„Vysílání vojáků“ do misí a Ústavní novela článku 43, tisk 252 – odkud vítr fouká, co to znamená a co skutečně hrozí - zpět na článek

Počet komentářů: 602

 1. Snad tam nejsou chyby. Takhle pozdě v noci už mi mozek funguje jen setrvačností, ale bylo potřeba to dodělat.

  1. Ne, peču na to. Pokud má někdo faktické připomínky, mail na mě všichni znají. Tady se nebudu rozčilovat.

  2. Mas tam zasadni chybu. Spolehas se na dodrzeni ustavy. S tou si blyštivej Péťa vytřel prdel svým nenařízením vypnout nepohodlne weby. A uděla to znovu.

   1. Gorgussien:
    „…zasadni chybu…“
    – – –
    Chyba je sám Jan Mrcasik. Vůbec netuší, oč jde, ale vše kolem sebe komentuje sériemi literárních výtvorů.

    .

  3. Senilák už pojede k Pšonkům. Zrovna jak na potvoru, když Ukrajina prohrává a oni mají zmobilizováno na „velké cvičení“. Takže povolávací rozkaz pro vojína Mrcasíka za 3.2.1..
   https://www.novinky.cz/diskuze/zahranicni-evropa-biden-prileti-do-polska-40422657

    1. Přiletí? Já myslel, že ho nemohou už pustit z hajzlu, aby jim nepodělal celý Whitehouse. Anebo má ty dvě kojný a každej den je třikrát u prsu.

 2. Mám nedbytný dojem že se tam dostali jen ti co to mají v zdrojovém kódu „roboti. A s heslem čím hůř tím lépe. A nejlepší bojovníci ve všech atributech životů zajistí ráj s oním heslem. (peklu)

  .. Tak jest na vjeky vjeků, staniž se. COŽE?
  U nás vánoce pokračují.
  https://www.ceskezlatnictvi.cz/privesek-stribrny-rhodiovany-zvonilka-kridla-bile-zirkony?idk=strprv.km-30837700001&utm_source=zbozi.cz&utm_medium=product&utm_campaign=seznam+search&utm_content=Modni+doplnky+%7c+sperky&utm_term=privesek+zvonilka

 3. Vyslání vojsk není v žádném případě totéž, jako vyhlášení válečného stavu, takže nehrozí ani vstup do války na Ukrajině, ani mobilizace, ani odvody.

  kde berie autor ten bezbrehy optimizmus? alebo si mysli, ze Rusi budu znasat eskalaciu zo stany NATO donekonecna bez odozvy?

  1. co je tohle zase za dotaz? Autor rika, ze vyslani vojsk neni vyhlaseni valecneho stavu, vlada nemuze vyslat vojska do valky a nelze pachat mobilizaci ani odvody.

   Tvuj dotaz je, proc si autor mysli, ze to Rusko bude tolerovat? Ty vole to je mazec, to jsi tu zpravu vycetl z kosmickyho zareni, nebo se ti zjevil na hajzlu Putin?

   1. Podle této logiky může Rusko také vyslat do Čech vojska na přátelskou „pomoc“ a nebude to vyhlášením války. Jenom ta vojska budou střílet na naši armádu.

  2. to toho šaška eště někdo furt bere vážně? už teď tady petidemolica otevřeně dělá VŠECHNO pro to, aby mohla lidi odřít až na kost a všechno, co sami nerozkradou voni a jejich „sponzoři“, poslat ukravíncům

   rusáci pomalu rozjíždí ofenzívu (a to je teprv začátek února), takže ukroši už začli postupovat do předem připravenejch týlovejch pozic (kilometry denně) a skutečně nemají jak to zastavit, pubertální branci co je pšonci posadili do bredlyjů budou mít na frontě životnost v desítkách minut, takže můžem čekat, že pětidemolica zvětší úsilí, napřed asi začnou nabízet velký prachy „dobrovolníkům“, aby odjeli taky „na dovolenou“, ale to vydrží tak měsíc

   su zvědavé, co ten ma tady bude grafomansky dřístat potom tvl

 4. Tak si to shrneme. Ukrajina mele z posledního, Rusko má připravenou ofenzívu patrně na východě i severu s 500000+ vojáky. Evidentně mají stovky nových T-90M MBT „Proryv“ a dokonce i nějaké Armaty T-14. Možná se zúčastní i Běloruská armáda. Poláci zmobilizovali nejmíň 200t. záložáků a „civilistů“ (odvody tam nikdy nebyly zrušeny, jen po roce 2008 už neabsolvují výcvik). Jestli to počítají jak Rusáci, tak jich je taky 300-500t. Polsko dává ukrajinské frontě max. 2 měsíce a v případě zhroucení pošlou svojí armádu na Ukrajinu. Jestli se tam potkaj s Rusákama, tak nějaké směšné papírování určitě nebude naší slavnou vládu a generalissima zajímat. Politrukové budou automaticky přiděleni k bojovým jednotkám. Pávková dá Mrcasíkům odborné rady na cestu :-)

