Poznámka k novému antikovidovému týmu, aneb (ne)využitá příležitost spolku Spolu. - zpět na článek

Počet komentářů: 479

    1. Teeeda, takhle ji utřít. Ta z toho určitě ještě tak měsíc ani neusne :-D.

    2. Tak to je výstavní píča. :)

  1. Vládní zvěsti:
    Donutit k vakcinaci i imunní po prodělání; jde zpráva, že prý plánují neuznávat ŽÁDNÉ testy
    Ignorovat rizika u očkovaných se slábnoucí ochranou
    Dětem zavřít školy a poslat je do karantén; hlídají neimunní prarodiče..
    Zrušit Vánoce

    Lockdown pro neočkované? Zvažujeme neuznávat žádné testy, připustil vakcinolog Chlíbek
    Odborníci zvažují možnosti, jakým způsobem by se mohla ještě zpřísňovat covidová opatření v případě dalšího nárůstu počtu pacientů.

    https://cnn.iprima.cz/lockdown-pro-neockovane-zvazujeme-neuznavat-zadne-testy-pripustil-vakcinolog-chlibek-50241

    Tu kurvu Chlívka nebo jinou z té bandy brzy někdo sejme…

    1. Zvažovat může leccos, ale to je asi tak všechno, co s tím může udělat.

    2. No One :
      „prý plánují neuznávat ŽÁDNÉ testy“

      skrátili platnosť testov na 24 hodín. Teraz to skrátia na 24 minut.
      Vlastne NEEXISTUJE – Z ICH HĽADISKA – jediný dôvod uznávať testy. Testy – to je spôsob, ako sa vyhnúť napichaniu. A oni žiadne VYHNUTIE NAPICHANIU podporovať nemôžu . To by popreli svoj HLAVNÝ zámer – napichať všetkých.
      Je trápne, že ešte spusta ovčanov verí v akúsi múdrosť a slušnosť politikov. Naivita ovčanov je nekonečná. Aj mnohí Židia vraj verili počas cestovania v dobytčákoch, že ich Nemci vezú do zasľúbenej zeme.

      1. Někde jsem o tom nedávno četl pěkné pojednání. Zdegenerovaná populace si až na malé vyjímky už vůbec není schopna připustit, že by existovalo takové zlo… apokalyptické zlo..

        1. Kdyz jsem byl na Krete, tak pri prochazeni pamatek jsem se dozvedel, ze puvodni obyvatele byli pacifiste. Jednoho rana se tam vylodili Rekove, pomlatili je vsechny na hromadu a jedna etapa vyvoje ostrova byla ukoncena.

          1. „Ano, pravda, Cecilko, tak svět odplácí…”

          2. To si z dějepisu už moc nepamatuju, ale zajímavé informace o Krétě jsem se dozvěděl v knize:
            https://www.databazeknih.cz/knihy/takovi-normalni-hrdinove-262068
            Třeba že někteří nacisté vinili z porážky ve válce jejich dobrodružství na Krétě, které velmi zpozdilo události na východní frontě, a také tam byly velké ztráty, zejména mezi výsadkáři-tehdejší elitou jejich armády…je tam dost zajímavých informací.

      2. Vzhledem k tomu, jak roste pocet nachcipanych ockovanych, tak testy jen tak nezmizi. Jiste, nebudou se uznavat nevericim, to ano.

        1. U nás v práci další 4, všichni vobodaný.

          1. Chori ci pozitivni?

            1. To je jedno, nemocní jsou úplně všichni. To je kouzlo týhle dokonalý nemoci.

    3. Nesejme. Tady je na odboj příliš brzy.

    4. Kdo je sakra chlíbek, na jaký byl kandidátce, kdo ho volil, na základě čeho nám vládne? Slyším dost lidí nadávat na demokracii, ale na tu já možná budu nadávat, až tady nějaká bude. Zatím vládne jakási menšina a jakýkoliv kámoši hlavního bosse.

      1. Chlíbek je prezident České vakcinologické společnosti.
        Nová vláda keró lepí dohromady vítěz voleb si ho vybrala do vodborné komise.
        A vypadá to že co komisa poradí to vláda udělá.

        1. Akorát se vymění družstvo. 28 lidí bude rozhodovat o tom, jak dál s buzeracema. Přičemž většina z nich je přisátá na cecek očkování, nebo testování, nejlépe na obojí.

