Trestní oznámení na tvůrce a spolutvůrce mimořádných opatření - zpět na článek

Počet komentářů: 57

 1. Pokus pěkný, ale podle mně známé ustálené judikatury je k tomu, aby se čin kvalifikoval jako Zneužití pravomoci veřejné osoby, musí potvrdit nějaký „osobní prospěch“.

  Pokud fízl nebo úředník někoho šikanuje jen tak z plezíru, sice přitom může dalece překračovat své pravomoci ale t.č. ZPVO to pořád není.

  Osobně bych zaměřil energii úplně jiným směrem: na aktivisty z VŠ. Za úplně každým represivním opatřením šikanující občany nakonec stojí nějaký vysokoškoláček-parazit, který nikdy v životě nepracoval ale ze studenta plynule přešel k asistentovi a akademickému pracovníkovi placenému výhradně z grantů.

  Zákaz olova a střeliva – podepsáni grantoví akademici „odborníci na ochranu přírody“.
  Lockdowny – podepsáni grantoví akademici „odborníci na veřejné zdraví“.
  Silniční represe – podepsáni grantoví akademici „odborníci na silniční bezpečnost“.
  Dekarbonizační proto-totalita – podepsáni grantoví akademici „odborníci na klimatologii“.
  Atd.

  Politici mají krytí, velké nevládky mají krytí – ale řadoví represivní akademičtí pracovníci, to jsou takové s odpuštěním grantové kurvičky, na jejichž tendenčních „studiích“ to celé stojí a bez nichž by to shodily soudy jako neodůvodněné… A přitom žádné krytí nemají protože jsou to jen pěšáci-fachidioti a politikům i Systému jsou úplně ukradení.

  Na MeSES by mohlo doopravdy projít oznámení na Přisvojení pravomoci veřejné osoby, protože řídili ministerstvo a nárokovali si právo nařizovat minsitrovi zdravotnictví jaká opatření musí a naopak nesmí zavádět.

  Což má i tu výhodu, že právě teď dělají na MZČR audit „kdo může za to, že sám náčelník vydával nezákonné vyhlášky“ a kdyby vycítili možnost svalit vinu na MeSES, i Stranický deník by mohl začít chrlit hnůj a ta banda Lockdownových fanatiků „Johna Sněha“, které to tu ovládla a za všechno může, by mohla být reputačně odstřelena.

  1. Tak zrovna Arenberger byl pěkně zkušená a vychcaná svině a netvrdil, že to MZ MeSES nařizuje. „Pouze“ se na ten spolek odvolával ve smyslu „naši odborníci nám doporučují, odborníci říkají“. Hnusnej slizoun už od prvního pohledu.

   1. Bacha, aby na tebe nekdo nepodal t.o. za antisemitismus :-)

  2. Kdyz existuje nemajetkova ujma, to neexistuje neco jako nemajetkovy profit? Kdyz pujdu po ulici a curaka politika zmlatim, taky nebudu mit zadny osobni prospech a presto budu mit dobry pocit k nezaplaceni.

   1. To se ovšem hodnotí jako profit, a zároveň jako obzvláště nízká pohnutka

  3. Ne. Je to: způsobení škody OR způsobení závažné újmy OR opatření prospěchu sobě nebo jinému.
   Takže stačí jedno. Problém je subjektivní stránka, tedy úmysl. Ten se těžko prokazuje.

   1. Vlastni poteseni se za prospech nepovazuje? Ja chapu, ze prukaznost je slozita, ale kdyz muzeme pedofilovi prokazat skodlivost delat ucitele v materince, tak tady jsme bezbranni a kdejakej magor se muze ukajet ve verejne funkci beztrestne?

    1. Při šikaně od úřad-nádeníka je lepší jít cestou způsobené škody/újmy. U toho pedofila je to taky asi o újmě (mravní výchovy dětí).

   2. Arenberger třeba sám přiznával že opatření jsou nezákonná a ať to dodržujeme aspoň než to smete soud. Tam jasný úmysl je.