  1. A věřím, že na to velké polské „cvičení“ stihne Pávek poslat aspoň pár rot.
   https://www.google.com/search?q=mobilizacja+w+polsce+2023

   1. Joža, už nežer tie ruské sra*ky, lebo ti lezú von aj ušami.:-)
    Podľa kadejakých behemotov a kabrňákov mlela Ukrajina z posledného už v niekedy v máji minulého roka a chystali veľkú ofenzívu na Odesu. Potom už za Ukrajinu bojoval len volksturm a nakoniec len zahraniční žoldáci. Takže teraz je to už naozaj úplne z posledného?:-)

    1. Zkus zapojit to kulaté na krku. I kamikadze Japonci věděli, že pokud nevyhrají max. do roka, tak je USA zválcuje. A věděl to i Arestovyč. Prostě matematika opotřebovávací války je neúprosná. Jen hrdinství válku nevyhraje. Když dojdou tančíky a munice, pošleš sebevrahy a pak je konec. Jediné plus je, že naši Sorošovci a ušáčtí elfové půjdou jako politruci s čelními jednotkami. Pokud tam strýček Bidet bude chtít poslat další maso do mlýnku.

    2. Jinak to je tvrzení polských jenerálů. A samozřejmě existuje i možnost, že má Ukrajina někde schovány 2 tankové armády a požene Rusáky až za Ural. A taky nás můžou mezitím obsadit Ufouni.
     https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-na-ukrajine-se-rozhodne-do-dvou-mesicu-soudi-polsky-general-40421611

     1. 1. To nie je vyjadrenie poľských generálov, ale jedného generála v zálohe.
      2. Netvrdí, že Ukrajina po údajnej ruskej ofenzíve prehrá.
      3. Podobných predpovedí som od začiatku vojny čítal už XY a snáď žiadna nevyšla na 100%.
      4. Bachmut a jeho okolie nie sú pre Ukrajincov miestom posledného vzdoru, stále majú jednotky v zálohe. Vedú tam opotrebovaciu vojnu ako minulý rok v Severodonecku.
      Keď usúdia, že už to ďalej nemá význam, tak ustúpia do ďalšej obrannej línie.
      5. Dodávky zbraní zo Západu Ukrajine tak skoro nevyschnú, preto chcú ruskí propagandisti hodiť atomovku na Poľsko.
      6. Tá takzvaná ruská ofenzíva už prebieha.
      7. Rusko nedokáže efektívne zásobovať ďalšiu 500 tisícovú armádu, keď má problém so zásobovaním už teraz, keď tam majú koľko – 200-300 tisíc?
      8. Ani ruské zdroje vojenskej techniky a munície nie sú nekonečné.

      1. Ježiš to je vymytej mozeček. Takže to máme 150 mega Rusáků: 25 mega Ukrošů. Z uváděných 45 mega jich totiž 10 uteklo na západ, 5 na východ a zbytek bojuje na straně Ruska. Rusko má v záloze 25 milionů vojáků, kteří prošli základním výcvikem, někteří i válkami. Rusko je 2. největší vývozce zbraní na světě a ovládá čtvrtinu světového trhu. Rusko má 6. nejvyšší HDP v přepočtu na paritu kupní síly a 12. nominálně. Rusové milují populistického báťušku Putina, který jim zajistil blahobyt, který předtím nikdy neznali. I chudší Sibiřané mají základní životní potřeby téměř zdarma – bydlení, plyn, elektřinu a zdravé domácí potraviny. Nějaké ojeté auto na benzín za 15 Kč má taky každý. Vtipně průměrné stáří aut je tam nižší než v ČR. Vlastenectví je díky mrtvým v 2. světové válce také hluboce zakořeněno. Ruský průmysl má neomezené zdroji surovin a samozřejmě tichou podporu Číny. Ta sice není úplně spojenec, ale mají společného nepřítele USA. A teď je otázka, jestli je ten senil za mořem trochu při smyslech.

       1. To sú ohromujúce čísla.
        Na papieri.
        A skutočnosťou je 3 dňová špeciálna operácia na Ukrajine trvajúca už skoro rok.
        A senil za morom sa len smeje, že za zlomok vojenského rozpočtu USA je Rusko na smiech celému svetu.:-)

        1. Tak samozřejmě dneska už od Merkelové víme, že to byla past západu, který 8 let cvičil Ukrajince a zásoboval je moderními zbraněmi. A samozřejmě neuvěřitelný bordel ruské armády, která se tam vydala s branci a neservisovaným šrotem. I tak asi rozhodlo hrdinství Ukrajinců. Bohužel hrdinové jsou už mrtví a špičkové zbraně zničeny. Ukrajinci mobilizovaní v 7. vlně mobilizace již opravdu bojovým nadšením nehýří. Rusko mělo rok na to napravit chyby a nyní je čeká reparát. Výsledek uvidíme vbrzku. Jediná otázka zůstává, zda potáhnete taky do zákopů. Poláci už zmobilizováno mají.

