Represe is going wrong… all three years long. - zpět na článek

Počet komentářů: 38

  1. Nezlobte se, ale když zmiňujete protiřečení, moc nechápu pořád ten Holy-Brno-Street-Race-Club a jeho morální neposkvrněnost..závodilo se tedy na uzavřeném neveřejném okruhu nebo veřejné komunikaci? V provozu tedy striktně ne nebo „jasně našli se mezi námi, kteří by se na to vykašlali a závodili klidně v provozu“ ?
    Víte, já si ani v nejmenším nepřipadám oprávněný k tomu, abych soudil, kdo na silnici má nebo nemá co dělat a nesouhlasím s tím, že možnost pohybovat se po veřejných komunikacích by měla být výsada. Je nereleventní, koho já na silnici chci nebo ne, osobně tam třeba nechci obecně pomalé řidiče, karavany, ošklivá auta, auta s polskou RZ, koňská spřežení, traktory atd., stejně tak nechci, abych na chodníku potkával ošklivý holky, ožraly, a lidi v khaki teplákách, ale to jsou pouze má subjektivní přání a holt se musím smířit s tím, že veřejné komunikace včetně chodníků jsou tak nějak veřejné, neslouží pouze mně a člověk v khaki teplákách má (bohužel pro mě) právo si za Hjondé i30 zapojit karavan a vyrazit třeba na stejnou silnici, po které jezdím do práce.
    Absolutně jste nepochopil, o co mi jde..já nepovažuji závislost na individuální automobilové dopravě za omluvu pro cokoli, nikde jsem nepsal, že to něco omlouvá a nevím, kde jste na to přišel. „Exemplární“ nebo obecně likvidační tresty jen považuju za totální píčovinu, protože nechápu, v čem oběti nějaké té chyby/nerozvážnosti pomůže, když systém viníkovi zkurví život. Navíc takové tresty jsou kontraproduktivní, protože zvyšují motivaci ke snaze se k té chybě (nerozvážnosti/whatever) nepostavit a snažit se uniknout, čímž oběť vzhledem k neschopnosti policie může ztratit jakoukoli šanci na odškodnění. Na druhou stranu pro opravdového asociála vyslovený zákaz řízení nic neznamená, pro člověka, co má zakořeněná nějaká pravidla naopak ano a řídit po zákazu nebude. Co z toho plyne? Současný stav zvýhodňuje asociály a nejvíce dopadně právě na „normální“ lidi, kteří mají tendenci se ke své chybě (nebo nerozvážnosti) postavit a snažit se odčinit následky. Přidejte policii/úřady/soudy, kteří si daleko raději podají někoho, kdo spolupracuje než aby šli po opravdém zločinci a máme tu system shit. Je to pochopitelné?
    Přeji Vám, že Vás soud v nějaké věci chrání, fakt, já mám zkušennosti jiné, pokud jde o mojí osobu a nepolíbenost soudy, z části máte pravdu, polibky bych moje kontakty s justicí nenazval.. Tohle je už jen rýpání v detailech, ale: p.Lacina zastavil hned v odstavném pruhu (lze si dohledat video), k tomu, co mu bylo kladeno za vinu (úmysl) se nepřiznal (jen od začátku tvrdil, že to bylo přehlédnutí), prostor na obhajobu měl, sporný ten manévr byl (in dubio pre reo??) stejně jako další důkazy obžaloby a ten hodný soud stejně rozhodl, jak rozhodl.

  2. Občas se zabývá otázkou způsobených škod a to především tam, kde jde „jen“ o prachy a nehrozí trestní represe. Po přečtení článku jsem nabyl dojmu, že by procento případů, kdy někdo něco z****í, zanedbá, způsobí škodu a pak se k ní jde přiznat a aktivně spolupracuje na jejím odstranění, klopí love s přehršlí omluv, atd., by mělo převážné. Mám však smůlu, v té mé části reality to tak nefunguje.

    Klidně by devatenáctiletý kluk mohl mít strach z náhrady škody jako takové, z rodičů, že mu už auto nepůjčí, (a ve výsledku spolužačka stejně dá někomu jinému s felicií) atd. a chtít se vyhnout odpovědnosti i tak. Např. lidí, co doma nebyli schopni říct – udělal jsem blbost, zasekal jsem se do dluhů a teď budeme pár let dřít bídu s nouzí, abychom to splatili – a místo toho svůj průser násobili či umocňovali, stahovali do něj jiné a jim zbyly oči pro pláč, už jsem pár viděl. A nikdo by jim kvůli těm dluhům nenasazoval želízka ani nebral papíry. Lidi takhle často fungují.

    Toto není vyjádření k oprávněnosti a přiměřenosti trestní represe v konkrétních případech, ani obecně k systému. Pouze tvrdím, že autor vytváří kauzální vazbu bez kritického pohledu a unikají mu jiné možné příčiny, případně tyto bagatelizuje bez zjevného důvodu.

