Užijme si poslední měsíc autonomní mobility - zpět na článek

Počet komentářů: 148

  1. Hlavně se z toho předem neposrat a něco proti tomu udělat. Aktivně, nejen u klávesnice.

    1. Pokud si to Germani vzali do palice, tak to protlacej Smernici i k nam. To by tak hralo, aby jim danovi poplatnivi jezdili cerpat benzin do Polska, Ceska, nebo Rakouska.

      1. V tom případě je potřeba upgradovat Visegrág, přibrat Slovince a asi i ty Chorvaty a Rumuny, a zkusit to šílenství zastavit, v krajním případě se „udělat pro sebe“.

        1. Ja myslim, ze ted bude tema, jak se zabezpecit mimo NATO.

          1. Zabezpečit se proti komu? Turecku?

            1. Obecne. Kontinentalni Evropa momentalne hraje treti housle.

          2. To zajisté chtějí Němci. Berlín nade vše miluje Peking a to do té míry, že aranžoval unijní hvězdičky aby byly jako ty čínské komunistické; miluje Moskvu, o čemž ostatně svědčí jak Nord Stream, tak extrémně smířlivé výroky k Ukrajině a Krymu – holt desetiletí Ostpolitik se nezapřou; miluje Istanbul; atd.

            Navíc právě Německo s Francií touží po Euroarmádě PESCO, která by eurofederalizaci konečně dala do ruky klacek na neposlušné a kde by narozdíl od NATO členské státy neměly právo veta, ale hlasovalo by se hezky většinově podle Berlina a Paříže.

            Takže vůbec nepochybuji o tom, že Němci se chtějí připravovat na svět po NATO s euroarmádou a lezením do zadku komunistické Číně. Nějak mi ale uchází, proč bychom se na to měli připravovat my?

  2. Keď bude benzín 2x taký drahý, ja si budem užívať prázdnejšie cesty. :-)

    1. @pathy
      ….až tam pojedeš nakole/rikšou/bruslích/koloběžce :O :D :D ;D
      když si auto bude jakoby moct dovolit jenom děsně malinko lidí bude víc věčí tlak progresivistickejch levičáků na další vomezování protože 1. autařů bude míň a jejich hlas bude mit menčejší váhu 2. bude víc závistivců který by taky rádi jezdili ale rači se přidaj zezávisti k soudruhům aby ‚když nemužu já tak von ať taky nejezdí‘ :D :/ :D :/

  3. Přesně, už aby to bylo tak 3x dražší… Kde jaká socka smradlavá musí jezdit autem pro kdejakou blbost.. Zlatej lockdown na cestách byl božskej klid.

    1. A taky bude klid v obchodech. Min lidi, min zbozi… takovej starej dobrej sovetskej model.

      1. Když se zdraží pohonné hmoty, tak se zdraží i ten rohlík v ty sámošce .. to dá přeci rozum..
        Nicméně položme si otázku.. opravdu každej musí mít auto a cestovat autem?

        1. A proč by nemoh?

          1. Otázkou je proč by měl, mohl?

            1. Protože si vydělal peníze na auto a má na benzín, naftu nebo jiný palivo a chce se dopravovat za své peníze sám tak jak uzná za vhodné.

              1. No tak když si vydělá na benál kterej bude stát kilo nebo dvě za litr, tak ať se dopravuje kam uzná za vhodné. Když si na to nevydělá, tak ať si nasere, ne?

                1. A kde myslis, ze to skonci? Az predseda partaje bude ve svoji limo za statni penize se statni kartou na PHM objizdet svoje panstvi a hazet lidem kousky rohliku?

                  1. Nechá je chcípnout. Lidí je na světě jako sraček, Kefalín.

                  2. Rohlíků?
                    Nebuďte měkkosrdcatý Sysope! ;-)
                    Ani suchý chleba, nasrat!
                    Ovce se mohou pást…

                  3. A keď nebudú mať ľudia peniaze na tie rohlíky, tak môžu začať jesť koláče. Kde už som len takúto chujovinu čítal………

                    1. Správná otázka je, jestli je nutný, aby byly ve čtyřčlenné rodině tři osobáky.

                    2. Nepreháňaj! My síce máme v rodine tri osobáky, ale je nás päť. Ale hlavne to parkujem na svojom pozemku, takže vo co go.

                    3. Já jsem singl a mám 3 auta.

                    4. Typický případ z mého bývalého bydliště:
                      Malé sídliště s pěti paneláky typu G-40. G-40 je 32b.j., z toho 8x 4+1 a 24x 3+1.
                      V bytě 4+1 bydlí rodina: rodiče státní úředníci či zaměstnanci státu, asmák či deváťák a jeho starší sestra/bratr, studující už VŠ, který má partnera.
                      Oba rodiče mají své vozy, oba vysokoškoláci mají každý svůj vůz, zpravidla nějakou plečku za 30.000 z áček.
                      Když se sjedou k nedělnímu obědu, ale pokud mají vysokoškoláci školu do 30-40km, tak i během týdne, není na parkovišti u těch pěti paneláků k hnutí. Ti předchozí bolševici, co to sídliště projektovali, prostě nepočítali s tím, že budou v každé druhé rodině 2-3-4 auta.
                      V době výstavby toho sídliště (1988) to prostě nebylo ekonomicky myslitelné, jestli mi rozumíte.
                      A tak je to skoro všude, kde jsou sídliště, nebo tam stojí např. typicky dvougenerační baráky, ve většině dědin jižní a východní Moravy.
                      V úzkých uličkách, nebo i podél silnic, není absolutně k hnutí a každou chvíli tam někdo do někoho naboří, protože děvčica/ogara ve Fábii to holt ještě nemá v ruce.
                      Není to jednoduché, s tím „když na to máš, tak si jezdi jak chceš a čím chceš“..

