vRouška (Rouška s Vovcí) - zpět na článek

Počet komentářů: 340

 1. Dobře jako. Ve smějících se bestiích je veliká síla.

  1. V čem přesně? Pokud se bestie budou jenom smát a nic dalšího k tomu, tak nasraná vláda bude dále přitvrzovat tím víc, čím víc se národ bude tlemit.
   Nedělám si vůbec iluze o tom, že až to přeleze nějakou laťku/hranici/únosnost, tak že:
   1./
   Národ veme vidle a půjde ty zkurvence naházet do Vltavy. Ty, kteří nějak doplavou zpátky na břeh a nepovede se je žádným způsobem utopit, uvrhne do šatlavy. To se nestane, ostatně se to ještě nikdy nestalo.
   2./
   Jestli máte někdo na mysli jednu z údajných dvou pražských defenestrací – to je už tak dávno, že se to vůbec nikomu nezdá být možné po tom všem, co tady všelijakým darebákům už prošlo. Nikdo si nepřipustí, že by prostě bylo možné, konšele=poslance a ministry vyházet z oken sněmovny a úřadů ministerstev tak, jako vyhodili z okna třeba Jana Masaryka. To si nikdo z mladých Čechů nelajzne, protože co kdyby se při tom nedejbože někdo zranil, že.
   Byli jsme, hlavně díky všelijakým Havlům a jim podobným, v devětaosmdesátém tak smířlivě-natěšení na tu slíbenou svobodu a zachování sociálních jistot /nevěřte škarohlídům, že vás budou vyhazovat z práce a z bytu pod mosty/, že jsme zcela vyloučili jakoukoli možnost potrestat téměř dva milióny oficiálních členů KSČ. Ti největší padesátkoví sekerníci byli ještě pěkně při síle, nebo si při síle užívali pěkně vysokých důchodů. Například pan Vaš, paní Polednová a jim podobní.
   3./
   Volbami nic změnit nelze, to je už dokázáno mnohokrát po sobě. Média vlastněná přímo politiky, nebo vlivovými skupinami, ruku v ruce s totálně zmanipulovaným veřejnoprávním, zmasíruje už 3 měsíce před volbami ovčanstvo tak, že ono bude volit přesně tak, jak jim budou dotyčná média vtloukat do palic, řídíce se podle údajných „nezávislých průzkumů“.
   To už máme tři úmyslně sestřelené cesty, jako v hlubinném lomu-dole.
   4./
   Co kurva chcete dělat, když prohnanému estébákovi stačí, že dvěma miliónům českých, starobních a invalidních důchodců slíbí něco líbivého a udělá něco, co by stejně udělat musel, myslím tím ta různá přilepšeníčka, estébákem přejmenované, ze zákona povinné valorizace. Oni to estébákovi nahází tak či tak, ať chceme nebo nechceme a Mádl s Issovou mohou přemlouvat, jak chtějí. Estébák, vedený na drátku Prcalem, prostě má přesný notový zápis, na které strunky a s jakým akordem, aby to vyšlo. Myslím si, že větší svině, než je sám estébák, je právě Prcal.
   5./
   Tak se optám znova ke konci, kdy stojíme před čtvrtým závalem – co kurva chcete dělat?
   Pasivní rezistencí si zlepšíte život a vybojujete větší svobody jak přesně? Ta devadesátková svoboda v tom slova smyslu, že stát nejebal do ovčana jenom proto, že měl plnou kasu a na práci něco důležitějšího – rozkrást všecko to, co tu vybudovala, často „Z“adarmo, ta předchozí garnitura bolševiků.
   Fízlové v první půli 90´s ještě nebyli tak úplně rozkoukaní, co všecko jim zas projde a co už zase ne, tak radši neriskovali a nesrali se do nás. Buzerbudky neexistovaly, uvědomujete si to vůbec? Že to všecko okolo fungovalo bez nich, fízlové ve Favoritech, Feliciích a Žigulech, všecka činnost z větší části „analogově“??
   6./
   Uvědomuju si, že je to špalek a omlouvám se za něj.
   Odpoví mi prosím někdo, alespoň na něco a konkrétně, namísto obvyklých pindů vohovně a namísto palby obvyklých trolů?

   1. servisdok:
    Tak už sis přečetl ten mail…?

   2. Kladete dobre otazky, bohuzel take na ne nemam odpovedi.
    Bylo by potreba vetsinu naroda, skutecne vetsinu, nejak presvedcit, aaby zacala masivne demonstrovat, nebo aspon, aby to hodila ve volbach nekomu rozumnemu.

    Jenze, to by nejaky rozumny a take volitelny clovek (strana) musela existovat.

    Tak nevim …… zalozit si vlastni stranu a zkouset presvedcovat lidi? Kde na to vzit penize? Bez penez se lidi o vas nic nedozvi.

    Myslim, ze lidi se v prve rade musi mit mnohem hure, nez dnes, aby se k necemu rozhoupali, vzdyt staci ta 1/3 lidi, co v volbam vubec nechodi, aby se konecne neco zmenilo k lepsimu.

    1. Nalim27:
     „…Bylo by potreba vetsinu naroda, skutecne vetsinu, nejak presvedcit, aaby zacala masivne demonstrovat, …“

     – ale to už demonstrovali na Letné mio-chvio…

     „… to by nejaky rozumny a take volitelny clovek (strana) musela existovat…“

     – nu, takový Mikuláš Minář prý založí stranu a hned máš šanci mu dát hlas…!

     :O)))

     1. Jedna vetsi demonstrace v jednom meste neni to, co jsem si predstavoval pod pojmem masivni demonstrace (mnozne cislo). Myslel jsem neco jako demonstrace po 17 listopadu, co bylo po cele zemi.

      Kdo je Mikuláš Minář nemam vubec tuseni, ale to je asi fuk, kdyz to pisete se smajlikem. :-)

      1. Nalim27:
       Ale samozřejmě, že mio-chvio nevyvolalo demonstrace jen v jednom městě, ale po celé zemi.
       A slavný Mikuláš Minář je člověk, který ty lidi dokázal vyburcovat. Však jeho spolek dostával a ještě dostává od občanů desetititsíce každý den:
       https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=20201117

       :O))

   3. Servisdok: jako konstitucionalista a pesimista ti řeknu, že politika je kyvadlo. Většina lidí nechce svobodu, chce jistoty a bezpečí což se z principu se svobodou vylučuje. Zcela přirozeně tak dochází k symbióze vládců, kteří čím dál více utahují šrouby, s blbci kteří jim to schvalují s vidinou bezpečí a jistot.

    Existují jen a pouze dvě věci, které to mohou zastavit a zvrátit:

    1) pokud jsou vládci nenažraní, netaktizují, většina lidí je jakžtakž majetná a má nějaké prostředky na sebeopbranu a vláda je zkusí skokově brutálně oškubat. To pak nastane vzpoura. Jenže PR šmejdi toto vědí a tak jednak vaří žábu pomalu, a jednak divide-et-empera nabídnou těm chytřejším majetným, že o nic nepřijdou a ještě oškubou tys hloupější. Viz dotace EU, viz Zelená Revoluce kde všechny hodlají zbídačit CO2-povolenkami ale těm bezskurpulním nabízí jízdenku jak na tom vydělávat též a oškubávat s nimi.

