Předběžná zpráva výboru Veřejného Zdraví amerického Senátu o původu COVID-19 - zpět na článek

Počet komentářů: 183

Přidat komentář
 1. Jsem si vždycky myslel, že za to můžou šikmáči jako takoví, ale tohle je mezinárodní šméčko vědců-šmejdů.

  1. Celá tá správa je iba dielo Putinových hackerov. Pravda je taká, že vírus vyrobili Putinovi zločineckí vedci na zničenie humanistov v USA.

 2. Díky za čas tomu věnovaný.
  Schválně, jestli se kovídkoví hysterici, drowové a další bojovníci za lepší svět chytí za nos a aspoň trošku se zastydí.

  1. Pochybuju.
   Skvely clanek, diky za nej…

 3. V teto souvislosti se mi neda nezamyslet, jaky vyzkum byl provaden v tech udajne neexistujicich biolabech tridy BSL-4
  postavenych na Ukrajine za penize Americkeho ministerstva obrany, kdyz se pani Nuland nasledne prokecla ze za zadnou cenu nesmi ten vyzkum padnut do rukou Rusum? Nova masticka na hemoroidy to zcela urcite nebyla. A pak je otazka, co o tom vyzkumu vedeli Rusove, kdyz se jako naprosto prvni akt valky postarali, aby z tech labu zustala jen zhnouci dira v zemi. Pak ve svetle techto zjisteni o vyzkumu ve Wuhanu fakt zacinam uvazovat, zda Rusove nakonec o tech biolabech nemluvili pravdu?

  1. To je urcite fake a proruska propaganda, vzpominam, jak mi to tu tehda hned p. Mrcasik zhejtil… :D

  2. Sory, ale tohle je jak u debilu. Nuland: „There are biological research laboratories in Ukraine. We are currently concerned that the russian militants may take control of them. We are working with the Ukrainian side to ensure that the materials of biological research do not fall into the hands of russian forces.“ Pokud clovek alespon trochu tusi, co za materialy je ve vetsine „normalnich“ (tzn. vcetne nevojenskych) biolaboratori, tak jeji obavy celkem chape. Viz presne ten Wu-chan, si predstav, ze si ho parta gum otevre houfnici… Kazdej soudnej a alespon trochu zodpovednej clovek by se ve stejny situaci snazil opustit tu laborku „cistou“. Fakt nechces, aby se po svete courali muzici se suvenyrama treba z virologicky laborky podobne, jako z Cernobylu. Jeji „prokecnuti“ opet dokazuje jen to, jak se da krasne manipulovat davem, ostatne slamy na tohle tema uz tady bylo vymlaceny dost…

   1. Fajn. A ted jeste zkus nejak obkecat samotnou existenci biolabu BSL-4 placenych z rozpoctu Ministerstva obrany USA ve vychodoevropske zemicce ktera jen tak cirou nahodou lezi hned u hranic ruska a to dokonce vramci programu predbezne opatrnosti vzpominanych i v clanku.
    A jeste takova malickost. Vsechny laby BSL-4 na svete podlehaji podle mezinarodnich dohod o zakazu biologickych zbrani mezinarodni evidenci a kontrole. A kvizova otazka na patek – byl nektery z Ukrajinskych labu prihlasen do teto mezinarodni evidence, nebo jejich existence vysla najevo az diky investigative novinaru nasledujici po ruskych obvinenich?

    1. Kevin: nepřípadáte si jako debil, když na jedné straně Nulandová má obavy, že výzkum padne do rukou Rusáků a Rusák přitom při první příležitosti laborku odpálí? Nebylo by pro Vaši konspiraci lépe, kdyby to odpálili Američani nebo kdyby Rusák jako „první akt války“ tu laborku zabral?

     Takhle jste se poněkud střelil do vlastní konspirační nohy;-)

    2. Hezkej pokus, ale na UA BSL-4 laby v dobe napadeni Ruskem nebyly. Kvizova otazka na patek cislo 2 – kdyz resim vyzkumnej grant od MD of USA, tak automaticky vyrabim zbrane? A co kdyz resim vyzkumnej grant MO RF? Si predstav, o hruzo, jak to maji ti Amici obsancovany, kde vsude mozne platej ruzny jejich ministerstva, nadace nebo treba i US NAVY vyzkum, dokonce i v takovy prdeli, jako je Cesko (vlastne my jsme ten Americkej mopslik, takze to dava smysl :-D). Jo, je tu sranda :-)

    3. Kevine, stále sa tu oháňame tou znalostnou ekonomikou a že nechceme byť iba montovňa… No k tomu patrí aj to, že výskumníci postavia laboratórium, kde robia pokročilý výskum a je úplne jedno, kde si na to zoženú granty. Snáď si ich nebudú pýtať v zimbabwe, keď logicky najväčšiu šancu majú uspieť tam, kde peniaze na výskum k dispozícii sú (USA). Takže ja by som bol rád za každé laboratórium na SK financované zo západu. Ale situácia sa hneď otáča, keď samotný fakt, že niekde je nejaké laboratórium, financované z ameriky nevedno kým (možno nejaká cirkevná nadácia), ktoré skúma nevedno čo (lieky na rokoviny), zneužije vojenská propaganda a žerú to dezolátne hlavy ako „zaručené pravdy“ o tom, ako ruSSko muselo napadnúť ukrajinu, aby ich Američania nevyhubili bilogickými zbraňami.

