Věci fízlí

Featured Image

OK, posledně jsem napsal, že jsme vyměnili politiky a nevíme za co. Mezitím poznání pokročilo a tak můžeme říci – vyměnili jsme je za privátní fízly a estébáky.

Radek John, nejkvalifikovanější ministr vnitra, kterého tato země nosila, má náměstka. Tím je Michal Moroz, o kterém se v minulém týdnu celkem hodně psalo. Méně už se ale psalo o tom, jaké pozadí tento člověk má.

Michal Moroz, ročník 1980, figuruje ve třech firmách. Screening service (fízlování), Debtis Causa (vymáhání pohledávek) a Moroz & Partner s.r.o. (prodej a provoz technologií na fízlování).

Debtis Causa byla založena jako INDIFATIGABLE a.s. v lednu 2008 a 2. května 2008 se přejmenovala. V tomto mezičase vstoupili do představenstva firmy osoby Hanausek, Mázár a Topka, kteří jsou v něm dodnes. Odešla členka představenstva Ponertová r.č. 856112/0051. Podobný proces se odehrál v dozorčí radě, kdy se poděkoval zakládající člen Hruška a nastoupila garnitura Moroz, Křivánek, Slavíček, přítomná dosud. Hruška figuruje v obchodním rejstříku u několika desítek firem a podobný znak vykazuje i Ponertová. Vypadá to, že Hruška a Ponertová se zabývají zakládáním akciových společností na zakázku (tzv. ready made companies), předmět podnikání většinou pronájem nemovitostí, bytů a nebytových prostor, které pak přebírají jiné subjekty pro své vlastní účely. Některé mají akcie na jméno, některé na majitele, což je výhodné (VV hodlají tuto vlastnickou formu zrušit v rámci „boje s korupcí“, ale v případě Moroze asi neberou tento princip doslova, „boj“ jde stranou) a s ready made společností kupujete například i adresu sídla. Většinu z ready-made firem vlastní GOLDEN RIVER, s.r.o., pronájem nemovitostí a bytů. Na stejné adrese sídlí také firma PLATINUM RIVER, která vlastní zase jiné Hruškovy společnosti. Na zakládání firem „dopředu“ samozřejmě nic závadného není, v tomto případě se pouze staly objektem zájmu. Ready made firma se může hodit, pokud potřebujete a.s. rychle bez čekání na zápis do OR.

Podobně jako Hruška a Ponertová si vede Petra Janáková, ročník 1983. I ona figuruje řádově v desítkách firem, někdy dokonce společně s oběma jmenovanými. Jedna z nich je Plenty s.r.o. Pokud někomu nebylo jasné, k čemu může ready-made firma být výhodná, pak je Plenty dobrý příklad. Plenty vznikla 1. dubna 2009, společníci Janáková a PLATINUM, a za zhruba tři týdny ji koupil Luboš Šuda, boxer se základním vzděláním, kterého dříve sponzorovala Setuza. Popis jedné z transakcí, které struktura vykonala, naleznete zde. Zbývá jen dodat, že ready-made firmu Lukana v článku zmiňovanou opět „porodilo“ duo Ponertová-Hruška. Flexibilita ready-made firem tady výborně posloužila, protože bylo možné poměrně rychle vyvést z původní firmy aktiva a know-how.

Podobný modus operandi vykazuje vznik firmy Moroz & Partner s.r.o., ale zde je hra povýšena o dva levely. Firmu vytvořil estébák JUDr. Josef Zingl pod názvem MODOZ (to zní skoro jako Moroz, ale prý to mělo být „Montované Domky Zingl“). 17.července 2002 koupila firmu , teď už pod názvem EASTERN GATE (tedy „Brána na východ“, smysl estébáků pro volby příhodných názvů firem je skoro tak vyvinutý jako schopnost nacházet si romantická krycí jména), švýcarská společnost Tacite. Jejím předsedou správní rady je Ivan Moroz, agent StB. V červnu 2006 prodala Tacite firmu Morozovi a změnil se název na Moroz a Partner. Činnost firmy podle OR: poradenská, detektivní, bezpečnostní činnost. Pro získání lepší představy tento článek, kde se dozvíte, že jistý podnikatel Michal Moroz rozhovořil o tom, jak lze použít analýzu hlasu ke korporátnímu fízlování, tedy zjišťování informací o klientech pojišťoven, v call-centrech apod. Moroz je poměrně aktivní i mimo bezpečnostní problematiku, podle všeho také opravuje vířivky, více zde.