    2) dějinný zákon, že jak se nesvoboda a bída stále stupňuje, pokud zároveň existuje srovnání s lepším, lidem nakonec po dlouhé době dojde trpělivost a nesvobodný režim se zhroutí – přičemž POUZE a PRÁVĚ v tomto okamžiku je možné nastavit Systém tak, aby co nejdéle brzdil utahování šroubů a zavádění nesvobody, ke kterému NUTNĚ nastanou tendence jakmile lidé zapomenou jak strašná byla nesvoboda a zase ji začnou měnit za „jistoty a bezpečí“.

    V USA to zvládli tak, že jejich Ústava a Bill of Rights zpomalily brutální frontální útok na svobodu a zavedení diktatury více jak 100 let – už 100 let chtějí v USA „Progresivní levičáci“ nainstalovat technokratickou diktaturu, revolučně změnit ekonomiku na centrálně řízenou atd. a pořád je v tom ještě Systém sám o sobě brzdí, ačkoli 90% institucí již patří diktátorským šmejdům.

    U nás v ČR… No, ústava je bezzubá ale pěkná, Veto senátu a prezidenta příliš slabé protože přehlasovatelné samotnou nemenšinovou vládou, zachraňuje nás jen to, že neprošla revoluce na Správní řád, Trestní řád a trestní zákoník.

 2. Jak už sem psal někde pod předchozím článkem – za mě je to naprosto jedno. Většina ovcí neřeší, ani kdybys na tom náhubku promítal péčko, hlavně, že máš něco na držce. Pak je úplně jedno, jakmile tam máš cokoli, podporuješ to minimálně pasivně.

  Smysl by mělo nenosit nic a mít vhodný třeba triko nebo čepicu.

  Pozitivní je, že sice po ulicích se plantá hromada lemer z nádržkama skoro celej den (holt mladí socialisti), ale čímdálvíc lidí potkávám v malejch firmičkách nebo někde, kam není vidět, co na to pečou. Ai uvnitř baráků to nezajímá obvykle nikoho, ani mladí, ani staří tam nenosí. Tak snad.

  Rozhodne, esli ty hovna v posranecké jim to vodmávají zase na další tejdny, nebo ne. Alibistický schovávání se za „jenom vo tejden, jenom vo tejden“ je furt projev mentálního sračkovství, pže takle to můžou vo tejden prodlužovat do roku 2100. Jakákoli pikosekunda je moc.

  1. Povolej. A příště zas. Nikdo nechce dát konkurenci munici ze vraždí lidi. Fiala neco v srpnu placnul proti opatrenim a uz se toho nezbavi jak Kalousek padáků. Snazsi je drzet basi a pindat. Vzdycky se to da okecat ze ti zachránili tisíce mrtvych. A ostatne, von ten celej slavnej Polyester ma vyjimecny stav ve vsech stupnich.

   1. Zachovejte paniku!

    1. Tak zrovna na tom jednani o prodloužení stavu je uz dlouho jasna ta aplikace staryho smlouvaciho pravidla „abys dostal kolik chces, rekni si o dvojnasobek“ – „kdyz chces 14 dni, rekni si o měsíc“. Opozice to srazi na půlku, vlada ma co chce, opozice si zachovala tvar protoze sla vlade tvrde po krku a vsichni jsou spokojeni. Starý jak svet, todleto.

     1. Zdravíme profesora Parkinsona.

      1. Von ani starej Nicollo M. nebyl zadnej blbec

 3. Dobré .. zakoupeno, byť si myslím, že to u milovníků covidrestrikcí sebereflexi nevyvolá, ale aspoň bude prdel. Z nápisů jednoznačně preferuji „COVID 19. BIDEN 20. BABIŠ 21.“ to bych nosila i na triku.

  1. Jako že v roce 2021 vyhraje Bábiš stejně jako Biden? Lepší, než bukanýři, ale stejně…

   1. Vyhraje Babis, ale vladu nesestavi. Komunisti a sociani budou radi kdyz prolezou do sněmovny a zbytek s Babou chtit jit do holportu nebude. Možná ti Pirati, od nich se asi da čekat ledacos.

    1. No, jako krizový manažer shořel jak ten pověstný papírový čert. Ale možná to spin doktoři prodají jako neuvěřitelný úspěch. Volby jsou daleko, ještě možné vymluvit občanstvu do hlavy dúlek.
     To jsou vyhlídky: 30% Bábiš, 30% bukanýři a Stánky (https://www.youtube.com/watch?v=b4q8d16_q1o) a subík Fiala.
     Zbývá destrukce a SPD.

     1. Shorel, ale koblihy mu furt verej. Zas tolik mu preference neklesly. Ostatne, jeste tesne pred volbama 2017 melo ANO okolo 20 procent.

      1. Koblihy nejsou zase tak špatný lidi. Nejdřív s Klausem, pak s Pazourkem, teď s Bábišem. A co my? Kde Jefferson Davis nebo Jose Sanjurjo?

       1. Jefferson Davis byl asi fajn chlap. Generál Winder už méně. A takovejch kriplů měla Konfederace spoustu.

     2. Kromě SPD zbývá ještě Trikolora, která je o fous zkousnutelnější.

      Osobně jsem dost zoufalý, nemám žádnou stranu kterou bych mohl zvolit s čistým svědomím a půjdu volit jen proto, abych se pokusil zastavit převzetí moci Zelenou Progresivní Levicí a následnou zeleně-genderovou revoluci.

      Což je ještě zoufalejší a volba se smrskává prakticky jen na Trikoloru, proti které mluví to že nejspíše ve volbách propadne a navíc VKml není VKst a v řadě věcí je to nechutný Zakazovač, a na volbu Fialovy trojkoaly pod krédem „je to strašné zlo a jde to doleva ale COKOLI je lepší než Piráti+STAN, a třeba konzervativní křídlo Lidovců a ODS trochu přistřihne křídla TOPce“.

      1. Jak říká SkRet: Volím SPD! Pořád je malá šance, že vygenerují někoho, kdo bude věřit tomu, co ta partaj hlásá.

       A kdyby to nevyšlo, pořád je tu disent.
       https://finmag.penize.cz/kaleidoskop/422141-socialismus-je-nove-americke-nabozenstvi

       1. SPD nebudu volit nikdy. To mohu prohlásit s čistým svědomím. To je mix mezi zakazovači, Mussolinim a law-and-order hypetkonzervativci tvrdé ruky – a k tomu navrch perverzní „přímá demokracie“ alias „zakážeme vše, proti čemu NOVA odvysílá reportáž.“

        Ve výsledku stejně zničující pro svobodu jako Zelení progresivci, akorát to tam berou lehkou oklikou.

        1. Sub speciae aeternitatis.

         Kanimura by jistě mohl přistřihnout svobodu na 20 let, ale pak ten režim padne, viz Pinochet, Franco, Salazar.

