Soudruh generál nemá chaos rád - zpět na článek

Počet komentářů: 2 036

 1. Jak jsem si říkal, že tentokrát k volbám nepůjdu, protože mě oba odpuzují sice každý úplně jinak, ale stejnou silou, tak mě pak taky napadla myšlenka neplatného hlasu.
  Nechce se mi to hledat, nevíte někdo, jestli ve druhém kole stačí vyhrát, nebo k vytoužené trofeji vítěz potřebuje přes 50%? Jako kdyby muselo být přes 50 a neplatnými hlasy to vítěz neměl a muselo se to nějak opakovat, tak to by mi přišlo v té naší bramboračce jako moc hezký výsledek. Ale jak říkám, nevím, jestli je to možné a i kdyby bylo, tak na to nás asi stejně bude málo.

  1. Pokud půjde k volbám jediný člověk a dá platný hlas pak rozhodne o vítězi.

   Prezidentská neurčuje žádné minimální quorum či účast.

   Jen další ukázka jak jsou ti čůráci nahoře neschopní.

   1. A v čem spatřujete onu neschopnost? V jednoduchosti pravidel?

    1. Já jsem to pochopil jako narážku na autory příspěvků „nahoře“. Pak mi to dává smysl. Dospělý člověk pochopí že prohrál a začne hledat kompromisní řešení, místo aby si vydupával nějakou novou hru od začátku. Vhodit prázdný lístek/obálku, je stejné jako zůstat doma a bušit pěstičkama do stolu. Pořád jste tady byli všichni chytří, že volit SPD je fuj, protože soudruzi v TV o nich říkali nehezké věci a teď se vám to vrací jako bumerang a vy se zase zmůžete jenom na vhození neplatného hlasu. To i to porážené prase je chytřejší a ví, že má aspoň prokousnout řezníkovi holínku, aby nebylo za blba, který se prostě nechá porazit.
     Já jsem taky dřív nesnášel dědka Zemanojc, jednak pro jeho EU-federalistické halucinace, druhak pro jeho proizraelské výkřiky (je to čistá schíza, když nechápal že EU podporovala vždycky Arafata), ale pokud hrozilo že se presidentem stane ta sudeťácká loutka Schwarzenberg, tak jsem ho šel volit …a to šlo jen o majetky! Teď jde o životy a Bába dobře ví, na kterou strunku brnknout. To pro ty pomaleji chápavé, protože my co sledujeme situaci kolem, už to dávno víme, dáme si po panáku (do každé nohy, abychom cestou k volbám nepajdali) a půjdeme to (poprvé v životě) hodit Bábovi. …když už jste nás dostali do takové situace, tak aspoň nefňukejte a udělejte to taky.

     1. „…udělejte to taky..“
      – – –
      Muhehe, neudělá. Jede podle not, jako správný mediální přesvědčenec.
      Když svobo-demo guruové vyhlásí „Pavka“, tak Pavka. Nebo se snad měl nadarmo hlásit k odkazu V. Havla…?

      https://www.youtube.com/watch?v=Wqy0_uA_V88

      .

      1. Muhehe, už konečně přiznáš, odkud jsi zkopíroval ty vymyšlené citáty? Ze stránky Pavla těžko, to se nikomu vůbec nepokoušej namluvit – to by mezi inferiory nekolovala nemlich ta samá sada včetně překlepů a pořadí. To tvrzení bylo chabý i jako pokus.

      2. Nikdy by mě nenapadlo,že budu takhle orodovat za Bábu, ale co už s tým, jak říkávala jedna moje dávná kamarádka z Kunovic

       btv. to video je ale psycho. Zeptají se ho na klimatické náboženství a on mele cosi z cesty. takového kandidáta aby fuckt hledal.

       1. @ jura z hvězdárny

        si dám panáka… s klepoucí se rukou mu to tam hodím… pak si naliskám a ruku si nechám vysvětit v nějakým kostele

        1. :-) …mám to stejně

        2. …přesněji, jsem na tom hůř, protože sedím v komisi a toho panáka nesmím.

     2. Ale houby. Maximální myslitelný potenciál kandidátů SPD je okolo 20% a víc prostě nikdy nedostanou, je to jejich tvrdý strop. Zda člověk „vyhodí hlas“ pro SPD/Baštu nebo jinou stranu/kandidáta, kteří to také nedají, je tedy takticky úplně jedno a ještě se ze sebe člověk nemusí zblít.

      (SPD udělala tu chybu, že mi jednou poslala svůj předvolbní leták s komiksem pro idioty. Čistokrevný stalinistický SoRel.)

      1. Výsledek 1.kola je ukázkou morálního bankrotu naší země, kde pokud bychom byli kulturním národem vzdělaných a inteligentních lidí, ve druhém kole by se utkal p.Jaroslav Bašta s prof.Zimou. Žel, není tomu tak. Máme tady dva lháře a podvodníky, kteří se nechali zlomit ke spolupráci s minulým režimem a když se situace obrátila, hbitě převlékli kabáty, aby mohli čerpat výhody v režimu novém. Teď jde jen o to, kdo představuje menší zlo.
       …nevím sice co je „stalinistický SoRel.“, ale schopnost posuzovat předkládané informace bez předsudků, náleží vzdělaným a inteligentním bytostem. Zjevně patříte k opačnému táboru, kde jsou předsudky vším a potřeba obhájit vlastní bídnou existenci je to poslední, co vám ještě ve vašem živoření zbylo :-) …tak trochu je mi vás líto, ale opravdu jen trochu.

       1. Tomu se teď říká Oportunismus. Jak krásně to zní, že? Oportunista vs. sráč.

       2. To si jednou Tamerlán – na stará kolena šeredný, jednooký, hrbatý a kulhavý) poručil namalovat svůj obraz…
        První umělec ho namaloval přesně podle skutečnosti, načež se chán rozezlil a nechal ho narazit na kůl…
        Druhý ho zpodobnil jako urostlého krasavce a chán ho nechal stáhnout z kůže…
        Ten třetí ho vykreslil na lovu: chán seděl na koni a křivou nohu nebylo vidět, ohýbal se k luku a jedno oko měl zavřené…
        A tak se, milé děti, zrodil socialistický realismus…

   2. Naopak. Ukazuje to jak šikovně to splácali.

  2. Mě především odpuzuje, dostat povolávací rozkaz a nechat se zabít ve jménu kyjevského šňupače kokainu či profesora brněnského VUMLu.
   O ničem jiném tyto volby nejsou.

   1. Neboj, magoři povolávák nedostanou.

    1. Povolávák na frontu ne. Ale to až později panzerfaust a do Volkssturmu.

     1. Na to aby chcípl je ten kripl zdravej dost. Tauglich. (L. Souček, Železo přichází z hvězd)

     2. V Polsku už hned na začátku povolávají 60leté absolventy ZVS.
      A u Kokajnského byl rozdíl mezi regulérní SS armádou a povolávání „volkssturmu“ pohý půlrok.
      U Hitlera byl ten rozdíl asi 6 let, a dopování hitlerjugend pervitinem taky až ke konci války. Kokajnský ty svoje nácky azováky dopoval pervitinem od začátku a vokssturm začal povolávat už po srovnání azovstalu se zemí.

      Nechápu jak se pořád najde tolik nedospělých naivních mamlasů, co si myslí, že to vše bude probáhat jak před 80 lety, spořádaně a v pohodě a že se z toho zase nějak vyšvejkujeme.
      Leda hovno.
      Na Ukrajině je po 9 měsících už 5. kolo mobilizace, povolávají i kriply a doochodce a ženy musí rukovat do polních nemocnic.

      1. chytají lidi po ulicích jak myši, jak tě ksindl zmerčí, už jedeš

       1. No mě to vykládat nemusíš. Spíš těm dementům tady, co si myslí že to nějak prošvejkují v kasárnách, šůrováním chodeb mazlákem a natíráním trávy nazeleno.
        Případně že jim se to jaksi zázračně vyhne.

        Jenže to by dotyční museli bydlet v nemovitosti co není na jejich jméno ani na jméno jejich příbuzného. A vylézat jen po setmění. A doufat, že soused kterému odvedli 2 syny nebude kurva a nepráskne ho, že se tu schovává.
        Nicméně si nedělám iluze, že by někdo z příbuzných současných politiků, od vlády až po magoostrát, byl odvedený na frontu.

        Zajímavé, jak většina lidí mentálně ustrnule nekdě v době před 40 lety a nepochopila, že rozdíl mezi gulášovým socializmem a americkými jestřáby co tu teď vládnou, je marginální.

        1. Bububu, ty malá píčo.

          1. Hoši, vy dva jste se tu vážně našli. Vždy když vidím film „Blbý a blbější“, tak si na vás dva vzpomenu.
           Jenže, Jim Carry tam toho blbce jen hraje, jinak je to vysoce inteligentní člověk, na rozdíl od vás dvou.

           ps: oprava, koukám že i Sandstorm se dole činí, takže je to spíš „Blbý, blbější a nejblbější“
           Kdo z vás je který, to už si vyřešte mezi sebou :-))))

          2. Jsou jak kosí bratři. Kde je jeden, je i druhej se svou +1 přikuŕbou.

   2. Jediný povolávák, jaký tobě hrozí, je předvolání do ZOO. Ke krmení blbožravců.

   3. Ehm, ono to tak jednoduchy neni. Prvne je nutny vyhlasit stav ohrozeni zeme a pro mobilizaci je nutny valecny stav. Prekvapive na TOHLE prezident nema vliv a NEMUZE to vetovat. Jinak receno, aby doslo k mobilizaci a tem povolavakum, vy kokoti, tak VLADA musi konat a prezident s tim NIC NEZMUZE. Ano, oficialne mobilizaci vyhlasuje prezident a to na NAVRH VLADY.

    Kurva, vy kokoti, prectete si ty zakony, neni jich zase tak moc a nejsou tak dlouhy. Prezident u mobilizace taha za kratsi provaz. Mimochodem mobilizaci konci bud rozkaz, nebo konec valecneho stavu. Tzn. pokud by doslo ke zneuziti, ktery by celkem rychle US ukoncil(ono to ma svy pravidla a fakt to nejde vyhlasit lazoplazo), tak je skoncena i ta mobilizace.