    1. Vyjede z toho s čistým štítem, protože přeci „páchal dobro“ v krajní nouzi.

     1. Asi jo. Tipnu si výsledek:

      Pokud ministerstvo zdravotnictví nebo někdo kolem bude mít „nepohodlnou“ osobu, které se bude potřebovat zbavit, tak tohle hodí na ní.

      Pokud ne, tak vyšetřování vyšumí do ztracena

  4. Osobní prospěch je přisvojování si pravomocí, který dávno nemají mít, viz to slušně podaný oznámení/žaloba z nedávna na to, že eště dávno nebyla zrušená ta plandemická habaďůra, dyž je nemocnejch ani ne na prstech jedné ruky na okres.

 2. Kdyby jenom zneužití pravomoci úřední osoby. Tohle je vlastizrada jak víno!

  1. Na vlastizradu se Bananostanu od posledni valky nehraje.

   1. Tohle by stálo za to prozkoumat. Třeba takový Pirát Pexa (kterýho mi kdovíproč FB nabízí a kterej je teda blbej jako dlabaný necky, to se jen tak nevidí), kterej ve spolupráci s německejma zelenejma trvale prosazuje v EU nóty proti ČR a jejím představitelům (o kterých si teda můžem myslet co chceme, ale to na faktický stránce věci nic nemění) a výsledkem jeho snažení jsou i konkrétní ekonomický a politický škody pro ČR, tak podle mě naprosto jasně plní všechny paragrafy následujícího a to jak ve stádiu příprav, tak i v realizaci a ještě ve skupině:

    § 309

    Vlastizrada
    (1) Občan České republiky, který ve spojení s cizí mocí nebo s cizím činitelem spáchá trestný čin rozvracení republiky (§ 310), teroristického útoku (§ 311), teroru (§ 312) nebo sabotáže (§ 314), bude potrestán odnětím svobody na patnáct až dvacet let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku, nebo výjimečným trestem.

    (2) Příprava je trestná.

    § 310

    Rozvracení republiky
    (1) Kdo v úmyslu rozvrátit ústavní zřízení, územní celistvost nebo obranyschopnost České republiky anebo zničit její samostatnost se účastní násilných akcí proti České republice nebo jejím orgánům, bude potrestán odnětím svobody na osm až dvanáct let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku.

    (2) Odnětím svobody na dvanáct až dvacet let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku, nebo výjimečným trestem bude pachatel potrestán,

    a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako člen organizované skupiny,

    b) způsobí-li takovým činem těžkou újmu na zdraví nejméně dvou osob nebo smrt,

    c) způsobí-li takovým činem škodu velkého rozsahu,

    d) způsobí-li takovým činem závažné ohrožení mezinárodního postavení České republiky, nebo

    e) spáchá-li takový čin za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu.

    (3) Příprava je trestná.

    Tak to prubneme, ne? Uvidíme, jak se s tím naše slavná justice vypořádá. Uznávám, že zastřelení ve Vyškově za úsvitu by mohlo tu českou politiku trochu oživit. Bohužel už se tato očistná činnost nepraktikuje ani na piráty.

    1. Tady bude problem definic ‚cizi‘, ‚samostatnost‘ a dalsi ve svetle Lisabonske smlouvy.

     1. Problém je jinde. V těch „násilných akcích“. Takže bez použití násilí můžeš rozvracet stát a dělat vlastizradu dle libosti. To bys dotyčnému musel prokázat ty násilné akce. Ne že by to nešlo, ale je to hodně komplikované.

      Tenhle paragraf je záměrně tak vykastrovaný aby v podstatě nešel použít. To bys musel nějak šikovně dokázat, že použití armády a policie proti občanům je právě „násilná akce“.
      Ze stejného důvodu děti nutí aby se v mozku vrtali špejlema sami. Aby to nemohlo být napasované na tenhle paragraf. A další věci jsou sepsané tak mazaně, aby přinutili lidi to udělat je samotné, bez prokazatelného násilí.
      Jak říkám, jde to, ale dře to. Muselo by se to hodně dobře sepsat, abys je mohl takto úspěšně žalovat.

