Stačí doživotí pro pitomce a žáby se hned radují - zpět na článek

Počet komentářů: 124

 1. TY PÍČO, tak semka si může psát žgrgly už i Analdehal ? Tak to je masakr. Asi si taky spíchnu nějakou slohovou práci o pičích, kundách, vyjebancích a trotlech a jsem zvědav, jestli mi to ten plešatej zkurvysyn tady zveřejní. Fakt jsem nasranej, že tady čtu sračky od Analdehala…

  Jako sorry, borče, ale napsat, že on chudák spěchal a měl právo na to všechny ohrožovat, je dobrá magořina a přímo si říká o dovolenou v nějakém léčebném ústavě. Dfensi, jak jsi tady mohl zveřejnit takovou sračku? To jako ta tlustá chlupatá kamioňácká opice neměla brzdy? Nebyl to on kdo měl uvolnit akcelerační pedál a zařadit se mezi dva kamiony?

  Jasně, na doživotí je to moc, ale takových 5 let si dokážu představit. A nevytahujte tady furt utahování šroubů a komunisty, protože co se dneska děje a co si všechno lidi dneska dovolí dělat a nikdo nic nezmůže je nejen přes čáru, nejen na přesdržku, ale dostáváme se tu a tam k odstřelu na místě, místo soudů, které se táhnou desítky let a nakonec zůstanou obvinění čistší, než k soudu přišli na začátku. Ano to je to jedinné co tě na tom může srát.

  1. Technický dotaz:

   V jakém slovníku se obrat „…že se zachoval jako běžný pitomec, to jak při tom manévru…“ vysvětluje jako „…že on chudák spěchal a měl právo na to všechny ohrožovat…“? Fakt nemám pocit, že by se ho ho autor jakkoliv zastával (naopak).

   Jinak tomu řidiči už podobný manévr už mohl párkrát projít (jen poblíž nebyl nikdo s dashcam). Podobně fírovi párkrát prošlo nezajistit soupravu a vylézt ven, tramvajákovi dát tramvaj do nouzové manipulace (a pak ji honil na kole). A tito tři mohou děkovat Bohu, že se nikomu nic nestalo. (Pravda, ta tramvaj byla asi odřená a proraženou bránu Motolské vozovny mu asi taky dali k náhradě.) Dokud si ostatní kamioňáci, fírové a tramvajáci budou říkat, že „jim se to nemůže stát“, tak se takové věci prostě dít budou. A obávám se, že stále častěji.

   1. fakt ho neobhajuje jo a co tohle ty píčo:
    „ani jeden z účastníků té situace se nezachoval jak by měl. Řidič autobusu říká, že musel volant strhnout až za čáru, ale v takové situaci, kdy vidíte, jak se proti vám řítí na plno rozjetý kolos, navíc je evidentní, že mu dochází místo, tak tehdy je čas na to, rychle rozblikat varovky a začít brzdit. Protože kdo stojí, nebourá, a ten blbec v protisměru získá čas na předjetí.“
    ještě tam měl větu o tom že by se mělo dopravní značení změnit, ale tu jsem v rychlosti teďka nenašel.

    1. Koukám, že vaše snaha dostat se na ignore list každého přítomného je bezbřehá. Váš boj.

 2. Váš výklad historie křesťanství a římské říše jest poněkud… svérázný.
  Židé za římské okupace byli kulturní a vzdělaný národ, pokud ne vzdělaný, tak minimálně gramotný, alespoň co se mužské poloviny populace týče. Křesťanství bylo odpovědí na problémy římské společnosti, ne příčinou. Steré republikánské ctnosti se staly směšnými a s tím upadla i víra ve staré bohy, zůstaly jen vyprázdněné rituály. Východní Řím stál dalších tisíc let a byl to stát vyspělý a bohatý a půl tisíciletí nás bránil před muslimskými hordami.