  2. MUST WATCH! Rozhovor vysvetlujici VIROLOGISTICKY HOAX.

    https://www.twitch.tv/videos/1194708474

  3. Chápu, že ne každej se jmenuje Balabán, Morávek nebo Mašín, ale tady nejde o atentáty, sabotáže ani přestřelky s gestapem. Nikdo po lidech nechce, aby vyhazovali koleje do vzduchu nebo aby sypali písek do nádrží policejních aut. Stačila by jediná věc. Kdyby si aspoň polovina lidí v MHD a v obchodech sundala hadr, resp. si ho vůbec nenasazovala a poslala do hajzlu každýho fízla, kterej by je šel řešit. V diskuzích na seznamu mají 2/3 lidí poměrně zdravé názory, ale venku to prostě vidět není.

    1. V diskuzích na seznamu? Statečný to muž…

      1. Občas je dobrý mrknout na to, co lidi píšou.

        1. Asi záleží na vkusu každého soudruha. Já to už docela dlouho nedělám, protože jinak by se mi asi chtělo zvracet nebo by na mě padaly deprese. Ono stačí už jen to, co se občas vyskytne i na sofistikovanějších místech než jsou hovinky nebo lžidnes.

        2. Otázka je, kolik je tam skutečných občanů.

          1. Ve skutečnosti jsou ty zmíněné diskuse přehlídkou režimu loajálních zmrdů.

  4. O víkendu jsem se díval na seriál Bigbít, kde komentovali „máničky“ (pro mladší ročníky kluci s vlasy delšími než komunisti tolerovali) a opicajti tehdy neváhali dotyčnou máňu zatáhnout na služebnu a ostříhat … oproti dnešku podobnost čistě náhodná …????

    1. To byly hovno máničky.
      Taky jsem byl mánička, rovný vlasy a deka do půli lopatek. Běžně v práci, ale i na externím servisu, jsem to nosil stažený do ohonu. Sklonit se s takovou rozpuštěnou dekou nad zapnutou, otevřenou vn kobku kteréhokoli BTV s 25kV by nedopadlo moc dobře.
      Stížnosti z externího servisu občas přicházely. Jedna obzvlášť srandovní.
      Praskla mi během jízdy k zákazníkovi gumička na ohonu. Jinou jsem po ruce zrovna neměl, no tak jsem si ohon prostě stáhl několika závity kusu jasně červeného 1mm2 drátu, co jsem měl v krabici „pro všecky případy“ v autě.
      Dojel jsem na místo, zazvonil, přivedli mě k porouchanému Rubínu 202 a v tom to začalo. Pán domu uviděl, co mám v hlavě a co na hlavě, a už to jelo.

      „Co-to-máte-na-hlavě???“ Usekával, jak nasraný fízl.
      „Vlasy do culíku, pane Pokorný, aby mně nepřekážely při práci, víte? Spadlo mi do nich něco? U nás ve skladě ze stropu furt něco padá, mám tam něco? Já si tam nevidím“.

      Připomenu v tomto místě, že tenkrát jsem lidi oslovoval „pane/paní“, nikoli „soudruhu/soudružko“, protože jsem tak byl z domu vychován. A vůbec jsem nevěděl, o koho by případně mělo jít. Pro mě zákazník jako zákazník. Všecko mělo ještě přijít.

      „Pro-boha-máte-tam-kus-drátu! Jasně červeného! Namotaného! To je nějaká nová provokace?“
      „Mně při cestě k vám praskla gumička, no tak jsem si vlasy vzadu provizorně svázal drátem. Nemáte prosím vás gumičku?“
      „Nemám. Spravte to a vypadněte, ať už vás tu nevidím! Budu si na vás stěžovat, vy-vy-vy protistátní živle! Nechcu, aby vás viděla dcera, každou chvíli přijde ze školy!“

