Už jste slyšeli, že by Hitlerovi někdy odtáhli auto?

Featured Image

Situace, kdy některým poslancům byla městskou policií odtažena vozidla zaparkovaná v modré zóně, byla již v médiích probírána opakovaně. Celá věc nabrala v posledních dnech velmi zajímavý směr, který si zaslouží naši pozornost.

Poslanec za TOP09 Laudát, známá to postavička na poli utahování dopravního šroubu, prosadil v Hospodářském výboru sněmovny pozměňovací návrh, podle kterého by nebylo možné odtáhnout auto poslance. Přesné znění novely zákona je zde. Obsahuje jediný odstavec, který stanovuje, že nelze odtáhnout auto osoby, která má požívá výsad imunity a je takto označeno.

Drzost TOP09 Laudáta je skutečně mimořádná. Ten člověk chce změnit zákon proto, že snad dokonce on sám někde špatně zaparkoval a městapo mu odtáhlo auto. Hej! Kde to žijeme? V banánové republice? Jak bude vypadat další pozměňovací návrh pana poslance? Bude v něm například stát, že soulož poslance Laudáta s nezletilou není trestný čin? Laudát argumentuje tím, že tím poslance omezují ve výkonu jeho mandátu, a to že by se dít nemělo. Má pravdu. Slyšeli jste snad někdy, že by Hitlerovi, Stalinovi nebo Mugabemu odtáhli auto?

S návrhem poslance Laudáta souhlasili všichni přítomní členové hospodářského výboru sněmovny. Ani jim se tvorba zákona na míru nijak nezajídala. A jsou mezi nimi jména, která na poli buzerování českých řidičů znamenají skutečně mnoho. Kromě zmíněného Laudáta tam figuruje také komunistický poslanec Šidlo a vůbec je to pěkná sbírka.

Bohužel si pozměňovacího návrhu poslance TOP09 Laudáta povšimla média, což pana poslance znepokojilo. „Kdybych věděl, že novináři nemají o čem jiným psát, tak bych se na to vykašlal, ať si to tam dá někdo jiný“, reagoval Laudát ze strany s přiléhavým názvem Tradice, Odpovědnost, Prosperita.
 
V tomto svém dnešním vystoupení zase poslanec Laudát dal jasně najevo, že je mu úplně jasné, k čemu modré a kdovíjaké ještě zóny v Praze jsou. Nicméně jeho mateřská strana osobami pánů Nouzy a Hudečka takové záměry podporuje. Jinak řečeno, oni dobře vědí, že tahle parkovací buzerace je zlo, ale přesto to zavádějí.

Jestli tento článek čte nějaký magor, který volil TOP09, a já doufám že ne, ale i kdyby, tak se může nyní zamyslet nad tím, jestli náhodou neudělal chybu a zda to hodlá na podzim opakovat.

Zdatným lhářem je i předseda hospodářského výboru Pilný, což vzhledem k jeho stranické příslušnosti podvědomě očekáváme. K návrhu novely zákona řekl toto: „Úprava se nevztahuje jen na vozidla poslanců a senátorů, jak bylo uvedeno. Už v minulosti bylo odtahováno třeba auto lékaře, které bylo náležitě označeno. Týká se to i policistů ve výkonu služby. Ten zákon není šit na míru poslancům a senátorům. Určuje vozidla, která mají toto právo. Výčet je daleko širší,“ Tak já nevím. Buď neumím číst, nebo poslanec Pilný neumí číst, anebo poslanec Pilný nemluví pravdu. Výčet je v Laudátově návrhu zcela striktně omezen pouze na osoby požívající výsad a imunit (typicky poslanci, senátoři,  prezident, členové diplomatických misí).

Aby toho nebylo dosti, prznění českého právního řádu se začalo realizovat formou skupinového sexu. Českou legislativu se rozhodl oplodnit expert z nejpovolanějších, s. zmr. plk. SNB Stanislav Huml. Jeho návrh směřoval za stejným cílem, totiž aby nebylo možné odtáhnout poslanci auto, ale činil tak oklikou. Humlův návrh předpokládal, že by vozidlo ze zón nebo placených parkovišť bylo možné odtáhnout až poté, co na něm po nějakou dobu byla nasazena botička. To se jeví jako poměrně ctnostný záměr, ale až do doby, než si uvědomíme, že na auto poslance nelze botičku nasadit (§ 36 zákona o Policii ČR nebo § 17a zákona o obecní policii) a tím pádem nebude možné poslancovo auto ani odtáhnout, protože pro odtah nebude splněna zákonná podmínka.

Huml perfektně vyjebal s kolegy poslanci, kterým se předchozí návrh zmr. Laudáta nelíbil, a dosáhl toho pod fasádou nastavení pravidel pro použití prostředků různé síly a s vědomím toho, že poslanci zákony neznají. Těžko se lze domnívat, že tohle vymyslel sám, spíš šel zase načerpat rozumy do Kongresové ulice. Rozprava ve třetím čtení dnes napovídá, že Humlovi kolegové poslanci vůbec nepochopili, co na ně esenbák šije, a musím říci, že jsem se přitom dobře bavil. Zejména mě zaujala poslankyně Černochová (ODS), když veřejně vyznávala svou lásku k městské policii a modrým zónám. Nyní si tedy mohou nafackovat i ti čtenáři D-FENSe, kteří volili ODS.

Nicméně Humlův návrh prošel, hlasování je zde. Myslím, že většina poslanců ani v okamžiku hlasování nechápala, o čem vlastně hlasují.

