Těžkoslovensko - zpět na článek

Počet komentářů: 724

Přidat komentář
 1. Tak tohle je hodně, hodně dobré… a taky hodně, hodně smutné.
  Něco takového by napsal Lao-c‘ kdyby žil v 21. století v ČR.

  Zvlášť hutný epilog:
  „I když tohle všechno všichni víme, vůbec nic s tím neděláme a děláme, že to tak není.“
  …a hádáme se donekonečna na internetu o pičovinách, třeba jestli jsou potřeba kompresůrky na vagónech či nikoliv, a neřešíme základní věci našeho přežití, a reálné věci co se na nás valí s děsivým rachotem jak alpská lavina.

  A jako pitomci se spoléháme na politiku a furt dokola hledáme nějaké Svobodné, Trikolóry které by nás spasily. Netušíc přitom, že jsou to jsou jen strany co mají sloužit jako návnada, která spláchne do hajzlu protestní hlasy voličů, aby to zase vyhrál nějaký proamerický prounijní slepenec jako Spolu.
  Co s takovými osly, kteří se pořád dokola nechávají utáhnout na té samé nahnilé mrkvi na provázku?
  Pokud chcete skutečně něco změnit, tak zde je návod:

  „Jak působit na státní moc“

  https://vk.com/video351663392_456239248

  Stahujte/koukejte dokud to jde, protože tohle video je tak nebezpečné, že ho smazal jak Youtube, který vyhrožoval zrušením kanálu, tak dokonce i Rutube.

  1. Kabrňáku dík, ten návod stojí za to shlédnout, stejně jako přečíst Sheldrakeovu teorii morfické rezonance, příp. něco od Bruce Liptona, Honzy Raka nebo třeba Jiřího Ledvinky?

   1. Úplně jsem nepochopil otázku. Video je dělané ve stručném hutném a praktickém stylu, určitě stojí za shlédnutí. Žádná ezoterika, mystika apod.
    Kvantový fyzik Prof. Rak je docela fajn, zvlášť ty jeho starší věci, ty jsou stravitelné i pro konzervativnějšího člověka.

    Zajímavé je, že každý poctivý kvantový fyzik se časem stává mystikem. Ona totiž mystika je v podstatě kvantová mechanika popsaná ne-fyzikálními termíny, a vice versa :)

    1. Pardon, otazník měl být tečka… ale co je dneska jisté.

 2. Hned ten první bod. Kolik znáš lidí, kteří nemají co jíst?

  1. Tu a tam některý z těch bodů je zavádějící polopravda, a to jsou ty lepší. Většina jsou lži, jako když Rudé právo tiskne.

   1. Lidé s mentalitou nevolníka budou své otroctví a pouta zuřivě bránit do roztrhání těla.
    A když je jejich anglosaský páníček nakopne okovanou botou, tak se s kňučením připlazí zpět a tu botu začnou olizovat.
    Marnost nad marnost. Některým prostě není pomoci…
    No,aspoň mohou posloužit jako odstrašující příklad pro ostatní.

    1. Tak si zkus ta svoje pouta rozštípnout. Jestli to dokážeš.

    2. kaBrnak :
     Tieto Tvoje slová sú trochu inak uvedené v poslednej vete článku :

     „Epilog: I když tohle všechno všichni víme, vůbec nic s tím neděláme a děláme, že to tak není.“

     A v nich je zhrnutá aj príčina toho marazmu.

   2. Ano, nemá cenu rozebírat více než ten první bod. Všechno stejný nesmysly. Proto se ho ptám na ty umírající hladem.

    1. Počkej si cca půl roku, a uvidíš ty hlady umírající i z okna.
     Docela by mě zajímalo, jak ty miliony doochodců zaplatí 100% nárůst cen potravin a 300% nárůst cen energií, když s těmi svými 12 000 jedou už dnes na doraz.
     A většině rodin s dětmi vysály koronaopatření a inflace veškeré jejich úspory.
     Už předtím bylo milion lidí těsně u hranice chudoby.
     A miliony si potřebovaly vzít půjčku na jakýkoliv nečekaný výdaj Do 10 000kč typu „odešla nám lednice/pračka, pokazilo se auto“.

     Co tak poslouchám lidi mluvit mezi sebou, tak jsou totálně zesraní z toho že přijdou o práci. Jakože do jara jich přijde o práci tak 30-50% kvůli krachujícím podnikům.
     Už teď se většina podniků potáci na pokraji krachu a různými opatřeními se to snaží udržet, ale marně.

     1. „Průměrný důchod vyroste od září 2022 na 17 900 korun.“
      https://www.penize.cz/duchody/434340-duchody-stoupnou-i-potreti-spocitejte-si-kolik-dostanete

      1. Průměrná inflace bude kolik? Jako průměrný idiot bys to snad zvládl spočíst, kamže ten důchod vyroste. PO-LO-PA-TĚ. Podám ti stejnou „informaci“: Pepík, Lojza a Jaryn si o víkendu každý průměrně 2x zašukali. Co z toho plyne?

       1. Už před 2 lety, před mnoha valorizacemi měla důchod pod 12 tisíc jen opravda malá část důchodců
        https://www.seznamzpravy.cz/clanek/velky-prehled-duchodu-kolik-je-nejvyssi-penze-ci-v-kterem-kraji-je-nejvic-duchodcu-173149

        Kolik důchodců nich bude mít Kabňákovo 12 000 Kč na podzim po dalších valorizacích ?

        1. průměrnej doochod vosumnást litrů? a to víš, ty hňupe, že průměr znamená, že někdo má víc, a někdo zákonitě MUSÍ mít míň?

         vono jaksi i brát patnást litrů je docela nahovno v momentě, kdy nájmy třeba ještě stávajícím nájemníkům nerostou úplně závratně (snaží se to zvedat postupně, vo pětikilo třeba po půl roce), ale energie vole letí kam, zálohy už na dvojnásobek jenom během posledního roku? půl roku?? a bude to i s takovejma zálohama vůbec po letošní zimě stačit? teda jestli vůbec bude plyn

         a tak za těch patnást litrů na mnoha místech zaplatíš ten nájem a zálohy, a na žrádlo už prakticky nezbude, a to přece jenom i pro toho doochodce není jedinej výdaj

         honem mi poď říct knížecí radu, aby se přestěhovali do menšího! jasně, pyčo, dyž se třeba v Pze mrknu takle zfleku na nájmy, vyřadím všechny sračky jako studia, podnájmy, pokoje, byty někde v prdelích kam se sockou nedá dostat (pro doochodce nemyslitelný, doktory mít 2+ hodiny cesty a nemít pořádně kde nakouput), tak pod 10000 korun je tam toho docela hrstka, a to je stejně dycky BEZ energií…protože za NOVÝ nájemný už se účtujou nynější inflační ceny, resp. se to i pro jistotu zvedá víc, protože se to nebude dát hned za tři měsíce zvedat, takže se spoustě lidí stane, že zatímco se jim starej nájem zvedne pomalu, tak ceny novejch nájmů vyletí tak, že se ani mladším, v kondici a co by to zvládli, NEVYPLATÍ nikam přestěhovat

         totiž, k tomu stěhování je taky vole nutný mít volný TŘI AŽ ČTYŘI nájemný (2-3 kauce+minimálně jeden pro realitku), desítku na stěhováky a eště si vyhradit tejden na voběhání VŠECH úřadů, dodavatelů služeb (energie/televize/data/etc.), jasně, pro lidi, kteří prakticky přestávají vycházet, pohodička né? to se většina radši voběsí, než třeba v sedumdesáti, vosumdesáti podstupovat tohle…holt ne všichni v tomdle věku jsou jak rybičky, jsou lidi, co byť byli celej život v kondici a fit, tak to na ně třeba po sedumdesátce padlo a jsou spíš už v prdeli, než v kondici, a nepomůže jim prakticky nikdo – zpravidla zejména rodina určitě ne, ta se ozve jenom když z toho může něco vypadnout, nebo něco potřebuje

         dyž to vidím, kam ta společnost spěje, jak se kdejaká kurva všude v médií bije v prsa, jak se máme dobře, a pak se nedokážou ani postarat vo starý, co vo starý, i lidi co chodí ještě hákovat do práce, tak přestávají být schopní vůbec vyjít, člověku se vodvírá kudla v ruce a rozhodně je jasný, že taková „společnost“ čím dřív se restartuje, tím líp, snad jenom, aby se to potom zlepšilo, posrat ještě víc se to dá dycky

         1. To je u tebe normální si postavit slaměnýho panáka a pak ho epicky sejmout? :D

          1. jako že režimní báchorky sou pravda pravďoucí a co člověk vidí kolem sebe je slamák, nebo co to zas meleš ty sráču?

           nějaký režimní hovna a jiný košový spotřebitele už nejsou pro smích ani dětem v mateřské školce, počítat inflacu z aut, kompů a jinejch kolomotív je hezký tak do nějakýho ústavu, ne pro lidi, jejichž prakticky jediný výdaje jsou střecha nad hlavou/energie, trochu jídla, zdravotní péče a nějaký drobnosti jako křížovky, občas nějaká nutnost co se pokazí apod., těm se zvedají životní náklady o VYSOKÝ desítky procent a dostanou hozenou nějakou kost podle nějaký košovýho spotřeba? di s tím do vole prdele…

          2. Ne, že pointa byla úplně někde jinde. kaBrňák uvedl fakt o 12k, Jimmyx ho opravil, nic víc.

          3. Kabrnak nikde nepíše, že 12k je průměrný důchod. Tak moc nevím, co Jimmy opravoval. Každopádně, třeba k důchodovému mediánu je se svými 12k Kabrnak blíže než průměr k mediánu. Když teda chceš mluvit o faktech.
           Jelikož jsem zařizoval nájem pro jednu moji příbuznou, která sem do Prahy jde na VŠ studovat tak mě napadlo to stejné, co Behemota. Jak kurva vyžijí důchodci v dnes módním nájmu, když garsonky začínají na 10k, pochopitelně +2-3k energie + kauce + provize. To byl původní Kabrnakův point, na kterém znalost aktuálního průměrného důchodu nic nezměnila.

