Wollt ihr den totalen Krieg? - zpět na článek

Počet komentářů: 912

Přidat komentář
 1. Skvělé, naprostý souhlas. Na tuhle řeč pana doktora se sametovým hlasem a frenetickou odpověď „Heil! Sieg heil!“ jsem si mnohokrát vzpomněl. Konečně je možné někoho legálně nenávidět a i tu nenávist šířit.

  K nepřehlednosti situace – pěkný hokej v tom mají sami Rusové:
  https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/rusko-jak-je-to-vubec-mozne.A220429_160249_p_zahranici_wag

  1. @JH
   Dík za odkaz

  2. „Všechno jsme udělali dobře. Amerika udělala to samé v Kosovu, “ řekl mi pětatřicetiletý právník v obchodním centru.
   „Takže udělala všechno dobře?“
   „Ano! Tedy ne.“

   Jo, tohle je nová taktika, co tu zkouším. Rozebrat ten vnitřní rozpor a pokrytectví, že „to co dělá Rusko je v pořádku, protože totéž dělala Amerika – ale když totéž dělala Amerika, tak to bylo špatně“.

   1. Milovat, nikoli pochopit :-)

    Quot licet Iovi, non licet bovi?

   2. Já myslím, že to není třeba rozebírat. V takových „logických“ příkladech, se jen vaří dort a plete dohromady, morálka, právo, spravedlnost, geopolitické zájmy a společenský/náboženský úzus za účelem „aby to vyšlo“. To, že se na to někdo nachytá je spíše jen takové dětinské.
    A kdyby to pokrytecké nebylo tak Rusko může klidně válčit? Wow.

   3. Kouzelny na tomdle je, ze to plati i obracene.

    Dyz to delaji US of A, je to dobre? A dyz to udela RF, tak je to spatne? Ahaaa…

   4. Je tam rozdíl a to ten, že Rusko má Nato u svých hranic a Usa jsou nacpaný v rozjebaný a zkorumpovaný Ukrajině, kde nikdo neví, co tam kujou za pikle (biolabolatoře, jaderný zbraně atd.), kdežto Usa potřebovalo v Kosově základnu a tak házeli hodný a demokratický bobmy na Srbsko tisíce km daleko od svojí země.

    1. Dokonce kazetové a „špinavé“ bomby, a to i na civilní cíle (nezapomenutelný je „náhodný“ zásah čínského velvyslanectví)

     1. Jeden registrován 12.3. a druhý tak čerstvý, že jej ani žádný vyhledávač ještě na DFENSu neeviduje. Tak vítejte, Březňáci.

      1. Proč březňáci? Bylo to vidět už týden před 24. únorem.
       Sračkomety šturmovaly ve stylu toho fóru „ten sviňák mi ty sáně určitě nepůjčí“ a mrd mu šutrem do okna.
       Bylo to už týden předtím.

       1. Před březnem to byly jen jednotlivé kapky, pár nových nicků za pár týdnů. Teprve v březnu se z toho stal přívalový déšť a začalo to naskakovat tempem 2-3 nové nicky pod každým novým článkem.

        1. Něco k tématu byste neměl? To, že kecáte voloviny a zakrýváte to útoky ad hominem – na to jsme si u Jana Mrcasíka už zvykli. Tak přestaňte očerňovat druhé, a rovnou přiznejte, že kecáte a lžete.

      2. to mrcasík „Jeden registrován 12.3. a druhý tak čerstvý, že jej ani žádný vyhledávač ještě na DFENSu neeviduje. Tak vítejte, Březňáci.“

       a jak to souvisí s tématem mrdko?… něco k věci bys neměl?…

       jo já vím, mrcasík a pokrytectví jsou vlastně dvě synonyma… seš užvaněnej grafoman… placenej z nějaký spin doktorskýho grantu zpravodajskou službou…

       samozřejmě je to krytý asi nějakou obskurní socka fakultou… nicht wahr?

   5. No když jsem tady ještě před válkou připomínal, kolik životů stála západní „válka proti terorismu“ , tak jste to taky viděl hezky uvědoměle dialekticky ve stylu ta čísla jsou moc nadsazená a za většinu mrtvých si mohou ti vypatlanci sami.
    A navíc málokdo je toho názoru, že co dělá Rusko je je v pořádku, protože to dělala Amerika, ale dost lidí je schopno vidět to pokrytectví, kdy nás denně zavalují hlubokými lidskými příběhy z Ukrajiny, zatímco když my jsme Smrtce na Blízkém východě přichystali hody, naprosto nikoho to nedojímalo.
    Ostatně na stránkách OBSE se taky dala dohledat statistika kolik dělostřeleckých granátů si na Východě Ukrajiny vyměnili naši chráněnci s chráněnci Putina a nikoho nesralo, že zrovna naši chráněnci kurevsky tlačí na pilu a že i na té druhé straně se odehrává spousta HLP.
    Ale to je tak nějak dnešní standard, že kdo by snad požadoval rovnej metr, musí bejt zaručeně placenej v rublech nebo zastydlej komouš.

    Nebo se mám snad domnívat, že když nám zařvalo v Afghanistánu 14 vojáků, tak rukou našich vojáků tam nikdo místní nezahynul a ti naši dobrodinci jim tam jen kopali studny a učili je dojit kozy?

    1. Na stránkách OBSE se dalo hlavně dočíst, že na obou stranách MLC si neměli co vyčítat, jeden za 18 a druhý bez 2 za 20. A stejně tak ve zprávách OSN o lidských právech se dalo dočíst, že v roce 2014 se obě strany nejdříve chovaly podobně prasecky, pak separáti výrazně přitlačili na pilu, a naopak Ukrajinci se od roku 2016 začali výrazně zlepšovat.

     Ty jsi ale svéráz, který dlouhodobě systémově a úmyslně absolutně odmítá vidět či uznat rozdíl mezi tím, kdy někoho zabiješ vlastní rukou a mezi tím, kdy zabiješ mafiánského bosse který udržoval „pořádek“ a místňáci získanou svobodu využijí nikoli konstruktivně, nýbrž tím že se začnou řezat. A to tvé hlubokomyslné vhledy malinko diskredituje, víš? „Holínky nebo hodinky, oboje se natahuje.“

     1. @Mrcasik
      Ano, ten zásadní rozdíl mezi Rusákem, který má dojem, že má svaté právo denacifikovat Ukrajinu za cenu zatím desetitisíců obětí a mezi Mrcasíkem, který se domnívá, že máme svaté právo, či snad dokonce povinnost zabíjet mafiánské bossy někde v Libyi, Sýrii, Iráku či Afghanistánu za cenu minimálně statisíců mrtvých mně skutečně uniká.
      Ale možná bychom měli zkusit ještě demafiaizovat ještě pár dalších zemí, třeba to místní konečně využijí konstruktivně a vybudují ráj na zemi, když už to do teď nevycházelo. Vono by se nakonec dalo i říci, že ten Majdan co jsme ho tak silně podporovali, vlastně taky místní nevyužili dostatečně konstruktivně, že?
      Nepomohlo by nakonec Putinovi, kdyby udělal z hodinek holínky a místo denacifikace vyhlásil, že jde po mafiánech, těch přece na UA taky mají dost a že to místní nepochopili dostatečně konstruktivně a tak to stojí zbytečné oběti?

      1. O Libyi ani Sýrii jsem nikdy nic nepsal. To zaprvé.

       Zadruhé – opět potvrzuješ, že perverzně kladeš rovnítko mezi „invazní armáda VLASTNÍ RUKOU zabije desetitisíce“ a mezi „invazní armáda NEZABIJE vlastní rukou skoro nikoho, ale vzniklé mocenské vakuum využijí MÍSTŇÁCI kteří zabijí destitisíce“.

       1. Pokud by šlo v obou případech o neúmyslný vedlejší efekt, tak už je možné použít rovnítko?

  3. Ten clanek na NP je mrazivej, uplne jsem si pri cteni vybavil sveho casu rozhovory napr. v Aktualitach… :-)

 2. Děkuji. Vidím to podobně. Jen tu jaksi cítím třaskavou směs – na jedné straně velká část společnosti si zvykla nemyslet (covid, ukrajina) a šít roušky nebo se skládat na ukrajinské houfnice a na druhé straně budoucí velké ekonomické potíže, kdy si mnoho lidí nebude schopno zabepečit bydlení, slušnou životní úroveň, práci…A pochopitelně jim nedojde, že důvodem je iracionalita, které nyní tleskají a po které volají. Výsledek je předem predikovatelný díky historickým reminiscencím. A nevypadá růžově.

  1. Hmm, a co nabizi opozice? Jejicjh oblibenou hracku, rozpad EU a svetle zitrky jim valka na Ukrajine vzala, a jen tak jim ji nevrati. Volani „zadny normalni clovek nemuze podporovat valku“ zni jak zoufale knuceni, za stare dobre poradky. Co tam je dal? nenavist proti Ukrajincum? Fakt nevyplodi nic lepsiho?

   Pred deseti lety by se tady Zahumenske vysmali, jak velebi socialni stat, ktery mate zalovat, aby se o vas postaral. Dneska ji tady velebi.