        2. senil asi neví, kerá bije, nicméně loutkovodiči sou rádi, že mají u nohy debilní ovropsy, co jim to celý platijou, a tak je to nic moc nestojí, pže jejich vlastní rozpočty sou tak v prdeli, že by nejakej přímej konflikt (kdyby náhodou senil něco vyhlásil) nedali ani smykem

         a to by jim moc xmíchu nebylo, kdyby na ně všici, do kerejch se doteď srali, ukázali prdel k vylízání a začli si dělat, co se jim hodí, nehledě na amerikánskej diktát…

       2. Joža: připomněl jste mi Pelíšky, ale Donutil to hrál. Vy to, zdá se, nehrajete.

        1. Dávám Eurosojúzu a neobolševikům rok, maximálně dva :-)
         Pokud nám Čína vyhlásí sankce jako to udělala Litvě, tak my možná začneme zdrhat za blahobytem do Maďarska nebo Ruska ještě dřív. To i Milouš Jakeš měl malinko víc rozumu než tahle squadra, Šavel je poslední hřebík do rakve.
         https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-cina-ekonomicky-drti-malou-litvu-cesko-muze-byt-dalsi-na-rade-187401

         1. Joža: takže teď je Váš zdroj dezinformační propagandistický portál seznamrudezpravy.cz? Zajímavé. Zkusil jste se zamyslet, proč to vyšlo zrovna tam a s jakým účelem?

          1. Říká se tomu kritické myšlení. Takže si člověk přečte dezinformační zprávy na všech portálech a pak si udělá vlastní obrázek. A samozřejmě chápeme, že majitel Seznamu se konfrontace s Čínou děsí, protože by to byla pro mnoho jeho inzerentů konečná. A příjmy z reklamy by byly co? Nižší, kurňa nižší. Navíc Číňany obdivuje jako chytrý národ.
           Německé investory v Litvě to ale vyděsilo k smrti. Propad HDP Litvy o 2 % za poslední rok s tím určitě taky nijak nesouvisí.
           A takhle lze sledovat i válku. Když TASS píše, že vítězí na všech frontách a Ukrajina hlásí obtížnou situaci a odražení útoků na 14 místech, tak po obroušení expresivních titulků mohou být obě informace správné. Rusáci postupují a na několika místech je Ukrajinci zastavili.

          2. Joža: to, co tady předvádíte, je „vlastní obrázek“? :-D Mi přijde, že jste si „kritické myšlení“ popletl s „mozkovým myšlením“.

          3. Ono v tom rozdíl není. Jen moderní idioti neumí ani jedno. Prostě mají vymyté mozečky jednou pravdou a v té se navzájem utvrzují. Zapojit vlastní mozek nebo selský rozum je zakázáno. Proto z nich lezou takové ptákoviny jako že nejhorší pro Zemi je zlý kysličník uhličitý, genová šmakuláda vyvinutá za 3 měsíce je jediná cesta proti rýmě nebo třeba povinná elektrodebilita, jezení brouků a další parády. Takhle to snad neměli ani rudí svazáci.

          4. Zapomněl jsem vypínání jaderných elektráren a Občasné Zdroje Elektřiny, které fungují jen za mírného větru nebo v létě za slunka. V zimě je milion krát nula prostě pořád nula.

          5. Joža: nevím, jak moderní idioti, ale píšete o umění zapojovat vlastní mozek, o ptákovinách, co tito píšou, a přitom tohle jste napsal Vy a ne „oni“, teda pokud jste nechtěl říct, že mezi ně patříte sám, pak by se s tím dalo souhlasit:
           „Takže to máme 150 mega Rusáků: 25 mega Ukrošů. Z uváděných 45 mega jich totiž 10 uteklo na západ, 5 na východ a zbytek bojuje na straně Ruska. Rusko má v záloze 25 milionů vojáků, kteří prošli základním výcvikem, někteří i válkami. Rusko je 2. největší vývozce zbraní na světě a ovládá čtvrtinu světového trhu. Rusko má 6. nejvyšší HDP v přepočtu na paritu kupní síly a 12. nominálně. Rusové milují populistického báťušku Putina, který jim zajistil blahobyt, který předtím nikdy neznali. I chudší Sibiřané mají základní životní potřeby téměř zdarma – bydlení, plyn, elektřinu a zdravé domácí potraviny. Nějaké ojeté auto na benzín za 15 Kč má taky každý. Vtipně průměrné stáří aut je tam nižší než v ČR. Vlastenectví je díky mrtvým v 2. světové válce také hluboce zakořeněno. Ruský průmysl má neomezené zdroji surovin a samozřejmě tichou podporu Číny.“

      2. aktuálně je na frontě asi 400k lidí a dalších 100k na cestě

       ukroši se eště párkrát vzmohli na další mobilizace a furt něco proti těm dělům posílali na smrt, no jaksi pokud už verbujou puberťáky, což je snad i proti těm slavnejm konvencím, tak jak dlouho eště budete vy čuráčči vykládat pohádky, jak je to tam úplná selanka a za pár tejdnů ruský síly umlátí čepicema, když nemají zbraně?