    TEORETICKY to lze zmenit zmenou zakonu, coz se nejak nedeje… hmm

    1. To je pravda, prezident sám aktivně nic konat nemůže, ale má podpisová práva. Co to znamená?
     – už asi rok vláda mele, že jsme ve válce (výroky jednotlivých vládních představitelů včetně Fialy lze dohledat na twitteru)
     – vláda je silně proválečná
     – vláda je tvořena hlavně představiteli pětikoalice
     – pětikoalice má ´většinu v parlamentu a silný vliv v senátu
     – ze strany pětikoalice je silný tlak na zvolení PP prezidentem
     – PP už několikrát nepřímo deklaroval svůj vstřícný postoj vůči případné mobilizaci (v rámci tzv. pomoci „napadené zemi“) a že vládě podepíše cokoliv, co by tzv. zrychlilo proces pro vyslání vojenské pomoci NATO, resp. UA
     dle mého soukromého názoru: pokud bude PP zvolen prezidentem, vláda při první příležitosti požádá parlament o vyhlášení válečného stavu (z vágního a nijak detailně nespecifikovaného důvodu možného ohrožení ČR Ruskem). Parlament vládě vyhoví 108 hlasy, Senát bude dělat obstrukce jen naoko a pak farizejsky podpoří rozhodnutí parlamentu. Vláda vyhlásí mobilizaci nejprve záložáků a pak vhodných obyvatel ČR a PP bude jen bez jakýchkoliv otázek podepisovat, co mu pětikoalice předloží. Bába by se cukal a mohl by házet písek do soukolí chystané válečné mašinérie. Bába je všehoschopný prazmrd, ale je nepředvídatelný a nesnadno kontrolovatelný a to je problém. Pavel je taky všehoschopný zmrd, ale jasne definoval svůj proválečný postoj. A určitě je jen náhoda, že tyhle tlaky na volbu prezidenta zapadají do politických hrátek SSA vůči Rusku.
     Ale budoucnost ukáže, jak to všechno dopadne. Ony i informace o škodlivosti mRNA šmakulád nebo o světovládných choutkách WEF byly původně označeny jako dezolátské hoaxy, že.

    2. A ještě dodatek: ÚS, který účelovým patchem volebního zákona těsně před parlamentními volbami umožnil dostat se ke korytu stranám, které by se samostatně nedostaly ani do parlamentu, kdykoliv s radostí udělá další patch, aby vyhověl současné garnituře.
     S nástupem soudruha Rychetského ztratil ÚS poslední špetky nezávislosti a serióznosti.

     1. pávek tam za pár měsíců nanominuje takový kádre, že ti čuráci co tady držkujou jak to není možný budou vytřeštěně kulit bulvy eště v zákopech

      kurva rýmička asi nepředvedla, co je všecko možný a 95 % debilů eště vyřvávalo jak to je hrozně nutný a všichni chcípneméééééééÉÉÉÉÉÉ

     2. A jak to Rychetský udělal, uměl bys ten jeho vliv na rozhodování nebo výběr kolegů popsat?

     3. Mimochodem, ty strany do sněmovny samostatně kandidovat nechtěly – tak kde je problém? Dostaly by se tam i bez snížení kvóra.

   4. Zajímalo by mě, co za blbečka si může myslet, že dostane povolávací rozkaz a půjde na Ukrajinu. Jaké je Vaše vzdělání a co děláte?

    1. Ovcoun:
     „…dostane povolávací rozkaz a půjde na Ukrajinu…“
     – – –
     To dle současné legislativy samozřejmě nelze.

     Ale taky by mi nenapadlo ještě v roce 2012, že nějaký šmejd zavede, že si na lítající hračičku 350 g těžkou budu muset lepit označení, skládat zkoušky a registrovat se.
     Tím chci říci, že salámovou taktikou budou brzy dál…

     :O)

    2. Každý, kdo vidí dál než do příštího víkendu. Věcí co by vás nenapadlo před 20 10 5 lety by se dalo určitě najít dost. Zkuste si to projít.

     1. Nestraš!Nevím, kde a v čem žiješ, ale tady napovenku to zatím tiká postaru.

      1. Jo, postaru, jako za komoušů… :-P

  3. Taky mě to napadlo, tak jsem to hledal v zákoně.
   Bohužel to nejde, vítězi stačí více než 50 procent PLATNÝCH hlasů, nikoli více než 50 procent odevzdaných hlasů.

   1. Logicky. To by mohli rovnou počítat i hlasy těch, co nevolili. Což se mimochodem děje v nekterých typech hlasování v parlamentu, kde je někdy potřeba většina hlasů všech poslanců a někdy stačí většina přítomných poslanců.

  4. Jeden vůdce s knírem, který nabízel řád, už tady byl. Nechceme to přece znova. I když je to ohavné, hodím tam Babiše.

 2. Jako… Babiše naprosto nesnáším, je to kurva non plus ultra, ale vidět ty protažený ksichty na ČT by skoro za to stálo. Skoro. Otázka je co se společností, ve které to soudruzi mají půl na půl. Leda jen sám o sebe a naflusat všem do ksichtu. Když ten WEF socík tak moc chcete, vy kurvy, tak si ho užijte.

  1. A proč si myslíte, že volby zaměstnanci ČT nějak extra prožívají?

   1. Podotknutné přesně.Opičí kultura.

    1. Ano. Volby jsou o piči. Máte pravdu.

     1. o kousek západnější píčaputová se tam nedostala, ne?

   2. To so nepamatuješ poslední volby s falešnejma brejlema a předposlední s Trautenberkem?
    Ze strany kavárny je to pokračování války jinými prostředky.
    A Miloš to doklepal, a to tolikrát pohřbívali.

    1. Taky už jednu chvíli vyloženě utek hrobníkovi z lopaty. Nicméně co se týče výkonu funkce, tak poslední tak dva roky moc života neprojevoval.

    2. A těch zahraničních cest co měl! A jak ho všude vítali! A žádnej soud neprohrál! A ústavu ctil jak nikdo!

     1. ústavu ctil jako jistý Pjotr Fialenko. Toho času doporučil/nedoporučil vypnout/nevypnout odvážné a na hraně. Takže kokotku, nevotírej se o ústavu, spíš navštiv nějaký ústav.

      1. Rusnokova vláda bez důvěry? Nic?

       1. No dyť to řikám. Dokážete číst i psát, otázkou je jak chápete psaný text: „ústavu ctil jako jistý Pjotr Fialenko. Toho času doporučil/nedoporučil vypnout/nevypnout odvážné a na hraně. Takže kokotku, nevotírej se o ústavu“. Pokud jste to pochopil jako obhajobu zEmana, pak: „navštiv nějaký ústav“. Psal sem ti kokotku, aby ses nevotíral o ústavu, nikoliv o zEmana.

    3. Cw, a ty „falešný brejle“ teda zírám, jak inferioři dodneška řešej. Divil by ses, kolik lidí po operaci očí je má.

     1. podotek 22.1.2023 v 8:34

      Zajímavé.
      Jiné symboly vás neiritují?
      Což nejsou všechny reklamní kampaně již dlouhou dobu založeny na používání symbolů a hesel, která nemají s realitou nic společného?
      Navíc se „náš Jirka“ projevil jako čučkař, mohl víc trénovat a dosáhnout dokonalosti Horatiovy.

      1. Jistě, ovšem kampaně reklamní a politické mívaly v lepších časech různou laťku etiky. A jejich oběti se zásahem samy nechlubily, ba naopak – jistá na odiv dávaná rezistence se považovala za příznak kritického pohledu, byť jde o jev pochopitelně silně diskutabilní a reálného zásahu se dotýkající jen povrchně.

      2. Ale popravdě, kolik takových symbolů přisouzených protistraně bylo, co by byly tak vyprázdněné? Vybavuju si alkoholické abusy Zemanovy, stáří a únavu Schwarzenbergovu – můžeme na ně mít různý pohled, ale určitá relevance se jim přiznat musí. Kosmetický doplněk, kterým se nositel netají, mi tedy přijde z jiného šuplíku, le pardon.

       1. podotek 22.1.2023 v 9:02

        Máte pravdu, nicméně je-li jablko nahnilé z třetiny nebo poloviny, stejně ho jíst nebudu.

        1. ygorek:
         Praktikuji u našeho ovoce.Červavý rovnáse čistý.Moje nože to vykrájej.

         1. Protein navíc, no.

          1. shane 22.1.2023 v 14:20

           Trefil jste hřebík na hlavičku.
           Při konzumaci hub nebo ovoce se obvykle s úsměvem říká:“Je to s masem!“.
           Tedy pokud abstrahujete pomyšlení na obsah střeva, případně trus ponechaný tím „proteinem navíc“ v tom ovoci.

          2. Člověk nesmí bejt cimprlich. Třeba po takovejch výkalech kvasinek se lidi můžou utlouct, žáno.

          3. shane 22.1.2023 v 15:09

           Máte pravdu.
           Ovšem já jsem ještě z té staré školy a mezi osobami, zvířaty a věcmi vidím rozdíly.

          4. shane – potvrzuji :)

          5. Nj, by jeden nevěřil, jaký pálky jsou některý lidi schopný vypláznout za flašku hoven naředěnejch vodou.

          6. Hlavně když chutná ;-)

          7. Véndi a neškoď

          8. Naše hovna – vaše radost :)

           https://www.youtube.com/watch?v=sWX-5CAqZUU&ab_channel=TheWineArchive

           Mimochodem strašnej sympaťák :-)

   3. Někteří spravedliví ano. Dalo by se jich pár i dohledat k shlédnutí např. v americké volební noci Trump vs Clinton, to by ale musela vydržet v archivu.

   4. podotek 21.1.2023 v 23:11

    Vida, to by mě zajímalo. Berou, nebo neberou prémie?

    1. Za mimořádné směny, za zvládnutí nerutinního vysílání nebo za výsledek voleb?

     1. podotek 22.1.2023 v 8:59

      Z toho, co píšete, bych odhadl „za zvládnutí nerutinního vysílání“.
      Neříká se tomu eufemismus?

      1. Jsou eufemismus třeba žně nebo řepná kampaň?

       1. Kampaň! Účelovka! Kalúsek!

  1. jk_ – ale kdež, nic nového, jen toto se výjimečně dostalo do mainstreamu*. Už tak 10 let zpět jsem tuším zrovna tady četl o australském ostrově/provincii/něčem, kde obyvatelé dostali uhlíkové kredity na rok a když je spotřebovali, utrum.

   Ditto „omezování demokracie kvůli klimatu“ apod. Je to všude, ale skoro se o tom nepíše.
   __________
   *tedy, „mainstreamu“ – do Echa. Které je „mainstreamové“ jen tím, že je tištěné a běžně v trafikách. Jinak je lepšolidi drze prohlašují za dezinformace a ekvivalent Aeronetu, což je tedy urážka non plus ultra. Then again, oni kladou to rovnítko i u Neviditelného psa, což už je vrchol absurdity.

