Pravda o současné Ukrajině - zpět na článek

Počet komentářů: 1 421

Přidat komentář
 1. Nazev clanku rika Pravda. Tak to musi byt pravda. Chtelo by to podrezat nejake civilisty abyste tu Ukrajinu uz denacifikovali.

  1. to skrabo

   a tebe snad nějaká pravda zajímá?… komu to chceš nakukat vymletý vemeno

   1. A co byste od těchhle sluníčkových debílků s propranými mozečky chtěl? Používání mozku, zjištění si fakt? Toho se od místních bojovníků za Ukrajinu nedočkáte :-(

    1. od těchhle sluníčkových debílků s propranými mozečky chtěl?

     joo to je fakt :-)

 2. Komu věřit? Obyvateli Ukrajiny či televiznímu hlasateli?

  1. To se dozvis u soudu.

  2. Autor článku evidentne verí ruskému televíznemu hlásateľovi.:-)

   1. https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/stihaciho-ducha-kyjeva-jsme-si-vymysleli-priznali-ukrajinci-40395664

    A takhle to bude s hodně, ale opravdu hodně věcmi na té zatracené Ukrajině. Včetně Azovstalu a podobných „akcí“.
    Jedním, druhým i třetím Bohem zapomenutá země, co už ve vlastním zájmu nikdy neměla opustit SSSR, resp. oddělit se od RSFSR, chci říct centrálního Ruska.
    To už mají mezi sebou daleko menší, skoro žabomyší problémy bývalí východní a bývalí západní Němci…
    A my, jako tradičně jedni z největších idiotů, se do toho necháme zatáhnout a navlečeme si sem padesát tisíc Cikánů, kteří nerozumí ani jednomu z některých evropských jazyků.
    Vysočany někdo zmiňoval, nebo to je zase nějaká hřibovina?

    1. Je dojemné, že víš co bylo v jejich zájmu lépe, než oni a že by měli držet hubu a poslouchat. Co Španělsko – to se ve vlastním zájmu nemělo odtrhávat od islámského chalífátu Kordoba? A Somálsko s Alžírskem se neměly odtrhávat od Francie?

  3. Zkuste tohohle pána, rozhovor je z roku 2019 (ne 2015 jak je uvedeno) a vypadá celkem spokojeně, když mluví o tom k jakému cíli to chtějí směřovat a kdy se promění v realitu. https://www.reddit.com/r/ThatsInsane/comments/teppd7/ukrainian_presidential_advisor_talking_about_the/

   1. Budu si na tyhle opakované zmrdské – protože už vyvrácené a přesto vědomě a úmyslně znovu a znovu opakované – lži nějaký blok.

    Arestovič na něm NEŘÍKÁ NIC TAKOVÉHO, JAKO ŽE „chce“ nebo „musí“ mít válku s Ruskem, nýbrž přesný OPAK. Že pokud Ukrajina nevstoupí do NATO, Rusko si z ní bude silou krást a utrhávat území kousek po kousku, dokud z ní nic nezbude. Tzn. přesně to, co Rusko právě teď dělá v Doněcké, Luhanské, Chersonské a Záporožské oblasti.

    Ale že pokud by se Ukrajina pokusila zabránit svému rozkradení a rozanektování Ruskem a vstoupila do NATO, Rusové na to zareagují válkou.

    A že tedy má Ukrajina na výběr NIKOLI mezi tím, zda ji Rusko vojensky napadne či nikoli – nýbrž mezi tím, zda jí Rusko postupně vojensky uloupí většinu území salámovou metodou vzor 2014, nebo to zkusí najednou.

    1. Arestovič tam říká, že možný vstup do NATO přiměje Rusko k velké vojenské operaci, aby o zničenou Ukrajinu nebyl v NATO zájem. Ale oni do NATO chtějí, prý by je Rusko pohltilo, velká válka s Ruskem má být ta lepší možnost a cena za členství s jistotou na 99.9%. Z toho plyne, že si uvědomují, že tím členstvím v NATO směřují k jisté velké válce s Ruskem, přesto v tom pokračují a vidí to jako lepší možnost a cenu za vytoužený vstup do NATO. Tak jaká lež, nesmysl.

