Přiznejte se jako chlap! - zpět na článek

Počet komentářů: 85

  1. zduř
    je zajímavé, že žádné komentáře,asi zdejší hrdinové jsou připosraní že zde je to sledováno poskoky států, to států je fakt států,
    jen sem chcal připomenout, kdo jest tím veleslavným správním orgánem, že orgánem je orgán v téměř stu procentech je jasné, znám případ, kdy oním orgánem byl orgán, tedy přesně orgánka, která sfůj orgán prodávala, v jiném případě, a to byl můj spolužák ze ZŠ, který se již tám jevil jako něco jako deviantní debil,bo udal spolužáka přímo řediteli školy, že přechcal dveře od hajzlu,tím se stal hrdinou nehynoucí slávy, teda ten chcáč, nikoliv udavač, tedy správní orgán není něco jako soud ,jenž je obsazen moudrýma vzdělanýma lidmi, ale v mnoha případech, z mého hlediska teda dva , opravdu kreaturama nehoršího zrna,
    tedy, je možné podat namitku podjatosti spr. org. v prvním případě pro nemorálnost, a v druhém pro udávání nevinných dítek bolševické bestii?

  2. A tak jo, lidi se venujou ruznejm konickum a sportum, koho to bavi crcat se se statem, necht si to uzije do sytosti. Ja jsem naposledy platil pokutu snad pred 15 lety v Cesku (boticka v Brne za 400 a nasledne jsem se bavil vymahanim poplatku za odborne ocisteni skla od mestapacke samolepky) a za rychlost v Nemecku (nekdy pred rokem za 10 ojro). Stane se. Neresim. Blbec jsem ja, ze jsem se nechal nachytat. Na Don Quijota nemam cas.

    1. Řídím přes 20 let, platil jsem za tu dobu asi dvě pokuty, jednou stovku za prošlou lékárničku ve firemním autě (to je tak 15 let), jednou za parkování na přenosném zákazu zastavení (asi před 10 lety: čištění ulice – shodou okolností platil od pondělí od rána, o víkendu se měnil čas zimní/letní a ještě jsem se blbě vyspal, kdo má doma mimino, tak to zná; prostě jsem se nestačil včas vyhrabat a odjet do práce, než ten zákaz začal v 7:00 platit…). Nikdy jsem neplatil pokutu za rychlost a nikdy jsem nedostal jediný bod.

      Až v poslední době mi přišly krátce po sobě dvě výzvy k zaplacení za nějakých směšných 52 v obci, no WTF? Pokaždé jakási díra po granátu, kde kočky dávají dobrou noc. Když tam projíždíte, máte štěstí, že uvidíte živého člověka na ulici, ale radar tam mají. Když u cedule na začátku vesnice pustíte nohu z plynu, auto k němu doplachtí se zbytkovou rychlostí cca 50-55… což by v obci nevadilo, kdyby tam ty zmrdi neměli čtyřicítku :-o Prostě systém na vybírání mýta.

      Vědom si toho, že jsem nic neudělal, nikoho nepřejel, nenaboural, dokonce ani neohrozil / neomezil, považoval jsem za svoji morální povinnost systému odporovat, což jsem taky udělal a ve finálu nezaplatil ani jednu výzvu, přestože to byly směšný peníze (asi 2x 500).

      1. V Novem Liskovci v Brne ve stare zastavbe byla 40 taky. Jestli tam jeste je (Rybnicka) to nevim. Nicmene, tehdy se jeste jezdilo 60 a to omezeni byla vylozene papalasska ulicka. Lidi to resili tak, ze jezdili plnej kotel za dva.