 3. https://www.youtube.com/watch?v=ro042qXlEu8
  Člověk by až řekl že ho bílé pláště ududkovali a že chtěl předejít kalamitě ale …
  Nic, nebudu řešit minulost ale covididioty fakt ne.
  Ale stav je prekérkou a na vahách přístích akcelerací a fijalový hnus je tedy pro mne krajně proti srsti „kabinetně.
  2:00
  Time https://www.youtube.com/watch?v=kckstY7DsyA

  sergej 21.1.2023 20:05:59 Odpovědět
  Tak pro koho fungují 5.tikoláci
  cca. 1:50:00
  https://svobodne-radio.com/2023-01-04-studio-beta-jan-skalicky-co-nas-ceka-za-bezpecnostni-rizika-v-letosnim-roce/
  https://otevrisvoumysl.cz/monopol-dokument-o-tom-jak-funguje-svet/

 4. Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos :)

  1. Tady moc na výběr není leda z nouze ctnost což v tomhle případě není pararela ale vše je lepší jak válka kdy zas po válečné orbě budou o5. sklízet za velkou louží? No to mi ani nedrážděte, tedy pokud tvrdí že do války nás nezatáhne tak Babiš. Ale mladým s lumeny fakt nezávidím. Politrukovi uniformy věřit, no to snad dám píp. :-)

  2. :-)
   …inteligent se vyzná i v chaosu

 5. Mám stejný jázor jako vy. Nevolit znamená mírně snížit legitimitu zvoleného kandidáta. Kdyby to udělalo více voličů, tak by byl agent Pávek nebo Bureš zvolen třeba jen 10% hlasů (to se bohužel nestane). Pokud má být v Čechách válka tak tomu ani jeden z agentů nezabrání.

  Agent Bureš vypadá jako menší zlo, ale zlo je to opravdu velké.

  Jako první by do mlýnku na maso byly naveleni mladíci, kteří nikdy na vojně nebyli. Za mě byla vojna totální buzerace a ztráta času. Ani jak bojovat jsem se neučil. Aby měl voják správné návyky, tak by potřeboval minimálně 2 letý trénink. Jinak je bažant odeslaný na frontu jen potravou pro děla. Naproti tomu ruská armáda má zkušenosti z Čečenska a Sýrie. Naše armáda měla jen malou misi v Afgánistánu, kde to skončilo fiaskem a v Jugoslávii.

  1. zcela vážně: co jsi dělal na vojně? A bys tam mohl dělat jiného, aby to bylo k něčemu, viz Izrael?

   1. JH:
    corona 2?Neser!

    1. Ale prd, velebnosti, jsem první ročník, co na vojně nebyl, tak mě upřímně zajímá, co tam dělali.
     Otázka do pléna: byla ta armáda v osmdesátých letech bojeschopná? Kdyby přišel rozkaz, dokázala by se dostat alespoň k Dunaji?

     1. Vím, ale zarezonovalo, tak jsem štěknul:-)

     2. Podle toho, co vím, tak armáda byla „bojeschopná“ tak do roku 1985. Např. na 3 místech tenkrát bylo plně funkční PVO pro ochranu Prahy. Pak se to začalo strašným způsobem rozpadat a po roce 1989 z armády zbyly jen trosky a běželo to „setrvačností“ asi do roku 2001, kdy povinou vojenskou službu zrušili, stejně to byl jen ztracený čas.

     3. Jihočech Honza 22.1.2023 v 0:36

      Otázka je obtížně zodpověditelná.
      Prvosledové útvary byly akceschopné. Zda byly bojeschopné, je bez absolvování boje neposouditelné.
      Během osmdesátých a devadesátých let jsem absolvoval pět stmelovacích cvičení u dělostřelectva.
      Jedno z nich spočívalo v odjezdu na Libavu (vlak), secvičení, odjezd po ose do jiného VVP (dva dny) a zaujetí bojového postavení v noci v neznámém terénu. Pamatuji si, že nad ránem byla docela tma (nov) a teplota -16 °C.

      1. Armáda byla jedna velká kamufláž a podvod už tenkrát. Ale alespoň dokázali vykázat nějakou činnost.

       1. JaFo:
        „dokázali vykázat nějakou činnost.“
        – – –
        Přes všechny nedostatky ta tehdejší ČSLA dokázala nějakou techniku vyvézt, bojovou činnost u ostrých jednotek jako PVOS měla taky najetou.
        Dala se tedy nasadit ve velkých počtech – to dnes nehrozí…

        .

        1. Myslíme to úplně stejně – doufám.

         Pamatuji se jak vyjelo 10 armádních vozidel k národnímu shromáždění a dojelo jen jedno.

         Dnes máme jediný malý profesionální útvar určený pro zahraniční pomoc „imperialistům“ a nic jiného bojeschopného nemáme. Pro větší válečný konflikt je příliš malý.

         1. JaFo:
          Těch 10 vozidel s 10 % úspěchem bylo tehdá za „bojů proti terorismu“ byly OT-64, měly 5-kvalt s předvolbou. Když se už nevěnovala pozornost údržbě, nemohlo to ani dopadnout jinak…

          1. JaFo 22.1.2023 v 11:27

           Smích a někdy i nadávky si v posledních dnech užívají vojáci hodonínské posádky. Osm z nich bylo totiž minulý čtvrtek ráno vysláno, aby se čtyřmi kolovými obrněnými transportéry bránili budovu Rádia Svobodná Evropa v Praze. V pořádku však dojely jenom dva stroje.
           Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/posadky-transporteru-utrzily-ostudu.A011005_162652_brno_zpravy_dmk

          2. Děkuji za opravu. Ano, seknul jsem se v tom počtu, po 22 letech už si to přesně nepamatuji. Ale pamatuji se naprosto jasně, že to byla ukázka naprostého rozkladu naší armády. A tankrát na to téma vzniklo spousta vtipů.

         2. Naše pozemní armáda má 2 útvary. 4. brigádu rychlého nasazení „pro zahraniční pomoc imperialistům“ a 7. mechanizovanou brigádu „pro teritoriální obranu“.

          Akceschopné jsou oba, jen 7.mbr nemá certifikaci NATO jako síly rychlého nasazení, což je však odvážím se tvrdit pro teritoriální obranu irelevantní.

     4. J.H. 22.1.2023:
      „Otázka do pléna: byla ta armáda v osmdesátých letech bojeschopná? Kdyby přišel rozkaz, dokázala by se dostat alespoň k Dunaji?“
      I na PŠM nám říkali že máme jako útvar životnost do 5 minut!
      (PVO JZ Slovensko)
      Ale vlastně – u Dunaje jsme byli, takže…. :-)

      1. willy50:
       „…u Dunaje jsme byli,…“
       – – –
       Devínska Kobyla, Lozorno, Pezinok…?

       .

       1. Trefa!
        Plus několik dalších (celkem myslím 9) :-)

        1. willy50:
         A kobyla, nebo krtek…?

         1. Pezinok – brigáda – „TOBka“.
          Výjezdy na oddíly – opravy a revize spojovací techniky.
          (Jestli ses ptal na tohle??)

          1. willy50:
           Aha, téóčko…

          2. Jo, taky jsem spadal pod TOB. V Budějicích tak vznešeně nazývali pouhou malou RTZ, kde jsme byli namíchaní jako „spojováci“ taky.
           Nicméně, naše tříčlenná dílna + řidič, se bez větších potíží dostala v druhé polovině 70.let z ČB až do Olomouce a zpět.

          3. Velká výhoda byla, že jsme skoro každý den sbalili saky paky a vypadli z pakárny!
           A po cestě se daly koupit v krámě např. nealkoholické :-) nápoje.
           Náčelník naší „dílny“ byl starý nadprápora, který to tak nežral.

     5. Sloužil jsem u spojařů, co měli za úkol spojení na úrovni armád a zažil pár nečekaných výjezdů. Už jen ty výjezdy z kasina byla fraška, velitelé čet byli šťastní, když jim vyjela polovina prostředků. No a když už se ta technika dostala z kasina na určené shromáždiště, tak ještě musela dorazit na místo určení a zahájit spojovací činnost. Aniž bych zabíhal do dalších detailů, tak si nedovedu představit, že by náš útvar byl v reálné situaci schopen plnit „bojové úkoly“, ke kterým byl předurčen.

      1. hackerjack:
       „…velitelé čet byli šťastní, když jim vyjela polovina prostředků…“
       – – –
       To se běžně stávalo, zejména když některý funkcionář neuměl dohlídnout na podstatné věci a místo toho provozoval lezení do prdele, pořadovost, kontroly rajonů, ideologickou práci apod.

       Pokud měl gumák trochu normálního mozku a sebereflexe, pak tyhle věci uměl vychytat.
       A ač se někomu nemusí líbit, pokud šel příkladem, pak opravdu i „táhl“.
       (…kdo nezažil, nepochopí…)

       .

       1. JJ, stačí u armády ukrást kabel od startovacího vozíku a je po válce. Za nás musela technika opustit kasárna a pak mohla kleknout. Nejlepší bylo kleknout všem dobře známou Pragu V3S 200m za bránou. Kdo má ten krám pořád mýt a čistit.

        1. zajímavý, páč jakmile ta věc už jednou běží, tak vyjma věcí jako zajebaná sklenička nebo prasklý řemeny a následný přehřátí, to jede věčně, je to plně mechanický, kdo vám todle klekání žral?

    2. Forge:
     „…corona 2?Neser!…“
     – – –
     Ale já vím, žes byl bigoš motající se kolem vnitra, ty „ignoré“…

     :OD

   2. Byl jsem u letectva a šúroval hangáry. A také drbal letadla kartáčem ze štaflí. To by snad dokázala i uklízečka.
    Také jsme byli nějakou dobu na protiletecké obraně Prahy a to už byly po 89 jen kasárna. Původní PVO nefunkční a nikdy jsem ho neviděl. Takže z toho zbyly žabáky kolem kasáren a mazlák.

    1. Asi záleží jak kde. Pochybuju že u našeho pluku by uklízečka dokázala udělat rozborku sborku SA-58 po tmě. Nebo vlízt do T72 s komínem a šnorchlem a přebrodit.

     Tím ovšem netvrdím, kdyby nás napadl imperialistický hrdlořez, jestli bychom došli k Dunaji nebo se s ním museli nějak domluvit.

     1. Za celou dobu služby v armádě jsem dělal rozborku pouze jednou. Vícekrát jsem si nevystřelil. Ke zbrani jsem se častěji dostal na základní škole, kdy k nám přišel příslušník lidových milicí a ukázal několik typů zbraní.

      A posledních pár měsíců jsem roznášel disketu s rozkazy mezi útvary.
      A pak jsem také nosil tajné dokumenty do spalovny a tam je spaloval. Ty nesměl dávat do kotle ani topič.