Že má synáček firmu ovšem neznamená, že by tatínek musel sedět doma u kamen jako hlavní hrdina sociálního thrilleru Dědova mísa. Ivan Moroz je v materiálu sdružení Asis zmiňován jako ředitel slovenské pobočky Giesecke&Devrient. Jeho zásluhou pro nominaci v soutěži na fízla roku, pardon, bezpečnostního manažera roku, mělo být, cit. „Nastavení vysokého bezpečnostního standardu a dosažení všech náročných certifikací v novém provozu“, představte si pod novým provozem, co chcete. Giesecke&Devrient je velká nadnárodní firma, zabývající se poskytováním služeb mmj. vládám v oblasti měnové politiky, sledování pohybu a identifikace osob.  Kamaráti na stráž.

Zbyla nám Screening service, kde je Morozovou společnicí Milada Morozová, r.č. 565113/0364. Po všem předcházejícím je to nuda, že jsem si zíváním skoro roztrhl ústa. Je tam jen rozvědčík a fízlmatka. Čeho screening budou tito dva dělat, si doplňte sami. Možná vám v tom pomůže tento článek, který popisuje, že se agentura slovutného páně Pinkertona hodlá pustit do korporátního fízlování uchazečů o práci, tzv. preemployment screening. Podle všeho je firma Screening service pasivní.

Na fízlování, které mají VV jaksi dedikováno od počátku, je Moroz jistě opravdovým profesionálem. Má přístup k technologiím, umí je používat, dělá to už dlouho a v neposlední řadě, mají to v rodině. Práce pro stát může prohloubit jeho fízlí dovednosti a umožní mu přístup k informacím, ke kterým by se v komeční sféře dostával velmi těžko. Může být dokonalým architektem matrixu. Pro „praktické vládnutí“, tedy získávání informací o obyvatelstvu, jeho pohybu, postojích, názorech, náladách apod., vyhledávání rizikových osob a skupin, potlačování jejich aktivit v zárodku apod., je požehnáním pro každou postdemokratickou vládu. Čekají na něj úkoly jako cenzura internetu nebo monitorování pohybu osob a sociálních sítí pomocí elektronických občanek a jiné projekty v rámci NWO.

Zajímavý je ovšem i postoj Johna. Fízl Moroz totiž na ministerstvu působil již před Johnem, za ministra Peciny, a John nehodlá sdělit, kdo mu Moroze doporučil jako náměstka. Údajně se mělo jednat o TOP09, ale ta se od toho veřejně distancuje. Škoda že se také TOP09 nedistancuje od 100.000 Kč, které dostala od společnosti Debtis Causa jako sponzorský dar. Pokud má tedy někdo dojem, že personální obsazení pozic na ministerstvech je předmětem hořkých sporů, pak možná, jen pokud nejde o fízlování obyvatelstva, tam najdou shodu i tři politické strany, které si nemohou jinak přijít na jméno. Spojovat Moroze a Johna se  zdá být liché, nejspíš se vůbec neznají, což ovšem nebránilo Johnovi, aby se za něj zaručil. Spíš to ukazuje na fakt, že John hned v začátku přestal ovládat ministerstvo a ministerstvo naopak začalo ovládat Johna. Hodně v tomto napoví rozhovor se samotným Morozem, viz zde.

Nyní samotný Moroz jr. pro časopis Ojro, zvýraznění D-F:

„V tuto chvíli jsem udělal už příliš mnoho nevratných kroků a veřejně jsem deklaroval zájem pracovat ve veřejné správě. Pan ministr John mi potvrdil svůj zájem, abych na MV působil. Jsem připraven ujmout se svých kompetencí a využít všech svých manažerských a odborných znalostí pro službu veřejnosti. Čeká nás mnoho složitých výzev, především bude třeba najít úspory a udržet co možná nejvyšší kvalitu všech strategických veřejných služeb zajišťovaných vnitrem a jemu podřízenými složkami. V mé působnosti bude především programové řízení, strukturální fondy, kybernetická bezpečnost a koordinace strategicko/koncepčního plánování. Zdůrazňuji, že tento úsek nesouvisí s mými předchozími podnikatelskými aktivitami a kdyby se stalo, že se náhodou ocitnu u jednání, které se mne osobně týká, opakuji znovu: Budu vždy první, kdo nahlas dopředu upozorní na možný konflikt zájmů, a opakuji znovu, že příslušného rozhodování se nezúčastním. Navíc jsem již požádal bezpečnostní odbor MV o přípravu podkladů na prověrku NBÚ na stupeň tajné a shledá-li NBÚ, že s mou osobou je spojeno jakékoli riziko, prověrku mi jistě neudělí.“

Ámen a Velkému bratru třikrát sláva.


25.07.2010 D-FENS

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
894x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:58
D-FENS © 2017