  1. Dobré ráno. Určitě se shodneme na tom, že romanizovaná a helenizovaná vládnoucí vrstva židovského protektorátu (ano, tamní vládci byli dosazováni nebo „schvalováni“ římským senátem) byli skutečně vzdělaní v ryze antickém duchu. Rovněž jak mohli, tak modernizovali jejich území po vzoru Římského impéria, ale jinak si stojím za tím shrnutím co jsem napsal. Jinak těch několik vět které jste napsal o úpadku Říma, podle mě docela sedí na naší situaci. Ne přesně, ale ty vnější a nejviditelnější symptomy jsou celkem podobné. Celá ta situace svádí k tomu, že se i dnes bude opakovat ten římský scénář se vším všudy, i s tou byzantskou epizodou. To si ale vážně nemyslím. Dnes je svět jiný v tom, že okolní civilizace zkrátka mají prostředky k masovému transportu zboží a osob a hlavně komunikace s kýmkoli je možná s absolutní rychlostí a takřka bez časové prodlevy. Navíc JZ (nejen) v Eurochalifátu. No, čekají nás zajímavé časy.

   1. Takových „otvíračů očí“, co vidí muslimské spiknutí i za skorobouračkou na silnici, je dneska dvanáct do tuctu… to se někde pěstuje, nebo se konspirátoři holt akorát přechodně shodli na tématu? A nebojíte se otevřít konzervu?

    P.S. nějaké „obvinění z pokusu o vraždu“ musí být schopen na základě neexistující skutkové podstaty rozkopat snad i koncipient, co právě vylezl ze školy.

    1. No neviem ako u Vas, ale u nas na slovaci to obcas vyzera tak, ze by s tym rozkopavanim mal problem aj senat cteneho sudu.

     1. Nie, nemám na zreteli severný Balkán – tam je možné ozaj všetko, aj Ficošík ako kandidát na predsedu ústavného súdu alebo jeho obľúbenec nemenovaný plagiátor JUDr. kpt., tak čo sa dá čakať od bežných sudcov.

  2. Technická: „minimálně gramotný“ = „skoro negramotný“ a to židé nikdy nebyli…

   1. autor v tomhle příápadě zjevně slovo minimáloně použivá ve smyslu „přinejhorším“ či „přinejmenším“.

    1. To je právě to, co mě bodá do očí…

     1. P.S. Někdy to tak použít jde, ale mělo by to minimálně být v souladu s logikou věty (nikoliv „být minimálně v souladu s logikou“)…

 3. Ukazuje sa ze som perfekne naivny. Dlho som zil v presvedceni ze kde nieto obete, nieto ani zlocinu. A tu sa dozvedam ze ulak vodica autobusu je hodny dozivotia. Aby ste ma spravne pochopili, konanie toho balfasza v kamione neschvalujem. Prave naopak, nasral by som mu do ruk a tyzden by som ho nepustil k vode. Ale, to je tak zhruba vsetko. No ale tu sa hovori o dozivoti? Za hrubu vodicsku drzost, ktoru ale vyriesili za neho ostatni? To sa uz svet nacisto zblaznil?

  1. Ano, svět se už dočista zbláznil :( Občas z toho mívám zvrácenou zábavu, ale většinou je to k zblití :(

  2. Vidím to trochu inak…
   Pokus vraždy vyžaduje úmysel, no neviem si predstaviť, že by sebaväčšie hovädo začalo predbiehať s myšlienkou „Ak aj niekoho zabijem, je mi to jedno“…
   Celkom iste si každý taký hovorí „Však to nejako vyjde“ a to už je nedbanlivosť, čiže priestupok, prinajhoršom prečin – takže pojebať ho áno, ale úmerne…

   1. no, on je úmysl nepřímý poměrně těžko odlišitelný od nedbalosti vědomé

    1. umysl neprimy – vedel ze muze …a pro ten pripad s tim byl srozumen
     nedbalost vedoma – vedel ze muze … a bez primerenych duvodu spolehal ze se tak nestane

     1. Já vim, ale ta hranice mezi nima neni vždycky úplně jasná, musí se dovozovat právě ta motivace.

      1. Jina trestný čin lze spáchat i z nedbalosti.

       1. Pouze pokud je to specificky uvedeno u definice daného činu v TrZ – a u vraždy tomu tak není (na rozdíl např. od obecného ohrožení).