      To už byla armáda v naprostém rozkladu.

      1. JaFo:
       Narozen v populační explozi, jak jinak…

       :OD

       1. Husákovi děti …. no jo. Ale mě armáda potkala až po 89.

        1. JaFo:
         Ano, polovina 90. let, likvidace všeho, výprodeje, do stráží s bodákem, likvidace budov. To nemělo společnýho s tím, co bylo do konce Husáka.

         Přineslo to i změny v uvažování lidí – X se uměl určitému problému vyhnout, Y už většinou ne…

         1. Tak za nás se chodilo do stráže, a že jsem jich odsloužil, s nábojem v komoře. Dvěma stojkám (horní a dolní autopark-véesky, tatry, otéčka, ZILy, UAZy) dal závodčí pokyn u ptačí budky to natáhnout a šlo se. Normálně kdyby tam někdo na stojku přišel, neodpověděl na kdo tam a na heslo, tak si to měl pustit, bez sraní. Myslím na siluetu do tmy bych s tím problém neměl, krátký dávky nás učili tři čtyři náboje max bo jinak se ti to zvedalo. Po dvouhodinové stojce zase budka, vybít, magacin do sumky, kontrola komory, zkušební spoušť. Po stráži rozborka, konkor, sborka a chrápat. Taky se držely startovací hotovosti v mrazu. Ale hrdlořez nás nenapadnul, tak nevím, jak by to dopadlo.

          1. De_Bill:
           „…s nábojem v komoře…“
           – – –
           To jako vážně, nebo nějaká fantasy…?

           ?

          2. Jaká fantasy? U nás na útvaru, co byl uprostřed města, hlídky v noci v autoparku taky párkrát střílely. Samozřejmě z toho vždycky bylo haló, protože se potom muselo jet pro lampasáky a vytáhnout je z postele a vyšetřovalo se proč a jak. Ale nakonec byl vždycky každej rád, že tam někde nezůstala ležet nějaká mrtvola.

          3. hackejack:
           „…Jaká fantasy?…“
           – – –
           „…dal závodčí pokyn u ptačí budky to natáhnout a šlo se….“

           – to se ti zdá normální…?

           ???

          4. corona: Ten náboj v komoře je fakt blbost, ale už je to čtyřicet let a možná nastupující demence. :-)

          5. De_Bill:
           „…náboj v komoře…“
           – – –
           Já to trochu tušil – správně je „zbraň nabitá zajištěná“, tj. zásobník v kvéru, ale nikdy ne nataženo…

          6. corona 19:39
           nechci se přít, třeba je to ve Vašem vesmíru jinak, ale pojmem „nabitá zbran“ rozumí zbytek světa to, že je náboj v komoře. U SA58 z podstaty věci musí být tedy i nataženo. Zajištění zbraně je pak provedeno polohou křidélka směrem dolů.

          7. Childeater:
           „…nechci se přít, třeba je to ve Vašem vesmíru jinak, ale pojmem „nabitá zbran“ rozumí zbytek světa to, že je náboj v komoře. U SA58 z podstaty věci musí být tedy i nataženo. Zajištění zbraně je pak provedeno polohou křidélka směrem dolů…“

           – – –

           Trochu si to nejprve zreviduj…

           .

          8. corona 20:01

           Rád si rozšířím obzory. Prosím o zdroj. Nepodařilo se mi nalézt nic jiného než to, co podporuje mou verzi (zbraň nabitá = náboj ve špajzu)

          9. Childeater:
           „(zbraň nabitá = náboj ve špajzu)“
           – – –
           Zřejmě znáš tu zbraň z nějaké výstavy a filmů. Za nás se vyučovala sborka a rozborka ve 3. ročníku SŠ/SOU.

           Nabitá a zajištěná = nasazený zásobník, zajištěno, nenataženo.

           .

          10. Corona 20:13
           Omlouvám se, nevěřím. Pokud snad někdo potvrdí anebo byste uštědřil nějaký zdroj…😉

          11. Childeater
           22.1.2023 v 20:21

           Omlouvám se, nevěřím. Pokud snad někdo potvrdí anebo byste uštědřil nějaký zdroj…

           – – –
           Nemusíš věřit.
           Zdroje jsou, i pitomej základní řád to má v sobě někde ve strážních pravidlech.

           .

          12. Childeater – určitě si coronou super pokecáš. Good luck :)

          13. Childeater:
           Přesně tak, nicméně za náboj v komoře se fasovaly tři ostrý.

          14. Forge, ty ignoré:
           „Childeater:
           Přesně tak, nicméně za náboj v komoře se fasovaly tři ostrý.“
           – – –
           Samozřejmě kravina.

           .

          15. Forge 20:09
           Jasně, to je bez debat.
           Jen upřesňuji co se rozumí pojmem nabitá a zajištěná zbraň.

          16. Childeater:
           „…upřesňuji co se rozumí pojmem nabitá a zajištěná zbraň…“
           – – –
           Stále nechápeš.

           Nasazený zásobník, zajištěno = nabitá zbraň. Neataženo!

           .

          17. U SA58 to přeci ani jinak nejde.A nenech se tím vemenem na c zblbnout.Když je v úzkých, kličkuje a když ho nachytáš, tak se ani pořádně neomluví.Věř, mám to z první ruky.

          18. Forge
           22.1.2023 v 20:20

           U SA58 to přeci ani jinak nejde.A nenech se tím vemenem na c zblbnout.Když je v úzkých, kličkuje a když ho nachytáš, tak se ani pořádně neomluví.Věř, mám to z první ruky.

           – – –
           To nepotřebuje další komentář, prostě skleróza a nepamatuješ se, jak to je.

           .

          19. Childeater
           22.1.2023 v 19:44

           corona 19:39
           nechci se přít, třeba je to ve Vašem vesmíru jinak, ale pojmem „nabitá zbran“ rozumí zbytek světa to, že je náboj v komoře. U SA58 z podstaty věci musí být tedy i nataženo. Zajištění zbraně je pak provedeno polohou křidélka směrem dolů.

           – – –

           Ještě jednou jsem se podíval, co seš zač. Generace pozdní Y až Z, nebyls tedy na vojně a samozřejmě netušíš, co jak chodilo.
           „Křidélko“ jsi asi slyšel někde v pohádce o skřetech – takový termín se nikde nepoužívá. Je to PÁČKA POJISTKY.

           Na strážním stanovišti, stejně jako při zavádění na stanoviště, musí mít strážný zbraň nabitou a zajištěnou nikoliv nataženou. Natažení zbraně by provedl až před střelbou.

           .

          20. De_Bill: coronovi se nezavděčíš, ani kdybys sloužil v Cizinecký legii. Prostě služba v ČSLA je top. Tomu se nevyrovná ani Bitva na Soči. Všech jedenáct. Dohromady :)

          21. shane:
           „… Prostě služba …“
           – – –
           Prostě meleš o něčem, cos nezažil.

           .

          22. Nezažil. A ani na vteřinu toho nelituju. Jediný, čeho lituju, že jsem se víc nesnažil, abych se ulil z tý porevoluční. A to to byla celkem sranda a flákárna. Jestli máš nutkavou potřebu se chlubit, žes dva roky dělal děvku v bolševickým polokriminále, tak prosím. Ale na mě tím dojem fakt neuděláš. Jo, kdyby si se z tý vojny za Husáka dokázal ulejt, to by byla jiná.

          23. shane:
           „…kdyby si se z tý vojny za Husáka dokázal ulejt, to by byla jiná…“
           – – –
           Kdybych hodně doma skučel, zkoušel všelijaký protekce, pak i já měl možnost. Možná by z toho nebyla modrá, ale výkus, jakej mělo míň lidí, než tu modrou.
           Jeden známej ho měl – oficálně byl řidič, ale v reálu sluha pro širší použití. Chodil v civilu, jezdil pro nákup, sekal trávu kolem vily a tak.

           Nejsem vlezdoprdelista a protekci nemám rád.
           Ty to máš jinak – bez strejdánkovo firmy seš nula…

           .

          24. To víš, prachy zdaleka nejsou všechno, ale líp se pláče v limuzíně než v autobuse. A vůbec, vila není penis, aby se sama postavila.

          25. shane:
           Ale to já vím, že se rád tou protekcí ještě pochlubíš.
           Nikdy jsem tenhle typ lidí nemusel – spoléhal jsem se na sebe a spíš tyhle typy měl na háku. Vyplatilo se, nejsem nikomu nic dlužen, ani zavázán.

           .

          26. Já taky nejsem nikomu dlužen. Od toho rodina je, aby se o svoje členy postarala. Oni podrbou tebe, ty podrbeš je. Kdo ti pomůže, když potřebuješ a sám na to nestačíš? Rodina, nebo cizí lidi? Ti se na tebe buď vyserou rovnou, nebo si to nechaj patřičně revanšovat. Stát? Muhehe. Krev není voda, holenku.

          27. shane:
           „Rodina“
           – – –
           Tvoje volba.
           Já všechno sám a nikde nikomu dluh ani závazek…

           .

          28. Ty jsi hodně hodně sám corono, ta opuštěnost a jedovatost z tebe jen sálá. No líto mi tě není, protože seš jen zmrd a malá blbá kunda :)

          29. shane – :D :D :D :D

          30. Tak teda nevím, co to bylo za léta, ale ještě v sedmdesátkách, pokud by byl velitel stráže jó extra debil, tak za zjištěný náboj v komoře a během stráže, mohl dotyčného po nahlášení veliteli roty, poslat na tři ostré do basy.
           Startovací hotovosti se držely pod mínus deset, tuším. Celkem to fungovalo, ty startovací agregáty byly z výroby ČKD a dost spolehlivé. Motorem ótéčka či bévépéčka to umělo zavrtět, jako nic – jen se občas pokroutily kabely ve sněhu.
           Od vojny jsem pak ty speciální startovací zástrčky nikde neviděl. Byly tuším na 800A.

          31. servisdok:
           „…zjištěný náboj v komoře a během stráže, mohl dotyčného po nahlášení veliteli roty, poslat na tři ostré do basy….“
           – – –
           Jednou mi jako zástupci velitele stráže přinesl mladej sapík s nasazeným zásobníkem a hodil ho tak do stojanu. Dostal zážitek, že nezapomněl; moc se nevyspal. Závodčí byl o půlrok níž než já, jen jsem ho upozornil (jeho starej byl velitel stráže, nechtěl jsem mu dělat dusno).
           V tomhle jsem byl diskrétní, ale tvrdost byla nutná…

           .

          32. coroína – vyloženě sis to užíval co? Typickej zmrd.