  4. Já myslím, že panu prezidentovi Zelenskému nemůžete věřit každé slovo, přecejen vede zemi ve válečném konfliktu.

 3. Gratulujeme! Příjímačky do petrohradské trollí farmy jste zvládl na výtečnou! Máte velký fabulační talent a vaše šance se vypracovat až na pozici senior manager jsou velké. Co tam máte dál?

  1. Gratuluji diskutujícím k míře nenávisti k pravdě a autorovi článku. Fabulaci nám tu předvádí už třetí měsíc Česká televize, Lukačovičova média a naše vláda. Opravdu si tady ještě někdo myslí, že jde o válku mezi dobrem a zlem?
   Gratuluji kritikům k bezvýhradné slepotě k obrazovým materiálům prokazujícím jednoznačně vzývání Hitlera a Bandery některých (opakuji některých) ukrofašounů.

   Ostatně jak zpíval Vladimir Vysockij: „jistěže ve světě nakonec zvítězí Pravda, ale až dokáže to, co dokáže Lež…“

   1. Obdobné obrazové materiály s českými vlajkami, lvy a hakenkrojcy má u nás v archivu každá policejní služebna… Je to důkaz, že nacistická „estetika“ má ctitele ve všech evropských zemích, včetně Ruska (a v mnoha zemích světa, třeba v článku zmiňované Indii). Je to jen trapná ruská záminka pro „denacifikaci“…ostatně podobné obrazové materiály používá německá vláda a média, jako důležitý argument pro multikulturní obohacení. Na rozmazané fotografii je vidět holohlavý běloch v bílém tričku před německou radnicí z roku ´93 – takže německá radnice přijme v roce 2022 2000 Somálců – denacifikace poněmecku. U té se aspoň zatím nestřílí a nedobývá.

   2. Dobro a zlo? Spíš napadení jednoho státu druhým. A trpké poznání, že „ruská mentalita“ ani po třiceti letech relativní svobody nevymizela. Měl jsem iluzi, že teď už to bude plus mínus v pohodě, Rusko že už nehodlá anektovat cizí území, že ekonomické vztahy v zemi převládnou nad sociálními, jak se dá čekat od Západu. Dokonce jsem s několika ruskými firmami obchodoval, malý objem nevadí, do budoucna to může být už jen lepší. A vono hovno. Posrali co mohli (s Krymem, teď to ještě nade vší pochybnost potvrdili), ukázali, že západní mentalita je jim odporná, že s „námi“ nechtějí mít nic společného. Oprášil jsem tedy staré křivdy a posílav Ukrajincům peníze na nákup zbraní, říkal jsem si „to máte za šedesátý osmý“ :-)

     1. Dobrý! To jsem neznal :-)

     2. to honza, pzk – prokrastinace

      to se mě velmi velmi líbí… skoro až aktuálně inspirující… hele, vám zkopíruju první příspěvek na tom sajtu… je boží:

      – „Měl bych bez váhání začít přemýšlet o důležitém rozhodnutí, zda si myslím, že bych mohl chtít uvažovat o vstupu do tohoto klubu.“ :-))))))

    1. to pz

     ten komplex 68 začíná být dost trapnej… nechceš vypálit Kostnici za Husa?

     1. Husa vem čert, ale za Bílou horu by zasloužili… Zatím zjišťuju kdo by zasloužil a jestli mí předkové patřili k českým povstalcům nebo německým katolíkům :D

      1. to pzk :-)))

       no právě… dobrá sranda, a nejasná realita… přesně proto mě už po těch letech fakt dráždí ten komplex roku 68… skoro nikdo o tom neví plno zásadních detailů, ale mindrák z toho má kdekdo jako kráva… tím nemyslím tebe… lidi se smyslem pro srandu mě nevaděj i s jinýma názorama

       1. Jó, osmašedesátý, to je legitimní důvod, fakt jo..
        Bitka dvou frakcí těch stejných rudých zmrdů, do který Brežněv hodil vidle. Tak to jo..