        1. Kdybych měl jezdit za dva a plnej knedlík všude, kde je 40…

          1. Delali to lidi nahore na sidlisti, pokud se pres Pisoarky vraceli domu, dokud v miste, kde je dneska tunel, byl rybnik. Asi je sralo jet do hokny jako hlemejzd k vuli nejakymu potentatovi a totez pri navratu domu. Dneska se jezdi 50 a 40 je vsude mozne, takze uz to nikomu divny neprijde. Az se zavede 30, tak… vlastne prd, to uz budeme mit vsichni elektro :-)

        2. Dvojka plnej je v mý sociální bublině od cca pětaosmdesáti po něco přes kilo. Spíš tedy jedna plnej (50–65 km/h), ale co z toho?
          Nasrat místní občany, aby vytvořili tlak na samosprávu vedoucí k odstranění těch zvrhlostí? Znáte nějaký příklad, kde to zafungovalo?
          Ono se totéž týká např. falešných semaforů. Taky jsem zažil akci „neserme místní troubením natolik, aby samospráva to svinstvo odstranila“ a nevím, že by to někde někdy mělo úspěch.
          Pokud ale máte reálnou zkušenost s pozitivním výsledkem, prosím o její uvedení, abych mohl názor přehodnotit. Díky.

  3. Tohle se řeší na fóru: https://www.30kmh.cz/
    Bohužel dneska za každým rohem stojí zmrd a chce platit ze něco, co dříve nikomu nevadilo. Třeba za uzákonění odstupu auta od cyklisty 1,5m. Já na straně auta nemám radar abych to mohl poznat.

    Dříve jsem s tím měl morální problém, ale po tom, co nás začíná vláda terorizovat zjevnou ignorací zákonů třeba koronahoaxem tak už mi celkem jedno, jestli se přizná k řízení Helmut nebo Deathmut.

    Za to může stát, který takové svinstvo podporuje. Kdyby se mohlo jezdit ve městě 60km/h a v noci 90km/h jako dříve, tak by tahle úřední hovna nevznikla. V Rusku a Japonsku se může jezdit 60km/h po městě a k žádnému armageddonu tam nedochází: https://www.aktualne.cz/wiki/doprava/maximalni-povolena-rychlost/r~i:wiki:1798/

    1. Ja nevim, jak to ma fungovat. Jel jsem tuhle z Rudy smerem na Hartmanice, nekdy pred tejdnem. Vidim cyklistu, jak jede cca metr od prave krajnice, okay, zhruba jsem odhadl jeho sirku, pridal od oka metr a pul a profrcel.

      Koukam do spiglu, jestli je vsechno cajk a ten, co jel vedle nej vlevo na mne cosi pesti maval. Asi jakoze ‚je to dobry‘, nebo tak neco.

      1. Jo, jo, taky si občas říkám, co že mi ti dobří lidé chtějí. A pak jen zaslechnu: „ty čůráku“

        1. To on se predstavuje. Na to je slusne otevrit okenko a zvolat ‚tesi mne, a ja jsem pro zmenu Novak‘.

          1. Jasně, hřejivé lidské slovo potěší, v silniční džungli obzvláště. Někdy, když je nálada opravdu slavnostní, vesele zamávám na pozdrav vytrčeným prostředníčkem.

            1. Jen blbněte. Až se takový blbec lekne a spadne z kola, za kratší konec provazu bude tahat řidič.

              Potkal jsem dva mamlasy, co jeli na bicyklech vedle sebe, zabírali přes půl silnice. Předjet jsem je nemohl ani bezbečně ani nebezpečně, tak jsem držel klakson, dokud mi neudělali místo. Ani nic negestikulovali, vědomi si toho, že máslo na hlavě mají oni.

              1. No jo, ale leknout se může i při klaksonu, dneska jsou lidi hrozně přecitlivělí.

                Proč jsem vás měl v ignoru? Vy jste sem nekdy psal jako kokot?

                1. Jenže při klaksonu jsem 50m za cyklistou, ne vedle něj. A ani neporušuju nějaký zákon, pokud tam není zákaz troubení.

                  1. Ja jsem zakon neporusil. Dokonce jsem mel odstup, ktery zatim v zakone neni. Od cyklisty jedouciho pri pravem okraji vozovky jsem drzel pozadovany odstup.