                    5. Mno „nutný“ … A kdo bude stanovovat ty počty aut na rodinu, ulici, město či rovnou kvóty pro celý stát?

                      Nějaká komise typu uličních výborů, ROH, Ústředního výboru partaje co je zrovna u koryta či ouředník v Bruseli podle zásluh, společenského postavení, loajality s lidově socialistickým EU zřízením?

                    6. Ořeže to Brusel tím, že na tolik aut, která aktuálně mohou na silnici, prostě nebude ta rodina mít. Schyluje se k tomu a je to naše vina.

                    7. „Naše vina“?
                      Můžete to prosím rozvést?

                    8. Tady jde o to, ze sice auto si muze koupit kdo chce a kdo na to ma, pokud ale tim bordelem pak pri parkovani nezavazi vsem okolo. Takovej echt mores z minulyho satelitu, kde jsem bydlel je, ze sice kazdej ma na pozemku garaz, ale parkuje na ulici pred barakem. To je ovsem s odrenyma usima jednosmerka, takze pokud sousedi zamrdaji celou jednu stranu ulice autama a ja si tam chci treba jen zastavit a vybrat postu, uz za mnou troubi nejakej nervoza, ze potrebuje projet. Kdzy jsem tam jeste bydlel, tak vsichni parkovali bud v garazi, nebo ve svym vjezdu k ni. Jenze za tech par let ma kazdej nekolik aut a misto, aby si s tim zamrdal vlastni pozemek, jako treba ja, vystrci to na silnici a zavazi druhejm. Pak mne toto samozrejme taky sere a oroduju za snizeni poctu aut. Me nevadi, ze nekdo auto ma. Me vadi, ze s nim zavazi, kde nemusi.

                    9. kiv61:
                      Nakousl to Sysop a já už jen dodám, ať se rozhlédnete kolem sebe.

                    10. Sysop: Kdysi jsem sháněl na zimu garáž pro zazimování youngtimera. Po rodině, po známých, poptávkou po obci. Fascinovalo mě, kolik lidí, vlastnících garáž, v ní mělo všechno možný, jenom ne to, pro co se garáže primárně budují – auto. Materiál, nábytek po bábě, zboží atp. Každýho věc, co si nacpe do svý vlastní garáže, ale jak píšeš, pak auta překážej na ulicích. Vtip je v tom, že když to udělá jeden, dva, nic se neděje, když všichni, je to pakárna pro všechny. Kdyby aspoň parkovali na vjezdu do garáže, což leckde jde, ale to ne – třeba jsou líní vystupovat a nastupovat kvůli otevírání/zavíraní brány. Já, až dostavím barák, línej určitě nebudu, potenciální vrypy/důlky na blatnících a dveřích od vedle parkujících nešiků/mámvpičistů mi za to nestojí.

                    11. Ono to leckdy taky souvisí s tím, že zaparkovat dnes obvyklé auto do kdysi obvyklé garáže, jakých jsou třeba plné okraje spousty sídlišť, je pomalu o to to auto napřed namazat vazelínou, aby tam vůbec vklouzlo, tedy pokud už nebude přečnívat na délku a neodře si střechu o futra… lidi se toho buď bojí (přece si to neodřu), nebo jim po zaparkování nezbude ani místo na proklouznutí mezi dveřmi a stěnou. Auta nám holt opuchla.

                    12. To sice jo, opuchla hodně, ale ti z normálních, českých bílých heteráků si stavěli garáže tak, aby i ze zagarážované Volhy šlo normálně vystoupit z obou stran a v čele garáže bylo ještě místo na ponk/stůl a nějaký regály. Když už ne pro to nastupování/vystupování, tak pro drobnější práce na tom voze. Někteří měli v garáži i vybetonovanou a běžně zafošnovanou montážní jámu, aby šlo dělat i zespoda.
                      Díky tomu, že na minimální rozměry garáží byly nějaké normy, přes které při kolaudaci nejel vlak, tak dneska do takovéhle „socialistické“ garáže bez potíží zaparkujete i hodně zpuchlé MPV. Amerického oldtimera do takovéhle garáže standardně asi nee, leda snad s odstraněním toho ponku, posunutím polic a regálů nad rovinu čumáku auta a zaparkováním k pravé straně. V jedné takovéhle socialistické garáži, ale už bez ponku a s pár regálky na zdech, parkuje jeden místní snad Lincolna či Mercury, nebo co je to za krávu. Najíždí k pravé straně a normálně vystoupí a zavře i vrata.
                      Je to něco, možná totéž, jako je tohle: https://www.pinterest.co.uk/pin/530087818622635630/
                      Garáže pod barákem, nebo vedle baráku, dokud existovaly jakési ty ČSN, budou asi totéž.
                      Nikdo asi nestaví garáž přesně na Trabanta s tím, že už si větší vůz nikdy nekoupí.
                      Tady na Moravě byla skoro každá garáž, ve které byla elektrika, zároveň i kutilskou dílnou/trucovnou. I odlehlejší garážové řady se vykrádaly naprosto minimálně narozdíl od dneška, kdy se fakt nevyplatí, nechávat v externí garáži naprosto cokoli mimo toho, dobře zabezpečeného vozu – přičemž veškeré alarmy většinou k prdu jsou.
                      Než se tam dostanete, je lupič v prachu, dneska už i s tím autem, pokavad jde o něco, co je střelitelné aspoň na díly. Tady okolo městečka, je takových garážových osad hned několik, postavených v 60./70. letech, řady typicky v akcích „Z“, podle normovaných projektů stavebním bytovým družstvem. To dodalo ze státního veškerý materiál, dozor elektrikáře a jako odborný dozor tuším jednoho zedníka a jednoho pokrývače, jinak zbytek lidi sami. Většina těchto garážových osad má přivedenou vodu, jedna osada dokonce i plyn na zamýšlené temperování wawkami a i slušně nadimenzované 3F přípojky. Někteří v nich pak startovali v devadesátkách podnikání.
                      A dneska někteří v těch garážích bohužel bydlí..