          33. shifty:
           „..sis to užíval..“
           – – –
           Primitivní zmetek, který nic nezažil a nemá ani představu, co bylo plnění bojového úkolu, nemůže pochopit, že může snadno dojít k úrazu.
           Ze souvisejících příspěvků dalších lidí mu ani nedocvakne, že existuje více způsobů řešení – bylo tam něco i o base.

           .

          34. To víš, dostal moc. Sice si s ním první rok vytíral prdel každej kdo měl nižší číslo a ten druhej každej kdo měl víc posraný ramena, ale zase moh po roce dusit zobáky podle libosti.

          35. shane:
           „…kdo měl víc posraný ramena…“
           – – –
           Opět něco z doslechu, od někoho bez potuchy.

           Častým jevem u protekčních paňárů bývá i naprostá bezradnost, kdy se náhle ocitnou bez opory, na kterou jsou zvyklí…

           :OD

          36. Si mě normálně prokouk jak protistátní spiklenecký centrum. Jak ty to děláš?

          37. shane :-D

           shifty: to opojení mocí z toho úplně stříká. Je fajn vidět, že taky občas podobní dostanou, co zaslouží.

          38. fatdwi:
           „…opojení…“
           – – –
           Jsi jen další hlupák v řadě těch, co nemají ponětí o věci, ale žvanit budou.
           Konkrétně zrovna ty bys potřeboval postavit občas do situace, o které ani netušíš – asi bys měl velký problém něco řešit.

           .

          39. corona je prostě jen vymaštěná kunda, to sedí dost přesně.

           (Omlouvám se všem vymaštěným kundám, s kterými jsem měl tu čest zažít příjemné chvíle :) )

          40. Nechci se s váma nějak hádat, beztak se určitě najdou lidi který mi budou tvrdit že to tak nebylo, ale co už :-).

           Na vojně jsem byl dva roky, na praporu pohraniční stráže na Lipně. Z SA58 jsem si zastřílel celkem dost, naštěstí vždycky jen na střelnici. Představa „čůrků“ na bráně nebo v autoparku s nataženou a zajištěnou kosou je fakt úsměvná. Vedle hlavní brány jsme měli postavenej vlek, kam se vynášely zbytky z kuchyně. Když byl plnej tak se to odvezlo na smeťák do Vyššího Brodu. Jednou jsem šel jako zobák vysypat ty kýble sraček na ten valník a debilní východňár co měl bránu na mě v tý tmě volá: stoj, kto tam? Osvieť si tvár. Odpovídám: ty vole Šaňo, to jsem já. Baterku nemám a stejně mám v každý ruce kýbl. Debil svoji výzvu zopakoval a pak už jsem jen slyšel jak natáhnul. Myslel jsem že se poseru. Přiznávám že jsem ho obratem naprášil. Nic moc se mu nestalo, jen mu vybrali kosu tak, aby nemohl střílet i kdyby chtěl.

           Za celý dva roky jsem zažil jen dva ostrý poplachy, kdy nás rozvezli po lese, každej dva plný zásobníky a přibližnej popis zločince. Nikdy jsme naštěstí nikoho nechytli, ale ani v týhle situaci jsme se tam nepoflakovali s nataženým závěrem.

           Do služby jsme samozřejmě chodili s ostrejma, ale nataženo, zajištěno ani omylem, byl by z toho průser jako kráva.

           Ale je docela dobře možný, že bigoši někde v Horní Dolní chodili s nataženým závěrem a prstem na spoušti…i když si to teda nemyslím, no :-)

          41. uu: Hodil sis během těch dvou let granátem?

          42. @ forge

           jsem s5… ty vole já si hodil za 2 roky granátem jednou… mazec, zpotil jsem se až mezi půlkama… vyfasoval jsem obranej hajzl s vojebanou pojistkou, nešla vytáhnout… jak jsem se motal sám v cvičným zákopu na odhodišti, tak jsem to rval až jsem to urval silou… vyletěla mi ruka za záda a málem mi vypad pod nohy… naslepo v panice jsem to zahodil nevim kam a zdrhal jsem… vytyčený cíl jsem nezasáhl zcela jistě… když došly gumy z pozorovatelny na start tak se na mě divně dívaly a měli nějaký hlody… málem jsem se posral

          43. ModrýKlokan 24.1.2023 v 21:25

           Obranným jsem házel několikrát.
           Je zajímavé, že oba pětadvacátníci, co nastoupili do ZVS po ukončení výkonu trestu, nechtěli házet za žádnou cenu, takže jsem se toho jako ZVČ čety ujal.

          44. Tvl, úplně to samý :-). Házel jsem jenom jednou. Zákop, okolo možná nějaká nízká zábrana. Asi 10 metrů od zákopu stojí v zemi zaraženej dřevěnej kůl. Kdo ho trefí, má tři dny opušťák. Super, easy. To bych trefil i úplně vožralej. Jasně.

           V momentě kdy stojíš v díře, máš granát v ruce a posloucháš poslední opáčko instrukcí, se svět podivně změní :-). Netrefili jsme nikdo, ani přibližně. Ve chvíli kdy vytáhneš závlačku ze svýho prvního granátu v životě, tě zajímá jen jedno: co nejdál do prdele s tím :-).

          45. @ forge

           možná bych měl dodat, že jsem nic neviděl… na hlavě jsem měl blembák (helmu) pro shreka o dvě čísla větší, tak jsem ji měl v očích, nebo jsem si ji musel držet aspoň jednou rukou… a k odhodu granátu potřebuješ obě tuce… a ten granát byl vostrej… teď se dá vlastně říct že mám výcvik pro speciální jednotky :-D))))

          46. Na hod granátu se používá takový skvělý motoricko-psychologický trik: levou ruku natáhne ve směru kam chce granát hodit, a pak ho hodí zatímco levá ruka vykonává protipohyb.
           Tím se zamezí tomu, aby ruka s granátem vykonala nějaký náhodný brownův pohyb a tento letěl pod nohy spolubojovníků nebo pod vlastní nohy.

           Pokud vím, tak ještě v 70. letech byl hod ostrým granátem povinný pro všechny záklaďáky, a lampasáci z toho měli vždycky ukrutný vítr, protože tam šlo fakt o krk.
           https://www.youtube.com/watch?v=Eh8QYoD0n2s
           A házelo se těma nespolehlivýma bakelitovýma šmejdama s odmotávacím páskem.

           Vzhledem k tomu že na vojnu šel každý kdo nebyl naprostý kripl, tak se tam vyskytovalo značné množství totálně nemotorných lidí, kteří měli tendenci si to házet pod nohy.

          47. ukatoto ukulele:
           Tady jde o to, že se někteří už díky skleroze nepamatují a někteří už ani nemají sebereflexi, např. Forge.
           K tomu Childeater, který je generace Y, na vojně nebyl, má nejspíš humanitní obor, ale bude mi tu kecat, že žiju v jiným vesmíru a že sapík se nosil na strážním stanovišti nataženej, protože přece podle celýho světa nabitej = nataženej.
           Přiznám se, že jsem na tyhle experty značně vysazenej – je to tím, že silný ročník zákonitě musí obsahovat větší počet nesoudných blbců, než ročník slabší.

           .

          48. Když v poslední době čtu některý tvoje komenty, tak mi připadáš nějak divnější než dřív, sorry. Možná ale nemám jen tolik času číst?

           V tomhle máš ale stopro pravdu. Vzpomínám si že i na střelnici nám rvali do hlav, že natahujeme až těsně před střelbou. Podle mě byli zesraný z toho, že si někdo z nás něco ustřelí a následovat bude prokouš. Představa 24h brány ( 12h za sebe a dalších 12h za supráka, když už tam jseš ) s nataženým závěrem je úplně mimo :-). Kdyby tě tam takhle vyhmátnul dévéťák, tak se z toho zesereš…

          49. ukatoto ukulele
           24.1.2023 v 23:24

           natahování před střelbou je k hovnu, kdyby vo něco fakt šlo, většina by začla tahat za spoušť, vono nic, a desetkrát mrtví…

          50. Behemot: Základní vojenská služba v 80’s a paranoidní desperát v neznámém městě se šerifem v patách asi nebudou srovnatelný disciplíny, co myslíš:-)?

          51. ukatoto ukulele
           25.1.2023 v 0:33

           právě proto, vyjukaní strážní by v případě průseru byli tak mimo, že úplně zapomněli, že to natáhnout musí

           na druhé straně takovej mít nabito a na rozkaz když na něj někdo bafne, tak to hned pokropit, no v podstatě to bylo vo tom, esli dotyční někoho zrakví vomylem, nebo v případě přepadení jsou strážní zrakvení ihned a jejich účelem je být hlasitým alarmem, kdy střelba vzburcuje zbytek posádky a ta už jde naostro

          52. Behemot 26.1.2023 v 9.04

           Vaše zkušenosti jsou omračující.
           Jistě jste zažil také proslulé:“Tri razy stoj!“ Ratatata…
           Jinak:
           „Musíš to natáhnout…“
           https://www.csfd.cz/film/350958-sejmi-prezidenta/prehled/

          53. Corona: Jinak teda taky jsem z poměrně silnýho ročníku ;-). Možná konečně vysvětlení, proč mě všichni tak serou ;-)))

          54. @ ukatoto

           to je zajímavej poznatek… že by i u mě to byl důvod? :-D))))

          55. @ klokan

           Tak u mě je to spíš bordelem v mojí vlastní hlavě :-)))

          56. corona 21:13
           jevíte se jako roztomilý člověk, který rád rozdává radost a smích. Vašemu tvrzení „nabito a zajištěno znamená nenataženou zbraň bez náboje v komoře“ se smála celá hospoda mazáků, když jsem jim prozradil, že jsem o takového šprýmaře zakopnul v binárním světě.
           Mohli bychom z nás být dobří přátelé!

          57. Kopíruji celé:

           Childeater
           26.1.2023 v 8:43

           corona 21:13
           jevíte se jako roztomilý člověk, který rád rozdává radost a smích. Vašemu tvrzení „nabito a zajištěno znamená nenataženou zbraň bez náboje v komoře“ se smála celá hospoda mazáků, když jsem jim prozradil, že jsem o takového šprýmaře zakopnul v binárním světě.
           Mohli bychom z nás být dobří přátelé!

           * * * * *

           Každý se nyní může podívat, jak prudký inteligent se skrývá za nickem „Childeater“…

           .

          58. corona 26.1.2023
           Máte radši makový, nebo povidlový buchty?

          59. Childeater:
           Hele, proč ze sebe děláš blba ohledně toho tématu s nabitou zbraní…?

           .

