Trauma soudničkářovo - zpět na článek

Počet komentářů: 323

Přidat komentář
 1. Dycky, kdyz ctu nejaky clanek o fizlech a mestapu, tak me napada, ze hlidaci psi demokracie jsou nejak moc ochoceni. jeste chapu, ze jdou po Rusku jak vztekli, ale to neznamena, ze budou prehlizet nase vady. Ba naopak, nase vlastni vady by jim meli vadit vice, protoze kdyz se jich zbavime, bude u nas raj. No nic, no. Hlidaci psi demokracie pozdechali a zbylo jich par. Ostatne neni to tak davno, co dva novinari si verejne posteskli, ze ti mladi uz se paktuji s politiky a verejne jim fandi, cimz jejich duveryhodnost a neutralita jde do prdele a ze to vrha spatne svetlo na vsechny.

  1. aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa me oci, me oci.

  2. Pes nikdy nepokouse toho kdo ho krmí. A pokud ano tak je následně utracen.

   S fizlama to je podobný. Od nejnižších fízlů na mestapu až po největší svítící negry z bisky.

   Fízlové sou nástroj státu jak donutit plebs aby platili daně a drželi hubu

   1. Jenže tohle nejsou fízlové. Tohle jsou ozbrojené pokutovací automaty s nulovým právním povědomím a chováním řeznických psů.
    Píšu tady už dlouho, že je nejvyšší čas na kompletní zrušení těchto darmošlapů, neboť kromě demonstrativního projíždění státního benzínu nedělají téměř nic, pokud zrovna někde nevybírají výpalné pro radnici.

    Každé ráno v půl osmé vidím 2×2 kokoty zevlovat u přechodů poblíž ZŠ. Proč tam jsou? Pokud by letěl do práce polo-rozespalý šofér a nějaká děcka nedejbože na tom přechodu sestřelil – jak by tomu ten blbeček asi mohl zabránit – zastaví auto vlastním tělem, nebo proč tam kurva stojí?

    Vím, proč tam stojí.
    Potřebují, aby byla vidět jejich údajná „nepostradatelnost“, třebaže zrovna u těch přechodů a ještě k tomu po dvou, jsou naprosto na hovno.
    Nikdy jsem neviděl, že by blbeček vstoupil na přechod a zastavil nějaká auta, aby např. mohla přejít větší skupinka menších dětí, jako to dělají např. učitelky z MŠ. NIKDY a to je vídávám často.
    Prostě tam jen tak stojí, ve dvou vykecávají a čumí po hezkých deváťačkách.
    Převést do sektoru technických služeb. Mají vesměs řidičáky, mohou řídit multikáry, kukavozy, sběrače tříděného.
    Takoví chlapi, samý sval a šlacha, mohou být v TS platnými pomocníky.

    1. Tak to ve městě, kde chodí moje děti do školy, je situce opačná – těsně před tím, než vypukne dopravní doom (v nefrekventovanější ulici zastaví během necelých deseti minut více než deset autobusů, syspou nemalou část osazenstva dvou základek a gymplu, do toho zastaví desítky osobních aut za tímto účelem plus projede část těch, co míří do dvou školek – obsadí přechody po jedom obecní biřici, některé přechody občas alternuje PČR, ti nastupují většinou po dvou. Následujících cca. 20 minut řídí ozbrojenci dopravu a to tak, že víceméně nepřetržitý proud dětí od autobusů, a z města zastavují, zhušťují a vypouštějí tak, aby tam vůbec byla průjezdná okna, aby se podařilo vypakovat dost vozidel, zejména autobusů, aby tam mohi zastavit další vozidla, atd.

     Jinak se věnují klasickému občasnému měření rychlosti, zejména v místních částech, kde chcípl pes a teď je třeba zabránit tomu, aby ho ještě někdo přejel (fotí trojnožka s radarem, což je k vzteku, protože fízli s ručně obsluhovaným radarem byli vidět, trojnožka fakticky nikoliv – sice pomáhá místní znalost a vědomí, kde se tak ději, ale i tak).

     Co dělají zbytek dne netuším, občas obejdou parkování a pokud je moc přetažený čas, tak popotahují (ve městě je parkování zadarmo, ale na většině míst limitované na dvě hodiny). V poslední době je moc nevidím ani na parkovištích, takže asi střeží služebnu, což jim schvaluji.