                    Co absolutne neberu je ‚ze on sere na zakon vam nezaklada pravo na nej srat taky‘. Tuhle hypotezu slycham, ale mam jinou ‚kdo na zakon sere, nemuze se dovolavat jeho ochrany‘. Ze je System jineho nazoru, to samozrejme vim a podle toho si davam pozor. Ze si pumpicka nasere do Pamtersek neni muj problem. A dost pochybuju, ze bude mit nekdo odvahu vyrukovat s videem, ja ho mam taky. Ze se leknul, se nepocita. Ja jsem leknul uz kdyz jsem ho videl.

                    1. „Ja jsem zakon neporusil. “

                      No vidi jakej jsi maximalni kreten. Nejakej peachus nekde vymysli nejakej zakon a ty ho neporusis. Tvuj zivot se toci kolem skuhrani o (ne)porusovani zakonu, pripadne nasirani jinejch lidi.

                      Dej vedet az te nejakej pumpickar dojede na prvnim cervenym svetle nebo zavorach a zarazi ti tu pumpickuy do prdele. A ten druhej do chrtanu.

                    2. Jak jsem psal, jen blbni. Až se něco stane, kolař bude na neschopence a ty bojovat o papíry. A může být i hůř (rakev – vězení).

                    3. To se ale muze stat kdykoli, kdekoli a komukoli. Nejhorsi je, se posrat. Ja jezdim tak, abych druhym, kteri jezdi slusne, nekomplikoval zivot. Na druhou stranu nehodlam uhybat tem, kdo uhybani druhych vyzaduji jen pro svuj vlastni plezir. Spravnejsi by asi bylo zastavit s autem napric a nakopat jim prdele. Ale to bych delal ve dvaceti, ne ted. Seru na ne, jen jim neuhnu. Kdo chce riziko, ma ho mit. Ja si nezacal.

                    4. Jenže do toho rizika se dostáváš ty a pešek zůstane tobě. Záznam z kamery, kde jedou dva cyklisti vedle sebe, ti moc nepomůže, když je tu zranění nebo dokonce smrt. Porušení zákazu cyklistů jet vedle sebe tě neopravňuje jednoho z nich přejet.

                    5. Ano. Umim s tim risikem zit. Je to jen jedno z mnoha, kdyz ridim auto. Chapu Te, ale svuj postoj nezmenim. Se zlem se bojovat musi, i kdyz je to mnohdy zbytecny.

                  2. Skoda ze ti nezatarasili cestu a nenakopali te takovou to tvrdou cyklistickou botou do prdele nebo jeste lip do kouli. Predstav si vo jak moc dyl by sis tu udalost pamatoval, vo jak moc vic bys o tom moh skuhrat a jak moc bys redundantne svejma blbejma kecama zvysil entropii!

                    1. Jacq: trolly nekrmíme, najdi si jinou oběť. Nebo běž prostě do prdele.

                    2. Hod si ho do ignore, scvrkne se na centimetrovej prouzek a mas klid.

                    3. Nemám v ignore nikoho. V klidu jsem tak jako tak.

                    4. Me to nechava klidnym, ale zamrdava to obrazovku. Pokud jsem na matlafounu, je to otravny scrollovat hin und her.

                    5. Jacq: Prosím Vás, nemohl byste sem chodit střízlivý? Děkuji

              2. Tady na Sumave jezdi vedle sebe prakticky polovina luftaku, protoze si mysli, ze je tu minimalni provoz. Neni vyjimkou videt i tri vedle sebe. No, a pak mame mistni v autech, kteri ‚to maji najety‘, vedi ‚kolik se to tam da pustit‘ a v zatackach byva oboustranne diveni. A docela casto.

                Ja jezdim jako prase rad, ale ve ctyri rano, kdy luftaci chrapou po namahavem pumpickareni, nebo chlastani, jeste nikdy jsem v tu dobu pumpickare nepotkal. To spis potkavam jednu bezkyni v Javorne, ale ta bezi vzdy po leve strane a vim, ve kterym useku. Samozrejme opatrnost je, ale vuci zveri. Na rovinkach neprasim, uzivam si zatacky.

