Proč jsme zrušili maily na seznamu

Featured Image

Naše nedávná změna mailových kontaktů spolu s upozorněním, že tak činíme z bezpečnostních důvodů, se postarala o docela slušný rozruch, který rezultoval v zátěžový test našich nových mailových schránek.

Zpočátku jsme zkoušeli na maily odpovídat, ale pak už to nešlo a proto tento krátký článek.

Pozitivní zpráva je, že nemáme žádné bezprostřední indicie o tom, že by naše nebo jiné mailové schránky na Seznamu byly zkompromitované, že by se do nich někdo nepovolaný díval nebo zkoumal jejich obsah. Osobně si nemyslím, že by se jakýkoli jiný uživatel Seznamu měl něčeho obávat více než se musí obávat všichni ostatní kvůli neustálému slídění policie a různých soukromých fízlů, kteří si říkají whistlebloweři, elfové a kdovíjaká ještě pakáž na pomezí rozvědky a voyeurismu.

Jednalo se o čistě preventivní opatření.

Těchto preventivních opatření jsme poslední dobou udělali více a opuštění schránek na Seznamu se odehrálo v jejich kontextu. Protože jsme se zabezpečení různých záležitostí kolem D-FENSe léta nevěnovali, vznikl deficit, který jsme nyní začali napravovat. Do kontextu těchto opatření také zapadá opuštění freemailových služeb.

Rád bych věřil, že tato opatření nebudou čtenáře příliš otravovat, spíš to vypadá, že by z toho mohli mít benefit. Web běží nyní rychleji díky tomu, že se různé joby spouštějí v příhodnějších časech a čtenáře snad už tolik neprudí ochrana proti brute force attackům. Sice to s maily moc nesouvisí, ale problematika zabezpečení webu jako je D-FENS se postupem času stává poměrně komplikovaná s tím, jak agresivita prostředí internetu roste.

Pokud si ale mám vybrat já osobně, tak je pro mně podstatně důvěryhodnějším partnerem Wedos, který nám slouží od roku 2015, než společnost Seznam, jejíž počínání hlavně v posledním roce v souvislosti s čínskou chřipkou vyvolává extrémní pochybnosti o tom, co se děje na pozadí. V určitém okamžiku tedy alespoň mně nechtělo nechávat moji korespondenci se čtenáři v rukou společnosti, která podporuje dobrovolné „sdílení polohy kvůli COVID-19“ a jejíž projekt Seznam Zprávy prezentuje alarmistickou zcela jednostrannou pro-lockdown propagandu. Konvergence mezi Seznamem a progresivismem ála Piráti se tedy alespoň mojí maličkosti jeví zcela zjevná.

Tak jsme si řekli, díky Sezname za léta dobrých služeb, ale už v tom nepokračujme.

 


07.02.2021 D-FENS

12345 (229x známkováno, průměr: 1,14 z 5)
13 660x přečteno
Updatováno: 7.2.2021 — 21:02

Reklama

D-FENS © 2017