Sbalte to, nikam to nevede.

Featured Image

Premiér Nečas zkouší zapráskat bičem z hovna a ono to kupodivu zase nejde.

Kocourkovská vláda evidentně trpí. Prochází neustále nějakými krizemi a je asi ve stejném zdravotním stavu jako Fidel Castro. Má před sebou lepší a horší dny, ale už žádné dobré dny. Žere naše peníze a sem tam vykaká nějaký zákon, usnesení nebo jinou sračku, kterou vydává za „reformu“, ačkoli se jedná s bídou o dílčí změnu nastavení. Krize, kterými toto těleso prochází, už nejsou jednotlivými krizemi, je to v podstatě jeden kontinuální průser. Zhruba jednou za tři měsíce se provalí nějaká zlodějna (prozatím čelili obvinění z korupce „jen“ Drobil, Barták a Vondra) a jednou za měsíc se provalí nějaký megaskandál ze zmrdistrany Věci veřejné. Jsou to zpravidla tak odstrašující zprávy, že by Nečas po jejich zveřejnění měl strčit hlavu do záchoda a spláchnout se. Babák, když zrovna nečaruje, běhá po Praze s taškama peněz v hotovosti, kde je vzal, nedokáže vysvětlit. Zmr. Bárta rozdává svým spolustraníkům částky v rádu stovek tisíc, aniž by je opatřil nějakým nabývacím titulem, protože on je takový hodný. ABL, pardon, VV také rozepsaly novou kapitolu technologie vládnutí, když propojily metody rozvědky a politické strany. Vyšší a nejvyšší vládní úředníci se patrně se patrně nyní zdráhají i flatulovat, protože nevědí, kde všude jsou instalované štěnice, což musí jejich komunikaci denně rozkládat. Atd., atd., nemá cenu to rozebírat do detailu, protože je to zbytečné. Tato vláda stráví zbytek svého krátkého života v bolestech.

Nejnověji přišly Věci zmrdí s požadavkem, že chtějí čtyři… ne teda tak dva… ministry, protože slíbily voličům naplňovat svůj program, zejména pokud jde o boj s korupcí :))) a k tomu potřebují adekvátní zastoupení ve vládě. To požaduje strana, která čelí několika obviněním z korupce, jejíž představitelé nepokrytě zmiňovali záměr zneužít moc k prospěchu jakési obskurní bezpečnostní agentury. Která nezastupuje aktuálně téměř žádné voliče a jejíž členská základna se čítá na stovky pomatených jedinců, kteří navíc pozbyli právo řídít stranu pomocí těch vychvalovaných referend.

Příčinou selhání je koncepční chyba přítomná od začátku. Nečas se rozhodl slepit vládu ODS, účelově vytvořené starostenské lobby TOP09 a VV. VV chtěly stát stranou, podporovat ty části vládního programu, které se shodovaly s jejich programem, a infiltrovat státní správu svými lidmi. Sám pan Čistý je jen pimprle, za kterým se schovávají zkorumpované krajské špičky, a předseda VV je taky pimprle, za který se schovává Bárta. Bilderberg, pardon, Schwarzenberg je taky pimprle. Jsou to najatí lídři, kteří fungují jako mediální tváře a kamufláž pro korupční a mocenské pozadí svých politických stran. Trojice neužitečných pimprlat vytvořila vládu, která měla naprogramovanou systémovou chybu. Jak dlouho asi tohle mohlo vydržet, je to nejen bič upletený z hovna, ale ještě navíc upletený špatně. Dokonce i prezident republiky Klaus, který je jinak v pozici jednookého mezi slepými, projevil zájem mrtvého koně učit běhat. Nechápu proč.

Svět se nezboří, když tahle vláda skončí. Protože bude nereálné sestavení menšinové vlády, resp. nikdo na to nemá koule, dojde k předčasným volbám. Ty vyhraje ČSSD a podle všeho bude mít dost hlasů na to, aby vytvořila vládu. A když ne, tak může zkoalovat s ODS, protože obě strany jsou ideově téměř shodné. Budeme mít levicovou vládu, což by se někomu mohlo nelíbit. Ale jaký bude rozdíl mezi vládou současnou a vládou sociální demokracie? Troufám si říci, že žádný. Současná vláda dále prohlubuje zadlužení země, dále neprovádí reálné reformy, pouze zvyšuje daňovou zátěž zvyšováním DPH a  „vedlejší cestou“ formou přesunů mezi jednotlivými kategoriemi daní, švindlreformou důchodového systému a navyšováním nejrůznějších netransparentních poplatků. Posiluje moc státu a byrokratů, leze do prdele Evropské unii a dokonce se nechává zatahovat do látání čím dál větších děr ve fungování unie.

Občan má mít možnost spořit si „v druhém pilíři“ do přeregulovaných fondů, kupujících státní dluhopisy. Tomu říkám excelentní letadlo. Myslím, že se jedná o pokus o plošný IQ test jako pokračování úspěšného sčítání lidu. Kdo na to kývne, je debil a má na to státem potvrzený papír. Ministr Heger, což je z mého pohledu připosraný diletant bez jakékoli vize a koncepce, chce „znárodnit“ peníze menším zdravotním pojišťovnám, protože nehospodařily se shodkem a vytvořili si přebytky. Toť pravicová vláda. Vsadím se, že do toho by ani socdemáci s komunisty nešli.

Nezmění se tedy vůbec nic, jen se odstraní současný bezperspektivní stav. Vynesou tu mrtvolu a dosadí tam jinou trochu víc živou.

Bude to něco jako skok do studené vody. Během těch čtyř let, co nám budou vládnout levičáci, se ODS odebere konečně do hrobu. Přestane mást pravicové voliče, kteří jsou natolik důvěřiví, že to dojdou nacházet do urny, protože se obávají, že „vyhraje levice“ – vyhraje právě proto. Voliči Věci veřejných, co se teď stydí za to, co dělali před rokem, jako moje tchyně, dostanou šanci to napravit. Celkově se někam posuneme a k horšímu to nebude.

Přestaňte se trápit a odpojte tuhle srandovládu od přístrojů. Už nikdy nebude fungovat, protože se to nedá vyléčit. Je to definitivně rozbité.


07.06.2011 D-FENS

12345 (2x známkováno, průměr: 3,00 z 5)
489x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:56
D-FENS © 2017