                    13. Už jsem si vzpomněl – sedmdesátkový Mercury Marquis to je, sedmilitrový V8 s elektronickým zapalováním, které se mi někdy v devadesátkách povedlo opravit.

                    14. Hm, asi se ty normy vyvíjely, nebo se na ně místy defekovalo. Jasně, tchán měl v garáži taky ten ponk, zimní kola, regál s materiálem, a k tomu mu tam bez problémů parkoval Rapid… já nedávno přišel k sídlištní garáži v Praze, na parkování sklápím zrcátka, místa je kolem sotva na proklouznutí, a to tam stavím jen trojkovou Mazdu. Na délku totéž, u stěny je jen uzounká kredenc, kdepak ponk, a za autem sotva dost místa na manipulaci s vraty.

                    15. Možná někde na vesnici. Kdyby děda na okraji Prahy stavěl garáž na Volhu, tak by musel anektovat souseda. Spartak se tam vešel, Škoda 100 taky. Na Fabii už museli vybourat vrata a sklopit zrcátka. Oktávka by už měla smůlu. Dílnu měl děd prostornou, ale za barákem zezadu.

                    16. Spousta čtvrtí na okraji Prahy má i úzký ulice. Na Spartaka nebo stodvácu dobrý, ale když vyjíždíš s oktávkou, tak už naproti nesmí nikdo parkovat a i tak nic moc. A na parkování po obou stranách ulice lepší rovnou zapomenout.
                      Holt výstavba od třicátých do sedmdesátých let.

                    17. servisdok 20.9.2021 v 16:03

                      Poznámka:
                      Akce Z byly charakteristické tím, že investorem byla obec, která dostala dotaci z okresu, nikoli materiál. Ten si musel asehnat, protože koupit ho nebylo možné, na trhu neby. Pracovní síly pak obec dodala z řad občanů, kterým mohla zaplatit symbolickou brigádnickou mzdu. Zažil jsem to. Chceš ve školce místo pro dítě? Tak přijď na brigádu, pořadník bude podle odpracovaných hodin. Stavbyvedoucího musel dělat odborník, naštěstí se nechal ukecat manžel ředitelky budoucí MŠ, absolvent stavební průmyslovky. Stát nedodal nic.

                      Garáže se stavěly formou družstevní výstavby, kdy družstvo bylo investorem a obstaralo stavební pozemek a stavbyvedoucího, materiál a pracovní sílu dodali členové družstva. Jednu garáž jsem takto postavil, dnes ji vlastní sestra. Družstvo ze státního nedodalo nic, ani nemohlo, bylo to družstvo.
                      Podobně se stavěly družstvení řadové domy nebo bytovky. Jednu čtyřbytovku jsem postavil.

                      Slovem „postavil“ míním to, že jsem byl v nějaké funkci přítomen na stavbě, třeba jako přidavač, stavbyvedoucí, instalatér, omítkář, obkladač, kolikrát jsem to všech vystřídal během jedné „směny“ – když přišel soused, který to opravdu uměl a shodil mě z lešení… Jenže přišel jen někdy.

                    18. Mám to stejně :-) Já na svým, sousedi na obecním, garáž, místo i vjezd mají ale to nepohodlí! Máme tu i projíždějící obecní policii a zákon 3m stále platí, jen by to vyvolalo spoustu nevole, takže si všichni nějak překážej a nikomu to nedojde, že větvičku si pižlá sám.

                    19. Nicméně si myslím, že kvalitně zpunktovaná generální stávka, pár týdnů před volbama a s pár výstražně zavěšenýma stávkokazama, by ledacos pořešila.
                      Ne na hodinu, ale na několik dní, napříč průmyslem, opepřené několika explozemi v chemičkách a třeba třídenním blackoutem.

                    20. Jo. Ale je to presne v te rovine, kdyz jsem nejakymu klukovi ve skole rozbil hubu, tak on pak jeste zdalky na mne volal, jak mi to priste nanda.

                    21. servisdok:
                      A kdo tu GS podle Vás má „zpunktovat“, o kandelábrech už ani nemluvě?

                      Těch 500 tis ouřadů co rok seděli doma a předstírali HO, těch cca dalších 2 mil lidí, kteří jsou profesně fakticky závislí na dotacích, státních zakázkách, těch cca 1,5 nebo kolik pobíračů nejrůznějších sociálních dávek?
                      To Vám ještě nikdo nevysvětlil, že kapři si stavidlo rybníka nezvedají?

                    22. Nemusejí zvedat stavidlo. Bude bohatě stačit, když bude pro většinu z nich vody tak málo, že nejmíň polovička z nich, bude bez vody.
                      Pak se i ti, co zatím ještě nějakou vodu a vzduch v ní mají (a bude jich rychle ubývat) možná pohnou. Ale můžu se mýlit.
                      Všecky podobné akce historicky probíhaly v podmínkách, kdy už dotyční neměli moc co ztratit a i tech pár kandelábrů pak bylo obsazeno. 1953 a 1956.