    4. Kevin: ano byly přihlášeny do mezinárodní evidence, skrze kyjevský STCU, partnerskou organizaci moskevského ITCU.

     Ne, jejich existence v žádném případě nevyšla najevo „až po ruských obviněních“, nýbrž je kompletně transparentně online od roku 2005, včetně všech dohod a kontraktů o rekonstrukci těch laboratoří.

     Rozepsal jsem vám na to téma příspěvek recyklovaný z minulého, který jsem si naštěstí uložil. Ale protože to by bylo k ničemu a za týden by tu opět znělo totéž, dohledám k tomu pár zdrojů, malinko to uhladím a strčím to sem jako mini-článek. To zase bude v alejích vzteky nablito :)

     1. Nebude, už je. Právě teď. Není kam šlápnout. Ani hafan se nemá kam vysrat.

   2. Chramostejl: to je málo antiamerický, se selským rozumem proti konspiraci?

    Jinak ty suvenýry – připomnělo mi to případ z Brazílie z osmdesátek, kde bylo z nějakého šroťáku, laborky nebo něčeho takového „vytěženo“ tuším Cesium. Hezky to ve favele svítilo, akorát to mělo nějaké nepříjemné vedlejší účinky, třeba rakovinu.

    Tedy obava, že nějakou laborku vydrancuje výkvět inteligence v podobě vojclů, z toho určitě některým znalým dobře není.

    1. Nesvítilo, jen ten kov se pěkně lesknul a hodil se na těžítko.

   3. proto to otevírali takovejma hlavicema, že biolab se v mžiku odpařil, eště i s nějakou zeminou, že tam zůstal kráter 15 metrů

  3. Jestli v těch laboratořích opravdu něco tak nebezpečného bylo, tak by je bombardoval jen blázen. Museli by na ně v jednom okamžiku hodit tolik výbušnin, aby bylo všechno dokonale spáleno, jinak by výbuch mohl odhodit kontaminovaná trosky a už by to nikdo nenašel.

   1. Presne. Tak, ako to robí Umbrella Corp. v Resident evil.

   2. to se přesně stalo, byly tam směrovaný půltunový hlavice a po těch údajnejch biolab barákách dycky zbyl jenom kráter

   3. Myslím, že jediné relativně spolehlivé (konvenční) řešení jsou termobarické výbuchy, protože tam jde rozprostřít výbušninu do celého objektu nebo jeho velké části a distribuce teploty a tlaku je rovměrnější.

    1. To by možná stačilo na Pekové laborku v baráčku za Prahou, ale vsadit zbytek populace na to, že spálím na uhel celý výzkumák včetně sklepů dřív než z toho něco zdrhne by se mi nechtělo. Možná tak Tsar bomba by tu jistotu poskytla.

    2. Přesně. Myslím, že právě tohle termobarické zbraně dokáží úplně nejlíp, spálit bezezbytku. Je to něco, jako zaplynování baráku při dezinsekcích Uraganem D (bývalý Zyklon B).
     A Rusové už mají ty TOS „vylepšené“ tak, že z toho videa, co demonstruje účinnost, jde fakt hrůza.

 4. Díky za článek.

  To, že virus unikl z laboratoře bylo víceméně jasné už z hysterické reakce číňanů na jaře 20. Nikdy jsem si nic jiného ani nemyslel. Mimo jiné to nevratně diskredituje WHO.
  Dokonce i Flégr cca před rokem psal, že je skoro jisté, že virus unikl z laboratoře.
  To, že si akademická sféra „neváží“ toho, kdo ji platí jsem zažil na vlastní kůži při jednání s vysoce arogantními zástupci jedné státní odborné instituce. Jen pouhá zmínka o tom, že jsou placeni z daní působila jako červený hadr na býka. O to sladší bylo po dvou letech zjištění, že jsem měl v této „naší“ věci pravdu.

  Ať se daří.