          60. corona 9:01
           To nemám v úmyslu. Snažil jsem se pochopit, jestli býval skutečně termín „nabito + zajištěno“ označením pro nenatažený SA58 s nasazeným zásobníkem.
           V dnešní době se tím označuje něco jiného. Pokouším se tedy dohledat zdroj. Zatím jsem dohledal jen Vás, což je zdroj příliš kontroverzní a snažím se dohledat ještě zdroj další, abych se nachytřil.
           Připouštím, že na jednom závodu LOS který jsem zažil, povel „zbraň nabít“ znamenal, že se do zbraně vsunul zásobník a položila se na stůl. Bylo to tak v popisu jedné stage.

          61. Childeater
           26.1.2023 v 9:08

           corona 9:01
           To nemám v úmyslu. Snažil jsem se pochopit, jestli býval skutečně termín „nabito + zajištěno“ označením pro nenatažený SA58 s nasazeným zásobníkem.
           V dnešní době se tím označuje něco jiného. Pokouším se tedy dohledat zdroj. Zatím jsem dohledal jen Vás, což je zdroj příliš kontroverzní a snažím se dohledat ještě zdroj další, abych se nachytřil.
           Připouštím, že na jednom závodu LOS který jsem zažil, povel „zbraň nabít“ znamenal, že se do zbraně vsunul zásobník a položila se na stůl. Bylo to tak v popisu jedné stage.

           – – –

           A za co jsi dostal modrou knížku?

           .

          62. corona 9:23
           Ty buchty asi makový?

          63. Childeater
           26.1.2023 v 9:29

           corona 9:23
           Ty buchty asi makový?

           – – –
           Ne.
           Za co jsi dostal tu modrou knížku?

          64. corona 9:31
           Tak co se dá dělat. Přeju hezkej den. Kdybyste dohledal jak je to s tím samopalem bez náboje v komoře, kterýmu se říká nabitej a zajištěnej, tak se sem občas podívám, jestli je Vám něco nebo někdo ochoten dát za pravdu. Zatím to tak nevypadá. Tak se vopatrujte a spánembohem.

          65. Childeater
           26.1.2023 v 9:40

           corona 9:31
           Tak co se dá dělat. Přeju hezkej den. Kdybyste dohledal jak je to s tím samopalem bez náboje v komoře, kterýmu se říká nabitej a zajištěnej, tak se sem občas podívám, jestli je Vám něco nebo někdo ochoten dát za pravdu. Zatím to tak nevypadá. Tak se vopatrujte a spánembohem.

           – – –
           Kdybys vedl normální debatu, dávno bys vše potřebné věděl.
           hodláš mi povědě+t, za CO JSI DOSTAL MODROU KNÍŽKU?

           ?

          66. corona 9:43
           Myslím, že kdybyste to věděl, nebo jste věděl o někom, kdo by Vám to potvrdil, už byste s tím přišel. Takhle leží břemeno tvrzení u Vás, smutně nepotvrzené, nedohledatelné.
           Nejste příliš dobrým zdrojem. Dovolte mi otázku. Jste Miloš Matoušek, alias major Meč?

          67. Childeater
           „Myslím, že kdybyste to věděl, nebo jste věděl o někom, kdo by Vám to potvrdil, už byste s tím přišel. Takhle leží břemeno tvrzení u Vás, smutně nepotvrzené, nedohledatelné.“
           – – –
           Ty máš asi nějakou psychickou poruchu.

           Zde se naskytla debata o strážní službě v armádě a jeden z těch, kdo ji absolvovali, prokázal zapomnětlivost – mylně se domníval, že závodčí stráže vydal rozkaz a strážní směna mělůa na stanovisšti NATAŽENOU zbraň.
           To je samozřejmě nesmysl a každý, kdo do té stráže chodil, musí vědět, že to tak není. Před zavedením směna nabíjí zbraně – strážný nejprve natáhne závěr, závodčí sleduje, zda v hlavni není náboj, strážný uvolní závěr, cvakne spouští, zajistí a zasune plný zásobník. Nadále zahlásí „ZBRAŇ NABITÁ ZAJIŠTĚNÁ“.
           Až takto nabije celá směnas, závodčí ji zavede. NIKDO ZE STRÁŽNÝCH NENATAHUJE A TEDY NEMLŽE MÍT V KOMOŘE NÁBOJ. K tomu by došlo až při použití zbraně bezprostředně před střelbou.

           Proč jsi neabsolvoval ZVS…?

           .

          68. corona 10:02
           takových písmenek a úplně mimo to, na co jsem se ptal pane majore.

           Já se tedy zeptám ještě jednou. Našel by se prosím někde zdroj, nebo osoba důvěryhodnější než Vy (tzn kdokoli), která by potvrdila, že se termínem „vybitá a zajištěná zbraň“ rozumí zbraň která má pouze vsunutý zásobník a nemá patronu v komoře?

          69. Childeater
           26.1.2023 v 10:12

           zajištěná neimplikuje nějakou pojistku (pokud to vůbec dotyčná zbraň má)?

          70. Ano, předmětnou zbraní je SA58. Pro polohu zajištěno by měla pojistka směřovat směrem dolů.

          71. Childeater
           26.1.2023 v 10:12

           corona 10:02
           takových písmenek a úplně mimo to, na co jsem se ptal pane majore.

           Já se tedy zeptám ještě jednou. Našel by se prosím někde zdroj, nebo osoba důvěryhodnější než Vy (tzn kdokoli), která by potvrdila, že se termínem „vybitá a zajištěná zbraň“ rozumí zbraň která má pouze vsunutý zásobník a nemá patronu v komoře?

           – – –

           Debilovi darmo vysvětlovat cokoli.
           Tenhle debil má nick „Childeater“. ZVS neabsolvoval, pravděpodobně dostal modrou knížku nebo byl na civilní službě. Jedná se kus z generace Y, pravděpodobně s ekonomickou či humanitní kvalifikací…

           :OD

          72. corona 10:27

           ….zíííívv (takové dlouhé, znuděné zívnutí). Čekal jsem od Vás víc.

          73. Childeater
           26.1.2023 v 11:55

           corona 10:27

           ….zíííívv (takové dlouhé, znuděné zívnutí). Čekal jsem od Vás víc.

           – – –
           A seš snad něco jiného…?
           Nejseš – jen typický trochu zabrzděný pubert v populační exploze, který toho ještě dost málo zažil…

           :OD

          74. corona 12:05
           Já Vás mám rád, majore.

           Jste milý člověk a Babišův volič, takže to máte v hlavě srovnané. Jistě ve volném čase luštíte křížovky a pracujete na zahrádce. Ty buchty už víte jaké, nebo stále váháte?

          75. Childeater 26.1.2023 v 12:30

           Dobře ty :-D

          76. servisdok 22.1.2023 v 14:00

           Tak.
           Strážní byli poučeni mimo jiné o psychologickém účinku zvuku natahovaného závěru.

          77. Čemuž odpovídá i vyprávění kriminalisty, který za celou svou kariéru sáhnul po pistoli jen jednou, když náhodně přistižený pachatel zmizel ve sklepních prostorech. Dvojice kriminalistů dospěla k názoru, že tohle může být o hubu, vytáhla a natála, načež se objevil pachatel s rukama nahoře a později prohlásil „Jak sem slyšet to natahování, tak to bylo jak na vojně, tak jsem si řekl, ty vole to ne a vylezl…“

          78. LWG 8:58
           ano, vedli jsme na tohle téma často debatu s kolegou, který je příznivcem nošení v režimu „cocked&locked“ (pro coronu „nabito a zajištěno“), ale musím tedy uznat, že konstrukce 1911 k tomu skutečně vybízí.
           Já mám Glocka radši s komorou prázdnou a i v ten efekt natáhnutí závěru doufám, kdyby snad nedejbože…někdy.

          79. Childeater
           26.1.2023 v 9:02

           tradiční dvě skupiny, jedna věří pojistkám/natažení (s rizikem, že to nemusíš stihnout), včetně fantasmagorií jako natahování jednou rukou vo kalhoty (na todle vsázet život? fakt?), druhé neřeší, má to bez pojistek (nebo s vyřazenejma) a v komoře pro okamžitý použití

           každý má svoje, samozřejmě

          80. To je ale řeč o odlišných situacích a zbraních. Drtivá většina moderních PISTOLÍ s přímoběžným úderníkem je naprosto bezpečná s nábojem v komoře.
           Starší (policejní) pistole neměly ani pádovou pojistku a policajt si navíc může zbraň legálně vytáhnou a nabít kdekoliv na veřejnosti.
           To proč se u moderních pistolí doporučuje mít nataženo a náboj v komoře je podle mého názoru ten, že obyčejný civil může podle zákona prakticky zbraň použít až ve chvíli, kdy na natáhnutí není čas nebo nemá čím (druhou rukou řešíš drbana nebo svoje dítě například).
           Pušky jsou kapitola sama pro sebe.

          81. V cem je presne strazna sluzba jinaci od civila z hlediska utoku? Na straznyho by zcela jiste nikdo neutocil stylem „hop pred tebe, ted pockam, az si natahnes, a pak na tebe teprva zautocim“, ale snazil by se vyuzit momentu prekvapeni a oddelat ho nejlip aniz ten by to vedel.

           Saskec s natahovanim muze byt jak ten kver nemit, a je jedno, esli utoci zaskodnik/vysadkar specialnich sil na straznyho, nebo zfetovanej drban na civila.

          82. Jedinej důvod byl psychologickej, každej věděl, že maj ostrý. O spoustě jiných situací si to mohl kdekdo jenom myslet.

           A protože to byly záklaďáci, se skřípěním zubů souhlasím s coronavirem, že určitě neměli mít náboj v komoře a nataženo.

          83. misaka
           Co si matně pamatuju a nebudu to tady hledat, tak šlo o slovíčkaření.Nabito alias nataženo.Můžeš mít nabitou zbraň a nestihneš vystřelit, anžto nenataženo.U stráží se samopaly šlo hlavně o bezpečnost jích samotných a ostatních.Téma k prdu.

          84. Forge:
           Já jenom vím, že největší vítr ze stráží měli gumy, protože se báli, že se tam něco odehraje. A chodili tam co půlhodinu kontrolovat. Čili nabito v komoře, odjištěno, natáhnuto po celou dobu strážní služby u záklaďáka….blbost.
           Jediný ještě víc dva vyděšený výrazy ve tváři jsem viděl 1) u výstrojáka, když přijela kontrola 2) u rotmistra Holinky, když mu řekli, že veze zobáky na házení granátů. Ale ty nebyly permanentní.