       ne, ze západu už nic proudit nebude, veškerý zbytky sovětskýho arzenálu už tam všeci z ojvropy nalifrovali, z Jižní Ameriky byli UŠAndovští prosebníci hnáni svinským krokem a těch pár kusů 50 let starýho západního šrotu nic nespasí (navíc nemají šanci se na to včas vycvičit)

  2. Na Mrcasíka a jeho teoretické traktáty nemá smysl už reagovat. Vždyť jeho předešlé traktáty jsou ještě na první stránce DF a už tu máme změny.
   Demokrat postavil auto, nějakou dobu s ním jezdil, teď na místo řidiče sedl diktátor. A Jenda nám tu pořád opakuje, že když kola, motor i volant vyrobil demokrat tak to přeci ten diktátor nemůže strhnout ze skály dolů.

   1. Nikoli, všechny tři články představují vnitřně konsistentní a koherentní celek – což je dáno i tím, že tisk 252 jsem měl nastudovaný a vyložený již předtím, než jsem napsal předchozí dva články, a také jsem to pod ně marně psal.

    I kdyby tato novela prošla, s „mobilizací“ ani „Ukrajinou“ to nezmění ani čárku, nic, nul, nada.

    Právě proto jsem věnoval nemalé úsilí, abych dokonce s barvičkami vysvětlil rozdíl mezi „válečným stavem“ a „mimořádným nasazením“, a mezi „vysláním vojsk“ a jeho omezením.

    Marno, do dubu mluvit. Právní povědomí místních diskutérů je tak vysoce záporné, že ani když jim až pod nos naserviruji paragrafy, a dokonce v tom zatrhnu klíčové pasáže a slova barvičkami jak pro hňupečky, stejně to nepochopí.

    Nevadí, stejně jste nebyli cílovka. Cílovka jsou lidé jako pan domácí, které zajímalo, odkud se to bere, co tím vláda sleduje – a třeba i jaký je vlastně mechanismus schvalování zahraničních misí právně i empiricky.

    1. Došť bolo blábolů vojíne. V březnu si naše jednotky zacvičí v Polsku, pak zabloudí řešit humanitární krizi na Ukrajinu a jak sem přiletí první rachejtle, tak rukuješ. Bez takových nadšených politruků bysme henty hodnoty neubránili. Ono by se to stalo, i kdyby ta rachejtle trefila konvoj jen v Polsku a naše gumy seděly doma.
     https://www.novinky.cz/clanek/domaci-rehka-pri-konfliktu-ruska-a-nato-bychom-byli-ucastnikem-od-prvni-minuty-40415168

    2. Udělal sis domácí úkol, dokonce barvičky jsi použil. Tak to máš za referát jedničku s hvězdičkou.
     Abych to parafrázoval, pochopil jsi zadání, ale nepochopil jsi život.
     Tobě ani po třetím nebo kolikátém vůbec článku nedocvaklo, že drtivá většina lidí, co sem chodí si je schopna ty paragrafy přečíst sama a rozporuje úplně něco jiného.

  3. ofenzíva už na některejch frontách začala a vyjma tuším Bachmutu (kde byly těžký ztráty na obou stranách, ale bez významnýho posunu) postupujou o stovky metrů až kilometry za den, po Soledaru už padla Krasnopolivka, Bělohorivka (resp. obě dvě, naposled ta severní), Běrestove, Vrchnokamjanske, ze severu probíhá ofenzíva přes les, čili za chvílu budou na dohled od Siversku

   od Kraminy a Červenopopivky proběhl útok na celé šířce fronty, už jsou prakticky až u řeky, tendle tejden se očekává pád Terného a Jampolivky, čili zhruba stejnou rychlostí, jako se na podzim stáhli, tak to zabírají zpátky, příští tejden budou nejspíš na dohledu od Limanu

   1. Je to samozřejmě jen nepřátelská propaganda, ale z druhé strany moc informací nemáme. Maximálně o zkorumpovaných ukrajinských škodičích, kteří brzdí drtivé vítězství našich zbraní.
    https://tass.ru/armiya-i-opk/16965609

   2. Překvapivá taktika, kdy si všichni mysleli, že Rus nepůjde znovu do rasputnice. Jenže tímhle rychlým výpadem asi překvapivě zhroutí frontu a přeskupení už Ukrajinci buď nezvládnou (na to potřebují ), nebo bude probíhat stažení jednotek. Čímž je rasputnice donutí udělat kolony na zpevněných cestách, nastoupí letectvo a začne masakr.