      2. Oni ti povstalci byli většinou Němci, a Němci byli skoro bezvýhradně protestanti.

     2. Není od věci události ducha konce šedesátých připomínat. Ono to tu mohlo dopadnout takhle:
      https://t.me/neCT24/4144

      A zatímco to je pro zdejší minulost jen dohad (dopadnout MOHLO), pro Ukrajinu to je skutečnost. A pro naší současnost – zatím – zlý sen.

      Vláda póvlu póvlem pro vládu. To se tak demokracie apdejtovala, možná to je tak podle těch Švábovejch knih.

      Takovéhle pořádky jsou asi vlhkým snem zdejších asociálů, antisociálů, aktivistů bez rozdílu a zdebilizovaných mas vůbec. I když si tenhle póvl asi neuvědomuje, že to nemusí být vždy on ve správném čase na správném místě a na správné straně.

      Tyhle způsoby do střední Evropy nepatří. Ti, kteří je umožňují, ať už konáním či nekonáním, tady nemají co dělat.

      1. Osobně si to budu připomínat pořád. Na ruské tanky, které rozjezdily pískoviště v Praze na Želivského a vyvrátily strom na který jsem lezl asi nezapomenu :-)

       Druhá věc proč si to připomínat následovala o dvě desítky let později. Tehdy jsem to bral jen jako kuriózní blábolení jakéhosi velitele odjíždějících okupantů, že prý jsme je vyhodili a ani jsme nepoděkovali. Teprve později mi došlo, že oni si opravdu a důvodně myslí, že nás tehdy zachránili – zachránili nás od svobody a demokracie (byť tehdy z obojího hrozil jen odlesk), která přináší jen chaos a jinak nic dobrého. Prostě mají inkompatibilní národní povahu a to platí dosud, i když jsem se upřímně snažil mít o tom pochybnosti.

       1. Kde na Zelivskeho bylo piskoviste? Ja jsem tam vyrostl – vzpominam se ze tam co je dnes stanice Metra bejvala takova mala benzinova pumpa.

        1. Možna tam, co byla hřiště, teď Svobodná Evropa?
         Pumpa byla na místě dnešního vjezdu na konečnou autobusů, to je fakt. Je to hodně dávno.

         1. Tam co je Svobodna Evropa byl Hagibor, fotbalovy hriste – tam jsme chodili hrat fotbal. Naproti pres Vinohradskou jsou takovy dve skolicky, tam jsem chodil do druhy tridy protoze v hlavni skole nebylo misto – bylo tenkrat moc deti.

          Jinak na to piskoviste si teda nevzpominam. Zato si vzpominam ze tam co ted stoji na Flore to sileny nakupni centrum, ani nevim jak se to hovno jmenuje, hriste bejvalo a taky tam jezdili kolotoce. Chodil jsem tam holkam vystrelovat papirovy ruze.

          Ja si na ty skurveny ukraince co nas tenkrat napadli moc nepamatuju, byl jsem hodne malej. Pamatuju si ale na noc 21 srpna kdyz moje rodice a babicka stali u otevrenycho okna a sledovali jak do Prahy prilitavaji letadla.

          Nejak jsem nezaregistroval ze by se nam ukromrdi nekdy za tu invazi omluvili. Znicili miliony zivotu. I ja jsem musel kvuli tem ukrainskejm mrdkam v mladi utect do zamori. No – mozna bych tem ukromrdkam mel podekovat ja …

        2. Jak je teď parkoviště před novou obřadní síní (ona je to vlastně už spíš Vinohradská) bylo takové malinké hřiště.

       2. to pzk

        s tvou interpretací absolutně nesouhlasím… nějaký domněnky nějakýho velitele vycházející z masmediální ideový propagandy mají s realitou společnýho prd