    1. represe se totiž musí umět dělat. náš stát se chová jak neschopná učitelka s nulovým charisma, která ječí a dělá bubu na 18ti leté smrady někde na učňáku, které ji akorát tak pošlou do 3,14če.

      Drakonické tresty jsou důkazem slabosti systému. Policajti jsou z 99% hovada, která kolaborují se systémem, úplně jako za totáče. Tehdy to byla politická buzerace lidí na zakázku KSČ, teď to je ekonomická buzerace ve prospěch výrobců kamer a obecních pokladen, ale podstata buzerace je zachována. 1% nahoře, kteří vymýšlejí kokotiny, sprdele, kamerové systémy, prassaty, úseková měření a pokuty za nezaplacené povinné ručení s pokutami až stovek tisíc a až 20 let zpětně u vozidel, které ani prokazatelně fyzicky neexistovaly, natož aby byly v provozu, jakože víme, jak pracují úředníci a jaký je v registru vozidel bordel.

      Pokud chce mít systém autoritu, tak fakt není možné , aby policejní eso Kadlec nabouralo ožralé jak hovado 50 aut a nic se nestalo. Tento stát směřuje k anarchii a kolapsu. Nejdřív nám seberou prachy, pak rezignujeme na kontrolu hranic a nakonec bude standard právo ulice a občanská válka. Ukrajina budiž našim zářným vzorem, kam směřujeme.

      1. To s desítkami tisíc pokut a penále a dokonce státem organizovanou téměž likvidační exekucí za nezaplacené povinné ručení auta, které roky jen stálo rezavé a zarostlé v trávě, mohu potvrdit.

      2. Já vidím českou náturu (obecně: vohnout u TV s fotbalem, f trenýrkách a flaškou piva v ruce) a nemyslím si, že zrovna ve Švejkolandu se někdy nějaká válka rozhoří…

  3. Snad jste jim nic neplatil! Já si opatřil svědectví majitelů pozemku, kde to auto bylo, a poslal jsem jim to i s nabídkou, ať to celé dají k soudu, neb se na nic více netěším, než aby svůj nárok uplatnili rovnou a neotravovali mne dalšími dopisy, na které nebudu reagovat. Samozřejmě, že otravovali, dokud jim interní pokyny říkali, že dostatečné procento lidí „vyměkne“. A pak to přestalo, následky nula.

    Myslel jsem si vloni po příslušné novelizaci, že mají s tímhle amen, ale to jsem samozřejmě byl zas nadměrný optimista. Dnes už jim platíme všichni bez rozdílu v povinném ručení :(

    1. Omlouvám se , blbě zařazené, patřilo to jako reakce na slova h72.

      1. Bohužel jsem to zaplatil vše, měl jsem starostí nad hlavu ještě s jinými věcmi a nebylo síly se zabývat úplně vším. Dostali desítky tisíc úplně za nic. A ještě mi několikerou exekucí konta (zablokováním) značně poničili podnikání (cashflow, toky peněz, nákupy materiálu, musel jsem přesměrovat platby, složitě inkasovat v hotovosti, nemluvě o důvěryhodnosti pro partnery).

        1. Takhle to bohužel chodí. Člověk, i když je v právu, si hodí na jednu hromadu to, co zaplatí teď a na druhou to, co by ho stálo se bránit. Navíc s nejistým výsledkem, protože spravedlnost je jen o tom, jak se nějaký soudce nebo soudkyně vyspí nebo jaký má názor. A pak raději zaplatí, protože tím žalující straně ucpe hubu a ušetří si náklady na právníka a svůj čas, nervy atd.

          1. Někdy se jinak nedá, ale když to není zvláště bolestivé a člověk není docela vytížený jinde, je třeba se vzepřít. Anebo budeme beze zbytku takoví, jak nás popsal jeden slavný Rakušan popsal, a sice cyklisté: Nahoře se hrbit a dole šlapat.

        2. Njn, ono se vůbec v téhle zemi vyměřují daně i jiné formy olupování podle schopnosti platit, a to zcela nezakrytě. Já jakožto soukromá osoba jsem je prostě poslal do prdele. Držím téměř vše v hotovosti, z bankovních účtů mi jdou jen některé menší a opakované platby, nemovitý majetek je napsaný na rodiče (jistě, squaw to nelibě nese), jinak mám jen ta dvě stará auta, ještě starší motorku a ošumělé hadry. Jako zastupitel na malé obci totiž pořád musím porušovat různé zákony, nebo dělat svou práci na hovno, a za vše při tom ručím do výše celého majetku. Kdybych měl třeba živnost, ČKP by mne ukřižovala, takhle mne prostě nechali jít. Navíc už byl tehdy k dispozici šikovný judikátek, který by mne v delším časovém horizontu z toho vysekal. Však také proto potřebovali novou zákonnou úpravu.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017