 5. Naprosto zbytečný článek knihovníka. Toto bylo zřejmé již tak cca 1-2 roky zpátky. A normálně myslící člověk nemusel čekat na „předběžnou zprávu z Emeriky“. Vždyť o tom již v r. 2021 mluvila třeba paní Peková.
  No a co si kdo na Číně vezme, nic. Co si vezmete na Emerice, také nic.

  1. Tenkrát to nešlo vygooglovat, takže to pro knihovníka neexistovalo. Odbornice Peková a další odborníci pro něj asi nejsou dost dobří, když pro ně vymyslel takovou vlastní obskurní skupinu nazvanou “izolované snahy jedinců na internetu”.
   Pravdou se to stává až skupina amerických knihovníků a amerických politiků o tom sepíše americkou zprávu.

   1. To je jako s těmi laby na Ukrajině. Srovnali to tam totálně se zemí jen tak z prdele ti blbí mužici, ani si suvenýry neodnesli, i když jsou hloupí na to dost, ale jen si zkus konspirátore (navíc po tomhle článku) pomyslet, že by tam snad USA dělalo nějaký nepovolený nebezpečný výzkum. Počkáme radši na USA zprávu..

   2. JM ovšem nikdy netvrdil, že virus nebyl či nemohl být uměle upravený a že nemohl uniknout z laborky. A už vůbec netvrdil, že tito „dezinformátoři“ jsou v žoldu Putina a chtějí poškodit americký svaz, mírovou hráz.

    1. Nenacházím ve svém příspěvku nic o čem píšeš ty.

 6. tak přetlaková klíma v biolabu, jó? vobčas bys to po sobě mohl přečíst; nebo zas jenom přemejšlel prdelou? snad i bystřejší základoškolák rychle dojde k tomu, že v takovejch provozech jsou zásadně vždycky podtlakový prostory, aby nic neniklo netěsnostma ven, ale naopak byl vzduch nasávanej dovnitř do prostoru; k jeho čištění, než bude vyfouknutej ven, se pak dá použít plejáda prostředků, např. ošetření koncentrovaným ozónem, silným UV zářením, a tak

  naopak v provozech, kde je nežádoucí, aby se bordel, nebo reaktivní vzduch třeba, dostal dovnitř, je samozřejmě VZT přetlaková (například čistý prostory kde se pracuje s mikroelektronikou, či chemická výroba velice reaktivních látek, jako alkalický kovy, výbušniny atd., kde je přetlaková ochranná atmosféra)

  no ale nejakou patu i hlavu to má, po dlouhé době to nejsou jenom UŠAndovský žvásty proti nepohodlné konkurenci postavený na vodě, ale v tomdle případě rejžáci ty kýble másla na palici mají

  1. Behemot24.2.2023 v 6:41
   IIRC v těch nej je obojí, protože nechceš aby se cokoli dostalo ven ale ani nic dovnitř. Takže hned za dveřma je přetlak, by nic nešlo dovnitř. Pak projdeš dalšíma dveřma do prostřední cimry, která se asi sterilizuje/ozařuje/filtrace vzduchu/…. A další dveře vedou do míst, kde se pracuje s nebezpečným a tam bude tlak nižší, aby to nešlo do té cimry prostřední.

   1. jo tak přechodový komory jsou vůbec všelijaký, ale samotnej ten vnitřní prostor musí byt podtlakovej určitě

    1. Ano, ale teoreticky relativně k … Osobně bych si tipl, že si budou hrát s tlakem jen v těch přechodovkách, proč bych měl dělat (dražší) podtlak/přetlak všude, pokud ho tak fakticky nepotřebuju. Vnitřek má 1 atm, přechodovku natlakuju na 2 atm před otevírání dveří do okruhu nejvíc vevnit, a na 0.5 při otvírání dveří do vnějšího okruhu.

     OK, kdyby chtěli řešit potenciální netěsnosti v neznámém místě, pak beru.

     1. protože absolutně těsný to není nikdy, opakuju, nikdy, resp. se na to nemůžeš ani dlouhodobě spolehnout, v tomdle musít jistota byt kulomet

  2. Autorovi zřejmě špatně naskočila asociace s přetlakovým „atombordelem“ do biohazard prostředí.

   1. jo vidiš, hazmat hadry, to máš recht :)

 7. Jendo, takový celkem důležitý dotaz. Takže tuto zprávu, chtěl bych zdůraznit ZPRÁVU, teď sepsali ti správní a pravdomluvní vědci nikoliv ti špatní „vědci“, kteří nejsou vlastně ani moc vědci a furt nám jen lžou? A jak se to pozná?
  Teda oni to vlastně ani vědci nesepsali. Sepsali to „profesionální analytici a rešeršisté“. Wow.
  „…správně, nejsou to vědci. Jsou to odborníci a analytici s nadhledem, kteří dokáží nastudovat a abstrahovat vědecké, ekonomické i politické aspekty a zhodnotit realitu průřezově, nikoli s oborovými klapkami na očích, a odhalit manipulace a nepravdivý lobbing.“ Wow podruhé. Tahle věta je zárukou vlastně čeho a jak se všechna ta vznosná slovíčka materializují v realitě?
  Jakože nás tihle hodní a chytří američtí ouředníci z výboru chrání pravdou a nic než pravdou před zlými a hloupými nevědci z celého světa, kteří nám jen lžou?

