vRouška (Rouška s Vovcí)

Featured Image

Vovec je fajn tvor, protože je dobře ovladatelná. Realita je taková, že nás vláda má za ovce. Chová se k nám jako k nesvéprávnému stádu a pravidelně stříhá vlnu. K tomu všemu nás hlídá PES.

Rozhodli jsme se reflektovat tento stav a udělat čtenářům nošení roušky snesitelnějším. Současně také vybavit roušku vizuální symbolikou, pro začátek docela nenápadnou.

Na základě nedávné D-FENSovy výzvy se sešlo asi 60 grafických návrhů různé kvality. Vítězná ovce podle návrhu pana Jaroslava dělá přesně to, co vláda chce. Je zavřená, má strachem svěšené uši a na nic se neptá.

Roušky lze zakoupit zde. Update 20.11.2020: Roučky s vovcema jsou už vyprodány. Plánujeme další výrobu.

Nechali jsme jich pro začátek vyrobit 100 ks.

Protože to celé nebylo docela zadarmo, nejsou roušky zdarma, ale za 150 Kč. Celý projekt je pojatý jako nevýdělečný, spíše mírně prodělečný, protože cena potištěných roušek je velmi závislá na velikosti série a zvolili jsme spíše menší sérii, neb neočekáváme, že by rouška byla mezi čtenáři D-F must have item.

Celá činnost byla poměrně zábavná, zejména když přišlo na technické provedení roušky, která je nakonec optimalizována pro to, aby nechránila před viry, ale před postihem za nedodržování vládních opatření, což nebylo úplně snadné některým dodavatelům vysvětlit.

Pro začátek jsme zvolili nevtíravý symbol s ovečkou. Pokud ale bude o tento způsob sebevyjádření zájem, uděláme další a větší sérii s nějakým hezkým provokativním nápisem, který by pomohl roušku oddémonizovat a zrušit její pozici státního kultu a modlitebního symbolu, tím současně navodit rychlejší konec zbytečných a kontraproduktivních mokrých hadrů na obličeji.

Dodavatelský řetězec je nastaven a design roušky je známý, takže by to tentokrát nemuselo být tak zdlouhavé.

Už se několik návrhů sešlo:

Béééééé.

Toto není náhubek.

Plándemie.

Nejsme ovce.

Říkám ne strachu.

COVID 19. BIDEN 20. BABIŠ 21.

 


19.11.2020 D-FENS


Související články:


12345 (206x známkováno, průměr: 1,50 z 5)
21 511x přečteno
Updatováno: 20.11.2020 — 23:44

Reklama

D-FENS © 2017