        českou třetí cestu z šedesátek, sociku s lidskou tváří, sovětská vrchnost vůbec nechtěla potírat, ale veřejně se k tomu nehlásili… měli zájem až o případný výsledky reálnýho experimentu… což se potvrdilo v osmdesátkách s gorbačovovou perestrojkou, kterou ovšem posral

        vstup vojsk varšavský smlouvy s tím vůbec nesouvisel… ale pro veřejnost to bylo utajený… tajili to i na západě, NATO a USA, protože se jim to hodilo do krámu, nejen sověti… (údajně švýcarská ministryně zamini dokonce hučela v Moskvě do Brežněvy ať si srovná Čechoslováky do latě… na západě nechtěli funkční konkurenční model)

        to co se stalo je podobně motivovaný jako v dnešní operaci na UA braní civilních objektů a lidí jako živýho štítu, před silnějším soupeřem

        v 60. rozmístili USA 30 km od hranic ČSSR nukleární rakety středního doletu… jako symetrickou odpověď měla ČSSR (v rámci svých povinností člena VS) vybudovat podzemní systém těžkých bunkrů JAVOR, pro umístění nukleárních protiraket VS

        z těžko dnes dokazatelných důvodů (buď na to srali, nebo to sabotovali, nebo šlo „jen“ o necílený šlendrián) prošvihli čeští komanči všechny termíny… a nukleární systém JAVOR nebyl NIKDY provozuschopný… taky byl asi problém, že v rámci utajení o tom údajně věděli všechny detailní info snad jen tři lidi… Novotný, Dzůr a někdo z ÚV

        výsledek známe: rozmístění sovětských základen na území ČSSR… v utajené roli „živých štítů“ proti americkým raketám na území BRD… aby bylo jasné, že po případném útoku NATO a ztrátách nejen čechoslováků, zasáhne komplet celá varšavská smlouva… dneska se tomu říká myslím působení na veřejné mínění, informační nebo multidoménová válka

        USA mají dneska po světě takových základen stovky… nechápu proč to dodnes někoho tak tankuje

        1. Žádný konkurenční model nehrozil, na to měli komunisti ještě příliš podpory a pořád ještě věřili, že do Československa půjde implantovat společenský model „orientální despocie“. Každý tam má v hierarchii své místo a jeho opuštění se trestá. I když by to občas někomu vyhovovalo, u nás byl tenhle model dávno překonaný, ale tihle Čingischánovi pohrobci ho doteď tlačí :-)

         1. to pzk

          opět naprosto nesouhlasím

          Šikův ekonomický model hrozil… jestli by se podělal nebo ne se nedá zjistit, když se to stoplo, nicht wahr?

          a společenský současný model má blíž k té orientální despocii, nic překonáno nebylo, to že nechceš vidět systém klanů, nebo kast, neznamená že efektivně a neveřejně nefunguje

          fakt si myslíš, že můžeš porušovat zásady „držet hubu a krok“ beztrestně?… trest se dostaví spolehlivě, leč neveřejně… každej se tváří že nic nevidí a neví

          o mindfuckingu si popovídej s Jacqem, mě už to přestává bavit

          1. Západ nebyl nikdy tak ideově jednotný jako Východ, ba dokonce se to dá extrapolovat tak, že nosným prvkem Východu jsou ideje a Západu jejich absence :-) Jenže Sověti na to pořád nahlíželi svou optikou, že přece Západ musí mít nějakou ideologii která jej pohání a s tou oni bojovali. A doteď nepochopili, že to tak není.

           Co se týká Šikova modelu, ten vycházel se skloubení obou systémů, absence i přítomnost idejí současně, což je něco jako táhnout fázi a nulák společně jedním drátem. Mrtvě narozená teorie.

          2. to pzk

           no pokud se Šikova ekonomická reforma měla podobat např. ekonomickýmu modelu dnešní Číny… tak bych to nezatracoval… ovšem dnes už je to stejně jedno

 4. Pozor, tady jsme narazili na mozkové myšlení! K tomu Banderovi, znamená to, že pokud se v Rusku budou veřejně hlásit k masovému vrahovi (hint – jeden začal spolu s Adolfem WWII a patří spolu s Maem k trojce největších masových vrahů v historii), je v pořádku přijet do Ruska na tanku a osvobodit je? (Tj. zavraždit, co se hýbe?)

