Řidiči pozor, jde po vás novela silničního zákona - zpět na článek

Počet komentářů: 361

Přidat komentář
 1. Bych vám jenom chtěl říct, že vám na to ježdění autem prakticky definitivně seru. Tohle fakt není nic pro mě.
  Chci se pohybovat bez toho, abych měl pocit, že mě za to kdykoli kdokoli může jakkoli trestat, bourat do mě orámovaným autem nebo mě zastavovat vagabund z chodníku.

  To už je snad lepší jezdit na kole. Elektrokolem se dá dojet slušně rychle slušně daleko, a nikdo se do vás nesere.
  Ještě lepší je chodit pěšky, ale je to o dost pomalejší. Čím více to aplikuji, tím více si to uvědomuji. Kolik času stojí různé přestupy mezi hromadnou dopravou, jak často to jezdí, a i kolik to stojí. Ale ta svoboda za to stojí. Občas si auto půjčím, mnohem častěji se svezu jako spolujezdec, ale drtivou většinu kilometrů už mám hromadnou dopravou, kde nikoho nezajímám, dokud mám papírovou jízdenku. To tam ještě jde, i když je to třeba proti Opencard kurevsky drahé.

  1. To, ze pujdes po chodniku, neznamena, ze te nesejme oramovane auto.

   1. S rámem proti klokanům, u nás se tomu říká „Drtič kostí chodců“.

  2. kolikrát se eště budeš cummingautovat?

   1. Haha, zrovna chystám hru s podtitulem The Comming out :-D

  3. A hlavně! Nikdo mne nebuzeruje, že jedu po souvislé vrstvě sněhu na zpuchřelých gumách a nemám předpisové zimní obutí na mé SOBI 20.

   1. Taky jezdím po městě na staré skládačce, říkám jí Thomasovka, na počest jejího bývalého jezdce, švagra Tomáše.

    1. A když na ní jezdil švagr Tomáš, byla to taky skládačka, nebo byl švagr seskládán vozidlem, a vy jste podědil pozůstatky kola i s kousky švagra?

  4. Naštěstí je dnes mnoho mladých, kteří starost o železnou krávu rádi přenechají boomerům a v terénu se pohybují pomocí chytrého mobilu a hromadné dopravy.

   V provozu se proto podle mého odhadu pošťuchuje tak o 20 – 30 procent méně vozidel.

   Za komunistů bylo zvykem, že si kdejaký klučina ještě s čerstvým řidičákem pořizoval za několik tisíc zbědovanou hundrtku nebo starou Oktávku a usilovně se účastnil provozu, aby udělal dojem na buchty.

   Alespoň v tomto ohledu mají dnes mladí více rozumu…

   1. Tezko rict, snazi se o dost min delat ten dojem na buchty. Pro zachovani populace to neni uplne idealni…

   2. Tak to teda nevím, města jsou čím dál víc ucpaná i přes halasné hýkání právě různých cykloPirátů jak je to fajn na kole, koloběžce nebo MHD, ale hlavně bez auta…
    Mimochodem, pro chodce jsou větším peklem (e)koloběžky, pumpičkáři a různí bezmozci rozvážející převážně předražené žrádlo ve špinavých krabicích, protože jsou zcela nepředvídatelní a jezdí v drtivé většině po chodnících. Na rozdíl od aut.

    1. tak co se divíš, dyž sou to z půlky čmoudi a z té druhé fanatický zyklobuzny

 2. Z článku:

  „..intelektuální hrdinný policista z Plzně, co pokřikoval na svého sponzora daňového poplatníka „kurva ty kundo“…“

  – – –

  Mjr. Slavotínek byl BEZ TRESTU vrácen v původní hodnosti na původní funkci.

  .

  1. Však co, na fronte by dal neposlušneho vodiča zastreliť, ale jelikož sme mali jen hen ten mier…

   1. Ten druhej šmejd Němec měl nasráno a sám si to podal do civilu, odešel s plnou výsluhou. Ale na držce mu tehdy rychle přibylo vrásek, asi úplně v poho není…

    .