                Ten blbec se leknout nemuze a s kola spadnout taky nemuze, protoze on vlevo prece neni. Specialne si davam pozor na to, kdy se dve pumpicky predjizdeji a kdy jen prasi. Pokud predjizdeji, rad pockam, nemam s tim problem. Ale na ‚predjizdel jsem ho 200 metru‘ nehraju.

            2. Ano, vzajemna ucta na silnich je zapotrebi jako koreni. Na motorce jsem zdravil rukou, nohou, v aute se prostrednicek take hodi. Cim vice signalu znas, tim vicekrat jsi ridicem.

              1. Sysop 6.7.2021 v 14:12

                Jenom čerstvá praktická zkušenost, silnice č.23 v místě, kde je jedinou spojnicí dvou obcí:
                1) Řidič Audi A6 coupe, u toho chápu, že co jede pod 100 km/h, to ignoruje.
                2) Řidič mikrobusu, typ jsem nezaregistroval. Poctivě držel odstup levých kol od středové čáry cca 0,5 m, není co dodat. Středová čára přerušovaná, v protisměru nejelo nic.
                Ostatní řidiči, v tom dva kamiony a autobus, neměli problém, a já také ne. Silnici znám dobře, řídím po ní automobil několikrát týdně. Na kole tudy obvykle nejezdím, ale mezi dvěma kilometry přímo nebo osmi přes sousední okres jistý rozdíl vidím.

      2. Vy vole, poprskal jsem si monitor :-)

        1. Ano, je hezke rozdavat radost. Zejmena na silnicich :-)

    2. Japonskem bych se moc neohanel. Tam je v zakladu na vsech cestach 60km/h (obec/neobec) s vyjimkou dalnic, kde je 100km/h.

      Vzhledem k terenu a hustote osidleni, tam realne nelze jezdit o moc rychleji, zato je tam velmi caste omezeni na 30 nebo 40 km/h.

      https://en.m.wikipedia.org/wiki/Speed_limits_in_Japan

      Osobni zkusenost: I na pujcene motorce jsme tam nejeli vic nez cca 80 km/h, protoze proste nebylo kde jet rychleji. Proste volnou rovinku tam tam clovek moc casto nepotka. Automaticke radary tam minimalne na dalnicich taky maji.

    3. Já byl tedy naposledy v Rusku v listopadu 1989, takže od té doby se mohlo hodně změnit (a tajně doufám, že se tak stalo; i u nás se hodně změnilo), ale tehdejší ruskou dopravu bych určitě za žádnou cenu nechtěl přenášet k nám. Jejím základním znakem – jako se mi ostatně zdá být typickým znakem celé postsovětské civilizace – byla ostentativní bezohlednost, sebestřednost a potřeba urvat ihned vše, co urvat lze. Carpe diem! Největší bezohlednost pak bylo nutno uplatňovat vůči nejslabším článkům, zejména vůči ženám (ideálně těhotným) či starým lidem. Postižení měli tehdy svá místa rezervovaná, takže na ulici nebyli k vidění.
      Jak píši, netuším, jak je to v Rusku dnešním, ale protože ruští turisté se chovají tak nějak stále stejně, jako za vlády Strany, obávám se, že i doprava bude v Rusku podobnější tehdejší době, než civilizovaným zemím.

      Na druhou stranu je pravdou, že byly země, kde se dříve jezdilo dobře, byť – nebo právě proto – si tam každý dělal, co chtěl (typicky jihoevropské státy), ale dnes je to tam o to větší peklo vlivem inkompatibility jednotlivých účastníků provozu (někteří se chovají konzistentně jakoby se nic nezměnilo, ale mnozí už mají pod kůží ten germánský Ordnung, vyznačující se militantní vražednou nenávistí vůči ostatním účastníkům provozu maskovanou za striktní dodržování vybraných nepodstatných zákonných opatření a velkoryse ignorující ostatní racionální zákonná opatření neumožňující kohokoli krátit na jeho právech či tvrdě trestat za banální prohřešky).