          4. Vzhledem k redukčním hranicím je medián k průměru u důchodů mnohem blíže než u mezd.

          5. Behemot: Respekt za příspěvky v tomto vláknu. Ušetřil jste mi práci a podepisuju.

          6. Děláš si legraci? Takových lidí jsou stovky tisíc …..

          7. Já bych jenom podotknul, že řada těch důchodců nežije sama, tedy ne každý nese ty náklady celé na svém hřbetě. Dále existuje nepříliš velká, ale přeci jenom skupina lidí, která je dotována svými dětmi.

           Ano, ocitnout se v postproduktivním věku bez podporující osoby a majetku sám, je na pytel. Být samoživitelem dtt. Na druhou stranu to není případ všech důchodců a všech rodičů. Znám 90 letou paní, která žije v bytě, který si pořídla s přispěním dětí (uznávám, že to bylo v době, kdy ceny nebyly takto vysoko proti příjmům) a ještě občas strčí nějakou stovku pravnoučatům.

          8. Zajimave je, ze nejvic majetku lide nashromazdili v dobach, kdy rodiny zily na jedne hromade. Dnes je poderni zit separe, ale kdo muze, tak breci.

          9. To Sysop:
           Tohle fungovalo od pravěku.Na venkově do Vítězného února.

        2. Před dvěma lety mělo důchod pod 12000 Kč asi 350 000 osob.

     2. Nedělej závěry na základě své sociální bubliny.

      1. No někdy je dobré mít přehled o tom, jak je v jiných bublinách, abys věděl, do čeho půjdeš, až začnou některé bubliny praskat.

       1. Ano, proto by neměl dělat závěry na základě své bubliny.

     3. Jejda, to mi připadá jako proroctví jakéhosi Flégra – to taky měly být plný ulice mrtvol, ti šťastnější v mrazácích, a totální armagedon kvůlivá jakési sezónní viróze …

      To už teď tolik nezabírá tak se začíná strašit vyhladovělými mrtvolami na prahu vil boháčů? :-)

      1. kam myslíš, že ty statisíce nejen důchodců, ale i pracujících, co už to neutáhnou, pudou, než na ulicu?

       uvědomujete si vy hovada, že dyž i postel v nejsmrdutějších dírách (co si honosně říkají ubytovny) stojí dneska od 400 nahoru (a volno absolutně NE-MA-JÍ), tak to je 12 tisíc za měsíc?

       byt dneska příde bez problémů na dvacku, a pokud třeba je ženská sama na děcka, nemá šancu to utáhnout…taky proč poslední měsíce začínají takový kvanta šlapat, jak už to ostatně Alien párkrát nakousl

       1. heheéééé. V ťažkej dobe je najlepšie trochu ironie a sarkazmu :
        Zachránia nás naši miláčkovia USAci.

     4. kaBrnak :
      Problémy musíš vidieť správne politicky.
      Vypneme ruský plyn a ropu, vyhladujeme Putina a jeho armádu, a zase bude raj na zemi.
      …..
      koniec vtipu.
      A hlavne – čokoľvek vykladať debilom je mrhanie písmenkami.

  2. „Z pouhých 370 dětí v roce 2013 se počet těch, které potřebují pomoci, zvýšil letos na téměř 13 000.“ 13000 dětí, kterým neplatí školní obědy rodiče, ale charita.

   1. A do tý doby ty děti nejedly nic? Dá se na to koukat i z druhé strany. Obědy zdarma? Neber to. Tak natáhneme ruku, blbej kdo dává, blbější kdo nebere.

    1. Neznám přesná kritéria, ale určení příjemce je na škole, nikoli na rodině. Nikdo si tak nevybere, že bude brát obědy zdarma. Leda by své dítě dlouhodobě neposílal na obědy a doufal by, že toto bude zařazeno do programu.

 3. Jednička s hvězdičkou. Polistopadový bordel z toho srovnání vychází velice nelichotivě.

 4. Už Vám to dochází, že pravdoláskovému ráji začínají jít tlusté do tenkých, co?
  Čím dále, tím více se směji těm, kdo mne označovali za komunistu.
  Komunismus totiž máte mezitím všude kolem.
  Tak si ho užijte, kašpaři!

  1. Nemusíte nám tu furt dokazovat, že o ekonomii a ekonomice víte jen ze školení za socíku.

  2. je dost smutný vidět celkem vzdělaný a minimálně nějakým způsobem chytrý lidi být naprosto vymletý pravdoláskovou propagandou; ne že bych z toho měl radost, ale za chvilku sklidí ty sračky, co celou dobu seli, a s nima i spousta dalších

   jako fakt ta nevěřitelná pokryteckost, kdy se tzv. západ sral od druhé války do celé planety tak, že po padesáti letech toho maí VŠICHNI plný zuby a spojí se i s ďáblem, aby se toho jha zbavili, a když to udělá někdo z toho ach tak špatnýho tábora, tak můžou puknout…přitom to ovšem udělá po jejich vzoru :) tak možná proto je to tak sere?

   1. „vzdělaný a minimálně nějakým způsobem chytrý lidi “

    – moc pekná ironia. Zvlášť to „nějakým způsobem chytrý“. Neviem preo, ale ihneď mi prišiel na um nějakým způsobem chytrý Mrcasík.
    …… nějakým způsobem chytrý….

    1. to kci :-)))) 1+

 5. Pro pořádek zopakuji, aby to měli standardní kritici těžší:
  -jsem zastáncem přímé demokracie
  -zápory i zločiny komunismu samozřejmě odsuzuji
  -zamlada jsem býval fanatický antikomunista, dnes už jsem k čs. socialismu let osmdesátých v jeho záporech i kladech objektivní (ale řekněme, že jsem tímto při srovnání obou režimů celkem objektivní na rozdíl od celoživotních fanatických komunistů či antikomunistů)
  -až 30 let života v úžasném kapitalismu a fantastickém neomarxismu mě naučilo rozpoznat některé nesporné kvality čs socialismu
  -je dobré si neplést padesátá léta stalinistického teroru s osmdesátými léty socialismu, což jsou do značné míry různé epochy společenského stavu
  -mým cílem rozhodně není navracet do naší země komunismus, ale z objektivního systémového pohledu fungovaly některé roviny daného společenského systému v praxi uspokojivě a je na místě je využít i v systému jiném, protože jsou správnými řešeními nezávisle na ideologiích
  -jaké byly klady, zápory, problémy socialismu, analyzovat pro účely této diskuse nebudu, to jsem už rozebral v jiných článcích
  -každopádně, vše co bylo na minulém režimu špatné, tady dnes máme ve stejné či horší podobě (občanská práva a svoboda) a vše co bylo dobré, zmizelo (sociální jistoty, soběstačnost, bezpečnost, slušné ženy)

  Závěrem konstatuji na téma předem očekávaného marného souboje přesvědčených diskutérů proněco vs protiněčemu to, co jsem řekl už hodně dávno.
  Rusko a socialismus vypadají někdy tak dobře ne proto, že by byly tak dobré, ale proto, že je západ a kapitalismus (neomarxismus) tak špatný, nefunkční a zkažený.
  Rozhodně by neměly být cílem ani návratem. Spíše je dobré si ze všech funkčních systémů historie vzít pro další uspořádání to dobré, vynechat to špatné a postavit to na něčem úplně novém, co jsme ještě nezkusili a má to šanci vše posrat úplně novým a neotřelým způsobem.
  Stávající asociální totalitní režim by měl každopádně skončit, na tom by se měli všichni vlastenecky a pronárodně smýšlející občané shodnout jako na sjednocujícím minimu. Naším úkolem je spíše nastolit debatu o základech nové Ústavy a společenského systému, která už měla být dávno uzavřena. Protože největším uměním není udělat revoluci (něco zničit), ale mít jasno, co se bude dělat pak (něco vytvořit). Pokud to revolucionáři nevědí a nemají na takovou otázku jasné odpovědi, tak jsou nezodpovědní, hloupí nebo někým najatí. A hlavně pak vždy přijde ještě horší režim než předtím.

  1. Můžu prakticky kompletně podepsat.

   Ale todle říct prorežimnímu fanatikovi, tak se dočkáš dětinskejch žvástů typu ať se tam vodstěhuješ, dyž je to tak skvělý. Nejsou s to pobrat, že tady instalujou takový sračky, kdy ještě člověk bude litovat, že tam teď nejde (protože teď to tam ještě zdaleka není tak dobrý, resp. tady tak špatný), ale ten den nakonec příde.

