Žena roku

Featured Image

Obec Pchery je naprosto obyčejná vesnice uprostřed středních Čech. Pokud budete nutit nějakého anglicky mluvícího cizince, aby vyslovili její jméno, budete mít z toho stejnou hlínu jako Islanďan, který vám dá přečíst jméno sopky Eyjafjallajökull.

Tuhle vesničku s hornickou minulostí můžete lokalizovat z půlky středočeského kraje celkem snadno: Jako majáky nad ní ční dvě ohyzdné vrtule ekologického (zlo)počinu jedné nejmenované energetické společnosti. Jinak nic moc. Necelé dvě tisícovky obyvatel, škola, kaplička, dvě hospody a tři autobusové zastávky. Pár statků a krásný výhled na České středohoří. Tuctová vesnice. Až na to, že v této vesnici sídlí mikrobilologická laboratoř, jejíž paní vedoucí ve mne vzbuzovala naději ve chvíli, kdy masmédia děsila obyčejné lidi počty mrtvol a smrtícími křivkami nesmrtící nákazy.

Paní doktorka se proslavila v březnu tím, že vytvořila účinnější a levnější postup diagnostiky přítomnosti viru SARS-COV2, a zcela bezelstně naúčtovala klientovi dle svých nákladů 1264 Kč včetně DPH, zatímco renomované pražské laboratoře požadovaly v té době za stejný úkon desetinásobek. Takovéto sražení cen ovšem Pražáci nedokázali skousnout, a tak došlo na klasické konkurenční fauly včetně „mylného informování“ našeho zpívajícího ministra. Ten nelenil a jal se v rámci svého reprodukčního talentu papouškovat lži o paní doktorce v přímém přenosu. Následná omluva už pana ministra z pozice nastrčeného šaška nevymanila. Ke cti paní doktorky budiž i její reakce – žalovatelnost výroků pana ministra byla nasnadě a každá druhá celebrita by si nějaké to soudní řízeníčko jistě neodpustila. Přestože paní doktorka o panu ministrovi mluvila v rozhovorech vždy neutrálně, neubránil jsem se pocitu, že jí bývalý adept na superstar nestojí za rozčilování. Nevšiml jsem si žádné „velké“ televize včetně naší vyvážené ČT09, která by se v tom čase odhodlala natočit s touto paní reportáž. Již v březnu, v době, kdy soudruzi z ministerstva měli tendenci celou laboratoř zavřít, si paní doktorka dovolila spekulovat ze svého odborného pohledu, že virus není přírodního původu (čas 14:35 a dále). To si mainstream nemohl dovolit zveřejnit z příčin, které určitě jednoho dne vyplynou na povrch. Ještěže existují jiné informační zdroje a nejsme závislí na cenzorech, kteří moudře rozhodují o tom, co má plebs slyšet.

Pokud si najdete profesní životopis paní doktorky, musíte uznat, že je to velmi erudovaná dáma s úctyhodnou kariérou. Má ještě jeden dar, který mnozí vědci postrádají – umí vysvětlit i naprostému pitomci, jak fungují viry a jak se množí. I já to od ní pochopil. Popsala velmi jednoduše systém dědičné informace RNA a důvody, proč si myslí, že ten virus nemohl vzniknout v přírodě. Pregnantně podaná teorie soplů zabraňujících koronaviru napadnout dětský organismus vysloveně pobavila. U lidí, kteří jsou ověnčeni tituly zprava zleva, je to dovednost vzácná jako šafrán.

Naštěstí vláda byla v té době v takovém srabu, že si nemohla dovolit plýtvat chytrými lidmi a energií na řešení konkurenčních tahanic mezi laboratořemi, a akreditaci pro pcherskou laboratoř na téma testování SARS COV-2 velmi brzo posvětila. Poté postupně přišla na řadu milost některých médií a názory „vesnické doktorky“ se dostaly na veřejnost alespoň na periferii mainstreamu. Paní doktorka tak mohla prezentovat své myšlenky u Lucie Výborné na ČRO2, posléze jsem zaregistroval i nějaký rozhovor na komerčním kanálu. Její tvář jsem ale doposud nezahlédl v televizi, které platím každý měsíc výpalné. Že by to byla jen náhoda? Na druhou stranu paní doktorka nemá zapotřebí, aby jí okřikovali a skákali do řeči nýmandi typu Witowské či Železného.

V době, kdy pan plukovník hřměl příkazy ze všech možných informačních kanálů a mnozí si z jeho řečí dělali kaku do trusniček, byl tento závan zdravého rozumu takový balzám na duši.

Paní doktorka je evidentně fajn. Kdybych seděl v porotě vybírající ženu roku 2020, asi bych neváhal ani vteřinu.

Děkuji, paní Soňo.

 


13.06.2020 PAKO

12345 (306x hodnoceno, průměr: 1,42 z 5)
11 579x přečteno
Updatováno: 13.6.2020 — 23:04

Reklama

D-FENS © 2017