      Bylo už léto, já měl na sobě perfektně, odborně ve vaně kartáčkem ojeté a čisté Levisky, ze stejného „obchodu“ i bílé tričko s modrým nápisem nějaké japonské firmy, myslím Panasonic to byl. A nebyl jsem tehdy, ani přes tu mohutnou deku, úplně nejškaredší..
      Jenomže ona dcerka už nějakou chvíli stála ve dveřích, tak osmá-devátá třída, skoro všecko slyšela, prohlížela si mě a křenila se na plnou hubu, co z jejího debilního fotříka ještě vypadne.
      Opravil jsem to za chvilku, byla to jedna z „tradičních“, opakujích se závad, které se u daného typu vyskytovaly skoro pravidelně, žádný „špek“. Zhruba jsem ten ruský křáp došteloval co to dovolilo, víc než pečlivě vypsal opravenku a pan Pokorný (dodnes si to jméno pamatuju!) zaplatil do koruny přesně, ještě hledal po šuplíkách drobné..
      Při odchodu, mi tlemící se dcerka na chodbě podává gumičku, zatímco fotřík zkoumal opravenku, jestli ho protistátní živel náhodou nenatáhnul. Díky několika „méně poctivým“ kolegům se totiž běžně tradovalo, že „tihle opraváři v bytech jsou pěkní šmejdi, bezmocného člověka natáhnou co to jde“ atd., prostě to tenkrát tak bylo – schopných opravářů bylo málo, ochotných jezdit k 60kg krávám ještě míň – a porouchaných, ruských sračkových televizorů opravdu moc.
      „Víte pane opravář, fotřík dělá cosi na okrese a je to prostě debil, máme s máti peklo, ona se ho bojí. On je v práci hovno, ale snaží se být hrozně důležitý. Takový je na nás doma furt, na sousedy taky, je to fakt peklo a máma už je z toho skoro na prášky“.

      Druhá vlna následovala asi o 3-4 dny později – on si „soudruh“ Pokorný opravdu, pod svým jménem telefonicky stěžoval u mého vedoucího, co že to posílá na externí opravy za živly, co lidi provokují rudým drátem namotaným v dlouhých vlasech!
      Já jsem vedoucímu samozřejmě o tom incidentu se soudruhem, vlasama i drátem řekl, docela se řehtal, takže ho moc nezaskočilo, když ten debil do práce fakt zavolal.
      Šéf se mu pokoušel vysvětlit, že do toho, co nosím na hlavě mu nic není, že je důležitější, co v té hlavě je a že svoji práci v podniku dělám dobře. A že pokud byla oprava provedená k jeho spokojenosti, tak že není žádný důvod ke stížnostem.
      Pak se ale ukázalo, zjistil to sám vedoucí, že onen soudruh Pokorný je opravdu jakýmsi náměstkem náměstka okresního tajemníka KSČ, prostě absolutně nedůležitá podržtaška, která ale může mít kecy na blbých místech.
      Měli jsme tehdy v dílně už dlouho zavedenou „černou knihu“. Nejstarší datum tam bylo někdy zpočátku šedesátek, byl to takový, jakoby „blacklist“ potenciálních potížistů. Zvláště často problémoví-otravní-vševědi, nebo politicky nebezpeční lidi, tam bývali vepsáni červenou propiskou. Byla to původně nějaká běžná, normalizovaná kniha na příjem oprav, takže na každý „případ“ tam byla docela velká kolonka, kde se dalo poměrně dost napsat.
      Škoda, že po převratu se někam ztratila – dneska by to bylo docela zábavné čtení.
      A tak vedoucí řekl: „Napiš ho do černé knihy a hotovo. Co s hňupem?“
      Náš tehdejší šéf si toho dovedl obhájit docela dost, jako předseda podnikové stranické buňky tím tuplem.
      Za svými lidmi – z 99% nestraníky, dokud úmyslně neprovedli nějakou echt sviňárnu, dokázal stát dost pevně a dokázal si je obhájit naprosto ve všem. Myslím, že takoví lidi už dnes ani nejsou..
      Ale je pravda, že v některých podnicích se s máničkami nesrali. Jakkoli to dnes může vypadat absurdně, můj kamarád silnoproudař, tehdy dostal v OPS na vybranou – buď ostříhat, nebo padáka.

      Čili Zákoník nezákoník, skoro jako dneska. Dá se říct, že dneska je to ještě horší. Tehdy se to soudruzi aspoň snažili nevytrubovat, dneska je z porušování Ústavy, LZPS a Zákoníku práce mediální téma.

