Snad Airbank fúzovat nebude - zpět na článek

Počet komentářů: 186

Přidat komentář
 1. Do soutěže o vcelku dobrý účet – na nepodnikatelské úrovni – lze zařadit mBank. Kdysi, když ještě měla jednodušší, resp. z pohledu dneška jistě „zastaralé“ stránky dálkového přístupu, bývala ještě lepší, ale stále to zatím jde. Přechod k ní od České spořitelny byl před lety, co se tu m-Bank objevila, neuvěřitelný. Najednou žádné poplatky, pár procent na spořícím účtu, karet habaděj, resp. dvě (debet+kredit) za nic, jednoduchost, rychlost, pohoda.
  Ovšem ti, co mají potřebu se s bankovními úředníky vidět a rádi chodí do oficiny, spíše ostrouhají. Není jich mnoho a „kiosek“ v obchodním centru kožený luxus kanceláře bankovního ředitele přijímajícího ropného miliardáře nenahradí.
  mBank má i podnikatelský servis, ale jeho použití vyzkoušené nemáme.
  Bohužel, doba si bůhvíproč žádá fičurky, jak to koneckonců článek zmiňuje, znevýhodňující konzervativní uživatele, spokojené s tím, co mají. Tak uvidíme, kdy bude neproblematickému soužití konec.

  1. Hele, buď máte štěstí nebo jste zasranej PR pracovník.
   Všem lidem v mém okolí, co u té zkurvene instituce mají účet se stalo, že jim někdy na jaře zablokovali účty a mlinku.
   Pro odblokování bylo nutné vyhledat počítač, přihlásit se, aktivovat opět mlinku a kontaktovat pracovníka, který účty odblokovat až potom, co člověk prohlásil, že neinvestuje do krypto.
   Já bych jim odpustil nějakou chybu, ale že zkurveni zajebanci jen tak zablokují účet a člověka nutí asi dvě minuty něco „prohlašovat“ je zcela nekaceptovatelne. Chvíli jsem se s nima hádal o náhradu škody, kterou mi tím reálně způsobili, ale pak jsem to vzdal a zrušil účty.
   Btw, bankovnictví stoji za picu, pořád něco přesouvají a tutoriály jsou7na verzi pět let starou. Taky frajeri neumí takovou věc jako povolit vicecetne inkaso pro jeden subjekt (např ČEZ ele a ČEZ plyn). Jo a poplatek za výběr z cizí banky (bankomat mbank v Polsku) za asi 200 mě taky nepotesil.

   1. Přesně z těchto důvodů, jsem z mBank zdrhnul do Airbank a mám klid. Snad…

   2. Možná to je tím, že zdejší finanční život plyne jednoduše, tak průhledně, až to je nudné.
    Zahraniční platby byly matně si vzpomínám všeho všudy asi tři za ta léta. Že si Asiati napočítali poplatky jako hrom, o čemž jsem byl informován jako o hotové věci, byla možná normálka, možná ne, ale protože se nehodlám angažovat ve kšeftě, vlohy pro něj nemaje, tak to pro jednou člověk přežil.
    Stránky se zmodernizovaly, to ano, musel jsem přejít na novější techniku. Bohužel. Ale to člověk vnímal jako obecný směr vývoje, se kterým sice nesouhlasí, ale vzhledem ke svým možnostem mu nezbývá, než ho brát, jak je.
    m-linku jsem nepoužil ani jednou.
    Jak jsem se díval přes rameno těm, co teď používají jiné banky, mBank rozhodně není horší. Ovšem, zatím.

    1. no tak právě proto, že seš vonuca, co si nechá srát, chcát a blát na palicu a neřekneš jim jasně – mrdám vás i ty vaše hypsterský kraviny do prdele, jdu tam, kde mě nebudou nutit do zasranejch „novějších technik“ pro novější techniky – tak si todle dovolujou

     naštěstí se poměrně dlouho dá najít alternativa, takže příští rok mě čeká zhánění frakturačního systému, dyž naposled bez vohlášení další čuráci domrdali skripty a přestalo to v Opeře chodit, sere mě akorát že se zas budu muset v nějakým sráču s tím jebat eště skoro rok, než vyprší předplatný, a pak zase hledat jinej, což je taky bezva – skoro nikde nemají, dementi, nějakou jednoduchou demoverzu na vyzkoušení, místo toho že se mám kurva REGISTROVAT – na co budu, sráčům, jako dávat vosobní údaje na to, abych se v tom dvě minuty porozhlíl a šel do prdele? se všichni pomátli asi