  2. Jojo, Alík vždycky odsuzoval zápory komunismu. Jen si většinou ty zápory vyložil jako klady a ty už pak neodsuzoval. Antikomunista to byl vždycky – tedy až na ty své teze o sdílení, bytech zdarma pro Slušné chlapy 30+ (teď už by mu stačilo 40+)…
   30 let života v úžasném kapitalismu na socdávkách ho naučilo… co vlastně…

  3. Znovu se ptám. Kolik znáš těch co nemají na jídlo? Jednoduchá otázka.

   1. Na sídlištích u popelnic jich prehrabuje odpad vcelku dost. V parku na lavičce, atd…. .

    Deti ve skolach?

    https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/skolni-obedy-podpora-msmt-mpsv-vypsane-programy-navyseni-castek.A210125_110348_domaci_brzy

  4. Také bych chtěl vědět, kolik Alík osobně zná lidí umírajících na nedostatek jídla.

   1. Neznám osobně ani jednoho kosmonauta. Znamená to tedy:

    a: kosmonauti neexistují
    b: existují, ale já o nich nesmím mluvit ani psát, protože je osobně neznám
    c: můžu o nich mluvit a psát, ale jen to, co si prečtu od těch, kteří kosmonauty osobně znajķ

    Nějak se v tom asi ztrácím.

    1. Motáš dve na tri. Nikto v ČR (ani SR) od hladu nezomiera, ani nezomrie. Prirovnanie s kozmonautmi je nezmyselné. Žiadny hladomor tu neexistuje. Pokiaľ niekto už nemal viac dní jedlo v ústach, tak už za tých niekoľko dní prišiel ma spôsob, ako sa zadarmo k jedlu dostať (legálne).

     1. Když jsem byla nedávno v ČR, tak poměrně dost lidí obráží popelnice. Také jsem četla, že počet dotací na školní obědy se zvýšil za Fialovy vlády o 30 %. Trend je naprosto jasný. Na rozdíl od Flégrova strašení je jen otázkou času, kdy budou lidi s podvýživou. A později nastane hladomor po Jemenském vzoru.

      Když jsem byla velmi nedávno v ČR, tak mě zaujalo, že v marketech se cedulky s cenami zvyšovaly běžně dvakrát týdně. Kdo zná exponenciální funkci ví, jaká je její rychlost / derivace a kam to míří. Toto je horší než měnová reforma 1953, jen je tichá.

      Mně se moc nezdálo, že oficiální čísla české inflace sedí s realitou.

      1. Melieš blbosti. To skôr bude hladomor v USA, než v ČR. A to ešte najprv zomrie celá afrika.

       1. V mém komentáři nebylo o USA ani Africe ani slovo. V USA i Africe lidi opravdu hlady umírají. V USA poněkud méně. Ale já jsem psala o ČR.

       2. To že je něco mimo tvůj obzor ještě neznamená, že to neexistuje…a prorokem díky tomu asi taky nebudeš.

      2. Jesterka: v ČR nikdo hlady neumírá, že pár exotů vybírá popelnice, nic nedokazuje. Souvislost dotací na školní obědy s hladomorem jsem nepobral už vůbec.

       1. Nic si z toho nedělejte. Prostě na to nemáte.

        Zeptejte se nějakého chytřejšího člověka, co znamená budoucí čas (nápověda: slovíčko „budou“) a co znamená termín „trend“.

        Stejně se třeba zeptejte nějakého chytřejšího člověka než jste vy, co znamená (pozor! zde je průnik se slovem trend!) když roste počet lidí, kteří bez dotací a sociálních dávek nemají na jídlo pro své děti.

        Zkrátka, nechte si to od někoho vysvětlit, protože tady na doplnění vašeho vzdělání není prostor.

        1. Jo trend, to je takovéto, že vezmete dva body na grafu, přiložíte pravítko, uděláte dlóuhou čáru a prohlásíte, že za rok to bude takhle? Tak jo.

         1. V případě tvých příspěvků je to opravdu tak, že stačí vzít poslední dva a jednoznačně ukazují trend. Je rostoucí….. Za chvilku bys měl cítit, jako holub ©Štrosmajer.

      3. Vágusové tady byli i za komárů.Nevím co je „dost“.A hladomor u nás?A 1953?.Tenkrát to v Plzni bylo hustý.A stejně nic.Potřebujem vzpruhu.Lidi jsou rozežraný.Ale na ulicích se tolik mrtvol válet nebude.

     2. Nijak jsem se k hlady umírajícím nevyjadřoval a ani to nemám v úmyslu, nemám dostatečný přehled. Reagoval jsem na DAC a off-roadovu argumentaci, která mi přišla hloupá. Už i Bolek věděl, že to že něco osobně neviděl ještě neznamená, že to neexistuje :-) Mohl bych Vám napsat, že to Vy motáte dvě na tři, ale myslím že jste spíše nepochopiĺ co jsem se snažil říct.

    2. Kosmonauti nejsou stejná kategorie jako vyhladovělá mrtvola. Alík to ale podává, jako kdyby o hladové zakopával už jen když jde vysypat koš.

     1. Já nepolemizuji s Alienovým článkem, chtěl jsem pouze podotknout, že argumentace použitá v diskuzi pod ním, na kterou jsem také reagoval, je veskrze blbá. Nevyjadřuji se ani k tomu, zda zde někdo umírá hlady, nebo brzy bude. Jen si myslím, že kruciální argument do diskuze: „A kolik jich znáš osobně“ nic nedokazuje, ergo kladívko je úplně k hovnu. Pokud Vám to tak ale vyhovuje, co už já s tím :-)?

  5. Alien :
   „-jsem zastáncem přímé demokracie“
   – ufff….. pri pohľade na demokratov zoradených v zástupe na vakcináciu …… uff… mi tá priama demokracia pripadá ako horor.
   Dlhodobo som absolutny libertarian. Ale pri pohľade na miliony očkovancov , a po 3 minutovom rozhovore s nimi, mi ANCAP pripadá ako absolutne nereálne sci-fi pre takýto prepytujem národ.

   1. Já jsem vypozorovala, že pokud někdo řekne „jsem zastánce režimu / ideologie X“, tak není objektivní a je pokřiven a nedá se od něj čekat racionální a nestranné zhodnocení.

    1. Jesterka: Ad „Já jsem vypozorovala, že pokud někdo řekne „jsem zastánce režimu / ideologie X“, tak není objektivní a je pokřiven a nedá se od něj čekat racionální a nestranné zhodnocení.“

     Souhlas, obecně to zpravidla platí.
     Lidí, kteří jsou schopni se ve prospěch pravdy nebo vyšších cílů oprostit od svého světonázoru, volené strany či nejbližší ideologie, je málo. Ale pozor, existují.
     Je to otázka životních hodnot a pevných zásad, nadřazených ideologickému světonázoru.
     Nakolik to někdo dokáže, už musí posoudit jiní.
     Je třeba se řídit podle jejich vlastních slov a činů, ne podle toho, co o nich někdo říká. Ani podle toho, co nám o nich napovídají pocity v dobrém či zlém. :,)

     Na druhou stranu, zásadoví chlapi nemlží a jasně řeknou, kam patří, jaké hodnoty zastávají, co hájí, jaké mají cíle a vize. Postupují totiž v oblbnutí mas úplně opačně než podvodní lídři. Jsou tak mazaní, že něco naprosto neuvěřitelného a nesplnitelného lidem slíbí a pak to po převzetí moci opravdu splní. :,)
     S tím určité kruhy opravdu nepočítají a než se vzpamatují a zkusí je koupit, zastrašit nebo zkazit, může být pozdě. Natož, pokud se nenechají.

     1. „Jsou tak mazaní, že něco naprosto neuvěřitelného a nesplnitelného lidem slíbí a pak to po převzetí moci opravdu splní. :,)“
      To zní jak věštba z Delf Lýdskému králi Kroissovi.

      1. pardon – lýdskému

  6. to alien 1+

 6. Jo, dobrý. Jistěže, pokud bychom museli být bezvadní, něco by šlo drobně upřesnit. Ale vcelku – dobrý.
  Frikulíni při čtení jistě navlhnou, jak jim trendy chemie dovolí, ale se skutečností nic neudělají. Je to fialově fpiče. Ano, líp už bylo. Kdysi, hodně dávno.

  1. tjn, očividně se mají dobře, lidi mají co jíst, pít, kde bydlet, čím si zatopit, všecko fpohodě, obilí nepotřebujou vyvážet, tak můžou vozit šrot po světě

   a co, tamta, huhlenová stopa? nic? kde sou greténi???

 7. Pro Aliena:

  Co chceš od našich pseudovlastenců?