      1. servisdok:
        „…Myslím, že takoví lidi už dnes ani nejsou…“
        – – –
        Opravdu jich moc není. Ale cca před 10 lety jsem jednoho takovýho měl. Ač bývalý gumák, vyšlo se s ním dobře. Nastavil jasně mantinely, a kdo ho zbytečně nenasral přílišnou lemplovitostí či nějakým podrazem, měl u něj veget.
        On uměl dokonale šetřit zbytečnou prací – lidi šikovně přeskupoval dle frontové situace a tím vše perfektně odsýpalo. A jelikož v tom uměl chodit, dával nadstandardní placená volna.

        K různým ohonům povím tolik, že jsem měl zákaz umístit fotografii na maturitní tablo – a to jsem měl jen takovej pážecí účes…

        1. Zákaz… Mamka vyprávěla, jak coby gymnazisti museli na sklonku sedmdesátek celé tablo přefotit, právě kvůli nijak zvlášť dlouhým vlasům.

      2. Za reál. socialismu (70.-80. léta) bývaly podle mých zkušeností semtam tolerovány delší vlasy ve škole i v práci. Ale doplňkem byla košile, sako nebo jemný rolák. Když džíny, tak tm. modré, bez třásní nebo melíru. Prostě takový uhlazený vlasáč, samože bez USA vlaječky a souvisejících nekriticky obdivných názorů. Když na to měl člověk figuru a prostředky, tak to nebývalo špatné. Mně to nesedlo, nejdelší vlasy byly kus přes límec a patka na způsob Vůdce. Postupně se člověk dopracoval až k ježourovi. Bývaly tehdy k vidění různé nakadeřenosti i u pánů, ovšem kromě holení se zbavovat i jiných chlupů nebylo obvyklé. Płyn po goleniu Wars nebo česká 378 ad. byly ranní koncovkou. Príííma. A žádnej zákaz nočního vycházení, náhubky a kovidpasy. Pravda, jak doplní blbí nebo navedení, nebyl toaletní papír… (protože v Harmaneckých papiernách hořelo).

        1. Tak eště, že všechno vostatní bylo, to sem si voddech :D

          1. A né? Ještě vím o čočce, která na nějakou dobu zmizela, prý nepozorností nějakého soudruha ve Státní plánovací komisi. Sezónní problém. Jo, leccos nebylo celoročně, třeba mandarínky byly na Mikuláše a na Vánoce. A melouny jen o prázdninách. Je to asi věcí priorit. Člověk to tenkrát bral jako přírodní normálku. Ty mandarínky byly opravdové – perfektní, ne vycmrdlé ovoce s mandarinkovou příchutí.
            Ale to jen tak: nemá cenu být ve sporu.
            Dnes to je ještě horší, než kdysi. Rozpor mezi „znalostmi“ mladých, brožurkami (to nejsou učebnice) řádně moderně poučených a vzpomínkami účastníka, byť bez růžových brýlí, je velký. Člověk žasně, v jakém marasmu vyrostl.

            1. Tak já si teda pamatuju kubánský pomeranče, který se nedaly pořádně oloupat, čínskej lančmít, lískový oříšky jedno balení na osobu, bombičky na sodovku a šlehačku. A všude fronty.

              1. Krabička bombiček za 15 Kčs, výměna 5 Kčs. Znám lidi, co mají doma také schovanou opletenou nebo hliníkovou sifónovou lahev.
                Čínskej lačmít byl bezva. Stejná česká konzerva měla o něco víc tuku, ale taky dobrá. S tím co se dá koupit dnes se to srovnat nedá. (Dnes to je škoda peněz.)
                Lískové oříšky na kila nebyly, to je pravda. Na Vánoce bylo třeba myslet včas.
                Fronty byly zřejmě dány tím, že se nakupovalo denně po práci a obchody byly menší. Nepamatuji si prázdný obchod, jako je dneska třeba večerka za rohem.
                Domnívám se, že z hospodářského hlediska to bylo tak akorát. Člověk v mlékárně koupil mléko, máslo čtvrtku nebo půlku, 5 vajec do pytlíku, porci sýra, v potravinách salám, rybičky, pivo, rohlíky, chleba. Sladké nebo fajnovější pečivo v Pečivu. Dortíky v cukrárně, bonbónovou váženou směs v cukrovinkách. Jar a prací prášek v drogerii, nepranou zeleninu v Ovoci a zelenině. Všechno na jedné pražské ulici. (Nebyl tu obchod „Nápoje“.) Anebo mohl jít za čtyři rohy do sámošky, ale to už bylo dál. Ta sámoška byla velikostí asi jako zdejší večerka za rohem, ale narvaná. Jo, šlo to.