  1. Nemôžu byť všetci ako blbí zaprdení Švejkovia. Americkí republikáni idú tvrdo za tým, aby zozbierali všetky možné dôkazy o tom, kto je za „pandémiu“ zodpovedný a aby bola vyvodená aj trestnoprávna zodpovednosť. Takže každá správa, ktorú vyprodukujú, sa hodí, a čím viac a čím tvrdšie argumenty dajú dokopy, tým skôr sa podarí to vyriešiť. Nie len zamiesť pod koberec, ako to určite dopadne u nás. My si môžeme byť istí, že nikto nebude odsúdený za všetky tie svinstvá, čo tu tí zmrdi počas tých dvoch rokov napáchali – tie nezmyselné lockdowny, ktoré spôsobili oveľa viac zdravotných, sociálnych a ekonomických skôd, ako ten soplík. Prečo Fléger ešte nie je v base? Hamáček? U nás Krajčí s Matovičom? Lebo všetci sú iba zaprdení švejkovia ako starter25.

   1. Je to zřejmě způsobeno tím, že na červenou mikinu nikdo zatím nepodal trestní oznámení.
    Nebo možná i podal, ale jako bývalý ministr vnitra si to umí ošéfovat, aby to šlo do kýblu.
    Protože jako šéf krizového štábu je zodpovědný za všechna jeho rozhodnutí.
    Paradoxně Vojtěch, co měl MZd v době vypuknutí chřipečky, není zodpovědný vůbec za nic. Stejně tak Blatný, Prymula, nebo ten hňup Válek.
    Podobně to bude s tím Flégrem – nebyli to náhodou naši lukačovičové i estébáci, kdo Flégrovi dával naprosto nadstandardní prostor v médiích velkého dosahu?

    1. Hlavně to nijak zvlášť nesouvisí s tím, odkud se vir vzal nebo kdo je za to odpovědný. Prostě vláda s úřady i silovými složkami porušovaly Ústavu jak na běžícím páse.
     Odhaduji, že o nouzáku ještě uslyšíme a zažijeme, ale ne ve spojitosti s covidem.

  2. divil bych se, kdyby Vás JM neměl v ignore, tedy se pokusím odpovědět za něj.
   pokládáte celkem rozumnou otázku – která tvrzení těch špatných vědců jsou správná. na správné možnosti je třeba pohlížet jako na interval či kontinuum. zjednodušený příklad z R/U konfliktu:

   jaké jsou ztráty ukrajinské armády? ruská strana uvádí 100k (R=100), ukrajinská uvádí 10k (U=10). pokud uvážíme zájmy jednotlivých stran podhodnocovat či nadhodnocovat ztráty své či protivníkovy, pro reálné ztráty Z platí: U≤Z≤R, tedy ztráty jsou mezi 10k a 100k. pokud vás zajímají nejmenší možné ztráty, jdete se zeptat Ukrajinců, pokud nejvyšší, jdete za Rusy.

   předvedeno na případ s únikem z laboratoře, pokud před dvěma lety zainteresované strany tvrdily na jedné straně, že virus nemohl uniknout z laboratoře a na druhé že z ní unikl, interval možného byl . nyní došlo k posunu .

   tudíž pokud vás zajímá spodní hranice možného, jdete za těmi „špatnými“ vědci, ne za Pekovou.

   1. zajímavé, formulář nepobral intervaly. tak interval nechám otevřený:

    *interval možného byl (neunikl, unikl). nyní došlo k posunu (mohl uniknout, neunikl).

    1. ech, samozřejmě takto:
     *interval možného byl (neunikl, unikl). nyní došlo k posunu (mohl uniknout, unikl).

  3. Startere, jsi náplava, nebo jen sklerotik, nebo prolhaný spin doctor?

   Od začátku covidismu jsem se tu bil proti covidistickému mainstreamu, což jasně prokazuje má publikační historie: https://dfens-cz.com/author/jan.mrcasik/page/6/

   Ale Flégrové a Kulveitové nás pořád bili po hlavách tím, že s čímkoli se vytasíme jako s důkazem, to jakože neplatí, protože to nenapsali ti správní odborníci na „public health“.