     1. Je to pravdivé, ale zbytečně tvrdé. Člověk dělal to málo, co mohl. U OS, prohlížeče, antiviru, firewalu – dost na kdysi lehce poučeného Neználka, ovšem skoro nic pro člověka znalého, natož fest kvalifikovaného. Tak to prostě je. Jako s autem kdysi. Člověk podle návodu vyměnil žárovku, filtr vzduchu, dolil olej. Ale vyšroubovat nějaká ložiska apod., to ne. Protože by je pak stopro nedal zpátky. Blbé, ale člověk se neposere, no ne?! S postupem doby a shodou méně příznivých okolností to je horší a horší, jako leccos jiného. (U banky jde jen o IBM PC, nikoliv o chytrý mobil.)

      1. je to jednoduchý: zebrals svou kešeňu a šel jinam? nezebral…no tak holt…

       1. Kua, kam jinam! Neviděl jsem lepší. V poslední době jsem se díval u znamých. Česká spořitelna – samozřejmě ne, Poštovní banka – taky ne.
        Vědět, že tu je nějaká Střádalka pro konzervy, kde by byl člověk tak na 10 let v pohodě se stávajícím vybavením, tak se do ní se svým zbytkem peněz na pohřeb bezevšeho přesunu.
        Ale všechno je pro mladý, progresivní. Stránky měnavý, barevný a softvér myslící za mě, jak je to pro mě nejlepší. USA forever. A jakékoliv lives matter, teda barevné, kromě mého, kua – a to i tady, v Čechách.

        Tuhle mě napadlo, že jsem vlastně už hodně dlouho neviděl mladý, jak jdou po ulici a drží se za ruce. Kdysi normálka.

        Přitom, kdyby ty změny nešly tak rychle, tak by si jich třeba člověk ani nevšiml. Jenže ta gerontověrchuška globální elity si chce evidentně ještě užít, tak proto spěchá.

         1. Dík za navedení. Ale Opera 12.18 chce Win. 8 a člověk skončil u XP, i když jeho oblíbencem byly 2000.
          Koukám, tady se nabízejí inkurantní stroje s E6700 a Win 10 nebo 7. Ta 7 je jeste jako postaru, treba by to slo. Anebo ne. To je na draka.

          1. kam na tydle pyčoviny chodíš?

          2. Psali to na stahovací stránce instalačního souboru. Je nějaký malý, zbytek jde asi on-line. (To byla doba, kdyz byla hromádka disket nebo později cédéčko.) Možná tedy že nesedí, co tam píšou, ale člověk se nepře, když o tom ví velké nic.

          3. je to naprostá hovadina, dyť to de (poněkud násilím) uchodit i na dvoutisícovkách ty kokso https://msfn.org/board/topic/177960-new-opera-browser-for-windows-2000/

           alternativních prohlížečů co nejsou nějakej vyprcanejch skin chromák a jinej co je ve VŠEM vostatním není zas tak málo, ale je fakt, že těch jader notně ubejvá :-/

          4. Jader ubývá, ty alternativní (open source) jsou čím dál zastaralejší, protože prohlížeč je dnes v podstatě skoro jako samostatný komplexní OS, a na vývoj je potřeba spousta prachů a času. Vždy i slavný Firefox klopýtá a zaostává.
           A co hůř, kokoti webdesignéři optimalizují svoje stránky pro pár prohlížečů korporátních fašistů, tedy Google, Microsoft a Apple. Na ostatní sere pes. Takže bude čím dál pravděpodobnější, že ti na nich některé stránky nebudou běhat korektně.

           Digitální fašizmus o jakém se nám ještě před 7 lety nesnilo.

        1. Nevim, jake presne bankovni sluzby pouzivas, ale pro totalni konzervy (jako ja) byla a zustava komrcka. Mam tam ucet uz nekdy od pulky devadesatek a zatim nebyl jedinej duvod to menit. Personal maximalne prijemnej (a za tu dobu uz se vystridal nekolikrat) a vsechno, co potrebuju, umi bez problemu.

    2. to prasatko Bobik:
     „Že si Asiati napočítali poplatky jako hrom, o čemž jsem byl informován jako o hotové věci, byla možná normálka, možná ne, ale protože se nehodlám angažovat ve kšeftě, vlohy pro něj nemaje, tak to pro jednou člověk přežil.“

     Za to Vaše tuzemská banka nemůže, zřejmě jste zvolil špatný poplatkový režim pro zahraniční platbu – banka se vás vždy zeptá a jsou jen tři možnosti:
     1) všechno platím já (to jste zjevně zvolil vy);
     2) Shared – tzn. odesílatel platí poplatek své bance a příjemce své;
     3) vše platí příjemce.