    1. Technická- je to rasputice nebo rasputica, ne rasputnice.

     1. @shane
      rasputnice kapustnice,
      hodinky holínky, žádný rozdíl, oboje se natahuje…
      Tak já si zase počkám do jara, maršál Behemot pořád nedorazil do Kramatorsku, generalissimus Pánek věští 6. bitvu o Charkov a snad se dočkáme i legionu kaBrnakových rusofilcek u Sokolova u příležitosti 80. výročí slavné nevýhry plk. Svobody tamtéž…

      1. Já se přidám. A co bude za téma v létě asi? …… Nějakej novej virus? …..

       1. Na virus nejsou peníze. Předpokládám, že hitem bude ujišťování, že tentokrát to rozhodně vyjde a v zime konečně všichni zmrzneme, pokud rusáky na kolenou neodprosíme a nevstoupíme do Euroasijské unie společné prosperity.

      2. Nezapomeň na polního zbrojmistra Jožu.

       1. Já tě budu pozorovat hezky z Vietnamu. Když začnou lítat atomovky, tak to bude stejně jedno. Jinak do zmrznutí máš ještě celých 59 dní. Pokud tedy nezačne být zima Helmutům a část plynu neodkoupí.
        https://www.zasobyplynu.cz/

        1. bububu

        2. Nepředbíhej, buď tak laskav. Plynem se bude strašit až v létě. Teď se straší mobilizací.

         1. Mobilizací není třeba strašit. Máme tu 3,5 miliónu dobrovolníků, kteří půjdou hrdinně padnout za henty Šavlovy euroatlantické hodnoty. Věřím, že už jste regitrováni jako dobrovolní předurčenci pro ruská děla. Politruci půjdou s čelními jednotkami. https://www.denik.cz/z_domova/armada-branci-dobrovolne-predurceni.html
          A s plynem to taky zvládneme. Když zavřeme průmysl, tak pro domácnosti se vždycky nějaký najde. Aspoň ulevíme ledním medvědům.

        3. Joža: nevím, nakolik té stránce věřit, vidím ji poprvé, ale zajímalo by mě, jakým kritickým myšlením jste z ní vyvodil „59 dní do zmrznutí“:
         – Aktuální dispozice pro ČR: 26184.2 GWh
         – Aktuální odběr plynu ze zásobníků: 195.9 GWh za den

         Prosté dělení těchto dvou čísel dá 133 dní, nikoliv 59. Ale mě tam chybí to kritické myšlení, takže předpokládám, že po jeho dodání to začne vycházet i mě.

         1. Chce to naučit se číst. Data jsoi zobrazena pro 5.2., což byla neděle. A v neděli se co? Navíc stály i automobilky. A pak je tam Zásoby by při spotřebě v zimním
          období měly vystačit a vedle zelená 59. Holt tohl
          e je jako vzít dítěti lízátko.

         2. Pokud by tam 59 nesvítila, je třeba přehodit rolovátko Pouze zásoby pro potřeby ČR. Slovenský zásobník je sice fyzicky na našem území, ale trubky do něj od nás nevedou.

         3. Chybí plyn pro chemický průmysl, který komplet stojí.

    2. zatím eště sou malý říčky zmrzlý, takže to bez problémů přejedou většinou techniky, nemusí se ani zdržovat s pontonovejma mostama

 5. 31.1.2023: „Ať už to na Ukrajině dopadne jakkoli, Česká Republika ve válce na Ukrajině zapojena není, nebude a nemusí se vůbec vzrušovat.“ — autor Mrcasík
  6.2.2023: „V podobě „bianco šeku“ a/nebo s uvolněním podmínek pro pozvání cizích vojsk nesmí žádná novela Článku 43 Ústavy nikdy projít.“ — autor takyMrcasík
  …to be continued

  1. Všiml sis droboučkého, maličkého rozdílu mezi VYSLÁNÍM a POZVÁNÍM vojsk, startere?

   Všiml sis též droboučkého, maličkého rozdílu mezi tím, že VYSLÁNÍ vojsk NEUMOŽŇUJE vyslání do války proti jinému státu – a to ani kdyby jakákoli vládní novela prošla, protože nad touhle hranicí bdí Válečný stav střežený Ústavou i parlamentem jako oko v hlavě, a ani vláda to nezkouší změnit?

   Pomáháš vládě, startere. Každý, kdo blábolí o „hrozbě mobilizace Čechů na Ukrajinu“ odvádí pozornost od skutečné hrozby „zvacího dopisu“ a je nejlepší spojenec vlády, v jejíž prospěch provádí spin-doctoring a dodává munici pro přerámování narativu. Gratulky.

   1. Takže ty zbraně co tam posíláme, jim posíláme jen na leštění do vitríny, rozhodně na aby s nima bojovali proti Rusku ?
    A ty vojáky jim tam VYŠLEME jen proto, aby chodili v kyjevě s naleštěnýma botama ve vojenských parádách a průvodech, či tam šaškovali na buzerplace ?

    No každopádně na to má rus jiný názor. A poslal jim na jeden takový výcvykový buzerplac na západě ukrajiny nějaké ty kalibry a stálo to nejmíň tisícovku životů polských a jiných zahraničních žoldáků.