                1. Soráč: másla čvrtku nebo osminku.
                  Sice na to s.p., ale kvůli historické pravdě…

            2. děláš si ze mě jenom prdel, že? šířka sortimentu byla s bídou desetinová proti dnešku, a to jenom dyž si zandeš do hytlermarketu; různejch malejch výrobců, prodejců a dovozců sou tisíce a tahají další tisíce položek z celýho světa, jenom ve žrádle

              ale chápu, pokud si musíš vybírat, co si narveš do hlavy, může to po některý jedince být problém, no; zatímco dyž nic není, život je jednodušší :D

              1. Behemot 5.11.2021 v 20:04

                Přesně!
                Ovšem neabstrahoval bych fakt, že jogurt je vždycky jen jogurt, byť by byl jeho příběh nad jiné dechberoucí.

                1. Furt si můžeš vybrat nějakou tu stovku jogurtů od desítek výrobců. Kolik toho bylo přetím, tři výrobci a dohromady ani ne tucet variant?

                  1. Vyjebany mozku, kdybys nebyl vyjebany mozek a zjistil si fakta, vedel bys ze v podstate vsecko ve svete vlastni dve firmy Black Rock and Vanguard. To co vyjebanym consumeristickym mozkum tvyho typu pripada jako vast choice in fact ain’t. Kupujes si vicemene tu samou sracku, mnohdy vyrobenou v ty samy tovarne, pod jinym jmenem. Proste a jednoduse ti mrdaj s mozkem skrze predstavu nejakyho trhu. To se deje prostrednictvim reklamy, coz je euphemism pro brainwashing, a fine example whereof you can observe at 13:40 of the following newscast (https://www.ukcolumn.org/ukcolumn-news/uk-column-news-5th-november-2021). If that doesn’t make one puke, I don’t know what would.

                    Back you fucking yogurt. V cem je stovka sracek lepsi nez jeden kvalitni vole?

              2. Pokud Vám jde o šíři sortimentu a nabídku tisíců malých výrobců, prodejců a dovozců, co sem tahají každej tisíce položek – nejen ve žrádle, tak máte stopro pravdu. To se srovnávat nedá. Kdo tímhle hodnotí kvalitu života, tak je patrně spokojený. Nikomu to neberu. Ale vidím to jinak.
                Příklad z dneška, AAA akumulátor: mně, primitivovi, by na zdejším trhu stačily dva: dobrý, přiměřeně levný a fakt skvělej, dražší. Skutečností jsou ne tisíce, ale desítky výrobků, o kterých se člověk jednotně dozví jeden údaj, cenu. Kapacita, počet cyklů je reklamní, hmotnost jen někde, a stejně je s otazníkem. Zeptat se prodavače, který kvalifikovaně doporučí nejvhodnější výrobek? To nefunguje. (Za socíku byli aspoň prodavači v Elektru vyučení, když nic jiného.) K dispozici je výrobky více či méně zvučných značek (proto jsou tak zvané značkové) s přívlastkem Mega, Pro, Propolus, Durable, Superdurable, Heavy duty – co kdo chce. Amerika (USA) jak vyšitá.
                Ale nabídka je široká.
                V potravinách zrovna tak. Dědečkova mouka, Babiččina mlouka, Pekařův výběr, Mlynářova radost, Mouka z Dobrého údolí, atd. Co v nich je, bůhví. Jen občas je někdo zkoumá, pak zjistíte, v jaké je kolik mykotoxinů, pesticidů a dalších hnusek. Ovšem občas ty testované s lepším výsledem nebývají k dispozici, a když ano, tak nemáte záruku, že v Mouce farářovy kuchařky bude za půlroku to, co bylo v té testované. V totalitní nesvobodě tohle zajišťovaly Státní normy a bylo se možné spolehnout, že kvalita (či třeba nekvalita, budiž) je pořád_stejná. To považuji za seriózní.
                Ale fakt neberu nikomu iluze o tom, že jsme my, konzervy, vyrostli v marasmu, v bídě a ve sračkách a současná demokracie, svoboda, pravda a láska je proti tomu ráj na zemi.