                    23. @kiv61
                      Z těch skoro 500 tis. (482 tis. přesně) „úředníků“ je 53,5% zaměstnanců školství. Další jsou pak ozbrojené složky a soudy. Ve výsledku je těch úředníku necelých 50 tis. (46800).

                    24. @Panek +300.000 úředníků obcí, krajů a přenesené působnosti státu, nejsou oni taky ouředník? ;-)

                    25. @Dachmeister. Chcete mi říci, že v průměru připadá na jednu obec 50 úředníků?

                    26. Tak pardon ne 300k ale 500k plus, tolik lidí se v ČR živí ve veřejném sektoru :-(
                      Začal bych s decimací.

                    27. Takže při 6200 obcích v ČR je 500k úředníků obcí? To je jako 80 úředníků na obec?

                    28. 50k, si dělaj legraci, že?
                      Vždyť jen zaměstnanců přímo na ministerstvech je přes 30000!
                      A kolik je lidí pak v celé té pyramidě přes kraje, okresy až po posledního uvolněného místostarostu v Horní dolní?

                      Víte kolik je např. hasičů a kolik z nich opravdu „jezdí k ohni“? :-)

                    29. Hasiči jsou ozbrojená složka státu. Ti jsou v těch 14%

                    30. Mimochodem hasičů není ani 10k.

                    31. Úředníků obcí je cca 80.000 ks

                    32. Ježíši! A z čeho asi žijou? (viz https://www.mfcr.cz/cs/verejny-sektor/statni-rozpocet/plneni-statniho-rozpoctu/2020/statni-zaverecny-ucet-za-rok-2020-41689)
                      Si ty Vaše čísla dosaďte jako dělitele k vyčerpaným mzdovým nákladům na státní zaměstnance za rok 2020 a vyšlo by Vám, že jejich průměrná „superhrubá“ mzda činila 21 600,-

                    33. https://demagog.cz/vyrok/20231 je tam link na pdf z roku 2019
                      Takovým Pankováním se tady běžně rozmělňují počty soudruhů a soudružek připojených na státní cecek.
                      Další úředníci „veřejných“ firem a to nepochybuji o značném outsourcingu.
                      Úředníci dotačních firem.
                      Všelijaká jiná holota, úřednictvo všech těch nadací a ziskovek, atd., atp.

                    34. Začal jste tím, že úředníků v obcích je +300k, pak jste to snížil na 80k.
                      Teď už začínáte rozšiřovat počty úředníků o další zaměstnance. A pak dáte odkaz na to, kde píšou že v roce 2019 bylo 78 442 (vč. veterinářů, hygieniků a ČOI). Vraťme se tak na začátek, kde jsem já reagoval, že v ČR není 500k státních úředníků a Vy sám jste to teď prokázal.

                    35. Á jé, zase státní úředníci a neziskovky. Bezva zaklínadlo. A pak se na to koukneš zblízka a zjistíš že z úředníků je 300 000 školských pracovníků a dalších 100k+ jsou zdravotníci, hasiči, vojáci a policajti a že úředníků je jen asi 80k. A v neziskovým sektoru jde asi 75 procent peněz do sportu a krom toho jsou v tom hospice a důchoďáky a chráněný dílny a podobný a že do migrantů, cikánů, bezďáků a fetek jde hrst drobnejch.

                    36. Nemá cenu to okecávat. Státních úředníků a na kdejakou pičovinu, je jako namrdaných a dá se to ověřit na kterémkoli MěNV, pardon na MěÚ.
                      Na řidičákách pro 8t městečko, sedí tři piče na plný úvazek. Jedna pouze datluje do PC, druhá stojí u tiskárny, vkládá a vytahuje potištěné papíry a třetí je zakládá, nebo občas laminuje. Kurvauž. Pamatuju si, že před 20 rokama a při městečku ca 7t to v pohodě zvládala jedna, s jedním XT či 286, nebo co to bylo za pikslu – tehdy je supermoderní, co 2 roky měněnou výpočetkou moc nerozmazlovali. Stejné je to všude jinde – na matrice, na bytovém odboru, nebo na odboru městského majetku.
                      Na tom majetku 8t městečka – tam sedí v kanclu ČTYŘI lidi, jsou tam ČTYŘI počítače, za zády mají klasickou plechovou kartotéku, řada klasických skříní se šanony. A na prosté požádání nejsou schopni, ani do mé rezervované půlhodiny zjistit, kdy naposled proběhla výměna technologie STA a následná revize v jednom z mála městských baráků. Čtyři lidi!
                      Řešil jsem totiž v tom baráku silné, poměrně tvrdé průsaky napětí z STA, resp. z odrušení jejího zdroje do STA zásuvek a následně do TV koaxů. Průsaky až tak silné, že to při propojení s TV silně jiskřilo, oddělávalo tunery v novějších TV i sat přijímačích, nebo ve starších TV probíjelo ochranný PIN diody na vstupech tunerů. FM bylo pak prakticky nepoužitelné, protože zarušené ostrými jehlami ze 100Hz, zřejmě z toho zdroje STA.
                      Nesnášelo to moc odkladu, protože provoz byl doslova životům nebezpečný a vypnout STA na dobu týdne a víc, když vohnouti potřebují Slunečnou, to je na lynč.
                      Výsledek? Čtyři královsky placení úředníci z tohoto odboru, řešili tento jeden městský barák a havárii STA celkem DVA týdny, než jsme se konečně dohodli na opravě toho zdroje v řádu pár tisíc korun. Vysral bych se na takovou štrapáci, kdyby tam nebydleli rodinní příslušníci. Celé to vyměnit nešlo, šlo by o částku hodně přes 100.000,-Kč a na to odbor nemá čas ani peníze. Totiž původní firma, která tam ten (dle mého názoru) velmi pochybný a zfušovaný systém dodala, už dávno neexistuje. Resp. existuje, jen se jmenuje jinak, stejní zkurvenci se transformovali do jiné firmy, která dělá ještě horší prasárny, než tohle.
                      A tak je to v tomto domrdaném státě prakticky se vším. Tohle byla i z mého pohledu pitomost, řešitelná za reálsocíku v horizontu řádu max. desítek hodin. Vím o věcech, které i banda úředníků, co virtuálně dá své duté hlavy dohromady, prostě nevyřeší a lidi si musí pomoct sami, jak umějí.