   Tak teď to ti správní odborníci na „public health“ napsali, takže Kulveitové a Flégrové tím přišli o klacek v ruce a mohou jen šoupat nohama. To je pointa. Nezkoušej to spinovat jako že „pro Mrcasíka je to pravda jen když to tvrdí amerišáni“, to je lživé, trapné a ubohé. Mrcasík říkal vždycky totéž, akorát to nemělo takové pozlátko, aby to dokázalo porazit MeSES v čelním střetu. Tohle už ano.

   1. Radši příště začni argumenty spíš než nálepkami. Chápu, že když chybí argumenty tak mě tu opakovaně v odpovědích nálepkuješ a urážíš. To je lživé, trapné a ubohé. Proč to děláš?
    Možná to chtělo lépe číst, protože to nebyl útok na tvoji osobu. Na druhou stranu, když ses jal vyprodukovat článek rešerší nějaké zprávy tak bys asi měl ustát i dotaz na věrohodnost.
    Mně je popravdě v tomto případě jedno za co se biješ nebo jaká je tvoje publikační historie, protože to o pravdivosti (nebo spíše shody se skutečností) americké zprávy neříká z hola nic. Možná jen to, že ty osobně jí věříš a zrovna se nejen tobě hodí do krámu.
    Když už bych tu zprávu chtěl rozporovat tak ne proto, že je americká (i když jak symptomatické, že ti to stačí k důvěře), ale právě proto, co se nejen v odborné a akademické obci za poslední tři roky dělo. A prostě z hovna ani sebelepší analytik bič neuplete. Tak jsem se jen zeptal z jakých hoven je analýza upletená a co prokazuje to, že je to shoda se skutečností, když to není vědecká práce, ale kompilát. A ty jediné co uděláš, že vyskočíš a začneš mě urážet.

   2. Startere, vždycky si začínáš ty. Viz zde tvé lživé osočení:

    „Odbornice Peková a další odborníci pro něj asi nejsou dost dobří … Pravdou se to stává až skupina amerických knihovníků a amerických politiků o tom sepíše americkou zprávu.“

    Né, vůbec to nebyl útok na mou osobu a strawman, že pro mrcasíka je to dobré jen když to napíšou amerikáni. Duh.

    Napíši ti to znova: ta Zpráva neříká nic nového ani překvapivého. Jen potvrzuje totéž, co covid-disidenti včetně mě říkali celou tu dobu. Akorát to vylepšila krásnou grafikou, vyhrabala všechno, čím Číňani usvědčili sami sebe, a dala na to punc Autority, jaký vyžadovali MeSESáci a bez něj shazovali vše, s čím covid-disidenti přišli.

    1. Neboli TL;DR: není to nic nového, je to jen zadostiučinění všem covid-disidentům, že teď se na jejich barikádu postavil i Výbor pro Veřejné Zdraví amerického Senátu.

     A zadostiučinění, že když se MeSESáci a SNěhovci celou dobu zašťiťovali „západními autoritami“, tohle je konečně průrazná munice, která je proděraví jak řešeto.

     1. Nic překvapivého neříkají ani oponenti té zprávy. To je jaksi to kam mířil můj dotaz a čemu jsi se opět vyhnul a jen dokola opakuješ, že ve víře je pravda.
      Tak jinak, ta zpráva má nějaké peer-review?

      1. Co by podle vás znamenalo peer review zprávy výboru Senátu? Že by jim to zkouknul odpovídající výbor Sněmovny reprezentantů?

      2. Co chceš revidovat? Narozdíl od vědecké studie tam není žádný experiment, není tam žádné měření, nejsou tam žádné čachry se statistikou, nejsou tam žádné výpočty (tedy krom „jak daleko je to od netopýrů do Wuhanu“ a „kolik je 23. dubna minus 110 dní“).

       Jsou tam pouze na jednu hromadu poskládaná fakta toho, co zveřejnili Číňané, co na ně prasklo, co se (ne)podařilo dohledat WHO (zoonotický přenašeč), a co se naopak podařilo dohledat za minulých SARS-CoV-1 epidemií.

       Na tom není co revidovat ani zpochybňovat – maximálně může někdo dojít k odlišným závěrům, ale to by musel spinovat a přerámovat narativ tak těžkopádně, že by to bylo dosti trapné.

       Nebo ti jde o to, zda si všechny ty důkazy nevycucali z prstu? Tak se podívej do „zdrojů“ – každé z těch tvrzení má odkaz na zdroj, můžeš si to zkontrolovat.

       1. To jsem právě očekával od tebe, když jsi tak důkladný fact checker, zakládáš si na tom a děláš z toho svoje závěry.
        Ty ses spokojil, že je to všechno pravda, sedí ti to do tvého vidění světa takže je to tuplovaná pravda.
        Pro případné kritiky jsi zakomponoval celou kapitolu o svatořečení a neomylnosti amerických analytiků a rešeršistů s patentem na rozum a pravdu. Za wording té kapitoly by se nestyděl ani Mára.
        Díky, ten poslední příspěvek bylo přesně to co jsem chtěl slyšet.