        1. Jistě. ale skutkovou podstatu jde v průběhu vyšetřování překlasifikovat. Takže z toho klidně to obecný ohrožení můžou udělat. Pro řidiče je to asi fuk, stejně to i u vraždy schytá někde na spodní shranici trestní sazby a dostane tak něco podobnýho co by dostal za obecný ohrožení. To doživotí je jen bulvární clickbait, stejně jako trest smerti pro tu šlapku v Pákistánu, protože cizinci trest smrti za pašování drog nedostávaj.

         1. Obecné ohrožení : § 272Obecné ohrožení (1) Kdo úmyslně způsobí obecné nebezpečí tím, že vydá lidi v nebezpečí smrti nebo těžké újmy na zdraví nebo cizí majetek v nebezpečí škody velkého rozsahu tím, že zapříčiní požár nebo povodeň nebo škodlivý účinek výbušnin, plynu, elektřiny nebo jiných podobně nebezpečných látek nebo sil nebo se dopustí jiného podobného nebezpečného jednání, nebo…

          Musí tam být ÚMYSL (a bez motivu těžko úmysl prokážete) a musel VĚDĚT, že tam pojede autobus, protože smetení osobáku obecným ohrožním být nemůže… takže taky jalový, i když samozřejmě 1000x přijatelnější, než vražda.

          1. § 273

           Obecné ohrožení z nedbalosti
           (1) Kdo z nedbalosti způsobí obecné nebezpečí tím, že vydá lidi v nebezpečí smrti nebo těžké újmy na zdraví nebo cizí majetek v nebezpečí škody velkého rozsahu tím, že zapříčiní požár nebo povodeň nebo škodlivý účinek výbušnin, plynu, elektřiny nebo jiných podobně nebezpečných látek nebo sil nebo se dopustí jiného podobného nebezpečného jednání, nebo

           kdo z nedbalosti takové obecné nebezpečí zvýší nebo ztíží jeho odvrácení nebo zmírnění,

           bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.

           (2) Odnětím svobody na šest měsíců až pět let nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán,

           a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 těžkou újmu na zdraví,

           b) spáchá-li takový čin proto, že porušil důležitou povinnost vyplývající z jeho zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce nebo uloženou mu podle zákona, nebo

           c) způsobí-li takovým činem značnou škodu.

           (3) Odnětím svobody na dvě léta až osm let nebo peněžitým trestem bude pachatel potrestán,

           a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 smrt, nebo

           b) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 2 písm. b) škodu velkého rozsahu nebo těžkou újmu na zdraví.

           (4) Odnětím svobody na tři léta až deset let bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 2 písm. b) smrt.

          2. Tak podle toho by toho řidiče stíhat evidentně šlo. A trest max. 2 roky a/nebo zákaz činnosti mi přijde také jako adekvátnější hrozba. Proti tomu nic.

          3. byl by stihan nejspis dle odst. 2 pism. b)

          4. Byl by stíhán za úmysl. Nedbalost vědomá je typicky ojebání nějaký povinnosti v domění, že to dotyčný zvládne i tak. typickej příklad je potopení Titaniku. Kapitán věděl že by měl správně v noci v ledovcovym poli výrazně snížit rychlost nebo i zastavit, ale vysral se na to a kalil to ostopéro v domění, že ledovec uvidí včas a že se vyhne.

          5. Za úmysl být stíhán nemůže, to jsem právě psal s odvoláním na ten § 272.
           Jedná se o zjevnou nedbalost, kdy předpokládal, že předjížděcí manévr zvládne. tedy „vydal lidi v nebezpečí smrti nebo těžké újmy na zdraví“, jak trefně odkazuje trevor12 na § 273 odst.1.
           Odst. 2 nelze použít, protože žádná újma ani škoda jednáním způsobena nebyla.
           Záleží pak na soudu, pravděpodobně bychom se pohybovali na dolní hranici plus zákaz činnosti.

          6. ke kvalifikaci dle § 273 odst. 2 pism. b) neni nutne zpusobit zadnou skodu, staci porusit povinnost ulozenou mu dle zakona

  3. On je trestný i pokus a v některých případech i příprava trestného činu. To neni nic nového.
   Jinak pokus se posuzuje podle stejných paragrafů jako dokonaný trestný čen a teoreticky za něj hrozí stejná sazba. Tedy v tomhle případě teoreticky až doživotí, proto ty bulvární titulky. V reálu pokud ho uznají vinným z pokusu o vraždu, tak vzhledem k okolnostem dostane max pár let, rozhodně ne horní sazbu, natož doživotí. Viz u nás Lacina.