   Tady uz fakt zustali jen primitivni socialisti.

   1. Co má společného EU s válkou na Ukrajině či obranou proti ní? Jak EU kohokoli brání před Ruskem? Nebo jsi snad jeden z modrožlutých Popíračů_NATO?

   2. Opruzácká kundo, vona totiž jedna věc je, dyž ten zkurvenej socanskej bordel tady je a hrstka lidí s tím údělá hovno než puč, tak že aspoň něco hodí zpátky vlastním ovčanům.

    Dyž ty svině nejenom že rozkrádají, co eště zůstalo, jako kdyby nemělo byt zejtra, ale eště rozdávají desítky miliard nějakejm přivandrovalejm uprchlívákům, kteří nemusijou nic, zatímco po ovčanech budou za chvílu chtít i výtěr z prdele na plastovou kartičku, tak to ten režim očividně útočí na vlastní ovčany. Takovej stád ztratil veškerou legitimitu i podle těch pohádek, co nalejvá do děcekve školce, protože z toho dávno neplní takřka nic, naopak vlastní perzekuuje.

   3. Rozpad EU má nejmíň 20 roků sekeru. Nechápu, co Anglánům tak dlouho trvalo. Ale tam je to myslím tradiční, hlavně ledový klid a všecko má svůj čas.

  2. Cikorka, Kunerol, dřevoplyn a Sentinel. To nás čeká skoro všecky.
   Těším se na ty borce, co budou za každou pičovinu cálovat jak mourovatí, stříhat lístky přídělového systému a hlavně spokojeně mručet, jak že jsme to s Fialou a Hřibem tomu Rusákovi natřeli.

   1. Současné a hrozící ekonomické problémy nejsou zdaleka jen důsledkem války. Pokud si vzpomenete, ekonomika začala znatelně zpomalovat a hlavně se na zpomalení připravovat ještě před kovidem a již tehdy řada lidí předvídala, že rok 2008 byl pšouk proti tomu, co přijde.

    Kovid zasáhnul novým způsobem, ve výsledku přinesl měnovou reformu (ne skokovou, ale také ne plíživou), kdy v době snížené produkce zasypaly vlády (zdaleka ne jen zdejší) trh penězi. To jakoby vyhladilo očekávanou krizi, ale zadělalo na velkou další. Inflace jako samice tura domácího by tu byla již jen z těchto důvodů (třeba o něco málo nižstí, ale byla). Dva roky covidového šílenství zatím válka nedohnala.

    Problémy s energetikou se rýsovaly a rozvíjely dlouhodobě a říkalo se jim GD. Teď nabraly jinou podobu, ale fakticky to míří do stejné žumpy.

    Co válka naopak přinese velmi jasně, je konec mírových dividend (byť i ty už byly vypláceny v nižších hodnotách, konečně léta přibývá konfliktů různé intenzity v Africe i Asii). Teď se budou pořizovat kvéry, tanky, drony a to dosti rozežraným způsobem.

 3. Myslím, že pan domácí nepochopil, že nikdo nepodporuje válku, ale lidi, kteří bojují za svou svobodu proti mongolské hordě. Je v naší historii dost případů, kdy jsme to měli udělat i my a neudělali. Jak tady čtu, je mezí námi pořád dost těch, kteří by to neudělali ani dnes.

  1. První slovo a hnedle taková chyba. Ne, nemyslíš. A ano, nepochopils.

  2. řekl bych, že jste naopak nepochopil pana domácího.
   ale zapadáte do konceptu orální léčby českých historických frustrací

  3. Mongolským hordám odzvonilo právě to zlé Rusko.

   1. Naopak. Nejprve Moskevské knížectví pro Mongoly vymáhalo výpalné a devastovalo a plenilo ostatní ruská knížectvím, čímž se ze všech stalo nejsilnější.

    A potom převzalo Mongolské způsoby i štafetový kolík. Ano, proti Mongolům se vzbouřilo – ale charakterem šlo nikoli o odražení nájezdníků, ale spíše převzetí vlády nad částí jejich říše. Okamžitě si šli podrobit ostatní knížectví a chovali se přitom stejně nebo ještě hůře, než ti mongolové. Např. viz Peňas ohledně Novgorodu:

    Jenže roku 1478 Novgorod dobyl moskevský velkokníže Ivan III., kterému Rusové říkají Veliký, právě proto, že za jeho vlády se Moskva stala středem říše, která dál už je rostla. Při dobytí Ivan III. poprvé uplatnil metody, které budou pak ruští samovládci všech ideologických odstínů uplatňovat na poraženém území: Novgorodskou elitu nechal vyvraždit nebo vysídlit do severovýchodních periferií, takže se v historii mluví o „novgorodských čistkách“, v Novgorodě nechal na majetku vysídlených usadit věrné moskevské vojáky, nařídil přerušit všechny styky s hanzou a Západem, samosprávu nahradil administrací podléhající jen jemu samotnému.

    A v historii moskevského Ruska se tyto mongolské manýry opakují dál a dál až dodnes – viz taktika NKVD/KGB v dobytém Pobaltí a Polsku. Opět ta samá mongolská taktika část inteligence a elit krvavě vyvraždit a zbytek odvléct do otroctví na Sibiř.

    1. „Když nahlédneš do propasti, i ona nahlédne do tebe.“

     Spojenci se také od NS Německa mnohému přiučili. To se pohoršovali nad Rotterdamem nebo Coventry…

     Mongolské methody jsou možná brutální, ale fungují. Rozhodně krátko- a střednědobě.

     1. 1) Bylo někdy impérium, které vzniklo jinou cestou?
      2) Spojenci jistě nevyhráli proto, že byli „hodnější“ než Němci.

      1. Spojenci vyhráli proto, že měli větší ekonomickou sílu a zároveň dokázali oslabit tu německou (průmysl v Porýní, železnice všude v Německu a ropa v Rumunsku.)

       Chemické zbraně, koncentráky pro veškerou opozici, komanda smrti, permanentní stanné právo ani mučení zajatců k vítězství nepotřebovali.

     2. Mongolské metody mají vždy brutální backfire. „Fungují“ jen v myslích primitivů s vysokou časovou preferencí – kteří se pak musí třást strachy z toho, co se skrývá ve tmě, a namísto budování vzkvétající země směřovat 50% hospodářského produktu do silového aparátu, aby se jim někdo nepomstil za jejich zvěrstva.

  4. @jenyk
   „Nikdo neví přesně, co se tam děje a kde to vlastně začalo“ řekl možná lord Runciman l.p. 1938 již 84 let před panem domácím.
   A co teprve v Pobaltí, tam to ještě začne.
   A taky Slováci, to byli vždycky fašisti., až za Krasnodar to dotáhli na podzim 42.
   A Poláci, co ti dělali za prasárny l.p. 1920 pod Varšavou, když je chtěl soudruh Stalin se soudruhem Tuchačevským.
   A Běločeši, celou Sibiř zabrali a genocidu tam páchali..
   A Němci? Škoda slov…
   To bude prdel až Ukři začnou masakrovat civily v Bělgorodě a dejme tomu Doněcku, to se tu najde odborníků na lidská práva, ženevské konvence a kolektivní vinu…

  5. jenyku hekni uň

  6. Za svobodu určitě nebojují. Ještě by se dalo polemizovat, že bojují za samostatnost, ale za svobodu rozhodně ne.
   Pokud porovnám svobodu v jednotlivých zemích např. podle řebříčku „Economic Freedom
   of the World“, tak Ukrajina je na pěkném, 131 místě ze 162 hodnocených států. Tím se i vysvětluje, proč jsou ekonomicky tak v prde… :-) Jejich vlády, včetně „hrdiny“ Zelenského, je dostali až za takové velikány svobody jako je např. Pákistán, Čína, Libérie, Saudská Arábie a Bělorusko. To je kumšt, přivést zemi do takové společnosti. Zvláštní, že se o tamních poměrech moc nemluví – i když, asi je k tomu důvod. ;-)
   Oproti tomu Rusko je na 89 místě – né, že by se bylo čím chlubit, ale pořád lepší než Ukrajina.
   Takže pokud jde o svobodu, tak Ukrajinci nemají kam spadnout, protože kolem nich už horší země není. O svobodu určitě nepřijdou – někteří možná o samostatnost. Svobodu a samostatnost bych určitě nezaměňoval – ostatně Súdán je určitě samostatný, ale pochybuji, že jsou tam lidé svobodní. ;-)

   Zdroj: https://libinst.cz/wp-content/uploads/2020/09/EFW-2020-POST.pdf

   1. Když už chcete argumentovat nějakým náhodně vybraným indexem z webu, pán píše o svobodě, ne o ekonomické svobodě. Freedom index má Rusko nižší, než Ukrajina, taky jsem si našel náhodný index na webu :-p https://worldpopulationreview.com/country-rankings/freedom-index-by-country V kategorii Personal freedom je Ukrajina před Ruskem.
    Co se týká dalších kategorií a dalších žebříčků svobody projevu, míry zkorumpovanosti, … vede si Ukrajina lépe, než Rusko.

