Snad Airbank fúzovat nebude - zpět na článek

Počet komentářů: 186

  1. Pokud by to někoho zajímalo, poměrně zajímavé ohlédnutí za poměry, které vládly v počátcích internetového bankovnictví (tedy spíše středověku, existoval i pravěk s přenosnými disketami a kotouči), včetně dobových recenzí lze nalézt viz link níže. Docela jsem se pobavil a zavzpomínal, dobré jsou i diskuze a doprovodné fotogalerie.
    https://www.penize.cz/diskuze/436055-cesta-do-praveku-podivejte-se-jak-vypadalo-internetove-bankovnictvi-pred-20-lety

  2. Včera mě vypekla RB. Normálně při platbě kartou na internetu mi ten autorizační kód k platbě nechodí na mobil, ale objeví se až při přihlášení do internetového bankovnictví. Takže včera plný košík náhradních dílů na rockauto.com a když jsem chtěl zaplatit, tak při vyzvedávaní kódu mi to při přihlašování do IB zahlásilo, že nemám oprávnění využít službu a mám se dostavit na pobočku.
    Dnes ráno při pokusu přihlásit se z pracovního NB do internetového bankovnictví RB proběhlo vše v pořádku.

    1. Česká spořitelna zase nedávno ty potvrzovací SMS, které byly vždycky zdarma, zpoplatnila částkou 25Kč, aby donutila lidi místo toho používat George klíč

  3. O GE Money, potažmo Monetě hanba plut, natož psát. Co jsem u nich byl, bankomat věčně nefunkční, kdejaká 3,14čovina se „musela“ řešit na pobočce, otravné SMS s „nejlepšími“ nabídkami, internetové bankovnictví po „modernizaci“ děs běs, teď říkal kolega, že ruší posílání ptvrzujících SMS, jedině přes jakousi Smart; ani omylem.

    1. Není to tak horké, jen vyhrožují a běda tomu, kdo jim na to skočí.

  4. No nevím s tou mBank. Je to jedna z bank, kterou používám už docela dlouho a zrovna před pár dny mi od nich přišlo, že nemám aktualizované údaje. Tak jsem se pokusil je aktualizovat a vyšlo najevo, že tam jsou dvě nová políčka 1) čistý roční příjem a 2)celková hodnota mého majetku. Bez těchto položek aktualizace udělat nejde. Tak jsem jim zavolal, že jako co to má znamenat. Bla bla bla nějaké kecy, že to se musí a že centrální banka a podobné plky. Tak jsem jim řekl, že to je jejich problém a nikoliv můj, a že jim tyto informace neposkytnu. A oni na to, že mi zruší účet. Tak jsem řekl že tedy fajn a s tím jsme zavěsili. Tak jsem zvědavý co bude dál a pomalu se připravuju na odchod od mBank…

    1. To je dost hustý. Byt vámi tam vyplním roční příjem 2 Kč a hodnotu majetku 65 Kč. A je to. Pokud jste politicky eyponovana osoba tak to po vás banka chtít může.