        1. Podle sebe soudím tebe. Pokud já na něco odkážu ve své syntéze, tak si dám zpropadený pozor, aby to sedělo – protože své kritiky tím přímo vyzývám, ať mě na tom zkusí upéct. Očekávám, že ostatní to tak mají také.

         Máš-li pocit, že něco nesedí, be my guest, rozcupuj to na kousky. Víš co? Pokud tam najdeš fatální chybu a ukážeš mi ji a přesvědčíš mě, sám to tu vydám jako opravný článek. Ale fakt po mě nechtěj, abych procházel 185 zdrojů u něčeho, co je ve 100% souladu s tím, co jsem za 2 roky sám nastudoval nezávisle a souhlasím s tím. Nejsem Cemper a nemám na to granty.

         (Jedinou výjimku z pravidla představuje Kreml, protože tam mnohonásobně prokázali, že buď považují konzumenty své propagandy za naprosté, ale naprosté idioty, kterými sami opovrhují a neobtěžují se aby to, čím argumentují sebeméně sedělo s tím, co tvrdí. Nebo je pro ně naopak otázkou perverzní cti lhát maximálně očividně – tak, aby to bilo do očí, a aby „každý viděl že lžou, ale nemohl s tím nic dělat.“ Ale to nedělá snad nikdo jiný na světě, ani Číňani ne.)

 8. Pre tých, čo nechodia na slovenský facebook (preklad do čestiny google):

  Dr. Igor Bukovský: Bude podávání mRNA „vakcín“ porušením zákona?

  Výrobci mRNA „vakcín“, které do lidského genetického kódu (DNA) zanesou virový genetický kód (RNA) tvrdili, že tento přepis a jeho efekt se zhruba za 3 týdny vymaže a lidský organismus už následně nevytváří ten světoznámý SPIKE protein, který prý tělo také během pár týdnů odstraní. Ukázalo se, že spike protein koluje v lidském organismu, resp. se zabuduje do buněk různých orgánů i několik měsíců po podání vakcíny.
  Ukazuje se také, že hromadění tohoto spike proteinu v lidských orgánech vyvolává u mnoha lidí zánět a poškození se závažnými následky na zdraví i životě.
  Politici a jejich přísně vyselektovaní odborní poradci prostřednictvím obrovského mediálního a společenského nátlaku prosazovali podávání těchto „vakcín“ celoplošně, dokonce i dětem od 6. měsíce života, bez posouzení individuálního zdravotního a fyziologického stavu (imunita) a navíc způsobem, který je vysoce rizikový a kterým není do svalu podávána žádná jiná látka – tedy bez ověření, zda jehla, kterou vyteče „očkovací látka“ do svalu, není umístěna v nějaké větší cévě (tzv. aspirace).

  Navíc, „očkování“ bylo od začátku násilně a v rozporu s vědeckými fakty prosazováno jako jediné, účinné a bezpečné řešení kovidové krize. Tím způsobem byl od samého začátku (a tedy v době, kdy ještě neexistovaly potřebné informace o účinnosti a rizicích podávaných „vakcín“) vyvolávaný a podporovaný falešný pocit jistoty u očkovaných a pocit méněcennosti a ponížení u těch, kteří očkování odmítali. Otevřeným záměrem těchto politických a společenských činů bylo potlačit občanskou rovnost a na základě osobních názorů rozhodovat o odebírání občanských a lidských práv určité skupině obyvatelstva.
  Největší debakl arogantním prohlášením představitelů „kovidového režimu“ například o tom, že „očkování je svoboda, neboť očkovaný člověk chrání i druhé“, naložil přímo výrobce jedné vakcíny, společnost Pfizer: její vysoce postavená manažerka při výslechu v Evropském parlamentu jednoznačně prohlásila, že společnost Pfizer před nasazením své vakcíny k použití u lidí nezkoumala účinek vakcín na šíření viru.
  Ti, kdo tvrdili, že mRNA vakcíny proti viru SARS-CoV-2 jsou „svoboda“ a „muzika“ a „projev lásky vůči bližnímu“, to vše tehdy tvrdili bez vědeckých důkazů a tedy bez poznání faktů šířili hrubou DESINFORMACI. Protože dnes nemohou popřít to, co bylo jasné i dávno předtím: podání vakcíny NEBRÁNÍ ŠÍŘENÍ viru.
  Jak se máme tedy vypořádat s faktem, že takové dezinformace šířilo Ministerstvo zdravotnictví, prezidentka SR, ÚVZ, odborní poradci vlády SR, mnohá média a mnohé celebrity účinkující v „očkovacích kampaních“ a dodnes se NIKDO za tyto (a mnohé jiné) dezinformace veřejnosti neomluvil?