  7. Říkat o Rusku, že je to mongolská horda je jako říkat o USA, že je to niggerland. 80% obyvatel jsou etničtí Rusové. 4% jsou Tataři, a dalších 16% je mišmaš turkických, uralských (ugrofinských) , sibiřských a dalších národů. Typický Rus či Ruska vypadá naprosto totožně jako Ukrajinci. Hubení kostlivci s východoevropskou držkou. Tak proč jsou podle tebe Rusové Mongolové, ale Ukrajinci čistí Evropané. To mi trochu zavání náckovstvím. Není multi-kulti to, co naše EU a USA podporují?? Rusko je dost svázané s ortodoxním křesťanstvím a zbytek Rusů jsou ateisté. Ukrajina je také převážně pravoslavná. Takže mi příjde na hlavu dělat z Rusů islamisty… Víte kolik miliónů muslimů žije v Indii. Přesto se většině lidem při vyslovení Indie vybaví sloní bůžek a modrák Šiva. Toto úmyslné „poislámštění“ a „mongolizace“ Rusů v nás má akorát utvrdit odpor k Rusku a Rusům, abychom se od nich distancovali a odlišili je od prakticky totožných Ukrajinců…

   Další věcí je Putler a podobné přízviska, kdy se ze země prolezlé komunismem a socialismem dělá fašistická država ačkoliv na tom Ukrajina není o moc lépe…
   Proto je mi u prdele jak ta válka skončí a ona jednoho dne skončí. Nefandím ani jedné straně, protože je to stejná pakáž a Ukrajina do Evropy (EU, NATO) prostě nepatří jako tam nepatří Gruzie nebo Arménie. Jestli bude Ukrajina svobodná, rozpůlená nebo anektovaná je mi fuk. Je to totiž pokrytectví nejvyššího stupně. Skoti si udělali referendum před Brexitem a po něm už jim to nedovolili, přestože chtěli zůstat v EU (což se jim divím). Zajímavé. Skotsko bylo kdysi samostatné, ale právo na sebeurčení je jim odepřeno. U nás v „demokracii“.

   1. to autista 1+

 4. Krásně napsáno. Vystihuje to přesně současnou situaci.

 5. Máš pravdu, D-Fensi.
  Člověku se chce při pohledu na tu mediální partu zvracet, ale je to i naše vina. Moc dlouho jsme pasivně přihlíželi tomu, co nám na humanitních fakultach roste. Deformovaní jedinci, indoktrinovaní totalitní ideologií….
  budu – li se vyjadřovat slušně.
  Tenkrát krátce po roce 1989 k žádné dekomunizaci prostě nedošlo a osazenstvo ústavů marxismu-leninismu se jen transformovalo do nejrůznějších „filosofických“ kateder. Teď sklízíme výsledky – různé ty Moláčky, Ludwigy a jejich mentory naší generace – Moravce, svazačky Nory apod…

  A navíc – buřtožroutům je to samozřejmě jedno. Ti vůbec nechápou, co se kolem nich děje a přitom už v podstatě reálně hrozí, že buřty nebudou.

  1. z vepřovejch prasat možná nebudou, ze sójovejch prasat to zvládnou dycky

 6. za Jedna, jen nerozumím spojení „Zejména liberální média“, vždyť se jedná o fašistické kanály bez obalu.

 7. Ja v tom malinko vaham,ale podobně jsem podeziravy jako pan domaci.Ale k te myšlence zeleneho komun.ja bych řekl že se bude zavádet tzv.zel.socializmus,jen nebudou platit třidni pravidla ale enviromentalni a snad socialni.napadlo me to u vysavače dnes,ten srac se prepina na nižši vykon,podobne jdeme smerem v automotive,a našli by se jiste i jine priklady.nenazveme to socialni kredit ale enviromentalni.rozvadet to nebudu ale vetšine je jasne co tim myslim.

  1. „žádná krize nesmí zůstat nevyužita“

   1. Krize je vzdy pro nekoho, zatimco pro druhe je to klondajk.

 8. Ono se to dá i otočit. Proč by ten, komu se maximálně protiví russácká loupeživá potulka po Ukrajině, měl být ofce zmanipulovaná mediální propagandou???

  Mluvil jsem s ca 10 Ukrajinci jak v ČR (řemeslníci pracující na reko domu), tak v Německu (jak pracovní kolegové, tak stěhovaci). Nikdo, ale vůbec nikdo nepovažuje russackou agresi za něco pozitivního a vůbec nikdo z nich by nechtěl být součástí russákstánu.

  Není žádná náhoda, že v russákostánu by chtěl žít každý až na těch několik milionů rusů, co žijí v Evropě mimo russákostán. Potomci většiny russáckých pohlavárů jsou nasáčkováni v té prohnilé západní Evropě.

  Zásadně nesouhlasím s KGB agentem Klausem. Válka na Ukrajině se nás týká. Pokud za naši pouze materiální pomoci a zvýšenou inflací oslabíme russáka, tak děláme dobrý kšeft. Ukrajinci za to platí mnohem vyšší cenu.

  O něco méně žvance za to stojí. Mě je jedno jestli stojí nafta 30, 50, nebo 100 Kč/litr. Cesty, které chci, nebo musím jet beztak pojedu.

  1. Zničit krtka!

   1. ZZnicit krttka. Ted frci zddvojovanni.

    1. http://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=10&p=261718&sid=0b28af2cfdface3193781bcb97d389db#p261718
     asi se na krtka chystali už z předstihem, i vzhledem k tomu jak všichni aktivisti vystartovali … myslím, že „Panda“ to spokojeně pozoruje, zvláště pokud ničení krtka proběhne tímto způsobem https://www.youtube.com/watch?v=wCziKezogvs

  2. “ … Pokud za naši pouze materiální pomoci a zvýšenou inflací oslabíme russáka, tak děláme dobrý kšeft.“

   Znáte tu o mravenci na tanku? Probudí se takhle ráno mravenec na tanku a povídá „Už nesmím chlastat. Vždycky, když se ožeru, přitáhnu domů nějaký nesmyslný krám“. Vy si, pane, fakt myslíte, že tak bohatou zemi, jako Rusko, nějak svrbí našich pár ojetých tanků a inflace naší národní měny? Ani si toho nevšimne. Zato my to odsereme. Kdo se nás na to ptal?

   “ … Ukrajinci za to platí mnohem vyšší cenu. „

   Jenže ne mně. Ani mé zemi. A každý kšeft musí mít dvě strany, víme?

   “ … Mě je jedno jestli stojí nafta 30, 50, nebo 100 Kč/litr.“

   Vidíte, a v tom asi bude to čertovo kopýtko. Mně (tedy ne ) to tedy jedno zdaleka není. Esli vono to nebude tím, že mne za propagandu nikdo neplatí.

   1. Russáka ze západní podpory Ukrajiny začíná sakra bolet hlava. A ještě bude!

    Russákland má sice solidní příjmy z prodeje nerostů. Obyčejný ruský offcan žije v u násas dávno zapomenuté bídě.

    1. Fíce pečé fjenovala vy fášá čestyn a mené u tocho násafala.

     1. Jiný argument by nebyl? Co levnější kus žvance jako u ostatních rusolízalů?

      1. Hele ty hvezdo, precti si nazor nekoho, kdo tomu, na rozdil od tebe, aspon rozumi. Meles stejny sracky, jako panaci ve vlade, co vedi, ze mliko se dela prece v obchode.

       https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Pecivo-nebude-maso-nebude-Toto-zrusit-Mraz-po-zadech-Vyrobce-potravin-lidem-po-pravde-700110

       1. Pan zemědělec a čtenář Parlamentních listů. Topit kuřatům lze i jinak. Russák kohout nezavře, když je podle tebe tak chytrý a větev si pod sebou neřeže.

        1. Všechno se dá dělat jinak. I přemýšlet se dá jinak. Jen ve tvém případě to nepude. Nemáš čím

         1. Od tebe jsem kromě štěkání malého ratlika, který mi nedochcije ani na kotníky, zatím nečetl.

          1. Uro expert a rektální alpinista zjevil svou pravdu.

        2. No, to vis, ze jo. Topit kuratum se da treba tou elektrikou, co je draha, jako krava, vid? Hele, zkus se angazovat v politice, s tvejma nazorama udelas karieru. Tam taky fura tech, co maji hromady nazoru, ale v zivote si necuchli k vyrobe.

         1. To je manžel-ka té modré krávy, co má dvě příjmení. Naprosto to odpovídá, úplně všecko.

       2. Sysope, to máš marný. Vzdej to. Tenhle týpek má ideály s velkým i, a když tu bude něco o žrádle, onálepkuje si to leda jako starosti přízemních primitivů. Ty kuřata, to je blbý. Čerstvě vylíhlý kuře nemá až do 5. týdnu schopnost termoregulace, čiže se mu musí pěkně topit. Na začátku je to takovej malej Karibik, malinký mají rádi teplotu kolem 34 stupňů a ještě se jim musí svítit, ze tmy chytaj nerva. Viděla jsem teda i ty regulovaný výhřevný jednotky na elektriku, jinde zas topili propanem, ale každej jeden farmář remcal, jak jsou ty kuři zatracený zhejčkaný, a že ty krámy elektický se furt rozbíjí. Jo, dočkáme se nejspíš časů, že kuře bude exkluzivní jak argentinskej steak. Ale to slyšíš, koho by to zajímalo….

