Proč jenom pohlaví?! (Yes, we can!)

Featured Image

Tak se nám tu v poslední době rozmohl takovej nešvar. Pořád se někdo pozastavuje nad tím, kolik už je v který zemi schváleno oficiálně nebo tak napůl oficiálně různejch pohlaví anebo že fousatá mánička může prohlásit, že je ženská jak noha, nebo taky, že mladá studentka musí zapojit aktivistický gender úderky, aby se mohla zajít juknout do klučičích sprch, kdy se jí zamane. To přece vůbec není jádro problému. To jádro je naopak v tom, že se tenhle princip svobody projevu, volnosti uvážení a nespoutanosti mysli využívá děsně, ale děsně málo!!!

My se musíme snažit, aby to bylo používaný úplně všude a na všecko, to bude svoboda, jakou si konečně zasloužíme, že jo. Tak třeba si vezměte, že bouchám v rachotě manuál, nic proti, ono se u nás dá dost dobře během směny zašívat a švejkovat, takže se nepředřu. No ale já potřebuju vždycky desátýho v měsíci, kdy máme výplatu, prohlásit, že nejsem žádnej dělňas, alébrž manažer a naštosovat si patřičnou odměnu do kešeně, resp. teda na účet, nejsme ve středověku, že. A můžu já to udělat? No nemůžu, to je naprosto jasně diskriminační postavení, protože mně nějakej personalista frcnul při náboru do kategorie „pomocnej dělník“ a já teď jako díky tomu vydělám míň než Pepik, kterýmu jsme na základce říkali Kebule, protože má fakt velkou hlavu a navíc furt ležel v knížkách. To je přece děsně zpozdilá nespravedlnost, kvůli tomu jsme v Listopadu klíčema nezvonili. Já teda necinkal, stávkovali jsme s Lojzou a Karlem v hospodě na rohu, ale to je přece úplně jedno!

To jsem trochu odbočil, tak zpátky k jádru toho problému. Taky bych v pondělí potřeboval prohlásit, že jsem nedospělej a ve vývinu, abych nemusel do rachoty a přitom za mně stát cáloval zdravotní pojištění. Jo a taky ty dětský přídavky by se šikly nebo ten rodičovskej příspěvek, co ho chtěj teďka zvednout. Takže bych rád v pravej čas prohlásil, že jsem těhotnej, asi navíc i rizikově a bral bych podporu a nemusel tahat nějaký těžký krámy v rachotě, protože to by mohlo fakt uškodit tomu nevinnýmu plodu, co prohlásím, že ho nosím v sobě. Chudinka malinkej, si umíte představit, jak by moh dojít úhony. No máme teda tu rovnost nebo nemáme? A proč mají dostávat mateřskou a rodičovskou jen nějaký vyvolení, když to jde z našich daní, aha?! Já teda daně neplatím, protože mám fakt jako málo na pásce, ale kdybych moh prohlásit, že jsem ten manažer, tak už bych ty daně platil. No ještě bych vlastně potřeboval prohlásit, že jsem hodně ZTP manažer s hodně dětma, to bych zas neplatil daní tak moc. A za ZTP se ještě potřebuju prohlásit, když parkuju u marketu na vyhrazeným místě pro invalidu, tam bývá nejčastějc volno.

Jo a taky bych se za rizikově těhotnýho potřeboval prohlásit občas i ve středu, to je v bedně dopo souhrn z anglický ligy a snad ani nemusím prohlašovat, že jsem fanda až za hrob.

Prostě omezit tu svobodu prohlášení, kým se cejtím bejt, jen na pohlaví, je strašně málo a úplně to znamená nevyužít jedinečnou šanci na spravedlivý uspořádání věcí vezdejších.

Jo a taky bych teda ještě potřeboval prohlásit, že jsem manžel nebo tenhle nápadník nějaký modelky nebo herečky, aby si člověk tak nějak nediskriminačně užil. Ale to ne moc často, asi tak každou druhou nebo třetí středu, hned po tom souhrnu anglický ligy.


16.12.2018 Geocacher

12345 (145x známkováno, průměr: 2,00 z 5)
10 404x přečteno
Updatováno: 16.12.2018 — 21:14

Reklama

D-FENS © 2017