      1. „Muselo by se to hodně dobře sepsat, abys je mohl takto úspěšně žalovat.“

       – neexistuje „tak absolutne dokonale napísaný“ text, aby ho súd nemohol odmietnuť a prípadne obkecať. Ak to CHCE UROBIŤ.
       V klasickom -dnes nemodernom – ponímaní má súd rozhodovať O PODSTATE žaloby, nie o slovíčkach.

      2. To je jedině správně. Cílem cvičení bylo napsat paragraf, který by trestal různé milicionářské teroristy jako to, co si v od roku 1946 cvičila KSČ na občanskou válku – ale přitom nedovolit, aby byli zavíráni lidé za kritiku režimu. Na to se pak musely znásilnit a ve svůj opak obrátit nové trestné činy, „čtyřstovkové“.

       Pirátům by ovšem násilné akce prokázat jít mohly, protože někteří z nich podporovali Extinction Rebellion nebo Greenpeace a ti už se dopouštěli násilných akcí minimálně proti majetku…

       1. Naposled se vlastizrada a kolaborace trestala v roce 1945 spontánně, do roku 1947 pak i soudně. A to všecko už je dááávno a my jsme teďka henten právní stát, že.

        1. No ano, a v tom roce 1945 to byl podobný závod, jako při nutné obraně: kdo první ukáže prstem, ten je „vlastenec“ a ten pomalejší je „kolaborant“. Nemálo nácků, konfidentů a podobné svoloče hned 5. května napochodovalo usadit se do Trojek a soudit za „vlastizradu“ ty, kteří by je mohli usvědčit z kolaborace. Instrumentální v tom bylo členství v KSČ a „revoluční chování“ v posledních květnových a pokvětnových dnech – to byly magické žolíky které přebily 7 let předchozího chování.

 3. Technická: „v.r.“ neboli „vlastní rukou“ není součástí jména, píše se za jménem výhradně v opisech dokumentů, které jmenovaný vlastnoručně podepsal…

  1. Technická. Beru. I při opakovaném čtení jsem si toho nevšimnul.

 4. Problémom tohto Trestního oznámení nie je ani tak jeho obsah, forma. Hlavným problémom je, že pri prípadnom kladnom stanovisku súdu nastane problém : Súd nemá vlastnú policajnú jednotku, ani armádu k realizácii rozsudku.

  Takže vláda si s rozsudkom – ako už tradične – vytrie riť.
  V slovakistáne sme pokročili ešte výrazne ďalej : Vláda „rozhodla“ , a parlament dvihol ruky, že Ústavný súd NEMÁ POVOLENÉ rozhodovať o konaní vlády!!!

  1. to jste uz fakt napred

   1. Dalsim krokem by mohlo byt demokraticke zruseni Ustavniho soudu.

    1. Sem si dycky myslel, že napřed odstraní senáta a pak teprve soudy, no, asi nová doba.

 5. Mne by spíše zajímalo, jestli někdo víte něco více o ivermectinu a dalších lécích, které na covid zabírají. Používají se v nemocnicích? V jaké míře? Opravdu pacientům pomáhají, tak jak naznačovaly zprávy na začátku roku? Máme těchto léků dostatečnou zásobu?

  Možná jste zaznamenali, že v srpnu končí vyjímka MZV pro léčbu ivermectinem. Prodloužení této vyjímky ministersto neplánuje. Otázka je proč? Nepřekvapilo by mne, kdyby to byla příprava na podzim a snaha o vylepšení statistik nemocných a mrtvých, tak aby covidová diktatura mohla nerušeně pokračovat …

  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/invermektin-v-cesku-konci-ministerstvo-mu-neda-dalsi-vyjimku.A210729_084938_domaci_hv

  1. Největší kšeft je vymýšlet lék nebo očkování na nemoc, která neexistuje. Protože to můžete dělat donekonečna a donekonečna utrácet peníze z veřejných rozpočtů a z veřejného pojištění.
   Podobně jako třeba válka proti neviditelnému imaginárnímu nepříteli, „war on terror“. To můžete taky válčit desítky let, protože nad imaginárním nepřítelem nemůžete nikdy zvítězit. Zato na tom rovněž můžete pohádkově zbohatnout a dovolit si libovolné protiprávní svinstvo, ptotože „jsme přece ve válce!“.