   2. „Policista navíc žádá ministerstvo spravedlnosti o odškodnění za újmu způsobenou trestním stíháním, jež bylo podle něj vedeno nezákonně.“

    orig.:

    https://plzensky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vydeseny-ridic-ziral-do-usti-zbrane-ted-se-policista-vraci-do-funkce-20200804.html

    To „kázeňské potrestání“ proběhlo „jako“, nějaké to popovídání s nadřízeným.

    .

    1. Nemel by byt vyznamenan za prikladny postup?

    2. Ty stavovské keci jsme už slyšeli v mnoha komediích od šejkspíra po šimka, teď v jejich klecovém chovu? Mají šoufky :-)))

 3. Nemůžu si pomoct, ale tyto typy článků mi v dnešní době připadají, jako když se ve 30. letech v německu Kohn hádá s Roubíčkem jestli je ta koupel v micve dost košer podle předpisů.
  Zatímco se sčítají volební hlasy a už se pomalu ukazuje že to vyhrává Hitler.

  Čili skutečné problémy motoristů jsou momentálně tyto:
  -kurvítka, šmírovátka a kill-switche v poslední generaci aut
  -ukončení výroby spalováků v Evropě (pokud Rusko nebereme jako Evropu)
  -zákaz spalováků do několika let
  -zákaz prodeje náhradních dílů (i tak ty zásoby dílů brzo dojdou, zvlášť elektronických kurvítek pro auta 2010+)

  -Putin brzy zařízne vývoz benzínu do nepřátelských zemí
  -ropa bude následovat a jinou než ruskou ropu naše rafinérky zpracovat neumí i kdyby ji měly k dispozici

  Vynechal jsem něco ?

  1. Vynechal. Tuším jsou v přípravě emisní povolenky pro lidi. Neboli zdanění vypouštění co2 fyzickými osobami.

   Rusko Evropu nenapadne. Evropa se zničí sama během pár let. 😉

   1. To jako že každý občan EU si bude muset povinně namontovat prdoměr ?

    1. Dychani. Emise auta. Emise krbu. Slepice doma. Kráva doma. Atd….

 4. Současný silniční fašismus je nedílnou součástí dnešního byrokratického mordoru. Je na něm existeněně závislých hodně lidí, kteří ˇ“jen dělají svoji práci“.
  Vzhledem k tomu, že počet mrtvých na silnicích nějak neklesá bude jej třeba ještě vylepšit.
  Než dojde k obdobě „dobytí Berlína“.

 5. Panu domácímu opět děkuji. A opět to zapadá do celkové koncepce. Jedna nejmenovaná rozhlasová stanice (nebyl to ČRo) se tomu tématu tzv. „věnovala“. Bohužel ve stylu „zjednodušení, zpřehlednění“. O těch možných úskalích opět nic.
  Periferně jsem zachytil nějakou snahu o tu blikajicí zelenou před žlutou. Nemělo to tuším dříve Rakousko?

  1. já sem zatim zaznamenal akorát že tady eltodo zkoušelo nejaký kurvárny, takže si takle jedu, semtamfór na blikačkách, vpravo zastavuje tak zpomaluju taky (po přechodě choci a v tomdle stavu mají normálně přednost), tak zpomaluju, voni už v polovině pravýho pruhu, tak jedu dál, a najednou si všímám, že semtamfór se probudil a periferně vidim dyž projíždím skrz že už mám červenó, tak su na to zvědavé

   smradlavý kurvy si s tím hrajou jak v hračkářství kurva, furt se to vypíná, zapíná, nejvíc na hlavních tazích, zatímco na bočních prdelních ulicích to šméčko jede 24/7, ai na štědró noc ve 3 ráno!!

  2. @RK
   blikající zelená je super.
   Stejně jako časový odpočet do konce červené, potažmo zelené, spatřeno v zahraničí.

   1. Dachsmeister: v Rakousku pokud vím zelená bliká, ale průjezd na oranžovou je už flastr, takže je to stejně nevyzpytatelné a už jsem měl málem Rakušáka, co „by to stihl“, v kufru. Holt neznalý turista raději přibrzdí tam, kde místňák přišlápne plyn.