          85. Jo a ještě mi to připomnělo nedávnou brigádu, kdy jsem restauroval křesadlovej zámek.Tak to je téma, o kterém klidně můžem pohovořit.

          86. Forge:
           Co to bylo? Nějaká francouzská práce á la Napoleon?

          87. To nevím, já dělal jen ten zámek.Jediný, co bylo funkční byla ta přužinovka dole.Jinak jsem to musel komletně replikovat.Ale proč mě to napadlo: Tam bylo víc věcí ve hře, co mohly selhat.

          88. Jistě, např. s křesadlovou puškou by s ohledem na vlhkost vzduchu asi nebylo možné vartovat hodiny v kuse.

          89. V hlavni asi prach s ucpávkama tak rychle nezvlhnul, ale problém byl asi v tý pánvičce.Tam se dával těsně před.Pak se muselo natáhnout a spoléhat na to, že pazourek je dobře upevněn.Takže tam to moc akční na vartě nebylo.Možná v létě.

          90. Forge:
           Ale hlavně respekt, to musela být piplačka. Neumím si představit, jak to dávat dohromady, v životě jsem si z toho vystřelil dvakrát a vždycky jsem se modlil, protože když jsem viděl tu korozi všude…
           A hubu jsem po výstřelu měl vždycky jak negr.

          91. No kovářská práce to rozhodně nebyla.Spíš hodinářská.Normálně jsem to vypiloval.Ale velice zajímavé a hlavně mě bavilo, že to pak cvaklo a hodilo jiskru.

          92. LWG 26.1.2023 v 8:58
           Stejně jako
           fízl: „Jménem zákona vyjděte ven!“
           „Opakuji. Jménem zákona vyjděte ven!“
           po krátké tiché pauze
           fízl: „Sakra vylez! Máme tady psa!“
           Drban: „Už jdu „

          93. LWG: Tohle jednou vypravoval Jiří Suchý:

           Velitel na vojně dává instrukce vojákům, jak se chovat v noci na hlídce:
           „Objeví-li se podezřelá osoba, napřed zavoláte „stůj!“, pokud nereaguje „stůj, kdo tam!“ a pokud nereaguje, zarachotíte závěrem zbraně, to je tak známý zvuk, že narušitel ví, že máte zbraň a příště budete střílet.“

           V noci to jde tajně vyzkoušet a dělá narušitele, vojín na hlídce „stůj!“, schválně neposlechne, následuje „stůj, kdo tam!“ a opět schválně neposlechne a ozve se „stůj nebo zarachotím závěrem!“

           (ano, historka má mezery, taky by toho velitele mohl nervózní vojín ve tmě odprásknout, ale je možné, že jsem zapomněl nějaké detaily… třeba to bylo jako v Černých baronech „my pétépáci náboje nefasujem“.)

          94. servisdok
           22.1.2023 v 14:00

           tankový motory potom jak který, ale řada se jich startuje kompresorama zvenku, páč ty šílený stroje vo tuctech válců rozmotat startérama a akunama je dílo

          95. Behemot 23.1.2023 v 10:51

           Nejen tankové.
           V BVP měl řidič k tomuto účelu tlakový vzduch v lahvi. Elektrický startér byl pomocný.

          96. ygorek
           26.1.2023 v 9:08

           je tam řeč vo startovacích vozíkách na 800 A, tak asi ten startér pomáhá tak, že roztočí písty :D

   3. JH:
    „…co jsi dělal na vojně?…“
    – – –
    A co ty…?

    :OD

 6. Souhlas, byť je mi kousek o sympatičtější nespokojený oligarcha, který měl koule na to vlézt do politické žumpy a zkusit si ošéfovat penězovody bez dotačního kněžstva, byť se v těch sračkách skoro utopil. Nikdy jsem jej nevolil a rozhodně nehodlám volit ještě odpudivější variantu, kariéristického slouhu establishmentu a nejspíš i cizáků, adorovaného mééédii, osobu práce se štítící, co celý život parazitovala na penězích daňových poplatníků.
  Za správné považuji taky být aktivně agresivní vůči nastrčeným kandidátům na maskota a odevzdat neplatný hlas, prostá neúčast mi přijde jako nedostatečná. Cokoliv nad obvyklých cca 0,5% bude pěkný vzkaz establishmentu, že se musí bát, protože je tu stále skupina lidí, která odmítá hrát jejich hry na demokracii v elektronickém koncentráku.

 7. A máte už někdo nacvičenou evakuaci? … Dezoláti z mééédii preferovaného dezinformačního servru to doporučují. https://aeronet.news/nemecky-denik-odhalil-neverejnou-informaci-ze-vlady-cr-a-slovenska-podporuji-myslenku-ze-se-vzdaji-slibenych-tanku-leopard-pro-sve-armady-ve-prospech-ukrajiny/ viz konec článku. Sice to jsou údajně proruští dezinformátoři, co ruší klid na válečné budování upadající zeleně neudržitelné společnosti, ale o kovidpasech psali v době, kdy tomu nevěřili ani paranoici a politici to prohlašovali za nemožné.
  Má vůbec smysl tu ještě na něco čekat?

  1. Kovid pasy byly jasné každému, kdo byl jen o kousek inteligentnější, než houpací kůň a žádný éronet o tom psát nemusel. Nečti ty bláboly a raději zkus přemýšlet.

   1. TO je zajímavé. Tehdy na stránkách ministerstva visela hláška, že covid pasy jsou dezinformace, které stádo nemá věřit. Až se za pár měsíců staly realitou.

   2. No jasně, všeci jsou hňupi.
    Moje generace, zvyklá od bolševika na úplně kdeco, zůstala na všechny ty tečky a kovidpasy čučet s otevřenou hubou.
    To by si totiž nedovolili ani ti bolšáni starého střihu. Rozdělovat pracující lid na kategorie.

    1. servisdok: ještě, že „dělník“ a „pracující inteligence“ nebyly kategorie.

 8. S článkem nelze než souhlasit. Jenže každá mince má dvě strany. A truc-akce fungují maximálně u tříletého dítěte, které nechce papat rozmixovaný brokolicový blivajz od svojí bio-matky, nikoliv u dospělých lidí kteří právě rozhodují o osudu svojí země.

  Tedy, ti co:

  a) půjdou zvolit agenta Pávka
  nebo
  b) trucovně nepůjdou k volbám
  či
  c) odevzdají neplatný hlas

  se do pár měsíců dočkají zcela platného povolávacího rozkazu s razítkem, a do urny po nějaké době nasypou je samotné.
  Ikdyž… s nějakou repatriací se zřejmě nikdo srát nebude, třeba takhle řeší jednosměrnou jízdenku na frontu generalissimus Kokainský:

  https://t.me/harabin/6838

  Ať, hoši trucující k volbám nechodící, víte, do čeho půjdete a tentokrát už ne dobrovolně a demokraticky.

  1. A tak používání těžké techniky k odklízení mrtvol není nic nového.

   https://www.irozhlas.cz/fotogalerie/7527628?fid=8228975

   1. Spis to je, udajne, videjo z Karabachu, nevi vo tom negdo naky podrobnosti?

  2. Uvádět u předpovídaných katastrof konkrétní časový údaj typu „do pár měsíců“ není příliš taktické, neb umožňuje porovnání příslušného výroku se skutečností po uplynutí dané doby. Takhle budete muset někdy v červnu tvrdit, že slovem „pár“ jste měl vlastně na mysli deset nebo dvacet, abyste nebyl za blbce. I když vlastně …

   1. Pokud chce NATO zaútočit, nemůže „takticky“ vyčkávat až se EU sesype ekonomicky, což se sice možná díky mírně zimě a od toho se odvíjejícím cenám energií teď trochu prodloužilo, ale i tak je to otázka pár měsíců. Přečti si závěry WEF v Davosu.

    1. Tak ony se především USA samy ekonomicky sesypou do 1 či 2 let. Pokud se do té doby nedostanou zadarmo k ruským surovinám a dalším zdrojům.
     Takže je podstatné přežít tuhle dobu. Což není sranda, když vezmeme v úvahu že Ukrajina je v totálních troskách po pouhém 3/4 roce.

     A příští rok je čeká „holodonor 2.0“ vzhledem k tomu že pole pohnojili (mrtvolama) ale nezasili.
     A my v podstatě kopírujeme jejich strategii sebevražedných lumíků.
     Stejně mi to neleze do hlavy, v 38. se nám sem nacisti vnutili násilím, dnes sem nacizmus a válku přitahuje dav debilů na náměstí a u volebních uren.
     Tohle už není stát, ale totální open-air chocholouškárna.

     Byť znám pár chlapů co se vzpamatovali, v prvním kole volili nějakého havloida a teď to hodí Burešovi, bo jim dochází, že v zákopech to není úplně ono.

     ps: mohl by jsi objasnit ty závěry WEF ? Asi mi to nějak uniklo, zabýval jsem se tím jen zběžně.

     1. Myslím, že to je úplně poslední věc, kterou Rus za žádnou cenu nedovolí. Aby se Západ znova dostal k části, nebo úplně k ruským zdrojům, jako k tomu už měli nakročeno za Jelcina. Myslím, že právě Jelcinem vybraný nástupce už to rozhodně nedovolí. Už proto, že měl možnost to drancování vidět na vlastní oči. Jestli je v něm aspoň kapka ruské krve, tak to nedovolí.

   2. No tak Šichtařová věštila krizi za dveřmi asi dvanáct let v kuse. A stejně se dokáže uživit jako ekonomka.

  3. Takže nehodíme generálovi, ale šéfovi Agrofertu. U něj obdivuju PR schopnosti, kdy dokázal ovčany přesvědčit, že tvrdý businessman s majetkem 93 Gkč je levicový kandidát. Další komická úvaha je, že Babiš prezident v případě napadení člena NATO, zabrání našemu vstupu do konfliktu. Jinak nechápu to množství agrese a nenávisti v článku i komentářích. Všichni máme ve volbách stejně malý hlas, ale je to základní způsob, jak dát najevo co chci. Nechť s ím nástrojem každý naloží dle své libosti. Proč je kolem takový cirkus?

   1. hopsson:
    „…zabrání našemu vstupu do konfliktu…“
    – – –
    To nevím.
    Ale určitě vím, kdo z těch dvou má kam větší sklony…

    :OD

   2. Oproti hrůzovládám ODS/TOP09 je Bureš levicový kandidát. Za nich doochodci žrali hlínu a nezvyšovali jim důchody. Za budeše si průměrný doochodce polepšil o nějakých 5 000. Invalidní doochodci ještě víc. Fialovo vláda pomalu salámovou metodou pracuje na zabrání důchodů pro válečné účely a na genocidě důchodců pomocí hladu, nedostatku a bídy.
    Už se nechal slyšet, že sníží ty nejvyšší důchody ,a řada důchodců hýkala nadšením (viz. sousedovic chcíplá koza). Jsem zvědav jestli budou hýkan dadšením, až jim doochody sníží plošně na 8 000, při hyperinflaci v desítkách procent.