     Je to tak už léta a mají to všechny banky.

     1. nezažil sem, aby si rejžák nedal podmínku, že poplatky má platit zákazník

   3. Mám Mbank už hodně let, nikdo mě nic nezablokoval, od ČEZu mám 2 odběrná místa na elektřinu a jedno na plyn a na všech fungující inkaso.

    Co tam máte dál ?

    1. Už nic, po skoro patnácti letech jsme u nich zrušil účet. Dlouho jsem byl spokojený uživatel, změny v rozhraní bral jako nutné zlo ale jinak mě neštvali. To až někdy během loňského roku se to začalo z mého pohledu srát a svévolná blokace byla něco, co jsem prostě nepřekousnul.
     Možná bych měl dodat, že jsem do žádnýho krypta neinvestoval a na účtě neprobíhaly žádné podezřelé pohyby a i kdyby, tak vícefázové ověřovaní a potvrzování asi znamená, že jsem to tak chtěl a bance je do toho kulový. Celou akci spustil pokus vybrat 4000CZK v hotovosti. Nejednalo se o žádnou neobvyklou akci, vybíral jsem z daného bankomatu vícekrát a vždy v podobné částce +/- 500CZK. Ale to je bezpředmětné, ostatně reakce pracovníka na mLince to potvrzovala a zcela jasně přiznal, že to dělají plošně a bezdůvodně lidem, co s nimi „dlouho nic neřešili“ a nemají tak podepsané nějaké poslední verze jakýchsi souhlasů nebo čehosi.

     To, že se to nestalo Vám, neznamená, že se to nestalo jiným. Taky čtu spoustu hejtu třeba na alzu a znám lidi, kteří by radši zaplatili dvojnásobek, než nakoupili tam, ale za mě není korektnějšího obchodníka. Jo párkrát se vyskytl problém, zamítlé reklamace a tak, ale nakonec se vše ve slušnosti vyřešilo v moji plnou spokojenost. To samé některé autoservisy a tak… zkušenosti lidí jsou různé a dokud nenarazíte někde na problém, tak nevíte, jak se v podobných situacích partner zachová a připadá vám pak, že je vše sluníčkové. No, to je jedno. Hodně štěstí.

     Btw. Má furt mbanka všude „Pomozte Ukrajině?“ hned vedle všech tlačítek s platbou, nebo už pochopili, že jste tam příšel za jiným účelem?

   4. A nebyla to náhodou kontrola klienta vyžádaná třetí stranou? To by pak proběhlo podobným způsobem v každé bance.

    1. Nikoliv.
     – nejednal jsem v té době s žádnou třetí stranou. Hypotéku a podobné záležitosti mám už pár let u konkurence a nic nového jsme neřešil
     – i kdyby to byla kontrola, tak chápu hovor, ale nechápu zablokování všech účtů (včetně spořících a dětských, takže dcera měla též problém). Navíc ti idioti zablokovali i mLinku, takže nebylo jak je autorizovaně kontaktovat, opravu jsem musel až od počítače a s papíry, abych mlinku odblokoval a mohl s nimi „ověřeně“ mluvit
     – chtěli po mě abych říkal věci jako „jsme si vědom rizik obchodvoání s kryptoměnami“ „nikdo mě v nedávné minulosti nekontaktoval a nenabízel mi investice do kryptoměn a ani se to nechystám dělat“ a podobné věci. V té chvíli mě to zaskočilo tak moc, že jsme to jak idiot odpapouškoval. Zpětně mě mrzelo, že jsem na jejich hru přistoupil a nenechal to zablokované a celou situaci víc nerozmazal.
     – a opravdu to udělali plošně. Kromě příbuzných jsem se například krátce potom setkal s člověkem, který byl též jejich klient a když mi generoval QR kod, tak jsem si mu postěžoval, co mi udělali a on, že se mu stalo to samé.

     Nic. Za mě to bylo přes čáru a nedočkal jsme se ani omluvy natož kompenzace = nespolehlivá banka = přesun o dveře dál.