  4. „Mám ničím nepodložené podezření, že některé správní orgány jdou ještě dál. Automatizované systémy, které na výběr „určených částek“ od veřejnosti používají, hlídají něco jako bonitu klienta, tedy jak je ochotný na výzvy platit. Pokud je občan bonitní a rád platí, dostává další výzvy. Pokud neplatí a dělá potíže, nedostává nic.“

    Mam podobne expy. Mne nic moc nechodi a rozhodne ne opakovane. Naopak kamaradovi prisla odpustkova vyzva za parkovani, ptal se co s tim a pak se rozhodl par set korun zaplatit a „mit pokoj“. Okamzite pote, zacalo chodit takovych vyzev desitky (jednalo s ruzna parkovani po Praze) …

    Takze se nastval a zacal se branit … a zase to ustalo.

    1. prosím o přeložení do češtiny výrazu částka a výrazu určená
      neb není jasné co to jest,podobně. : mnozí bankovní uředníci a jiní experti nevi rozdíl mezi pujčkou a uvěrem, a pokládají to za stejnou věc,na otázku pak_-: pujčujeme půjčku a uvěrujeme uvěr ti ing bc mgr a pod nejsou schopni odpovědět jestli by mně uvěrovali pujčku nebo půjčili uvěr

      1. Proč se překladu do češtiny domáhá někdo, kdo sám není schopen vyplodit českou větu?

        A ohledně vašeho pruzení v bankách, kam si zřejmě chodíte kratochvilně půjčovat peníze – půjčka jako právní pojem již pár let neexistuje.

  5. Nerozumím tomu, ono je v dnešní Evropě možné vést správní řízení proti řidičům elektromobilů?

    1. Také mě to šokovalo! Ale na druhou stranu – komunisté si taky popravili Slánského, že jo.
      Ona se ta historie asi musí opakovat se vším všudy, aby i úplný pokrokář měl šanci pochopit, že to všechno už tu mockrát bylo a vždycky to skončilo stejně.
      A on to zase nepochopí a nepochopí…

  6. A co tenhle postup? Poradil mi ho školitel na referentsky vozidlo, nebo jak se to jmenuje…

    Přijde mi výzva k zaplacení určené částky. Jako svědomitý provozovatel vozidla udám člověka, který ho měl v té době zapůjčený. Jemu pak přijde asi nějaký pozvání ohledně přestupku a on je pošle do prdele, že v tu dobu řídila jeho osoba blízká.

    Zatím nevyužito, páč piju i jezdím s rozumem.

    1. Muj problem je, ze frekvence mych prestupku je vyrazne nizsi, nez frekvence novelizaci zakona. Takze nesleduju aktualni zneni. Pokud jsem to ale dobre pochopil, tak jedine, na co se da hrat, je timeout Systemu. Argumentovat osobou blizkou se de fuckto neda, bo System se pak vrati k provozovateli. Cili kruh se stejne uzavre, ale snahou je, aby to nestihl.

      1. Pokud má provozovatel smlouvu, kde se ten, co si káru půjčuje, zaváže, že ji nebude půjčovat dál, tak je podle mne provozovatel z obliga. Že jí porušil, např z krajní nouze, porodnice, úraz atd… To už může být provozovateli putna.

        1. Nejsem si jisty, jestli to je v zakone takto postavene. Pokud se vse casove stiha a nenajde se ridic, taxe to hodi na provozovatele (bez bodu), at ten si to resi. Predpokladam, ze ten to hodi na najemce a finito. Najemce at si to resi s tim, komu to pujcil, at uz z jakekoli pohnutky. Ale je to jen moje hypoteza.

        2. Tím nezaniká zodpovědnost provozovatele. Součástí té smlouvy bude typicky klauzule, na základě které půjdou všechny pohledávky za tím, kdo si auto půjčuje. Pokutu dostane provozovatel a následně ji bude vymáhat.