  Bojují mezi sebou, nesnáší se kvůli vakcínám a jedni jsou pro Rusko a druzí proti, i když nás víc ovlivní naši pitomci v Bruselu a v Praze, kteří nás vedou do sebevraždy, nemyslím jen ty sankce (některé z nich chápu, jiné ne), myslím Green dealy (zdražovat se začlo hodně už před válkou na Ukrajině), genderismus a transgenderismus, multikulturalismus a migraci z Afriky a Předního východu, inkluzi ve školství, vyvádění divident a peněz pryč z ČR,… jsme jen levná montovna a kolonie západní části EU (máme dražší vodu i energie za menší platy, asi 1/3 v průměru, to samé potraviny plus jejich horší kvalita) – jenže na to ti kapitalisto-fanatici odvětí, že vše vyřeší volný trh a menší daně, což je nesmysl, jsem zastánce něčeho mezi socialismem a kapitalismem, ani jeden extrém nefunguje. Volný trh je stejně blbé utopické dogma jako komunismus, jen komunisté dosáhnou aspoň té fáze diktatury, volnotržníci nedosáhnou nikdy ničeho – leda občas okrást spoluobčany na soukromém spoření na důchod – a rychle jim to zkrachuje (pokud tomu věří a nechtějí si jen vydělat). Volný trh je jen dočasný, ničí totiž sám sebe z principu, musí, protože vede k monopolům a kartelům a oligopolům, které nahradí slabý stát a udělají si tak nový stát, ale soukromej a horší… žádné vakuum dlouhodobě není, ani žádná svoboda, tahle „svoboda“ sežere rychle sama sebe a zničí se. Její vyznavači a všichni tihle ekonomičtí liberálové jsou pitomci, vyznavači pseudo-filosofů jako von Hayek a Mises a spol. Na úrovni Marxe a Lenina a Stalina. Jen zabili méně lidí zřejmě, protože se moc často nedostávají k moci (nebo ne v čisté podobě), vzhledem k jejich ideologii to ani není moc dobře možné, ne dlouhodobě. Oni totiž vlastně odmítají státní moc a tak neumí stát používat… Ani ten jejich Reagan nezrušil progresivní sazbu daně v USA, jen seříznul, ale nechal. Thatcherová taky nebyla žádnej ideál. Jediná výhoda byla, že byli oba ti politici trochu konzervativní v politice, ale ne nějak extra. Taky za nich pokračoval dlouhý pochod neomarxistů institucemi, univerzitami,… a nezasáhli, místo toho bojovali s umírajícím SSSR a ještě podporovali islamisty (třeba v Afghánistánu).

  Nechat volný trh = nechat dnešní ultra-levicové vládce korporací, velkých oligopolů, tj. neomarxisty, aby si dělali co chtějí. Sračky…

  Je třeba nejen ovládnout stát, ale nakopat tomuhl dnešnímu trhu prdel. Není socialismus jako socialismus a kapitalismus jako kapitalismus.

  Jenže tady se naši pseudo-vlastenci budou hádat o Rusku a vakcínách a neřešit, že kulturní neomarxisté (a někdy zároveň i ekonomičtí liberálové třeba z ODS – to se nevylučuje) ovládli senát, poslaneckou sněmovnu, vládu, úřady, ústavní soud mají už déle (svině Rychetský a spol. – bohužel jmenovaný myslím kdysi Zemanem, však se Rychetský taky rychle vyvinul ideově tam – kde ucítil vítr a sílu), nu a mají taky školství, univerzity humanitní a právnické (to je sakra velký problém) a mají média hlavního proudu a radu ČT už taky doplňují svými lidmi, Matochu taky rychle vyštípají možná, i když sám nic nezmůže. A brzo budou mít i prezidenta na 90%.

  Lidi tu volí jako hovada nebo k volbám nejdou, přitom vlastenečtější menší zla tu jsou. I slova proti tomuhle gender-multikulti-neomarxistickému vývoji jsou lepší než nic, ale lepší než jen slova jsou samozřejmě i činy. I ten Zeman řekl něco o nové neomarx. cenzuře ze Západu teď nedávno a vedle něho stál připosránek Fiala, vypínající weby skrz tajné služby a jejich dopisy pro oligopoly – bez zákona. Ale zákony už se chystaj, „nebojte“, cenzura příště už bude podle zákona… ostatně už dneska máme dost cenzurních zákonů (hanobení, gumové šíření nenávisti atd… jakoby nenávist byla vžy ne-racionální, to tedy není…). Piráti prý chtěli svobodu netu a teď Michálek volá pro větší boj s „dezinformacema“ (což je každý konzervativnější nebo národnější názor a fact-checkery budou dělat ultralevičáci jako Cemper, dřív ještě brán za extrémní levici i ministerstvem či policí, dneska bude určovat, co je a není pravda – nedávno se přitom musel soudem omlouvat právníkovi Křížovi). https://echo24.cz/a/Swubk/manipulatoricz-se-museli-omluvit-za-lez-a-manipulaci

  Pro mě je každý, kdo se aspoň slovně vymezuje proti tomuhle vývoji volitelný, byť jako menší zlo třeba a dočasně. Vlastenci se u nás nespojili, neomarxisté ano (SPOLU, pirátostan,…). Jak odlišné od Polska či Maďarska. Propadly nějaké hlasy, ale i tak volila velká část národa jako hovada. Zeman minule málem prohrál s šíleným Drahošem (tentokrát si to možná už posichrují i korespondenčníma volbama), kter podpořil přijímání muslimáků peticí 2015 nebo 16, takže to není nic extra s naším národem. Spousta starších vlastenců umřela časem nebo na covid a teď mladí a vypatlaní půjdou opět k volbám – další ročníky. Jak tohle asi může dopadnout?

  Museli bysme sakra zasahovat do trhu a státu, abysme vykopali neomarxisty ze škol a ovládli školství a udělali to co oni (nebo něco podobného), jen pro lepší, vlastenecké cíle… nezasahování a tržní kecy jsou nám k hovnu. To je jako sedět na prdeli a čekat na porážku.

  Libtardy a neomarxisty nikdy nebrat mezi vlastence. Vemme raději nacistu a národnějšího bolševika a jiný „magůrky“, vezměme vyznavače UFO nebo jinýho konspiračního magora, zkusme je trochu zjemnit, vezměme je mezi národovce a konzervativce našeho druhu, ale nikdy mezi sebe neberme volnotržní kretény a kulturní neomarxisty, ty musí skončit stejně jako muslimové, nebo většina muslimů, jako jasně definovaní nepřátelé. S volnotržním dementem ani nemá cenu se bavit, to je jen samé „stačí snížit daně a nezasahovat“ – ne, je třeba udělat přesný opak a sakra zasahovat a zvedat daně korporacím a bohatším. A regulovat ceny jako vlatenec Orbán, tady si furt lidi myslí, že je jen nějaký mýtický komunismus a kapitalismus volného trhu a nic mezi, to je sračka. Ano, i to mezi může být udělané špatně, ale taky dobře… jsou dobré a špatné regulace a dobré a špatné deragulace a jak v kterou dobu taky… Není přece vždy stejná situace, ale tihle náboženský modláři si myslí, že svatý volný trh vše vyřeší.

  Zachránit z tohohle národa tak 30-55% lidí a ne víc.. Někteří se dají ještě trochu převychovat, třeba děti. Ale jinak děs. Spíš přemýšlím na útěkem k Maďarům či Polákům a přizpůsobit se kulturně, běloch jsem, stačí jen nasáknout jejich jazykem a kulturou, která není tak rozdílná, ale je momentálně lepší. A našim pomáhat z emigrace. Ale zdá se mi to tady dost špatné. Neříkám nebojovat, ale mam dost deziluzi z ČR… ostatně v naší národní povaze a v moderní historii tu máme to vzdávání se ostatním – dáme jim vše zadara…

  Ladik.

  1. začals dobře, ale pak takový hrozný sračky, panenko skákavá…kde je dneska ve světě aspoň náznak volnýho trhu? nachází se cestičky v mezích socko-bolševismu (podle toho kde v jaké zemi jak je to jak daleko)

   1. Jo jo, komunisti na tohle zase říkávají: to nebyl komunismus, toho jsme nedosáhli,to byl jen špatný pokus… reálný socialismus… no jasně, jenže ono toho jejich komunismu nejde dlouhodobě dosáhnout (ani v soukromém kibucu ne dlouhodobě), stejně jako „volného trhu“, který z principu ničí sám sebe stejně jako ho může zničit stát… stačí když přirozeně vzniknou monopoly a kartely a to se stane a máte místo té vaší utopie brzy nadvládu gangů a kartelů – čili taký feudalismus trochu, jen v tupější verzi… :)

    Takže ano, v EU není dneska volný trh, ale ani jinde a ani nebude… proto ho ani nechci, nechci totiž utopie, nechci ani utopický komunismus ani volný trh, nesouhlasím s těma debilníma ideologiema, chci něco mezi a to je reálné, jde o to, aby to bylo nastaveno pro-národně. A chci silnou střední Evropu, to také není nereálné, spolupráce nás, Maďarů a Poláků, až přejde tahle debilní putinovská válka, možná se zase Orbán a Poláci udobří, tohle nám ten polomongol z Kremlu zase posral… ale my si to posíráme ještě víc…

    1. Jestli pravice = malý stát (historicky je to lež, pravice byli monarchisté a zastánci silného státu a absolutní monarchie za Francouzské revoluce, žádný dementní libtardi tehdy ani pořádně nebyli nebo jen v blázinci jako de Sade), tak se hrdě hlásím k levici tedy, národní a konzervativní „levici“, že nesnáším jinou levici víc než libtardy, kteří jsou spíš k smíchu, už je další věc.

