Tak jaký to je být v opozici?

Featured Image

Tak pomíjí světská sláva, napadlo mně, když jsem si přečetl, jak účastníkům kongresu ODS nasadili strážníci z Olomouce botičky, protože auta stála moc blízko kolejím.

Nandat botičku významného ódésákovi před pěti lety? To by spíš pokutovali teplého cikána na kole za jízdu po chodníku. Naprosto nemyslitelné. Když viděli auto nějakého bosse, ani nemusel být lokální, v podstatě stačilo auto prestižní značky se zajímavou alfanumerickou kombinací na registrační značce, a nechali to plavat a vyhlédli si orezlého favorita nějakého důchodce. Proč vy botičku máte a tamto velký Q7 ji nemá? To je naše věc, pane, do toho nám nekecejte a dejte nám tisícovku, jinak to dáme správnímu orgánu a tam jsou to jinčí prachy pane hejl, honem plať, ať máme na odměny. Stačily však jedny prosraný volby a kdejakej ozbrojenej cukrář nebo zahradník jim s radostí ozdobí kolo u Q7 botičkou. Už nemají powa, přežili se, jsou to jen takový  vyschlý zombie a každej obecní poskok si do nich rád kopne.

V čem je problém, pánové z ODS? Když chtěli v Liberci zrušit botičky, protestovali jste, že zavládne chaos. Podivná nekonzistence.

How does it feel, vy zmrdi?

Kdopak to byl, kdo to obdařil městské policie takovými pravomocemi, že mohou přidělat na cizí auto botičku a požadovat peníze za její sundání ještě předtím, než je řádně prokázáno, že se vůbec řidič auta dopustil něčeho protiprávního? Kdo posvětil tohle ranaření? Kdo pustil obecní policie z řetězu a sběrače hoven povýšil na regulérní policejní sbor, který v sumě má headcount a rozpočet zcela srovnatelný s regulérní policií? Kdo nadal obce pravomocí nakládat s veřejným prostorem, jako by jim patřil a zavádět různé příkazy a zákazy zcela svévolně, aniž by museli cokoli komukoli odůvodňovat? No kdo? Vy jste to byli. Asi vám přitom nedošlo, že by se to nedej bože taky mohlo na vás vztahovat, a kdyby jo, tak se prostě někam zavolá a ono se to vytratí. Hm. Tak si to držky pamatujte. Ono heslo „jednou jsi dole, jednou nahoře“ platí univerzálně pro všechny.

Kalousek se rozčiluje nad Lex Babiš. Lex Babiš má zajistit, aby Babiš nepodléhal lustraci a současně s ním se ná přijmout zákon o státní službě, který učiní ze zaměstnanců státu ještě speciálnější, dražší a neochotnější zaměstnance než doposud. Kalouskovi se nelíbí, že zákon je zcela účelový.

Nebude to první Lex Babiš, který se v parlamentu projednával. Agent Bureš pase politiky už dlouhou dobu. Jistě si vzpomeneme na jiný Lex Babiš, kdy se 27. května 2010, těsně před koncem volebního období staré sněmovny, odhlasoval zákon o ochraně ovzduší, který zaváděl povinnosti přidávat do automobilových paliv biosložky. Tehdy se už vědělo, že biosložky přírodě škodí, nehledě na vyšší spotřebu a opotřebení aut samotných, a tak vládla určitá nejistota o tom, jak bude hlasovat o tak sporném bodu další vláda, nehledě na to, že změnou sněmovny by se zákon vrátil na začátek legislativního procesu a trvalo by nějakou dobu, než by se zase prolobboval, nehledě na dodatečné náklady. V zájmu ochrany investic agenta Bureše se tedy sešel parlament a přehlasoval předchozí veto senátu. Kdopak to hlasoval pro? Miroslav Kalousek (a další veličiny budoucí TOP09 samozřejmě také). Vidíš, zmrde, takový to je.

Odkdy TOP09 vadí cit. „cynické opovrhování zákonem“ a že zákony jsou „účelové zmetky“? Copak to tu máme? Ano, tzv. zrušení osoby blízké. Zavedl se  účelový právní konstrukt, který se používá, když se úřady dostanou do důkazní nouzev přestupkovém řízení, ale přesto by chtěly hrabat prachy. Kdopak hlasoval pro? Skoro celá TOP09. Tradice, odpovědnost, prosperita, vytřít si prdel ústavou a krást. Tehdy účelovost nevadila? Zvykejte si, zmrdi, Sobofert jen dodržuje standard, který jste nastavili vy sami.

Ano, vůbec mi nevadí, že je česká kabaretní pravice v opozici, jen ať je tam dál a dostatečně dlouho. Třeba se jejím exponentům rozsvítí, když zjistí, že se jich ty zákony také mohou týkat nebo že pokrytecká maska může velmi rychle spadnout. Vnímavější jedinci ze současné vlády zase stejným způsobem přijdou k životní lekci, že oni jsou sice momentálně nahoře, ale stačí pár neobratných tahů a budou zase dole a ta hovna jim napadají na hlavu.


    20.1.2014 D-FENS

12345 (3x známkováno, průměr: 1,00 z 5)
362x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:53

Reklama

D-FENS © 2017