    1. @fadtwi
     tam je silniční fašismus rozvinut, a to tam na začátku století zkoušeli tempo 160!
     https://www.hersche.at/php/tempo_160_auf_autobahnen_ist_kontraproduktiv,11695,2973.html

     1. Dachsmeister: to bylo zcela proti smyslu silničního fašismu a to bylo špatně. Od té doby mají všude 100 IG-L a Tempo 160 na dálnicích nahradilo Tempo 30 ve městech, tak je to správně, tak to má být.

      1. fatdwi: O to mi ani nemluv. Obecně mi Rakušáci a Rakousko nevadí, ale kdykoliv jedu do Itálie tak bych byl nejradši kdyby tu zemi někdo z Evropy vystřihnul nůžkama a zahodil ji někam do Tichýho oceánu aby nepřekážela. To kilo na dálnicích je úmorný.

 6. Jak jsem rychle nakouknul, tak nás čeká ještě změna zákona k 1.4., 1.7. a 1.10.tohoto roku.
  Samozřejmě při jízdě např. po dálnici PČR následně ustojí identifikaci mimo stejnokroj. Hlavně, když bude hlasitě volat „policie“, resp. to bude volat na lampárně, až už dávno budete s autem třeba v Brně :-) Ale dobře jim tak.

  (1) Při provádění úkonu je policista povinen prokázat svou příslušnost k policii služebním stejnokrojem, služebním průkazem nebo odznakem policie, na kterých musí být zřetelně viditelné identifikační číslo. Zaměstnanec policie je při provádění úkonu povinen prokázat svou příslušnost k policii průkazem zaměstnance policie se zřetelně viditelným identifikačním číslem.
  (2) Pokud povaha nebo okolnosti úkonu neumožňují prokázat příslušnost způsobem podle odstavce 1, prokáže policista svou příslušnost k policii ústním prohlášením „policie“; to neplatí, brání-li povaha nebo okolnosti úkonu také ústnímu prohlášení. Způsobem podle odstavce 1 se policista prokáže ihned, jakmile to okolnosti úkonu dovolí.
  (3) Povinnost prokázat příslušnost k policii nemá policista, který tuto příslušnost oprávněně zastírá.

  1. Tak nejak to meli soudruzi i za minule totality, ze? Vidim, ze stare dobre metody nebudou zapomenuty.

 7. Je to tedy tak, že nemělo smysl proti tomu nijak mobilizovat, např. oblíbeným obesíláním když ne poslanců (kde to nejspíš smysl nemělo), tak alespoň senátorů?

  Co považuji za nejhorší je poslouchání fízla bez uniformy, to ještě bude veselo (až se budou bagatelizovat a vymlčovat případy, kdy někdo nedopadl nejlépe, protože fízl nebyl ani fízl a měl jiné plány) a zabavování řidičáků bez důkazu. Samozřejmě nesmysly, týkající se stavu auta, mají sice okrajové, ale dost nepříjemné důsledky – že se do pasti „nesvítí vám světlo, naval papíry, kundo“ chytí hlavně poslušné ovce, to není nic špatného a dobře jim tak. Větší problém je například dojetí domů po drobné nehodě, kde zrovna nesvítící světla na jedné straně jsou běžná věc a ve dne to ničemu nevadí. Teď to bude o řidičák.

  Celkově se valem blížíme do stavu před 1989, sen každého fízla. Holt pokračující zelený eurobolševismus s sebou nese všechno co, to bylo tak populární u toho minulého rudého. Lze považovat za dokázané, že lidi to chtějí. Zamyslet by se nad sebou měla hlavně městská (a především pražská) tzv. inteligence, protože je vidět, že jsou to reálně pouze hlupci s hezkou nálepkou. Zatímco stejní lidé byli proti, když to chtěl schválit estébák, najednou, když to schvaluje pětidemolice, jim to nevadí.

  1. Úplně jsem to nezažil, ale nebylo za komančů alespoň jasné, co se smí a co se nesmí? Nebo při čem budete mít více a po čem méně problémů? U auta mám spíš pocit, že je to otázka náhody.

   1. Nabízí se otázka, byla-li by případná proruská vláda, kterou by nám tu nainstaloval arciďábel Putin, opravdu tám nejhorším, co by nás mohlo potkat.