  7. Bude to fungovat i po novele OSŘ, která sebere možnost podat kasaci k NSS?

    Podle novelizovaneho znění se bagatelni přestupky s pokutou do 100k rozhodují s odvoláním ke krajskému soudu a dál pak nic.

    1. Je to schválený komplet, nebo tím mávala ve sněmovně nějaká kunda a lžimédia prohlásí, že to je div už ne v platnosti? Vo něčem takovým se totiž mluvilo, ale dost pochybuju, že to prošlo celým procesem. Minimálně senátoři nejsou takový píče, aby neviděli, kam se tzv. spravedlnost dostala a jak si s tím všichni u všech instancí vytírají prdel, přičemž jediný zastání je reálně často právě až u NSS.

      1. Edit neni to OSŘ ale 150/2002 – Soudni rad spravni. A uz je to schvalene, byla na tom siroka shoda v poslaneckych klubech. Plati od dubna.
        Viz §104a (1) Jestliže kasační stížnost ve věcech, v nichž před krajským soudem rozhodoval specializovaný samosoudce, svým významem podstatně nepřesahuje vlastní zájmy stěžovatele, odmítne ji Nejvyšší správní soud pro nepřijatelnost.

        1. https://dfens-cz.com/soumrak-kasacnich-stiznosti-senatni-akce/
          Přiznávám, že této senátní akce (na rozdíl od těch 1,5m) sem se neúčastnil.

          1. Já ano, a bylo to naprd.

        2. Votázka je co bude to podstatný přesahování vlastních zájmů stěžovatele, no a samozřejmě jak to posoudí rychetskýho banda, pže se dá čekat, že to tam někdo pošle docela brzo.

          Celou tu správní sebranku až na úroveň krajskejch úřadů není možný absolutně brát v jakýmkoli smyslu spravedlnosti (ruší už jenom naprosto zjevný procesní průsery, a i ty čímdál míň, právě proto, že i krajský soudy v tom stojí za čímdál větší hovno, a vono i tu žalobu nepodá zrovna moc lidí, na což právě voni vsází), takže jediná přezkumná instance je pak právě krajskej soud, a pokud teda vypadne následná možnost dovolání výš, myslim, že to paralyzuje přístup ke spravedlnosti takovým způsobem, že by si toho možná nějakej zpravodaj mohl všimnou. Zatím eště ne všichni tam jsou naprostý kurvy…ale bída je to strašná.

  8. Mám prosbu ke znalcům zákona. Mám takovýto problém. Samozřejmě u nás v našem minisidlišťátku je to s parkováním bída na n+1 a aby nás místní strany a vláda potěšily, jetě nám od 01.07. zavedly modré zóny. Ale to je mimo. Přišla mi „Výzva“ k úhradě 400.- za parkování na B28. Navíc jsem tu výzvu našel až po termínu. Nevím čím to je, dříve mi pokaždé, když mi přišla do datovky zpráva, přišel mi o tom email. Teď již asi 3 měíce to nefunguje a protože datovku již využívám minimálně, tak jsem ten termín 14 dnů prošvih. Pak jsem se kouk a napadla mě jedna věc. Poívejte se napřed na https://topcz.net/images/b28.jpg, tam je ta B28. Pár metrů za ní začíná hrana křižovatky. Pak se podívejte na https://topcz.net/images/screen4.jpg a vidíte tu křižovatku. Stál jsem tam co je na fotce ten tmavý myslím, že to je Yeti. Tak se ptám. Křižovatka rušíé značku. Ale začátek křižovatky, nebo její konec? Pokud ruší B28 již začátek křižovatky, tak popis přestupku je neplatný. Dalo by se mluvit o jiném přestupku, ale na tento přestupek mi nic nepřišlo. Ovšem, jestli u B28 ruší až konec křižovatky, pak je to jiné. Co myslíte, dá se s tím nějak manipulovat? Mně ani tak nejde o tu pokutu, je to snad první pokuta za 10 let, ale chtěl bych jím to trochu znepříjemnit. Ono když se na to podíváte, tak vidíte sami, že ta B28 je tam úplně k hovnu. Stejně jako ta na konci křižovatky. Navíc teď tam vyznačili modrou zónu, takže z dvou pruhů jeden zrušili, přičemž je to obousměrná ulice. Teď z pohledu té fotky ten pruh, co jsou zaparkována vozidla je již označen, jako rezidentní parkování, takže tam zbyl jeden jízdní pruh. Sranda by byla, kdyby se v tom pruhu potkali dva a ťukli do sebe. Kdo by měl vinu?