  1. To přece vůbec není dostačující. Ještě musíte potkat na chodníku skupinku Rusů, která vám neudělá prostor! Což tedy sice třeba v Praze nebude zrovna úkol na celé odpoledne, ale co už – bez toho to neplatí.

   1. Vypadá to, že ruské vzývání masového vraha Stalina se místní ruské páté koloně, co píše tyhle články, nehodí do krámu :-D Bandera byl proti němu čučkař, slovy našeho hradního rezidenta. 6-8 milónů mrtvých a 20 mil. v gulagu.
    „Acceptance of the view that Stalin is guilty of killing millions of innocent people dropped from 62 percent in 2016 to 44 percent in 2018.“ – řekl bych znak jasného russismu, potřebovali by osvobodit a derussifikovat.

    1. Povstalec, partyzán, terorista, bandita, zbojník…
     Jsou lidé, kteří nemají rádi Churchilla či Thatcherovou, a podívej se, jak polarizovaní byli a jsou Amíci kvůli Trumpovi.

 5. Vždycky mě pobaví, jak nějakej ruskej nok, jako je tenhle, huláká, že západní média lžou a blablabla. A potom, o pár vět později, pošle „informace“ zcela nepochybně z ruských zdrojů, které prezentuje jako pravdu.
  Nedostatek odvahy těchto lidí přiznat svoji orientaci, tedy tu politickou, je vskutku k pobavení.

  1. Vždycky mě pobaví, jak nějakej reakcionář, jako je tenhle, huláká, že ruská média lžou a blablabla. A potom, o pár vět později, pošle „informace“ zcela nepochybně ze západních zdrojů, které prezentuje jako pravdu*. Nedostatek odvahy těchto lidí přiznat svoji naivitu, je vskutku k pobavení.
   *pravdu pravdoucí, nic než pravdu stejně jako při COVIDU.

  2. Nastesti nase a Ukrajinska media jsou vzory ctnosti a pravdy, ze?
   Kyjevsky duch! Vzdyt to rikala vsechna nase seriozni media!!! Vzdyt to rikal Ukrajinsky velvyslanec, to prece nemohla byt lez. A byla.
   Vsichni obranci Hadiho ostrova zahynuli a budou posmrtne vyznamenani!!! Psala to nase media, tvrdila to Ukrajina. To prece nemohla byt lez. A byla.
   A prakticky vsichni vi, ze Ukrajinske zpravy o znicene technice jsou vylhane. A presto jsou pravidelne zverejnovany, posledni tydny alespon s dovetkem, ze nejdou overit…

   Kolik dalsich lzi se vynori? Adorovat jednu stranu konfliktu za pravdomluvnost a spravedlnost, kdyz vcera bylo 8 let od NEVYSETRENEHO masakru v Odese, tomu rikam chucpe. Prvni, kdo ve valce umre, je pravda. To plati pro obe strany konfliktu a fakt, ze nase media adoruji Ukrajinu z nich dela hlasatele lzi.
   (mimochodem tim netvrdim, ze Ruska strana je pravdomluvna, kdyby nejakyho picuse tohle napadlo)

   1. Ale to prece nejsou lzi, to je alternativni pravda, ktera lidi stmeluje…

   2. Vůbec největší prdel byla, že když i naše media musela uznat, že obránci Hadího ostrova zabiti nebyli, protože se vrátili domů, tak místo aby aspoň napsali něco v tom smyslu že teda měli špatný imformace a obránci díky bohu žijí, tak napsali – dodnes mám ten titulek před očima – Stal se zázrak, obranci ostrova žijí!! Ty vole, tak oni lžou až se jim od huby práší a když se to pak prosákne, tak zázrak :-))))

    1. Problém vás hlupáků je, že lžete a ani si to neuvědomujete. A hlavně jste líní si svoje „vzpomínky“ vůbec ověřit. Google samozřejmě žádný šokující titulek „Stal se zázrak, obranci ostrova žijí!“ nenechází. A nenechází ani žádnou podobnou senzaci. Takže se dá s klidem usuzovat, že nic takového v žádném relevantním médiu nevyšlo.
     Za to Google nachází zcela normální titulky vysvětlující co se stalo a obsah těch článků jasně hovoří o tom, proč si svět myslel, že ti vojáci při obraně zemřeli.

