Soumrak státu - zpět na článek

Počet komentářů: 64

 1. Shit, pavěda, hnůj

  1. Herbalife pres kopirak.

 2. O Gruberovi jsem už slyšel, i o jeho báječných, převratných metodách, ale to věčný fňukání o tom jak je zneužívanej a jak ho všichni kopírujou a tyjou z jeho myšlenek je votravný a kontraproduktivní, že to ve mě zanechává silné pochyby o kvalitě jeho metod, které, tolik vychvalované, nemohou uspět bez podpory státu. Proč, doprdele, nesbalí kufr a nejede dobýt svět, ale sedí doma na zadnici v Kocourkově, kde mu všichni házej klacky pod nohy?
  Jo, a když tedy má, podle Vás autore, 12k absolventů se na https://www.gruber.cz/tdp/o-nas/otevreny-dopis/ píše cit.: „Absolventů jeho kurzů a přednášek jsou desetitisíce; znalců a uživatelů jeho know-how…“?

  1. Spíše je divné, že absolventi jeho zázračných kursů dnes nejsou mezi top 10000 lidmi světa.

   Co vlastně chybí Davidovi Gruberovi, když všechno ví, všechno zná, vynalezl supr dupr efekt na zaručený úspěch a nadlidksou efektivitu – že sám nedokáže použít své geniální zákony, aby se stal celebritou číslo jedna?

   Nicméně génie jako jako Karolína Loskotová alias Aluška, nebo Jaroslav Chvátal alias Matrix2001, nebo Jiří Mašek alias Osud.cz ještě David Gruber nepřekonal, ačkoli patří mezi úplně stejnou šaškologii.

   Co konec světa podle májského kalendáře, nevěští David Gruber náhodou? S Plejáďany nemluví? Nemá kontakty s přáteli vesmíru? Co říká o vstupu do 5. dimenze lidstva? Lije do sebe žíraviny jako všelék?

   1. Treba na to ma stejny duvod, jako vsichni ti jasnovidci, co si odmitaji vsadit sportku – vrozenou skromnost.

    1. Což o to, jasnovidci většinou netvrdí, že vidí úplně všechno a všechny směry a události ve světě.

     Ale David Gruber je ředitel vesmíru, podle článku objevil veškeré poznání a nyní už není co poznávat. Neexistuje nic, co by bylo možné ještě poznat, veškeré vědění je v tom, co učí David Gruber. Nyní lze rozpustit vědu, výzkum, a vše už je hotovo – lze si to přečíst od Davida Grubera. Škoda, že nebyl David Gruber, když Bůh tvořil svět, mohl by poradit.

     Tak nějak mi to přijde jako za komoušů, kde se učilo, že veškeré poznání světa vychází z marxismu-leninismu. Zde to je jenom s mírnou obměnou, veškeré poznání světa je jen odvozenina od Davida Grubera.

     Přitom David Gruber je jen bombastický podle vzoru amerických šarlatánů. Bere si do do huby tu Einsteina, tu další – jen aby sám škodil.

     Čekal jsem na dfensovi všechno, ale tento mentálně retardovaný článek fakt ne. Často jsem našel něco zajímavého i na článcích, které se jiným nelíbilo. Ale tento článek je zajímavý jen jako kazuistika pro klinické psychology a psychiatry pro určení diagnózy a případnou následnou hospitalizaci. Nic jiného v článeku nelze přečíst.

     Nicméně po eskalaci Urzovými fantasmagoriemi, byť sem tam s nějakým ideovým jádrem, se vlastně směrování tohoto blogu dalo čekat. Takže tohle je ještě o řád horší než Urza, ale zase musím ocenit, že tento autor nechce dělat světovou revoluci a stavět revoluční gardy a barikády a hrát si na Boha, který chce řídit svět, jako Urza. Takže tento článek budu ignorovat, a budu doufat, že další články na dfensu mi něco zase dají, tak jako většina. Byl bych ale rád, kdyby autor tohoto článku psal pod nějakou přezdívkou, abych jeho články mohl ignorovat stejně, jako cokoli od Urzy. Urza alespoň poctivě píše pod stejným jménem, a dá se to přeskakovat, ignorovat, a nebýt těm jeho nesmyslům vystaven.

     1. Jasnovidec nemusi vedet vsechno, staci vedet ty cisla, nebo ani to ne, muze okamzite prijit k milionu dolaru – staci prijmout Randiho vyzvu a ukazat, ze alespon castecne neco paranormalniho zvladne.

      Urza je idealista, nic nevnucuje a na nic si nehraje. Neslibuje zazraky. S tim nemam problem.

      Gruber mi pripada pesne jako Deepak Chopra, placa pate pres devate, plete do toho pojmy z fyziky… Ale nebudu predstirat, ze jsem od nej cetl tolik, abych ho dokazal rozumne zhodnotit.

      1. Urza je stejný idealista a nic nevnucuje – to ani Karel Marx nebo třeba Jiří Janda z Evropských hodnot. Každý má sice trochu jiný názor na sociální inženýrství, jak by se mělo lidstvo předělat – ale modus operandi je tentýž. A všechno to byli idealisté a na nic si nehráli.