     1. to D:
      Banka musela provést tzv. kontrolu KYC (Know Your Client), která je povinná pro všechny banky. Pokud ji nepodstoupíte jednou za určenou dobu (bývalo to pět let, nyní tuším tři, záleží na vašem rizikovém profilu – jsou na to pevně určená pravidla), tak máte zákaz poskytování produktů a v některých případech banka musí (MUSÍ, nikoliv chce – vám dokonce produkty zrušit).
      Opět nic, co by si vymyslela/y tuzemská/é banka/y, ale co je jí(jim) dáno zákonem.
      Moudré banky to řeší digitálně, tj. možností uvést informace krátkým dotazníkem, pokud nereagujete, musí Vám zavolat. Když nespolupracujete, aniž by chtěly, musí Vás omezit.
      Více zákony, prostudujte si ty na prevenci proti praní špinavých peněz a obraně proti terorismu.
      Je až směšné, že tak viditelný jev, jakým je ten, že zvůle zákonodárců a EU a dalších subjektů který je přenášen na svobodně podnikající subjekty jako banky, je zrovna na tomto webu (na který nechodí primárně pitomci) považován za schválnost a idiocii těch bank. Ony si to nevybraly a musí to dělat.

      1. Promiň, ale to je argumentační faul jak prase. Banka sice musí provést povinnou kontrolu, ale ten způsob provedení (zablokovat karty, zablokovat linku, počkat až klient začne řešit, že mu nefungují karty) už rozhodně schválnost a idiocie je.

       Já tu „kontrolu“ absolvoval při založení účtu, a pak v internetovém bankovnictví. Pokud má někdo pocit, že zaškrtnutí checkboxu „neobchoduji se zbraněmi na černém trhu“ zabrání praní špinavých peněz, pak mu to pro mě za mě odškrtnu. Ale předpokládal bych, že normální postup je nabídnout formulář v bankovnictví, řekněme že čtvrt roku před termínem jen upozornění, měsíc před termínem „povinný“ (jinak se nedostaneš k bankovnictví), pokud nevyplním tak oslovit call centrem, a ne způsob provedení výše. To rozhodně není obhajitelné nařízením EU.

       1. to Karkulka:
        co je na tom za faul? Byla to kontrola KYC? Byla. Kdyby nebyla nařízená, nemusela by být. To, že ji udělali takto brutálně, to nehodnotím – každého věc, jakou banku si vybere. Když si vybere nízkonákladovku z Polska….. (tohle byl faul, mimochodem).
        A druhá věc je, že nikdy nevíte vše – klidně mohl předřečník na účtech provádět i něco jiného a nebylo to jen tak z ničeho nic – s tím se však asi málokdo na diskuzích pochlubí, že.

        1. sračky a pičoviny

         slušná banka lidi s takovejma hovnama nevotravuje a tak například, když lidi jednou za čas dou něco řešit na pobočku – dycky se něco aspoň jednou za pár let nande – udělají to automaticky v tichosti tam (stejně si dycky všade chcou nějakou ovčanku nebo jinej takovej bazmek) tak, že vo tom dotyčnej ani neví!!

         takže todle stejně s tím beztak nemělo nic společnýho, akorát přišel nejakej ideologickej befél a zmrdi začli lidi kádrovat a evidovat podle ideologickýho klíče (v tomdle případě krypto, což je do budoucna pro režimy jeden z potenciálních průserů)

      2. zajímavý, že eště sám uvedeš, že sem asi nechodijou pitomci, abys jim pak psal takový hovna, že je evidentně za debile považuješ…

       1. to Behemot:
        Kvůli takovým jako ty jsem také uvedl, že sem nechodí primárně pitomci – ale jsou tu.
        Zalez do té díry, ze které jsi vylezl.

        1. jo to budeš zase ten správnej kdemohkrad a jinej sluníčkář, furt všechny vyhánět, že? a co kdyby ses sebral sám a s dalšíma takovejma kurvama ste pro jednou vodtáhli vy, budovat nějakej váš ráj jinde, místo kurvení života lidem, co vo ty vaše kurvárny nestojí?

   5. Je nás nějak podezřele moc, co máme štěstí. U mBank mám účet od počátku jejího působení u nás a nikdy jsem neměl problém. Naopak jednou před cca 8 lety, asi měsíc po návratu ze Skotska, začal nějaký skotský Son of the bitch na Internetu nakupovat mojí kartou. Z banky mi sami zavolali, že jejich analytika upozornila na anomálii v platbách kartou a všechny zmrdem utracené prachy mi proplatili. Po této zkušenosti jsem také přešel na vícero karet a účtů :)
    Na jaře mi nikdo nic neblokoval, ani mě nenutil nic prohlašovat – to bych od nich taky ihned odešel. Naopak na jaře jsem z jednoho mBank účtu kupoval BTC, naprosto bez problémů.