     1. Tož vašu piču jsem taky neviděl…Nepotřebuji aby mi nějaký kokot tvého formátu korigoval vzpomínky. To že něco není / nemůžeš najít na Googlu je dozajista argument jak noha. Ověřuji si tvrzení jiných, pokud to vůbec jde, svoje vzpomínky si ověřovat fakt nemusím. Ale chápu, že v určitých kruzích je ověřování vlastních vzpomínek nutností. V minulosti se takhle třeba ukázalo, že vakcína co není vakcína žádnou tečku neudělá. No a co, kurva?? Ověříme vzpomínky a vyjde nám, že to přece nikdo nikdy netvrdil.

      1. ++1

      2. Evidentně si nepamatuješ věc starou dva měsíce, nebo prostě lžeš. Prašť jak uhoď

      3. 1*

      1. Ten článek naprosto odporuje tomu tomu blafu z tvého předchozího příspěvku a naprosto podporuje to, co jsem napsal já.
       Doslova cituji z tvého předchozího příspěvku „tak místo aby aspoň napsali něco v tom smyslu že teda měli špatný imformace a obránci díky bohu žijí, tak napsali – dodnes mám ten titulek před očima – Stal se zázrak, obranci ostrova žijí!!“

       Napsali, že měli špatný informaceme, jasně tam vyplývá proč, nic o zázraku. Tak co to tady plácáš?

       1. Reakcionář => Asi bych se nemel zapojovat do Tve demagogicke diskuze, ale ten pan psal, ze videl titulek, ktery pise o zazraku a ten titulek skutecne existuje. S cim mas tedy problem?

       2. Hele a ty jsi opravdovej debil, nebo to zatím jen tak zkoušíš? Nic o zázraku se tam nepíše? A titulek, to na co jsem se odvolával v původním textu, titulek jsi četl, ty debile? „Zázrak na Hadím ostrově, naši bratři nezemřeli“. Takže nic o zázraku a ani nic podobnýho? Asi bys neměl ty svoje vzpomínky ověřovat tak často, začínáš v tom mít slušnej bordel :-). Co píšou v článku nevím, nečetl jsem ho, bavil jsem se pouze tím zázrakem. Ale bav se s volem o sobotě, když jde v pátek na porážku…

       3. Ohledne Hadiho ostrova placas picoviny, minimalne iDnes oznamilo ,ze padli a dostanou vyznamenani posmrtne. Nasledne oznamili, ze teda zijou, no.

        My nejsme Ukrajina, my tu nepotrebujeme propagandu. U nas by novinari prave meli byt seriozni a publikovat overene informace. Coz, priznejme si, ve valce moc nejde. A proto by meli bud napsat, ze jde o neoverenou informaci, nebo drzet hubu. Protoze timhle snizuji uz tak mizernou reputaci mediim a je pak snadny rict – podivejte se, jak lzou.

        1. Druhá možnost je vhodnější, v praxi si lidé přečtou bombastické sdělení a dodatek o neověření se jim velmi rychle vypaří z paměti, pokud ho vůbec zaregistrují, nepěkné zneužívání toho, jak lidé zpracovávají informace.