         1. Jistě. Jenže protože v pseudo-pravicových režimech je veškerá opozice levicová a pravicovost je PR spjata s nelegitimním, utlačovatelským a nedemokratickým režimem, po pádu takového režimu následuje takřka nutně více či méně rychlý skok doleva.

          1. vsuvka , mně teď někde v článku o biopalivech (E5-E10) překvapila zmínka že Piráti jsou proti mícháni toho sajrajtu do benzinu, hm, že by zmodrali nebo je Klaus přemluvil.

          2. Nechcu to nějak zbytečně natahovat, ale mám s těmi digitálními svazáky minimálně stejný problém, jako Jan Mrcasik. Je to kurevsky nebezpečný a to říkám jako starej blbec, co má zkušenosti víceméně jen se sviňárnami Googlu a Microsoftu.
           Nejhorší je, když se do toho digitálního svinstva zamíchá takzvaná dobrá víra mladých, nezkušených lidí. Jsem přesvědčen, že oni sami /myslím tím konkrétně Piráty/ mnoha věcem, které vymýšlí, nebo pomáhají šířit, zcela upřímně věří.
           Je na starších, aby štěňatům vymáchali čumáky v jejich vlastních loužičkách, jinak to prostě nepůjde. Elektronickým bejkovcem, se sto kilovolty, musejí dostat nejprve sami návrháři.

          3. Servisdok: že by pomohlo vymáchat Malým Velkým Bratrům čumák v loužičce ale pochybuji. Na to musí vidět alternativu a musí existovat dissent. A ten dnes neexistuje takže „spin doctoři“ Tech firem to otočí zase ve svůj prospěch.

           Strašně k vzteku a smutně, ale asi realisticky je to vidět ve filmu The Circle – Kruh, který popisuje právě dystopii šmírování a převzetí moci ve státě firmou střihu Google, ale hlavní hrdinka – potom co jí digitální šmírování odcizí rodiče a zavraždí nejlepšího kamaráda – usoudí nikoli že digitální šmírování je zlo, nýbrž že zlo je pouze nerovnost kdy někteří šmírováni jsou a jiní nikoli.

           Když jsem ten film viděl a v poslední pětiminutovce přišel tenhle šílený zvrat (vše směřovalo k Prozření a Odmítnutí digišmírování), myslel jsem že filmaře snad uplatil Google aby změnili vyústění. Ale po pár rozhovorech s mladými digitálními jasánky začínám chápat, že oni tak asi vážně pokřiveně logicky uvažují.

           Mám v živé paměti rozhovor s kolegou, který se mi posmíval že je marné gesto že nemám smartphone a sociální sítě protože nakonec mi jej stejně vnutí, to je nevyhnutelný pokrok. Tak jsem mu opáčil, že „nevyhnutelným pokrokem“ tady argumentovali 40 let bolševici a nakonec šel ten jejich „pokrok“ také k čertu. Na což mi s lehce nadřazeným úsměvem vysvětlil, že to nemohu srovnávat protože dnes je to technologie a vyhovuje to demokraticky úplně všem…

           O Pirátech mám rozepsaný velký dehonestační článek, který se snaží zdokumentovat všechny jejich prasárny :) Protože by ale nedávalo užitek vydávat to jako „antipiráti sobě“, musí to projít revizí pár pravicových mileniálů ke kterým mám přístup, aby byly otupeny hrany a emotivnost a mohlo to fungovat jako vakcína pro prvovoliče.

          4. Nebylo něco podobného natočeno už v devadesátkách se Sandrou Bullock? Síť?

          5. JH: myslím že síť bylo jen o krádeži identity, ne o dohledu. Jestli to byl ten film, kde Sandra ťukala do mainframového terminálu s oranžovou jednobarevnou CRT :)

          6. A nebude-li zbytí, tak po referendu napříč generacemi, je namístě použití adekvátního násilí.
           Jako u toho štěněte – ono samo nebude strkat čumák do vlastní loužičky.

      2. „Osobně jsem dost zoufalý, nemám žádnou stranu kterou bych mohl zvolit “

       – to je divné. Toto hovorí väčšina, ale anarchokapitalistov odmietajú všetci. A anarchokapitalisti hovoria toto z principu.

      3. Jan Mrcasik:
       „… třeba konzervativní křídlo Lidovců a ODS trochu přistřihne křídla TOPce…“

       – – –

       Ale to víš, že jo – šupni tam ODS jako vždycky.
       Je to strana inteligentních voličů, pracovitých lidí, managerů, studentů, lékařů, sportovců a určitě i „motorkářů“…

       :O)))

       1. corona: jo jo, nevolit nikoho a pak se vysmívat těm, co zkusí alespoň taktizovat, to z tebe dělá duševního giganta a autoritu na piedestalu. Typický čecháček.

        1. Jan Mrcasik:
         „… nevolit nikoho a pak se vysmívat těm, co zkusí alespoň taktizovat,…“
         – – –
         Samozřejmě, že ke každým volbám jdu a (krom posledních obecních) vždy odevzdávám platný hlas, „motorkáři“…

         :O)))

         1. Mhm. Jenom se stydíš říct koho volíš, viď? Ptal jsem se tě alespoň 5x co podle tebe tedy lepší a vypadlo z tebe jen to, že „párkrát“ jsi volil ČSSD. To je tedy fakt terno :D

          To je ale tvůj standardní modus operandi.

          Články nepíšeš – ale navážíš se do těch, co je píší.
          Koho volíš neřekneš – ale navážíš se do všech, kdo to řeknou.
          Kde bydlíš tajíš – ale zjišťuješ si občanské jméno a adresu u všech, na které se dostaneš, a s gustem jim vymácháš nos v „já vím kde bydlíš“.

          Ano, když nejdeš s kůží na trh, je snadné se tvářit jako tajemný génius a morální i duševní gigant. Když totiž neřekneš nic, nemůže se ukázat, že ve skutečnosti nejsi o nic lepší než ti, do kterých kopeš.

          1. Jan Mrcasik:
           Ne. Už jsem tu psal, že různé strany. A ano, mimo jiné kdysi také ČSSD, když šlo o podraz značných rozměrů a hrozil doslova zábor části země.

           Nemám problém se vyjádřit k věci – poslední volby jsem to vzal dle zcela jasných kritérií. Vyloučil jsem zlodějsko-podvodnickou pakáž a jejich frakce, promigra, protibet, dále stranu co převzala elektorát ODS a nasrala mě s jistým tahem v dopravě BEZ výběrového řízení a pak stranu eurohujerskou s neschopným ministrem vnitra v čele (ten ode mně dostal i dopis, kupodivu i odpověděl).
           Takže mi tam zbyly drobky a z těch jsem vybral ten jeden z neškodných, který garantoval, že nedostane ani prachy za hlasy – a šel do urny. Ve finále měli cca 1,3%. Název není důležitý – při dalších volbách to bude podobný postup třeba s jiným drobkem, pokud se někdo jiný ovšem nevyprofiluje.

           Ano, nechlubím se kde bydlím – ostatně, ty taky ne a navíc ani nenaznačuješ, na rozdíl od některých „tajítek“.
           A skutečně vím, kde někteří bydlí – sami se pochlubili, ač mnohdy neměli ten záměr.

