Poznámky k provozu ubytovacího hostince - zpět na článek

Počet komentářů: 134

Přidat komentář
 1. Clovek se tesi na novej clanek a dostane takovouhle ukrivdenou strevni prihodu. Ok. Nic – cista kule

  1. Nevim, jen jsem to tak prolít, ale hospodský za posledních pět let dostali celkem nálož. Zakázali hulení, pak alergeny, pak COVID, teď elektrika, plyn. Jiná věc je, že úroveň českého pohostinství (ubytování, jídlo i pití) je prostě příšerná. K autorce nesmí děti do 18 let, což možná jsem schopen pochopit, na druhou stranu vymetáme lepší zařízení, kde nikdy s mými dětmi neměli problém. Ani já nemám problém s jinými dětmi, i když vřeští, jsou to prostě děti, jestli to někoho otravuje, tak je to prostě neuróza. Ale ať si to klidně hospodští zakazují stejně jako vstup určitých osob, nemám s tím problém, ať zakážou vstup klidně i mně, půjdu jinam.

   1. eubijec 25.9.2022 v 21:56

    Alergeny, alergeny…3to je ten list A4 dostupný u baru?
    Jo, to muselo položit každého.
    Děti?
    Jo, s těmi začínám mít problém.
    Ale ony nemohou za to, že mají debilní rodiče.

   2. Jestli jsem to pochopil správně, je to klub, kde se mimo hl. jídla kouří. Takže proto možná bez těch mladších 18 let mimo dobu jídla. To je vcelku rozumné, takový kompromis mezi starou dobou, kdy to záleželo pouze na rodičích a pojebanou současností, kdy vše řeší pravidla z brusele.

   3. Děti si můžou hrát přece venku na hříšťátku nebo v dětském koutku pod dozorem některého z rodičů. Ale ne v jídelně.
    To takhle přijede vohnout family do penzionohospody, chcou hulit a chlastat, a nemíní se starat o haranty. Tito pak běhají a vřískají všude, všem se pletou pod nohy, hlavně číšníkům a všude vlezou, třeba i do kuchyně kde je rozpálený olej.
    A když se jim něco stane, tak to je najednou oheň na střeše a vohnout rodič se najednou dožaduje jakýchsi práv, na které nemá nárok.
    Prostě dřív platilo že za děti je odpovědný rodič, a nazdar. A bylo to tak správně.
    Pokud uvedené zařízení nemá v popisu přítomnost animátora, který se může o zábavů dětí v nepřítomnosti rodičů starat.
    Je na tom něco nepochopitelného ?

    Ovšem jestě horší jsou dnešní čoklaři, co si pořizují bojová plemena, naprosto je neumí naučit poslechnout jednoduchý povel Zůstaň! a ještě je nechají běhat bez náhubku kolem dětského hřiště apod.

  2. Hele, to Vás ten zdejší volební výsledek tak vzal? Výdyť frikulíni jásají, lépe to už pro ně dopadnout nemohlo.
   Domnívám se nespatřovat v článku něco ukřivděného, právě naopak. Je realistický, přímý a sebevědomý až na půdu. Bohužel ta jeho skutečnost je vzhledem ke skutečnosti okolní na stejné úrovni, jako Verneova cesta na měsíc.

   1. to prasátko 1+

  3. Hm. Asi krámy.

   1. Ko-za: u autorky určitě, pokud to teda není Alien.

    1. Mě to jako Alien přišlo :D

     1. Mě právě taky, podobná dikce, podobné blbosti. Ale nevím, jestli by mymuž snesl feminacistický podpis, takže Soně dávám benefit of the doubt, že je skutečná. I když během té části, co jsem stačil přečíst (dál už jsem to jen prolítl, prostě jako článek od mymuže) mě mimo jiné zaujalo i to, že je to psané v množném čísle nebo v trpném rodě, takže by to klidně práce pišbuze být mohla (aby se pojistil, že někde nenapíše mužský rod, když se plánuje podepsat jako feminacistka).

