Velká Darwinova zyklojízda

Featured Image

Auto*Mat jsou ještě větší lůzři, než by člověk oprávněně čekal. Blahopřeju přátelům organizované cyklistiky, že se vrátili domů ve zdraví a že nechávají reprezentovat takovými organizačně zdatnými profesionály.

Ještě než se budu věnovat dnešnímu dění, krátce okomentuji cyklojízdu v Českých Budějovicích. Letošní velká jarní cyklojízda byla jedinečná v tom, že na ní nepřišli lidé. Událost se evidentně ocitla za zenitem. Ale co. To nevadí. Pan Bajt dělá za vaše prachy zyklokoordinátora, pečlivě zvolené stavební firmy provádí „úpravy pro zlepšení cyklistiky“, buduje se dopravní značení, prachy se točí a užiteční idioti už nejsou potřeba.

To v Praze, tam jsou jiný kabrňáci.

Mimochodem, víte jak je to se špuntaři? Protože je pořád někdo napadal a pár jich dostalo postih za porušení pravidel silničního provozu spočívající v řízení dopravy bez řádného pověření, stali se spolupracovníky Městské policie. Jak krásně to zní: Mladí lidé se dobrovolně hlásí k tomu, aby pomáhali policii. To je přece skvělé.

Jenže tentokrát se vyskytl problém. Vzhledem k tradiční bezohlednosti a sobeckosti cyklistů a téměř dubové debilitě organizátorů se tentokrát účastníci cyklojízdy domlátili sami od sebe, protože nebyli s to bezpečně projet tunelem Blanka. Bít je už netřeba, udělají si to sami (jako ostatně i jiné věci). Bohužel to tentokrát nemohou na nikoho svést, třeba jako tradičně „na auta“, protože tunel byl vyhrazen pouze pro ně, a tak se v praxi ukázala ta proklamovaná bezpečnost a udržitelnost cyklistické dopravy v praxi. Dovedu si představit ty erupce zlosti, jaké provázely drobné i větší kolize těchto psychicky labilních nesnášenlivých individuí v upnutých oděvech a snad poprvé lituji, že jsem na zyklojízdě nebyl.

Musím současně vyjádřit obdiv účastníkům cyklojízdy, že jsou vůbec ochotni se začlenit do podniku, kterého se v nebezpečné koncentraci účastní hulváti s různými psychickými poruchami a který organizuje magistrátní kariérista spolu se zememěřičem. Už vůbec pak nedovedu pochopit, že na takovou akci berou třeba děti. Ale je to jejich volba. Vnímám tak letošní pražskou cyklojízdu jako darwinovský akt, ve kterém probíhala svépomocná likvidace nepotřebného lidského genofondu.

Docela by mně zajímalo, jestli budou podána nějaká trestní oznámení a zda záchranná služba a bezpečnostní složky budou požadovat nějaké peníze. Pan Filler si jménem organizace Auto*Mat totiž staveniště pronajal a tím pádem padají eventuální škody na jeho hlavu.

Zajímavé také je, jak se i přes různé „profesionálně vedené mediální kampaně“ cyklistických píáristů pokazil mediální obraz cyklojízd. V tomto ohledu zcela vede reportáž na Aktuálně.cz, zahájená self-explaining fotkou cyklistů snímajících na Jiřáku kola z nenáviděného auta. Perspektivy městské cyklistiky se tak jeví naprosto jasně. U další fotky vás rozchechtá stručný titulek „Deset tisíc?“ reagující na soustavné nadsazování počtů účastníků ze strany organizátora známé z minulých ročníků.a nakonec „A metrem pro auto na Jiřák“. Ani reportáž na idnes.cz není nijak zvlášť cyklo-friendly a diskuse už vůbec ne. Kde udělali soudruzi z cykloráje chybu?

Jen tak dál, cykloaktivisti. Čím víc se budete snažit, tím méně vás bude veřejnost akceptovat. Představte si to peklo, co by nastalo, kdyby ty cykloaktivisty vedl někdo schopný. Já jednoznačně podporuji současné vedení Auto*Matu a hned zítra nechám jako projev vděku doručit do sídla sdružení jedno balení lubrikačního gelu. Možná je taky budete chtít podpořit.

A na závěr trocha cyklistické agresivity ze Žižkova. Kdy asi dostane další rachitický neurotik pecku do sanice?