    Všiml jsi si, tajtrlíku, že během 20 let válčení v celém světě americká administrativa ani jednomu státu který vybombardovala do středověku, nevyhlásila válku ?

    Rovněž to zcela unikly zahraniční smlouvy, které JSOU NADŘAZENÉ ČESKÝM ZÁKONŮM.

    Tedy vláda může uzavřít jakoukoliv smlouvu o poslání vojska s jakýmkoliv státem (kyjevský pakt apod.) a zákon je vůči tomu zcela bezbranný ? Pak stačí aby se vyhlásili stav ohrožení státu a můžou lifrovat brance do zahraničí ve velkém.

    1. Pokus o oslí můstek a spin doctoring amatérský, zkus to lépe.

     Posílání zbraní je normální mezinárodní obchod či mezivládní transfer materiálu, k čemuž stačí
     1) vydání exportní licence MPO
     2) mezivládní dohoda o prodeji či převodu vojenského materiálu

     Posílání zbraní není žádným způsobem „vstupem do války“ ani „účastí v konfliktu“, za dodržení následujících podmínek:
     1) zbraně nesmí vyrážet do boje ze základen na území neúčastníka konfliktu
     2) účastník konfliktu nesmí dostávat informace v přesnosti a aktuálnosti „weapon-track quality“, tedy dostačující nikoli k navedení zbraní do cílové oblasti, ale přímo bodovému zásahu cíle v daném místě a okamžiku (real-time)

     Konkrétní příklad:
     A) kdyby ukrajinské stíhačky startovaly vyzbrojené do bojové mise ze základny v Polsku, byl by to podle IHL zapojení Polska do válečného konfliktu a Rusko by mohlo Polsko legitimně napadnout. Nevztahoval by se na to Článek 5 NATO, protože by si podle mezinárodního válečného práva Polsko začalo.

     B) kdyby ukrajinské stíhačky startovaly nevyzbrojené a neozbrojené ze základny v Polsku na přelet na Ukrajinu, a nebyly schopny bojové mise, nýbrž pouze přeletu, nebylo by to podle IHL zapojení Polska do konfliktu. Rusko by nebylo oprávněno napadnout základnu v Polsku, ze které neozbrojená stíhačka startovala, ani postřelovat stíhačku ve vzdušném prostoru polska – ale bylo by oprávněno sestřelit stíhačku okamžitě po jejím vstupu do vzdušného prostoru Ukrajiny.

     C) kdyby ukrajinské stíhačky byly převezeny po zemi na náklaďáku, Polsko není účastníkem konfliktu, Rusko nemůže útočit na převáženou stíhačku na území Polska, ale může se ji pokusit vybombardovat okamžitě na ukrajinské straně hranic.

     Má to i pěkný precedens – na začátku války jedna ukrajinská Su-27 uletěla do Rumunska. Právníci NATO se na to důkladně podívali, probrali to ze všech stran, a vyřešili to tak, že z ukrajinského Sučka sundali všechny zbraně, vybili kanon, zabalili je do krabic, poslali nazpět na Ukrajinu transportním letadlem a Sučko tam nechali přeletět neozbrojené. Na NATO straně hranic mu dělaly eskortu NATO MiG-21 Lancer, na ukrajinské straně hranic = v bojové zóně si ochranu neozbrojeného Sučka přebraly ukrajinské MiG-29 a pak už to bylo na ukrajincích.

     Zbytek je opět tvé právní bezvědomí, kde jsem všechno z toho již několikrát adresoval (např. vláda NEMŮŽE uzavřít smlouvu o vzájemné obraně bez souhlasu Sněmovny i Senátu, máš to VÝSLOVNĚ v odstavci 2 článku 43, zvýraznil jsem ti to modrou barvičkou ty slepče.)

     Ty to stejně nepochopíš a budeš blábolit jako Solovjev, ale někoho jiného by to třeba mohlo zajímat.

     1. @JM
      a teď si představte, jak by místní rusofilcky začaly vyšilovat, kdyby Ukrajinci zaútočili na běloruské základny třeba v únoru, březnu 2022, kdy se z nich valily hordy asiatů a jádro elitních sil RF na Kyjev osvobodit utlačované rusky mluvící obyvatelstvo a taky nějakou elektroniku, pračky apod.

      1. tyvole ty ten fet už taky sypeš lopatama, se na té frontě neztratíš

       jak by mohli ukrošovští veliteli, co si každej hrajou na malý napoleony (a tak na jejich frontě panuje naprostej chaos, div že nestřílí sami po sobě, a poslední dobou už se nepřesouvají ani jednotky, ale cokoli, co může chodit, tak se prostě nakládá na náklaďáky a posílá zrovna dělat živej štít proti ruskejm ofenzívám), najít čas na napadení Běloruska, když byli právě zaměstnaní kradením té elektroniky a dalších cenností na východě?