  2. mBank jsem ukončil poté co nebyli schopni řádně vyhodnotit bonitu (čtyři typy legálních příjmů jim nejspíš zahltily systém), při žádosti o kreditku (tu jsem nežádal proto, abych jim platil úroky, takže je vlastně možné, že si to vyhodnotili správně).
   A především jejich i-banking s rozhraním pro debily mě vytáčel už dlouho, tedy jsem účet hibernoval a začal aktivněji spolupracovat s rakouským židáky z RB.
   V dnešní inflační době, ale řeším, kolik je rozumné mít ve strožoku a případně v jakých měnách, aby byla inflační daň (loupež) vyvážena pocitem „jistoty“ pro případ jakéhokoliv nenadálého průseru. (Zde si nemůžu nevzpomenout na jednoho „paranoidního“ kolegu, možná spíše devótního k establishmentu, bo vždy vyšiloval, aby správně a včas splnil nějaký papírových rituál, ten hotovost nevedl a vždy spoléhal kompletně na bankomaty).

   1. A čím vyyvážíme pád eura a dolaru? To bude hyperinflace jak za Výmaru. V poledne budete s výplatou fičet na rohlík.cz abyste si koupil chleba za milion kč, protože večer už bude za dva.

    Jediné co mi není jasné, v jakém pořadí to bude krachovat, jestli se napřed sesype předlužený dolar a návazně na to euro a nebo jestli se budou pokoušet udržet dolar na úkor eura které se sesype jako první. A kdy se mezitím sesype koruna.

    Hotovost v zásobě se bude hodit, protože lidi v panice napřed vyluxují bankomaty. A nebo se ten švindl provede přes víkend a v pondělí bude povoleno vybrat jen určitou částku za den, jak to testovali před lety v Řecku.
    Pak bude konečně ten nepodmíněný příjem ve výši žebrácké almužny, vy nic nebudete vlastnit, ale budete šťastní, se systémem sociálního kreditu.

    1. Je fakt, že s majetkem jsou jen problémy, nicméně tvrdila mi to osoba, která hlásala i to že daně jsou trestem za špatně vedené účetnictví :-)
     Nicméně nějaká cílená měnová reforma to je víceméně přirozená cyklická událost, kterou soudný člověk čeká, ale dnešní doba má potenciál k mnohem větším sračkám, např. aktivisti budou provokovat příliš hodného Vladimíra tak dlouho až chytí nerva a udělá z oblasti kde bydlíme neobyvatelné radioaktivní nárazníkové pásmo.

     1. to LD a KaBlbák:

      KaBlbák: čili pokud padnou měny, „hotovost v zásobě se bude hodit“?
      A…ehm…k čemu bude? Na podpal?

      LD: „příliš hodného Vladimíra“?

      To si tady jelita dala sraz?

      1. Když on Vladimír jak fakt „příliš hodný“, historie zná a nejspíš ještě i pozná jiné sekáče.

  3. Potvrzuji, mBank je pohoda. Žádné zamčení účtu a podobnosti jsem nezaznamenal, na pobočce jsem byl jednou při založení účtu. Historicky mám ještě eBank (Raiffeisenbank) a také si nestěžuji.

 2. Pěkné shrnutí.

 3. Nevim, no, ja jsem mel jeden z uctu u Agrobanky, nasledne Ekoagrobanky, pak z toho byla GE Money a ted je z toho Moneta. Tedy historie cca 25 let. Nikdy mne nijak neotravovali, sluzby standardni, poplatky jsem neresil. Za celou dobu meho podnikani jsem vyzkousel Kreditni banku Plzen, Zivnobanku, Agrobanku, Komercni banku, Sporku, CSOB,… a prislo mi to vzdy prast jako uhod. Snad jen ta Sporka byla brutalne pomala.

  Vlastne prvni rozdil jsem zaznamenal u GE Money, ktera, na rozdil od jinych bank, mela vyhodnejsi valutovy kurz, nez devizovy. Takze jsem jak vexlak behal s hotovosti, protoze ten rozdil delal sveho casu i padesat hajzliru na Euru. Dneska uz smenu delam pres clearingovou banku primo, takze je mi fuk, co si jak Moneta pytlikuje.

 4. Mám účet v 6 měnách, z toho 4 měny používám pravidelně. Poplatky za účet/převody/výběry/příchozí platby/ jsem nikdy neplatil, nikdo mě neotravuje, IB přehledný včetně investic, ale do érbenk bych teda nešel. Nemají na to služby. Jsou takový low cost pro vidláka od Budějc.
  Co tím chci říct? Že každý je jiný. Ať si klidně sfúzujou.