   1. § 140Vražda

    (1) Kdo jiného úmyslně usmrtí, bude potrestán odnětím svobody na deset až osmnáct let.
    (2) Kdo jiného úmyslně usmrtí s rozmyslem nebo po předchozím uvážení, bude potrestán odnětím svobody na dvanáct až dvacet let.
    .
    .
    .
    (4) Příprava je trestná.

    Ten kamioňák předjížděl. Žvásty o tom, že tak činil s úmyslem někoho usmrtit naráží na podstatnou otáku – koho to chtěl usmrtit? Řidiče autobusu, Gertrudu sedící na sedadle 13 nebo Helmuta chrápajícího na sedadla 24? Jaký měl motiv? A hlavně – jak to chce ten imbecilní gestapák prokázat? To tomu dementovi za volntem vidí do palice rentgenem?
    Úmysl se od nedbalosti liší jen a pouze v tom, že je prokázán (obvykle právě motivem).

    I v tomto případě jsou opět Němci za megadebily, jedná se o normální dopravní nehodu a i kdyby při tomto skutečně nebo spíš neskutečně prasáckém manévru zemřelo deset dětí v kočárku i s matkami, stále půjde jen o hloupou dopravní nehodu.
    Snaha roubovat na dopravní nehodu úmyslnou trestnou činnost proti životu by měla být jednou provždy zakátzána Ústavou a každé hovado, které se kdy o něco podobného pokusí by mělo dostat doživotí, protože jeho debilita je společnosti natoli nebezpeční, že musí být izolována!

    Holt se nám zase po době rozdělení vrací Norimberské trychtýře, Norimberské zákony a nějak to musíme zkusit zase přežít až do dalších Norimberských soudů. Pak bude zase Německo rozděleno a rozdrobeno a bude zase na chvíli pokoj. A tak pořád dokola…

  4. Wildcat: To Vy žijete v Kanadě, nebo si Vás s někým pletu? Určitě si Vás musím s někým plést, Vy jste nemohl žít v Kanadě, když jste žil v přesvědčení, že není zločinu bez oběti. To je jedno, prostě kde to je, já se tam přestěhuju taky.

   1. Nie, nepletiete si ma s nikym. Zijem v Kanade a mienim tu fungovat este 10-12 rokov. Ale uz som napisal ze som naivny…
    BTW, dozivotie za kokotinu za volantom moze hrozit aj u nas. Tu vsak na to nestaci zmrdske predbiehanie. Tu na to treba sposobit smrtelnu nehodu a mat pri tom vypite alebo nahulene nad limit.

    1. Jinými slovy musíte si úmyslně přivodit stav, který je neslučitelný s určitou činností. Pořád je to o tom úmyslu či minimálně nedbalosti (musíte vědět, že nalitý jste nebezpečný). Ale tvrdit, že předjíždění bylo pokusem o vraždu může skutečně jen megadebil nebo nácek.

     1. Presne tak. Este by som dodal ze na obvinenie kde hrozi dlhsie vazenie tam musi byt obet. Za samotnu jazdu pod vplyvom – co by bol aky taky ekvivalent debilneho predbiehania – su sice sankcie velmi neprijemne, ale zdaleka nie taketo sialene. Mimochodom, za jazdu pod vplyvom podla trestneho zakona sa povazuje obsah alkoholu v krvi vodica vyssi ako 0.8 promile. Neviem aky je limit pre THC. A na to ze by cloveku mohli dat fukat este stale potrebuju zakonny dovod na jeho zastavenie. Na druhej strane je tu to sialene ustanovenie ktore len dokazuje debilitu politikov podla ktoreho cloveku mozu dat fukat do dvoch hodin po jazde (!).

 4. Němel by autor vyhledat psychiatrickou pomoc, přestat fetovat a chlastat? A to přednostně před psaním článků? To už kdejaké zfetované hovado s vyjadřovacím slovníkem nejhorší spodiny píše kázání?