                    37. serviskod: supermoderní, co 2 roky měněnou výpočetkou
                      A neberó to na leasing?

                    38. No tak jste „vyhráli“ úředníci.
                      Státních je 80.000
                      Ti zbylí jsou všechno pilní nepostradatelní administrativní pracovníci placení státem, a to ještě zčásti outsorcovaní.
                      Zbytek jsou bojovníci v přední linii-učitelé, asistenti, kuchařky, školníci, doktoři, sestry, fízli, vojcli, hasiči.
                      Nicméně na decimaci trvám.
                      U úřadů typu Úřad práce (nikdy jsem dosud nebyl klientem) pak na úplné likvidaci.
                      Howgh.

                    39. Dachsmeister 20.9.2021 v 14:08

                      Pokud je mi známo, tak zaměstnanci dotačních firem pracují v soukromém sektoru.
                      Dtto zaměstnanci nadací, ziskovek atd.
                      Jiná věc je, zda něco produkují, nebo ve svůj prospěch snižují příjmy ostatních firem, čímž je poškozují.

                    40. Před 100 lety byl i pan Kolbaba státním úředníkem, dnes by byl front office managerem soukromé firmy,

              2. Ko-za :
                “ Protože si vydělal peníze na auto a má na benzín, naftu nebo jiný palivo a chce se dopravovat za své peníze sám tak jak uzná za vhodné.“

                – Chyba. Je demokracia, a v demokracii VäČŠINA ovčanov rozhodne, kto a ako sa môže dopravovať. Demokracia nedovolí akúsi anarchistickú SLOBODU. Azda nesúhlasíš s demokraciou ?

                p.s.
                CovidTeror aj tak zakáže akékoľvek cestovanie, a autá teda budú aj tak na prd. CovidTerorom k absolútnej slobode !

            2. Protože chce a vydělá si na to. Ostatním do toho je hovno. Já se taky neptám, proč lidi musej lítat na víkend do Říma, když já chodím na procházku k Vltavě.

              1. V pořádku.. když si na to vydělá tak ať si lítá na víkend do Řima a nebo chodí jen na procházky k Vltavě .. a nebo si jezdí autem.. Když si na to nevydělá tak ať jezdí sockou.. aspoň budou volné silnice…

                1. Teď jsem teprve pochopil původní otázku. Ano, to samozřejmě každej nemusí. Akorát „nevydělat si na to“… aby to nebylo jak s povinnejma dávkama v padesátkách, kdy zemědělcům sebrali krávy a koně a pak je zavřeli za to, že neplněj. Ve chvíli kdy palivo je zdaněno sazbou několika set procent, by úvaha „když si na to nevyděláš, tak choď pěšky“ byla více než neomalená.

                  1. Měli možnost nastoupit do družstva (do socky). :-P

                    1. Jo, to zni zajimave. Nejakej dalsi *fert by na tom mohl vybudovat existenci v ramci pece o svoje volice.

                    2. Tak jistě. Když socka Franta Vohráblo s Dáčií fholobytu na desetiletej lýzyng volí kokoty, tak ať si do nádrže třeba chčije. Chuj s ním.

                    3. vy vole :)

                  2. „pak je zavřeli za to, že neplněj“

                    To se dalo ještě vylepšit. Spousta sedláků a podnikatelů měla úvěry a hypotéky, a když je pak rozkulačili/znárodnili, dluhy samozřejmě zůstaly, i když nebylo z čeho je splácet.

                    1. Jo, to mel muj deda. Kone v druzstvu, dluhy na nich doma a ujisteni Zapotockyho, ze vsechno je cajk.

                    2. To by ma zaujímalo. Tie dlhy sa prepočítali v rovnakom pomere ako mena?

                    3. 1:5

                    4. Tedy stejně jako platy a ceny. Akorát úspory šly 1:50.

                    5. To si mi toho veľa nepovedal…

                    6. Myslené na jihočecha…

                    7. povedal ti všechno, co bylo třeba. Ty dluhy se přepočítávaly v poměru 1:5, resp. 5:1. Přepočítávací koeficienty byly různé, jak na co a jak pro koho.
                      https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Ceskoslovensk%C3%A1_m%C4%9Bnov%C3%A1_reforma_%281953%29

                    8. Nestudoval jsem madam Wiki, ale na měnu si pamatuji anžto mi bylo 16 let. Veškerá hotovost,kterou jsme měli doma se měnila na osobu 300 korun 5:1, tedy jsme dostali na osobu 60.-Kčs. Vše ostatní 50:1. Úspory na vkladní knížce byly měněny odstupňovaně podle výše. Vím, že nejnižší částka do 5000 se měnila 5:1, ty další sumy si již nepamatuji. Nejhorší na měně bylo to, že například výplaty v mnoha případech lidi dostali týden před měnou a měnilo se jako každá jiná hotovost. Odezvou byly obrovské demonstrace v Plzni, Ostravě a jinde, v Plzni zasahovala Pohraniční stráž, v Ostravě SNB a armáda.