 6. V trestním oznámení na ty sprostá koronaprasata je velká potíž, neboť se jim nedá prokázat, že chtěli prima facie způsobit někomu újmu nebo opatřit sobě či jinému neoprávněný prospěch. Tento úmysl by se dal dovodit toliko v případě, že by koronaprasata byla přímo zapojena do rouškové lobby a obchodu s rouškami, respirátory a dalším zdravotnickým materiálem. Navíc koronaprasata budou tvrdit, že chtěli chránit populaci před strašlivým virem.
  Není rovněž bez zajímavosti, že rozsudky NSS, které jsou dle mého názoru zcela v pořádku, neboť efekt ochrany úst a nosu v žádném případě při plošné aplikaci nepřevažuje nad škodami, které tato aplikace působí, jsou podrobovány kritice i z druhé strany. Na NSS, konkrétně tiskové mluvčí paní Dostálové, volají rouškomrdi z celé republiky a vyhrožují jí, častují jí nevybíravými nadávkami a sdělují jim, že „jsou vrazi 30 000 lidí“. To vím z druhé ruky.

  1. Aha, tak to by chtělo, aby všichni dobří lidé poslali NSS naopak stručné poděkování, že drží právní stát a vzdorují bezpráví a zdravotnímu fanatismu MZČR. Hned odpoledne se na to vrhnu.

  2. Asi to je fakt smršť. Tohle řekl soudce Mikeš, předseda senátu NSS, který vynesl poslední rozsudek.

   Jaké jste měl reakce na rozsudek o jejich zrušení?

   Byl jsem trošku zaskočen. I reakce, které k nám chodí na soud, jsou asi přesně tak polarizované, jak to cítí člověk ve společnosti. Jedna část pisatelů je nadšená, že jsme zasáhli proti opatření o povinných respirátorech. Vyčítá nám ale, že jsme poskytli ministerstvu lhůtu na nápravu. Druhá část pisatelů to vidí přesně opačně. Obviňují nás z ohrožení zdraví. Vytýkají nám, že jsme právní formalisté. Že bráníme v boji s epidemií. Myslím, že jsme se nezavděčili ani jedné z těch skupin. Takhle silnou odezvu jsem ještě u žádného rozhodnutí nezažil.

   Taky jim pošlu poděkování.

 7. Jo no, podavej trestni oznameni na stat u statu.

  Ja to podal uz davno a podle ocekvani se me naprosto vysmali.

  1. Doufám, že jste si ten smích prokazatelně zaznamenal (diktafon, mobil…atd.). Všechna řízení probíhají v několika kolech. A s tím je třeba počítat.

   1. Mám to od nich písemně.

  2. Nastesti treba takova stiznost na FU se podava na podatelne daneho FU.

 8. Sbírejte důkazy. Dělejte si printscreeny, ukládejte si novinové články, úřední rozhodnutí, pořizujte fotky, nahrávky, videa, využívejte zákona o svobodném přístupu k informacím a získávejte důkazy. Třiďte, analyzujte, ukládejte, zálohujte. Pokud se jednou změní doba, můžete přispět k potrestání zločinců a důkazy předat soudu. Po válce spousta viníků unikla spravedlnosti, protože se jim jejich zločiny nepodařilo dokázat. Jestli se ti gauneři, co mají tohle na svědomí, jednou dostanou před soud, přihlásím se do konkurzu na kata. Klidně se kvůli tomu naučím stahovat z kůže, lámat v kole a obsluhovat skřipec, železnou pannu, palečnici i garotou.

  1. Obavam se, ze to bude uplne, ale uplne nahovno. S tou soucasnou svoloci se nebude dat bojovat jejich zbranemi.

   1. Po kotrmelcu to obvykle už nejsou jejich zbraně.

    Ale musí se to udělat pořádně, lampy a tak (a to nejlíp zgruntu, se vším ksindlem, včetně koron a podobnejch kurev), ne jak posledně, tam si opravdu jenom převlíkli kabát a vyměnily se kulisy.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017