        1. Ja vim, jaka je s kuratama piplacka. Vyrustal jsem v tom a, bohuzel, se k tomu zase vracime. Pokud nechci zrat maso s antibiotikama a rustovejma hormonama za raketu, tak si ho musim vychovat sam. Pri prepoctu vydatnosti energie na nejakou jednotku je jednoznacne plyn levnejsi. A tam, kde chovatel honi kazdou kacku, proste elektrika neni zadna prdel. Velkochov se kvocnama vyresit neda.

         Mas recht, ze s tim idealistou nema smysl si devastovat cas.

         1. Jaké maso není piplačka, tedy nejméně námahy a zdrojů na kg? Vepřík ve chlívku? Husa krmená knedlíkovýma šiškama?
          Já jsem se tímto doposud nezabýval, ale vypadá to že teď budu muset.
          Buď si udělám na balkoně králíkárnu nebo kurník :-P

          Mimochodem, čím krmí vše od kuřat a krav až po kapra? Pokud vím tak obilím.
          A kde je obilí? Na té zatracené ukrajině a v Rusku.
          Takže proti tomuto plyn a elektřina budou marginální problém.

          1. Co brouci :-) ? Rychlej životní cyklus, reprodukce jedna báseň a když to jí půlka Asie, tak na tom něco bejt musí :-) Maso to teda úplně není, ale proteiny to má, pšenicí je hýčkat nepotřebujete a takovej chroust je prej opravdová delikatesa. Osobně to potvrdit nemůžu, můj největší gastro experiment byl aligátor, kterej teda docela to zmiňovaný kuře připomíná. Jen teda ten chov bude asi drobet složitější, plus hádejte se v ČR s ochráncema přírody, že máte ve vaně krokodýla, že :-)

          2. Rozhodně výživově nejlepší a zároveň na chov nejlevnější jsou červy.

          3. Správně! Potemníka do každé rodiny! A není potřeba ho pokaždý vývojově hnát až do stádia brouka, takže se ušetří spousta času, pač půlka se zpracuje už stejně jako obyč larva. Teď jen modifikovat existující recepty. Třeba knedlo, zelo, potemníko a svíčko…červíčková :-)

          4. To uz muzeme rovnou zrat zizaly. Takovej zizalovej gultr, treba…

          5. Tady by mohlo dojít k potenciálnímu sporu se společnostmi Jídlo až domů nebo možná i se státem. Taková žížala se ti připlazí klidně až prakticky ke dveřím a tebe to nic nestojí, tudíž se nabízí otázka, aby stát nechtěl platit třeba roční paušální žížalovné :-) ?

          6. To by platili vsichni plosne. I vegani. To by bylo takovy echt statni opatreni.

          7. Vy si to malujete na růžovo. To by tak hrálo jíst obyčejné žížaly. Bude muset být ze schváleného chovu podle směrnic EU a s razítkem od veterináře. Cov musí být humánní, porážka žížaly taktéž. Žádné domácí zabijačky žížal. Na to vláda zřídí web branmezizaly.cz

          8. Tak vy jste to dorazil :-D Bohužel to ale úplně vidím :-).Hlavně ten web.
           Mimochodem, otázka mírně OT, ale když jsme u toho jídla, může mi někdo vysvětlit, proč jsou v každý zemi jinak skladovaný potraviny a pár mystérií s dobou trvanlivosti? Teď jsem si koupila bílej pětiprocentní jogurt a je do půlky června. To je nesmrtelnej nebo se někdo upsal? A proč tu nemají majonézu v ledničce, ale v regálu? A hotové jídlo v krabičce má zas pro zmněnu trvanlivost tři týdny ( i když jsou v tom krevety ), v Praze tak tři dny… Mám se bát? Bohužel Amíci moc nechápu, na co se ptám.

          9. Ne nemáš, maximálně se pos…. u nás jsou ty trvanlivosti skoro vždycky nesmyslně krýtký, hlavně právě u mléčnejch výrobků, másel, sýrů… to se fakt v lednici nezkazí a majonéza neotevřená v chladu bejt nemusí – ochraná atmosféra. U těch krevet bych si jistej nebyl. A obecně naopak třeba takový to čerstvý kuřecí v akci, co se tu prodává, obvykle smrdí iž 2 dny před trvanlivostí. Takže buď brát od farmáře, nebo nebrat v akci a ideálně to hned udělat nebo naložit…

           U většiny to prostě poznáš po čuchu a můžeš maličko ochutnat, to tě neotráví.

           Že to amíci nechápu, to se nedivím. Ty předpokládám moc zrovna nevařej a kupujou to hodně zmražený.

          10. Dík. Jj, nevaří. Ono to nedává smysl ani ekonomicky ani časově a většině nevadí jíst junk food. Za jídlo pro dva v Popeyes utratíš 12 babek, když chceš jíst lepšatější, což já chci, tak se mi u nákupu občas protáčí panenky. Jako je tu krásný hovězí, sea food a zelenina, tak mi to bohužel většinou nedá, ale teď jsem vařila gumbo, a kdybych si zašla do hospody, vyšlo mi to na půlku :-) Ale zas, že to bylo nějaký gumbo! Lžíce v něm stála a komplimenty jsem sklízela ještě druhej den:-) !

          11. Hmmm gumbo mňam, dobrej nápad :) To musím zkusit.
           Já mam rád takový ty polívky typu Eintopf, dokud teda není moc horko.

           No právě, to věřím, že se tam spíš vyplatí jí to restaurace. A nebo si něco objednat.

           Taky rád vařím, ale tady v čr se to i dost vyplatí. Pokud má člověk nějaký domácí zdroje na vejce, maso, brambory a nějakou zeleninu, tak zcela určitě.

          12. Prima. To jsem ráda, že jsem inspirovala. A jestli můžu poradit, zkus tu Kreolskou variantu :-) Ta je dle mého skromného názoru nejlepší. Jenom varuju, od plotny si nezaběhneš ani vyčůrat, musíš míchat a míchat, hrozně rádo se to chytá a připálit není žádný velký umění. Stačí jeden nečekanej telefon :-) Osobní zkušenost s úplně prvním gumbem

          13. Můžu dotaz, dávala jsi tam tu okru, neboli ibiškovec jedlý? To jsem v životě neviděl… ale sehnat se to asi dá, co tak koukám…

          14. Já cpu okru do všeho, protože jí mám na zahrádce. Chuťově je to, jak když se potká okurka s paprikou a zkřížej se. Jestli jí doma seženeš, zkus jí i smaženou v trojobalu jako předkrm, není to marný, zvlášť když si k tomu naděláš nějaký pikantní majonézky :-)

          15. Hm to vypadá dobře :) Jsem teď hodil řeč a prý se to dřív tady běžně používalo, jen to teď vytlačily jiný věci. Ale to by stálo za pokus to i vypěstovat, je to hodně náročné? Teplotně?

           Na majonézky sem machr :P hm tak super, díky za inspiraci :)

          16. Nene, vůbec to není těžký. Přežilo to i mou „péči“, takže to musí vypěstovat každej Jarda. Ale s tou teplotou v ČR ti nevím. Tady už máš víc jak měsíc kolem třiceti stupňů, hádám, že v Praze by musela nejspíš do skleníku.

          17. Tak teď jsem zagooglila, a prý uchcípne, když je teplota dlouhodobě nižší než 15 stupňů a nemá pH od 6.5 do 7.0.

          18. Ok thx

          19. Jenže spousta tzv. baleného masa v regálech hypáčů – k tomu se čuchnout nedá.
           Pěkně zacálovat, rozbalit až doma a protože doprava stála stovku, tak se to prostě vyhodí, nikdo to nereklamuje. Mám v jednom hypáči opravdu dobrou známou manažerku prodejny – a dostal jsem od ní takovou hromadu dobrých rad, že jsem měl co dělat, abych to všecko pobral. A to byl prosím Albert, jeden z těch jakože „lepších“.
           Od té doby, co jsme si spolu takhle vážně promluvili u kafe a pár cigaret v tom jejím jakože kanclu, tak mám s nakupováním některých věcí v hypáčích dost velký problém.

           Vážně a teď opravdu vážně – někdy je fakt lepší, některý věci prostě nevědět.
           Naši předkové kdysi říkali, že prdel si to přebere sama, ale jak jsem to tak poslouchal, tak některý věci nepřebere ani ta prdel a už vůbec ne žaludek. Dokonce si myslím, že s trávením některých produktů by měl problém i ten dobytek, co má ty „žaludky“ snad čtyři, či kolik. Zaměstnanci, resp. vyšší manažeři tady tohoto svinského kšeftu vědí, ale ve vlastním zájmu to prostě nešíří. Zčásti i proto, že některým věcem jde jen těžko uvěřit.
           Od určitý doby chodíme na nákupy se ségrou, které jsem poctivě vysypal všecko, co jsem zvěděl. Něco už jsem zapomněl a nejsem proto tak pozorný, ale ségra je prostě učitelka a na tohle má palici. Takže mě upozorní i na věci, který já už dávno přehlížel. Je to tak lepší.