  Takže se mi líbí, že v Kongresu USA již probíhají vyšetřování okolností týkajících se nejen vakcín, ale i původu viru, zavedených protipandemických opatření, „kovidové cenzury“ na sociálních sítích a podobně. Líbí se mi, že odvahu nabralo už i několik poslanců Evropského, Britského, Australského, Německého a jiných parlamentů, kteří se dožadují důležitých odpovědí a vysvětlení.
  Například, proč od poloviny roku 2022 umírá v mnoha zemích (dokonce těch s vysokou „očkovaností“) o zhruba 20 % lidí více než v letech PŘED kovidem?
  Líbí se mi, že dva republikánští zákonodárci ze státu Idaho (státní senátorka Tammy Nicholsová a reprezentantka Judy Boyleová) předložili 15. února ve Výboru pro zdraví a sociální péči Sněmovny reprezentantů státu Idaho návrh zákona, který by kriminalizoval podávání mRNA.
  „Bez ohledu na jakékoli jiné ustanovení zákona, žádná osoba nesmí poskytnout nebo podat vakcínu vyvinutou pomocí technologie messengerové ribonukleové kyseliny (mRNA) pro použití u člověka nebo jakéhokoli jiného savce v tomto státě,“ uvádí se v návrhu zákona. „Osoba, která poruší tento paragraf, je vinna z přestupku.“

  Již tři roky trvá extrémní tlak politiků a médií na závažná lidská rozhodnutí o svém vlastním zdraví, nahlodává důvěru lidí v politické a společenské instituce naší civilizace, snižuje míru loajality ke společenským autoritám a mobilizuje ty, kteří jsou nespravedlivě poníženi, protiprávně ovládnuti a násilně poškozeni.
  Vám stále nevadí, co VŠECHNO s VAŠÍM ŽIVOTEM dělají ti, kteří na to nemají žádné právo? Ještě stále věříte, že mají jen čestné a dobré úmysly?

  PS: Pokud vám to už vadí, je třeba si každý den připomenout tuto základní poučku demokracie „Já nejsem majetkem Státu, já jsem jeho spolumajitelem. Proto věřím, že moje správné a spravedlivé veřejné řízení má smysl i moc.“

  1. Patha 24.2.2023 v 10:51

   Pre tých, čo nechodia na slovenský facebook (preklad do čestiny google):
   Výrobci mRNA „vakcín“, které do lidského genetického kódu (DNA) zanesou virový genetický kód (RNA)…

   Na slovenský facebook nechodím a jak zjišťuji, dobře dělám.

   1. Pokiaľ to mala byť narážka na tú info o prenose genetického kódu, tak je trochu rozdiel medzi tým, čo ti výrobca tvrdil a čo sa následne ukázalo byť realita.

   2. Bukovský by sa mal hlavne držať svojej črevnej mikrobioty a chia semienok, a nefušovať do oblastí medicíny, o ktorých má len zbežné znalosti a nulovú prax…

    1. Pročpak? Plete se snad v něčem? Rozhodně tomu rozumí víc než pan Flégr s mrazákama mrtvol po ulicích a mnozí další „odborníci“ podporovaní vládou a médii.

  2. Pathy: „…které do lidského genetického kódu (DNA) zanesou virový genetický kód (RNA)…“ Jo, tak to je masakr, uz jenom tahle veta svedci o tom, za autor vi, o cem pise, no to me poser.

    1. Pathy 24.2.2023 v 13:37

     To je dobrý příklad. Pokud jste článek četl, mohl byste vysvětlit prostému vidláku, co přesně znamená níže uvedený úryvek a jak souvisí s tvrzením:“…je trochu rozdiel medzi tým, čo ti výrobca tvrdil a čo sa následne ukázalo byť realita.„, ne?

     Diskuse
     V této studii předkládáme důkaz, že mRNA vakcína COVID-19 BNT162b2 je schopna vstoupit do lidské jaterní buněčné linie Huh7 in vitro. BNT162b2 mRNA je reverzně transkribována intracelulárně do DNA již 6 hodin po expozici BNT162b2.

     V této studii jsme použili buněčnou linii lidských jater pro výzkum in vitro. Stojí za to prozkoumat, zda jaterní buňky také obsahují z vakcíny pocházející SARS-CoV-2 spike protein, který by mohl potenciálně učinit z jaterních buněk cíle pro dříve aktivované spike protein reaktivní cytotoxické T buňky.