        2. Proč by to ve 21.století nemělo jít?
         V době, kdy může jakákoli, třeba i HD obrazová informace z jedné poloviny planety na tu druhou, doputovat v časech řádu jednotek sekund – i se započítaným „bezpečnostním“ zpožděním? Aby to například stihli i stopnout, kdyby se náhodou ukázalo, že jde o „nevhodnou“ informaci?
         Dokázali to už u politických procesů v 50.letech, co byly obrazově natáčené na klasický film a se dodatečně zaznamenávaným zvukem na mgf pás – aby měl celý proces „bezpečnostní“ zpoždění nejméně dvě minuty. To aby pověření, spolehliví pracovníci dokázali zavčasu odpojit modulaci od smyčkových strojů, kdyby se třeba ukázalo, že obžalovaný vypovídá něco zcela jiného, než bylo „předem dohodnuto“?
         Proč by to nemělo jít ve 21. století, ve kterém je uP spolu s GPS modulem v kdejakém špuntu od chlastu, aby tak šlo vysledovat jeho případný pohyb?

         Nebude to doprdele spíš tím, že nejméně už dvě, ale spíš tři generace českých takzvaných „novinářů“ postrádají cosi, čemu se v dřevních dobách papírové novinařiny říkalo profesní čest?

       4. to reakcionář

        kvičíš málo zakvič víc… kolik ti platí za ty tvoje hlody vosle?

       5. Kde se v tobě bere ta potřeba se ztrapňovat? Hm?

     2. Problém vás hlupáků je, že se necháte vodit za nos Googlem, který vám zobrazuje jen to, co by měly ovečky vidět. Opravdový vyhledávač to bez problému najde: https://duckduckgo.com/?q=%E2%80%9EStal+se+z%C3%A1zrak%2C+obranci+ostrova+%C5%BEij%C3%AD!%E2%80%9C&t=brave&ia=web

   3. Prosím o odkazy, kde nějaké seriózní médium či ukrajinský velvyslanec tvrdí, že něco jako Duch Kyjeva je něco více než jen pouhý symbol. Nikdy nildo relevantní netvrdil, že je to reálný člověk. Naopak vyšla hromada článků v masmédiích o tom, jak takové symboly vznikají a proč jim lidé přikládají váhu.
    Ohledně Hadího ostrova jsem odpovídal nějakému Einsteinovi o příspěvek níž.
    A zničenou techniku, ruskou i ukrajinskou, pěkně eviduje Oryx blog. Vždycky včetně video či fotodokumentace.

    Nicméně pokud někdo nedokáže i v takto jednoduchém případě pochopit váhu a důvěryhodnost informací přicházejících z různých zdrojů a plácá tady blbosti jako ty, tak nemá smysl se moc snažit protiargumentovat.

    1. OT: k tomu Einsteinovi, vyrůstal jsem celých 18let na Smíchově, v bytě kde Einstein při svém pobytu v Praze něco přes rok bydlel.

     1. Nevíš, jestli je ten byt k pronajmutí, taky bych chtěl bejt chytřejší.

     1. +1
      Modli se, aby to dohledal na googlu…a když to dohledá, tak aby se mu to spojilo…Jináč jseš hlupák co si ani neuvědomuje jak lže :-))

  3. Myslim ze jedina pravda je, ze vsichni lzou. A vlastne ani tohle neni pravda.

 6. Těžko říct, komu věřit… Během posledních 2 let (covid fanatismu) se náš stát a mainstream tak strašně znemožnily, že nedůvěra je jen logickým důsledkem. Média v lepším případě bezhlavě přebírají zprávy od několika málo agentur, v horším případě dostávají notičky od někoho v pozadí (děsivé – https://youtu.be/_fHfgU8oMSo).

  Doporučoval bych všem sledovat i druhou stranu. Tím myslím RT, Sputnik, Aeronet,.. A nejlépe na telegramu informace včetně videí a obrázků přímo z fronty. A z toho si udělat VLASTNÍ závěr, ne jen papouškovat co říkali v ČT.

  1. Myslis tu RT, jak ukazujou, jak vsude nahazou atomovky a maj to i s grafikou? Pravda, to sledovat chce, aby pak clovek nebyl prekvapenej, az to ten zmrd zmackne…

   1. Nic takovýho jsem tam neviděl (nesleduju jejich vysílání, jen čtu), ale nevylučuju to. Samozřejmě, že to je propaganda. Stejně jako v našich médiích, akorát v negaci. Těch sraček (čti dezinformací) co nám prezentovali jako pravdu a brzo se ukázalo, že se „pletli“ už bylo taky dost.