      1. to fatdwi

       na první pohled blbost… na druhý pohled jsem to dočetl a snad pochopil a akceptoval… beru to jako kostrbatý manifest autorova konceptu… takže obsah za jedna, forma za čtyři

       a souhlasím s tebou že jde asi o muže… ovšem ne proto že je to mymuž nebo pišbuz

 2. Úvod je boží!
  Našimi bezproblémovými zákazníky jsou ti, kteří nepovažovali za potřebné se zúčastnit poškození lidského organismu nebo výzkumu vlivu nových látek na lidský organismus ku prospěchu globální elity, nazvaného „očkování proti nemoci Covid-19“.
  Bylo by záhodno vysvětlit, jaké poškození lidského organismu má ono „očkování“, zejména vzhledem k počtu kompletně očkovaných.
  V ČR by pak mělo mít poškozený organismus asi 7 milionů lidí, tedy většina ekonomicky činných obyvatel. Podle jiných autorů by měli být prorostlí grafenovými řetězci od hlavy k patě a již dávno jsou řízeni Gatesem 5G sítěmi.
  O výzkumu vlivu nových látek nelze hovořit, protože nebyl proveden. Autor zjevně neví, co to výzkum je, kde se kupuje a kolik bonů asi tak stojí.
  Autor je zjevně trouba.

  1. Možná je to o tom, že nepřijde nějaký opruz a nebude otravovat s tím, že nemají na hajzlu dezinfekci a že obsluha má roušku pod nosem nebo ji nemá vůbec, což lidé, kteří se nenechali očkovat jen kvůli tomu, aby mohli do hospody a do kina, ale z přesvědčení, často dělali.

   1. eubijec 25.9.2022 v 22:00

    Možná je to o tom, že rohlík, rohlík je především o mouce, troubo.

    Ostatně soudím, že místo „nenechali“ jste chtěl napsal „nechali“, ale jak jste škytal přetlakem vnitřní čistoty…

    1. Jo, to přesvědčen jsem přehlédl, ale stejně reagujete poněkud mimoběžně, nějakou desinfekci na hajzlu či roušu pod nosem jsem rozhodně na mysli neměl.

   2. Víte, že už od ledna převládla varianta covidu Omikron a ta je řádově méně škodná a kovid už nikdo neřeší, natož nějaké roušky. Tedy, řeší to ještě zapšklí antivaxeři, tolik práce učit se noty na strašení vakcínami a ono to nikoho nezajímá ;).

    1. To je možná mírné nepochopení. Dnes nejde o strašení, ale o_nezapomenutí.

     Pokud jste_vytěsnil z makůvky třeba každodenní scénu, kdy školní dětí se rozcházejí v poledne ze školy, s krytými čenichy od rána až domu, protože kovid a odpoledne stejně tak třeba do hudebky a zpátky, tak je zcela jistě Vaše království nebeské.

     Ale já na to nezapomněl. Dva roky kurvení života úplně na nic.
     Podobně jako dnes díky zcela zbytečně drahé elektřině, plynu a všeho ostatního.
     Tedy: není pravda, že na nic. Za vejvar na správné účty.
     Člověk proti tomu může dělat hodně málo. Ale nebude se tvářit, že to je jakože cajk a „nikdo to neřeší!.

     1. Reagoval jsem na „nemají na hajzlu dezinfekci a že obsluha má roušku pod nosem“, což už letos nikdo neřeší, proč taky.

      „Dva roky kurvení života úplně na nic.“ – jste mezi svědky jacqovými, tedy nevěříte v existenci kovidu? Roušky částečně bránily přenosu, protože chytí alespoň kapénky.

      1. To už jako nebrání?Doufám, že to nosíš doteď.Nebo nesleduješ zprávy?

       1. Nenosím, v lednu převládla řádově méně nebezpečná varianta Omikron, proto už kovid nikdo neřeší, jen zapšklí antivaxeři, tolik práce učit se noty na strašení vakcínami a ono to nikoho nezajímá ;).

        Za interpunkcí (tečka, čárka, vykřičník, středník, otazník) se píší mezery, stačí přečíst v životě jedinou knihu a dojde Vám to.

        1. Co máš proti vosku?Ten za nic nemůže.

         1. O vosku jsem nepsal nic.

          Za interpunkcí (tečka, čárka, vykřičník, středník, otazník) se píší mezery, stačí přečíst v životě jedinou knihu a dojde Vám to.

