Udal jsem je a oni mne za to nemilují! - zpět na článek

Počet komentářů: 353

  1. Stanfordský väzenský experiment
    14. 8. 1971 – 20. 8. 1971
    Stanfordský väzenský experiment bol psychologický pokus, ktorého cieľom bolo preskúmať vplyv pôsobenia situácií, v ktorých sa prejavuje vplyv získanej moci či podriadenosti na obyčajných, neagresívnych, psychicky zdravých ľudí
    =====================================
    koronový väzenský experiment
    14. 3. 2020 – …..???…

  2. A k jakému syndromu bychom přirovnali naše dnešní chování k Německu?

    Německo a Němci /nikoli bezejmenní „nacisté“, nebo jakási anonymní Drittesreich – byli to všechno čistokrevní nadlidé, Němci/, které nám za šest let protektorátu pozabíjelo 360.000 lidí, zničilo životy dalším miliónům, zlikvidovalo další rozvoj našeho, už tehdy slušně vyspělého průmyslu i soukromého sektoru nucenou válečnou výrobou, rozkradlo nevyčíslitelné majetky ve starožitnostech i cennostech, ničilo infrastrukturu, unášelo na nucené práce a okrádalo naše občany, pracující v zemědělství povinnými válečnými dodávkami, a tak dále. Nakonec i to, že se tu po roce 1948 široce rozkřídlil Rusák, je vina 3. Říše. Ale dneska je za to osvobození dehonestován Rusák, o šestiletém působení Třetí říše, co měla být původně naší záhubou, neboť tisíciletá – ani slovo. Kámoši.
    Ani koruna reparací, ani slova omluvy, naopak omlouvání Havlů za odsuny a vykřikování Posseltů. Žádné ohledy při obchodování, co jsme si, to jsme si.

    To si prosím vysvětlujete jak? Už vymřeli všichni pamětníci těch hrůz, tak to můžeme v klidu obrátit, protože tak se to hodí?
    Můj táta říkal, že čeho nedosáhl Hitler za války silou, toho dosáhne po sjednocení Německo i bez války, jen prachama.
    Děda byl rok nuceně nasazený poblíž Mnichova, řemeslem byl kovář. Pracoval tam v nějaké kovovýrobě pod německým mistrem, o kterém řekl, že by na Moravě takovému člověku nikdo nesvěřil ani uříznutí vodovodní trubky, natož tak přesné vrtání hlavní.

    Jak by se to dalo vysvětlit, že bez jediné koruny reparací jsme dneska s Německem nééjvětší kámoši? Jak se to stalo?
    Našinci jim i přesto, že jsme Němci odjakživa považováni za untermensche, stále lezou do prdele tak, že jim čouhají jen paty – a jen proto, že slušně platí. Zacházení jako s póvlem nám nevadí, hlavně že dobře zaplatí.

    1. Stalo se to tak, že největší puchejř a diplomatická priorita byla pro čs. diplomacii nulita Mnichova, a tomu podřídila všecko.
      Například i koncept dr. Beneše, že reparace budou řešeny zabavením majetku našich Němců, kterým pak náhradu proti potvrzení od čs. úřadů vyplatí německá vláda.

    2. To je bohužel tím, že jsme s nima nebyli ve válce. Kdyby nás přepadli jako Polsko, mohli jsme si po válce vzít Bavorsko a Sasko (vtip), podobně jako Poláci dostali Západní Prusko, část Východního Pruska, Horního Slezska a východu Pomořanska.

      1. Polsko nedostalo nic, akorát bylo posunutý na západ. Dostál SSSR, právě to východní Polsko. A finskó Kareliu, a pobaltí, a Königsberg, a podkarpatskó Rus, a Moldavsko, a doví co sem eště zapomňél.

        1. To je vlastně pravda. A to SSSR pomáhal válku rozpoutat.

      2. Benešovi územní kořist Molotov nabízel. Dr. Beneš s ohledem na výše uvedenou prioritu rozhodl. Vůbec se mu nedivim.

  3. Říkal jsem si, co mi ten styl jen připomíná. A už vím, takhle stylizované měl povídky Šimek :)
    Výborný!

  4. To slovo DEGENT nabralo ve světle vrbětické kauzy na otáčkách.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017