  1. Ja na bežné prevádzkové platenie používam Revolut. Jednoduché a efektívne. Ale väčšie obnosy by som tam nedržal. Tie radšej sypem do fondee, crypta a zlata.

 5. Taky už mám dost let (nevím přesně) běžný účet u AirBank, naprostá spokojenost. Nikdy jsem na žádné pobočce nebyl a ani nevím, kde nějaká nejbližší je. Pro widláka od Krkonoš stačí.

 6. OT: Jak to dopadlo s Dnem Mobility? Zrovna dneska by si užili i motorkáři. Pro letošek odpískáno?

  1. nejspíš, škoda

 7. Já tedy spíš nechápu jak někdo může zhůvěřile ovládat svůj účet přes skrz na skrz děravé a prošmírované prostředí androidích aplikací. Nemluvě o tom, co vše o vás appka sbírá a posílá to bance, takže když budete potřebovat malou půjčku tak o vás bude vědět vše, a nebudete pro ni „economically viable“.

  Navíc tu vidím citelný tlak na to vnutit tenhle digitální bezhotovostní fašizmus všem, a to skoro ve všech bankách, i mě pořád otravují. Můj doochodový příbuzný se na stará kolena dal shánět šmatlafoun, protože ho těmi manipulacemi zblbli k domněnce, že bez něj už se brzy na svůj účet nedostane.

  Lidi se jednou budou divit, až jim aplikace zablokuje platby, protože už tento měsíc překročili limity povolené uhlíkové stopy pro plebs tím, že koupili 2kg stejků na rodinnou zahradní grilovačku.

  Před pár lety mě naštvalo zrušení celkem praktických „platebních samolepek“ o velikosti poštovní známky, kterou člověk mohl nosit třeba na klíčích. Sice ji do bankomatu nestrčil, ale vzhledem k rozšíření bezdotykových bankomatů už s tím lze i dnes vybírat prachy, kromě placení v obchodech. Praktická věcička, pokud zapomenete peněženku s kreditkama nebo vám ji někdo šlohne. Pořád máte možnost bezhotovostní platby a nebotřebujete na to rozbitný elektronický bazmek a ještě spoléhat na to že se vám zrovna nevybije baterie.

  1. Okrem skrz na skrz děravé a prošmírované prostředí androidích aplikací existuje aj nederavé a neprošmírované prostredie iPhone aplikacií, víme?

   1. Pathy: touché:-)

   2. neprošmírovaný? aha, a ta vo Koblížkovi by nebyla? jedinej rozdíl je, že japko ta data – asi, můžeš maximálně věřit jejich slovu – neprodává každýmu, kdo jde vokolo

    každopádně je to principiální kokotina, prohlásit šmatlací kokotplace za inherentně bezpečný (jako že, to už není ani k pláču) a všecko vostatní za inherentně nebezpečný co vyžaduje milionrstvý vovjeření

    pozitivní na Fio je, že asi kokotím hipsterdebilům narvali tydle šmrdlačky, aby z toho byli vlhcí, a nechali na pokoju starý dobrý webový bankovnictví, co si tak bez zásahu žije svým životem už takovejch let a furt to chodí na už dneska notně zastaralejch prohlížečích

   3. Jako vtip dobré… :-P

  2. A pokiaľ ti ide o bezkontaktné platenie, tak účet v revolut s virtuálnou kartou, platenie mobilom a pre prípad, že by sa mobilu niečo stalo, tak zaplatíš garmin hodinkami.

   1. Právě že se těm poruchovým šmírujícím elektronickým sráčům snažím vyhnou kde to jde. I ty hodinky (s výdrží 1 den) musí stejně být nabité abych s nimi zaplatil, ni? A mobil to samé.

    Hypoteticky je to super řešení, kdy heslo platební karty nemusím zadat na nějakém veřejném terminálu oprostřed davu lidí a mohl bych použít otisk prstu na šmatlafounu.

    Ale jako cokoliv co zchvátí korpotátní fašizmus spolu s čínským digitálním koncentrákovým komunizmem, je to šmírující děravý sráč, který odesílá moje osobní údaje kdovíkam.
    Tohle je dnesky byznys na kterém se vydělávají prachy, ne prodej elektronických šmejdů, které stejně jen slouží ke sběru osobních dat (proto je hejlům prodávají tak levně, v podstatě dotovaně).

    Kromě toho že je to počátek k celosvětovému digitálnímu koncentráku na bázo uhlíkové stopy, sociálního kreditu, prostě IT řešení jak Great resetu tak i Green dealu.