                    9. Je dobře, že jsou tu lidé, co tohle a jiná svinstva osobně pamatují.

                    10. Úvěry byly směněny stejně progresivně jako vklady. Výhodu měli straníci a ti, co měli úspory v podnikových vkladech. Tam progrese nebyla. Mimochodem nový/starý frank byl 1:100.

                    11. https://www.cdk.cz/menova-reforma-1953-nektere-sirsi-souvislosti
                      Osobní vzpomínka děd 1914 komunista si koupil v 52 motorku, tak téměř o nic nepřišel.
                      Prabába 1897 furt spořila na doochod, tak pak byla nucena prodat po reformě a následném ovdovění půl baráku…

                2. V poradku neni, ze to kurvi stat formou dani.

                  1. Štát kurví formou daní úplne všetko. To je principiálne tak a ináč to nemôže byť. Vidíš tu niekoho (okrem urzu), kto by si prial, aby to kurvenie skončilo? Ani ty sám nie…

                    1. Ja jsem minarchista. Stat ma byt v minimalni verzi zivem primerene malymi danemi. Psovi taky kupuju granule ja a ne, ze mi probere prachy a koupi si nadivany holoubatka.

                    2. Minimálny štát máme predsa aj dnes. Je presne taký minimálny, ako si väčšina želá.

                    3. Co Vam ten pes udelal, ze ho prirovnavate ke statu? Tfujtajxl!

        2. Ľudia majú autá nie preto že musia, ale preto, že môžu.

        3. Nejde o to, jestli musí mít každej auto, ale o to, jestli ho vůbec smí mít, pokud ho mít chce. A jestli smí jist bůček, pít pivo, mluvit sprostě, vycházet z domova po 22. hodině, nenechat se očkovat…

          1. O zákaze vlastniť auto som zatiaľ nepočul nikoho hovoriť. Zatiaľ iba o zákaze predávať tie so spaľovacím motorom. Ovčania chcú, aby bol každý aspekt ich života regulovaný. Že sa zrovne tebe nepáči zrovna táto konkrétna regulácia, nikoho nezaujíma. Proti každej regulácii sa nájdu odporcovia, ktorí sú prevalcovaní väčšinou. Až keď sa väčšina rozhodne, že chce z toho spolku šialencov von, potom bude šanca na zmenu k lepšiemu.

            1. Jojo, strelny palny nam taky nezakazujou, jen z nich za chvili nebude cim strilet…

            2. “ Ovčania chcú, aby bol každý aspekt ich života regulovaný. “

              – za takéto názory som bol na tomto (voľakedy dávno anti-etatistickom) webe ostro kritizovaný.
              A realita života (nielen Sk a ČR) ukazuje, že etatizmus v hlavách ovčanov víťazí na celej čiare.

          2. Jo jo, bůček. V poledne jsem otevřel lednici, vzal jsem si jednu mrkev a přisahám, že jsem slyšel jak bůček zašeptal – „kurva co se to děje“?

              1. Je to tak. Bohužel myslím, že dobře již bylo.

              2. Jeden z dobrejch filmu, kterej mel v sobe fury vizi.

      2. Veškeré zboží bude mnohem dražší, služby taky, protože cena dopravy se do nich pochopitelně promítne. Lidi tím pádem nebudou tolik utrácet a ekonomika půjde do hajzlu. Bude to prostě takový ČSSR 1982.

        1. Ne. Spíš ČSR 1930.

        2. Ko-za:
          Kolik přesně si toho pamatuješ z roku 1982?

    2. Ideálny stav by bol, aby peniaze vybraté na drahom benzíne sa použili výlučne na opravy ciest. Cesty poloprázdne a s dobrým povrchom.

      1. To se ovšem nestane. Ty prachy půjdou na zelené a genderové šílenství. Jo a na integraci čmoudů.

        1. To ja samozrejme viem… len som sa tak zasníval.

          1. „Ideálny stav by bol, aby peniaze vybraté na drahom benzíne sa použili výlučne na opravy ciest. Cesty poloprázdne a s dobrým povrchom.“

            – Aj ja so sa tak zasníval :
            Absolutne prázdne cesty s absolutne kvalitným povrchom.

      2. Ty prachy půjdou přímo EU, ne českému státu. Eurostát a Zelený eurostát k tomu – dva sny německých pošuků jednou ranou.

    3. Obávám se, že se těšíte marně :) Do půl roku po zavedení těch opatření se ukáže, že pro dolních 30 % rodin je to likvidační – nemožnost se dostat do práce, pro děti atd., a obnos vybraný na daních bude moudře přerozdělen. Poslední pokus o zavedení socialismu byl moc kách a bylo to zneužito reakčními živly. Nyní je na řadě salámová metoda (ovšem na zvýšené příděly uzenin se těšíte zbytečně, snad by bylo příhodnější nazývat to metodou pomalého vaření žáby, pokud Zelení nevznesou námitek).

      1. Co je mi po nějakejch 30% dolních socek? Ať se přestěhují do města do nájmu a budou mít svatej klid…

        1. I ne, zůstanou ve svých satelitech, jejich životní úroveň se změní (sníží) jen minimálně, ale drasticky vzroste jejich závislost na přerozdělovacím systému. Takže je jasný, koho budou volit. A vo-vo-vo tom to je. Tato cesta byla nastoupena v okamžiku, kdy více než polovina voličstva se stala závislou na státu – důchodci, státní zaměstnanci a spol. Výhybku už nelze bezbolestně přehodit zpátky, to je z definice.