    Pro Bureše je totiž stát forma (jeho) a my jsme jeho zaměstnanci co pro něj v ideálním případě budou makat na poli nebo v drůbežárně.

    Pro Fialu, Pávka, Rakušana, nejsme nic, ti nás na rozkaz amerického páníčka bez mrknutí oka pošlou na ukrajinské jatka a z naší země udělají tankodrom a dělostřeleckou střelnici.
    Protože jsou paraziti co ke svému postavení a bohatství přišli výhradně prostitucí a podlézáním EU, USA, atd. Prostě nuly co nic neumí, jen se prostituovat a zrazovat. Zatímco bureš k bohatství přišel díky svým schopnostem (a všeho-schopnosti) a nemá nejmenší chuť si jeho firmu „Česká republika s.r.o.“ nechat rozstřílet ruským dělostřelectvem.

    Ti Fialové, Ropušanové a generálové si myslí, že když tu budopu lítat rakety a granáty, tak je američani i s rodinami evakuují někam do bezpečí, nejlépe na Floridu. V čem se ti hlupáci hluboce mýlí.

    JAKMILE TU TOTIŽ AMERICKÁ ARMÁDA A ROZVĚDKY ZÍSKAJÍ ÚPLNOU MOC, TAK TYTO NÝMANDY, PODRŽTAŠKY A NAVONĚNÉ UHLAZENÍ PROSTITUTY K NIČEMU POTŘEBOVAT NEBUDOU

    A s radostí je pošlou na frontu s obyčejnými vohnouty.

    1. Promluvil prorok a jasnovidec. Amen, amen, pravím vám. Jenom mám dotaz. Jak udělají z naší země dělostřeleckou střelnici? Myslíte, že Putin se svou speciální operací dorazí do Čech, a my s ním budeme bojovat? Ta prokremelská agitace je pro mě už tak zkratkovitá, že ani nechápu z čeho mám hrůzu. Mohl by mi někdo jednoduše, popsat čeho se vlastně bojíme? Díky za trpělivost.

     1. Možná jsem to trochu přehnal, a ruské granáty tu dopadat nebudou. Třeba matky zabitých ruských vojáků zatlačí na Putina a ten se rozhodne, že bylo dost obětování ruských životů, a zde dislokované jednotky NATO a USarmy se rozhodne vyčistit dálkově, pomocí taktických jaderných střel.

      Tak mě napadá, kolik unese takový Sarmat jaderných hlavic? Jeden jediný by možná stačil na „vyčištění“ od shromážděných vojsk NATO jak ČR tak slovenska a kus jižního polska.
      A to už se vyplatí! (jak pravil Horst Fuchs)

      1. Rusko-Americká jaderná apokalypsa je OK. Při ní je však úplně jedno, kdo bude zpopelněn v roli prezidenta. V konvenčním režimu mi připadá v pohodě dávat Ukrajincům, aby nám speciální operaci drželi od těla.

      2. Jo, jasně. Ten možná jeden bojeschopnej Sarmat, co má akční rádius v rádu desítek tisíc kilometrů, bude házet přes kopec někam na Brno, aby udělal místnímu expertovi radost.

  4. Generalissimus Kokainský je génius, on si ty vojáky sadí do země jak zemáky, za pár měsíců bude mít z téhle sadby mnohem větší armádu.

  5. Super, kabrňáku, uděláme to jako s Behemotovým „kramatorskem do konce května.“ Sázka. Jak praví anglosasové, „put your money where your mouth is.“

   Povolávací rozkaz obdržet do kolika měsíců přesně a o kolik lahví/plechovek piva se vsadíme?

   Popř. se můžeme vsadit o to, že kdo prohraje, ten zaplatí určenou částku na charitativní fond vybraný vítězem. Na ideologicky neštymující fond se dá zaplatit složenkou, to je anonymní :D

   1. Jako, tenhle tvůj příspěvek bych chápal třeba k sysopovi, nebo někoho podobnýmu z tý inteligentnější části spektra, ale u kablbáka? Tos psal z hospody? :)

   2. Dal bych ti sem Mracasíku zásadní hodinové video, kde je polopaticky vysvětleno, kde ta vojenská operace vázne, a proč se ty zázračné ruské rakety, s přesností na metry pořád nejsou schopné trefit do rafinerií, centrálních skladů PHM a produktovodů.
    Což kdyby se povedlo, tak by nenastartoval jediný ukrajinský tank a baderovci by museli jezdit na kole a kanóny by tahali asi šestispřežím krav.

    Ale myslím že je to zbytečné, protože ty si chceš svůj pravdoláskařský světonázor ponechat za každou cenu a i kdyby jsi to video shlédl, tak by jsi to pak celé překroutil, jen aby jsi si udržel ten pocit sucha a jistoty, že svět funguje podle tvých představ.
    Což ostatně dělá nemalá část lidí zde a pak nadávají, že jim jejich fantasmagorie a iluze někdo boří ukazováním drsné reality.

    1. Neuhýbej jako zbabělec, Kabrňáku. Ty jsi opakovaně prohlásil, že pokud vyhraje Pavel, přijde povolávací rozkaz kvůli Ukrajině. Jednoduché a jasné tvrzení. Já tě vyzval, ať své řečičky podložíš prachy, pokud v to skutečně věříš – sázka.

     Nuže?

     Do kolika měsíců po zvolení Pavla prezidentem má přijít povolávací rozkaz, a o co se vsadíme?

     1. Co to meleš, vořechu? Nemám kříšťálovou kouli, abych věděl, kdy přesně USA po ukrajincích dojdou i poláci.
      Třeba ukrajinskou armádu zdecimovali do 9 měsíců, teď je tam už 5. kolo odvodů.
      Poláci co absolvovali ZVS dostávají „jako-že-ne-povolávací rozkaz“ – pozvánku na cvičení, ale všichni víme o co tady jde.

      A ty si myslíš že všude okolo bude válečné běsnění, militarizace ekonomik, když už ne bombardování, ale jen my tu budeme jako mírumilovní hipíci ? S Fialovo-Rakušanovo psychovládou a zelenou gumou na Hradě ?

      Prostě jsi totálně zaslepený sluníčkář, který nevidí to, co je zcela evidentní: že tu američani přes svoje loutkové vlády provádí úplně to samé, co na Ukrajině od roku 2014, tedy militarizace všech aspektů státu a převedení do válečného režimu. Co není nutné pro válku se zruší a nepodporuje.
      Což je přesně ten důvod, proč za tu dobu odtam zdrhlo 8 milionů ukrajinců.

      1. @ kabrnak

       odlišuješ se od oficiálního narativu… takže to nepochopí… nesmí a ani nechce… bo je vzorný a platný člen naší vyspělé demokratické společnosti

      2. Nemáš? Zajímavé, včera jsi ji ještě měl.

       Kabrňák 22.1. 2:46: „se do pár měsíců dočkají zcela platného povolávacího rozkazu s razítkem, a do urny po nějaké době nasypou je samotné.“

       Kabrňák 23.1. 20:00 „Co to meleš, vořechu? Nemám kříšťálovou kouli, abych věděl, kdy přesně USA po ukrajincích dojdou i poláci.“

       Tak co, kabrňáku – do kolika měsíců, jak jsi psal ve 2:46, dostanou v případě vítězství Petra Pavla povolávací rozkaz, a o kolik se vsadíme?

       1. Zdravím, po přečtení původních komentářů jsem chtěl navrhnout to samé. K sázce se tedy velmi rád připojím.
        Kdy očekává kaBrnak, ze povolávací rozkaz přijde?

        1. Myslím, že to bude má nová oblíbená taktika. Všichni tihle proroci zkázy věští Armageddon teď, zítra, za týden a ještě jednou – ale podložit svá proroctví penězi, na to dost víry nemají. A strašně je rozčiluje, když to sázečka demaskuje :)

         Ale samozřejmě je nutné brát to s rozvahou. Například na neprohru Ukrajiny bych si nevsadil ani pěťák, protože samozřejmě ještě pořád prohrát může úplně stejně snadno, jako „vyhrát“. Očividně si snaží šetřit v týlu jednotky reorganizované po vzoru USA (tj. s přesunem pravomocí a iniciativy na co nejnižší stupeň) na velkou ofenzivu, ale Rusové naházeli na frontu dostatečně velkou lidskou vlnu na to, aby tam Ukrajina chca nechca musela poslat jako posily i ty jednotky, které si strategicky chtěla šetřit na protiofenzivu. Kdo ví, jak to skončí.

         1. Hm, hm.. Zdraví tě Fantomas.Nech toho už, anebo se tam zajeď podívat.A pak si můžeš vsadit!Tohle bude rozplizlý a všichni chytrý jak rádio!

          1. Copak, Forge – také jsi byl z řad proroků, kteří předvídali „americký jaderný úder na Írán“ v roce 2011, 2012, tak tedy určitě 2013, ha Ukrajina – Třetí světovou 2014, 2015, 2016 a tak?

          2. Ne, nemám rád proroctví.Život mě naučil, že historie se opakuje, ale vždy s odchylkama.A ty právě daj zabrat.

          3. Tak pak nic proti ničemu. „Kdo nedělá proroctví, nemusí se bát sázky“, přeci :o)

           Proto zásadně neprorokuji. Sice nemám tu parádní auru Vidoucího ani davy oddaných následovníků, a nemohu říct „já jsem vám to říkal“ – ale alespoň nemusím co měsíc vysvětlovat, proč se datum apokalypsy zase posouvá…

       2. Jenže ty se tu Mrcasíku totálně ztrapňuješ sám. Když po mě chceš věštění z křišťálové koule.

        To je jako by jsi se mě v roce 1936 ptal, kdy začne válka, s přesností na měsíc. A v lednu 1937 jsi se poškleboval, kde že jsem s tím krvelačným Hitlerem a jeho válkou, všude mír a klid, v pražských tančírnách pohoda, zábava a swing.

        Že je tohle americká válka, kterou chtějí rozpoutat v celé evropě, na evropské útraty, to už došlo každému jen trochu chápavému.
        Zvlášť když si evropa půjčuje od bank peníze aby mohla poslat ukrajincům zbraně koupené na ten dluh OD AMERICKÝCH ZBROJOVEK.

        Čili i tuhle americkou válku financuje evropan, americkými sankcemi je postižena opět evropa, a umírají v ní evropani.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017