  5. Můj první účet jsem měl u poštovní banky, tehdy to vlastnila banka Nomura nebo jak se jmenovali.Považoval jsem to za výhodné, bankomaty nebyly ještě moc rozšířené a vybírat šlo na kterékoliv pobočce pošty. Upřímně řečeno to nefungovalo, jak bych si představoval, neboť pracovní doba pošt byla krátká a na pobočkách fronty dlouhé. Pak to naštěstí zkrachovalo a bohudík jsem o peníze nepřišel.
    Pak jsem raději možná 2 roky fungoval zcela bez banky a spořil do polštáře a platil hotově.
    Další mojí bankou byla a stále je Česká spořitelna, která mi nabídla vcelku výhodnou hypotéku a sjednání proběhlo zcela hladce. Výhodou bylo, že ji mám v místě bydliště a pokud tam, musím tak nikdy nečekám. Samozřejmě, že sem tam vysírají s nějakým novým výhodným produktem, ale jde to celkem rychle utnout. Ukecali mne pouze na penzijní spoření, což asi není nic proti ničemu a kreditka se taky hodí a nestojí měsíčně ani korunu a občas přistanou nějaké peníze zpět jako odměna. Jediná věc, co mě zpočátku sralo byly poplatky za příchozí platby, ale to už teď není. Bankovnictví bylo uživatelsky celkem v pohodě a když přišel George tak jsem trochu prskal, ale je to jen zvyk. Ověření george klíčem je také celkem uživatelsky jednoduché.
    Poslední věc, která mě silně nasrala. Konkrétně včera přišlo oznámení, že mám zpravu od elektronického bankéře. Elektronický bankéř po mě chce do 2.12. aktualizovat nějaké údaje, po té se otevře zajímavý krátký dotazník s všetečnými dotazy a vymlouvá se, že podle nějakého zákona mám uvést kolik peňěz a z jakých zdrojů mi budou přicházet. Dále pak, jestli jsem politik a v kterých bankách mám dálší účty. Zatím plánuji ignorovat a počkat, co se bude dít. Pokud někdo dostal od své banky podobný dotazník, nechť se pochlubí v diskuzi.
    Druhý provozní účet mám u m-bank prakticky od počátku vzniku.Založení účtu bylo opravdu jednoduché, tenkrát přijel kurýr, ověřil totožnost a zbytek šlo udělat od počitače. S m-bank jsem celkem spokojený, nikdo po mě nic nechce, různé nabídky chodí pře bankovnictví, ale ty ignoruji a mám klid. Zde provádím jen běžné platby a udržuji zde nějaké peníze na běžné měsíční výdaje a platby debetní kartou u obchodníků. Nic víc nepotřebuji. Internetové bankovnictví se od počátku asi třikrát změnilo vzhled a nějak mne to netrápí.

    1. Technická: Poštovní banka ofiko nezkrachovala, sežrala ji Investiční banka…
      Následně Investiční a poštovní banka sice asi zkrachovala (1998?) – ve velkém stylu, se zakuklenci a samopaly, načež ji snad za korunu koupila ČSOB…
      ČSOB dál provozovala Poštovní spořitelnu (nevím proč pod značkou „era“), až teď ji postupně vstřebává, ale speciální okénka na poštách si zatím drží…
      ČSOB zatím nezkrachovala, žádné dotazníky mi neposílá, akorát nabízí multibanking – zapojení účtů z jiných bank do svého internetového bankovnictví, ale to pokud vím dělají i jiné banky…

      1. Ano, tak to bylo. Ale ČSOB ji prodali za 2 miliardy, ne za korunu. Mám ten účet dodnes. ;-)

  6. Existuje film „The International“ z žánru „konspiračních detektivek“, kde do úst zhrzenému bankéři vložili dle mého velmi přesný popis fungování bank:

    Ne, ne. IBBC je banka. Jejich cílem není řídit konflikt, nýbrž dluh který ten konflikt vytvoří. To je opravdová hodnota konfliktu. Pokud ovládáte dluhy, ovládáte všechno. Pohoršuje vás to? Ale to je sama podstata bankovnictví. Ze všech, ať jde o národy nebo jednotlivce, udělat otroky dluhu.

    Dlužník nemá na výběr. Nemůže bance ukázat prostředník a zavřít účet – dokud nemá splaceno. Nemůže si na banku vyskakovat – protože ta mu může zvýšit úroky. Nemá soukromí, protože banka se mu hrabe v solventnosti. A nemá majetek, protože banka coby věřitel mu jej může zabavit, když bude chtít. Navrch toho bance platí a platí a platí.

    Že chtějí banky ze všech udělat dlužníky? No samozřejmě, je to jejich přirozený prvořadý zájem finanční i mocenský.