 5. Cca první pětina toho výlevu je +/- o blbém kamioňákovi. O čem je zbytek, jsem úplně nepochopil – jakože život je sviňa, všechno takňák všeobecně v rusuturu, jsou v tom i staří Římané…?
  Čím přesně je podloženo tvrzení, že „lidé se radují z toho, že bude zlikvidován obyčejný člověk“ (jakkoliv je to blbost – nic takového se zřejmě nestane) mi taky uniklo – možná žiju v jiné bublině, ale zatím jsem narazil spíš na spekulace o tom, že se ti němčouři posrali v biografu atp.

  1. Asi to vážně bude obojí pohled z jiné bubliny. Já se setkávám často s takovými reakcemi jaké jsem popsal. Dobře mu tak, autodoprava by se měla zakázat a řidiči těch krámů jsou všichni nevzdělaní a jejich práce by se jim měla znepříjemňovat za každou cenu atd. Kdyby to nebyl čurák, tak by se líp učil a nedělal by to a tohle by se mu nestalo atd.

   1. Tak tuhle bublinu vám nezávidím. S tvrzením, že kdyby nebyl čurák, tak by se mu to nestalo, lze ovšem jen obtížně polemizovat.

    1. Kdyby lidé nebyli čuráci, tak by nevolili Babiše. To má asi tak stejnou vypovídací hodnotu.

     1. Byly doby, kdy ODS a ČSSD braly 2/3 voličů. Kdyby nebyly čuráci, bylo by to tak nadále.

     2. Pokud srovnáváte dimenze volby Bureše a tuhle prasárnu, tak to pro vás (i o vás) nepochybně stejnou vypovídající hodnotu má.

      1. předpokládám profesní slepotu. Prostě se to v týhle branži takhle dělá, je to běžná praxe, většinou se nic nestane, tak co. Tohle funguje ve všech oborech. Ani ten babiš neni schopnej pochopit, proč lidem ty jeho šméčka vaděj, když se to přece v jeho branži dělá naprosto běžně a nikomu to nevadí.

       1. Je to poněkud šílené, ale asi máte pravdu (tedy s tím, že /se to tak dělá/). Jak mi vysvětloval jeden známý profesionální řidič, my laikové jsme zcela neschopni pochopit, jak to u nich chodí, takže je nemáme kritizovat. Inu, ponechal jsem si právo označit hovado za hovado i tehdy, kdy neumím vyhodnotit, co ho k jeho hovadství vede, jak těžký život má a že by bez hovadství nemohl svou práci vůbec dělat.

      2. No, z mého úhlu pohledu se tahle krávovina na silnici a volba provařeného Babiše zase tolik neliší. Ten výtečník v náklaďáku dobře věděl že se to nemá a jaké to může mít důsledky, ale v ten moment myslel že je to jediné možné a nejvýhodnější řešení a tak to udělal. Na roveň tomu spousta voličů Babiše volí pro to, že si myslí, že v ten moment voleb, to je z mnoha jedinečných důvodů, ta jediná správná a vhodná možnost volby. I když všichni už deset let máme denně na talíři další a další doklady o nanejvýš podivných událostech které se kolem Babiše vyskytují, mnohokrát jsme viděli jeho slizskost a neplnění slibů a názorové veletoče. I když nebudeme hltat všemožné (pseudo) analýzy toho, kam nás Babiš dovede, tak stejně i tak mu to hází čím dál tím víc lidí. Já v tom tu paralelu vidím.

 6. Našel jsem to video z události na odkazované stránce https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/249577-cesky-kamionak-v-nemecku-riskantne-predjizdel-je-obvinen-z-pokusu-o-vrazdu-video/ a vidím tam následující. Že se dva pruhy budou sbíhat do jednoho není avizováno dopravní značkou. V levém pruhu na videu postupně vidím tři šipky doprava, řekl bych, že menší, než na jaké jsem zvyklý v ČR. Přerušovaná čára mezi dvěma pruhy ve stejném směru najednou končí, ze dvou pruhů se stává jeden, aniž by se končící pruh postupně zužoval, a především aniž by vodorovné značení ukázalo, který pruh vlastně končí a který je průběžný. A řidiči, poser se.