    1. No to je právě ten rozdíl, že se ukázalo, že se pletli. Na ruský straně jsem zatim nic takovýho nezaznamenal (občas kouknu na tass a rt), ta se nikdy neplete.

     1. Já tedy žádnou sebereflexi českých médií nezaznamenal. Ruská nesleduji, jelikož jim nerozumím. Slyšel jsem o tom, že jeden bulvární deník v dánsku se omluvil čtenářům za covid game. ČT se taky nikdy neplete.

       1. No, ale tyhle články o covidu vyšly, když už bylo „po všem“ a většina lidí měla z viru srandu. Lepší než vůbec, ale i tak k ničemu. Jestli například po konfliktu na UA přiznají, že se s masakrem v Buči sekli, tak už to bude taky jedno. Svůj úkol vzbudit emoce to odvedlo. Určitě zase přijde nějaké nové téma a v nejhorším tu máme stálice jak globální oteplování a sucho.

        1. A Vy , Johne Spartane, nafasujete padesát pokárání za porušení slovního morálního kreditu :D

         1. padesát kreditů za porušení slovního morálního statutu, myslel? :o)

          furt nemůžu dohledat kerej ten sklad to je, ale před pár lety sem vod nich postoval buď nějakou prezentačku, nebo videjo, kde popisovali s jakejma čínskejma fejkama a jak bojujou, není to žádnej z těch klasickejch šopů, dělají výhradně jenom obsolentní věci

       2. Tak v Rusku taky nakonec přiznali, že Stalin se dopustil několika „přešlapů“.
        Pokud necenzurovaným internetem myslíte, že po úpravě dns záznamů a zapnutí VPN můžu číst, co chci, přičemž na psaní bych si pořád měl dát pozor, pak ano, takhle svobodnej internet tu máme taky.

       3. Nemáme cenzurovaný internet?

        1. Všech těch asi 10 stránek, co bylo zablokováno(ano, to mě taky sere)běží dál pod jinou doménou než .cz.

         https://cs.wikipedia.org/wiki/Cenzura_internetu_v_Rusku

         1. A co ty další, které blokují provideři, plus stránky hazardu a k tomu chystají zabanovat nějaký eshopy s lékama. Do toho pravomocně odsouzený týpek za kecy na facebooku (původně 6 let) a kecy soudruha prokurátora o trestnosti schvalování invaze. Samocenzuru sociálních sítí do toho nepočítám, páč tam mají noty od jiných vlád než naší. A rozsudky za vydávání knih taky nechám stranou, jde jen o elektronickou komunikaci.

          Přeložíme-li si názvy orgánů a čísla zákonů, tak fakt nevím, co na tom Rusku kdo kritizuje když tady makáme na tom, abychom se jim přiblížili.

     2. :-) tohle může napsat jen úplný, ale úplný pako…

   2. Naposledy to zmáčkl a najednou tornádo v Mikulčicích.

 7. Desi mne, ze tomu co pisete, verite…

  1. Ono to asi bude podstatně komplexnější celá ta záležitost. Dokument Donbas https://youtu.be/Odp_VESqY8k

   1. ten dok. stoji za shlédnutí, vždyť ten problém tam bublá pěkně dlouho, teď máme jeho důsledky, ani UAčka nejsou neviňátka, byla tam obč. válka, jen tomu nikdo nevěnoval takovou pozornost. A to prostředí, chudoba, bordel..

    1. Ano, to je narozdíl od článku docela střízlivý pohled.

  2. to saratoga

   ty se děsíš i vlastního stínu euroslunko… prej nejhorší je smrt z vyděšení

 8. Já bych řekl, že pravda o Ukrajině je v Mikulčicích u Hodonína.

Napsat komentář

D-FENS © 2017