    2. Tak to se servisdoku zajeď podívat ve všední den mezi 7.15 a 8:00 do Prahy – Kbel. Místní oudi tam předvádějí, jak se dá na vesnici způsobit dopravní zácpa srovnatelná s večerní špičkou v Hanoji (teď jsem si teda trochu zapřeháněl). Vrhají se do silnice a vlastním tělem chrání každého školáka, přičemž před přechodem je křižovatka, před níž stojí fronta aut, jíž propustil nedaleký železnční přejezd. Takže když blikne zelená, tak místo aby křižovatkou projelo maximum aut, stihnou to dvě a pak všechna svorně (i ta co nezahýbají ke škole) čekají, než se přes přechod překodrcá prvňák s koloběžkou. Prostě optimalizace dopravy jak vyšitá. Tady, panečku, se nepostradatelnost předvádí ve své vrcholné formě.

     1. Když oni ti chodci jsou taky pěkní čuráci. Zastaví autobus, který se postupně vyprázdní a všichni cestující přechází. Jenže oni nepřejdou silnici jako skupinka aby byli všichni na druhé straně co nejrychleji, ale jdou svorně v dlouhým zástupu, jakoby na tom přechodu byly půlmetrový závěje a oni šlapali ve vyšlapaný cestičce.

      1. Ano, takže právě v tomto případě bych čekal, že strážník lidi zabrzdí, shlukne a pak zastaví auta a chodce vypustí najednou. Bohužel před tou školou jakmile se objeví chodec, všechna auta rázem stojí, takže na dva lidi projede jeden vůz, páč dětičky se couraj po jednom nebo po dvou, je to jak počítání oveček.

    3. Asistence děckám na přechodu ať už fízly nebo aktivními důchodci, je podle mne jeden z mnoha kroků k výchově totálně nesvéprávného a nesamostatného nového člověka. I proto nejsme a nejspíš nebudeme druhé Švýcarsko, tam mají školáci nafasované vesty a zastavovací terče a žádné zprávy o masakrech na přechodech odtam nejdou. Nejhorší je, že mládež si na tohle zvykla, když ráno vidím středoškoláky se sluchátky na uších, jak pochodují jako lumíci přes přechod aniž by se rozhlédli, tak se nedivím, že co chvíli se některý zrakví, když nemá asistenci.
     Tohle jednou skončí, tak že přecházení cesty bez asistenta bude nelegální.

     1. já bych tak přísnej nebyl – pokud vestička u přechodu kromě zastavování intenzivního proudu aut zároveň přiměřeně pytluje chodce do shluků a zajišťuje udržení kapacity komunikace (a třeba rozumně udržuje kompatibilitu s cyklem světelné křižovatky 100m daleko), tak svůj smysl má. notabene když školník seřve školáky že mají na pár desítek vteřin přestat čučet do mobilů a zavnímat okolí.

      1. tohle by bylo krásné, bohužel ve své realitě pozoruji pravý opak

       1. U nás to docela funguje, už se sehráli. Dva roky dozadu, když přistavili druhou budovu školy, to byla trága – absolutně nepobírali, jak to správně regulovat. Nejvíc je asi vyškolili autobusáci, živě si pamatuju, jak na ně jeden vylítnul a seřval je jak malý kluky. Asi jim došlo, že vozovka je živý organismus…
        Dneska už jim to jde, taky se podle toho jaksepatří tváří, jak mistři světa.
        Furt lepší než aby někdy vysírali za parkování. Už takhle jsou zbyteční, no ale když už jsou, tak tohle mi vadí asi nejmíň.

     2. Ano, ale u nás to umožňuje průjezd těch tří postižených ulic v době od 7:33 do 7:45 přistane 12 autobusů a desítky osobních aut, plus tudy prochází dojíždějící, kterým vlak a autobusy zastavují jinde a pochopitelně také příchozí místní. Buď by tam musely být semafory, nebo by se předností chodců na celou dobu zasekla silniční vozidla (už takto stačí dva autobusy na to, aby stála celá ulice).

      V ostatních obdobích přechody nikdo nehlídá.