    1. Nevím, zda to má oporu v zákoně (moje chyba), ale mé přesvědčení již léta praví, že značku (obecně) ruší až vzdálenější hranice křižovatky. Ale kde jsem to nabral a jestli je to správně netuším.

      1. Souhlasim, i ja to mam ulozene s koncem krizovatky.
        A je to treba kvuli omezeni rychlosti – jinak by treba v obci mistne povolena 79 platila po zacatek krizovatky, v krizovatce 50, a az za krizovatkou by mohla byt dalsi znacka 70.

        1. Taky bych rek. Proto muzou ty zmrdi mit i tak hovadsky udelany mereni na krizovatce Sulicky a Nad lesnim divadlem na Lhotce.

      2. Mně tedy před dvěma měsíci instruktor v autoškole tvrdil, že značku ruší začátek křižovatky. V danou chvíli jsem nebyl schopen najít žádný příklad, kde by to nedávalo smysl, tak jsem to dál neřešil.

        1. Zkusil jste třeba zákaz odbočení? Při platnosti do začátku křižovatky by to byla značka jaksi zbytečná.

          1. původní logika ustanovení byla taková, že na křižovatce se může někdo připojit a ten nemůže tušit, co bylo za značku z kterého směru před křižovatkou. tato logika může (netvrdím že správně, ale může) být aplikována třeba na dálniční křižovatce, kdy je konec platnosti značky okamžik, kdy se mezi pravým a připojovacím pruhem objeví přerušovaná čára (odbočovací pruh pak konec platnosti značek nemá žádný vliv, obdobně dálniční odpočívka, která není plnohodnotnou křižovatkou, a nikdo, kdo by už nebyl na komunikaci, se z odpočívky nepřipojí).

            1. a samozřejmě, někdy není úplně jasné, co je vjezd z pozemku mimo komunikaci (např. polní cesta nebo soukromý sjezd k baráku) a co je křižovatka bez označení.

        2. Nomad:
          „…značku ruší začátek křižovatky…“
          – – –
          NE.
          Platnost končí za křižovatkou.

          .

          1. Inu, ne všechny věci platí stejně, jako když ses je před padesáti lety učil. Vyhláška říká, že „zákaz, omezení nebo příkaz je ukončen nejbližší křižovatkou“. Budu-li bazírovat na sémantice, křižovatka je bezesporu místo ležící před koncem křižovatky, nikoli za ním.

            A včil mudruj, čmuchale.

    2. Nepadá to do SPAMu? Mě zatím na firemní schránu chodí.

      1. Používám Thunderbird a mám dojem, že to začlo blbnout po poslední aktualizaci. Do Spamu ne, na té adrese nemám nastaven žádný filtr. To je taková adresa pro vše.

        1. Filtr je obvykle už na straně serveru, ne až na straně klienta.

    3. Dokud platila vyhláška 30/2001 Sb., byla to výslovně vzdálenější hranice křižovatky (paragraf 6 odst. 3). Ta je však nahrazená spraskem 294/2015 Sb., podle kterého je to jen „nejbližší křižovatka“, takže bez debat bližší hranice (paragraf 2 odst.3).
      Občas to fízlové sami používají, když měří přímo v křižovatce tam, kde je značkou povoleno víc než místní úpravou, např v Praze na Strakonické.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017