   2. Všiml sis, že autorem těch výroků jsi ty? A kdo jimi podporuje tuhle zkurvenou vládu jsi zejména ty?
    Tenhle zvací dopis je přímý následek Ukrajiny, o čemž ty sám píšeš, že nás nemá vzrušovat.
    Každým článkem křičíš, že nějaká jednotlivost je špatně, ale jinak je vše ok. Říká se tomu salámová metoda a chytil ses na ni dokonale.
    Aspoň už známe tvoji dezinformační konstantu – 1 týden. Přesně 7 dní ti trvalo, abys začal zneplatňovat svoje vlastní výroky.

    1. Moje výroky nejsou v rozporu, a tedy jsem v ničem nezměnil ani názor, ani svá tvrzení.

     Zvací dopis není žádným následkem Ukrajiny, protože se o to vláda snaží OD ROKU 2016. To je ŠEST LET PŘED INVAZÍ ty trolle. Ukrajinu použila Černochová jen jako záminku pro TŘETÍ POKUS.

     1. Ale stačilo, už se tu zase rozčiluji s lidmi, kteří se nesnaží o poctivou debatu, ale podsouvají mi kraviny které jsem neřekl, překrucují co jsem řekl ačkoli je to naprosto jednoznačné, a snaží se mě urážet. A přitom je to úplně zbytečné, protože o žádná fakta ani pravdu tu nejde, jen o to vytrollit Mrcase jakýmkoli nepravdivým osočením. Block diskusí, je to žumpa…

      A za odměnu tu časem, až se vyspím a zrelaxuji, přistane pár článečků, ze kterých přesně ta sorta lidí, co na mne tohle zkouší, vzteky proskočí stropem a rozkope stoličku jako na pětiminutovce nenávisti. Pak se zas oni budou marně vztekat, a já to nebudu ani číst.

      1. A nebreč tu prosím tě. Nic jsem ti nepodsouval ani nepřekrucoval, citoval jsem tvoje vlastní výroky. Kýblování si nech od cesty.

      2. UU. Herr Mrcasník. Jaký stav bděl nad svobodou slova „střežený Ústavou i parlamentem jako oko v hlavě“ když Fialenko vydal DOPORUČENÍ (nikoliv NAŘÍZENÍ) vypnout/nevypnout weby?
       Výsledek známe. Jak sám blyštivý Péťa prohlásil že to bylo „odvážné a na hraně“.

     2. Těžko lze něco nazvat třetím pokusem, když to nebylo ani zdaleka v takovém rozsahu a s takhle gumovou definicí.
      Ty sám tu masturbuješ nad přesnými definicemi tak snad spatřuješ rozdíl mezi pobytem cizích vojsk vs jejich průjezdem.

      1. i ten průjezd byl schvalovanej, byť vládou, ne?

   3. Došť bolo blábolů vojíne. V březnu si naše jednotky zacvičí v Polsku, pak zabloudí řešit humanitární krizi na Ukrajinu a jak sem přiletí první rachejtle, tak rukuješ. Bez takových nadšených politruků bysme henty hodnoty neubránili. Ono by se to stalo, i kdyby ta rachejtle trefila konvoj jen v Polsku a naše gumy seděly doma.
    https://www.novinky.cz/clanek/domaci-rehka-pri-konfliktu-ruska-a-nato-bychom-byli-ucastnikem-od-prvni-minuty-40415168

   4. Všiml sis drobného rozdílu že Fialenko vydal DOPORUČENÍ vypnout weby, nikoliv NAŘÍZENÍ. Výsledek známe. Tento stav byl také „střežený Ústavou i parlamentem jako oko v hlavě“ ????

   5. Tak ja teda do te sazky o 5000 jdu. A budu se modlit abych prohral, ale s tempem, jak to postupuje, si nejsem uplne jistej.

    Charita dle tve volby, ale penize posilam jen na deti. At uz nekdo konkretni, vzdelavani, krouzky, decke domovy…

    Kde se prihlasim?

 6. „Odstavec 1 se týká vyhlášení Válečného stavu, který jako jediný rozvazuje vládě ruce k vyhlášení války, mobilizaci, odvodům branců atd.“

  Tak tohle je pěkná blbost. Přečti si ten branný zákon pořádně. Mobilizace a odvod branců není vázaný jen na vyhlášení války, ale i na STAV OHROŽENÍ STÁTU.

  § 2

  Vznik branné povinnosti

  (1) Branná povinnost vzniká občanovi ode dne, v němž dosáhne věku 18 let.

  Zákon pak rozlišuje mezi brannou povinností, které podléhá KAŽDÝ OBČAN OD 18 LET a na PLNĚNÍ branné povinnosti.

  Čili brancem je už v tomto okamžiku každý z nás. Pak stačí jen implantovat salámovou metodou další gumové paragrafy o plnění branné povinnosti, a je vymalováno.

  1. Děláš si srandu? Já ti vypíšu všechny paragrafy a zvýrazním ti v nich SOS i VS – a ty půlku těch paragrafů vycenzuruješ a začneš mě „poučovat“, jak to je skutečně?

   Duh.