          1. @HonzaV: Táto cesta bola nastúpená ešte oveľa skôr. V momente ako bola zavedená všeobecná demokracia. V momente ako ľudia zistia, že môžu hlasovaním rozhodnúť o peniazoch tých druhých, začína sa cesta z kopca.

            1. @Pathy: Ano, správně, nastoupena s demokracií, s polovinou přišlo zaseknutí výhybky.

              1. Nikdy žiadna výhybka nebola.

            2. Pathy:
              Fííííííha.
              Ty si prvý exot za posledných 15 rokov, ktorý nemá rád demokraciu. Od ukončenia fungovania PREDOŠLÉHO LIBINSTu som o takomto nepočul. Vítaj v našej (dvojčlennej) tlupe !

        2. Az si zavolas treba opravare na nejakej kram doma, tak mu doporuc jizdu mastnou tyci i s vercajkem.

          1. Když budu potřebovat opravaře, tak buď dojede sam jak uzná za vhodné, nebo při dobrém duševním rozpoložení mu cestu zajistím.

            1. …aby ses ho vubec dockal. S timhle modelem se na tento druh prace fura lidi vysere a budou hledat e-sluzby a HO.

              1. Když v Americe vylejvali chlast do kanálu, chlastalo se furt a obchody se řešily formou ankapu. Takže obavy o trh nemám.

                1. Nože daj recept ako vypáliť z nejakej rastliny aspoň 95-ku benzín.

                  1. Autá jazdia bežne na bio etanol.

                    1. Moje teda nie. Nie na čistý bio-ethanol. Koľko ho je v benzíne je niekedy ťažšie zistiť ako by si jeden myslel.

                    2. Ale niektoré iné áno. Palivo sa označuje E100 a dokonca to pridáva slušný výkon motoru.
                      https://en.wikipedia.org/wiki/Common_ethanol_fuel_mixtures#E100

                    3. pre Pathy 20.9.2021 v 17:25
                      To je paráda, ale do Brazílie to mám dosť od ruky. A navyše nemám flex-fuel káru.

                    4. Na E100 nestačí ani severoamerický flex-fuel, to musí být upravené ještě výrazně více.

                2. Ja jo. Fura mladejch se nechce zivit rukama, vsak ti jutubri se prece maj, tak oni se chtej mit taky a ne jak socky nekde hakovat. A pokud do toho jeste prijdou o moznost levny dopravy, tak proste opravare nenajdes.

            2. Vybavuje se mi soused instalatér, nyní důchodce, pro něj vždy jezdilo auto z řidičem:-)

              1. Vybavuje se mi soused instalatér, nyní důchodce, pro něj vždy jezdilo auto z řidičem:-)
                Něco na tenhle způsob klasiky?:-) – https://www.youtube.com/watch?v=SlmBXh2K0kE

              2. Znal jsem dva elektrikáře a dva topenáře z bytového podniku. V pracovních dnech jezdili svými vozy, ale o víkendech pro ně jezdily podnikové Volhy i s kočím, na podniku pak přesedli do Š1203 či Žuka a jeli. V sobotu za 50% a v neděli za 100% příplatek k základu. Víkendové služby proto byly jen pro vyvolené, ostatní se museli živit fuškami po odpolednech a večerech.

          2. Tenhle aspekt už stačily dokurvit parkovací zóny…

        3. Co třeba to že 30% je dost na to aby se zavedlo progresivní zdanění takového kalibru že se tím autem projedete taky dvakrát týdně – prosím nebrat doslova.
          Je to spousta voličů a na „všeci kradnů“ slyší skvěle. A vybrat prachy se vždycky hodí, ne,
          Zdražení PHM další daní se ve finále nevyplatí nikomu, ani těm co to prožerou.

    1. Hlavně se před tou europizdou, co klátí rukama jak Hitler na perníku, neposrat.

      Je čas je jednoznačně poslat do prdele. Teď nám kecají do toho čím máme jezdit, pak nám řeknou, že maso jen o víkendu, a ve finále tu nějaké zelené gardy začnou budovat novou společnost, jak za Polpota v Kambodži, se všemi efekty.

      Nasrat EU.

      1. Hitler na perniku ne neco jako vozralej Zeman nebo zlodej Babis… Rika se tomu pleonasmus ;)

        1. ok, nechal jsme se unést:-)

    2. Verim, ze kdybych vzal nejakou lekarskou knihu a hledal v ni zensky genital, najdu tam fotku Jourove.

      1. Až zase bude někdo mektat, že nás Babiš ochrání před EU, tak ať si laskavě zjistí, ve které že to straně zastává pí. Jourová funkce již od roku 2013.

        1. „ochrání před EU“
          – haháááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá……á
          Už za pár dní sa ukáže , že ochranu pred EU si praje tak 5% ovčanov.

  4. Důvodem, proč je teď klid, není to, že by se ti nahoře báli, že je nezvolíte (to je strašně naivní, až přímo komická představa). Důvodem je to, že vás potřebují udržet v iluzi, že můžete cokoliv změnit právě vy. To je věc, na které stojí každá totalita. Ve skutečnosti je jedno, kdo bude ve volbách zvolen (nikoliv vámi, ale někým, koho nejspíš ani neznáte a kdo tohle všechno řídí). Je jedno, jestli zůstane u moci starej KGBák nebo se dostanou k moci smažky. Do hajzlu to půjde tak jako tak. Akorát piráti to možná vezmou zkratkou. A jak je tohle všechno možné? Protože většina lidí věří na svobodné volby, asi jako pětileté dítě věří na Ježíška. Jen u toho dítěte se ještě nedá mluvit o prostoduchosti.