     3. Ale hovno, pokud je ta asistence udelana dobre, tak na tom spolecnost vydelava. Napr. v Brne mestapo takhle houfuje pesi a pak je pousti naraz. A fakt nechces videt, co udela skola pro sidliste, kdyz tam nejsou. Nonstop proud pesich. Je to jedna z mala veci, kterou na mestapu mam rad.

      1. v tom případě OK, bohužel u nás to funguje jako podpora absolutní přednosti chodců. Otázkou je, jestli houfování chodců nezvládne i semafor?

   2. Prekladat hlasky Terryho Davise do cestiny zni docela divne ngl…

    1. Svítící negr je vtipné, urážlivé a dehonestující v jednom. Ideální slovní spojení jak nazývat tajný z. Bisky

 2. Vynikajici rozbor toho co ceka menu USA a nas s nima : https://www.litterate.cz/usa-porazi-az-dolar/

  1. Tyhle hovna tady omílaj tragédi tvýho typu už asi 13 let. Konec světa, zlej západ se sesype, amerika v troskách, evropa v troskách, západ v troskách…

   pominu, že pro drtivou většinu vás lůzrů tady by to bylo asi tak 100000x horší situace, než je teď a! hlavně by jste pak museli držet hubu a krok i na internetu(což si neumíte ani představit), tak se nadále bavím tou představou. Víš v tej vyspělejší zemi co to tady ovládne, Čína, Rusko atd. Zkus si tam udělat weblog typu Dfens.

   Jděte do prdele, stěhujte se houfně do Číny a Ruska a buďte připravení. Držím pěsti :))

   1. Jo. A proto má pan domácí weblog v té naší české kotlině pod doménou .com. Mrk mrk!

    1. V Rusku nebo Cine by ho nemel pod zadnou domenou. A cely osazenstvo mistni diskuze by davno sedela nekde na vysetrovacce. Nesedelo, protoze by si nikdo ani nelajz sem neco protistatniho psat. Mrk mrk!

     1. Rusové si na Telegramu píší, co chtějí a nikdo je do vyšetřovačky neposílá.
      Čína je bolševický totáč, futrovaný našima prachama za jejich cetky, to nejde srovnávat. Mrd mrd, chytráku.

      1. Určitě. To ty musíš vědět co?

       1. Já vím akorát to, že nebýt chuti NATO, zkusit si poměřit šulinky s Rusem, tak už dávno na ukravině nikdo neumírá a tady by bylo o milion vetřelců míň.
        Ono to někdy šidí, to poměřování, víte?

        To léto, někdy asi 1973 či poblíž, byla strašná vedra, k zalknutí. Poslední prázdniny, než nás po nich nástup na střední školy a učňáky, rozežene po státě a jen někteří budou mít to štěstí, dostat se na stejnou školu a zůstat spolu. Až na pár výjimek byla naše třída skvělá parta, co se i podle kantorů sejde tak jedna za cyklus.
        Trávili jsme hodně času na plovárně a jezdili na fichtlech na blízké přehrady. Řídili ti, co už měli řidičáky, nás pár mladších jsme papíry teprv dodělávali – a svézt bylo samozřejmě potřeba i naše holky. Často se tak jelo i bez papírů, v jednom případě i na kámošově předělané J-555, s dvojsedlem z J-05 a zadními stupačkami z téhož stroje.
        Vždycky jsme se dopravili, kam potřebovali a i když jsme často potkávali esenbáky, tak pokud oni viděli, že máme předepsané brýle (jezdit bez nich byl zbytečný risk za 100,-Kčs) a stroje mají espézetky, nechali nás být.

        Na plovárně jsme potkali jednoho podivína z městečka, o kterém šly takové ty babské řeči, že prý má největšího šulina v městečku, prý tak velkého, že to je snad nějaká porucha, nebo co.
        A taky k tomu někdo přidal, že v šedesátkách prý byl vyhledáván pár místními nymfomankami a že ošukal strašně moc bab, co k němu samy lezly na základě té pověsti.
        Holky se tomu samozřejmě hihňaly a nás chtěly vyhecovat, že nejlepší jsme stejně my a podobně. No prostě kecy, na dece na plovárně, o všem možném, ale s holkama se to vždycky stočilo tím „správným“ směrem, běžně k výtržnostem slečen na pánských hajzlech :D Babským řečem se mezi mládeží nepřikládala váha nikdy, ale v hlavě to tak nějak utkvělo a vybavilo se, když jsme ho uviděli tam ležet.