     Asi není levice jako levice. Ahoj a dobrou noc :(

     1. na ty svoje povídačky chodíš do Kapitála a podobnejch hoven? docela to sedí teda…

      1. „Pojmy pravice a levice vznikly na konci 18. století v období Velké francouzské revoluce, kde v Generálních stavech zasedali zastánci starého řádu, reakční a monarchističtí aristokraté (Feuillanti) napravo a přívrženci nového řádu, třetí stav a radikálové (Montagnardi) nalevo, nevyhranění uprostřed.[1] “

       https://cs.wikipedia.org/wiki/Pravice

       1. Nikde tam nevidím kecy o malém státě :) možná u nějakých bláznivých levičáků a anarchů… :)

      2. V určité velmi, velmi omezené míře má pravdu; původně byla skutečně napravo aristokracie (čistě historickou náhodou), nalevo buržoasie.

       Tím nicméně ona smysluplnost také definitivně končí, neboť tehdy nikdo neřešil kolektivní/individualistický přístup; namísto toho se škála pravice/levice začala užívat ve smyslu rozdělení konservativní/radikální, takže socani se postupně přidávali doleva od buržoustů a nikoli doprava od šlechty. Poté, co šlechta v zásadě (bohužel) zanikla, zůstalo rozdělení takové, jaké máme dnes: napravo zastánci individuálních práv a osobní odpovědnosti, vlevo lumpenproletariát.

       Ryzí náhoda, jež nicméně v praxi také značně podporuje pohled „pravice je individualistická a levice kolektivistická“, je také tradiční paralela mezi „pravý“ a „správný“.

       Ostatně viz např. zde :)

       1. Já nevim, proč bych podle vašich iracionálních kritérií měl brát komunismus za pravicový, když chce odumření státu (tedy přes malý stát až k žádnému… to je podobné jak Urza). :)

        Pro mě jsou důležité ty kulturní věci a beru pravici a levici furt po staru.

        „Z hlediska ekonomického jde o společnost, kde každý člen přispívá podle svých možností a využívá společné zdroje podle svých potřeb[12] (známé heslo „každý podle svých možností, každému podle jeho potřeb“). Po dosažení a dovršení komunismu postupně odumře stát a lidstvo dosáhne svobody a rovnosti jako dialektického návratu výchozí beztřídní společnosti na kvalitativně vyšší úrovni. “

        https://cs.wikipedia.org/wiki/Komunismus

        Podle dementních libtardů a ekonom. liberálů = komunismus = pravice (po diktatuře proletariátu nastane odumření státu).

        Že nikdy nedojde k odumření státu? To je už druhá věc, to nedojde dlouhodobě ani když bude vládnout Urza nebo Lenin… :) protože volnotržní dementi a komunisti maj jen ty své utopie… dokud bude člověk člověkem, nějaká forma státu bude.

        Zdarec :)

       2. ocs: Nic se v systémových/politických otázkách neděje náhodou. I vesnickou samoobsluhu někdo řídí. Občas o tom mám ale problém přesvědčit i jinak chytré lidi.

        Levice pravice, stejně jako desítky politických stran jsou tady pouze na rozhádání a rozdělení lidí, ve prospěch principu Rozděl a panuj.
        Ta zastaralá definice naprosto selhává u mnoha lidí, kteří na tohle rozdělení nehrají a jejich světonázory, cíle, vize jdou napříč spektrem nebo úplně jinudy.
        Samozřejmě už vůbec nefunguje, že pravičák/levičák = hodný/zlý nebo demokrat/totalitář apod. nesmysly.
        V současné době záměny pojmů i protipolního chování politických partají už pak neplatnost těchto nesmyslů došla do absurdního konce.
        Takže tzv. pravicové partaje se dle těchto definic chovají jako bolševické a levicové jako fašistické a kapitalistické, ale určitě se dokáží domluvit, aby vládly proti vlasteneckým.
        Dobré pro ně, spíš je složité akceptovat, že je někdo dokola volí nebo vůbec řeší a akceptuje jejich zločinnou existenci.
        Stejně tak se dnes spousta tzv. antikomunistů chová hůř než nejhorší bolševici a antifašisté jako fašisti.

        Dám příklad.
        Rozumný člověk může zastávat jak velká osobnostní práva občanů, tak strategická odvětví v rukou státu (resp. lidu a jím volených zástupců).
        Může hájit rozumné regulace i deregulace podle toho, kde je co vhodné a prospěšné.
        Může hájit zlatý standard i Nepodmíněný příjem.
        Nízké daně i vysokou Minimální mzdu.
        Ženská práva i ženské do domácnosti k dětem a plotně.
        A tak dále. To je v tom zaručeném dělení a definicích najednou bordel, kurvafix, co? :,)
        Na tom totiž není nic pravicového či levicového, komunistického nebo kapitalistického – to jsou jednoduše správná, prověřená, funkční systémová a občanská řešení bez ohledu na ideologie a systémy.

        Na bázi levice/pravice nebo koho volíš, se odmítám bavit. S tím dojdeme zhruba tam, kam posledních 30 let – do prdele. Navíc to prostě nefunguje ani definičně. Nejen u osobnostních krajů spektra, ale u většiny lidí. Je to tak extrémní škatulkové zjednodušení složité věci, až je nesmyslné.
        Tedy, ne že by volič nějaké parlamentní strany či zastánce nějakého standardního světonázoru často nešel předem odhadnout ve většině názorů (a tak většinově platí, že lidé podporující koronafašismus zpravidla hájí ukrajinskou věc, zatímco lidé proti koronafašismu ruskou nebo jsou neutrální a hájí věc českou/zastánci ods pravicově podporovali církevní katolické restituce, zatímco levičáci je progresivně odmítali/mnozí kapitalističtí pravičáci nadšeně podporovali neomarxistického bolševika Bidena a Drahoše, zatímco údajní levičáci kapitalistického pravičáka Trumpa nebo rádoby vlastence, eurofila a židofila Zemana – fascinující, kdo by to řekl).
        Proto já už se o nižší politice moc nebavím, začínám politickou diskusi systémovými rovinami. Tam lidi argumenty v praxi živé diskuse přesvědčím (to není internet, kde se část lidí chová jako zombíci) a následně už zpravidla pochopí, jak je absurdní hádat se na nižší politice ptákostran, parlamentarismu, rádoby voleb apod.
        Ale je fakt, že zdaleka nejfanatičtější, nejagresivnější, nejvíce nepoučitelní a řekněme i méně inteligenčně dostateční oproti režimním mýtům bývají právě někteří tzv. radikální pravičáci/kapitalisti – ono kdyby ne, dávno taková ods nebo topka dopadly jako čssd, že. Místo toho tuhle neomarxistickou, eurounijní, protičeskou provařenou partu mafiánských poskoků a zmrdů vyvedli do vládních kruhů a dneska si velice opatrně nepřiznávají chybu. Jak progresivní, pravicové a kapitalistické.
        Proti tomu ti naprosto idiotičtí a fanatičtí levičáci, socani, bolšáni a podobná verbež poslali selhavčí čssd a ksčm tvrdě ke dnu. Je fakt, že si ve své unáhlenosti zapomněli vybrat a zvolit nějakou stranu, která by je zastupovala. Pokud snad neočekávali, že tak bude činit nějaký směsicí cizích řečí blábolící oligarcha.
        Konzistentní jsou jen ti údajní extremisti, náckové a další zlobiví antisystémoví idioti, kteří si drží 10% Spd a úspěšně nic neprosazují, ale mají své jisté. :,)
        Doufám, že snad všichni pochopili mírnou nadsázku a urazila se jen většina (i když).

        Naproti tomu s těmi údajnými extremistickými proudy se dá normálně mluvit a taky domluvit, i když se třeba nejdřív neshodnete. Zpravidla diskutují slušně a věcně, s čímž se dá pracovat.
        Když jsou vlastenecky smýšlející, styčné body najdete a hlavně taky chtějí změnit režim.
        Což ti výše zmínění ho jako pro formu a ze sportu sice vášnivě kritizují (je to cool), ale nakonec vždy loajálně podpoří a do krve hájí.

        Jak říkám, já vám na nějaké ptákostrany i světové strany v politice seru. Je to ale dobře vymyšlený nesmysl, aby se lidi nesjednotili proti špatnému režimu. Ono na to bohatě stačí ale i dvě strany, že.
        To si už člověk musí zase vybrat, jestli hájí český národ a své děti nebo nějakou stranu, sektu, mafii, oligarchu či ideologii.

        V klidu se shodnu s tzv. pravičákem i levičákem, když bude navrhovat rozumné řešení v dané věci – i proto, že nejsem zatížen nějakým stranickým, ideologickým či levo-pravým fanatismem. Jde mi o to, jestli bude dané řešení v praxi dobře fungovat, ne o to, kdo ho vymyslel či navrhl.
        Podobně je mi fuk, jestli fakta a pravdu napíše alternativa, mainstream nebo strýček Fido.

    2. Ladik22 :
     Tebe absolutne nie je treba oponovať. Ty si dokonale vyvrátiš každú vetu tou nasledujúcou.
     Zrejme je to spôsobené tou vakcínou. Aspoň si nemal brať buster.