           Myslím, že nejsem horší než např. průměrný „motorkář“ jako ty a min. dva další, co se tu motaj, ani nejsem horší než různí pistolkáři a výbušnináři.

           Jo, a „…Články nepíšeš…“ – ale houno, i tady už něco bylo. Pravda, technická témata moc lidí neberou, je to moc složitý a lepší práskat držkou o politice, daních a kšeftu…

           :O)))

          2. corona: jenže já sice nesdílím kde bydlím, ale také naprosto programově nezjišťuji kde bydlí ostatní a nesnažím se jim dostat na kobylku a rozkrýt jejich soukromí ani když je to možné či dokonce snadné.

           Fází „budu volit podle svědomí, budu volit stranu která nemá šanci“ jsem si také prošel. Stejně jako jsem předtím prošel fází „nejmenšího zla“. Narozdíl od tebe si ovšem uvědomuji a připouštím si, že to je moralizující pozérství. A pokud se reálně jedná o to, zda proběhne Zelená revoluce s tak brutální represí a zbídačením, jako byla ta z roku 1948, jemnocit musí jít stranou. Což je o to tragičtější, že část opozice tuto revoluci bolševického střihu otevřeně podporuje a ta zbývající jí nestraší aby získala voliče, ale našlapuje okolo ní po špičkách aby náhodou nebyla zkritizována na Twitteru.

          3. Jan Mrcasik:
           Programově zjišťovat a rozkrývat…? Ale houby, na to nemám čas. Pravda, někomu taky trvá déle něco přečíst či pochopit, proto v tom může vidět ohrmoné úsilí, když si někdo dá dokupy dvě či několik informací, které právě teď či před několika měsíci kdesi přečetl…

           „…moralizující pozérství…“
           – a co by mě asi tak přineslo?
           Já si umím obyčejnou matematikou při znalosti zákonných pravidel voleb spočíst, že ten hlas vložený straně, která neprojde, je nejúčinnější možnost vyjádření nesouhlasu s těmi, co tam vlezou. Rozhodně lepší, než opakovaně vhodit škodlivý šmejd a naivně doufat v zázrak.

   2. Jihocech Honza: Obávám se že ano, jak se tak bavím se svým okolím o politice. Většinový názor co slyším je, jak Babiš přece zatočil s těma hnusnýma zlodějskýma podnikatelama, jak maká a navíc ho budou přece volit všichni, omg .. Asi nějaká postupující hromadná demence? Nevím. Mám každopádně jistotu, že to zase vyhraje řepkový estébák. Ta komoušská mentalita tady prostě nezmizí, spíš se to snad ještě zhoršuje.

    1. Sám tomu nerozumím. Babišovi stoupenci, které znám, nejsou žádní křiváci, většinou takoví ti obyčejní knedlíci, kteří se nemají nijak špatně, i když za vodou jistě nejsou. Gamblerská mentalita?
     když už jsem mu to 2x hodil, nechci si přiznat, jak jsem se spletl? Bůh suď.

 4. Jako dobrý. Vofce pěkná, dobře živená…
  Trochu se ale bojím toho, že běžná populace vůbec nepochopí o co jde, pokud si vůbec všimne. Buřtožroutův mozek k těmto úvahám není uzpůsoben.

  A mladí levicoví intelektuálové se možná budou domnívat, že jde o logo nějaké správňácké korporace, kterou vede jednonohá transsexuální černorudá lesba, co je taky dozelena. Mohlo by pak dojít k nedorozumění, kdy nás budou považovat za soudruha.
  Nějaký úderný nápis typu: „Přemluv Bábu, já mám kovid“ by možná udělal víc práce.

  1. No, popravdě jak tak na tu rousku koukám, tak se obavam, ze tu symboliku patrne vetsinove nepochopí ani nebezna neovce.

   1. Piktogramy byly vymyšleny taky kvůli tomu, aby se nemusel aplikovat pro debila složitý text. Tento piktogram vovce je naprosto výstižný a pochopitelný bez vysvětlivek i jedinci těsně nad hranicí lehké imbecility, domnívám se.

  2. Clovek tohle musí brat ze je to proste dárkový předmět. Asi jako tricka s ruznymi vtipnými obrázky a napisy. Prodává se to slusne, ale v realu to skonci někde na dne skříně.

  3. Však to DF v tom odkazu sám píše, že to ovce nepochopí.

  4. Popravdě – symbol, který potřebuje vysvětlivky, je nahovno. Symbol je od toho, aby ho pochopil i právě na vycházce se nacházející dement ze zvlášňý školy.
   Nevím, nejsem v grafice moc dobrý, ale jestli snad neměla být ta ovce třebas z profilu. Možná by to bylo jednoznačnější.
   Prostě snadno pochopitelný symbol, jako je šipka, blesk, nebo plamen.

   1. Ono by stačilo, kdyby ovečka nebyla jen v obdélníku, nýbrž aby přes ni vertikálně vedly čáry – hned by bylo vidět, že je ovce ve vězení.

    1. To uz by ale byla totálně nesrozumitelna mazanice. Uz takhle je ten obrazek graficky pomerne komplikovanej a jeste ho preskrtat…

    2. To uz by bylo snad jednodussi namalovat piktogram preskrtly roušky nebo napis Nésu ovce (podle vzoru Nésu z Prahy).

     1. Jenže rouška sama o sobě není zlo – zlo je Lockdown a to, že je rouška vynucována iracionálně a kontraproduktivně i situacích, kde nedává smysl a naopak je škodlivá.

      Přeškrtnutá rouška by byla kontraproduktivní protože by byl daný člověk okamžitě hozen do skupiny „tupých antivědeckých antirouškařů“, ačkoli se jedná o racionálního anti-Lockdownistu který naopak požaduje vědecký přístup se zákazem zakazování toho, co není zatraceně dobře objektivně podloženo a s jasnou exit strategií i náhradou škod.

      1. „Jenže rouška sama o sobě není zlo “

       – správne. Ani hákový kríž sam o sobě není zlo.
       Ktovie, čo si Židia mysleli o žltých hvezdách na rukáve.

      2. To je fuk. Tak proste preskrtlyho něco jinyho.

 5. Autorovi loga gratuluji, povedlo se. Akorát ty fotky jsou děs.
  V případě zájmu provedu zdarma lepší, produktové foto na figuríně či fotostole. No zdarma, asi byste tu roušku museli poslat a nepředpokládám, že ji budete chtít zpět. (Nejsem profík, jen amatér).

 6. Asi zlomim nad DFENSem hul.
  Ja to proste nedavam. Porad vlada, vlada, Babis… , je na to krasne prislovi, pro stromy nevidet les.
  Hovno DFENSi, zadna nase vlada v tom nejede, tohle je globalni zalezitost.
  Nebyla to nase vlada, ktera vymyslela eRousku, byl to Google, ktery pro to vyvinul technicke reseni, ktere primarne neslouzi surveilance ucelum Babisovy vlady, ale opet nadnarodnim korparnam, cili konkretne Googlu, Amazonu, Applu a temhlemtem konickum ze Sorosovy staje, vedle kterych je rozpocet naseho desetimilionoveho blbakova kapesne na jednodenni utratu.
  Google ma mimochodem vetsi rozpocet, nez je federalni budget USA, abychom si to dali tak zhruba do meritka a aby bylo jasno, o cem tu mluvim.