          20. To Servisdok
           Opravdu nedoporučuju kupovat maso od obchodníků typu Albert nebo Tesco apod.Pokud nemáš dobrého řezníka v dosahu, kup si mrazák a párkrát za rok si zajeď na nějakou farmu.Stokrát lepší dobrý zmražený, než „čerstvý“ z hypa.A napiš ten článek o zvukařině.Bude osvěžující.

          21. Ahoj Servisdoku, nepřipadá ti trošku mimomístný, se zrovna k téhle diskuzi přidávat, když to není ani tři tejdny a viděls mě opět jako klon Jacqua :-) ?

          22. Jde o to, čím to na lince proženou.Jogurty, co vydrží dlouho se vyrábí tak, že do zmrtvělé neutrální hmoty se nacpou živé kultury, které zřejmě hibernují.Kdysi bylo igelitové vemeno na kterém nebylo datum výroby, ale den výroby.Jediné co se dá, je metoda mražení popř klasické, jako solení, nakládání apod.Mléko v krabici, co vydrží v teple půl roku asi jak do těla vejde tak vyjde…Jeden typ se chlubil, že byl v tom hmyzím restaurantu a jak to bylo boží a že budoucnost stravy a blabla.Řekl jsem mu, že kdyby byl hlad, tak radši sežeru jeho, než červy.V očích měl strach:-)

          23. To je všechno kulturní věc. Neříkám, že z červů nějak plesám, přeci jen, instiktivně mi to přijde hnusný, ale zas Texasani třeba jedí chřestýše a ještě si šmakujou, že to chutná jak prima rybka. My vyrostli na kultuře čuníků, krav, kuřat…jinde zas jedí psy, kočky, hady. Prostě sto lidí, sto chutí. A kdo vlastně v tomhle může říct, co je nechutný? Svět je pestrej a je to fajn (..i když na ty červy si nejspíš fakt já sama za sebe neskočím, asi bych to nedala:-)

          24. To SL – přesně…

          25. Měli by jsme jíst to, na co jsme naučený.Možná na až úrovni rodinných receptů.Zaznamenal jsem názor, že exotický potraviny pro nás nejsou přínosem.Byl to nějaký výzkum, ale zapadlo to.Další grant už asi nedostal.Jiní vědci nedávno objevili vejce.Prý žlutý poklad.Superpotravina!!!Dřív vejce haněli kvůlivá cholesterolu.Tak hlavně, že už to máme vědecky dokázaný!Pamatuju, jak po revoluci lékaři doporučovali margarín.Moje babička:“To si dělaj prdel, němcům jsme museli odevzdávat máslo a sádlo a tuhle sračku nám za to posílali“.Kdo se řídí mainstrýnem bude mít žaludeční a psychický potíže.

          26. Ne, to bych jako vyučenej řezník fakt nikdy nežral :D
           Mam strašně rád maso a hlavně to, jak vypadá. Ale jde o to, že se z toho dá vyrábět fakt kvalitní potravina plná proteinů. A náklady nula nula prd. Když to bude fakt v prdeli, asi místo stejků budeme žrát křupky a tyčinky z červů no :D Chuťově je to těm arašídům i podobný..

          27. Majoneza, pokud jeste neni otevrena, nema v lednici co pohledavat, jen tam zavazi.

           Stran tech jogurtu – ono jde o to, cemu rikame ‚jogurt‘. Pokud je v tom ziva kultura, tak dva mesice fakt nevydrzi. Pokud je to ale smakulada z modifikovanych skrobu z geneticky modifikovane kukurice, pak je to jina story.

          28. To Sysop

           Hele tenhle jogurt to byl :FAGE Total 5% Milkfat Plain Greek Yogurt.
           S tou majonézou máte nejspíš všichni pravdu, ale pak mi vysvětli, proč to v Praze v Albertu vždycky strkali do lednic. Lidl to samý. Přeci není vedení tak blbý, aby si zbytečně blokovali lednice a plejtvali energiema na něco, co to nepotřebuje anebo zrovna jo… :-) ?

          29. Do lednic se davaly a davaji majonezy v plastove krabicce. Ale „konzerva“ ve skle to nepotrebuje. Ostatne na etikete i stoji nejvyssi teplota skladovani. Mozna, ze vedeni hzpersuper nechce resit, jaka je momentalne v krame teplota. Ale Lidl i Albert maji klima, takze nechapu.

          30. Kdysi jsem měl v ruce hodně starou kuchařku a kromě receptu na hejno vrabců a dušenou vránu tam byl i recept na žížaly. Jediný co si z toho pamatuju, že se musely nechat řádně vykálet…

          31. Jasan – stačí, když je vezmeš na ryby a jsou posraný až za ušima :)

          32. to shifty :-))))

           píšu si recept… „Jasanova posraná žížala se šípkovou“

           jinak já rád boršč… to není narážka… je mě buřt jestli je to ruskej nebo ukrajinskej recept… stejně si to vždycky nějak přizpůsobím podle sebe… je to mňamka s dobrým masem

          33. To MK – to já taky, taky dobrej nápad, hmmm… a pak na finál trošku smetany…

          34. To MK a Sfifty

           Jestli si bahníte v těchhle hustejch polívkách, tak si dovolím ještě doporučit New England fish chowder. Je to teda drobátko těžší na žaludek, ale to je celá kuchyně Nový Anglie. Ono jak je tam chladno, hodně deštivo a větrno, tak je tamní kuchyně prostě všechno možný, jen ne dietní :-) Co se týká týhle polívky, tak je tam smetana, ryby, brambory, slanina, cibule, někdo dává i mušle. Výhoda je, že jí člověk nevaří věčnost.

          35. Mimochodem s tou Novou Anglií, divím se, že se tam Otcové Poutníci v 17. století usadili. Mně někde vysypat loď v listopadu kolem Hudsonu, tak beru nohy na ramena :-) Takovej Juan Ponce de León ten měl aspoň nos a pěkně si obsadil Floridu.

          36. Karlik je lepsi, nez ptactvo. Na vaze nabira srovnatelne, lip se mnozi (dnesni pokrokovy pipiny ti sedet nebudou), podstatnou cast krmiva nahradis travou a senem. Jadra staci min. Ale zase pipiny daji i brambory, nebo kukuricnej srot, ten karlikum moc nechutna. Pokud bych mel v zoufalstvi neco chovat na balkone, pak rozhodne karliky. Ovsem pokud by to udelal celej panelak a napriklad neresil ockovani, tak mouchy budou mit hodne jednoduchy.

    2. Pindy o tom, jaka je na vychode bida, mne strasne bavi.
     Zvlast, kdyz si vybavim, jak vypadaly bezne byty ruznych znamych, ktere jsem navstivil v Parizi a okoli deset let zpatky. Podotykam, ze to nebyli studaci, ale pracujici lidi, co se zivi hlavou.

     Heslo:
     Co chybi na vymere, dozeneme vlhkosti, plisni a vysokou cenou.

     1. Kolegyne mi dneska rikala, ze jeji segra (35 let) chce s manzelem stavet barak. Nejakej cas stravila behanim okolo hypo, protoze co v Nemecku prisla Cinskoamericka chripka, tak par lidi prislo o praci (plus ted pruvan v automotive), takze kdo nema flek aspon dva roky, banka mu da brutal urok. Zlaty casy nemeckyho bankovnictvi jsou pfutsch. No, ale ona ma ted zrovna po zkusebni dobe v nove praci, plus se zajeli podivat na nejaky pozemky u Regensburku. Prej kraj mesta a stejne zjistili, ze to, na co by bejvali pred trema rokama v poho dosahli, je ted uplne mimo jejich moznosti. A to je prosim prdel sveta Regensburg. Nemovitosti se jim pry zdrazily za poslednich 6 let na vojnasobek jeste pred chripkou. Ted za posledni rok materialy stouply o dalsich 30 %.

      Sny Nemcu o vlastnim bydleni, ktere je daaaaleko od rodicu, se zacinaji rozplyvat.

      1. No, ne že by v ČR to bylo závratně jinak, čtyři roky zpět jsem koupil za necelých 5 mil rekonstruovaný barák 20 km od Brna jsem koukal, že v Brně na Vinohradech (králíkárny) jsou byty o výměře 75 m^2 a dispozici 4+1 za 4,2-4,8 mil s občasným úletem k 5.5 mil, pokud to bylo fakt vybavené na míru, rekonstruovaná koupelna se záchodem atd. Dnes je totéž za 6,5-7 milionů, a 1+kk v téměř „původním stavu“ s 33 m za 3,9 milionu.

       1. Vtip je ovsem v tom, ze prumernej Cech si mysli, jak Nemci jsou ve vate a koupi si, co je napadne. Leda prd. Nemci setrej, jsou to neskutecni kolenovrti a vetsi uz jsou snad jen Zidi.