     Buněčný model, který jsme použili v této studii, je buněčná linie karcinomu s aktivní replikací DNA, která se liší od nedělících se somatických buněk. Bylo také prokázáno, že buňky Huh7 vykazují významně odlišnou expresi genů a proteinů včetně upregulovaných proteinů zapojených do metabolismu RNA.

     Závěr
     Naše studie je první studií in vitro o účinku mRNA vakcíny COVID-19 BNT162b2 na buněčnou linii lidských jater. Předkládáme důkazy o rychlém vstupu BNT162b2 do buněk a následné intracelulární reverzní transkripci mRNA BNT162b2 do DNA.

    2. Zajímavá studie. Ovšem nějak jsem v ní nenašel, zda tedy skutečně našli genetický kód spike-proteinu z té vakcíny reverzně transkribovaný do DNA těch buněk?

     Píší tam „high levels of BNT162b2 in Huh7 cells“ – to je irelevnatní, protože to může být čistě RNA – a „changes in gene expression of long interspersed nuclear element-1 (LINE-1), which is an endogenous reverse transcriptase“.

     Takže – je ta LINE-1 reverzně-transkribovaná genetická informace vakcíny, nebo ne? To je ta zcela zásadní informace, na které se to láme. Protože pokud se do DNA buňky reverezně nepřepsala genetická informace vakcíny, potom do lidského genetického kódu zanášena není.

     1. Vyčkaj času, ako hus netopiera z wuhanu…

     2. LINE-1 je DNA transpozon. To jsou nekódující a obvykle neaktivní části genomu, tzv. „bordel“, u člověka tvoří cca 44% genomu. Tyto však „skáčou“ a „kopírují se“ různě po genomu a mohou způsobovat mutace. Je to nástroj evoluce, rakoviny a retrovirů. Často se aktivují v rakovinných buňkách (Huh7 např.). Nejsem odborník na genetiku, snad to někdo vysvětlí líp.

      1. Takže to by znamenalo, že narativ „mRNA vakcíny se reverzně transkribují do DNA“ je nepravdivý – ovšem že mRNA vakcíny poškozují DNA, resp. vnášejí do ní potenciálně škodlivý balast. Jo, tomu bych se svým velmi základním a pozdně doplněným vzděláním o lidských buňkách, DNA a RNA věřil daleko spíše.

       1. To nedokážu říct. Jak jsem to pochopil já, tak autoři „naočkovali“ buňky vakcínou a následně pomocí PCR amplifikovali část genetické informace mRNA vakcíny. Ta zajímavá a kontroverzní část je, že se snažili rozlišit RNA a DNA reverzní transkripci, a našli to i ve druhém případě, minimálně ten kousek co hledali. Z toho činí závěr, že mRNA vakcíny reverzně transkribovala přes víc kroků na nějaký L1 retrotranspozon v DNA buňky, a posléze byla detekovatelná PCR metodou. Dále ale explicitně uvádějí, že nevědí, zda se tato DNA integruje do genomu buňky, a že je potřeba dalších testů.
        Můj neodborný názor je, že to je hodně zajímavá informace, ale z pohledu reálného dopadu zatím velmi na vodě, a to z několika důvodů:
        1) L1 jsou povětšinou neaktivní a nic rozumného nekódují, jen můžou způsobovat mutace inaktivací „funkčních“ genů, pokud se zrovna blbě trefí
        2) použitá buněčná kultura je vlastně nádor, s extrémně variabilním, degenerovaným a zmutovaným genomem. Normální buňky mají svou DNA v kvalitativně úplně jiném, lepším stavu, plus aktivní ochranné a opravné mechanismy.
        3) v naší DNA se schovává mnoho zajímavých (sub)sekvencí, které jsme podědili od (nejen retro)virů a dalších náhodných mutací. Jedna navíc asi na situaci nic nemění.

    3. „At this stage, we do not know if DNA reverse transcribed from BNT162b2 is integrated into the cell genome. Further studies are needed to demonstrate the effect of BNT162b2 on genomic integrity, including whole genome sequencing of cells exposed to BNT162b2, as well as tissues from human subjects who received BNT162b2 vaccination.“
     Konec citátu. Já si počkám na ty další studie, Huh7 se docela výrazně liší od normálních, zdravých lidských buněk in vivo (Huh7 jsou tumorigenické, docela brutálně zmutované a mají mezi 55-63 chromozomy – další citace: „Cytogenetic results demonstrated chromosome abnormalities involving every chromosome in addition to a massive loss of heterozygosity, which accounts for 55.3% of the genome, consistent with the homozygous variants seen in the sequence analysis. We provide empirical data that the HuH-7 cell line is composed of highly heterogeneous cell populations,…“).

 9. Oy vey. 10 shekelu bylo vloženo na tvůj účet

Napsat komentář

D-FENS © 2017