                1. Já tedy nemám ty iluse, co o nich píšete, ale také si pamatuji, jak jsme sháněli… vlastně všechno. Mrazák přes známé na druhém konci republiky, auto ber jaké je, péřový spacák si ušij, nebo holt nebude, elektronika – sežeň si bony, otec kutil a motorové nářadí bylo také dostupné silně selektivně, v nábytku a designových materiálech si člověk moc vymýšlet nemohl, dlaždičky takové, jako přišly do stavebnin, atd. A byl toho mrak, různých volnočasových blbůstkách a sportovních věcech ani nemluvím.

                  Prostě ne, že by se tu nedalo žít, ale dostupnost spousty věcí byla mizivá. Třeba kdo si dneska doma šije stany, v práci brousí cepíny, staví sekačky samo domo, atd. Je pravda, že je krize a tak jsme holt museli vzít jednu z těch myček, která byla, protože mrak jiných nebyl, ale pořád byly k dispozici spousty modelů.

                2. Tvl dyž lezeš pro akuny do pekárny nebo kam, tak se div že koupíš piču.

                  Chceš enelůpy, tak pošli e-majla. http://www.hwworld.cz/index.php/akumulatory/tuzkove

                3. No takže jak se dalo čekat, ty nemáš zájem vo kvalitní akuny, chceš jenom lézt někam do večerky, kde to nemůžeš dostat, a pak si stěžovat, jak je tam nedostaneš.

    2. Ty romantické pohádky bych si nechal na koledu. Stačí jak se na ČT rozplývají z kriminálníků jménem vyšehradští jezdci a současně vedou válku proti všem, kdo poukazují na dnešní totalitní praktiky.

  5. COVID-19 klidne muze bejt dusledek roll-outu 5G. To ze to neni virus je jasny – zadnej virus nikdy nebyl nikde izolovanej.

    https://www.linkedin.com/pulse/biological-response-pulsed-microwave-radiation-from-wireless-newton

    Given the lack of any form of technical consultation with the public and given the complete failure of ICNIRP and Public Health England to establish guidelines based on known biological effects of pulsed microwave radiation, it is clear that we are living in the technological incarnation of the Wild West.

    None of the new 5G technologies (also true for previous Gs) that are being rolled-out have been tested in any sort of ‚clinical study‘. The industry is flying blind and one might suggest that confirmation of this is the observation that Lloyds of London will not insure any of the service providers. This alone should be a wake-up call, not just to the industry, but government and especially ‚us‘ …..the citizens (particularly the young and on their behalf, the very young).

    Korelace se zvysenou mortality v CR i jinde urcite existuje. 5G bylo spusteno nekdy v prostredku leta, lidi zacli umirat na podzim.

    https://www.czso.cz/csu/czso/obypz_cr

    1. Ale houno, to bude elektromobilitou…

      :OD

      1. Už ti jacq sdělil jak je to s jeho kompetencí ohledně elektra apod.? Já eslivá mám čekat novej nick jako to udělal po provaru s nenastalou apokalypsou, když se tak propíchnul…

        1. Nesdělil nic a už ani nesdělí.
          Elektrokvalifikaci nemá. Kdyby ji měl, nebude mu vrtat v hlavě výraz „pulsation“, protože by si uměl dovodit či dohledat souvislosti.

          1. No poslední, co jsem zaregistroval bylo něco o hovně…to byla asi ta kvalifikace.

    1. To je fakt humus, ale co čekat od takový krávy.

      EVA SOUKENÍKOVÁ
      Redaktorka
      TWITTERE-MAIL
      V zahraniční rubrice Seznam Zpráv se zabývá zejména Evropskou unií a její agendou a evropskou politikou obecně. Blízko má též k Francii nebo kulturním, společenským a lidskoprávním tématům, jakým se věnovala například v rámci projektu Říkej tomu femicida.

      1. Je to celé horší než zlý sen… kam tohle zajde?

      1. Frustrovaní zmrdi. Nikdy bych nevěřil, že se takový bolševický šikany dožiju. Rudý právo svýho času musí blednout závistí.

  6. „ČR má zájem o nákup 40 letadel F-35: Česká republika má zájem o nákup až 40 amerických bojových letadel páté generace Lockheed F-35 Lightning II“

    Děláš si prdel ? 40 nejmodernějších letadel, které stojí miliardy a prostojí víc času na zemi než ve vzduchu ????
    Jedno z nejporuchovějších letadel, které jsou u nás úplně k hovnu. Čtyřicet letadel? kde na to dopiče chceme vzít? My jsme narazili někde na nevyčerpatelnou zásobu ropy? Nebo zlata? Nebo jako nechápu co tím chtějí básníci říct ?