     1. Buď konkrétní… v čem se vyvracím? Zatím jsem vše doložil i s odkazy…

      Zatím a někdy :)

 8. spidour apod. nicky, které vidím prvně a aktivizují se pod mými články v nadkritickém počtu:
  Za nulté by určitě postačilo pouhé jdp. Dále pro ty myslící.
  *
  Za prvé, je dobré mluvit jen a pouze za sebe, ne za fiktivní my/nás/většinu, pokud ji nějak nereprezentujete. V případě, že máte dojem, že je vás víc, když mluvíte jen vy sám, doporučuji návštěvu psychiatra.
  Ale abych mluvil vaší řečí, přijmu níže shovívavě tuto rukavici.

  Za druhé, tato klasická amatérská manipulační technika je amatérskou manipulační technikou a není ji tedy vhodné používat pod články známých profíků na téma manipulační techniky ani na webech, kde je rizikové procento myslících mužů 30+.

  Za třetí, rozhodně neaspiruji na odborníka v tématu či praxi kapitalistické ekonomiky/ekonomie (jistě úžasný chyták, dostal jste nás všechny – já po vás zase budu chtít vyřešit rozdíl mezi filosofií a filozofií). Už z prostého a jednoduchého důvodu, že ji chci zničit a nahradit úplně jinou, která na rozdíl od této absurdní, nefunkční, elitářské fantasmagorie bude dobře fungovat a prosperovat pro většinu lidí, ne jen pro malou menšinu kšeftařů, veksláků a jejich nadřízených.
  A jelikož jsem člověk fungující na rozumu, logice, příčině-následku, základní matematice, fyzikálních a přírodních zákonech, nevidím vůbec žádný důvod brát vážně jakýkoliv systém nebo jeho části, které tato objektivní pravidla popírají a navíc jsou uměle manipulovány přesně tak, jak určité skupiny osob určí. Věřící fanatiky v současný Systém rozhodně nemíním o ničem přesvědčovat, nejsem jejich bůh ani svatá kniha a oni jsou otroci systému, kterým nelze pomoci. Já cílím na všechny ostatní lidi, kterých je jen pár miliard a v naší zemi tak šest milionů. Ono to bude pro skutečnou změnu v klidu stačit.
  Otevírám Overtonova okna, nastoluji témata, nabízím řešení, motivuji k přemýšlení, dávám naději, představuji novou vizi – to vede vždy k podrytí základů Systému, k jeho následnému zhroucení a nahrazení jiným Systémem.
  Ani omylem nemíním a nebudu hrát hru podle cizích pravidel, na cizím hřišti, v rámci nepřítelova Systému – nejsem totiž idiot.
  Mou biblí je krom jiného Umění války, ne kapitalistické dějinně pomíjivé, nepodstatné kraviny. Budu tedy například jako podstatné řešit zlato, půdu, vodu, práci, služby, zemědělskou/průmyslovou/energetickou/armádní soběstačnost + bydlení, jídlo, bezpečí a porodnost národa – ne pomalované papírky, burzu, teoretické peněžní modely apod., které jiný Systém ukončí nebo změní od základů.
  Drtivá většina problémů současného režimu je pod jiným pronárodním a systémově uvažujícím vedením řešitelná skoro doslovně do 24 hodin, zbytek do roka. Jen několik do 5 let (protože ten bordel nadělaný kapitalisty a neomarxisty je velký).
  Máme veškeré technologie a zdroje, aby se měli všichni Češi více než dobře a naše země vysoce prosperovala – jen to tady nesmí vést agenti cizích mocností, loží a sekt, ale Češi.

  Příklad za všechny jsou současné problémy s cenami energií, které následně zvyšují ceny všeho = nic, co není řešitelné do 24 hodin, kdyby tady byla česká vláda a chtěla to vyřešit.
  A tak je to skoro se vším – na delší čas jsou jen roviny, které určuje doba, za kterou se vychová nová generace hodnotově a myšlenkově zdravých dětí. Ale opět nic, co se nedá vyřešit v rámci této jedné dobře vychované generace.
  S nějakým komunismem to má hovno společného, česká vláda má pracovat pro český národ, ne pro německý ani pro ukrajinský ani pro americký ani pro židovský ani jen pro svou rodinu.

  Takže, já na váš Systém zvysoka seru a nebudu v jeho rámci řešit vůbec nic. Já dobře vím, že se v jeho rámci sebelépe sehraná hra nedá vyhrát a už vůbec ne v dlouhodobém měřítku.
  Já uvažuji mimo váš Systém, mimo vaši světonázorovou krychli, bez vašich pravidel a omezení – a proto taky musíte vy i váš Systém neodvratně prohrát, protože my nemáme vaše omezení (tak jako musí čínský Systém bez copyrightu logicky zcela zválcovat Systém s copyrightem, nebo dobře centrálně řízená diktatura sjednoceného národa přejede vyčerpávající konkurenční trh sobeckých jednotlivců apod.).
  Lidé mého typu s podporou mas dříve nebo později nastolí vlastní pravidla a vlastní Systém. A nejvíce díky právě těm, kteří ustavili a podporují stávající Systém, který fatálně selhává už jen při pokrytí základních životních potřeb většiny lidí, natož aby nabízel nadstandardní evoluční bonusy.
  Kdyby byl váš Systém dobrý a dával většině lidí dobrý život, nikdo by neměl šanci ho odstřelit, dokud by se nezhroutil sám do sebe nebo kdyby ho neodstřelili jeho vládci. Jenže on je zoufale špatný a nefunkční.
  Pochopte, my se vás nebudeme ptát, jestli a jak se bude donekonečna reformovat váš windows Systém, my ho jednoduše zničíme, smažeme a nahradíme jiným. A pokud to neuděláme my systémoví i násilní rebelové zesdola, tak to udělají jiní zeshora ve svém vlastním zájmu.
  A vy s tím vůbec nic nenaděláte, o tom už je rozhodnuto. Už z prostého důvodu, že se historie dokola opakuje, Systémy a civilizace padají, natož ty nefunkční a krátkodobé.
  To, co tady hájíte na téma společenského systému, kapitalistických či neomarxistických hodnot, ekonomiky apod., už vůbec není podstatné – hájíte oštěpy v době vesmírných zbraní a bobry v době přešívání dětí na transgendery.
  Svéprávní lidé válčí o ty děti, aby mohly být dětmi a následně muži a ženami, jak se narodili. Válčit o to nesmíme oštěpy a bobry, ale vesmírnými zbraněmi nové generace, jinak se vyhrát nedá. Žádná budoucí válka se nedá vyhrát zbraněmi války minulé.
  Pokud chceme tu méně špatnou část vládnoucích klanů přivést k jednání resp. konání v náš prospěch – musíme jim dát únikovou cestu, která zachová jejich řád na pozadí našeho Systému (jestli dočasně, můžeme řešit později). Oni pak za nás bez jediného výstřelu zlikvidují ty, kteří chtějí zničit naše děti a národy.
  A pokud jim tu únikovou cestu nepřipravíme?
  Budeme si muset ten feudalismus, kapitalismus, nacismus, komunismus, neomarxismus a bídu s válkami muset opakovat tak dlouho, dokud to nedokážeme nebo nás nenahradí životaschopnější forma existence.

  Proč jsem tedy napsal např. tento v podstatě absurdní text?
  Protože většina Čechů už 30 let vede dávno prohranou/vyhranou válku, aniž by postřehli válku o své ženy a děti.
  Hádají se o míru svého komunismu, antikomunismu, rusofobie, rusofilství, nacismu, antinacismu, velikosti ega a péra – no a zatím jim barbaři nejdřív rozkradli veškerý majetek i území, pak znásilnili ženy a chystají se zabíjet jejich děti.
  Jo, to dává smysl. Nebo ne?

  Časem se budou naše děti a vnuci chodit dívat na kapitalisty, neomarxisty a feministky do zoo, kde bude pár posledních vyhynulých kusů tohoto zapomenutého dobytka.
  Anebo tam bude posledních pár Čechů potažmo Slovanů, na které se budou chodit dívat muslimové a židé.
  Je na nás, kam své děti a vnuky nasměrujeme.

  Vy, systémoví otroci, hájíte systém, který už skončil, v okamžiku, kdy se válčí o to, který z těch ve hře, bude místo něj. Bojujete bitvy, které už byly dobojovány.
  Jste analogoví hráči v digitálním věku.
  Dnes už vůbec nikoho zasvěceného nezajímá nějaký komunismus, nacismus, kapitalismus, které se předhazují denně v médiích mocných nemocných. Ta otázka stojí, jestli vyhraje digitální neomarxisticko-feudální fašistický koncentrák, přímodemokratický socialismus, nebo něco jiného.
  A jestli ne, tak zpátky na stromy viz výše, nic co by tu už v historii lidstva opakovaně neproběhlo. Lidé prostě nedostanou šanci na vyšší level života nad absurdním krysím závodem, dokud k němu jejich nadkritická většina nedospěje svým vědomím a chováním přesahujícím jejich stávající existenci.
  Nemůžete dát dětem z pomocné školky sirky ve stohu se svatými knihami všehomíra jeho rady starších.
  Dokud bude fungovat strategie rozházet mezi lid čepičky různých barev, přidat klacky a nechat debilitě volný průběh, tak jednoduše klíče od Atlantidy nedostaneme. I jeden osvícený člověk to může změnit a spustit lavinu, ale stejně tak ani 30% osvícených tu změnu nedokáže provést, pokud tu bude 70% snadno manipulovatelných debilů.
  Proto se nikdy nevede válka o těch 30% chytrých lidí, kteří pohříchu nejsou vůbec podstatní a nebezpeční, pokud se nesjednotí za nějakým lídrem (pak ano), ale právě o těch 70%.