   1. Ty seš taky nepoučitelnej, co? S kablbákem co? S kablbákem nediskutujeme, vole. To už je smysluplnější vyprávět vtipy do zdi. Když je dobrej, tak se rozsype. Kablbáka má cenu buď ignorovat, nebo stírat.

    1. @shane
     kaBrnaka si představuji jako toho černého čuráka co tam mají na náměstí, akorát z toho prý aspoň vypadne jednou za den nějaká kulička, z kaBrnaka tady už drahnou dobu asi nic nevypadlo, zkoušel jsem ho opakovaně naučit psát slovo výjimka a pak díky svým blábolům putoval do ignore klubu.
     Diskuse delší než 2 min s blbcem vede leda k tomu, že pak diskutují blbci dva.

     1. Dachsmeister: to si ho představujete blbě – stál 12M a roční údržba 720k. Kdyby byl kaBrnak v balíku jak Onderkova socha, nejspíš by se tady neprojevoval jak závistivá neschopná socka.

   2. Jak to je skutečně? Vytřel si Blyštivej Péťa s ústavou prdel svým doporučením/nedoporučením vypnout nepříjemné weby? Stále unikáš odpovědi ty “ stav střežený Ústavou i parlamentem jako oko v hlavě“. Zkus prosté ano/ne místo oblíbených litanií.

 7. Porad stejna chyba, co cini ruzni Mr.Casici.
  K cemu mi je, ze fakticky podle prava mam pravdu, kdyz mi na ni sere bily tesak? Pravo a svoboda skoncily, kdyz jsme dopustili, aby nebyla mozna zadna korekce nazoroveho proudu. Co se ustavni vetsiny tyka, je sice hrejivy pocit, ze tu jeste nemaji, ale ruku na srdce, neni malo?
  Blizime se momentu, kdy jedina sance bude emigrace (ale kam?) a pak uz nepujde ani to. Neni podstatne, ze zatim jeste plati jakysis takys status quo. Podstatne je, ze pokud se zitra rozhodne, ze platit uz nebude, tak se tak stane.

  1. Já bych doporučil všem, kdo tu tak bláhově věří zákonům, s kterými si za poslední tři roky dokonce dvě vlády vytřely prdel, si přečíst nějaké komunistické zákony. Ony totiž až tak odlišné nejsou.
   Kdo neumí číst tak doporučím televizní dokument o ústavech pro (nejen) postižené z 30.let v Německu. Lidé v nich byly likvidováni, ačkoliv to bylo z pohledu zákonů i jakýchkoliv vnitřních předpisů a pravidel nelegální a nemožné. Celá ta mašinerie stála na lidech na všech těch postech a provedeno to bylo kompletně „mimo systém“.
   Žádný zákon napsaný na papíře nikoho neochrání. Pokud nejsi schopen konkrétní práva kdykoliv a kdekoliv vykonávat tak je nemáš.

   1. Rozdil tu samozrejme je, proto se vlada snazi zmenit Ustavu a proste ji neignoruje.

    1. Protoze zatim ji ignorovat nemuze. Ale to nebude platit navzdy.

     1. přesněj řečeno pár měsíců, než proběhne výměna ústavních oudců

      1. Přičemž vládní nařízení a opatření vydávaná formou vyhlášek posuzuje Nejvyšší správní soud. Ale tím by se Behemot neměl zneklidňovat.

    2. To už je jenom následek.
     Příklad. Komouši prohlašovali, že se soukromého vlastnictví rolníků nedotknou. Většině sedláků žádné pole ani nic jiného nesebrali, pořád bylo vše papírově jejich. Jen je přinutili to strčit do JZD (moderně sdílená ekonomika). Třeba pod pohrůžkou, že je nějaký lidový dělnický soudce strčí do basy za rozvracení republiky (a pak jim to oficiálně seberou, protože u toho hrozilo i propadnutí majetku).
     Ty demokratické pojistky jsou sice v zákonech, ale vykonávají je lidi. Pokud jedna síla dosáhne na to, aby mohla odstranit některou z pojistek tak to nic špatného není – velmi špatné to je, když je začne odstraňovat.

     1. Starter25:
      „…pojistky jsou sice v zákonech, ale vykonávají je lidi…“
      – – –
      Takovou skutečnost si medální přesvědčenci nepřipustí.

      .

 8. největší prdel (teda jaksi z oddělení černýho humoru) bude, že půlmilionu+ ukravínců, co sem nalezlo, si tady bude za prachy místních hovět, a vlastní ovčany budou rekvírovat chcípat na frontu, tvl…

  1. Perverze až paskvil trhu, sklízejí nebo odstraňují konkurenci jakkoliv a co jde u debilů. //to je špatně položená otázka, dění““. A že tedy máme „vyvolené mozky. Blééé

 9. Mrcasíku, jediné co vám snad lze zazlívat je, že jste plně pod kontrolou tohoto způsobu výroby souhlasu:

  https://www.youtube.com/watch?v=uLxdiCt9P3s

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017