  Cili rikam to naposled. Nase Vovce je debilni, az to boli, potud souhlas s Dfensem.
  Dfens si mysli, buhvijak neni chytry a smeje se vovci, protoze „odhalil“ spiknuti nasi vlady proti nam, deseti milionum bezvyznamnych otroku urcenych k depopulaci.
  Tak tomu se zase smeju ja.
  Nase vlada je naproste nic, Sorosova hracka, kterou drzi v permanentnim sach-matu pomoci armady presstitutu, ztratovek, bruselske lobby, soudu, arbitrazi EU atd.
  Babis nemuze ani dychat, muze delat jen vynucene tahy, ktere mu diktuje Soros a US ambasada, jako treba lockdowny a eRousky, coz je asi tak vse, co mu Soros dovoli.
  Budiz DFENSi ke cti, ze Babis je fakt takovy zmrd, ze se pro nas ani nic nesnazi delat a uz vubec ne proti vuli EU a Sorose, Babis je jen sprosty debilni kolotocarsky prospecharsky zlodejicek, neni to zadny Orban s koulema velikosti grapefruitu, ktery by sel hlavou proti zdi.

  Babis jen hrabe na svem pisecku a krade za kazdeho rezimu, at uz komunistickeho bolsevismu RVHP edition, nebo bruselskeho bolsevismu EU edition, vsak to vyjde uplne nastejno, jeden rezim horsi jak druhy.

  Co me ale znepokojuje je „Dfensovo lepsolidstvi“. Podivejte, jak ja sem chytry a vy vovce jste blbe.
  Prd. Tadyhle se schyluje ke straslive tragedii. Celosvetove HDP je za rok 2020 o 40 procent dole, hospodarska aktivita je globalne utlumena, jedine, co jede, je bublina na bitcoinu a navysovani uz tak nesplatitelnych dluhu centralnich bank.
  Reknu vam naposled, k cemu to povede:
  a, hyperinflaci a znehodnoceni uspor (asi tak zhruba na nulu)
  b, nedostatku potravin (globalni hladomor)
  c, policejni sikana, vyjimecny stav nafurt, policejni provokace
  d, obcanska valka (seberte lidem zradlo a pomlati se, pod jakoukoliv zaminkou)
  e, kolaps infrastruktury, prumyslu, dopravy, zdravotnictvi, skolstvi atd.
  f, neustale nove „epidemie“ umele vyrabenych viru, proti kterym bude mit vakcinu leda tak Rusko, jelikoz Zapad se projevil jako totalni neschopak
  g, globalni jaderne valce Zapad vs. Rusko a Cina

  Vse ve jmenu ELit a depopulace, je uplne jedno, z ktereho konce to vezmete, od Grety Thundbergovic, pres Covid lockdowny, pres valku v Afghanistanu, Syrii atd, pres zmanipulovane volby v USA a protitrumpovskou hysterii v mediich, pres Fakebook a dalsi dezinformacni media site na miru vypatlane generaci smrdlacu po displeji, pres „stimuly“ centralnich bank a bublinu na financnich trzich … vsecko je to jeden Soros a Rothschild, kteri to ridi ze svych vysin na Bildebergu s cilem zredukovat populaci o prebytecnych 7 miliard, ktere temhle Elitam zaclaneji a jejichz pracovni potencial nepotrebuji, protoze automatizace a sikovne prstiky Cinana.
  V prvni fazi pujdou srat slabe rezimy neschopne se branit, jako treba Iran, pokud mu nebude stat za prdeli Rusko, v druhe fazi pujdou srat „spratelene“ slabe rezimy, jako jsme treba my, kdy to tu prevalcuji cmoudi a pobiraci davek, ve treti fazi pujdou srat spratelene silne rezimy, coz je cely zapadni svet vcetne USA az na Izrael, ktery to cele ridi a v konecnem dusledku cely Zapad prejde na valecny komunismus a nekdo zmackne cerveny cudlik, protoze na neco ten bordel a rozklad na Zapade budou muset svest a nic jineho, nez Rus a CInan jim nezbyde.
  Mimochodem, rikam to tu dnes adenne pet let, ze to tak dopadne. Jak u blbych na dvorku.

  Uz se laskave proberte, je to tu jak u blbych na dvorecku.

  1. Tie body a., b., c., ……. sú celkom logické pri tom, čo robí väčšina politikov sveta. Srandovné je, že táto katastrofa bude asi jediné, čo dokáže zastaviť koronové šialenstvo politikov.
   „Mimochodem, rikam to tu dnes adenne pet let, ze to tak dopadne.“ – a dátum (stačí rok) nevieš ???

  2. Kdybys do toho furt nesral elity, Rothschildy, sereše a depopulaci, tak na bodech a-g něco je.
   Silná, velmi intenzifikovaná sociální nerovnost /která ve světě v nějaké podobě a intenzitě vždy byla a bude/ způsobí nedozírné škody.

   1. Kdybys do toho furt nesral elity, Rothschildy, sereše a depopulaci,

    Vsak to rikam, ze jste tu na DFENSovi vsichni uplne debilni, mozna az na Sysopa, ktery jediny ma aspon trochu globalni rozhled, pohrichu narozdil ode mne nikdy nezazil, co to je zivorit od vyplaty k vyplate a jeho optika je tim padem oproti mne celkove naladena do ruzovych barev.

    Je to jak pred druhou svetovou, kdy si Capek mohl urvat plice varovanim pred Hitlerem.
    Kdybych servisdoku parafrazoval ten tvuj vyblitek do doby Capka, tak by to bylo asi takhe.

    Kdybys do toho furt nesral nacismus, Hitlera a nebezpeci dalsi svetove valky, tak na bodech a-g něco je.

    Takova nejaka nalada byla v Ceskosovensku v srpnu 1938, tesne predtim, nez nas (surprise surprise) „zradili“ v Mnichove.
    (Nedelam si iluze, ze Mnichov nebyl predem domluven na tehdejsim Bildebergu, protoze tyhle globalni Elity nepretrzite vladnouci vice nez 400 let maji porad ty same metody, dokonce i papez byl jeden z prvnich, ktery mel diplomaticke styky s Hitlerem).
    Cili jste proste takovi pitomci a neuverite, dokud nedostaneme od EU dalsi Mnichov a pak se strasne moc lidi bude strasne moc divit a potecou potoky slzicek.
    Protoze jste kurva blbi a debilni a nevidite, co se kolem vas deje. To je sice smutne, ale ja jako jednotlivec s tim vubec nic neudelam.
    Proste si na ta rozpalena kamna musite sahnout sami.

