Svoboda vs. bezpečí

Featured Image

V nedávné době zde proběhlo několik vzrušených debat na téma omezování svobody občana státním dohledem pod záminkou všemožných převážně bezpečnostních opatření. Vězte tedy, že není všem dnům konec.

Včera navečer jsem v tisku narazil na krátkou zmínku o možné povinné registraci přednabitých telefonních karet (!). To mne poněkud zarazilo. Podle údajů operátorů je vlastníkem přednabitých karet (go, twist, oskarta) kolem 3/4 všech uživatelů.

Vzhledem k nechuti většiny vlastníků těchto karet by operátoři danou akcí přišli o značnou část příjmů a museli by do registrace ještě investovat nemalé částky (což samo o sobě není žádná velká tragédie). Tudíž ze strany operátorů zaznělo sborové ne. Toliko fakta z jedné strany.

Naše vláda po vzoru svých západních soudruhů začala o tomto kroku uvažovat (povinná registrace proběhla například v Německu, Velké Británii, na Slovensku, ve Švýcarsku a naposledy v Japonsku). Nejvtipnější na celé situaci je argument, kterým tuto zhovadilost podporují vlády v zemích, kde se na to chystají, nebo kde už to spáchaly.

Terorismus. To je údajně ten pravý důvod k takovému kroku. Protože teroristi a jiné kriminální živly používají ke komunikaci mobilní telefony s nabitými kartami z různých zemí světa. Podle mluvčího policie si od takového kroku naši kryšoti slibují zvýšení objasněnosti trestné činnosti o 20%. Cha chá… jak tohle spočítali, to mi do hlavy fakt neleze.

Teroristi zase telefony kromě běžného využití používají k dálkovému odpálení bomb, jako třeba v Londýně, že… Takže představa našich papalášů je taková, že pokud si někdo do určité doby nezaregistruje telefon, bude SIM karta odpojena (při této akci ve Švýcarsku bylo odpojeno 130 000 MT !!!).

Logika vládních kašparů tedy staví na absurdní myšlence, že do obchodu mobilníhom operátora na Václaváku přijde banda přičmoudlejch kamarádů s ručníkama na hlavě, každý předloží telefon, platný pas s pravdivými údaji a vízum a zaregistruje si telefon na své jméno.

„Dobrý den“
„Alláh akbar !“
„Vaše jméno a státní příslušnost?“
„Hassan Sullej Hamar, Pákistán, tady je můj pas a vízum“
„Takže provedeme registraci telefonu na vaše jméno. Číslo bude registrováno na dobu jednoho roku, pak je potřeba registraci obnovit“
„Néé pani, napište mi to jenom na tejden, já ho pak už nebudu potřebovat“
„Dobrá, tak tady to máte, hezký den“
„Alláh akbar“

No a jen co filuta vyleze z prodejny, už má na krku naše neohrožené kriminalisty a jakmile začne montovat telefon na bombu s hřebíky, je polapen a předán spravedlnosti.

Tak takhle dementně může skutečně argumentovat snad jen naše vláda. Nedokážu si představit snadněji obejitelný systém, než je tento. Naopak co se týče zásahu do osobních svobod občanů patří do top ten. Asi je zbytečné rozebírat způsoby, jakými by kriminální živly obcházely registraci (kradené MT, bílí koníci, falešné doklady atd.).

Co se nám to sakra teda zase snaží nacpat? Pod rouškou ochrany bezpečí zvyšuje Big Brother svůj dohled nad stádem? Myslím, že buď panika způsobená teroristickými útoky zatemňuje vládním představitelům mozky, nebo už je drzost našich mocipánů tak veliká, že ani neskrývají své záměry mít každého jedince oštítkovaného, sledovaného a odposlouchávaného?

Já říkám jednoznačné ne. Co vy ? Myslíte, že mají naše bezpečnostní složky a vláda pravdu o snížení kriminality, nebo to shledáváte stejnou hovadinou jako já ? A co, škarohlídi, ještě pořád si myslíte, že jsem paranoidní?

Mimochodem, kdybyste chtěli cinknout Zarkávímu, používá služby švýcarského operátora (ano, toho, který zavedl povinnou registraci…).

Příště možná hodím do placu mou představu o boji s terorizmem.

12345 (2x známkováno, průměr: 3,00 z 5)
176x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:07

Reklama

D-FENS © 2017