  Lidé vašeho typu uvažují uvnitř své omezené světonázorové krychle, v rámci pravidel současného systému – je to ale jen váš systém, ne NÁŠ systém. NÁŠ, protože na rozdíl od vás si dovolím tvrdit, že mohu v určitých věcech mluvit za většinu, protože většina lidí už si ve vašem Systému dále nepřeje žít a už vůbec si ho nepřeje pro životy svých dětí.
  My tady řešíme, jestli současní kapitalisticko-neomarxističtí blázni odejdou od koryta po dobrém nebo po zlém – v druhém případě je tady stále dost stromů a lamp.
  Ale spíš je odstraní jejich nadřízení, jakmile udělají špinavou práci, jako všechny podobné špinavé, bezcenné, vlastizrádné žoldáky. Zvláště je odstraní, pokud je začnou systémové dopady na lidi dole ohrožovat.

  Ta skutečná válka, která se na světě už několik dekád (opět a stále) vede, je tedy o povahu nového společenského Systému. Vůbec o ničem jiném nejsou ani ty zástupné války, které vidíte v přímém přenosu.
  Proč, když chce kdokoliv změnit Systém a sáhne na podstatu měny nebo systémových základů společnosti, tak se okamžitě spustí revoluce, válka nebo atentát?
  Skutečné systémové mozky, které si tento fakt uvědomují, se na to dlouhodobě připravují. Jedno je nicméně už dávno jasné a také přijato i na nejvyšších úrovních – nástupnickým Systémem rozhodně nebude kapitalismus. Ten už nechce nikdo ani z těch, co jsou u moci, ani z těch, kteří u ní budou zítra.
  Ti, kteří tady skutečně vládnou, neplánují v pětiletkách, ale v rámci stovek až tisíců let zastřešených svými rodinnými a sektářskými klany. Tomu skutečně nějaké národní partičky revolucionářů nemůžou konkurovat. Naším maximem tedy musí být udělat si pořádek ve své zemi na dalších 40 let. To realizovat ve správný čas za správných geopolitických konstelací jde.
  Pak už je to zas na našich synech a vnucích. Naší prací je jim dobře rozdat karty do dalšího boje.

  Kapitalismus byl a je dlouhodobě neudržitelný Systém. Víte, proto mě fakt nezajímají vaše provokace na toto téma, jakkoliv i v této rovině a v rámci současného Systému budu vzdělaností tak trochu jinde než vy.
  Jistě se shodneme v tom, že některé (!) ekonomické zákonitosti jdou napříč Systémy, ale pochybuju, že byste byl schopen se oprostit právě od těch kapitalistických – které ale byly, jsou a budou ve všech jiných Systémech nepodstatné a neplatné.
  Kapitalismus totiž krom jiného svými dopady neodvratně vede k velkému ohrožení těch, kteří vlastní většinu světa, což je riziko, které už se jim nechce podstupovat. Jedné části těchto osob sice vyhovují kapitalismem vždy neodvratně vyvolané cyklické hospodářské krize a války, té druhé ale ne.
  Zbídačovat a nasírat nadkritický počet lidí vždy v určitém momentu vede k systémové chybě, ke vzniku anomálie a jednou se prostě může i při všech pojistkách dotyčným stát, že taková anomálie nepůjde koupit, zastrašit ani zkazit (nebo se vymkne původní kontrole), ale bude pracovat pro lidi a nebude se s ničím včerejším srát. Můžeme mezi skutečně vzdělanými muži dlouze diskutovat, jak blízko této alternativě to už pro ně jednou bylo nebo naopak ne – proto přijali opravdu propracovaný systém pojistek, aby takové anomálie likvidovali už v zárodku, ale kapitalistické roviny přítomné v Systému je prostě neodvratně vytvoří.
  A protože jedna část této nadnárodní skupiny je o něco méně šílená než ta druhá, tak potenciální rizika podchycuje preventivně.
  Když jste Pastýř oveček a nejste naprostý kretén nebo blázen, je pro vás lepší mít je spokojené, nažrané a pod kontrolou v ohradě, kde je můžete donekonečna stříhat. Než když je vyhladovíte, nasíráte a vygenerujete z nich pár ke všemu odhodlaných lvů, kteří už nemají co ztratit a mohou nakonec sejmout i vaše hlídací vlky, rozbořit ohradu a nahradit vás na místě Pastýřů.

  Ta část lidí, kteří si ve své naivitě, hlouposti, nevzdělanosti myslí, že je tady aktuální společenské, ekonomické, územní uspořádání navždy, jednoduše nezná historii a nechápou ani základní systémové roviny. Není nic pomíjivějšího.
  Já pouze nabízím jiné cesty ze současné prdele a odlišné cíle od těch, co už tady byly a od těch, které nabízí ti, kteří určili ty současné.

  Ps: K té poslední větě – nevím jak jiní kacíři, jejichž cílem je zlikvidovat současný Systém a nahradit ho jiným, ale já novou českou Ústavu resp. jiné společenské uspořádání zpracované A-Z mám. Vždy se řídím tím, že kritizovat umí kdekdo, ale skuteční lídři musí konstruktivně nabízet také řešení. Vše má svůj čas a své místo, kde své řešení lidem představím. Zatím můžeme klidně bojovat už přes 30 let dobojované bitvy, zatímco jsme prohráli bitvu o naše ženy a bojuje se válka o naše děti a vnuky – sranda musí být, no ne?

  1. To je další manipulace a lež systému, co nám nacpal do hlav, to s tou nadpoloviční většinou.
   Reálně stačí aby se probudilo 10% lidí !!!

   aby se svět dramaticky změnil k lepšímu.
   Kolik je dnes tak doopravdy probuzených? 1% ? A přesto množství informací mezi lidmi vzrůstá v míře jakou jsme si před 10 lety nedovedli představit.
   Řekněme že 10-20% je dezorientovaných, pomalu se probouzejících, to jsou ti co nešli na smrtící injekci.
   STačí aby se těch 10% probudilo, a jsme za vodou. Proto nám tak zuřivě cpou tuny sraček do hlav skrz televizi. Oni moc dobře ví, že jakmile se lidi začnou probouzet, tak to bude nezadržitelná lavina. Každé procento probuzených a chápajících je pořádný hřeb do rakve systému.
   Nehledě na to, že to neplatí jak v podvodných volbách kdy jeden člověk má váhu jednoho hlasu. Ale někteří probuzení llidé ve společnosti působí za 100 jiných probuzených.

   Abych to shrnul: změny jsou nezastavitelné. Můžou se pokoušet je různými způsoby zbrzdit (covid, lockdowny, green deal, atd) ale nemůžou to zastavit. Nijak.
   Můžou to zbrzdit, můžou způsobit že to bude stát víc životů a víc násilí, ale to je tak všechno co ti zoufalci můžou dělat.
   Viz události na Ukrajině – můžou to prodlužovat, můžou do toho mlýnku na maso nasypat víc ukrajinců, roztřískat víc města průmyslových areálů, ale na konečném vítězství Ruska to nic nezmění. Je to jen otázka času.
   Tenhle kapitalisticko-otrokářsko-lidojedský koncentrák se totiž zroutí díky vyšším zákonitostem, které nelze obejít ani když máte miliardy, vlastníte bankovní systém atd. Vesmír jim totiž na jejich směšné zelené papírky zvysoka kašle.

   1. Už dlouho se chci zeptat, ale zatím jsem váhal: kdo je to prosím ten Probuzený? Jak se to projevuje? Dělá něco zvláštního (kromě keců na netu a sundávání ukrajinských vlajek), co vede k dramatické změně světa? Ví něco, co jiní nevědí (nemyslím tím plochou zemi, adenochrom, ještírky a ty další pičoviny, co teď frči)?
    Je tu mezi námi prosím někdo, kdo se považuje za Probuzeného?

    1. To jsou ti kteří když se proberou tak ovacionují vzhůru do bezvědomí. Tak s bohatýrskými nálévárnami je to i dobrý úlet, chvilku. Člověk je pak blbej a spokojenej jak tři dny starý ještě slepý pes. A když tu nebyla rumová aféra tak ani neoslepl. :-))

    2. @JPG
     Tak já jsem jednou zkusil časák zdarma s názvem Probuďte se.
     Ale Probuzený nejsem…

     1. Mám jich doma (od sousedů) všechna čísla a ročníky od roku ´cca 2000. Je to velmi …. informativní …. počtení … . Ovšem, stále mám pocit, že probuzený nejsem. :-) . Mám sousedy rád, neškodí. A pro vajíčka, pro sůl, když chybí, docházíme, i půjčit auto a vozejk možno, vzájemně. I neprobuzení se mohou přátelit.

      1. No viděj. A pak někdo chce, aby bylo 10 % Probuzených.

       1. Probuzený je ten, do zvládá diferenciální rovnice běžných typů druhého řádu. Kdo umí Maxwellovy rovnice. A kdo dokáže vysvětlit biochemickou dráhu ornithinového cyklu. A najít na mapě Paříž, Moskvu a Peking.