    Podle mě třeba takové „sportovní chytré hodinky“ mají slušný potenciál ohledně nedobrovolného dárcovství orgánů. Z průběhu srdečního tepu se dá docela perfektně zjistit zdravotní stav člověka, a ne jen srdce. Takový papaláš nad hrobem přece nebude čekat na to až se zrakví nějaký motorkář, když bude mít k dispozici od tajných služeb výběr kandidátů na rozebrání na orgány. Včetně jejich sociálního života. Když takto zmizí nějaký samotář, tak se nic nestane.

 8. Takže Sberbank, hmmm ? Já to tušil že si Dfens na pravičáka jen demonstrativně hraje a ve skutečnosti je to agent Kremlu :-))))

  Ikdyž… vzhledem k tomu že půjde eurozóna do sraček a s ní i euro a dolar, by se hodilo mít účet mimo eurozónu i mimo americký systém. I kdyby měna nepadla úplně, tak vyvlastnění peněz co máte na účtu je podle toho co schválili europoslanci v rámci Mnichovské zra.. eh, chtěl jsem říct Lisabonské smlouvy.

  Prý se dá otevřít účet v Rusku na dálku na kopii vašeho pasu. Dokonce vám pošlou platební kartu v systému MIR. Sice s tím teď nic moc nezaplatíte (mimo ruské eshopy), ale aspoň to člověku může uchránit úspory před zkonfiskováním EU na sanaci krachující eurozóny.
  A do pár let co se nastartuje multipolární systém v rámci BRICS, tímto bude možno platit i v jiných zemích. Předpokládám že číňan to umožní jako jeden z prvních. Kdoví jestli se s tím na aliexpressu nedá platit už teď.

  1. taky jsem přemýšlel poslat něco peněz mimo US platební systém do ruska, pro strýčka příhodu. Ale zatím jsem neslyšel, že by se dalo v Rusku otevřít něco na dálku, plus tam v dnešní době poslat nějaké prachy… Nevíš nějaké podrobnosti?

   1. Nevím jestli je ta služba nějak limitovaná, ale stačilo poslat do Ruska notářsky ověřený doslovný překlad stránky z pasu s fotokopií. Pak jsi si mohl zvolit variantu, kdy si necháš poslat platební kartu MIR, a nebo ne, a jen si nahraješ aplikaci do mobilu nebo do chytrých hodinek pro NFC. Působilo to na mě jako něco ve stylu Revolutu a podobných služeb.

    Problém trochu byl právě v tom posílání penež z našeho platebního systému, to nevím jak přesně bylo řešeno. Ale jsou o tom na youtubu videa jak to lze obejít.

    Bohužel si nevzpomenu jak se to celé jmenovalo, vyskočilo to na mě jako reklama v některém z „proruských dezinformačních webů“ tuším na rutube. A je to nějaký pátek co jsem to studoval. Takže budeš muset použít vyhledávač a najít si to sám.
    Neřešil jsem to do detailu, bo ten systém mimo rusko není ještě rozšířený, ale předpokládám že do pár let s tím bude možno platit i v jiných zemích BRICS+

 9. Bankovnictví u Fio už je minimálně dekádu celkem konzervativní, jednoduchý, přehledný a není postavený na obskurních ajaksovejch a jinejch hovnech, takže stále v pořádku běhá i např. na Opeře 12.18 s jádrem Presto, a dokonce se to dá hrubou silou nějak uchodit i v Opeře Mini verze 8.5něco, taky staré jak Metuzalém.

  Všecky vostatní, který sem jinak viděl, jsou takovej vyjebanej šmejd, že to přestává fungovat občas už i v řadě aktivně vyvíjenejch prohlížečů, co jim zrovna včera vyšla poslední verze.

  Čoveče nedíval ses náhodou někam jinam, nebo jaks na to přišel??

  1. Jo, to je taky pravda, že za chvíli vám to bankovnictví pojede jen na nejnovějším Safari, Chrome pro Android a IE. Aby vás ty mrdky donutily přejít z počítače na smartfoun, kde ušetří na odesílání potvrzujících SMS. Žádný bezpečný Linux či starší verze Windows. Hezky šmatlafoun nebo čipeček do mozečku.

   Mě to s novou verzí internetového bankovnictví na starším systému najednou začalo z tohoto důvodu trucovat.

   1. Ty se mi snad jen zdáš. O pár příspěvků výše si stěžuješ na bezpečnost androidu, ale ovládat svoje internetové bankovnictví na sto let staré nepodporované verzi prohlížeče (a nejspíš i nepodporovaném obstarožním OS) je v pohodě a rozhodně je to bezpečné.