       Já bych řekl, že Urza vnucuje a dost. V poslední době jsou s ním rozhovory na různé politické otázky v médiích už dost často. Teď už působí v Paralelním polisu za pomoci Janečkových miliard.

       Naproti tomu David Gruber, jakkoli je švihlý, je jen slavoman.

   2. Člověče, tenhle příspěvek je hodnotnější než celý článek. Doposud jsem z neuznaných geniusů znal pouze J.D.Cimrmana. Ovšem tohle je rovněž studnice vynikající zábavy. Skoro stejně dobrý, jako zlý ještěrky z temných pekel ještě temnějších planet od kterých jednoho zachrání jen Aštar Šeran ve své čajové konvici 3600.

 3. No ja chapu ze tento web je konickem jeho majitele, ktery se obcas i dobre bavi. Mozna jako se Ludvik Soucek bavil na duverivych ctenarich, kdyz po 3 realnych faktech vsunul do svych teorii a tezi ctvrty, zcela vymysleny – s cimz se sam priznal. Ale tento clanek, nezlobte se mily D-Fensi je naprosty extrem tady, cekal bych to snad na webech jako je Aluska, Jitrni zeme, nebo tak… Toto patri do Necyklopedie. Do sousedstvi typologie (falesneho dr.) Srama http://sip.denik.cz/pribehy-a-udalosti/milena-makovickova-lecil-me-falesny-doktor20100509.html, angelologie (zel skutecneho RNDr.) Palese https://cs.wikipedia.org/wiki/Angelologie_dějin , nebo matematickeho algorytmu na vyuku jazyku, s kterym zkrachovala jazykova skola Artura Bolca – jinak tez vyvratitele teorie relativity https://legacy.blisty.cz/art/10160.html Mily D-Fensi, kde je hranice zasluzneho kontroverzniho, vody ruznych temat a oboru viriciho publikovani (ktere, co vam slouzi ke cti, tady tvori 95 % clanku) a ohlupovani p.t. obecenstva ?

  1. Třeba se tím baví sám :D

 4. Co má být ta zakázaná kniha, která se dá sehnat jen v antikvariátech?

  1. Hovadina. Pokud by pan Gruber chtěl a ta kniha by za to stála a pokud v minulosti s dolary v očích sám neprodal výhradní práva, mohl by si ji dnes vydat i sám. Dokonce s nulovými náklady jako e-publikaci. Zakázaná kniha v době, kdy vám kdokoliv za přiměřené peníze vytiskne cokoliv o publikování na webu nemluvě? To je přece (naštěstí) blbost.

  2. Antikvariát?
   Čekal bych aukční síň!

 5. Deepak Chopra tribute.

 6. Ach jo, zase ten David Gruber. To je horší, než číst nejdrsnější feministky. Takové škváry – a on toho génia nikdo nechce oslavovat, nikdo nechce mít bystu Grubera ve svém obýváku, a zákonodárci nechtějí přikázat, aby portrét Grubera visel na každé škole.

  Jděte s těmi Gruberovými sračkami někam. Teď když se objevil Gruber, tak je všechno poznání ukončeno – na tohoto Ježíše Krista jsme čekali.

  Ten Baťa nebo Čapek něco dokázal. Ale Gruber? Ten šarlatán a matlámo patlámo?

 7. Ale tak se nečilte. Gruber je kecatron a autor článku jeho sektář (stejně, jako DF – viz http://dfens-cz.com/o-davidu-gruberovi/). O gruberovi se tu ostatně napsalo už dost. Každý má právo na svůj názor a jestli si někdo chcete koupit kýbl teplé vody, tak Gruber je dobrá adresa.
  Ostatně kus vedle je taky článek o hovně.

  1. Článek o hovně mi přijde rozhodně lepší….

 8. Dodnes pamatuji, jak jsem před pár lety objednával letenku v kanceláři jakési společnosti. Asistentce trvalo hodinu, než vše vyřídila, než zaúčtovala přijatou sumu peněz a vytiskla hromadu papírů, které byly k nástupu do letadla potřebné.

  Zajímalo by mě, v které zemi to bylo, nebo zda „pár let“ znamená „více než dvacet“.

  1. Me by zajimalo, zda se treba dotycna zrovna nezapracovavala, zda neby problem se spojenim, zda do toho nevlezlo neco urgentnejsiho… Tech duvodu muze byt dost i dneska.

   1. Zajímavější by byl důvod, proč pro letenku někam chodit.
    Ostatně, mezi „objednávat“ a „kupovat“ bych také viděl rozdíl.
    ______
    Zmiňovaná hora papírů se nijak neliší od hory papírů nutné k cestě rychlíkem z Brna do Popradu a zpět.
    Nebo ano?

 9. Chápete genialitu tohoto zákona? V podstatě nám říká, že jsme si sami schopni navodit jakýkoliv pozitivní stav mysli jen tím, že ho srovnáme se „základnou“, která je podstatně horší než ta, ve které se právě nacházíme!.

  Joo!
  Ten příběh o Roubíčkovi, rabínovi a malém bytě znám!

  1. Sakra, předběhl jste mě.

   1. tomu se říká střelit se do nohy…

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017