          1. A co je to antivaxer?Mám mezery v anglině.

          2. https://cs.wiktionary.org/wiki/antivaxer
           (neologismus) člověk, který (důrazně) odmítá očkování

           Za interpunkcí (tečka, čárka, vykřičník, středník, otazník) se píší mezery, stačí přečíst v životě jedinou knihu a dojde Vám to.

          3. Zrovna mi končí tetanus.Ale asi se na to přeočkování vyseru.Nejsem žádná ovce!

          4. To je Vaše právo, navíc tím oproti třeba kovidu nikoho nenakazíte.

           Za interpunkcí (tečka, čárka, vykřičník, středník, otazník) se píší mezery, stačí přečíst v životě jedinou knihu a dojde Vám to.

          5. Za interpunkcí je podle typografie mezera o velikosti 1/8 čtverčíku. Toť staletím prověřená a dosud platná typografická pravidla.

           Mezi slovy má být 2/3 čtverčíku mezera.

          6. -> Forge 26.9.2022 v 0:05
           Tetanus bych bral. Do kovidbordelu bezproblémově, až samozřejmě.
           Teď člověku vrtá hlavou, jestli ty trendy sračky nezamíchají i do toho? Naposledy, před mnoha lety, člověka dostal něco kombinovaného, snad s černých kašlem, nebo snad žlutou zimnicí?
           Měl bych. Ale nevím, nevím. Kdysi by člověk neváhal. To je asi ten reset.

          7. Doktorka je moje příbuzná.Chraň jí ruka páně!

          8. -> Forge 26.9.2022 v 0:12
           Tak to máte dobrý. Fakt.
           Naši příbuzní jsou hodní, ale co do praktické prospěšnosti nepoužitelní.

          9. Moje žena pracuje taky ve zdravotnictví a právě díky tomu byla naočkovaná proti tomu moru.Ale jen papírově.Jinak by nemohla do práce.Mít rozumnýho doktora v rodině je k nezaplacení.

          10. Re: Forge 25.9.2022 v 23:59
           > Mám mezery v anglině.

           To mi je jasné, lebo vosk je po anglicky „wax“.

          11. grg
           26.9.2022 v 13:36

           a plentání stupidních bezobsažnejch anglikánskejch žgryndů bys zařadil kam?

          12. Síce neviem, čo tým chceš povedať, ale každopádne by som nič nezaraďoval, ale radšej sadol do tanku a hurá na Kramatorsk!

          13. tak esli vám v čobolstánu eště nějaký pojízdný zbyly, sedej a táhni, máš mou nekonečnou podporu

    2. Citujem: „…a kovid už nikdo neřeší, natož nějaké roušky.“.
     No v horúcom lete bolo treba napr. v Italiánsku či BRD+DDR v hromadnej doprave blbnúť s FFP2 maskou. A v socialistickom rakúsku ešte dodnes u doktora treba ťahať zasratú masku z vrecka.

     1. Na Slovensku v zdravotníckych zariadeniach je pokiaľ viem respirátor tiež povinný, ale osobne to považujem za jedno z mála naozaj rozumných opatrení, lebo kde inde sa zhromažďujú v malom priestore naraz beznádejní chrchľači a kašľači s osobami s oslabenou imunitou?

      1. Ja viem, že to je hádzanie hrachu na stenu, ale….
       Zaujímavé, že pred tým strašným čínskym vírusom sme tu mali tiež s nástupom sychravých dní pravidelné kašľania, teploty či horúčky, chrchlania atď. Ale to nikoho ani omylom nenapadlo (nikto nemal gule na to) ľudom odporučiť aspoň tie tenké doktorské masky keď už nie tie super-hyper-stavbárske FFP2-ky bez výdychového ventilu keď idú napr. k doktorovi či do nemocnice. Ale došiel čínsky vírus, nastala masová hystéria a zrazu mali všetci naši „najmúdrejší“ gule sťa z ocele a nakazovali a prikazovali. A ľudia detto. Kým to nemali prikázané tak sa ani rizikové skupiny nechránili dobrovoľne. A zrazu jak si rizikové skupiny pochvaľujú masky a tvrdia, že ich budú nosiť dobrovoľne aj počas budúcich sychravých dní (osobná skúsenosť s nosením masky v blízkej rodine).