        Byl to takový skrček, tak 160-163 i s botama. Kámoše, pokud se vědělo, tak v městečku žádné neměl a žil sám, v malém domku po rodičích a pracoval někde v komunálu. Nějakou dobu žil ještě s matkou, která mu ale umřela, když mu bylo okolo 14-15, takže měl státem určeného poručníka, kterým byl shodou okolností děda jednoho z naší party. Z toho vypadlo nejvíc informací, jaký je to podivín, za co utrácí sirotčí důchod a tak. Lidi vždycky všecko rozkecají..
        Na pivo kvečeru chodil na stejnou zahrádku, jako my – jedinou, kde naší hlučné bandě, často se stříklýma holkama, radši čepovali jenom malé a jenom desítky – ale čepovali, byť tím riskovali flastr.
        Tomu panu hospodskému, ať je zem lehká.. Nechal nás třeba natahat bečky s pivem k výtahu do sklepa, svézt dolů a dopravit do chlaďáku – ve čtyřech brnkačka. A za to jsme měli třeba 3-4 kola malých desítek gratis.
        Podivín tam chodil taky, ale vždycky sedával sám, u takové rohové lavice, něco si četl a s nikým slova nepromluvil. No prostě podivín..

        Na plovárně ležel na dece, na břiše, asi tak ob čtyři deky od nás s holkama, něco si četl.
        Pak ale vstal – a my kluci, jsme zůstali jak opaření, holky ještě víc.
        Měl na sobě takové ty „kraťasové“ plavky, tehdy se to už moc nenosilo, tak zrovna holky zaujaly nejenom ty plavky, ale hlavně ta obrovská boule, úplný měch zepředu.
        Holky samozřejmě vytřeštily oči a na našich dekách bleskem vypukla tichá, ale bouřlivá diskuse.
        Tyvole, to přeci neni možný, on je prej magor, tak určitě na té plovce jenom machruje před ženskýma.
        Určitě tam má něco nacpané, třeba smotané ponožky, nebo tak něco. Nesedělo nám to v ničem – takový chroust a skrček..

        Nechali jsme to být a šla řeč o čemsi jiném. S holkama se muselo furt něco řešit, jako kam pojedeme pak, nebo ke komu se půjdeme večer zašít a blbnout. Blbnutím se rozumělo zběsilé prcání, už od posledního výletu v devítce na Mácháči, kde nás naše holky patřičně „vyškolily“).
        Luboš, jinak běžně bavič a šašek prohlásil tehdy běžné „jdu vycákat lajdáka a stavím se pro nějaké pití“. Za chvíli se vrátil, bez pití, zaražený jak prd, oči vyvalené a nějakou dobu vůbec nemluvil.
        „Co je vole, spláchl sis ho, nebo přivřel do dveří?“ a Luboš zas nic, vypadal jak v šoku.
        A pak z něj naráz vyletělo:
        „Kurva to snad ani neni možné tyvole, ale je to pravda! On tam nemá žádné smotané ponožky – on tam má smotaného šulina! Tyvole takovou hadicu jsem v životě neviděl. Chcal jsem vedle něj!“

        Plyne z toho poučení, že není radno podceňovat skrčky, nebo si s nimi poměřovat šuliny. Taky můžete být za hňupa a poměřování skončí ostudou.

      2. To je pravda, vyšetřovačka je ztráta času. Fronta je lepší.

     2. Připomínám, že já jsem pozván na NCTEKK SKPV. A jen díky aktivnímu přístupu ke lhůtám jsem tam ještě nebyl. Vy demokrate!
      Teď koukám, že jednání mám Na Perštýně. Tam je protimafiánská centrála, ne?