        Presto se ted desne divi.

        1. Tak Němec má pořád velkou výhodu v tom, že má sice drahé bydlení, ale současně i vyšší příjmy, a spoustu dalších věcí má za stejné peníze, jako všichni ostatní. Auto dražší nemá, benzín dražší nemá (nebo možná ano, ale o fous, rozhodně ne v poměru příjmy Němce / příjmy Čecha), jídlo má taky plus mínus za stejné peníze, hadry za stejné peníze.

         Jasně, služby má dražší, ale… uvařit může stejně levně jako u nás. A stejně ta porovnání „za kolik let ušetří na bydlení xyz“ vyjdou pro Němce lépe, než pro Čecha.

         1. Ten rozdil ale neni moc velkej. Pokud v Nemecku vydelavas i zijes, tak to neni zadna hitparada. Platis za fury picovin, ktery nechces a nepotrebujes. Krome toho – Nemci maji fakt jinej pristup k praci. Cesi vic premejslej, ale o to min makaj. Cech udela jen to, co se mu rekne. Nemec udela i furu veci okolo jen proto, aby to treba bylo hezci. Maj to jinak nastaveny.

    3. Obycajny ukrajinsky obcan je na tom lepsie? V tej rozkradnutej a megaskorumpovanej krajine urcite.. ale to zjavne demokratom neprekaza.

   2. Tenzor, Tenzor.
    Také to v okoli slýcháme. Klidne naftu za 200kc/l. Nikdo nedomýšlí důsledky toho vseho snažení Západu si pod sebou podriznout vetev.
    Takový Green deal, co všichni najednou chtějí.

    1. No oni ho chteji, ale aby dopadl jen na ty druhy. Je ale zajimavy, ze kdyz to samy chteji rusti muzici s atomovkama, taxe ti nasi zeleni progresiviste najednou muzou posrat.

   3. I ty vaše bulíky, už je mám zase na nose … Rusko je tak bohatá země, že jeho HDP je někde mezi Španělskem a Itálií.

    1. Pytlíčku, nerostné bohatství země se neurčuje podle HDP. Mně úplně stačí, jak jsou všichni posraní do trenek z toho, že by jim tahle „chudá“ země taky mohla zavřít kohoutek. Proč nejsou stejně vyklepaní z Itálie, nebo ze Španělska?

     (Odpověď pro chytré hlavičky: „Protože ti mají leda tak hovno a migranty.“)

     1. Nemci ted maji velky plany stavet fabriky na baterie. Na papire to vypada vyborne. Ty papiry jsou par mesicu stary.

      Jen zjistili, ze ty plany pocitaly s nerostama z Ruska. Ted se skrabou za usima, kde ze je ta chyba, protoze jiny zdroje bud nejsou, nebo jsou totalne nerentabilni.

      1. HE3DA!

       1. to servisdok

        ha, vo tomhle zázraku jsem už dlouho neslyšel… máš čerstvý info?

       2. Jojo, s tim kuci udelaj diru do sveta! Zvlast tedka, kdyz zacneme elektriku strkat i do suplat, dokud je jeste aspon za tyhle prachy.

        Blby je, ze akcionari se uz zacinaji ptat…

     2. Se Sovětským svazem na věčné časy! Rozhoupáme míru zvon, ať to slyší Pentagon!
      (s tím, co máš z Vlaldimíra Vladimíroviče v trenkách, bych se nikde nechlubil)

      1. Oj! Toť argumenty hodné myslitele!

      2. No, ten slogan si samozrejem vybavuju v puvodnim zneni i kulisach. Jen ted premejslim, kdyz do ceskych zemi prichazi bida, jestli to bude ‚s nasi vladou‘ a nebo ‚s Bruseli‘. Protoze picoviny chodej sice z Brusele, ale nase vlada je nadsene prosazuje.

       A Rusak se chechta. Specialne Medvedev. Ze bych z toho mel teda radost, tak to ani omylem.

    2. to dave

     jestli vono by to nemohlo bejt taky tím… že se dá předpokládat… že na rozdíl vod Esp a It bude v Ru mnohonásobně větší rozsah ekonomický výměny mimo formální evidovaný toky započítávaný do HDP… ne teda že by HDP nutně znamenalo cokoliv smysluplnýho pro řadovýho ovčana… nejni to co píšu na tebe moc složitý prdelko Dave?

     1. Samozřejmě, a což teprve v Afgánistánu, všechen ten barter, slepice, kozy na trhu, tam to bude ještě lepší než v Rusku! Kam se na ně hrabeme se svými ukazateli na Západě! Na tebe si nepřijdou, to chce fištróna.

     2. Teď jsem si všiml, že jste s Kadel_II ve vztahu, pytlíčku, prdelko, … inu, není se za co stydět, hošani. Doporučil bych registraci, ať má to vaše partnerství větší váhu!

    3. No to je fakt ukazatel to HDP. Třeba v jen v ČR se na HDP podílí služby z 60%. Úplně vidím, jak to Rusko udolají naši evropští kadeřníci, hoteliéři a kavárníci. A kdyby šlo do tuhejch, tak nasadíme dentální hygieničky.

  3. Vyvěsit vlajku!

   1. Jaja, die Fahne hoch!

    1. Jestli tomu nahore vytece pracka, tak to bude velky.

  4. Klaus agentem, inflací oslabíme Putina, méně žrát a topit, beneli za 100…. jo, tím zasadíme vrahům z volstrýtu… čo to táram… z kremlu smrtelnou ránu. To už ani není k smíchu.
   jo…. jsem se chtěl zeptat. čím víc „S“ tím víc adidas?

   1. Kdysi jsme se smáli tomu, jak mohli lidi s písní na rtech sbírat mandelinku bramborovou a ještě věřit tomu, že ji sem nasadil americký imperialista. A teď tu máme totéž na druhou.

    1. Takže vražení Rusáka na Ukrajině je v pořádku? Nebo se to bojí si myslet, aby nebyla tahle eurooffce?

     Nejsou oni tak trochu pozér???

     1. “Takže vražení Rusáka na Ukrajině je v pořádku?”
      Otázkou tohoto typu se vyvěšovači cizích vlajek vždycky odkopou, že vůbec neznají řád a fungování tohoto světa a dokonce na střední škole nedávali ani pozor v dějepisu.
      Vedle v článku se diskutuje o chlastu a obecná shoda byla na tom, že chlast, ačkoliv je škodlivý, s lidstvem je a bude. Kdybys dával pozor v dějepise tak víš, že to stejné je i s válkami, člověk je od přírody taková kurva. Ignorovat to je chyba. A kdybys dával dál pozor tak bys věděl, že válka je pěkně hnusná záležitost a musíš si velmi dobře spočítat, zda ti to stojí ji absolvovat nebo se ji vyhnout.
      Pamatuji dceru jednoho pravdoláskařského politika jak chtěla zachránit svět a pomáhat afričánkům v ghettech kolem tunelu. Skončila znásilněná a podříznutá.
      Pokud teda chceš tak moc pomáhat tak z toho vynech ty, kteří se tvých iracionálních nápadů nechtějí účastnit, kup si pušku a vyraž. Zeman ti to podepíše.

      1. Mnichovanstvi a kus laciného žvance, i kdyby ti bábu meli věšet…

       To co jsi si pochytil v hodinách dějepisu skutečně není mnoho. Příklad se sluníčkářkou také nesedí.

       Použiju tvojí argumentační linii. Vezmi pušku a táhni Russákovi pomáhat. Třeba ti dá kus žvance i zadarmiko.

       1. Co to meleš, tupoune? To je přece TVOJE válka, ne naše. My ti na ni sereme, debile. :-P

       2. Však říkám, že vůbec netušíš, co je to válka. Proto využij jedinečné příležitosti a vyraž.
        Ne to není moje argumentační linie. Zdá se, že jsi chyběl i na základech výrokové logiky.

       3. to tenzor

        chlapi dejte si na identitu tenzor bacha… to nepíše von… někdo mu ukradl nickname… vím to určitě… tenzzor jevil známky přepracování… je to můj oblíbený plyšák a miláček… tak jsem se rozhodl, že ho nechám odpočinout… na tejden jsem z něho udělal králíka

    2. dřív jsem se divil, jak mohla společnost dopustit vzestup Hitlera a u nás Gottwalda. Jak mohli zblbnout v 50tých letech. Dnes to vidím na vlastní oči. Z hlediska pochopení některých historických jevů je to sice fajn, ale tím veškerá pozitiva končí.

     1. Oni žijí v Rusku?

      1. Kteří oni?

       ale abyste neřekl…. Ano, jste prudce vtipný s tím onikáním. A máte i správné názory a vyjadřování. Máte potenciál to dotáhnout vysoko. Blahopřeji.

       1. Nejen vysoko. Nebudme skromni. Ja myssslim, ze ma sssanci to dotahnout dokonce nejvejs. Flek presssidenta bude ten volnej, podporime ho?