    1. Jan Mrcasik: vítejte zpět v diskusním bahně a přeji pevné nervy:-)

    2. Z manažerského školení ZFP Akademie:
      Chcete pasivní příjem? A nevíte jak motivovat podřízené? No tak jim řekněte, že oni sami musí vypadat úspěšně, takže felicie nepřipadá v úvahu. Řekněte jim, ať si koupí superba na leasing. To je auto za milion a splátka je měsíčně 25 tis. Kč. Takže pokud tahle přesvědčíte 5 vašich podřízených zprostředkovatelů a máte z nich v průměru 20% rozdílovou provizi. Tak máte pasivní příjem 5×5000=25000 jenom proto, že ti pod vámi musí vydělat minimálně 25, aby jim nesebrali auto. Aby si vydělali na slušné jídlo to ne, to prdelí nehnou a budou klidně žrát levný sračky. Ale jakmile jim hrozí, že jim něco vezmou, tak makaj. Vydělaj 25 na auto, aby o něj nepřišli, ale pak se jdou nažrat třeba k mamince. Jenže Vy už mát 5000 rozdílovku.

    3. To Jan Mrcasík 3.11.2022 11:27

      Dobrý den, ahoj.
      Docela rád bych se na ten film podival, ale „The international“ je dost obecné.
      Je to ten film z r. 2009 s Clive Owenem?
      Díky!

  7. Fascinující je že velké banky jako KB a ČS mají zisky v řádech desítek miliard za rok a primárně z poplatků za služby. Tj. ty poplatky dělají několik miliard za rok. To je brutus!

    1. Výnosy z poplatků a provizí jim stouply o 3,2 miliardy na 26,1 miliardy korun.

    2. Tohle nechápu. Poplatek za účet, nebo nějakou transakci tam jsem v bance neplatil snad 15 let. Účet bez poplatků má snad každá banka a podmínkou je maximálně měsíční příjem, který má drtivá většina lidí, nebo je okonce pod minimální mzdou. Pokud vůbec. Protože už nějakou dobu se dají zřídit účty zcela bez poplatků a podmínek.

      Tj. kdo jim za co platí poplatky je mě záhada. Leda že by vydělávali na důchodcích, kteří si nejsou schopni změnit dvacet let starej účet.

      1. Pokud chceš od účtu něco trochu víc tak za něj platíš. Každopádně čistě poplatky za vedení účtu erodují řadu let v kuse. Je to proto dávno out…teď se banky jaly protočit úspory klientů přes investování do fondů, kreditek či jiných úvěrových produktů, kde se poplatky a jejich množstvím rozhodně nešetří.

        1. poměrně dlouho vodolávali ti zloději z malýho rajchu, kde to byli schopní vytočit na mnoho tisíc ročně eště docela nedávno

          holt dyž se ovce nechají holit…

        2. Je otázka, co myslíte tím něco víc.

          Na to běžné používání po ČR se zdarma bez podmínek sehnat dá.

          Pokud chci něco víc, tak při plnění nějakých podmínek se dá lepší účet taky sehnat. Mám účet zdarma, výběry z bankomatů a to i cizích a v zahraničí zdarma, veškeré platby zdarma, mezinárodní platby zdarma, jednu platbu mimo EHP zdarma, účty v cizích měnách zdarma, různé pojistky a asistenční služby zdarma atd.

          Kreditku používám. Za vedení banka nic nechce a platí mě cashback ze všech plateb, tak proč ne. To že si lidi berou kreditku, aby si z ní půjčovali peníze je jejich chyba.

        3. Co myslíte tím „chceš něco víc“ od běžného bankovního účtu?
          Myslel jsem že poplatek za vedení účtu je něco co už tak 15 let neexistuje.
          Mám účet u ČSOB asi 20 let a za vedení jsem nikdy nic neplatil. Umí to všechno co chci – tuzemské a zahraniční platby, inkaso, trvalé příkazy, výběr z bankomatů zdarma, debetní kartu, IB atd. a vše je zdarma.

  8. Zajímavostí je, ale to zde určitě nevíte, že takzvaná transferová banka AirBanku je Raiffeisen Bank. Airbank je skvělá, uživatelsky i jakkoliv jinak. Ovšem do doby, dokud nejste buď gambler a nehrajete online casino, případně dokud nekupujete za EURA akcie, nebo kryptoměny. Tyto platby jsou totiž AirBankem řádně blokovány a banka tak prostřednictvím své transferové banky RB, na kterou se odvolává Vám doslova říká, za co u ní můžete utratit ty bezcené, ničím nekryté korunky, o kterých si myslíte, že jsou nějakým způsobem Vaše a že mají nějakou hodnotu.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017