   2. sinuhet: neřeším detaily, ale celek – tj. fízl je nadčlověk a může beztrestně všechno, stejně jako vybraní občané. Běžný plebs může akorát držet hubu a krok. V Rusku to tak mají dodnes, bývalý kolega, co bydlel dlouhá léta v Moskvě na to měl mnoho zajímavých historek z natáčení. Okořeněno specifickým typem řidiče „mafián“, který byl ještě nad fízlem. Ten za nehodu nemohl ani ve chvíli, kdy Vám nedal přednost.

    1. Velka zeme, velke moznosti. Videl jsem nejake video, bylo z Ruska (davno pred 2014) a tam pres dvouproudou silnici plnou jedoucich aut prefrcel plnym plynem napric tank. Cloveka za volantem asi napadnou ruzne myslenky.

     1. a nebylo to náhodou z Nižneho Tagila gde mají přes silnicu půlku fabriky na tanky a jezdí tam úplně běžně a všici sou celkem zvyklí?

      1. https://www.youtube.com/watch?v=Jnexx-1wMhQ

       srandavideoisti obvykle zapomínají zmínit, že tam každej jezdí 30 a dost pravděpodobně to bude rovnou značený výstražnou značkou, že silnica kříží tankovej polygon…

       1. V Jindrichove Hradci je to to samy: https://de.mapy.cz/zakladni?pano=1&pid=78248061&newest=1&yaw=0.129&fov=1.257&pitch=-0.009&x=15.0168122&y=49.1355933&z=19

        Jen se tam pri prejezdu techniky zastavi na te statnicce provoz.

       2. Ten samý záběr má i Pokáč ve své rychlovce „Jestli nás Rusko obsadí“, doporučuju shlédnout :)
        https://www.youtube.com/watch?v=f7LlGoj1D5g

        1. vypatláča ať zežere rakovina tvl

      2. Covece, to bude asi ono. Dlouho jsem to nevidel, taxi to muj mozek pribarvil.

       1. tak zas za 3 roky? :D

     2. eště dodatek, tady třeba u Kladna zas silnica kříží dráhů místního polního letiště

      taky mám ukrutnej déja-vu pocit, žes todle psal nekolikrát a pokaždý sem tě informoval vo těch samejch věcech, a furt děláš blbýho a cpeš to sem dokola, což už není dávno ani k pláču…

      1. Behemot11.3.2024 v 9:52
       „tady třeba u Kladna zas silnica kříží dráhů místního polního letiště“

       To samé u Příbrami, to samé u Hořovic…
       https://refresher.cz/120887-V-Horovicich-se-stretlo-letadlo-s-osobnim-vozem-Ridic-mel-pozitivni-test-na-drogy

     3. Sysop: ten kolega zmiňoval mnohem prozaičtější situaci – Putina na cestách. Kolona se valí, houká a neuhýbá. Kdo má smůlu, sem-tam něco schytá. Občas byli i mrtví, ale jich mnogo, takže se nic hrozného nestalo. Jakkoliv mě třeba koridory pro opičáka připadaly pěknej humus, tak ale přecejen po té Evropské nebo kudy ho vezli z Ruzyně jeli primárně tak, aby jel jako pán, ne že by bylo normální, že u toho obrněný doprovod někoho zrakví. Předcházela tomu navíc docela dlouhá příprava a stane se to jednou za pár let. Takhle zatím hradní rozvědčík ani nikdo před ním nejednali.