       1. Tak ono niekedy na to musí byť vhodná „politická situácia“. Aziati nosievali rúška bežne, ale tu to proste bolo ako v tom okrídlenom citáte „Hulení tady prostě nemá vybudovanou tradici“…

       2. možná to mělo souvislost s tím, že nějaký dusidla sou akorát na pýču, pozitivní vliv blízkej nule, negativní vlivy výrazný, to tě asi moc nenapadlo, ty gulo?

      2. „osobne to považujem za jedno z mála naozaj rozumných opatrení“

       Je sice tezke neco za neco povazovat NEosobne, ale to by zase od tveho pleonastickeho ja clovek chtel moc, n’est-ce pas.

       Respiratory, rousky a podobny kundoviny jsou NA HOVNO. Je repete – NA HOVNO. Navzdory tomu co si virophilove/viromrdky mysli a cemu veri, nemoci se neprenasi tim ze nekdo na nekoho prskne.

       1. Jacq: pokud akceptujete existenci baktérií a virů, pak můžete přijmout konstrukt, že tyhle věci se přenáší mezilidským kontaktem, krevními tekutinami, v tomto případě při dýchání pomocí kapének a aerosolů.

        Pokud byste třeba věřil na experimenty, doporučuji tento https://publichealth.jhu.edu/2020/the-experiment-that-proved-airborne-disease-transmission kde v 1956 propojili oddělení s pacienty nakaženými TBC ventilačním systémem se 150 morčaty a některá onemocněla TBC.

        Roušky a respirátory fungují na principu zachycování těchto částeček.

        1. Jacqovi to budeš darmo vysvetľovať, on existenciu vírusov trvale popiera…

         1. nechápu že ty debile furt krmíte tvl

          1. Oni mě ty debilové dost fascinují. Taky mě zajímá, jak se na dfensu myšlenka na neexistenci přenosných nemocí rozšířila ;).

          2. tak z části je to daný vypatlanejma vovceunema a jejich propagandistickou tlačenkou, tak to dycky přitáhne nějaký magory, co se musí just stavět na vopačnou stranu až do extrému

           v průměru je tu názor zhruba někde lehce od středu směrem k přirozenými zvládání mutujících rýmiček, namísto likvidace hospodářství a násilnýmu kurvení zdraví lidem nějakejma eksperimentálníma šméčkama

         2. Já vím, proto by mě jacqu zajímalo, jak se ta morčata v experimentu nakazila TBC? Podle tvé teorie myslím, že předpokládáš, že ta mmorčata měla TBC nějak v sobě a asi byla držena v chladu a TBC se u nich přirozeně rozvinulo. Nebo napíšeš, že nemáš tušení, jak k tomu došlo. Co třeba Occam a možnost, že se nakazila z aerosolů od TBC pacientů?

        2. to ovčí prdelka

         – roušky a respirátory byly navrženy pro speciální účely… krátkodobě po dobu operativního zákroku na sále… proti prachu a silikóze např. ve stavebnictví… jejich použitelnost je cca 30 minut max… následně po zvlhnutí vlhkostí z dechu, ztratí funkčnost a nenapravitelně znemožňují dýchání… tudíž je musíte vyměnit, nebo zabránit jejich těsnosti a tím deklarované funkčnosti

         – roušky a respirátory narušují vrozené procesy vytváření slizniční imunity… jejich nošením si ničíte slizniční imunitu… buněčná imunita je něco jiného

         1. nezapomněl na uvolňování prachovejch a jinejch nebezpečnejch částic z té lisované hadry/recyklovanejch novin, a dál na růst kdejakýho svinstva v tom vlhkým proslintaným hadru, což extrémně zhoršuje zdraví všem těm bronchitikům, alergikům a jinejm epileptikům

    3. to ovcounova prdelka

     „…Tedy, řeší to ještě zapšklí antivaxeři, tolik práce učit se noty na strašení vakcínami a ono to nikoho nezajímá ;)…“

     ale zajímá… hlavně vládu a farmabyznys to zajímá… ty si s takovýma hlavolamama nelam lamohlavu a dál prcej ovce