      1. Za psaní sem na DF? Tak to rozveď a nedělej furt tajemnýho, co si proved.

       1. Já nevím. A nemyslím, že je to za Dfense.

        1. Aby bylo jasno, tohle ti nepřeju.

        2. Otázka je, jestli je to za něco, co jsi dělal doma na svém osobním pc a ve volnu a nebo jestli je to za něco, co jsi dělal v pracovní době ve státní sféře na „státním“ firemním připojení, který je samozřejmě neustále pod drobnohledem, kort jestli jseš nějakej vyšší úředník. A nebo co to bylo tak strašlivýho.

         1. Osobní volno a Rusko.

          1. Chyba.

      2. A neurážej mě, žádnej demokrat nejsem. Když už, tak jsem nasranej konzervativec. Demiokrat jseš spíš ty, když se necháváš od demokratickýho státního aparátu živit. Fakt si ani nevidíš do držky.

       1. Když si vezmu, kolik já dal státu a kolik dal stát mě. Tak mi někteří z vás v téhle bilanci ani nesaháte po kotníky. Tak už si ty ataky typu: „že se nechám živit vod státu“ nechte pěkně vod cesty, ju?
        I kdybych bral plat soudce, tak bych za dva-tři životy nespotřeboval to, co díky mně tenhle čechystán získal.

        1. Platím tě z daní nebo ne?

         1. Já si na svůj plat odvedl dost. Takže ne, z vašich daní to není. Já jsem si svůj plat předplatil na vyšší stovky let dopředu.

          1. Tak holt do ruky co tě krmí a dobře nekousej, to se nevyplácí. Za blbost se platí.

          2. jó? kolik desítek mega’s vole měsíčně vodváděl? neříkají ti náhodou doma Křetínskej druhej? no, spíš idiot, nebo tak Mr. Vtip, co :D

          3. Jednorázová záležitost rozložena do dvou transakcí v librách a eurech. Na český kousek přes miliardu. ťu ťu zvířátko

          4. takžes vosobně vodvedl miliardu na berních, ááááno?

          5. Vám se milé smutné zvířátko zpovídat nemusím. Jen koukám, že jsem se špatně vyjádřil. Ale na částky to vliv nemá.

          6. Panek
           16.3.2023 v 10:30

           přidej, todle bylo slabý…nebo už sem moc unavenej…ale takle jako bavič fakt neprorazíš

          7. Spíš jednoduchej. Kdybych to dále vysvětloval, jak to bylo, akorát bych si vysloužil zaškatulkování do nelichotivé skupiny.
           Ale tak to fakt není. Jo. A byl jsem v blázinci a nestydím se za to. Ba jsem na to hrdý.

         2. shifty:
          „Platím tě z daní nebo ne?“
          – – –
          Zrovna ty povídej, co platíš z daní. Tvoje šméčka s chlastem nejsou operace, z kterých jde od tebe nějaká daň.

          .

          1. Radši zůstaň u sundavání čepice na 15 metrů gumo.

          2. shifty
           16.3.2023 v 9:45

           Radši zůstaň u sundavání čepice na 15 metrů gumo.

           – – –

           … vypadlo z plzeňskýho debila, kterej se s obtížemi vyučil řezníkem, na vojně nebyl a za starýho režimu chodil do školky.

           :OD

          3. Dneska ti to nějak nejde, slabota. Máš na víc krikeťáčku.

       2. Nasranej konzervativec :-)
        Tak to jsme dva. Akorát asi nejsi (ještě) dost nasranej na to, aby se „liberální“ demokracie položila, k čemuž by porážka NATO na Ukrajině mohla být dobrý spouštěč.

      3. Perstyn si útvary půjčujou, aby si tam pokecaly se stranama a ty nemusely jezdit na Zbraslav, kde by s nima bylo akorát mrzeni.

     3. @shifty
      touché

     4. Čína a TikTok:
      https://cdn.prod.www.spiegel.de/images/2b6d4364-0de8-451b-b3cd-6f09abda1c12_w640_r1.4667354306343476_fpx51.8_fpy49.98.jpg
      ( Pro ne-němčináře: „Eště jedno taneční video s Rihannó a hodím si to!“

 3. Jenže jaké je řešení pro fízlackou otázku?

  Když je někdo psychopat s vysokým iq tak to většinou dotáhne daleko. To jsou ti CEO bank a podobně.

  Když je někdo psychopat s alespoň průměrným iq tak jde do politiky.

  Když je někdo psychopat s podprůměrným IQ tak mu nezbývá nic jiného než dělat fízla.