  Ten vepředu jedoucí kamion také nedává směrové znamení, že by vjížděl doleva. V pořádku, z jeho pohledu nemá proč, jeho pruh nekončí. Prostě to tam flákne. Který pruh končí, to neví nikdo.

  V čase asi 17 sec. videa se tak předjíždějící kamion ve velké rychlosti dostává do situace, že je těsně za bílým kamionem, je svým návěsem jen tak tak před kabinou kamionu s kamerou, a jeho pruh zmizel. Prostě najednou není. Co měl dělat? Pokusit se dokončit předjíždění? Vražda! Nacpat se do té těsné mezery mezi kamiony a ohrozit kamion s kamerou? Zadupnout to a modlit se, aby za kamionem s kamerou bylo volno, což není jisté? Samá špatná řešení.

  Ano, asi jej měly varovat ty šipky k návratu doprava, že už hodně brzy bude s pruhy ouvej. Což se strašně lehce soudí od stolu. Kdo z nás nikdy na silnici nechyboval? Logické by bylo dát na modlení, že se nikdo nezranil, vyprat trenýrky autobusákovi a především sofort im Husch opravit to debilní značení na silnici.
  Jestli si má jít někdo sednout, tak teda ať s ním na doživotí sedí také ten, který toto značení na silnici vyprojektoval, a také ten, který toto značení schválil.

  1. Ta značka tam je, na videu v čase 00:04. Zřejmě i s údajem o vzdálenosti (není na videu čitelné, dodatková tabulka).

 7. Aha, tak ještě jsem na nějakém německém fóru našel to video celé, kde ve větší vzdálenosti před událostí je skutečně dopravní značka, že se levý pruh má začlenit do pravého.

  1. Já tamní silnici dobře znám, protože jsem tamtudy jezdil. Jak říkám, jednání toho člověka neomlouvám a neschvaluji. Ale za tohle doživotí? To je hodně podobné tomu jak člověk hodil slaninu na dveře od mešity a šel si sednout do kriminálu, kde zemřel.

   1. za tohle doživotí nedostane. Je to jen clickbait. Pokus o vraždu se posuzuje podle paragrafů pro dokonanou vraždu a tam je maximální sankce doživotí. Jenže aby dostal za pokus doživotí, tak by to musel cíleně připravovat vraždu za nějakých přitežujících okolností, nejlépe hromadnou a musela by mu to překazit nějaká další strana.
    Blbý předjíždění je maximálně tak vražda na úmysl nepřímý, pokud mu ho dokážou, případně nějaký obecný ohrožený na nedbalost vědomou, pokud mu úmysl nedokážou a za to dostane nanejvejš pár let.
    Zase nesmíš žrát všechno, co ti titulkář naservíruje. Noviny potřebujou klikance, aby dostaly prachy z reklam.

  2. Mohlo se taky stát, že ten mamlas tu značku v daném okamžiku neviděl, protože zrovna předjížděl jiný kamion a ten mu na ni zakryl výhled. Proto je lepší, když takové značky bývají i na krakorci nad pruhy, jak jsem to už taky párkrát viděl.
   Celé to je jen hon na čarodějnice, asi jako teď ve showbusinessu na Jacksona nebo ve Francii na toho českého „pašeráka migrantů“. Za normálních okolností by ten šášula dostal flastr a bylo by vyřešeno. Německo tím jen odvádí pozornost od jiných problémů, stejně jako Francie a proto se to tak hystericky medializuje. Holt se k veslu dostává generace snowflakes a ti řeší všechno přes emoce, pragmatismus u nich nemá místo, plus obecně jejich nenávist vůči silniční dopravě a IAD zejména.