  5. Jsem zvědav, kdy dojde na podobnou propagandu:
    https://i.redd.it/2p87glrm0go71.jpg

  6. Stretnú sa dvaja kamaráti:
    – Ako sa máš? Dlho som ťa nevidel.
    – Výborne, človeče, kúpil som si slona.
    – Slona? Čo s ním?
    – To je ti báječná vec. O kŕmenie sa nemusím starať, spásie mi trávnik, takže ho mám taký ako golfové ihrisko, umyje mi auto, deti si ním hrajú. No fakt skvelé.
    – To znie dobre. Na koľko príde taký slon?
    – Tak väčšinou okolo tridsať tisíc, ale že si to ty, predám ti ho za dvadsať.
    – Fajn, dohodnuté
    Stretnú sa po pár týždňoch:
    – Teda ty si mi dal! Trávnik na sračku, stromy polámané, všade samé hovna,
    sadol si mi auto, deti sa ho boja a manželka sa chce rozvádzať!
    – Nepekne hovoríš o sloníkovi, takto ho nepredáš …

  7. Možno by sa to hodilo dať sem. Prišiel mi SPAM s ponukou zakúpiť perpetum mobile s pozitívnym prírastkom energie:

    Partnersuche in Österreich. Ferninfrarot-Heizung mit Bild. Preis ab 19 Euro. (Produziert in der Ukraine, geliefert aus Rumänien).

    KOHLEFASER WEIT INFRAROT WANDHEIZPLATTE ist sehr beliebt für:

    1. Sehr geringer Stromverbrauch: 430 Watt, die Heizwirkung ab 1000-1200 Watt Standardheizung

    2. Die Technologie der Ferninfrarot-Heizung ist aufgrund der positiven Auswirkungen auf die menschliche Gesundheit weltweit sehr beliebt (verbrennt keine Luft, verursacht keine Atemprobleme, sehr niedriges elektromagnetisches Feld)

    3. Sehr angemessener Preis: Die ähnlichen Produkte können um ein Vielfaches teurer sein. Aufgrund der Einzigartigkeit unserer Technologie können wir ohne teure Materialien (vor allem teure Rahmen) produzieren.

    4. Sicherheit: 10-jährige Erfahrung in Forschungen und Tests, alle Zertifikate und technische Dokumentation einschließlich CE-Sicherheitszertifikat.

    5. Ästhetik: Auf der Vorderseite der Heizung kann ein beliebiges Bild platziert werden (derzeit haben wir 16 Bilder). Die Heizung lässt sich leicht transportieren (0,9 kg) und muss nicht installiert werden.

    Erhöht die Temperatur in einem Raum von 10-12 m2 in einigen Stunden um +6+8 ºC.

    Größen: 100х57 cm
    Leistung: 430 Watt
    Spannung: 230V
    Heizelement: Kohlefaser
    Die Heizung hat ein eingebautes Überhitzungsschutzmodul
    Regelung: 4-stufiger mechanischer Regler (aus/volle Leistung/halbe Leistung/aus) mit Leuchtanzeige
    Zusatzausstattung: Wandaufhängungsset

    A. Der Verkaufspreis für 1 Heizgerät beträgt 75 Euro/Einheit (Mindestbestellmenge 2 Einheiten) bei kostenloser Lieferung per Standardpost (10-14 Tage)

    B. Großhandel
    – Aus Rumänien:
    Preise: 15+ Einheiten – 29 Euro/Einheit (ohne MwSt.)
    60+ Einheiten – 28 Euro/Einheit
    150+Einheiten – 27 Euro/Einheit
    Diese Preise gelten für Firmen, für Privatpersonen wird die Mehrwertsteuer zusätzlich berechnet.
    Lieferpreis ca. 50 Euro pro 1 Karton.
    Die Zahlung erfolgt an ein rumänisches Unternehmen und wird aus Rumänien geliefert.

    1. S tim by meli jit do Brusele, nejlepe za tim tymem, co zaplatil dopredu za vakciny Astra Zeneca. Tam nemuzou nevydelat.

      1. Normálne tie SPAMy sofort mažem, ale tento ma nejak oslovil. Tie špeky v tom:
        Sehr geringer Stromverbrauch: 430 Watt, die Heizwirkung ab 1000-1200 Watt Standardheizung
        Sehr angemessener Preis: Die ähnlichen Produkte können um ein Vielfaches teurer sein. Aufgrund der Einzigartigkeit unserer Technologie können wir ohne teure Materialien (vor allem teure Rahmen) produzieren.
        Die Zahlung erfolgt an ein rumänisches Unternehmen und wird aus Rumänien geliefert.
        (Produziert in der Ukraine, geliefert aus Rumänien).

  8. Myslím si, že to bude stejné jako tehdy s lihem, prostě pojede šedá ekonomika se všemi důsledky. Čím vyšší bude rozdíl mezi cenou PHM bez daní a cenou PHM s daní, tím vyšší bude motivace přesunout to do šedé ekonomiky. Ona nabídka existuje i dnes.

    1. Aj v prípade benzínu je ponuka? Či hovoríš o poľnohospodárskej nafte a podobných výnimkách v systéme, ktoré v rámci gríndílu budú zrušené.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017