  Zabíjet lidi za nízké iq není prý možné. Zabíjet lidi za to že sou psychopati prý taky ne (že prý sou nějaká lidská práva nebo co).

  1. Inkluzové se musí vymilovat v „bohy „daglbergy pomnožených zdegenerů, už to tak vypadá v systému úžer dluhového otroctví, „humánně. Pochodových lexikonů. :-)) Lotři zvířat, třeba kalanag miláček slonů to jsem kdysi predikoval nativně v commomwelsu a mají teď sunkana, nebo yac.

   Jo a f čera jo jsem zahlédl docela y „hokajdo, ale až tak po půlce tak dneska si to shlédnu od začátku.
   https://www.ceskatelevize.cz/porady/10718457136-tenkrat-v-raji/

 4. Radnice ty pablby vybavuje takovými podivnými oblečký, že vypadají ne jako městská policie, ale spíš jako Escobarova ochranka. Ověšený pistolemá sprejema a teleskopama. Chybí jim dnad jenom granáty. Souhlasím s okamžitým zrušením. Jsou na hovno.

 5. ve vzdáleném příbuzenstvu mám párek republikových policajtů (pro zatvrzelé policajtobijce dodávám, že opravdu není v mé vůli určovat sourozencům životních partnerů mých bratranců čím profesně budou, tito jsou navíc v osobním styku osoby snesitelné) a od nich jsem pochytil, že zvykem republikových policajtů je nazývat strážníky „sběrači psích hoven“. domnívám se, že kdyby se této činnosti svědomitě věnovali po většinu pracovní doby, jejich smysl existence by vyletěl strmě vzhůru.

  dále jsem pochopil, že zvráceným koníčkem republikových policajtů v civilním osobním automobilu je nutit strážníky zevlující u přechodů přecházet.

  pozn.: v civilizovaných zemích je organizace přecházení dětí u škol (dvacet minut ráno a půlhodina po poledni) úkolem zaměstnanců škol (školníka, uklízečky, juniorských pedagogů a podobně), kteří zbytek pracovní doby využijí svojí hlavní profesí.

 6. Pánové, myslete trochu třídně. Byl zastřelený mladík, nebo „mladík“? Byl normální, nebo někdo z BFLMPSVZ komunity? Nebyl? Tak ho stihl spravedlivý trest od ozbrojené pěsti dělnické třídy. Ta si s heteronormativním bílým patriarchou umí poradit.

 7. V článku je několik technických nepřesností. JPX nestříli gelovou nábojku, z hlavně, resp. z nábojky vycházi paprsek kapaliny s obsahem dráždivé látky. Úsťová rychlost není 100 m/s, tu výrobce vůbec neuvádí. V manuálu najdete pouze rychlost v 1-2,5m, kde rychlost klesá z 127 na 54 m/s. Pokud ale víte něco málo o balistice, můžete si balistická data pro kratší vzdálenosti dopočítat. Neni to nic složitého, rychlost i energie po výstřelu klesá exponenciálně. Stačí tedy balistická data zlogaritmovat, proložit přímkou a pak zase umocnit.

  Úsťová rychlost výstřelu pistole JPX je tedy 226 m/s, úsťová energie 354 J, ve 20 cm rychlost klesne na 202 m/s s energií 184 J. To jsou cca poloviční hodnoty oproti 9mm Luger. Není tedy divu, že kluk nepřežil.

  Flastr by měl mimo jiné dostat i ten, kdo zařadil JPX do kategorie D – zbraně volně prodejné bez ZP.

 8. K tomu Lipníku bych ještě doplnil maličkosti. Takové nevýrazné, ale jednak nám je novin(k)áři neřeknou a jednak se ještě nedostali na břeh malého rybníku v Moravské bráně.

  1) jeden ze strážníků odmítl dechvou zkoušku. Divné, předchozí poloha služebního vozidla mj. zahrnuje pozici, která je totožná s polohou dvora místní pálenice.
  2) zastupitelstvo obdrželo čtyři návrhy na zrušení městské policie.