   2. kaBrnak :
    „Tenhle kapitalisticko-otrokářsko-lidojedský koncentrák se totiž zroutí díky vyšším zákonitostem,“

    – nuž, tento názor je celkom logický,a jasný. Vôbec však nie je logické, že po tom zrútení nastane čokoľvek aspoň o mm lepšie.
    Na webe je spústa teórií, že to zrútenie je iba metódou, ako celosvetovo zaviesť systém NWO pana Klaus Schwaba. Tento NWO je síce označený za konšpiráciu , ale jeho princípy sú už v USA, EU a číne zavádzané. O tom zavádzaní informujú oficialne zdroje – EU, OSN, WEF,

    1. Snaží se, napáchají spoustu škody, bude to stát hodně životů, ale zastavit nevyhnutelné nemohou. Prostě ten celosvětový koncentrák se hroutí.
     A jestli si lidi po jeho zhroucení začnou budovat lepší svět, je jen na nich.
     Nicméně je skoro jisté, že dalších 13 000 let nebude to špatné co tu bylo, nijak podporováno. Naopak, podpora jde tomu pozitivnímu.
     Viz vznik multipolárního světa, kde Rusko dodává své zdroje za fér ceny tomu kdo to potřebuje a dokáže to využít ve svůj prospěch, ne k odírání druhých.

     1. Pokud je *jen* na lidech, jaký svět si vybudují, potom ten „celosvětový koncentrák“ … Ne, vám flasteneckým šamanům prostě nemohu porozumět, (ne)mám na to mozeq.

  2. Nikoliv, Ali. Ty na ten náš i tvůj Systém nesereš. Ty v něm žiješ, využíváš ho a vděčíš mu za to (což neříká nic o tom, jak moc je ten Sytém špatný nebo dobrý). Ty o tom jen žvaníš, jako jsi to dělal vždy. Ale tady jsi správně – tady nejsi jediný, kdo to má takhle.

   1. Pro agenta BIS Gravera (trochu vtip), co má za úkol ničit diskuze pod Alíkem:

    1) Západní Evropu před bolševismem po 2.světové zachránila sociální demokracie + americká pomoc, bohužel se to vyvinulo jak vidíme, stejně k neomarxismu kulturnímu a zadlužovajícímu se kapitalismu ekonomickému. Volný trh je utopický nesmysl, ale státní zásahy se taky dají dělat blbě a dělají. Nebo dobře. A to se moc neděje… je potřeba to začít dělat. Jako vlastenec Orbán…

    2) Německý hospodářský zázrak po 2.světové byl udělaný díky sociálně-tržní ekonomice, nejen tržní, ale sociálně tržní. A prachy mu půjčily nebo darovaly USA, které vedl Roosevelt pak Truman – ekonomičtí levičáci (New deal).

    3) Chruchill za války taky zasahoval do ekonomiky a byl za něj i přídelový systém, asi si neřekl: čau lidi, je rok 1940, tak snížíme daně, podfinancujeme armádu a zeštíhlíme úřady a tím porazíme Hitlera raz dva…

    4) Takže není kapitalismus jako kapitalismus a socialismus jako socialismus. Jestli chceš, zápas mezi východem a západem byl zápas mezi bolševickým socialismem a sociálně-demokratickým kapitalismem… nebo mezi trochu přiostřeným kapitalismem za Thatcherové a Reagana, ale předtím to bylo jak říkám… po většinu studené války.

    Bohužel stará levice se dala na novou a místo sociálního státu pro národ začala dělat ty své multikulti srajdy atd… a sociální stát a migrace polovičních zvířátek (podle průměrného IQ a kultury), to nejde moc dohromady, proto to taky tak rychle upadá.

    Kulturní neomarxisté se dostávali k moci i za těch Reaganů a Thatcherových, ve firmách, na úřadech, na vejškách,… nezasahování nefunguje, špatné zasahování taky nefunguje. Funguje racionální zasahování státu podle situace a potřeb. To se neděje… neomarxisté se postupně dostávali k moci jak za pravice tak za levice. Dneska se proto na Západě učí víc levicové teorie než v Rusku za Putina… podívej se co dělají woke neomarxisti na západních univerzitách.

    Dneska se ekonomičtí tupci hádají zda daň vyšší či menší, ale národy jim vymírají a kulturní války jsou to hlavní. Takže zasahovat do trhu, kde hlavní velké firmy ovládají většinou neomarxisté (vyjma Muska částečně).

    Jsem proti nové multikulti levici a libtardům a islámu. Mam své důvody, některé jsem řekl výše. Jsem národovec. Ale Čechu si většinově vážit nemůžu, ne dneska. Kvůli tomu jak volí nebo nechodí k volbám.

    Zdar.

    1. Churchill… oprava… zdar

    2. Ad 1) Americká pomoc zachránila bolševismus.

     Když Adolf Hitler ohrožoval líheň největších bolševiků v Německu ve Frankfurktu nad Mohanem, nabídlo USA pomoc. A jejich univerzita i s bolševickým institutem se načas přestěhovala do USA.

     Marxík i Engelsík byli Němci! Němci! Lenin dostal na cestu do Ruska marky! marky! Aby tam německým bolševismem zničil Rusko.

     Velký člověk EU Barroso coby maoista mi buď svědkem.

     1. „Západní Evropu před bolševismem po 2.světové zachránila sociální demokracie + americká pomoc“

      Ne USA zachránily bolševismus, ale před bolševismem Evropu.

      Ano, Západ měl za 2.světové se Stalinem spojenectví a až moc. Roosevelt byl dost prosovětský už ve 30.letech a měl kolem sebe sovětské agenty.

      Churchill byl chytřejší, ale mezi roky 1939-43/44 byl taky až moc pro-sovětský, pak se z toho začal rychle probírat.

      Asi brali v tu dobu Stalina jako menší zlo než Hitlera. O tom, že je to pochybné, to už je jiná věc.

      On kdyby Hitler vyhrál válku, tak Slovani na tom moc nevydělaj. Asi je nakonec lepší, že to dopadlo jak to dopadlo, byť pro nás dost hrozně. Jinde ještě hůř. Finy třeba chápu. V Pobaltí je taky chápu, Ukrajince do jisté míry taky. Stalin tam udělal umělý hladomor ve 30.letech a Hitlera neznali, nevěděli, co chystá se Slovany, to zjistili později.

     2. S tim Barrosem a Leninem souhlas. I Marx byl ze Západu.

      1. Zatím pánové. Odcházím neporažen. :)

      2. A proto na Západě bujel a bují větší bolševismus mezi intelektuály než v socialistických státech. Což postupně poznáváme, neb vidíme ovoce Západu, které mezitím uzrálo.

       USA nezachránili Evropu před bolševismem, ale zajistili si americké vedení západních států. Oni je chtěli zachraňovat od konkurenční velmoci, ale nikoli ideologie. Ostatně celý ten marxismus a komunismus je západní produkce.

       Ukrajinec a americký agent Trockij mimochodem pomohl slušně tunelovat ruskou zemi ve prospěch USA.

       V zásadě od 2. světové války je Německo plus mínus kolonií USA a pod vedením USA. Jen se to nedělo úplně nápadně.

       1. Trockij nebyl žádnej Ukrajinec, ale Žid. Stalin Gruzínec. Lenin z většiny Rus. Dzeršinskij Polák a co jako? Od konce 30.let byli kolem Stalina hlavně Rusáci. A stejně to bylo špatný. V SSSR bylo u moci víc národností, pak už hlavně Rusové a nic moc stejně…

        Amerika tím že chránila své zájmy chránila EVropu před bolševismem. Takže vše jak jsem napsal…

        Odcházím neporažen, čus. :)

        1. Dzeržinskij

        2. Samozřejmě tím myslím po 2.světové… Za druhé světové jak jsem psal s komoušema Západ spolupracoval. Někdy víc než musel. Ale asi lepší než kdyby vyhrál Hitler pro nás Čechy a Slovany obecně…

         Zatím a někdy, odcházím jako vítěz. :)

        3. Amerika nechránila své zájmy před bolševismem. Tedy před západním produktem, ze kterým neměli Rusové nic společného kromě toho, že se stali také obětí tohoto produktu.

         Je to stejné, jako Amerika i Evropa dnes svou pomocí nechrání Ukrajinu a nepomáhá Ukrajincům získat zpět jejich zem.

         Odcházím neporažena, čus! :-)

  3. Alien :
   Niekedy napísať MENEJ znamená povedať VIAC.
   Máš tam zopár zaujímavých myšlienok, ktoré sa strácajú v mori.

   Ja by som to napísal kratšie a zrozumiteľnejšie :
   Väčšina ovčanov sú DEBILI, a väčšine z nich najviac vyhovuje život v luxusnom blázinci. S každodennou vakcináciou.
   A neverím na SLOBODNÉ zavedenie slušného systému, pretože zopár politikov gaunerov VŽDY presvedčí demokratickú väčšinu debilov, že najlepší život je v „socialistickej demokracii“. Alebo to nazvú „socialna kapitalistická demokracia“.

   1. jo nejak tak, má tam pár myšlenek, a mezitím vomáčka, místama i sračka, co na to říct :) hlavně ty neustálý báchorky vo kapitalismu…co byl naposled (z části) někdy v 70., ještě v 80. letech na západě, to byly doby, od té doby je to jeden zkurvenej hnůj, a TEN to přesně vede do té prdele

Napsat komentář

D-FENS © 2017