        1. Já by si troufal tvrdit, že tidle to vysoko nikdy nedotáhnou. Tidle to dotáhnou dycky HLUBOKO.

         1. Ti nejlepsi z nich ovsem projdou celym traktem, takze nakonec lezou vsem krkem a jsou vysoko.

          1. Nakonec vysoko pověšení, užiteční idioti. ;-)

     2. Aby vierte Reich (EUSSR) tiez neskoncila „bis zum bitteren Ende“.. bohuzial to zomelie vsetkych.

      1. Nechci Ti do toho házet vidle, ale mám dojem, že čtvrtá říše už nějakou dobu jede. Akorát není poháněná vojenskou silou, ale prachama. Spočítali si, že je to tak průchodnější pro všecky.

       1. Ale no samozrejme. Proc Drang nach Osten, kdyz tem blbym Untermenschen staci jen prodavat plyn za ojro, kterej se od rusa koupi za ctvrtak?

  5. Dokonalý vzorek euroovčana.

   1. Možná, každopádně v rámci demokracie má Ukrajina v západním světě zastání většiny lidi (skoro 60% světového GDP). Představěj si Koza, že existují lidí, kteří si udělají vlastní názor. Ten může být i takový, že napadení Ukrajiny russákem je neskutečná prasárna.

    1. Názor většiny není potvrzením argumentu.

     1. Kdyz zajedes na Lunik IX a prohlasis, ze Cikani umej kazdej byt akorat zkurvit, tak ti bude demokraticky na miste vysvetleno, ze nemas pravdu.

    2. Tak to napiš vlastnímy slovy.Tvůj projev je jak ze Seznamsmrti.cz.Zapomněl jsi na Putlera…Nemůžeš se pak divit, že lidé reagují.Bůh s Tebou.Ježíš Tě miluje.

    3. to: Tenzor

     Ono upřímně, pravda jaksi nevzniká demokratickým hlasováním (ani kdybys aplikoval GDP-cenzus).
     Ale i tak nemám pocit, že by s tebou souhlasila např. Čína (1.41 mld.) nebo Indie (1.39 mld lidí) a řada dalších zemí.

     1. Vždycky se bavím nad těma pohádkama, že „celý svět se spojil proti Rusku“. Přitom na světě je asi 180 suverénních států a k té šaškárně se sankcema se přidalo cca 40 zemí. Zbytku světa je to úplně u kundy a nebo je na straně Ruska, protože je to v jejich obchodním zájmu.

      1. @Ko-za
       Ale soudruhu, to nestojíš na správných pozicích !
       Nečteš stranický tisk: Seznam-BBC by ti vysvětlil, proč tomu tak je :))
       https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/proc-rada-zemi-neodsoudila-ruskou-invazi-duvodu-je-mnoho-40395505

      2. A on to samozrejme neni ze 100% jen obchodni zajem, ale obycejnej smysl pro spravedlnost. Ovsem ta protiruska hysterie Eurohujeru je opravdu nebezpecna, protoze jen zvysuje rychlost, kterou se cela EU riti do sracek.

       1. Cílem je zřejmě gyroskopický efekt.To pak nastane peklo.Lidově se tomu říká čertovo kolo.Kdo neudrží točky, odpadne.

        1. Voni vědí o gyroskopu funkci gyroskopu úplně russko.

         1. Toprá, fáša ceštin sme proprali mynule. Teť skusíme fáša logyka. Có ty chtěl sdělitititi, ja nerosumnět šeči fášecho kmene.

        2. Se rikalo ‚kdyz uz do pekla, tak aspon na poradnym koni‘. Nevi nekdo, kde je kurva ten kun?

       2. Smysl pro spravedlnost??? Kondohlave, krást cizí území a zabíjet civilisty po tisících je spravedlivé? To jako fakt???

        1. Uz jssssi na cesssste do Jemenu?

         1. Co je to za neinteligentní argument??? Nesouhlasím s russákem, nelízu mu řiť, tak musím mašírovat? To jako fakt?

          1. Musí se mávat. Mááááávat.

          2. Tak predpooookladam, ze uplllne stejne bojujesss i sssstema druhejma, v tommmto pripaddde Arabama. A zzze ses neppprojevil predd unorem? Nnnnebo je ta tvvvoje ssspravelna rrec jen ssselektivni?

           Je tttu fura jinejch, coo nnadavali na napadeni Afgganissstanu, Lyybie a teed UUkrajiny. To chhapu. Ja ttto taky nerozllisssuju. Vsssechno je to sssvinstvo. Allle pak tu mamme ty, ktteri najeddnou spadlii zz nebe a kazou tuu jedinou ssspravnou mediallni pravdu.

          3. to tenzor

           na strráž

        2. 16 milionů lidí je na cestě k vyhladovění a 5 milionů u ž je na úrovni hladomoru. Jde o civilní obyvatelstvo Jemenu, který byl napaden Saudskou Arábií za podpory USA už v roce 2015.
         Přestali jsme od Saudů brát ropu? Zabavili jsme šejkům jachty, nemovitosti, auta a fotbalové kluby?

         1. Zaujímáte špatný postoj. Musíte se na věc podívat „z hlediska tradic EUropského huhumanismi a kritického myšlení“. (CT09)

         2. Okopiruji logiku místních russáků: co je mi do Jemenu, hlavně, že je žvanec a benzín do mě 25 let staré plečky levný.

          1. @Tenzor Však to taky děláme. Ta speciální vojenská operace v Jemenu už probíhá skoro 7 let a nikdo nic nedělá. Žádné sankce, žádná embarga, žádné sbírky na Jemen.

          2. No vidíš, tak proč najednou brečíš nad Ukrajinou? 8-O

        3. Spravedlnost ještě poznáš až tě požere vlastní revoluce. Paňáca už natvrdo řekl, že v současné situaci nelze brát ohledy na něco tak bezvýznamného jako Ústava naší země.
         Ve válce neexistuje spravedlnost, existuje pouze pravda vítěze.

    4. Většina lidí se udává GDP. Povídali dál. To nás zajímá.

    5. Ale ovsem, ze je to prasssarna. To je bez debat. Napadeni Iraku byla taky prasssarna. Nebo tolerovani valky v Jemenu, nebo bombardovani Lybie, Srbska,… vsechno jssssou to prasssssarny (ted nevim, je tech „s“ dost? Kdyztak pridam). A proc nassss to ma jako zajimat ted vic, nez jindy a jinde? Zatimco Ukrajinu nici agressssssor, tak my si nasi zemi znicime ssssami?

     1. Musssíš rozzzzlišovat prassssárny a usssárny.

      1. Kdyz jja ve vysssledku vidim ssstejne mrtvyho civila.

       1. Vymen optiku a uvidis hodnoty. Tie spravne. Potom sa Ti ulavi a nebude Ti na vracanie z tychto spravodlivych.

        1. Zase menit optiku a demokraticke hodnoty? Kto sa ma v tom vyznat..

       2. Asi mi nieco uslo, mozes mi prosim vysvetlit, preco sa ma pisat tolko s? Nestacilo by nejake „scharfes s“? Napr. praßßarna?

        1. S tim prisssel Tenzor, nejaka inovace. Zepttej ssse jeho.

       3. V prvním případě je to krutě a barbarsky zavražděný civilista, ve druhém případě collateral damage a daň za šíření demokracie.
        Politicky, Halík! Myslet politicky!

        1. Coz o to, ja uz si to nejak preberu, ale jak to kurva vysvetlovat potomstvu a jeste tak, aby to bylo v souladu s mensinovym nazorem sousky ucitelky…?

  6. Pokud je vám jedno, zda nafta stojí 30 nebo 100 kč, zjevně patříte mezi významně bohatou část společnosti. Když se to vás existenčně nijak nedotkne a jde jen o okřídlené „mírné omezení pohodlí“, tak se samozřejmě snadno podporují opatření, která na jiné mají naprosto drtivě zničující vliv.

   Jenom… Ano, teď jste bohat natolik, že je vám jedno zda se životní náklady ztrojnásobí. Ale jste si naprosto jist i tím, že váš zaměstnavatel to má stejně se vstupními náklady?

   1. Však co, na televizi se budeme dívat při svíčkách…

    1. Proc ne. A ti nejvic bohati, jako treba Tenzor, si ji u toho obcas i zapnou.

   2. Pane Mrcasiku, já bych ztrojnásobení m zivotnich nákladů neobaval. To je zbytečné strašení. Ceny energií – komoditní část se ztrojnasobí. Kvůli ostatním poplatkům, které o tolik nevzrostou se spíše zdvojnásobí. S inflaci 10-20% se musí počítat. Ruské hrátky s cenami energií a plynu začaly už pred 24.2. Viz Ruska ofensiva vedena Gazpromem a jeho prázdné zásobníky před zimou. Spolu s podmaněním si politické elity a prosazení zeleného nesmyslu přes ruský plyn v Německu vznikla třaskavá situace, kterou rusak mocně zužitkoval (stačí mrknout na spread plynu severní Amerika a Evropa podzim zima této topné sezóny…a vědí i modří).

    Ergo, kladívko, ohýbání si hřbetu az na zem a lízání russáckých podrážek, jako tady předvádí nejeden russáček levnější žvanec opravdu, ale opravdu nepřinese.