  Obecní policii v Lipníku považuje většina občanů za idioty, kteří by zdechly po třech dnech v normální práci. U některých je to prokázané (svědecké výpovědi nadřízených v předchozích zaměstnáních).
  Jejich revírem je zejména náměstí, kde je zpoplatněné parkování. Pokud se váš nákup protáhne, dement u televize vyšle jiné dva dementy a ti pohotově vyplní bloček. Je zvláštní, že když v letním čase jedno nejmenované etnikum na náměstí ve večerních hodinách paří, hlídka jede raději něco důležitého kontrolovat jinam.
  Další nutná činost je zajištění bezpečnosti na benzince, kde bedlivě hlídka sleduje u kávomatu konec pracovní doby a zajišťuje tak, že tržba nepadne do rukou ozbrojeného šílence. Za městem jsou sice další dvě benzinky, ale tam nedělají tak dobré kafe, jejich bezpečnost tedy není důležitá. Zrovna tak, jako když pokladní na nádraží nese tržbu k vlaku. Zrovna tak, jako když prodavačky odvádí tržbu z jakéhokoliv jiného obchodu ve městě.
  Pokud máte tu drzost, že chcete ve výběhu idiotů nahlédnout do zákoníku, donese vám idiot okopírovaný papír se slovem: „to vám musí stačit“. Že vystavuje pokutu a není schopen říci, o jaký druh komunikace se jedná, je smutná realita. Pak jako stojíte v protisměru a jedním kolem na trávě, takže on nemá jinou možnost!

  Pokud máte tu drzost, že idiotovi vysvětlujete, že je idiot, začne vyhrožovat zákrokem bo znevažujete jeho postavení. Je zvláštní, že třeba státní policie pochopila, (většina osazenstva jsou místní) že nesmyslné represe nebudou praktikovat, neb chtějí žít dále na malém městě.

  Ale nejhezčí bylo, když zásahovka vybrala pěstírnu, která byla přímo naproti oknům městským idiotům.

  Co dodat? Instituem městských idiotů si vytírají prdel i státní policajti. Je zbytečný a jeho zrušení přinese jen jinou formu platby podpory. Už né město, ale úřad práce.

  1. Pracak je sice bude platit, ale aspoň nebudounikoho ohrožovat.

   1. Jsou to fyzicky zdraví lidé, mají řidičák a zbroják, tzn. kariéra vrátných, řidičů, skladníků atd je jim otevřená.

    1. Ty zbrojáky bych právě těm městapákům okamžitě pobral. Ostatně článek je o tom..
     Jak už tu někdo napsal – ne na těch přechodech, ale v jiném oblečení, při jakési simulaci „hlídkové činnosti“, chodí ověšení všelijakým železem a fakt jim chybí snad jen ty granáty..
     Viděli to zřejmě u nějakých státních zásahovek, ke kterým se ale nikdy nemohou dostat, no tak si ty hračky nechali nakoupit od města a ověsili se jimi.

     Jejich vznik si naneštěstí pamatuju, původně vůbec ozbrojení nebyli a neměli být, měli u sebe jen obušek a klepeta.
     Lidi tenkrát na jejich zřízení reagovali „a jéje, noví šedí vlci“ a mávli nad tím rukou, protože na městečko byli původně jen dva. Dneska je jich tady osm, vlastně devět, protože velitel.

     Nepamatuju si detaily, ale podle mě jejich postupné ozbrojení S-P vzniklo salámovou metodou, přes nějaké ty plynovky. Semtam jsem slyšel, že tihle blbečci v devadesátkách někde dostali po držce, naprostou většinou za arogantní chování, povýšenost a neoprávněný výběr výpalného.

     Mezi místními blbečky je jeden, takové růžolící, vytáhlé ušaté torpédo, jak byl původně Šlachta, ale má odhadem tak 70kg i s těmi jejich černými montérkami, dalším vercajkem – a taky s viditelně fakt obrovským rebolbérem ala Drsný Harry.

     Musel jsem se nahlas rozřehtat, když jsem ho uviděl poprvé – jestli takovou rachitickou postavu netáhne takový kus železa k jedné straně, protože postavu fakt má, že byste ho přerazili hustším soplem..
     Ten by ani žádnou fyzickou práci dělat nemohl. A zřejmě je ten kravský rebolbér to jediné, co ještě unese. I pomocný skladník občas musí přenést nějakou těžkou bednu, nebo přístroj – tenhle by se zlomil vejpůl jak rampouch.