    1. Tak sem nelez ty kriple.

    2. A co teda bude s Tebou, až se to doopravdy stane?
     Řekneš si vítězoslavně „já vám to deset let říkal“ – a dál co? Budeš se bít v prsa, žes to byl Ty, kdo to deset let říkal a všichni ostatní jsou piče, protože to neprokoukli?
     A vyřeší se tím bitím v prsa něco? Poradíš potom aspoň, jak to spravit?
     Poradíš, jak vyžít od výplaty k výplatě? To znám dobře. Víckrát už nedopustím, abych se do takové situace dostal.
     Ale spousta lidí kurva nemá na výběr – těm poradíš co? Řekneš jim, že byli kokoti a ať si teď ty svý kokotiny vyžerou?

     1. Pár stovek měsíčně dokáže naspořit i chuďas. Z toho je každé 2 měsíce 1 stříbrný Amerian eagle. Při troše trpělivosti…

      1. Jihočech: to je oxymoron. Chuďas je definován jako ten, kdo nedokáže vytvářet žádné úspory. Existuje i tzv. „funkční chudoba“ kdy rodinná jednotka (typicky matka-samoživitelka kterou chlap opustil) sice vydělává a nějak přežívá, ale nemá ani na základní životní potřeby a tak jsou třeba děcka bez masa, protože na to už nejsou peníze. A topí se na 12° protože na víc nejsou peníze. A nejezdí se na školy v přírodě protože na to také nejsou peníze.

       Leccos se dá odříct aby člověk „vyšel“ a nebyl v červených číslech. Ale všechno to bolí a bere to něco, co má střední třída za absolutní standard a normál; a vážně v tom není prostor generovat úspory, protože to by znamenalo zatnout sekeru ještě hloub to základních životních potřeb (nikoli do luxusu).

       1. Takýmto chuďasom by som doprial návrat toho gottwaldovského socializmu. Nech si užijú bohatstva.

       2. Chudinky matky samoživitelky. Anebo silné nezávislé ženy? Mám v tom trochu hokej… Mě teda fakt nedojímají. Bojovaly proti patriarchátu, chtěly dělat vlastní rozhodnutí, ať se snaží.
        Udržet si slušného chlapa není zase taková věda, rozpoznat toho neslušného už vůbec ne.

        1. JH: neházej do jednoho pytle. Znám víc ženských co skončily jako samoživitelky tak, že se chlap v práci zamiloval do kolegyně a odešel za milenkou. Ideálně přitom ta milenka byla vdaná takže zničil rodiny dvě. To nemá nic společného s feministkami ani liberálkami, v těchto případech je prostě chlap hovado (a jeho milenka jakbysmet).

         Ostatně, jsi katolík. Starý zákon měl jasno v tom, že jak záletník tak jeho milenka zaslouží dostat šutrem. A když vidím jaké škody takoví dva sobci dovedou napáchat na dětech i širokém okolí, ta zásluha tam vskutku bývá. Jakkoli je to samozřejmě marné vysvětlovat v zemi, kde Kulturfront sériově točí oslavné eposy na manželskou nevěru.

         1. Do jisté míry s ním musím souhlasit.

          Stačilo by trochu chtít a hnout prstem a zdaleka by tolik samoživitelek nebylo – zcela pomíjím, jak se do toho dostaly. Jenže to je hrozná námaha a do toho eště to přefouklý ego, přiživovaný feminacistkama…

          1. Ano? Vážně? A jak třeba – matka tří dětí, z toho poslední čtyřměsíční, má hned po šestinedělí běžet do fitka aby měla ploché bříško; ačkoli spí 4 hodiny denně, je neustále v jednom kole a nemá čas se ani najíst, má strávit hodinu v koupelně líčením a dopřávat pánu tvorstva 2 hodiny nadšeného žhavého sexu denně; a ačkoli létá od plotny k dětské židličce a je pod palbou blitků novorozence a metání kaše starších dětí, má u toho nosit šatičky s minisukní a lodičky (a převlékat je každých 10 minut za nové)?

           Protože jinak si za to, že jí chlap udělal děti a pak se zakoukal do bezdětné mladice v práci, může sama?

          2. JM: Tím, že se žena stane matkou, z ní nepřestane být manželka a partnerka. Když chlapa po narození dítěte totálně vyškrtne, ať se pak nediví.

           Audiatur et altera pars. Zeptal jsi se kamaráda na jeho verzi příběhu?

          3. Nebo „hnout prstem“ znamená, že by samoživitelky měly být v pozici muslimek v Tunisku v 90kách, kde když chlap ženu zapudí, tak chcípne hlady pokud si ji jako třetí manželku nezverbuje nějaký vilný stařec? A být nuceny si honem najít náhradního chlapa, jakéhokoli jen rychle, aby se pokud možno celé extempore mohlo opakovat?

           Rozumějme si: sám tu odkazuji Williamse ad. s důkazy, že matka-samoživitelka z principu nemůže poskytnout dítěti plnohodnotné rodičovství protože role otce je nenahraditelná, a takto vychované děti mají statisticky signifikantně patologické rysy chování – ať vstup do gangů, nebo mámánkovské zakazovačství všech rizik. Ovšem snaživá matka-samoživitelka pořád vychová řádově méně deformované dítě, než dvě lesby nebo tak disfunkční rodina, že otec bije ženu i dítě nebo jakože je ale v praxi není. To totiž na dítě má horší vliv, než když „tatínek není“.

           Ale kromě úchylných feministek a sobeckých krav, které se úmyslně a prvoplánově stanou samoživitelkou tím, že si nechají vyrobit dítě umělým oplodněním, je velká část samoživitelek způsobena tím, že chlap je sobecké, tupé, nezodpovědné a bezpáteřní hovado, které by si zasloužilo pár facek.

           Tomu kamarádovi, co opustil ženu s čerstvým miminem kvůli milence z práce, jsem také narovinu řekl že mu to neschvaluji a neschválím a že to není správné. Že se pak strašně urazil a už se mnou nepromluvil je jeho problém. Člověk musí měřit všem stejným metrem a být schopen i sebereflexe.

          4. Jan Mrcasik
           22.11.2020 v 0:43

           Ano, všem stejným metrem, takže hvězdy, co ani pořádně neví, co by vlastně chtěly, ve všem se nimrají jak v hovně a nakonec místo slušnýho člověka buď zase skončí zase s kriplem, kterej ju za chvílu vodkopne, nebo skoro navěky samy, si už ani nic jinýho nezaslouží.

          5. Jan Mrcasik:
           No to jste těch případů zřejmě potkal málo, nebo si pamatujete jen ty co se Vám hodí do schématu „samoživitelka=chudinka“.
           Já se setkal s asi cca. deseti rozvedenými muži se kterými jsem mluvil na toto téma. Jen jeden byl případ jako ten Váš kamarád. Vzal si jen troje slipy.. skoro jako to zpívá Fanánek a odešel za milenkou. Ex nechal všechno, barák s vybavením, zánovní auto, úspory, atd.. S dětma se stýká (s těmi co mají zájem), alíky platí.
           Ve zbylých případech vždy odešla žena. Někdy s dětmi, někdy bez. V některých případech o děti ztratily „mamky“ zájem jak si otcové vydupali střídavku..
           A to nepíšu o případech „chudinek samoživitelek“ co mají tři-čtyři dětičky každé s jiným, na každé 10+ alíků a děsně trpí..
           Nebo ty medializované fb skupiny „mamek“ co si radí jak vypovídat proti manželům aby dosáhly svého (návody na falešná obvinění z DN, sex. obtěžování, atd.)… Že by se takto organizovali muži proti ženám jsem nezachytil..
           Ne svět není černobílý.