    1. samozřejmě, že to je bezpečný, kolik existuje škodlivejch kódů, co by zneužívaly zranitelnosti těchto prohlížečů?

     kolik těch zranitelností vůbec existuje?

     komu se vyplatí vyvíjet škodlivej kód pro prohlížeč s penetrací 0,001 % u české bančičky s penetrací 5 % trhu?

     votázky, samý votázky…kloudné odpovědi se nedočkáme, že ne? :o)

     1. Jasně, úplně bezpečný. Neměl bys odpovědi na ty tvoje otázky znát v první řadě ty sám?
      https://www.czc.cz/geek/zdrojovy-kod-windows-xp-unikl-na-internet-je-to-bezpecnostni-riziko/clanek

      1. já je znám a vím, že je to naprosto v pohodě, vono ostatně pro většinu ovcí sou ty pohádky a zaklínadla vo potpoře skvělej nástroj, jak je donutit eště samovolně přilézt pod nůžky…my vostatní na to serem z prdele a sme v klidu, rozhodně je lepší riziko 0000000000něco, že někde něco chytnu (tuším, že 100 % škodlivejch kódů sem si dycky sám vlastnoručně stáhl a spustil, nikdy se nic nikama „samo“ neprotáhlo), než riziko 100 %, že si šmírovací sběrač dat nainstaluju z vlastní debility (pže pozdější systémy už jsou psaný primárně jako todle, a až sekundárně, možná, na vobsluhu hárdwérů)

  2. pro dědka pode mnou, vobčas začínáš mít i celkem zdravý názory…tvl dybys furt nevysíral s těma bolševickejma zmrdama za minulýho režimu (a celkově levičáckým svinstvem), tak bych tě snad i vyndal z igňoru

   ale to je asi marný, co :D

   1. Já mám samé zdravé názory. Že jejich trefnost a nadčasovost průměrný ovčan pochopí až o pár let později , kdy jim systém nakope do koulí až se z toho kroutí na zemi, to jaksi není moje vina. Nýbrž vina jejich zabedněnosti a nepředvídavosti.
    Co míníš těma bolševickýma zmrdama a levičáckým svinstvem, to mi fakt není jasné.

   2. přesně ty levičácký hovna, co tady furt blábolíš, přičemž tak jako bolševickej ksindl dělal peklo předchozích 40 let, tak kdejakej levičáckej ksindl (akorát jich je trochu víc a občas hůř zařadit, do kterýho patří) dělá bodel teď posledních minimálně 20 let

    co tady je, to má s trhem pramálo společnýho

   3. Takže Behemot je urzotarián bez dredů, co za komoušů maximálně tahal kačera po pískovišti, a dnes je expertem na levičáctví a na ten správný kapitalizmus? To by leccos vysvětlovalo.

    Vždyť ti nikdo nebrání si užívat ten správny kapitalizmus až na dřeň: nezaměstnanost, nulové práva zeměstnance, daně pro chudé – dotace pro bohaté, bezdomovectví, dluhy, hypotékové otroctví, nulová vymahatelnost práva, ve sporu s bohatším tahat za kratší konec ….
    vše si můžeš užít do sytosti, tak netvrď že ti někdo brání naplno si užívat kapitalizmu se vším všudy.

    Já na řečičky o kapitalizmu nenaletím, bo mám v živé paměti, jak ty největší komoušské a papalášské kurvy z mého okolí, se v roce 1989 mávnutím kouzelného proutku stali těmi nejbrutálnějšími kapitalisty. A z brněnské čtvrti bolševických papalášů, armádních lampasáků a zarytých prospěchářských komoušů se stala najednou nóbl kapitalistická čtvrť porevoluční smetánky. Aniž by se v ní změnilo osazenstvo.

    1. kaBrnak: mám to úplně stejně, akorát ne z Brna; v našem městě čtvrť komančských zmrdů jako předseda OV KSČ a podobní parchanti a dnes? Největší kapitalisti nacpaní na radnici a „ředitelských“ postech… a to nemluvím to Toljovi Nečasovi Netáhlu-matka předsedkyně ZO KSČ na gymplu, vykovaná ne do ruda, ale do běla, fotr dtto a Tolja? Předseda ZO SČSP, aktivní svazák, obě ruky levé, po hadráku největší kdemohkrad a kapitalista, ale rukama nikdy nic nedělal…

Napsat komentář

D-FENS © 2017