     To jsou nějaké .357 či snad pětačtyřicítky, nebo co to je za krávy, proboha?
     K čemu taková zbraň je, když vaší náplní práce není zrovna hlídka v nějakém safari, abyste jím případně mohl střelit slona, kterému jeblo?

     1. Těžko jim je pobrat. Pokud si ho udělali, pak ať nosí jako každej jinej. I ochranka v nákupáku nebo doplňovači bankomatů mají zbroják. Co nosí v práci a jak to používají je otázka na jejich zaměstnavatele. Od toho má ta sebranka Dčko a ne něco jiného.

      1. Já bych zavedl na zbroják a i řidičák iq testy a psychotesty.

       Fízlové budou do druhého dnes bez zbraně a bez řidičáku. (Stejně jako pulka populace)

       1. Fízlové dělaj jak iq testy, tak psychotesty.

        1. Akurát u fízlov ide o to, aby to IQ nebolo príliš vysoké. To by sa mohli začať zaujímať o fungovanie svojho zboru a súlad so zákonmi.

         1. gofree: před lety proběhl případ, kdy v USA nějakého uchazeče vyhodili od přijímaček z důvodu vysoké inteligence. Vedoucí sboru nebo šerif (už nevím, kam přesně se hrnul) si to obhájil s tím, že lidi s vysokým IQ u nich nevydrží, takže je v pořádku, že ty moc chytré vůbec nevezmou. Přitom ta hranice není zrovna vysoká, ale netroufám si říct, jestli to bylo IQ 80, 90 nebo 100.

     2. Takový rachitický fízl snad ani nemůže dojít nikdy na určené místo. Jak ho to železo táhne na stranu, tak logicky musí chodit v menším či větším kruhu, a dojde vždy nakonec zase na místo ze kterého vyšel
      :-)))

  1. Požáry zakládat a chránit!

  2. No tpč, to nevymyslíš. Jdeš se proběhnout, nejspíš ve fízlmontérkách a týden po úrazu, do špatně přístupného lesa.
   Sedmadvacet roků v kombinaci s akčňáky, přitom v palici problémů, jak dvanáctky v Bravu..

   „Podle něj za tím nejspíš stály nenaplněné touhy být hrdinou“.
   „Chtěl se ukázat. Když tam je první, tak se bude snažit hasit. Do jednotky chodil už jako kluk. Byl hodně aktivní a fyzicky zdatný. Na druhou stranu i trochu zvláštní. Měl pořád u sebe zbraň. Ještěže si někde třeba nehrál na hrdinu-pistolníka. Překvapuje mě, že takoví lidé projdou psychotesty a dostanou se k policii,“ pokračoval Buček.
   Vyšetřovatelé zjistili, že požár vznikl na více místech. „Od začátku měli podezření na úmysl. On tam byl první, nahlásil to a aktivně hasil, než přijely jednotky. Když se ho na místě ptali, co tam dělal, tvrdil, že se šel proběhnout. Jenže tomu neodpovídalo jeho oblečení. A navíc měl týden předtím nějaký úraz,“ popsal situaci šéf jednotky.

   1. Ve starym Řecku žil člověk jménem Herostratos. Zapálil Artemidin chrám jenom proto, aby se proslavil. Tohle bude podobnej model.

  3. Nejvíc mě pobavila citace: „Byl hodně aktivní a fyzicky zdatný. Na druhou stranu i trochu zvláštní. Měl pořád u sebe zbraň. Ještěže si někde třeba nehrál na hrdinu-pistolníka. Překvapuje mě, že takoví lidé projdou psychotesty a dostanou se k policii.“

   1. hmm, teď se dívám, že servisdok před chvilkou napsal to samé :-/

    1. To je nepochopení funkce psychotestů – smyslem je zabránit, aby se do sboru nedostal někdo normální a nerozložil to.

     1. No co by jsme si namlouvali, prostě teorie a praxe a pak mají mít ti tak do pětatřiceti přehled i o stavech a žvástech především „sebeurčovaných.
      https://www.youtube.com/watch?v=DXCrJ9IpSBA

Napsat komentář

D-FENS © 2017