    1. To jje ten tvvuj problem, zze bezz lizani prdele nekoomu druhhhymu si neumissss predssstavit zivot. Skutecni chllapi ale ssspolu jednajii ssss rovnou ppateri.

     AA takyy byy ti ppprossspelo ssi nassstudovat, jak presssne se odvijely ceny plynu trreba vv roce ’21. Mallla napoveda – burzaa v Nemeccku je vetssssinove ovladana Finy, ne Russsssaky.

     1. No a kolik jsi toho naliiiizzzzal a o kolik ti zlevnil plyn pro slepíííčky.

      1. Ja? Ja jsem se zaridil tak, abych na ceske politicke scene nebyl zavisly. 5demolice mi velmi pravdepodobne zivot nezkurvi, ani kdyby plyn stal raketu.

       Ostatne, ty prece taky lizes prdel Germanovi, kterej jasne rekl, ze nejprve ekonomika a pak nejaka solidarita. Tak co resis?

   3. Viz článek z prosince 2021: https://www.naturalgasintel.com/european-natural-gas-prices-hit-record-creating-big-arbitrage-opportunity-for-u-s-lng/

    „With Henry Hub trading around $4/MMBtu, a large cargo produced in the United States is valued at about $16 million. However, at current TTF prices, its value in Europe stands at roughly $168 million – a staggering arbitrage of $152 million, according to shipowner Flex LNG. “

    Místní ruské hnidy by si měly připravit jazyky. Třeba se intenzivním lízáním ruských prdelí prolížou k levnějšímu plynu.

    1. Boha jeho, vzdzt si ten plyn zavri, bojkotuj nakupy peciva, drubeziho i veprovyho a zij si jak chces.

     Ale neser se do druhych, jo?

     1. Četl jsi vůbec ten odkaz a pochopil obsah textu? Ještě jednou alespoň Fazit: třením chuťových pohárků o russákovu řiť levnější plyn nevzniká!

      1. Lasskavě se přessuň na hovinka, odkud ssi zzabloudil a tam ssi lízzej jazzykem jak je libo.

       1. Chceš útočit na svobodu mého slova???? Chtěl bys z dfense udělat web jednoho názoru. Toho správného russackeho?

      2. Ty o chápání psaného vůbec nepiš, nesnaž se, raději šoupej nohama.

       1. Takový russký argument.

      3. A kkkomu mame lizzzat rit, aby sssi na nasss nemassstil kapsu? Hoho prdell lizzat navrhujesss? Protoze on na nasss kazdej sssere a produkce plynu je okolooo Evroppy rozzdelena, takze na nasss nikdo neceka.

       1. Ty už jsi si objekt na leeeeeezani našel.

        1. Na tebe ale nemam, to je fakt. Ceny plynu pro Cesko urcuji Nemci ve spojeni s Finama. A pak volove, jako Ty, tomu delaji kourovou clonu a vyrvavaji, ze Cesko se ma na ruskej plyn vysrat. Pritom Nemci sami jasne deklarovali, ze Deutschland über alles a Rusakovi platej v rublech.

         Takze, pokud mas potrebu nekomu radit, jak nelizat Rusakovi prdel, napis do Bundestagu, a pekne zvostra, bud chlap a neser se s nima. Pak nam rekni, jax dopadl, jo?

         1. Mmchdm, pro tebe a ostatni pomalu chapajici – Cesko NEMA s Ruskem ZADNEJ kontrakt na plyn a Rusko plyn na Lipske burze primo neprodava. Ten ma NEMECKO a my plyn od Nemecka kupujeme. Nemecko za 6 Kc od Rusa kupuje, nam za 25 Kc prodava. Takze o lizani ruske prdele v Cesku tezko muze byt, stran plynu, rec.

          No a ty se obrat na Bindestag, jak jsem uz uvedl, tam tva doporuceni jiste padnou na urodnou pudu a taky se obrat na pohrobka IG Farben AG, kterej spotrebuje polovinu plynu dodanyho do Nemecka a rovnou mu rekni, ze plynem to stacilo za posledni valky, kdy na nem vydelaval, takze ted at kouka prestat Rusku lizat prdel.

          Ver mi, ze na tebe budeme vzpominat jako na hrdinu. Bez do toho!

        2. Krucipéro. Neznám jediný rozumný důvod, proč tu nemít plyn tak, jak bylo doteď zvykem. A elektřinu jakbysmet. Tu navíc z českých elektráren spalujících české uhlí. Starosti a zájmy Němců – Američanů (USA) – bafuňářů eurosvazu – Poláků – Arabů… ? Na jejich hlavu. TADY má být plyn a elektřina pro všechny, kdo je chtějí a za rozumnou cenu. Že tomu teď není znamená, že to tady vedou nedobří lidé.

         Jestli má někdo problém s plynem, tak ať odhlásí_odběr. V Praze to je záležitost na 20 minut i s čekáním, pokud se člověk objedná předem. V demokracii nikdo_nesmí být nucen_používat plyn, když s jeho použitím nesouhlasí.

         To je stejné jako s kovidem. Kdo_chce mít krytou mordu, ať si ji kryje. Kdo se chce zabalit do igelitu, ať se kua balí.

   4. mrrrdko vyssser se na náklady a když nemáš na benzín, žer koláče

  7. píčo, hlavně, že dyž ze 140milionovýho Ruska odešlo několik milionů, tak těch asi 12 mega UKček nasáčkovanejch všude, z toho PŮLKA V RUSKU, ty blbá kundo, to je naprostej ráj – z dneška 40mio země

   už nebudu ani zmiňovat, že nějakej ten milion lidí dávno emigrovalo za ty roky i z UK, toho ach tak sqělýho stáda, kde by chtěl žít každej; dokazuje to podle té tvé silno silné logyki co, ty hňupe? :o)

   1. Debile, čitáť znaeš?

    Top 10 Countries with the Highest Number of Emigrants (Former Residents living Internationally) – United Nations 2020:
    India — 17.9 million
    Mexico — 11.1 million
    Russia — 10.8 million
    China — 10.5 million
    Syria — 8.5 million

    1. Zkus to přes procenta. Pak se vrať.

     1. Jsem zpět a vyšlo mi, že Russko je jedna z nejhorších stok světa. I Čína a Indie mají proporčně menší množství emigrantů. Jak to vyšlo tobě, ty procento.

      1. A chyssstas sse tam jit bydlet, ze te to Russsko tak zzajima?

       1. Sysssope, nechystam se do Russákostánu. Vyplývá to nějak z mých příspěvků?

        1. Ppak nechapu, pproc te ta prdel tak nessskutecne zajimma a citisssss potrebu ji porrad ressssit.

      2. Když od toho odečteš Židy, kteří se vrátili do Izraele, tak to tak dramaticky nevypadá. A stejně tak do Ruska přišly miliony Ukrajinců a všech pronárodů ze střední Asie.

  8. Píše se ruský a Rusko. Zapamatuj si to pro příště, negramote!

   1. Nebuďte na to tak ošklivý. Má to jen dva neurony, jeden na rozlišení světla a tmy, druhý na to, aby to nesralo v kuchyni.

  9. „Válka na Ukrajině se nás týká.“

   Desatniku Ukromrde, nevim kdo jste „vy“ desatniku, asi ty a jeste nejaky dalsi ukromrdi, ale ja rozhodne do mnoziny vas nepatrim a nepatri do ni ani vsichni kteri narozdil od tebe nejsou ukromrdi, Desatniku Ukromrde.

 9. kde sa berie ten postoj, ze nikde nikto – ziaden jednotlivec a ziadna skupina – nemoze mat vlastny zaujem a vlastny ciel? Preco to furt musi byt nejaka tajna alebo otvorena manipulacia? Preco stale nejaky volstrít, šoroš, unia, slobodomurari, zidojastery stoja v pozadi a manipuluju davoma pre svoje zaujmi? To vazne neexistuje jedina udalost ktora by sa stala z vole jej ucastnikov a snazila sa o ciele tych ucastnikov?
  Ak je to tak potom je uplne jedno kto co chce alebo nechce, ci pandemiu, vojnu, revoluciu podporujem alebo ignorujem. Aj tak to ma v rukach niekto iny. Takze nasrat na vsetko, o nic sa nezaujimat, vsetko ignorovat, starat sa iba o seba a ojebat kazdeho a vsetkych.

  1. Je to jednoduché. Podle sebe soudím tebe.

  2. No muj nazor je ten, ze tuhle roli driv zastavala cirkev, resp. Buh („Vule Bozi“). To se po epizode s vladami lidu trochu prestalo nosit, tak ted muzou za vsechno „Oni“. Je jedno kdo, podstatny je, ze neexistuje neco jako svobodna vule, vsechno je nekym rizeno. Spouste lidi tenhle pristup zjednodusuje zivot. V mistech, kde vira v Boha nebyla tak upozadena jako u nas (ale i jinde v „zapadnim“ svete), se „Oni“ nevyskytujou (protoze porad maji nade vsim Boha a je fuk, jaxejmenuje). A Cina, samozrejme, ta ma nade vsim KSS…

Napsat komentář

D-FENS © 2017