     1. Ovcoun je covidiotský panikář, co byl z čínskýho moru posranej, horoval pro lockdowny, s náhubkem se i sprchoval a hned se letěl napíchat. Teď, když se ukázalo, že je to podvod, měl možnost provést sebereflexi (příliš náročné pro takového člověka) nebo si v hlavě vytvořit narativ, dle kterého to bude vypadat, že byl celou dobu racionální. Zvolil to druhé. U různých sráčů běžná „proměna“:
      panika –>> hloupá emocionální rozhodnutí –>> střet s realitou –>> střet s vlastním egem –>> historka, která má z dotyčného udělat myslícího tvora (k tomu pomáhá zesměšnění těch, kteří se panikáři vůbec nestali)

      Nemyslím, že má smysl s takovým „člověkem“ diskutovat.

      1. podvod s týmičkou? kdyby jenom; a co ty statisíce ženckejch s rozkurveným cyklem? co ty nárůsty neurologickejch, kardiologickejch, onkologickejch a dalších diagnóz o stovky procent, včetně těžkejch, doživotních i smrtelnejch stavů čistě náhodou po vopíchání? takový svinstvo se snad nikdy v historii nedělo

  2. Jsem hlavně nepochopil sdělení.Je to nějaké zmatené.Ironie a vtipu tam taky moc není.Ale třeba je problém ve mně.Abych neprudil.

 3. Před večeří bych si dal hlt hořčího piva než budějovického, ale je to vlastně jedno. Dobré pivo v milé společnosti bodne vždy. A po večeři kousek borůvkového koláče. To je hezká představa. Jako celý takový hostinec. Hele, máte tak někdy muziku? Třeba harmoniku, klarinet, basu? Nádhera.

  Potom, co teď v Praze většina volila „strany“, kterých byl a je plný parlament a za kterými jde minimálně dvouleté kurvení života společnosti, žádný takový hostinec nebude. Tedy mimo hlubokou ilegalitu.
  Že šlo možná hůře volit v obvodech a úplně špatně v některých zdejších obcích, plných dlouholetých radničních rodinek rozlezlých po více kandidátkách, je hloupé. Ale do magistrátu šlo vybrat plný_počet mimo strany. A co? A nic. To je výsledek charakterizující tuhle dobu.

 4. Náš hospodskej, tam odkud jsem se naopak během čínskýho moru slušně nažvejk.Říkal tomu rychlý prachy.Ale ta rodina to provozuje už 110 let, tak v tom uměj chodit.A stran zákazníků za ty roky, co jsem tam chodil: stížností poskrovnu.

  1. Jestli jen bral omezení rozumně, tak proč ne. Ale pokud šidil na pití a třeba bral flaksy všudemožné – to je s otazníkem. Jistě je téměř umění udržet náklady na jídlo, pití i úklid jentaktak + mít zákazníky spokojené a mámu doma taky, když cpe prachy do slamníku.

   1. Nasosal ty náhrady.Prachy bez práce…Ale pozor, to píšu v dobrém.Blbej, kdo dává.Blbější, kdo nebere.

    1. Aháá, takže má bílolímečkový talent, anebo někoho v rodině, kdo se vyzná. Tak to je taky v poho, Kdo umí, umí. Tedy když odhlédneme od toho, že to celé byla jedna velká všivárna.

     1. Mají schopnost přežít a vytěžit.Proto to taky tak dlouho udrželi.Znám je 25 let a nemůžu říct, že jsou křiví.

 5. Jako výcuc z facebookové boomer propagandy náhodou dobrý.

 6. Ja si vzdycky pri cteni podobnych textu vzpomenu na hostinskeho Palivce:
  „Host jako host,” řekl Palivec, „třebas Turek. Pro nás živnostníky neplatí žádná politika. Zaplať si pivo a seď v hospodě a žvaň si, co chceš. To je moje zásada. Jestli to tomu našemu Ferdinandovi udělal Srb nebo Turek, katolík nebo mohamedán, anarchista nebo mladočech, mně je to všechno jedno.”

 7. Stačilo napsat „všichni nám ubližují, ale my jsme ti správní“ – vtipné by to bylo asi stejně, ale o dost kratší – až tak, že by se to tady mezi články neobjevilo. Třeba příště.

 8. A kdeže se to takovýto hostinec nachazi? :-)

Napsat komentář

D-FENS © 2017