         2. Já zas znám několik rodin, kde ženská sama za sebe, bez dohody, bez předehry, si sama usmyslela zničení rodiny, postavila chlapa před hotovou věc, jen si zinkasovala nějaké podíly na majetku, tedy auto a byt, vyhádala další dvě mega alimentů (během desti, dvaceti, let, pro děti, které taky ukradla, a chlap začínal prostě znovu. Bez peněz, bez snů, bez milované ženy, bez víry v život, bez víry v poctivost, morálku či nějakou soudržnost lidí mezi sebou

     2. Nesouhlasím. Znám opravdu dobrý lidi, co nehulí, nechlastají, vychovávají své dvě děti do opravdu slušných a kvalitních, ale prostě jsou z nějakých konkrétních důvodů v pasti a žijí od výplaty k výplatě.
      Ona stačí nějaká fakt povedená nemoc, nebo úraz jednoho z partnerů, víš? Když k tomu přičteš jistou sebeúctu takovýchto lidí – který prostě nedají, takový to různý žebrání po státu, ale snaží se sami, aby obstáli před zrcadlem.. Tys to nejspíš nikdy nepoznal, nebo nikoho takového neznáš. Já jo a proto vím, že z takových pastí není bez cizí -podotýkám nezištné- pomoci úniku. Existuje tolik limitů, že si je sám ani nedovedu pro sebe uspořádat, abych se před nimi měl na pozoru. Limit vzděláním, regionem, pracovními příležitostmi, jejich vzdálenostmi, dopravou, možností bydlení…Jestli to Honzo šlo kdysi, za toho minulého bolševika, že i relativně chudý a skromný člověk dokázal něco našetřit, tak dneska už to nejde.
      Dneska totiž – jakmile kdokoliv ucejtí, že by z Tebe mohl vyrazit víc čehokoli, nebo Tě o cokoli obrat, zcela bez váhání to udělá. Před 35-40 lety byly žebříčky hodnot uspořádaný trochu jinak.
      Obecně – lidi sami měli nějaké zábrany, jinde postavené, byť se to dneska nezdá a těžko se tomu věří zvláště při pohledu na bývalé estébáky. Lidi fakt měli společného nepřítele, který dneska jakože už odpadl. Zábrany se postupně za těch 35-40 let posunuly tam, kde už je nevidíme.
      Takže nejbližším „nepřítelem“ je dneska třeba méně chytrý soused, podřízený, nájemník.

      1. souhlasim tak nejak a chápu co tim myslite. Je pravda že za sociku nemeli peníze takovou vahu (berte obrazně), nebo neovlyvňovali tak lidské vztahy, lidi byli často velice idealističtí, na druhe strane bylo mnoho nešvaru z duvodu chybejiciho tržniho hospodářstvi a skrze planovane ekonomiky. Dale byli dva tabory a pravda byl jeden nepřítel (KS).Stat všechno řídil a jistě nad svoje sily. Ten kap. individualizmus jsme tak neznaly, socik byl kolektivní zřízeni, to mělo přednost. A jistě socialni rovnost větší, ale ty ideali byli vykoupene jistou nesvobodou (nebot ta mela dane hranice).
       Ale to vyda na dlouhe povidani a neni na to jeden spravny úsudek.

      2. Marná sláva, kdo po 89. aspoň rok, dva, neryl držkou zemi, nežil z ruky do huby nebo od podpory k podpoře, ten je totální ovce která se nechá dodnes zblbnout médii a establishmentem. A zacpat si hubu lacinými konzumními cetkami a lacinou ohnivou vodou jako indiáni.

       Teď už se toho moc dělat nedá. 15-20 let tu jsou „whistlebloweři“ kteří upozorňovali na to že to tu jde nezadržitelně do sraček. Ale dokud tu je pivo pod 30,- tak se ti vohnouti jen smějí a vožírají si držky. Před těmi 10 lety ještě něco změnit šlo. Ale pitomci se nepoučili ani z té 8 let prvající krize od 2008. A zase podlehli těm blábolům a vymývárně v televizi, že bude po 2018 blahobyt, ekonomický růst a lehkomyslně rozhazovali a investovali do rizikových podniků a nesmyslů.
       A přitom se jim za zády připravoval celosvětový finanční reset, který má potenciál životní úroveň vrátit o 300 let zpátky. To nedokázali ani husiti, po kterých jsme se dostali jen o 200 let nazpět co do životní a kulturní úrovně.

    3. 2) 1947 – „člověče dej pokoj s nějakýma konspiracema s komunistama, proč by Rusové manipulovali volby, vždyť jsou hodní, osvobodili nás od hitlera, tak jaképak znárodňování, a i kdyby tak slíbili že se to bude týkat jen velkých podniků“

     3) 1990 – „jakápak umělá revoluce řízená ze západu s uměle dosazeným Havlem, vždyť je to naprosto spontánní demonstrace studentů, odteď budemem mít svobodu a blahobyt, vždyť to komunistickým parlamentem jednohlasně zvojený Havel loni na letné říkal, že nás komunisti nesmyslně straší bídou a nezaměstnaností“

     Ovce zůstane pořád stejná.
     Nejtragičtější ovšem je, že Dfensova generace která by teď měla řídit společnost, bo mají tituly, jsou na vedoucích postech, nadprůměrné příjmy, se nechá zblbnout snáze než pivní vohnout u lopaty. A jejich schopnost pro stromy nevidět les je až k popukání, kdyby to ovšem nemělo tragické důsledky pro celou zemi.
     Tohle je ztracená generace která se nechala natolik zkorumpovat blahobytem a konzumem, že je prakticky k nepotřebě. Zeje tu generační díra která se nám dost vymstí, až pomocí plandémie povraždí všechny ty schopné a moudré (skoro)doochodce Servisdokovy generace.

  3. Tak už tú hool konečne zlom a ťahaj do pápá.

  4. Ty vole ale ty už sem píšeš že je místní osazenstvo zaslepené a lámeš hůl, kolik v kuse, tři roky? Tvoje agenda se značně nekryje s místní. Hodláš v tom pokračovat tady, nebo půjdeš oplodňovat nějaké jiné části internetu? Dík.

 7. Ale aspoň už se lidi tak nějak staraj sami o sebe. Od září se mě v MHD jenom asi 4 lidi zeptali, proč nemám zakrytej obličej. Jedna soudružka to doplnila dojemným příběhem o tom, jak to její bratranec taky odmítal nosit a teď je na plicní ventilaci.

  Většině je to ale naštěstí u prdele a staraj se o svý. Jen by mě zajímalo, jak ty 4 starostové poznali, že nemám třeba výjimku.