Návrh hodnotím kladně. Spolu s marginálním problémem odtahu poslaneckých aut se podařilo řádně zkomplikovat život městapu, a to zejména ve městech, kde si městapáci udělali ve spolupráci se spřátelenými odtahovkami byznys. Nyní totiž nebudou moci ihned auto odtáhnout a naúčtovat odtah paušálem a parkovné, ale budou na něj muset namontovat botičku a až po 24 hodinách ji budou moci sejmout a vozidlo odtáhnout. Odtáhnout ihned bude možné pouze auto tvořící překážku v silničním provozu.  Samozřejmě před nimi vyvstanou nějaké problémy, protože budou muset doložit, že se 24 hodin skutečně nikdo nepřihlásil a nechtěl botičku sundat. Můžete si také dopřát malou zábavičku. Až půjdete kolem nějakého auta s botičkou v zóně, můžete vzít telefon a zavolat na 156. „Dobrý den. Tady Handa Stuml. Prosím sundejte tu botičku z mého auta, RZ, ulice. Děkuji.“ A tak pořád dál, každých 24 hodin.

Minule jsem formuloval domněnku, že koalice pořádá útok na zdroje fundingu TOP09 a ODS, který jsou nezřídka obecní policie a na ně navázané služby. Jo abych nezapomněl, v zítřejším vydání Paperfertu, přesně v jeho magazínu bude jako monotéma městapo a jeho řádění v českých městech a obcích.

Huml tam ještě něco plantal o zahlazování přestupků a bodů v bodovém systému. Znám background tohoto Humlova ataktu na nyní platnou legilativu a popsal jsem jej preventivně na fóru 30 km/h, protože je to užitečná věc, kterou můžete použít v odvolání ve správních řízeních při rozporování výše sankce. Nyní hledám cesty, jak se stejnou logikou napadnout bodový systém a i zde jsou slušné šance na úspěch. Systém si asi uvědomil, že stojí pod atakem a poslal Standu, aby to v tý zkurvený sněmovně pořešil.

Mimochodem, pro team hledám vzhledem k rostoucí agendě právně zdatné posily. Pokud se chcete účastnit tažením proti správním orgánům a jejich každodenním kurvení právního prostředí a pošlapávání práva na spravedlivý proces, a současně preferujete promyšlenou akci před žvaněním, jste vítáni. Bude prdel.

Lekce z projednávání této svérázné novely, která myslím nemá v evropském prostoru obdoby a zařazuje nás jednoznačně mezi banánové republiky, je jediná. Situace, kdy pes žere psa, je vítaná a přínosná. Dovolím si tvrdit, že na této blamáži nevydělalo ani městapo, ani poslanci, a navíc část veřejnosti pochopila, jak je to s těmi dopravními předpisy. Aby pes začal žrát psa, je nutné nejprve přenést boj na jejich území. Dokud se jich osobně netýká, utahují šroub. Jakmile se jich to týká, začnou ten šroub honem povolovat. Praktickou aplikaci přenechám na vaší fantazii.

Při projednávání tohoto uživatelského legislativního patche se našel ještě jeden poslanec, který mě přivedl do stavu maximální fascinace. Jmenuje se to Bronislav Schwarz, je bývalým příslušníkem PČR a obecní policie, s Humlem si tyká a říká mu Stando, protože my fízlové si přece tykáme, plukovník neplukovník. Kdyby vás zajímalo, kde se to vzalo ve sněmovně, tak pan poslanec byl zvolen za ANO2011. Perfektní kádr, totální nářez. Doporučuji tento thread a Schwarzův megamaximální příspěvek, který si dovolím ocitovat v celém rozsahu:

 Dobrý den. Děkuji, paní předsedající. Vážení kolegové, kolegyně, já to zkusím do dvou minut. Prosím vás, já rozumím, co pan kolega Huml chtěl říct, ale vyzkoušel jsem si službu u jedné složky, u té státní, i u městské a nezvedejme ruku pro něco, co platí možná tady v Praze. Neposuzujme všechny městské policie podle toho, co je v Praze. Každá městská policie funguje jinak. Nepadlo tady, jestli jsou to modré zóny, nebo nejsou. Prosím vás, odtahy. V žádném případě odtah není donucovací prostředek. To, že se někdo odtahem živí, některé městské policie, tak tomu řediteli musel dát někdo nějaké úkoly, aby to sypalo do městské kasy, ale to tak také nemusí být pravda. Odtah může být řešen pouze v rámci blokového řízení, může to být hlídkové vozidlo, jak jsem to provozoval v minulosti já jako ředitel a netrestal jsem tím lidi. Naopak jsme dělali i bezpečnostní odtahy. Mnohdy kolikrát bezpečnostní odtah pomůže člověku v tom, že ztratím klíčky, ukradnou mi kabelku, tak si nechám zadarmo odtáhnout domů vozidlo na hlídané parkoviště a jsem v klidu, nikdo mi ho z ulice nesebere. Prosím vás, není třeba jenom tady podle jednoho města, kde mnozí asi jste byli odtaženi nebo dostali jste obrovskou pokutu za to, že byl proveden odtah, ale není to všude stejné. Ve většině případů, a věřím tomu, to funguje také tak, že odtahem je člověku i pomoženo. Nehledejme jenom trest v tom odtahu. O to bych vás chtěl poprosit.

A dále. Až bude státní policie dělat všechno to, co má, dopravu, kterou odbřemenila na městské policie, budu jeden z prvních, který si oddychne a zvedne ruku pro to, aby městské policie opravdu dělaly jenom ta v uvozovkách hovínka a nedělaly odtahy, až všechno tohle státní policie bude dělat, až bude sbírat kadavery, mrtvá zvířata a všechno, určitě zvednu ruku, ale pro toto nemohu. To je všechno. Děkuji.
 


20.6.2014 D-FENS

 
 

12345 (2x známkováno, průměr: 1,00 z 5)
896x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:52

Reklama

D-FENS © 2017