    1. Ja teda nevim, ale kdyz muzeme kupovat drevene transportery, nebo vrtulniky ktere nechteji ani Amici, pripadne predrazena letadla, proc bychom si nemohli koupit nejake stihacky? Koneckoncu Rusa uz jsme nacali, ted potreba ho jeste dorazit, nu ni?

      1. Správné řešení je držet dál Saaby, ať už dalším pronájmem nebo odkoupením. Přechod na jiného výrobce je nesmysl. Bohužel nyní do toho bude hodně kafrat šmejd Vondra.

        1. Hlavně něco mít.Aby viděli, že jsme vojensky na úrovni…Myslím, že na obranu našeho vzdušného prostoru by bohatě stačily i Albatrosy:-)

    2. To je takové nafukování poptávky. Pokud bude zájem o tyto stroje, bez ohledu na to, že většina těchto poptávek nebude realizováno, dostane Lockheed podporu. Pokud tohle letadlo má mít nějakou ekonomickou rentabilitu, tak jich musí být vyrobeno opravdu hodně. Jinak to bude průser, jako EF2000.

    3. To je kolik? 220 miliard Kč bez nákladů na zázemí.

    4. Tak náklady na vojenský HW je poměrně malá část rozpočtu armády, většina půjde na mzdy a jiný spotřební věci (cca 80%) Investice se pohybují v řádech nižších desítek procent.

      Teď neřeším jestli by mělo smysl kupovat tenhle typ letadla nebo jakýkoliv jiný a kolik kusů. Ale jen pro představu.

      Roční rozpočet armády za poslední 2 roky se pohybuje někde kolem 70 miliard.
      Cena jedné F-35 je cca 1,6 miliardy, to je 64 miliard.
      Američani je plánují kupovat někdy do 40. let 21. století a provozovat cca do 70. To jsou podle mě dost optimistické plány, tak řekněme že ta životnost a konkurenceschopnost bude dalších 10-20 let.
      10 let: 6,4 miliardy ročně (na pořízení, nepočítám náklady provozu)
      20 let: 3,2 miliardy -||-

      Jako zas takový šílenství mi to nepřipadá, alespoň po finanční stránce

      1. Gripen cca 630mil./kus

      2. Opravil bych Vás. Za 1,6 miliardy koupíte stroj bez možnosti nosit výzbroj včetně absence radaru. Cena bojově použitelné kusu je 200 mil. USD ve verzi A a to bez utajovaného nátěru.

        1. Díky za upřesnění!

          Pokud vezmeme Vaše číslo tak se jedná zhruba o trojnásobek částky takže něco přes 192 miliard. I tak si myslím, že při rozložení amortizace na nějakou rozumnou dobu po kterou mohou stroje sloužit bez úprav, není po finanční stránce pořízení takových strojů úplný nesmysl. Otázkou jsou podle mě spíše náklady spojené s provozem a údržbou po dobu provozu.

    5. To přece není nic nového, podívej se na vojenské dějiny první republiky, kolik francouzských krámů se ve dvacátých letech nakoupilo. Je třeba se u Velkého bílého otce ve Washingtonu dobře zapsat.

  7. https://novinky.cz/domaci/clanek/vlada-chysta-brutalni-kampan-na-podporu-ockovani-40377107 půjde o realistické ukázání situace v nemocnicích, které má některé spoluobčany probrat z letargie. Když už myslíš, že níž klesnout nejde…

    1. Bude tam aspoň Kořen? Prosím prosím…

      1. Kořen je dobrej komediant, ten to zahraje bravurně a přesvědčivě. Na hlaváku bude fronta na tečku až na Můstek.

    2. úspěšnost kampaně bude jistě podobně vysoká jako ta s obrázkama na krabičkách cigaret.
      I pracovníci reklamních agentur potřebují žrát.

      1. Skutočná žranica bude u majiteľov spriaznených médií.

    3. To by si měli dát bacha, aby jim tam mezi těma kosmonautama ve skafandru nezapomněl na záběru chlap v tričku a džínách s deskama v ruce. Docela to kazí uměleckej dojem.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017