      1. Cert vi, muze to byt pravda.

       1. Pri tehle rychlosti ani lidi u silnice nestihnou jasat a vyvolavat slavu vladari.

        1. @Sysop
         Ten v tom Seicentu ale pěkně smetl A8 do stromu, hotový PIT

         1. Jo, videl jsem, dobra prace. Doufam, ze ridic byl volicem opozice a v hospode dostal par rund zdarma.

       2. Dachsmeister: jo jo, to je ono, akorát v Rusku holt adekvátně větší a tedy na moskevských bulvárech nebezpečnější.

   3. Jenže to je ono a to je specifikum každé diktatury – nesmí se NIC, všechno mimo potichu MHD do nejzákladnější práce, odpracovat, nakoupit základní potraviny, dojet MHD do bytu od OPBH a tam tiše sedět je trestné a je předmětem povolení. Jakýkoliv nadstandard mimo práce pro vládu a stranu a to včetně práce nadstandardně placené je privilegium, nikoliv právo a může být omezeno, případně trestáno. A o tom, jestli se na tu trestnost někdo podívá, pokud se podívá, co z toho vyvodí a pokud z toho něco vyvodí, tak za kolik to bude rozhoduje policajt -> komise -> aparátčík. Takže když jsi měl konexe a byl jsi servilní k policajtovi, tak jsi mohl všechno a měl lecos. Když jsi libovolnou skupinu popudil (ať už přímo, nebo nepřímo), tak jsi prostě neměl nic, protože ti nic nedali a pokud jsi měl něco navíc, co sis sehnal mimo povolení výše zmíněných, tak za to přišel zasloužený trest. Digitalizace a AI tomu přidá dvě nové dimenze a promění společnost v nefalšovaný digitální kriminál, kdy žebravé řády/chudí dělníci a rolníci/ekologičtí aktivisté, kteří se naučili dělat ze své neschopnosti znouzectnost budou kohokoliv jiného kriminalizovat a okrádat.
    Je to léty ověřený model a funguje, dokud dopadá na „ostatní“ a těch privilegovaných je víc, než postižených (nebo minimálně jsou víc slyšet).
    Lidi to tak chtějí.

   4. sinuhet 11.3.2024 v 8:43
    „nebylo za komančů alespoň jasné, co se smí a co se nesmí?“

    Vzpomněl jsem si na jeden totalitní právnický vtípek o definici právního státu:
    – v Anglii je povoleno všechno, co není zákonem zakázané…
    – v Německu je zakázané všechno, co není zákonem povolené…
    – ve Francii je povolené všechno, i co je zákonem zakázané…
    – v Rusku je zakázané všechno, i co je zákonem povolené…
    – v Československu nejde zjistit, co je zákonem povolené a co zakázané…

  2. @fadtwi
   po nehodě sám domů!?
   Dnes přece máme asistenční služby a odtah i na výměnu kola když nemáte runflaty!
   Mě by např. zajímalo zda existuje minimální doba pro oranžový signál.
   Vedle ve vsi mají takový ten buzerantský semafor co hodí červenou při 50+.
   Kdysi to měli na 51 GPS, teď to změnili na 55, ale o to mi nejde.
   Hodím na tempomatu 51 GPS a jedu těch 200m od cedule vidlákov ke kostelu, hospodě a cyklostezce, kde je přechod se semaforem.
   Ovšem pravidelně se stává, že nějaký nemístní neználek profrčí kolem cedule 60+ 150 m za mnou nebo v protisměru, a mně problikne tak na 2sec oranžová a skočí červená když jsem od semaforu 20m.
   Což mě sere.
   Kdysi jsem to projížděl na červenou a nic, ale teď už jsem poněkud předposraný a zašlápnu to k nelibosti své i osádky.

   1. Dachsmeister: to máme, ale k čemu to, když autu po stránce jízdní nic není?

    Ad buzerfor – chápu, co myslíte, ale co s dementem? Nenaděláte nic. To není neználkovství, to je demence, vždyť ty semafory jsou zdaleka vidět a musel to už někdy potkat každý. Osobně se mi to ale nestává, naposled klasický buzerfor v HavlBrodě, kde byl nastaven na rychlost pod udávaným limitem, ale časem se to zlepšilo a už jsem tam dost dlouho nestál.

   2. Pokud jedes dostatecne rychle, nestihne ten buzeracni semtamfor tam tu cervenou vstrelit.

    1. @Sysop
     tenhle je 200m od cedule a bere to k ceduli, tam to nejde
     https://maps.app.goo.gl/exHDsGPTTdvSssDj7?g_st=ic

      1. @Sysop
       a silničáři taky jeli na červenou? :-D

   3. buzerační semtamfór je neobhajitelnej, v podstatě nelegální, takže seš fakt vovca, zvlášť pokud tam ani nemajou kamery (jako že obvykle nemajou, protože to sami ví)

    1. eksperti na totok jsou na vysočině… na tahu vídeň – jihlava jsou tušim dva + spousta dalších buzercedulí s ukazatelem aktuální rychlosti. V Pocoucově (hned vedle Třebíča) jsem u buzersemaforu dokonce viděl i švestky. Je to zvláštní kraj :-)