   1. A to je právě to, co se mi nijak nelíbí, nad to vidím že je to zkrátka špatně.

   2. No, on ten českej pačerák migrantů bude zřejmě něco dost jinýho než jak nám podává soudruh poslanec Zdechovský. Podle toho co prošlo zahraničním tiskem to vypadá, že ten řidič ty migroše na férovku pašoval a teď se snaží hrát na city a Zdechovskej potřebuje zvolit. Migroušů nebylo „asi 15“ ale 28, byli zamčení a zaplombovaní zvenčí a náklad byl přeskládanej do přední části návěsu, aby se za něj ti migrouši vešli. To, že řidič slyšel bouchání je čirá scifi, chladírenskej vůz je izolovanej a oddělenej od kabiny, navíxc migráci měli těžko důvod bouchat. krom toho prej vypověděli, že viděli jak řidič bere prachy od pašeráka, což může bejt dejme tomu účelový tvrzení. Takže to vypadá že buď pašoval a vyhmátli ho celníci, případně to zkusil ochcat, převez je do Anglie a před kontrolou je naprášil celníkům, protože dostal strach, jenže mu to nesežrali. Ono těžko si představit, že řidič spí a zatím mu ještěrkou přerovnávaj náklad a že si migráci na palubě udělaj jako naschvál festival dřevákových tanců.

    1. zajímavé info, díky. Kde je pravda se asi bohužel jen tak nedovíme…

    2. No shane byly to bedničky s kukuřicí.
     Kolik za to vzal ten Sagan a kde ta cash je?
     Nebo to šlo ba švýcarské konto?
     První kontrolu prošel, ke druhé se šel sám naprášit neb holota začala bušit do stěn v domnění, že už jsou v zemi zaslìbené.
     Nebo jim jen byla zima…
     Že jim tam Sagan nedal aspoň kýbl na sraní a nezvedl teplotu aspoň na +10°C ať nemá na krku masovou vraždu.
     A kampak se ti čerchmanti poděli, taky seděli půl roku ve vazbě a čekali na soud jako běloch z východu?
     Být BIS, nacpu agenta do prvního francouzského kamionu na cestě do Česka a za Rozvadovem ho objevím a řidičovi dám taky 2 roky.
     A pak výměna na schůdcích Airbusu Air France na runway v Ruzyni.

     1. Jasně, vlezeš pod rouškou tmy k někomu do kamionu a na první zastávce začneš bušit jak zběsilej, aniž bys tušil kde vlastně seš a jestli náhodou nejseš na další celnici. Navíc teda zrovna chlaďák má docela silnou izolaci a tlustý stěny a dost pochybuju, že je ven vůbec něco slyšet.
      Prachy moh klidně zabavit francouzskej stát, spis nikdo z nás neviděl.
      Hele, všechny informace o tom případu co se dostaly do českých médii jsou od Saganovy družky a Zdechovského. A vzhledem k tomu, že ta aféra utichla tak rychle jak začala, tak bych odhadoval, že si Zdechovský z titulu europoslance opatřil spis a zjistil na základě jakých důkazů ho odsoudili a v tichosti se na to vysral.

 8. tak nejspis kazdy nejspis aspon jednou spatne odhadl predjizdeni. Nastesti to dobre dopadlo. Je fakt ze profesionalnimu ridici by se to stat nemelo a take, ze kdyby to nebylo vyslo, tech mrtvych by bylo nejspis dost. Myslim ze dozivoti nedostane, ale asi vyssi trest (neznam nemecke pravo ale „vrazda“ predpoklada umysl, tady by se hodilo spis obvineni z pokusu ublizeni na zdravi s nasledky smrti z nedbalosti). Takovy nakladak na pozemni komunikaci je zbran velkeho kalibru, jasne ze to nechtel.

  1. V CR by IMO dostal obecne ohrozeni a par let za to, pac jel proti autobusu. Pokud nackove maji neco podobneho…

  2. Pokus o ublíženie na zdraví tiež vyžaduje úmysel. Pochybujem, že vodičovi išlo o ublíženie komukoľvek.

   1. O paragrafu Trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti jsi slyšel? Kurva, lidi, aspoň si ten zákoník přečtěte. Jsou i nedbalostní trestný činy. Ne na každej TČ stačí nedbalost, ale je jich dost.

    1. Jo, sorry, Pokus. Tam je potřeba úmysl, to ano.

     1. No právě. Nedbalost nemůže mít fázi pokusu.

 9. deacon – jo bylo by to obecne ohrozeni, pokus ve vztahu k nedbalostnimu tr. cinu nejde

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017