 8. Protože mám tu jednorázovou roušku už od září, (Peru ji v vždy v nějaké kapse u mikiny, protože ji nevyndávám jindy, než když jdu do obchodu) kdy jsem šel se synem do školy a jinak ji nenosím ani v práci, neb pracuju venku, tak to přenechám jako alibi těm, kteří ji mít musí.
  Je to ale povedený obrázek.

  1. Jako by se nemělo dát ukrást rodné číslo, tak by nemělo jít krást už jednou použité nicky.

   1. Aha…a co tím chtěl básník říci?

    1. Nemýlím-li se, servisdok nevěří, že Honza ZZR píšící na DFENSu L.P. 2020 je tentýž Honza ZZR, jaký psal na DFENS L.P. dejmetomu 2015.

     1. No jasne, jak tam neni kunda z ryby a B-) tak to neni ZZR :)

      1. Shane: „kunda z ryby“ je starej model…a ten usměváček je „osmička“, „malé ó“ a „závorka“
       8o)

       1. Sorac. Uz ta paměť neni co bejvala :)

        1. Ne to bylo i B-), to si pamatuju :D

     2. Pak mu asi nebudu brát jeho víru..8o)

 9. Nesouhlas s nošením roušky vyjádříme nošením roušky. Ale s patřičným obrázkem, čímž dáme všem rázně najevo, že nejsme vovce co nosí roušku.

  1. No, podařilo se ti to vyjádřit trochu úsporněji, akorát že používání ironie je podobná výhra, jako tadydle symbolu, co 90 % taky nepochopí…

  2. Když bylo povinné mít občanku a mít ji vždy na veřejnosti u sebe, také si nikdo nedovolil vůbec nenosit občanku a místo toho se ohýbaly rohy a dělaly podobné symbolické kravinky.

   Smiř se s tím, že málokterý Čech je mučedník co by se nechal exemplárně upálit u kůlu. To raději bude platit odpustky a potom na ně kreslit sprosté obrázky.

   A ne, není to zbytečné: dokud se člověk alespoň sám pro sebe symbolicky vzpírá státní vůli i když to není vidět, sice tím nezpůsobí revoluci, ale sám sobě uchová odbojného a svobodného ducha, který byl ohnut jen brutální silou represivního aparátu či společnosti, ale touží se znovu napřímit jakmile to bude možné.

   1. Zmackana obcanka byl akt odporu? Hustý, jsme byli v patnacti odbojari :) akorat teda budu muset pockat az se vyhlasi ctvrtej odboj. 5 let v odboji nez nas potlacili rozdanim ty tvrdy karticky, z toho by pak moh kapnout i nejakej metal.

    1. V pátým odboji to bude odinstalování Googlu.

     1. No, pokud bude Google povinný místo občanky a zdravotní pojištění bude podmíněné nanoboty od Googlu v krvi (za oboje Googlí propagandisté lehce lobbují jako za „vizi“ idelní budoucnosti), akt odinstalování Googlu by byl docela hustá odboj :)

      1. Odinstalovat Google, kterej tou dobou uz bude ridit kardiostimulator…?

       1. Než aby kardiostimulátor řídil Google, to už je asi rovnou lepší umřít. Alespoň člověk nebude žít zbytek života ve strachu, že jej Google vypne až mu umělá stupidita kádrovacích algoritmů vyhodnotí, že je to problémový jedinec s nesprávnými názory.

        1. Jako ze rohodovat si o sve smrti bude nejake pravo? Predpokladam, ze System v tom pripade potresta potomstvo, v Evrope uz s tim jsou celkem bohate zkusenosti…

   2. sám sobě uchová odbojného a svobodného ducha, který byl ohnut jen brutální silou represivního aparátu či společnosti, ale touží se znovu napřímit jakmile to bude možné

    Popsal jste pružnost, nikoli odbojnost. Just sayin‘ …

    (Ne že by pružnost byla špatná; pravidelné ohýbání ve snaze se znovu narovnat je velmi zdravá a zejména s přibývajícím věkem ji lze jen doporučit.)

    1. Víš, co říkal Adolf? Árijského člověka můžeš přesvědčit, nebo zlomit. Čech je jako třtina, když dost tlačíš, zůstane při zemi, když povolíš, zase se zvedne a ještě švihne zpátky, a když přetáhneš strunu, jedou Sudeťáci heim ins reich.

     1. Krásně upravený/doplněný citát – leč sluší se dodat, že Sudětáky do Říše nejvíce a nejagresivněji posílali ti, kteří předtím s bílými podkolenkami pomáhali ohýbat českou třinu a potřebovali jednak zavraždit svědky/pamětníky a jednak si narychlo vybudovat reputaci drsného „antifašisty“.

      Kde prozměnu platí stará pravda, že pokud se někdo zove „antifašistou“, na 95% to je komunistická svině která si ve svých praktikách a chování s opravdovými fašisty-černokošiláči absolutně v ničem nezadá, ba v politickém násilí je i předčí.

      1. Tomu se říká dialektika :-)

       Nejeden horlivý sokol se rychle překmitmul do Národního souručenství a těch šest let v bezpečí přežil. A leckdo udával gestapu i StB.
       A pak byla ta masa měšťáků, která zavedla totalitu, navzdory těm pár stovkám studentům táhnoucím na Hrad k Benešovi. Čtěte Rio Preisnera, tam to všechno je.

      2. Tak byste o panu poslanci Bartošovi neměl mluvit.

       1. Bartoš není antifák, Bartoš je Marek Prchal v2.0. Resp. Bartoš je ukázka jak by to vypadalo, kdyby si Marek Prchal založil vlastní stranu.

   3. Jan Mrcasik: jen drobná oprava, správně je to „…málokterý člověk je mučedník…“. To není žádná specialita ČR. Jako lidi jsme naprogramovaný přežít a jsme flexibilní živočišný druh. Mozek mimo jiné slouží k tomu, aby zracionalizoval cokoliv je potřeba.

    1. Jak to bylo v tom komixu z Ábíčka „Nebeska rudá jízda“ – Ech, nechce se za cara umírat. K cemu je dobry bejt mucednik? Banda karieristu si te bere do huby, mladasove si z tebe delaj prdelky a ty ses mrtvej. A pokud tvoje mucednictvi spociva v tom ze si spektakularne spáchal sebevrazdu, zak si o tobe jeste zbytek naroda mysli ze ses magor.
     „Vojaci, ted mate jedinecnou příležitost padnout ve sluzbe vlasti!“
     „Ja bych ve sluzbe vlasti radeji zil, pane“ (udajne autenticka reakce nejakeho skotskeho vojina na motivacni proslov jeho plukovnika behem Indickeho povstani 1857)

     1. „Nebeska rudá jízda“
      To jsou naši bratři, ne ten důstojník!
      „Rudo, baron! A my máme jen flintu.
      Co, molodci, je to plnokrevník?

   4. „A ne, není to zbytečné: dokud se člověk alespoň sám pro sebe symbolicky vzpírá státní vůli “

    – väčšina sa vzpiera takým divným spôsobom – lezú štátnej moci do riti.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017