   4. Nechytejte me uplne za slovo, ale myslim ze podle nejake normy jsou to 3 vteriny na 50 nebo mene a 4 vteriny na 70. S tim ze na useku s vyssi max rychlosti by semafory byt nemely (i mimo obec je pred tim prave ta 70). Jinak na nekolika mistech mimo obec se mi celkem dobre osvedcujou ty vystrahy par set m pred krizovatkou, co se rozblikaji oranzove treba 5-10 vterin pred tim nez na semaforu padne oranzova. Takze stavu dat nohu z plynu a doklouzat. A tu vzdalenost mezi neaktivni vystrahou a samotnou krizovatkou by mel kazdy zvladnout tak, ze na krizovatce jeste v klidu stihne zelenou.

    1. @montagna
     dík zkusím to stopnout

  1. At s tim jdou do prdele. Muzou treba zacit tim, proc chodci skacou do silnice, kde je vodorovna dopravni znacka pro vyhrazene misto k prechazeni. S tim se rozhodne setkavam casteji nez s tim, ze se nekdo nepodiva do zrcatka, kdyz leze z auta ven. Buzerovat ridice aut, to jim jde, ale ze jim ostatni ucastnici provozu prasi, jak jen se da (klickovani pumpickaru po prechodech, silnicich, chodnicich), na to koule nemaji.

   Curaci.

  2. Zrovna ja, kdyz budu chtit pravou rukou otevrit dvere vlevo vedle mne, tak namisto otoceni kamsi do prdele se musim naklonit vlevo, abych pravou dosahl, cimz ztratim spravny uhel ve z5nem zrcatku. To mohl vymyslet jen EUrocurak.

  3. Jen čekám na nařízení jak správně vyměšovat! A bude se to kontrolovat!

 8. Ještě zbývá, aby policie začala na výpadovkách na okrajích Prahy zřizovat check-pointy, jako to nastalo v jistém období za komunistů.

  Tam se nudívalo několik, tak tři nebo pět policajtů a občas si někoho odchytili, aby jim lépe utíkala služba.

  To jsme takhle s tátou vyrazili z Michle do Říčan po dálnici s valníkem Praga RND z roku 49, který jsme měli na stavbu RD.
  Ano, byl to ten stroj, co s ním Hepnarová vjela do lidí, RN měla ale benzínový motor.

  Vznětový čtyřválec měl maximálku 60 km/h, jezdívali jsme s ním padesát, to ještě rachot v kabině býval snesitelný.

  Policajti z check-pointu před Průhonicemi už vybíhali před budku, když zdáli zaslechli charakteristický rachot.

  Zastavili nás a obklopili stroj. Bylo ticho, nikdo z příslušníků se nezmohl na slovo, bylo slyšet jenom popraskávání chladnoucího výfukového potrubí.

  Potom jeden z nich, asi velitel, vyhrkl: „Prší vám z toho voda…!“

  Otec odvětil: „Voda týct může, máme s sebou konev a dolíváme!“

  Náčelník zalapal po dechu, zrudnul a zařval: „Zmizte s tím, ať už to nevidím…!“

  Otec šetřílek auto koupil tehdy za čtyři tisíce od známého V. v Kostelci nad Labem, docela jsme si na něm zamakali, než jsme se s ním odvážili vyjet.

  Dobrá Praga S5T stála tehdy 25 tis.

  1. No tak za covidu kdyz zavreli hranice a nechteli me pustit zpatky do DE mi to stacilo I kdyz jsem tam Mel pobyt nepustime te tihle kriplove resi secko expost a jejim uprdele,ze nekomu zpusobi ujmu. Vcera jsem zrovna sledoval od Wendigoona Ruby ridge siege doporucuji a to same na Waco siege.
   Desivy k cemu se „demokraticka“ vlada muze odhodlat kdyz je premotivovana…

   1. Jojo, taky si pamatuju, jak mne Cesi na care prudili. Prej kam jedu, ja ze dopredu a uz to frcelo… debata vo hovne na ctvrt hodiny.

Napsat komentář

D-FENS © 2017