustí obyčejné lidi poté, co policejní akce vypukne. Anebo se pletu?
 


14.07.2013 D-FENS

12345 (3x hodnoceno, průměr: 1,00 z 5)
1 108x přečteno
Updatováno: 15.2.2016 — 17:39
D-FENS © 2017